چگونه از راه درست مهاجرت کنیم و مهاجرت درست و اصولی چگونه انجام می شود؟

چگونه از راه درست مهاجرت کنیم؟ هر ساله عده زیادی از افراد تصمیم می گیرند محل زندگی خود را تغییر دهند و دسته ای از این افراد کشورهای خارجی را به عنوان محل جدیدی برای زندگی انتخاب می نمایند، موضوع این نوشتار نیز انتخاب مسیر مناسب برای مهاجرت درست می باشد که به صورت تخصصی و علمی بررسی می شود. اگر در حال مطالعه این متن هستید، به احتمال زیاد شما نیز تصمیم به مهاجرت به خارج از کشور دارید. متقاضیان مهاجرت در ابتدای راه تصمیمات زیادی را پیش رو دارند؛ کشور مقصد، مسیر درست مهاجرت، وکیل معتمد مهاجرت و امثال آن از جمله تصمیماتی است که در ابتدای مسیر، مهاجران را به خود مشغول می سازد و باعث طرح این سوال می گردد که چگونه از راه درست مهاجرت کنیم؟ از دیگر سوالات بزرگی که ممکن است برای شما مطرح شود این است که مهاجرت درست و اصولی چگونه انجام می شود؟ برای مهاجرت به خارج از کشور از کجا شروع کنیم؟ اولین اقداماتی که باید برای مهاجرت انجام دهیم کدامند؟ مؤسسه حقوقی ملک پور (مؤسسه MIE اتریش) در این نوشتار به پاسخ گویی به این سوالات پرداخته است و شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان مؤسسه تماس حاصل نمایید.

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

چگونه از راه درست مهاجرت کنیم 1 چگونه از راه درست مهاجرت کنیم؟

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

چگونه از راه درست مهاجرت کنیم و تعریف مهاجرت درست چیست؟

حال که قرار است در مورد مهاجرت درست و اصولی صحبت کنیم باید تعریفی از مهاجرت درست ارائه داد. تعریفی که مؤسسه حقوقی ملک پور از مهاجرت دارد، هرگز به معنای ترک وطن برای همیشه نبوده است، بنابراین یکی از موضوعاتی که درست یا غلط بودن راه مهاجرت را نشان می دهد این است که آیا شما می توانید به وطن خود بازگردید یا مانند پناهندگان حق بازگشت نخواهید داشت. بسیاری از ما در ایران خانواده و دلبستگی داریم، بنابراین مهم است که بتوانیم هر زمان اراده کنیم از آن ها دیدار کنیم.

 تاثیری که مهاجرت بر زندگی شخص و خانواده او می گذارد، می تواند معیار مناسب دیگری برای سنجش درست یا غلط بودن یک راه مهاجرت دارد. معمولاً شخصی که مهاجرت می کند، خواسته قلبی وی رسیدن به شرایط بهتر زندگی برای خود و خانواده خود است و شخص هرگز دوست ندارد شرایط زندگی اش از وضعیت کنونی بدتر شود. اینجاست که مهاجرت درست یا غلط معنا می یابد و می توان گفت مهاجرتی درست است که شرایط زندگی مهاجر را بهبود ببخشد و در غیر این صورت این مهاجرت غلط است. اما برای یک “مهاجرت درست” از کجا باید شروع کرد و چگونه از راه درست مهاجرت کنیم؟ بهترین نوع اقامت را اخذ کردن به چه معناست؟ در ادامه این نوشتار تلاش شده است که با بهره گیری از تجربه چندین ساله مؤسسه حقوقی ملک پور، در عرصه مهاجرت هر آنچه را که برای یک مهاجرت درست نیاز دارید شرح دهیم. تجربه ما نشان داده است که افرادی که برای مهاجرت اقدام می کنند اگر پله های پیش رو را به درستی طی کنند به یک مهاجرت موفقیت آمیز دست خواهند یافت.

چگونه از راه درست مهاجرت کنیم 3 چگونه از راه درست مهاجرت کنیم؟

در این ویدئو خواهید آموخت:

تعریف مهاجرت درست چیست؟

برنامه ریزی برای مهاجرت چه اهمیتی دارد؟

منابع معتمد در زمینه مهاجرت کدامند؟

آیا می توان موفقیت در مهاجرت را تضمین کرد؟

چگونه ضررهای شکست در مهاجرت را کاهش دهیم؟

چگونه وکیلی معتمد انتخاب کنیم؟

بهترین مسیر مهاجرت کدام است؟

فایل صوتی این ویدئو

audio چگونه از راه درست مهاجرت کنیم؟

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با راه درست برای مهاجرت

video چگونه از راه درست مهاجرت کنیم؟

چگونه از راه درست مهاجرت کنیم و برنامه ریزی برای مهاجرت چه اهمیتی دارد؟

گام اول در مهاجرت این است، که باورهای درستی داشته باشید. ریسک های مسیر را بشناسید، از ابتدا برنامه ریزی کنید که اگر از مسیر انتخابی موفق به مهاجرت نشدید، چه راه جایگزینی در پیش می گیرید.

احتمالاً زیاد شنیده اید که می گویند برنامه ریزی برای انجام هر کاری بسیار مهم است، اما اگر مفهوم آن را تا کنون به درستی درک نکرده اید، شاید نتیجه این پژوهش بتواند درک عمیق تری به شما دهد. در یکی از دانشگاه های آمریکا پژوهشی صورت گرفته است بدین صورت که به عنکبوتی کافئین تزریق کردند، از آنجایی که کافئین ماده ای انرژی زاست، عنکبوت با سرعتی 10 برابر حالت عادی شروع به تنیدن تار کرد، اما زمانی که راندمان کار مورد بررسی قرار گرفت نشان داد که راندمان به اندازه یک دهم حالت عادی می باشد. درست است که کار زیادی انجام شده بود اما این کار بدون برنامه و با عجله صورت گرفته بود و در نتیجه راندمان کار به صورت چشمگیری کاهش یافته بود. درسی که این پژوهش به ما می دهد این است که برای انجام هر کار درستی از جمله مهاجرت درست باید با برنامه عمل کرد. بنابراین اولین گام در جهت مهاجرتی صحیح و پاسخ به این سوال که ” چگونه از راه درست مهاجرت کنیم؟”، داشتن یک برنامه صحیح است.

به اعتقاد ما این برنامه را اگر اجرا کنید نتیجه ای درست خواهید گرفت. برنامه درست و درست عمل کردن در واقع معادل است با نگرش و نگاه درست داشتن و قدم ها را در جای درست گذاشتن. بعضی از موضوعات بسیار تخصصی هستند و زمانی که شما قصد انتخاب راه درست را دارید، با پیچیدگی های زیادی مواجه می شوید. پس ابتدا باید منابع معتبری برای یافتن اطلاعات صحیح بیابید.

چگونه از راه درست مهاجرت کنیم و منابع معتمد در زمینه مهاجرت کدامند؟

امروزه اینترنت منبع اصلی افراد برای یافتن اطلاعات مورد نیازشان است. زمانی که شما در اینترنت در مورد مهاجرت جستجو می کنید مطالب بسیاری خواهید یافت که حجم زیادی از آن ها هرز نوشت هستند، اینجاست که یافتن منبعی معتمد اهمیت می یابد.

متاسفانه زیاد مشاهده شده است که افراد با رانت و پارتی بازی مجوز هایی مثل اعزام دانشجو را کسب می نمایند و تخصصی در این زمینه ندارند، پس به چه کسانی باید برای گذر از پیچیدگی های تخصصی مهاجرت اعتماد کرد؟ مسلما یکی از معیار های سنجش اعتبار افراد کارنامه کاری آن هاست.

مؤسسه حقوقی ملک پور، با بهره گیری از دانش کارشناسان و وکلای حقوق بین الملل و با پشتوانه بیش از 15 سال تجربه در زمینه مهاجرت، قوانین اخذ اقامت و حقوق بین الملل، در این زمینه صاحب نظر می باشد. بسیاری از اصطلاحات امروز در علم مهاجرت، همچون واژه خود حمایتی و کار شرکت، توسط مؤسسه MIE خلق شده است و دسته بندی 6 طریق مهاجرت اولین بار در ویدئوها و متون تهیه شده توسط مؤسسه صورت گرفت. نه تنها در ایران بلکه در سایر نقاط دنیا نیز مؤسسه ای که قوانین مهاجرت را به این صورت تقسیم بندی کرده باشد، روش های جدیدی برای مهاجرت معرفی کند و سیستمی برای مشاوره صحیح ایجاد کرده باشد، به ندرت یافت می شود.

بنابراین یکی از منابع شما عزیزان برای تشخیص اینکه چگونه از راه درست مهاجرت کنیم، می تواند مقالات وبسایت ها و فایل های ویدئویی و صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور باشد. مؤسسه MIE اولین مؤسسه حقوقی است که برای آموزش روش های مهاجرت ویدئو تهیه کرده است. محصول ویدئویی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، با در نظر داشتن این ایده تولید شده است که چرا شما وکیل خود برای مهاجرت نباشید؟ در این لحظه حداقل هزینه ای که شما برای مهاجرت متحمل خواهید شد، بیش از 200 میلیون تومان است، شما در 6 ماه ابتدایی مهاجرت حتی اگر از طریق کار هم اقدام کرده باشید، هزینه های زیادی خواهید داشت و باید تجربه هایی را پشت سر بگذارید تا راه درست را یاد بگیرید. این ویدئو در واقع با هدف کاهش این هزینه ها تهیه شده است و تلاش شده است که در آن هر آنچه را که برای مهاجرت درست نیاز دارید آموزش ببینید. این ویدئو نگاه و نگرش شما را در زمینه مهاجرت تغییر خواهد داد.

در ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت 2، که در حال حاضر در دست تهیه می باشد، جزئیات بیشتر در خصوص اخذ ویزا آموزش داده می شود. مدارکی که برای اخذ ویزا مورد نیاز است و چگونگی ارائه کیس در مصاحبه ویزا از جمله مواردی است که برای اخذ ویزا اهمیت زیادی دارد.

چگونه از راه درست مهاجرت کنیم 4 چگونه از راه درست مهاجرت کنیم؟

چگونه از راه درست مهاجرت کنیم و موفقیت را تضمین کنیم؟

یکی از نکات مهمی که باید در زمان اقدام به مهاجرت بدانید این است که بحث حقوق مهاجرت مانند مهندسی مکانیک نیست. شما در مهندسی مکانیک پیش از اجرای هر پروسه ای از ابتدا نتیجه نهایی را می دانید، اما در حقوق مهاجرت نتیجه نهایی قطعی نیست. بحث حقوق مهاجرت همانند پزشکی، تعهد به نتیجه نیست بلکه تعهد به وسیله است. همانگونه که پزشک پیش از درمان یا عمل جراحی نمی تواند نتیجه نهایی را تضمین کند، در عرصه حقوق مهاجرت نیز شما نمی توانید نتیجه نهایی را از ابتدا به صورت قطعی بدانید و تضمین کنید. مؤسسه MIE از پیشتازان عرصه مهاجرت، با کارنامه درخشان آن در اخذ انواع ویزاها و اقامت ها نیز هرگز ادعا نمی کند که پرونده شما با موفقیت صد در صد انجام شود. در واقع ماهیت حقوق به این شکل است که تعهد به وسیله است، در حقوق قضایی نیز این امر مشاهده می شود، شما حتی در مراجعه به دادگاه به همراه بهترین وکیل و با ارائه بهترین دفاعیه نیز نمی توانید نتیجه نهایی رای دادگاه را تضمین کنید، چرا که در نهایت قاضی رای نهایی را صادر می کند و هیچ فرمول مشخصی برای محاسبه رأی معرفی نشده است. در یکی از مباحث تدریس شده در علم حقوق، در دانشگاه وین، این تئوری ذکر شده است که قاضی ابتدا بر اساس آنچه که در پرونده موجود است تصمیم می گیرد و سپس برای تصمیم خود عدله را استفاده می کند. جان کلام این است که در علم حقوق و عرصه وکالت شما نمی توانید مانند علم مکانیک بر اساس فرمولی ثابت نتیجه نهایی را محاسبه نمایید. در واقع وکیل تنها باید همه تلاش خود را برای ارائه پرونده ای کامل و منطقی به کار گیرد، اما تصمیم نهایی را افسر پرونده اخذ خواهد نمود. حتی برخی از افراد در مراجعه به مؤسسه اذعان می کنند که در صورت تضمین نتیجه نهایی حاضر به پرداخت هر مبلغی هستند، با این حال با پرداخت هیچ مبلغی نمی توان نتیجه را تضمین کرد.

چگونه از راه درست مهاجرت کنیم و ضررهای شکست در مهاجرت را کاهش دهیم؟

همان طور که ذکر شد در مهاجرت هیچ چیز تضمینی نیست و این احتمال وجود دارد که درخواست اقامت شما رد یا ریجکت شود. بدین ترتیب در صورتی که شما برای مهاجرت اقدام کنید و هزینه های طی این مسیر را نیز بپردازید، اما نتیجه موفقیت آمیز نباشد متحمل ضرر و زیان مادی و معنوی خواهید شد. پس راهکار چیست؟ چگونه می توان زیان های به بار آمده از شکست را کاهش داد؟ برای کاهش ریسک های مهاجرت چه راهکاری باید در پیش گرفت؟ چگونه از راه درست مهاجرت کنیم تا در صورت شکست متحمل ضرر کمتری شویم؟

مؤسسه MIE برای کاهش ضرر موکلین خود راهکارهایی را در نظر گرفته است که بسته به پرونده شخص و توافق قبلی آن ها را اجرا می کند. یکی از راهکارهایی که در برخی از پرونده ها پیشنهاد می شود، این است که راه یا راه هایی جایگزین به فرد پیشنهاد می شود و توافق می شود که در صورت شکست مسیر اول، بدون پرداخت هزینه دیگر یا در مواردی با پرداخت هزینه ای اندک، راه جایگزین برای فرد طی شود. به عنوان مثال در پرونده های خود حمایتی توافق می شود که اگر نتیجه پرونده موفقیت آموز نبود، از روش مشابه دیگری برای آن ها اقدام شود. بنابراین اینجاست که خصوصیات یک وکیل خوب روشن می شود، وکیلی باید انتخاب کنید که اولاً ریسک شکست پرونده را تا حد ممکن پایین آورد و در ثانی در صورت شکست تدبیری پیش بگیرد که ضرر حاصله برای شما حداقل باشد.

چگونه از راه درست مهاجرت کنیم و وکیلی معتمد انتخاب کنیم؟

بسیاری از افراد ترجیح می دهند برای طی مسیر مهاجرت از کمک وکلای مهاجرت بهره بگیرند بنابراین اگر می پرسید که چگونه از راه درست مهاجرت کنیم، یکی از پاسخ ها این است که یک وکیل قابل اعتماد انتخاب کنید. به دلیل ریسک هایی که برای مهاجرت وجود دارد، یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید، انتخاب یک وکیل معتمد و مجرب است که بتواند با ارائه پرونده ای قوی ریسک های شما را کاهش دهد و در صورت عدم موفقیت نیز ضرر و زیان کمتری متحمل شوید. شما برای مهاجرت راهی را انتخاب می کنید و قرار است در این مسیر گام به گام قدم بردارید و وکیل شما همسفر و راهنمای شما برای هر گام خواهد بود. باید در انتخاب همسفر خود دقت داشته باشید، بسیار مهم است که همسفرتان با شما صادق باشد، به اعتقاد ما وکیلی که از ابتدا اطمینان خاطر می دهد و اذعان می کند که مهاجرت شما صد در صد موفقت آمیز است نمی تواند وکیل قابل اعتمادی باشد. وکیل شما باید همه ریسک ها، نقاط منفی و نقاط مثبت مسیر را به شما معرفی کند تا بتوانید آگاهانه تصمیم بگیرید و با نگاهی درست در مسیر مهاجرت درست گام بردارید.

چگونه از راه درست مهاجرت کنیم 5 چگونه از راه درست مهاجرت کنیم؟

چگونه از راه درست مهاجرت کنیم و بهترین مسیر مهاجرت کدام است؟

برای بررسی عملکرد مؤسسه MIE تعداد ویزاهای دریافت شده توسط این مؤسسه ملاک مناسبی است، تمامی این ویزاها را می توانید در گالری ویزاهای های وبسایت مشاهده کنید و برای مقایسه با عملکرد دیگران آن ها را بررسی کنید.

مؤسسه MIE برای مهاجرت در کشورهای مختلف از خدمات و دانش کارشناسان، مشاورین و وکلای متخصص آن کشور بهره می برد. به عنوان مثال در زمینه مهاجرت به کانادا، مشاور رسمی مهاجرت به کانادا، جناب آقای افضلی، پرونده موکلین را پیش خواهد برد که یکی از برترین مشاورین رسمی در کانادا هستند و به صورت کاملاً تخصصی در زمینه ویزای کانادا فعالیت می کنند.

یکی دیگر از فعالیت های مؤثر مؤسسه حقوقی ملک پور در راستای آگاهی بخشی به متقاضیان در زمینه مهاجرت، برگزاری سمینار های تخصصی مهاجرت می باشد. به افرادی توصیه می کنیم در سمینار های ما شرکت کنند که به طور قطع تصمیم خود را برای مهاجرت گرفته اند و به نقطه ای رسیده اند که فکر می کنند آماده مهاجرت درست و انتخاب بهترین مسیر مهاجرت هستند و به دنبال پاسخ این پرسش اند که چگونه از راه درست مهاجرت کنیم. افرادی که به این مرحله رسیده اند می توانند تمامی طرق مهاجرت را در سمینار تخصصی مهاجرت بیاموزند و بهترین مسیر مهاجرت را برای خود انتخاب نمایند. در ویدئو و مقاله دیگری با عنوان بهترین مسیر برای مهاجرت، به بررسی این موضوع پرداخته ایم که در حقیقت نمی توان گفت بهترین مسیر مهاجرت وجود دارد. شما در لینک زیر می توانید این ویدئو و مطالب تکمیل آن را بررسی کنید.

وقتی که سخن از بهترین مسیر برای مهاجرت درست به میان می آید، نمی توان یک روش واحد را برای همه افراد معرفی کرد، در واقع مسیری که برای شما بهترین است به طور قطع برای افراد بسیار دیگری بهترین نخواهد بود. بنابراین انتخاب بهترین مسیر برای مهاجرت درست، وابستگی تنگاتنگ به شرایط شخصی و خانوادگی افراد دارد و بهترین روش برای انتخاب آن، کسب اطلاع از معایب و مزایای تمام روش های مهاجرت و سپس انتخاب بهترین روش برای خود می باشد. بنابراین برای شروع مهاجرت بسیار مهم است که مشاور مناسبی داشته باشید و اطلاعات خود را در زمینه مهاجرت افزایش دهید تا به کلاهبرداران فرصت سوء استفاده از ناآگاهی خود ندهید. در زمینه مهاجرت نیز مانند هر حرفه دیگری همیشه افراد شیاد و کلاهبرداری وجود دارند که آماده سوء استفاده از ناآگاهی افراد هستند و این هم دلیل دیگری است برای اینکه با انجام تحقیقات و کسب اطلاعات قدم بردارید. یکی از خصوصیات افراد غیر قابل اعتماد این است که به جای نشان دادن توانایی های خود، از طریق تخریب رقبا و بدگویی از دیگران سعی در جذب مخاطب دارند. مسیر مهاجرت ساده و هموار نیست و شما متحمل فشارهای روحی خواهید بود، حال اگر در این وضعیت وکیل و همسفر شما نیز به جای خیرخواهی به شما خیانت کند، ادامه مسیر ممکن نخواهد بود و متحمل ضرر های مادی و معنوی زیادی خواهید شد. بنابراین در فضای کنونی که برخی مجوز ها نیز بر اساس رانت و پارتی اعطا شده است و برخی با پشتوانه ارتباطات خود دست به سوء استفاده از افراد می زنند و عواقب جرایم خود را نمی بینند، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که شخصاً تحقیق کنید و از منابع مورد اعتماد اطلاعات مورد نیاز در زمینه مهاجرت را کسب نمایید و خودتان وکیل خودتان باشید. مؤسسه MIE نیز این بستر را برای شما فراهم کرده است تا از طریق محتوا و ویدئو های تولید شده رایگان و غیر رایگان در این مؤسسه بتوانید هر آنچه را که برای مهاجرت نیاز دارید، بیاموزید.

چگونه از راه درست مهاجرت کنیم، سخن آخر

چگونه از راه درست مهاجرت کنیم؟ آنچه در این نوشتار مطالعه نمودید، تلاشی بود برای پاسخ به این پرسش. برخی از افراد برای مهاجرت تصمیم می گیرند خودشان وکیل خود باشند و شخصاً در این زمینه تحقیق می کنند و برخی هم کار خود را به مشاورین و وکلای مهاجرت می سپارند. در هر دو این حالت کسب اطلاعات صحیح و حقیقی حیاتی است. وقتی تصمیم دارید از طریق مؤسسات مهاجرت و وکلای مهاجرت اقدام نمایید، انتخاب آگانه وکیل و مشاور بسیار مهم می باشد. اما چگونه می توان عملکرد این مؤسسات را بررسی کرد؟ ابتدا مهم است که مدیر مؤسسه را بشناسید، ویدئو ها و فایل های صوتی که توسط مدیر یک مؤسسه در زمینه مهاجرت منتشر می شود، می تواند ابزار بسیار مناسبی در شناخت وی و سنجش صداقت باشد. اگر احساس خوبی به مؤسسه ای ندارید و نمی توانید به صورت کامل به آن ها اعتماد کنید، بهتر است قرارداد نبندید. گام اول را اگر دست بردارید و پاسخی برای این پرسش داشته باشید که چگونه از راه درست مهاجرت کنیم، بقیه مسیر را نیز می توانید به درستی طی کنید. امید است در این نوشتار توانسته باشید هر آنچه را که برای یک مهاجرت درست و موفق نیاز دارید، آموخته باشید. کارشناسان و وکلای مؤسسه حقوقی ملک پور آماده پاسخ گویی به سوالات شما به صورت رایگان می باشند و شما می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه ها و سوالات مهاجرت نیز مطرح نمایید.

1 comment(s) need to be approved.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

44 پاسخ
 1. ناشناس گفته:

  با سلام، عطیه هستم ۱۹ ساله دانشجویی ترم یک کارشناسی مهندسی هوافضا، دارای تسلط نسبی به زبان انگلیسی .
  بهترین روش برای مهاجرت و ادامه تحصیل چگونه است . لطفا راهنمایی بفرمایید که از کجا شروع کنم ؟
  ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. معرفی بهترین کشور برای تحصیل ستگی به معدل و دانشگاهی که ازش فارغ التحصیل میشید و همچنین میزان سرمایه شما داره.

   پاسخ
 2. سعید همایونی گفته:

  سلام وقتتون بخیر،من ۳۲ سالمه مهندسی برق خوندم و متاهلم و همسرم ۲۸ سالشونه مهندسی کامپیوتر خوندن و الان هم ی سرمایه حدودا ۳۰۰میلیونی داریم و فرزند هم نداریم ،میخواستم بدونم کدوم کشور برای اقامت گرفتن مناسب ما هست و از چه طریقی میشه مهاجرت کرد و اقامت دایم گرفت؟ممنون از شما

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. شرایط اولیه هر دوی شما برای ویزای جستجوی کار آلمان و اتریش مناسبه البته اگه ۳ سال سابقه کار مرتبط و قابل اثبات داشته باشید و بتونید مدرک زبان آلمانی در سطح b1 رو اخذ کنید. برای ویزای جستجوی کار همراه نمیتونید ببرید ولی بعد پیدا کردن کار و اخذ ویزای کار میتونید براشون درخواست ویزای همراه کنید.

   پاسخ
 3. Arash گفته:

  باسلام
  آرش هستم 25 ساله و مجرد. تکنولوژیست رادیولوژی(پیراپزشکی) هستم و دو سال سابقه کار دارم. معدل لیسانسم زیاد جالب نیست و پایینه(نزدیک 15). ایا این میتونه برای مهاجرت و ویزای کاربرام مشکل ایجاد کنه؟ و اگه مشکل ایجاد میکنه راهی هست که جبرانش کنم ؟
  آیا بهترین راه مهاجرت با توجه به سن و تحصیلاتم برای من ویزای کار هست ؟
  پیشاپیش ممنون از پاسخ شما

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اگه منظور شما از تکنولوژیست مدرک تحصیلی پایین تر از لیسانس هستش، شانس کاری براتون خیلی پایین میاد. همچنین رشته های مرتبط با پزشکی قبل از کار نیاز به گذراندن دوره های معادلسازی مدرک دارن.

   پاسخ
 4. ناشناس گفته:

  با سلام. حمید رضا هستم ۳۵ ساله و مجرد. تحصیلاتم کارشناسی معماری است و دارای پروانه پایه ۲ طراحی نظارت و اجرا از نظام مهندسی استان تهران می‌باشم. بیش از ۱۵ سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی دارم که همگی طراحی و ساخت پروژه های گوناگون بوده و نزدیک به ۵ سال هست که بیمه مرتبط با نظارت پروژه های ساختمانی دارم. تسلط نسبی در مکالمات انگلیسی و مسلط به نرم افزار های متعددی در رابطه با حوزه کاری خودم هستم . مناسب ترین روش برای بنده با این شرایط موجود، مهاجرت از کدام طریق هست و آیا امکان مهاجرت از طریق اسکیل ورکر برای بنده به کانادا هست؟ سپاسگزارم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. کار در کانادا از طریق امتیازبندی و دارای شرایط خاصی بوده و ویژه متخصصان و نیروهای کار ماهر (دارای مدرک دانشگاهی و بدون مدرک دانشگاهی داری مهارت بالای شغلی) در مشاغل مورد نیاز این کشور است که پس از قبولی در سیستم امتیاز بندی طی مراحلی ویزای کار کانادا را به دست می آوردند این ویزا نیازمند نمره زبان ترجیحاً بالای 6.5 و معادل آن و سابقه کار حداقل 3 ساله و مرتبط با رشته تحصیلی که قابل اثبات باشد و سایر فاکتورهاست که از جمله آن می توان به سن زیر 40 سال اشاره نمود. همچنین پروسه درخواست تا اخذ ویزای کار کانادا نیازمند گذراندن زمان مورد نیاز تا انتخاب شدن توسط دولت کانادا (معمولاً بالای 1 سال) می باشد.
   https://malekpourmie.com/کار-در-کانادا/
   در صورتی که قصد اقدام شخصی و خبره شدن در امر مهاجرت از طریق اسکیل ورکر به کانادا هستید می توانید محصول زیر را تهیه نمایید.
   https://malekpourmie.com/product/آموزش-جامع-اقامت-کاری-دولت-فدرال-کاناد

   پاسخ
    • MIE.Malekpour2 گفته:

     با سلام. شرایط کامل خودتون رو بیان بفرمایید تا بتونیم راهنماییتون کنیم(سن، مدرک تحصیلی، شغل و سابقه کار مرتبط، میزان سرمایه، سن فرزندان…)

     پاسخ
     • ناشناس گفته:

      با سلام .سن ۳۵ ساله . لیسانس معماری . ارشیتکت . ۱۵ سال سابقه کار مرتبط. ۵ سال بیمه مهندس ناظر و پروانه پایه ۲. مجرد. کم هزینه ترین و بهترین روش مهاجرت به کانادا، نیوزلند و یا هلند کدام است ؟

      Rating: 5
     • MIE.Malekpour2 گفته:

      با سلام. از طریق کاری و تحصیلی شانس خوبی ندارید با توجه به سن و شرایطتون. از طریق سرمایه گذاری و دوره زبان(اقامت موقت جهت کاریابی حین و پس از دوره) هم نیاز به اطلاع از میزان سرمایه شما هست.

 5. محمدرضا جعفری گفته:

  سلام داداش من‌ در فنلاند زندگی میکنه آیا من‌ میتونم از طریق کیس داداشم برم پیشش؟

  Rating: 5
  پاسخ
 6. abalfazl721 گفته:

  با سلام.ایوالفضل هستم لیسانس حسایداری و خانومم ماما هستند و دارایه یک فرزند13ماهه
  برا مهاحرت به اروپا یا کانادا از لحلظ ویزایه تحصیلی یا سرمایه گذاری مشکلی نداریم.ولی دغدغه اصلی ما کار پیدا کردن در ان کشور است.به فرض خانومم بهد از جند سال تحصبل در ان کشور میتواتد به عنوان ماما در بینارستان مشغول بکار شود؟؟؟یا هم زمان میتواند کار بکند و یعد از معادل سازی تحصبلاتش را ادامه دهد یا حتی خودم میتوانم در رشته ای که بازار کار در ان کشور دارد تحصیل کنم.ممنون میشم پاسخ بدین.سپاس از شما

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دوست عزیز داشتن سرمایه به تنهایی برای مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری کافی نیست. مثلا برای تحصیل باید سن شما مناسب بوده و گپ تحصیلی بالا نداشته باشید و نمره زبان مناسب داشته باشید و همچنین برای سرمایه گذاری نیز شرایط دیگری بجز سرمایه مورد نیاز است.
   کار و تحصیل رشته های مرتبط با پزشکی در هر صورت قبل از اقدام نیازمند شرکت در دوره های معادلسازی و پیش پزشکی و قبولی در آنهاست.
   همراه اجازه کار دارد و می تواند خانواده را در تامین مخازج زندگی یاری نماید.
   به طور همزمان نمی توان کار و تحصیل تما وقت داشت و یکی از آنها امکان پذیر است.
   با اخذ ویزای سرمایه گذاری نیز در بعضی موارد مانند خودحمایتی امکان کار ندارید.

   پاسخ
 7. ناشناس گفته:

  چگونه همسر مورد علاقه ی خود را در خارج از مرز های ایران در کانادا پیدا کنیم ایا معرف یا واسطه ای وجود داردباتشکر از شما

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. در صورتی که بتوانید اثبات نمایید ازدواج شما صوری نیست و مراحل ازدواج شما طبق استاندارد پیش برود با ارائه مدارک و داشتن شرایط مالی از سوی همسر شما جهت تشکیل زندگی مشترک، می توانید در ابتدا اقامت موقت و بعد از گذشت چند سال از زندگی مشترک و عدم وقوع طلاق اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید.
   همچنین بد نیست که بدانید ازدواج صوری امری غیرقانونی می باشد و می تواند جریمه و زندانی برای فرد در پی داشته باشد و پس از اثبات دیپورت خواهید شد و ممکن است تا چندین سال اجازه ورود مجدد به کشور مورد نظرتان را نداشته باشید و همچنین برای اخذ ویزای سایر کشورها برایتان امتیاز منفی محسوب گردد. بنابراین به هیچ عنوان توصیه نمی شود و موسسه حقوقی ملک پور نیز به دلیل عدم فعالیت در امور همسریابی هیچ گونه خدمات و مشاوره ای در این زمینه ارائه نمی دهد.
   مقاله زیر را مطالعه نمایید:
   https://malekpourmie.com/اقامت-از-طریق-ازدواج/

   پاسخ
 8. ناشناس گفته:

  سلام و تشکر از مطالب خوب وب سایت شما. آیا برای بازنشستگانپیشنهاد خاصی برای مهاحرت به کانادا وجود دارد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. در صورت داشتن سرمایه و سابقه کار تجاری می تونید شرایطتون رو برای اقامت کار شرکت و یا سرمایه گذاری در کانادا بسنجید توسط کارشناسان ما.

   پاسخ
 9. شهاب گفته:

  شهاب هستم 35 ساله مجرد دارای مدارک برق صنعتی ساختمان از فنی حرفه ای مدرک مربیگری بین المللی فوتبال cاسیا مدرک غواصی از cmasایتالیا مدرک ماساژ سوئدی از فنی حذفه ای مدرک وود گلاس رزین اپوکسی از فنی حرفه ای سابقه 10 سال کار در اموزش پرورش معلم تربیت بدنی مدرک حجامت وطب سنتی ماساژ درمانی از لحاظ کارهای فنی هم خیلی کارها را کردم و مسلط هستم دوشرکت هم در گرجستان ثبت کردم لطف میکنید راهنمایی کنید من توی چ کشوری میتونم اقامت بگیرم و زندگی همراه با ارامش داشته باشم

  Rating: 5
  پاسخ
 10. Heydar گفته:

  سلام ،امیدوارم همیشه انقدر پر ارژی و موفق باشید . ببخشید که چند باره دارم سوال میپرسسم . من ۲۱ ساله دانشجوی کاردانی بر نامه نویسی با معدل خیلی بد به دلیله نااامیدی از آینده تحصیلی و کاری (نه اینکه از درس بدم بیاد )،شرایط مالی بد، توانایی صحبت کردن به عربی و کمی انگیلیسی مشولی هن برای یادگیری زبان جدید ندارم و البته نا امیدی از شرای برای مهاجرت (همینجوری که شما هم گفتید به فامیلا که انگار دوس ندارن باقی برن یا برای هرچیزی نامیدت میکنن ) و اینکه میدونم کشوری مثل سویس یا موناکو که دوس دارن نمیتونم برم پولم به آششون نمیرسه :) . ولی به عنوان کسی که توانای مالی برای کشوری رو نداره چجوری میتونم تحصیلی و کاری به جای درجه بالایی مثل فلاند با دانمارک برم . با توجه به حرفاتون در ویدیوها و انکه باید شرایط رو مقایسه کرد من یه اطلاعات خیلی کم که بیشتر از به دست اوردم و تو اینترنت چرخیدن و خوندن در مورد کشورا بیشترشون شرای خوبی دارن مثل :استرالیا ،کانادا، فلاند و… . سوالم این که من اثلا می تونم مهاجرت کنم یا نه ؟ با توجه به اسلام هم زیندگیت جایی خوب نبود سفر کن .

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. دوست عزیز رشته نرم افزار برای مهاجرت عالی هستش. شما اگه روی تحصیلتون کار کنین و معدل و سطح علمی درخشان داشته باشین میتونین تو کشورهای تاپ فول فاند بگیرین که به نوعی علاوه بر تحصیل رایگان، کمک هزینه زندگی هم بهتون میده ماهیانه. یا اینکه لیسانستونو ایران بگیرین با شرایط عالی و مدرک آیلتس 7 به بالا بگیرین و در نروژ تصحیل رایگان داشته باشین. یا اینکه لیسانس نرم افزار رو در ایران از دانشگاه سراسری یا آزاد ترجیحاً بگیرین و 3 سال تو رشته خودتون سابقه کار قابل اثبات فراهم کنین و با مدرک زبان ماجرت کاری داشته باشین.
   راه ها برای شما زیاد هستش فقط بستگی به اراده و پشتکار و همت شما داره و نظر دیگران رو در این مورد نادیده بگیرید. مطالب سایت موفقیت مارو بخونید تا با میلیاردرهای موفقی که خانواده پولدار نداشتن ولی انسان های موفقی هستند آشنا بشین:
   https://miesuccess.com/

   پاسخ
 11. علی گفته:

  سلام بنده ۲۸ ساله مجرد دارای مدرک کارشناسی ارشد عمران…بیمه بصورت آزاد واریز میکنم شاغل در مشاور املاک هستم و در حال آمادگی برای آیلتس ۷،سرمایه حدود ۲۰۰ میلیون،برای مهاجرت اسکیل ورکربه کانادا میتونم اقدام کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اسکیل ورکر کانادا نیاز به سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلیتون داره حداقل 3 سال باشه و قابل اثبات. اگه بیمه شما مربوط به رته تحصیلیتون باشه مورد قبوله.سایر شرایطتون مناسبه برای اقدام

   پاسخ
 12. رسول پورندافیان گفته:

  باسلام .۳۹سال سن دارای پروانه کسب درب و پنجره چوبی.گواهینامه درودگری عمومی از سازمان فنی و حرفه ای کشور.۲۰سال سابقه.مهارت کامل در ساخت کابینت mdfدرب و پنجره چوبی .مبلمان .
  کدام کشور مناسب برای اقامت کار مناسب میباشد

  Rating: 5
  پاسخ
 13. ناشناس گفته:

  سلام امیرحسین دانشجوی رشته روانشناسی هستم .لیسانس دارم .دوست دارم برای ادامه تحصیل به ترکیه برم .میخواستم ببینم چطور باید شروع کنم ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل در ترکیه در ابتدا نیازمند قبولی در کنکور سراسری دانشگاه های ترکیه یا YOS می باشد. پس از قبلی در آزمون با ارائه مدرک زبان آیلتس 6 به بالا یا معادل ترکی آن به همراه سایر مدارک مورد نیاز می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان ترکی بین 300 تا 800 دلار و به زبان انگلیسی بین 500 تا 1800 دلار است. دانشگاه های خصوصی ترکیه نیز بین 5000 تا 20000 دلار آمریکا شهریه دارند.

   پاسخ
 14. ناشناس گفته:

  ٣٥ساله گچ كارهشت سال سابقه بيمه ومدرك فنى حرفه اى دوتابچه دارم براى مهاجرت به چه كشورهايي ميتونم برم ويزاى كارى ميتونم بگيرم كه بتونم باخانوادم برم
  ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. واقعیت این هستش که بدون مدرک تحصیلی و مدرک زبان اخذ ویزای کاری اروپا و کانادا و کشورهای تاپ بسیار دشوار هستش. گزینه خوب برای شما میتونه کار در ترکیه یا عمان باشه که میتونین از موسسات کاریابی بین المللی موجود در شهر یا استانتون شرایطش رو جویا بشین

   پاسخ
 15. مهران گفته:

  وقتتون بخیر
  بنده کارت معافیت پزشکی سربازی (کارت قرمز) دارم و به دلیل اینکه کارت قرمز دارم ، اونجوری که من شنیدم باید با “همراه” سفر کنم البته اینم بگم که کارت قرمز رو به علت افسردگی گرفتم ، که قابل درمان و تقریبا درمان شده ، سابقه ی سیاسی هم دارم و به طراحی وب و نرم افزار مسلطم
  حالا چجوری میتونم با بودجه ی 150 تا 200 تومان اقامت اتریش یا اسلواکی بگیرم و کدوم یکی برای شخصی مثل من مناسبتره ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دوست عزیز با شرایط و میزان سرمایه ای که فرمودین متاسفانه امکان مهاجرت برای شما نیستش. مگر اینکه برین در ترکیه یا عمان کار کنین که اون هم شرایطش رو میتونین از موسسات کاریابی بین المللی موجود در شهر یا استانتون جویا بشید

   پاسخ
 16. فاطمه گفته:

  سلام ، وقت بخیر
  ۳۳سال دارم و مهندس برنامه نویسی تحت وب هستم، متاهل و دارای یک فرزند ۵ ساله، در حال گذروندن دوره های ایلتس هم هستم ولی سابقه کار ندارم ،برای مهاجرت کاری شرایطش رو دارم یا نیاز به چیز دیگه ای هم هست؟؟؟
  آیا نوع دانشگاه مهمه؟ من علمی کاربردی خوندم ولی توی مدرک نوع دانشگاه درج نمیشه و مدرک از سمت وزارت علوم هست و آیا معدل مدرک هم باعث امتیاز میشه؟؟ معدل کل من ۱۸.۵۹ هست.
  ممنون از شما

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. داشتن مدرک لیسانس به بالا به همراه مدرک زبان و سابقه کاری قابل اثبات بالای ۳ سال نیاز هستش برای ویزای جستجوی کار و ویزای کاری.
   مدارک اکثر دانشگاه های ایران مورد قبول در خارج از کشور هستند برای کار.

   پاسخ
 17. كامبيز گفته:

  من سي وپنج سالمه مدرك فنى حرفه اى گچ كارى دارم و دو تا بچه كل پولمم سيصد ميليونه راهى براى اقامت تو يه كشور ديگه دارم چه طورى
  ممنون ميشم جواب بدين

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دوست عزیز با توجه به نداشتن مدرک دانشگاهی و سن بالا، بهترین راه برای شما کار در کشورهای همسایه از جمله ترکیه و عمان و امارات هستش که میتونین از طریق موسسات کاریابی بین المللی داخل ایران و یا سایت های کاریابی این کشورها به دنبال پشینهاد شغلی باشین.

   پاسخ
 18. مهدی گفته:

  سلام ۴۲ ساله هستم با مدرک دکتری فلسفه. همسرم لیسانس بهداشت حرفه ای دارد. سه فرزند هم دارم. واقعا مایلم مهاجرت کنم اما نمی دونم که آیا با شرایط من این کار امکان پذیر است یا نه . خوشحال میشم با توجه به تجربه ای که دارید مرا راهنمایی کنید.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. برای ویزای کار رشته هاتون مناسب نیست ولی مثلا میتونید تو دوره های زبان در اتریش شرکت کنین و حین دوره خودتون و همسرتون دنبال کار باشین. ویزای همراه هم داره و تحصیل فرزندان زیر ۱۸ سالتون هم رایگانه.

   پاسخ
 19. ناشناس گفته:

  سلام من وهمسرم قصدمهاجرت داريم همسرم مهندس ساختمان هستن ومن طراحى دوخت خوندم الانم هشت ماهه حامله ام ازچه راهى ميشه بريم از طريق زايمانم ميتونيم اقامت بگيريم تو چه كشورى واز كى بايد بريم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. چون حاملگی شما واضح هستش بهتون ویزای توریستی نمیدن چون اینطور برداشت میکنن که برای تولد فرزندتون و اقامت اقدام میکنین‌. یم ماه هم برای اخذ ویزا خیلی کمه

   پاسخ
 20. mosiogol120 گفته:

  سلام من وخوانواده قصد مهاجرت ب هلند رو داریم میخواستم بدونم در خصوص یک وکیل خوب وهمچنین مشغول بکار شدن در مدت زمان کوتاه سه ماهه راهنمای کنید با تشکر از شما

  Rating: 5
  پاسخ
Rating: 5