گرفتن ویزای کار آلمان

گرفتن ویزای کار آلمان

گرفتن ویزای کار آلمان 2018 برای چه اشخاصی امکان پذیر است ؟ آیا با شرایط 2018 گرفتن  ویزای کار آلمان آشنا هستید ؟ شرایط گرفتن ویزای کار آلمان در همه رشته ها یکسان است ؟  گرفتن ویزای کار آلمان بدون مدرک زبان ممکن است ؟ شرایط گرفتن ویزای کار آلمان چیست ؟ آیا با ویزای کار آلمان می توان بلوکارت آلمان را به دست آورد ؟ میزان حقوق در آلمان با ویزای کار آلمان چقدر است ؟ این مقاله درباره گرفتن ویزای کار آلمان و مهاجرت کاری به آلمان توسط مشاور و وکیل مهاجرت در موسسه حقوقی ملک پور با همکاری MIE اتریش نگارش شده و به سوالات شما پاسخ می دهد .

فایل های تصویری و صوتی آقای ملک پور (دانشجوی دکترا رشته حقوق دانشگاه ملی وین اتریش) در باب ویزای کار آلمان

video گرفتن ویزای کار آلمان
video گرفتن ویزای کار آلمان

فایل صوتی استاد ملک پور در باب ویزای کار آلمان

audio گرفتن ویزای کار آلمان

 

کشور آلمان بعد از آمریکا و ژاپن سومین قدرت بزرگ صنعتی در دنیا است همین امر موجب گردیده که همواره مهاجران زیادی برای کا رکشور آلمان را انتخاب کنند .

صنایع با اهمیت درکشور آلمان در زمینه های تکنولوژی الکترونیکی ، مکانیکی، منسوجات ، مواد شیمیایی و وسایل نقلیه است

فایل های صوتی استاد ملک پور در باب ویزای کاری آلمان

audio گرفتن ویزای کار آلمان
audio گرفتن ویزای کار آلمان

آلمان در نیروی کار با کمبود و پیری روبرو می باشد بنابراین این کمبود را با جذب نیروی کار خارجی تامین می کند .

از آنجا که کشورصنعتی  آلمان بعد ازکشورهای آمریکا و انگلیس سومین رتبه جذب دانشجویان خارجی را دارد . دانشجویان بسیاری پس از فارغ التحصیلی آلمان را برای کار و زندگی انتخاب می کنند .

چه اشخاصی می توانند در آلمان کار کنند :

اشخاص عضو اتحادیه اروپا EU

اشخاص عضو مناطق اقتصادی اروپا سویسEEA

شهروندان کشورهای ثالث که ویزای کار دریافت می کنند .

چنانچه علاقمند به اقامت در آلمان هستید . می توانید با مهاجرت کاری به آلمان این امکان را برای خود و خانواده خود ممکن کنید . شما می توانید  با دریافت ویزای کار آلمان به صنعتی ترین کشور اتحادیه اروپا مهاجرت نمایید . و اقامت این کشور را اخذ کنید .

گرفتن ویزای کار آلمان به دو شکل ممکن است  :

ویزای نیروی کار یا Skilled worker،در این نوع از ویزای کار به متقاضی کار در اتحادیه اروپا  اجازه داده می شود  برای مدت محدودی (سه تا شش ماه–۹۰روزه تا۱۸۰روز) در آلمان به  جستجوی کار بپردازد  .

پس از سپری شدن این مدت وی باید  به کشورش باز گردد ودر صورت پیدا کردن کارمناسب به رشته تحصیلی  ویزای سه ماهه میگیرد که در واقع حکم ورود او به آلمان برای کار است .

پس از اینکه متقاضی کار وارد  آلمان  شد و در واقع ویزا را دریافت نمود بایدتقاضای کارت اقامت دهد. او می تواند پس  از یک ماه این کارت را دریافت نماید .

بعد از قرارداد کاری کارت اقامت یکساله دریافت می کنند و اگر این اقامت کاری 3 سال تمدید شود می تواند درخواست کارت اقامت دائم دهد .

ویزا برای دریافت پیشنهاد کاری Job offer،،  در این نوع خاص از ویزای کار لازم است در ابتدا شغل مورد نظرآگهی شود . یعنی باید ابتدا کار موردنظر و متناسب با رشته تحصیلی و تخصص شما به مدت سه ماه درکشور آلمان و در صورت نبودن متقاضی کار به مدت  سه ماه در سایت کاریابی اتحادیه اروپا(جمعأ شش ماه،گاهی کمتر) آگهی شود  .چنانچه در هیچ کشوری از اتحادیه فرد مناسب برای این کار نبود می تواند کار را به متقاضی دهند .

 

اجازه و یزای موقت جستجو کار  Arbaeit sucheنیروهای متخصص وحرفه ای :

در ابتدای امر جهت دریافت این ویزا هدف از سفر به آلمان بایدبرای آفیسر قابل توجیه باشد .

طبق قانون ۶۶و۶۸اقامت آلمان متقاضی باید بتواند هزینه های خود را در مدت  Arbaeit suche تامین کند .

دارنده ویزا باید  در صورت پیدا نکردن کار منطقه شینگن را قبل ابطال ویزا ترک کند.

از جمله مدارک مورد نیاز جهت اخذ این ویزا می توان به بیمه درمانی سفر با پوشش حداقل ۳۰,۰۰۰€ برای کل منطقه شینگن اشاره کرد .

 

مدارک مورد نیاز برای گرفتن  ویزای کار آلمان :

تکمیل فرم تقاضا توسط متقاضی

دو قطعه عکس ۶*۴ مورد تایید

کپی صفحات ۲و۳پاسپورت متقاضی ویزا ی کار

شناسنامه متقاضی به همراه کپی آن

بیمه نامه مورد اعتبار

ترجمه مدارک به زبان انگلیسی یا آلمانی با تایید مدارک

مدارک تحصیلی و ترجمه انگلیسی یا آلمانی آنها

سوابق کار در صورت وجود،عدم نیاز به سابقه کار بلند مدت برای متقاضی کار

رزومه کامل شخص متقاضی ویزای کار

پرینت موجودی حساب شخص متقاضی ویزای کار

 

یکی از نکات مثبت در ویزای کار آلمان این است که این ویزا  قابل تمدید و قابل تغییر به اقامت دائم آلمان است ، یعنی شخصی که بتواند این ویزا را به دست آورد  اجازه اقامت و کار در آلمان را دارد. از آنجا که نظلم آموزشی در آلمان رایگان است . اشخاصی که دارای خانواده و فرزند هستند تمایل بسیاری برای گرفتن این ویزا و اقامت در آلمان دارند .

خانواده شخص دارنده ویزا (همسر، شوهر،فرزند) که وارد آلمان شده است و موفق شده در مدت زمان مشخص شده  قرارداد کاری امضا نماید . اجازه کار و زندگی در آلمان را با توجه به مدت زمان اقامت فرد اصلی دارند .

قانون کارت آبی تسهیلات بسیار خوبی را برای  افراد خارج از اتحادیه مهیا کرده است و کارفرمایان  بدون در نظر گرفتن اولویت بندی های استخدام شهروندی استخدام می کنند .

 

ارزشیابی مدرک تحصیلی شما :

مدرک تحصیلی فرد متقاضی  باید  مورد تایید قرار گیرد که این تاییدیه  بین ۶تا۸ هفته زمان میبرد.

مدارک شما برای بررسی به آلمان فرستاده می شود .

هزینه های زندگی در آلمان در شهرهای مختلف متفاوت خواهد بود بطور میانگین بین 800 تا 1500 یورو برای دارنده ویزای کارخواهد بود . که متقاضی دریافت ویزای کار باید نشان دهد که این پول را در حساب خود دارد .

در این مقاله به بررسی شرایط گرفتن ویزای کار آلمان و مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای کار آلمان پرداختیم . اگر فارغ التحصیل دانشگاههای معتبر و مورد تایید وزارت علوم آلمان هستید و سابقه کاری مورد نیاز در زمینه تحصیلی خود را دارید با ارائه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی می توانید ویزای کار آلمان را دریافت نمایید .اگر علاقمند به دریافت ویزای کار آلمان هستید از مشاوره و راهنمایی کارشناسان ارشد و متخصصان معتبر برای گرفتن ویزای کار آلمان برخوردار شوید .

شما می توانید برای اخذ اطلاعات بیشتر در ارتباط با راههای مهاجرت به آلمان و گرفتن ویزای کار آلمان با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان و وکلای این موسسه بهره ببرید.


اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.
 

Rating: 5
190 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.