خرید ملک در اتریش و بررسی شرایط آن

خرید ملک در اتریش، قوانین کشور اتریش در رابطه با خرید ملک در این کشور توسط خارجیان و امکان اخذ اقامت در اتریش از طریق خرید ملک در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا با خرید ملک در اتریش می توان اقامت اتریش را به دست آورد؟ آیا خرید ملک در اتریش یکی از راه های مهاجرت به اتریش است؟ با چه مبلغی امکان خرید ملک در اتریش وجود دارد؟ در این مقاله سعی ما بر این است که به سوالات شما در این زمینه پاسخ ساده و علمی دهیم. همچنین این امکان برای شما وجود دارد که در صورت تمایل به طرح سوالات بیشتر، در زیر همین مقاله سوالات خود را مطرح بفرمایید، کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور؛ همکارMIE اتریش در اسرع وقت پاسخگوی تمامی سوالات شما هستند. همچنین شما می توانید از طریق تماس با دفاتر مؤسسه به صورت رایگان مشاوره تلفنی دریافت کنید.

مسائلی که در این مقاله بررسی می شود:

 • خرید ملک در اتریش و شرایط عمومی آن
 • خرید ملک در اتریش و اخذ اقامت اتریش
 • خرید ملک در اتریش و استانداردهای سرمایه گذاری در اتریش
 • خرید ملک در اتریش و واجدین شرایط خرید ملک
 • خرید ملک در اتریش و مراحل قانونی خرید ملک در اتریش
 • خرید ملک در اتریش و هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در اتریش
 • خرید ملک در اتریش و وکیل امور ملک
 • خرید ملک در اتریش و خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور
 • خرید ملک در اتریش و توصیه های حقوقی
خرید ملک در اتریش 3 1 ‌خرید ملک در اتریش

نگاهی کوتاه بر شرایط خرید ملک در اتریش

خرید ملک در اتریش 5 ‌خرید ملک در اتریش

در صورتی که تمایل دارید سرمایه خود را از طریق خرید ملک در اتریش افزایش دهید، فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و از کارشناسان ما به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

خرید ملک در اتریش و شرایط عمومی آن

اگر تصمیم به خرید ملک در اتریش دارید جالب است که قبل از هر چیز اطلاعاتی راجع به این کشور به دست آورید. اتریش، کشوری در اروپای مرکزی است که در همسایگی کشورهای آلمان، چک، اسلواکی، مجارستان، ایتالیا، اسلونی، سوئیس و لیختن اشتاین واقع شده است. پایتخت آن شهر زیبای وین چندین سال پیاپی به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی انتخاب شده است. مساحت اتریش ۸۳،۸۷۸ کیلومتر مربع بوده و جمعیتی بالغ بر ۸،۸۲۲،۲۶۷ نفر دارد. زبان رسمی این کشور زبان آلمانی و واحد پول آن یورو می باشد. پایتخت اتریش به عنوان یکی از محبوب ترین شهرهای اروپایی برای گردشگران شناخته شده است. یکی از دفاتر سازمان ملل، سازمان انرژی اتمی و اوپک در شهر وین واقع شده است. سیستم حمل و نقل عالی، امنیت و رفاه اجتماعی بالا، طبیعت زیبا و بی نظیر در کنار خدمات درمانی و تحصیل رایگان، اتریش را به عنوان یکی از کشورهای محبوب برای اقامت معرفی می کند. اتریش با داشتن نظام آموزشی رایگان و بسیار سطح بالا هر ساله مقصد دانشجویان بین المللی بسیاری است، که در واقع حضور این دانشجویان بازار ملک و اجاره ملک را در اتریش رونق می دهد، همچنین سرمایه گذاران بسیاری به دلیل امنیت و کیفیت زندگی بالا در این کشور تمایل دارند سرمایه خود را با خرید ملک در اتریش افزایش دهند.

شرایط عمومی اتریش 1 ‌خرید ملک در اتریش

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با خرید ملک در اتریش – بخش اول

video ‌خرید ملک در اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با خرید ملک در اتریش – بخش اول

audio ‌خرید ملک در اتریش

خرید ملک در اتریش و اخذ اقامت اتریش

جنانچه ذکر شد، اتریش با داشتن امکانات و رفاه اجتماعی بالا و با توجه به این نکته که در مقایسه با کشورهای هم ترازش نظیر سوئیس، دانمارک و نروژ هزینه های بسیار کمی برای اقامت دارد، مقصد بسیاری از علاقه مندان به تحصیل و سرمایه گذاری است. همین امر باعث شده است که همواره در این کشور، خرید و اجاره ملک از رونق خوبی برخوردار باشد. خوشبختانه ایرانی ها جزو اقوامی هستند که اجازه خرید ملک در اتریش را دارند و می توانند سند ششدانگ به نام خود داشته باشند. اما باید به این نکته اشاره کرد که ارزش این ملک هر چقدر هم که بالا باشد صرفا با خرید ملک نمی توان اقامت اتریش را به دست آورد. بنابراین علاقه مندان به سرمایه گذاری امن که فقط تمایل دارند با کمترین ریسک سرمایه گذاری کنند، می توانند در اتریش ملک خریداری نمایند. چرا که همواره از اجاره ملک درآمد بسیار خوبی خواهند داشت و می توانند یک سرمایه گذاری بدون ریسک و بی دردسر داشته باشند. با خرید ملک در اتریش، سرمایه گذار و خانواده وی (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) فقط می توانند ویزای توریستی را بدون دردسر دریافت نمایند.

سرمایه گذاری در کشور اتریش

خرید ملک در اتریش و استانداردهای سرمایه گذاری در اتریش

چنانچه علاقه مند به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اتریش هستید، باید بدانید که این یک سرمایه گذاری پر سود است. هزینه خرید ملک در وین پایتخت این کشور به مراتب بالاتر از شهرهای دیگر است، همچنین در شهر وین هم به نسبت منطقه ای که برای خرید ملک انتخاب می کنید، هزینه ها متفاوت خواهد بود. مناطق یک، نوزده و سیزده، گران ترین و البته بهترین مناطق این شهر زیبا هستند. اما شما می توانید با هزینه کمتر در حومه شهر ملک خریداری نمایید، اتریش با داشتن یکی از بهترین خطوط حمل و نقل دنیا، تمام نگرانی های شما را برای رفت و آمد به مرکز شهر برطرف کرده است.

 این مقاله مربوط به موسسه حقوقی ملک پور می باشد و هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا جایز نمی باشد. مسلماً یکی از مهم ترین نکات در زمان خرید ملک در یک کشور توجه به امنیت سرمایه گذاری در آن کشور می باشد، برخی از استانداردهای سرمایه گذاری در این زمینه می توانند اطلاعات مناسبی را در اختیار گذارند که در ادامه به بررسی دو مورد از آن ها پرداخته ایم.

 • خطر مصادره اموال

   نرخ مصادره اموال شاخصی می باشد که عددی بین یک تا هفت را نشان می دهد، عدد یک در این جدول پایین ترین نرخ و هفت بالاترین نرخ را نشان می دهد. لازم به ذکر است که هر چه نرخ مصادره اموال در کشوری پایین تر باشد، می توان گفت کشور مورد نظر از نظر سرمایه گذاری، کشور ایمن تری است. همان طور که در نمودار زیر مشاهده می فرمایید، نرخ مصادره اموال در اتریش در سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ عدد یک بوده است که این نرخ بسیار مناسبی است.

  خرید ملک در اتریش ‌خرید ملک در اتریش

 • شاخص کنترل فساد

  کنترل فساد نیز از دیگر عواملی است که با امنیت سرمایه گذاری ارتباط مستقیم دارد. این نرخ بیان گر میزان تلاش های دولت در کنترل فساد و اعمال نفوذ اشخاص برای بهره های شخصی می باشد. هر چه این نرخ به عدد 2.5 نزدیک تر باشد بیان گر فساد کمتر می باشد. در نمودار زیر می توانید روند تغییرات نرخ کنترل فساد در کشور اتریش را مشاهده کنید. آخرین میزان شاخص کنترل فساد در اتریش 1.53 بوده که این کشور را جزء بیست کشور برتر جهان در کنترل فساد قرار می دهد.

  خرید ملک در اتریش 2 ‌خرید ملک در اتریش

خرید ملک در اتریش و واجدین شرایط خرید ملک

با توجه به امکانات بی نظیر و امنیت بالا برای زندگی، اتریش یکی از محبوب ترین کشورهای اروپایی برای زندگی شناحته می شود. ملیت های بسیاری از جمله آمریکایی ها، چینی ها و روس ها علاقه مند به سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور هستند. اما کشور اتریش به تعداد محدودی از ملیت ها اجازه خرید ملک و داشتن سند ششدانگ را می دهد که خوشبختانه این شامل حال ایرانی ها نیز می شود. دولت نظارت مستقیم بر خرید و فروش املاک در اتریش دارد و همه مراحل کار تا صدور سند زیر نظر مستقیم دولت اتفاق می افتد، بنابراین سرمایه گذار و خریدار هیچ گونه نگرانی از بابت سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اتریش نخواهد داشت.

خرید ملک اتریش و هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در اتریش

در اتریش دفاتر اسناد رسمی وجود دارند که قرارداد را برای هر دو طرف خریدار و فروشنده آماده می کنند. ۱۰ درصد از ارزش ملک در ابتدا توسط خریدار پرداخت می شود، که توسط این دفاتر نگهداری می شود و کارهای قانونی انتقال سند و بررسی بدهی مالیاتی ملک مورد نظر توسط کارشناس بررسی می شود، که هیچ گونه بدهی مالیاتی نداشته باشد. کارشناسان ملک را ارزش گذاری می کنند و خریدار با اطمینان خاطر مبلغ را می پردازد. پروسه خرید ملک در اتریش از ابتدا تا انتهای کار و صدور سند ششدانگ به طور میانگین ۶ هفته به طول می انجامد. هزینه های خرید ملک در اتریش شامل موارد زیر می باشد.

 • ‌هزینه های وکیل
 • هزینه های دفتر اسناد رسمی

   هزینه دفتر اسناد رسمی شامل ۱ درصد تا ۳ درصد از ارزش ملک می باشد و مالیات بر ارزش افزوده این مبلغ نیز که معادل 20 درصد از آن می باشد، باید توسط خریدار و فروشنده پرداخت شود.

 • مالیات انتقال ملک به میزان ثابت در حدود ۳.۵ درصد ارزش ملک

  این مالیات در انتقال ملک بین بستگان درجه یک ۲ درصد است.

 • مالیات بر ارزش افزوده

  چنان چه ملک نوساز باشد هزینه مالیات بر ارزش افزوده نیز خواهد داشت.

 • هزینه تأیید امضا

  امضای فروشنده و خریدار توسط دفاتر اسناد رسمی و یا دادگاه تایید می شود که هزینه ای در حدود ۱۲۰ یورو به همراه دارد.

میانگین قیمت خرید آپارتمان در شهر وین به ازای هر متر مربع در مرکز شهر در حدود ۶،۰۰۰ یورو و در حومه شهر در حدود ۳،۰۰۰ یورو است. در شهر های دیگر اتریش هزینه های خرید آپارتمان به نسبت پایین تر از شهر وین است. هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در شهر وین از ۶۰۰ یورو شروع می شود و با توجه به منطقه و شرایط ملک متفاوت خواهد بود. هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر وین در حدود ۴۰۰ یورو خواهد بود. شما می توانید با مبلغی در حدود ۴۰۰ هزار یورو یک آپارتمان شیک و نوساز در مرکز شهر وین خریداری نمایید.

اقامت از طریق خرید ملک در اتریش

خرید ملک در اتریش و وکیل امور ملک

برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اتریش حضور وکیل و فرد متخصص در امور املاک ضروری است. شما باید بتوانید با توجه به بودجه و مبلغی که برای سرمایه گذاری در نظر گرفته اید، بهترین سرمایه گذاری و خرید را انجام دهید. برای این کار باید از مشاورین متخصص که به قوانین کشور اتریش مسلط باشند بهره ببرید. توصیه می شود این فرد را از بین وکلای معتبر که به زبان آلمانی مسلط هستند انتخاب نمایید و از مشاور خود بخواهید تمامی اسناد را به طور دقیق برای شما ترجمه نمایند. پس از انتخاب ملک مورد نظر به کمک وکیل و مشاور خود پیش قرارداد را بررسی نموده و با آگاهی کامل امضا نمایید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با خرید ملک در اتریش – بخش دوم

video ‌خرید ملک در اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با خرید ملک در اتریش – بخش دوم

audio ‌خرید ملک در اتریش

خرید ملک در اتریش و خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور

خرید ملک در اتریش 6 ‌خرید ملک در اتریش

موسسه حقوقی ملک پور با تجربه مشاوره در امور سرمایه گذاری می تواند کلیه خدمات لازم در جهت خرید ملک در اتریش را به شما ارايه نماید. در این راستا ویزای توریستی برای متقاضی خرید ملک در خواست داده می شود، خریدار با ویزای توریستی وارد اتریش شده و در تمام مدت و مراحل کار مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور وی را یاری خواهند نمود. موسسه حقوقی ملک پور شما را در یافتن بهترین ملک در بهترین مناطق اتریش که منجر به سوددهی بیشتری شود یاری نموده و شما را در تمامی مراحل قانونی کار حمایت می کنند. در این راستا شما می توانید در بانک های معتبر اتریشی حساب بانکی شخصی باز نموده و مبلغ مورد نظر جهت خرید ملک را به بانک اتریشی منتقل نمایید. کارشناسان ما استعلام های مورد نیاز در رابطه با ملک را انجام می دهند و شما را تا انتهای کار و صدور سند ششدانگ به نام مالک یاری می نمایند. پس از خرید ملک شما می توانید با اجاره ملک خریداری شده با درآمد تضمین شده یورویی سود خود را از اجاره ملک به دست آورید و در امن ترین کشور دنیا برای زندگی سرمایه گذاری نمایید.

همچنین شما می توانید در کنار خرید ملک از طریق راه های مختلف مهاجرت به اتریش برای اخذ اقامت اتریش اقدام نمایید. موسسه حقوقی ملک پور می تواند شما را در رسیدن به این مهم یاری نماید. یکی از بهترین راه های اخذ اقامت اتریش، برنامه خودحمایتی است که شما می توانید با نشان دادن توانایی مالی مناسب برای خود و خانواده اقامت اتریش را به ارمغان آورید. در این اقامت ابتدا برای شما و خانواده (‌همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) اقامت یکساله صادر می شود که قابل تمدید است و در انتهای سال پنجم تبدیل به اقامت دائم می شود. تحصیل فرزندان در بهترین مدارس دولتی اتریش رایگاه خواهد بود. چنانچه فارع التحصیل دانشگاه های دولتی باشید می توانید از دانشگاه های ملی و رایگان اتریش پذیرش تحصیل اخذ کرده و سپس برای اقامت خانواده درخواست دهید. اگر حتی این شرایط را ندارید موسسه حقوقی ملک پور امکان تحصیل و اقامت اتریش را تنها با پرداخت هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی به میزان ۲۰ هزار یورو در سال، بدون هیچ مدرک زبان و محدودیت سنی برای شما مهیا می سازد. در واقع بعد از خرید ملک با هر یک از این روش ها می توان اقامت اتریش را با کمک وکیل و مشاور متخصص به دست آورد.

اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش

خرید ملک در اتریش و توصیه های حقوقی

خرید ملک در اتریش به عنوان یک سرمایه گذاری امن و پر سود توصیه می شود، اما در نظر داشته باشید که این کار زیر نظر وکلا و کارشناسان متخصص که سابقه اقامت در اتریش را دارند انجام شود. حتما از کارشناسی در این امر یاری بگیرید که دانش زبان آلمانی داشته باشد و به کلیه مسائل حقوقی کشور اتریش آگاه باشد. قبل از اقدام به خرید ملک این نکته را در نظر بگیرید که این فقط یک سرمایه گذاری بدون ریسک است و در پروسه اقامتی شما تاثیری نخواهد داشت.

البته کشور اتریش اقامت را از طریق تحصیل و سرمایه گذاری، ثبت شرکت و برنامه خودحمایتی امکان پذیر کرده است. اگر تصمیم به خرید ملک دارید و علاقه مند به اخذ اقامت در اتریش هستید از طریق مشاوره با کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی ملک پور می توانید از طریق راه های ممکن به این امر دست یابید. برای اخذ اقامت اتریش با کارشناسان و مشاوران ما تماس گرفته و از مشاوره در این زمینه برخوردار شوید.

چنان چه به دنبال اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اروپا هستید شما می توانید با خرید ملک به ارزش ۲۵۰ هزار یورو در کشور یونان به اقامت این کشور عضو اتحادیه اروپا و شنگن دست یابید. همچنین با خرید ملک به ارزش ۵۰۰ هزار یورو در اسپانیا و پرتغال می توانید اقامت این کشورها را به دست آورید. لازم به ذکر است با سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشورها هیچ اجباری به حضور در محیط نمی باشد و فقط کافیست شما در سال چند هفته در این کشورها حضور داشته باشید. توصیه می شود حتما مقالات مرتبط با موضوعات خرید ملک را در وبسایت موسسه حقوقی ملک پور مطالعه بفرمایید.

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، حاصل بیش از 15 سال تجربه در امر مهاجرت می باشد که شما را با تمامی روش های مهاجرت به کشورهای برتر دنیا آشنا می سازد و می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
خرید ملک در اتریش و سخن پایانی

خرید ملک در اتریش، امکان اخذ اقامت در اتریش از طریق خرید ملک و شرایط و هزینه های مورد نیاز جهت خرید ملک در اتریش در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. چنان چه فقط به فکر سرمایه گذاری بدون ریسک هستید خرید ملک در کشور امن اتریش به شما توصیه می شود، اما اگر به دنبال اخذ اقامت از طریق خرید ملک هستید، می توانید از طریق خرید ملک در پرتغال، اسپانیا و یونان به اقامت این کشورها دست یابید. توصیه می شود قبل از هر گونه اقدام جهت سرمایه گذاری در اتریش و خرید ملک در اتریش از مشاوره تخصصی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور برخوردار شوید، شما می توانید از طریق مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان این موسسه از شرایط سرمایه گذاری و خرید ملک در اتریش مطلع شوید. شما می توانید سوالات خود را در زمینه خرید ملک در اتریش در انتهای این مقاله یادداشت نمایید، همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما هستند.