آفریقای جنوبی  کشوری است بین دو اقیانوس اطلس و هند و دارای سه پایتخت متمایز، پرتوریا قوه مجریه، کیپ تاون قوه مقننه و همچنین بلوم فونتین که مرکز قوه قضائیه می باشد همچنین شهر ژوهانسبورگ پرجمعیت ترین و یکی از شهرهای مهم توریستی این کشور می باشد.

جمعیت این کشور تا سال ۲۰۱۳ تقریبا ۵۳میلیون نفر بود که ترکیب جمعیتی و فرهنگی این کشور متشکل از سیاه پوستان که اکثریت حدود ۸۰درصد و مابقی سفید پوستان مهاجر اروپایی و هندوها می باشد به همین خاطر آفریقای جنوبی را گاها کشور رنگین کمانی نیز می گویند ، نظام سیاسی این کشور دموکراسی پارلمانی است که مسلما پارلمان این کشور در بیشتر تصمیمات سیاسی و اقتصادی نقش مهمی دارد، زبان رسمی این کشور انگلیسی و آفریکانس می باشد البته زبانهای دیگری چون هندو و سستو و همچنین زبانهای مردمان بومی نیز در بین مردم مرسوم می باشد.

آفریقای جنوبی از بزرگ‌ترین صادر کننده طلا , که حدود ۴۰% صادرات این کشور را تشکیل می‌دهد، در جهان است و از تولید کنندگان عمده اورانیوم، کرومیت، سنگ سرمه، پلاتین و زغال سنگ (که سه چهارم نیاز کشور به انرژی را تأمین می‌کند) است، بخش صنعتی شامل صنایع شیمیایی، غذایی، نساجی، وسایل نقلیه موتوری و مهندسی برق است. کشاورزی و دامداری یک سوم صادرات افریقای جنوبی راتشکیل می‌دهد و تولیدات آن شامل میوه، پنبه و ذرت است. سطح زندگی در این کشور به نسبت دیگر کشورهای قاره افریقا بالاترین است ولی توزیع آن میان سفیدپوستان و غیر سفیدپوستان بسیار نابرابر است. انصراف بعضی از سرمایه گذاران خارجی تلاش به سوی خودکفایی را افزایش داده است.

شرایط ویزای کار در آفریقای جنوبی

اقامت در آفریقای جنوبی از راه سرمایه گذاری
همانند دیگر کشورهایی که اقامت را به روش سرمایه گذاری اعطا میکنند و می توان وارد خاک آن کشور شد این روش نیز درکشور آفریقای جنوبی امکان پذیر است و آفریقا با دادن اقامت به متقاضیان سرمایه گذاری فرصت ورود و کار را می دهد،  اخذ ویزای سرمایه گذاری کشورآفریقای جنوبی فرآیندی است تخصصی و نه تنها در این کشور بلکه در اکثر کشورها این فرایند نیاز به آگاهی و تجربه کافی دارد.
انجام امور اقتصادی و دریافت ویزای سرمایه گذاری آفریقای جنوبی یکی از راههای مناسب ورود به این کشور مستعد و با آینده ای درخشان می باشد و همچنین از مناسب ترین کشورها برای انجام پروژهای اقتصادی و تجاری و توریستی       می باشد.
مزایای سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی به عنوان یک کشور مناسب و مستعد برای خارجیان را می توان این چنین برشمرد:
برای راه اندازی یک کسب وکار یا تجارت درآفریقای جنوبی بایستی درخواست مجوز کسب و کار را به دولت آفریقای جنوبی ارسال کنید و در صورت پذیرش درخواست شما از سوی دولت، فرد بایستی نسبت به راه اندازی یک واحد کسب و کار که حداقل پنج نفر از اتباع آفریقای جنوبی یا کسانی که مقیم دائمی این کشور استخدام و آموزش دیده شده اند، اقدام نماید. همچنین برای انجام این کار باید حداقل مبلغ ۵/۲میلیون رند(واحد پول آفریقای جنوبی) سرمایه گذاری کنید و تجارت و کسب و کار شما باید برای این کشور سودهی اقتصادی در بر داشته باشد. همچنین برای شروع کار شما نیاز است که یک حسابدارمجاز (Chartered Accountant) تایید نماید که متقاضی مربوطه توانایی تامین الزامات وزارت کشوردرخصوص حداقل سرمایه گذاری را دارا می باشد.

اخذ اقامت کاری آفریقای جنوبی

ویزای کار در آفریقای جنوبی
جاذبه های گردشگری طبعیت زیبا و تنوع فرهنگی آفریقای جنوبی این کشور را تبدیل به یکی‌ از عالی ترین کشورهای دنیا برای زندگی‌ کرده می باشد. داشتن یازده زبان رسمی‌ و تعدد فرهنگ‌های گوناگون آفریقایی و اروپایی، این کشور پذیرای تمامی افراد خارجی می باشد که آفریقای جنوبی را برای زندگی‌ انتخاب می نمایند.یونانی ها، آلمان ها، انگلیسی ها، پرتغالی ها و ایتالیاها در کنار قشر گسترده ای از آفریقایی ها، همگی در کنار هم در این کشور زندگی‌ می کنند. هم اکنون جمعیت قابل توجهی‌ از ایرانی‌ها در آفریقای جنوبی مشغول کار و تحصیل می باشند و فرهنگ و زبان پارسی را در جنوبی ترین نقطه آفریقا زنده نگاه می دارند.
زبان انگلیسی‌ در همه ی مناطق آفریقای جنوبی محاوره می شود و این کمک بزرگی‌ به خارجی های مقیم این کشور می باشد. نکته ی حائز اهمیت این است که آیلتس IELTS جزو مدارک مورد نیاز برای ویزا نیست و این کمک بزرگی‌ به روال دریافت ویزا می‌کند. اگرچه دانستن سطح مورد نیاز زبان در حد آیتلس ۴٫۵  مورد توصیه است.
در خصوص قدرت خرید کالاها، آفریقای جنوبی جایی است که شما را به خود جذب می نماید. این یکی‌ از علل عمده ی مهاجرت به آفریقای جنوبی است، زیرا نرخ مبادله رند به دلار یا پوند ۱۰یا ۱۷می‌باشد که این به نوبه خود بالا رفتن قدرت خرید را تضمین می‌کند. در واقع، در حا‌ل حاضر، نرخ رند به یورو ۱۴/۵و به دلار ۱۰می‌باشد. این به منزله‌ی آن است که قدرت خرید در آفریقای جنوبی، ۱۰یا ۱۴برابر است.
آفریقای جنوبی بزرگ ترین اقتصاد قاره ی آفریقا می باشد و در راستای پیشرفتهای جهانی این کشور نیز گامهای مثبتی برداشته، کشاورزی، صنایع گوناگون اعم از تکنولوژی‌های نوین، ماشین آلات صنعتی‌، معادن مختلف و توریسم فرصت های بسیاری را برای کار و سرمایه گذاری در این کشور مهیا می کنند. به عنوان مثال: در صنعت توریسم، شهر کیپ تاون، جزو۱۰مقصد برتر برای توریسم در سالهای ۲۰۰۶تا ۲۰۰۹بر طبق آمار ” ورلد توریسم  world tourism” بود. این کشور در  صنایع معدنی پلتینوم، طلا و الماس جزو ۴کشور برتر دنیا می باشد،  در آفریقای جنوبی بزرگ ترین شرکت های خودرو سازی جهان، از جمله، “ب‌ام‌و BMW” و “مرسدس بنز MB” طیف گسترده ایی از اتومبیل های خودرا در این کشور می سازند و همچنین میوه ها و سبزیجات آفریقای جنوبی به کشورهای استرالیا و انگلیس صادر می شوند. همه این توضیحات، نشان از بالا بودن فرصت های کاری و سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی می باشد.
باغ وحش کروگر بزرگترین پارک حیوانات آفریقای جنوبی است که انواع گوناگون حیوانات در آن‌ به صورت آزادانه زندگی‌ می کنند از جمله، شیر، زرافه، کرگدن و کروکودیل.کوهستان زیبای “دراکنزبرگ”، جاده کنار اقیانوس ” گاردن روت” و باغ های گیاه شناسی کیپ تاون همگی‌ گوشه‌ ای از زیبایی های طبیعی آفریقای جنوبی هستند. بهترین هتل ها و مهمانسراها با آخرین فناوری ها و امکانات در این کشور موجود هستند. در آفریقای جنوبی به فکر زندگی‌ آپارتمانی نباشید چون انواع مختلف خانه‌ها با قیمتهای مناسب در دسترس هستند. به علت وجود زمین به اندازه کافی‌، خانه ها با محوطه ای باز،حیاط و در مجموعه‌ها بنا شده اند.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین )در باب آفریقای جنوبی

audio آفریقای جنوبی

ویژگی های آفریقای جنوبی


نکات ویژه ای در خصوص ویزای کار وجود دارد:

۱-  برای اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی نیازی به داشتن آیلتس نمی باشد.
۲- ویزای شما زمان پایان نداشته و تا وقتی که در رشته ی مورد ویزا مشغول به کار باشید، این ویزا به صورت اتوماتیک تمدید میشود.این بدین مفهوم می باشد که بعداز ۵سال شما امکان دریافت اقامت دائم دارید.
۳- این ویزا در کوتاهترین زمان و طی‌ ۴تا ۸هفته دریافت می شود که به نوع خود یکی‌ از سریعترین انواع ویزاها محسوب می شود.

انواع مختلفی ویزاهای کار موقت آفریقای جنوبی عبارتند از:

* Quota work permit: این ویزا بخشی از برنامه های اقتصادی دولت برای رشد اقتصادی می باشد و هدف آن رسیدگی به کمبود نیروهای کاری در برخی مشاغل خاص می باشد شبیه مهندسی و مشاغل فنی.فرد متقاضی باید در مدت ۹۰ روز در شغل مرتبط مشغول بکار شود و تا زمانی که او در این حرفه مورد نظر فعالیت دارد می تواند از این ویزا استفاده کند . پس از گذشت پنج سال افراد می توانند برای دریافت ویزای اقامت دائم آفریقای جنوبی درخواست ارائه دهند.

General work permit  : برای افراد خارجی صادر می شود که برنامه دارند برای کار به کشور آفریقای جنوبی بروند و دارای پیشنهاد شغلی می باشند .این ویزا نیز تا مدت اتمام قرارداد اعتبار خواهد داشت.

: Exceptional skills work permitاین ویزا برای افراد بسیار ماهر و واجد شرایطی می باشد که قصد دارند در کشور آفریقای جنوبی کار کنند. این ویزا سه سال اعتبار دارد.

:Intra-company transfer work permit این ویزا به کسانی مربوط می شود که قصد دارند کسب و کار و تجارت خود را یا شعبه ای ازآن را به کشور آفریقای جنوبی انتقال دهند، اعتبار این ویزا ۲ سال می باشد.

همسر و وابستگان متقاضی اصلی می توانند از این ویزا برای ورود به آفریقای جنوبی استفاده کنند اما برای اینکه کار کنند باید حتما بطور مجزا اجازه کار داشته باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ