کار پس از تحصیل در سوئد

کار پس از تحصیل در سوئد

کار پس از تحصیل در سوئد 2018 و درآمد کار پس از تحصیل در سوئد ، شرایط 2018 کار پس از تحصیل در سوئد ، کاریابی در سوئد ، موسسات کاریابی سوئد ، اقامت دائم سوئد از طریق کار پس از تحصیل در سوئد ،   همانطور که می دانید یکی از بهترین راه های مهاجرت تحصیلی می باشد . امروزه افراد زیادی هستند که قصد ادامه تحصیل در کشورهای دیگر ازجمله کشور سوئد را دارند . اما دغدغه شان این است که آیا پس از مهاجرت به سوئد و تحصیل در سوئد ، کار پس از تحصیل در سوئد می توانند انجام دهند یا خیر . از آنجا که ویزای تحصیلی منجر به اقامت سوئد نمی شود کار پس از تحصیل در سوئد بسیار مهم است .دانشجو پس از اتمام تحصیلات خود تنها ۶ ماه مهلت مهلت دارد که کار پس از تحصیل در سوئد پیدا کند . برای کار پس از تحصیل در سوئد نکاتی مهم است که ما آنها را از منظر وکیل مهاجرت برای شما بازگو می کنیم. موسسه حقوقی ملک پور بزرگترین موسسه حقوقی خاورمیانه شما را در امر مهاجرت به سوئد و دیگر کشورهایی اروپایی مشاوره مینماید .

دانشجویان  خارج از اتحادیه اروپا که موفق به اتمام تحصیل خود در کشور سوئد شده اند ، اداره مهاجرت کشور سوئد به آنها ۶ ماه مهلت می دهد که به جستجوی کار در این کشور بپردازند .

راهنمایی برای جستجوی کار بعد از اتمام تحصیلات  در کشور سوئد :

ثبت نام برای حرفه های مورد نیاز در داخل دانشگاه خود :

اولین توقف برای جستجوی کار پس از اتمام تحصیلات مرکز حرفه ای دانشگاهی است که دانشجو در آن فارغ التحصیل شده است .دانشجو میتواند رزومه کاری خود به همراه سمینارها ،دوران کار آموزی ، پایان نامه و…. را در این مرکز ارائه دهد .

بازدید از نمایشگاه های اشتغال :

شرکت های چند ملیتی سوئدی مانند ولوو، IKEA و شرکت Skanska بانک های بزرگ ملی کشور سوئد ، بخش عمومی کارفرمایان و شرکت های دیگر به طور منظم و مداوم به منظور معرفی کالاها و خدمات جدید خود نمایشگاه های مختلفی دردانشگاه های مختلف  سراسر کشور سوئد از جمله ، دانشگاه چالمرز، دانشگاه اومئو ،دانشگاه لوند ، دانشگاه استکهلم و…. بر پا میکنند . بازدید از این نمایشگاه ها می تواند فرصت مناسبی برای ملاقات با کار فرمایان با  کسانی باشد که به جستجوی کار می پردازد .این مسئله مهم است که شما از قبل رزومه خود را آماده کرده باشید و تسلط کافی برای ارائه نزد کارفرما داشته باشید ،تا کارفرما را تحت تاثیر برای جذب شما برای نیروی کار شود . شما میتوانید با ارسال ایمیل به نمایندگان شرکت مورد نظز و تماس های تلفنی کا را پیگیری کنید .

یاد گیری زبان سوئدی

این صحیح است که تقریبا همه درکشور سوئد  به زبان انگلیسی صحبت می کنند ولی یادگیری زبان سوئدی برای پیدا کردن کاربسیارماثر است.حتی اگر شما یک کاری که به طور خاص کاملا انگلیسی پیدا کرده باشید شما برای محاوره های خود نیاز به زبان سوئدی دارید .

کار آموزی

دوره کارآموزی می تواند یک راه بسیار خوب برای به دست آوردن تجربه مرتبط با تحصیل شود . کار آموزی باعش می شود شما تجربیات خوبی در مورد شغل که مربوط به تحصیلات شماست به دست بیاورید و رزومه قوی تری برای ارائه داشته باشید .

 

کارپاره وقت در طول تحصیل

دانشجو  درکشور سوئد در طول تحصیلات خود می تواند کارپاره وقت انجام دهد .کار نیمه وقت میتواند یک تجربه خوب باشد به عنوان سکوی پرتابی برای به دست آوردن کار بعد از اتمام تحصیلات باشد. اگر چه رقابت برای شغل پاره وقت زیاد است اما امکان پذیر است . یکی از مراکزی که می تواند به جستجوی کار پاره وقت در کشور سوئد کمک کندAcademicwork.seمیباشد Academicwork.seت.

روابط در دوران تحصیل

رابطه های شخصی شما در رابطه با دانشگاه ،اساتید ، کارمندان ، همکلاسی های سوئدی می توانند معرف شما باشند برای کار در کشور سوئد ،البته این بستگی دارد شما شایستگی خود را چگونه نشان دهید و چه رزومه ای از خود ارائه دهید .عضویت در سازمانها و اتحادیه های دانشجویی نیز می تواند موثر باشد .

نوشتن پایان نامه  دانشجویی  در یک شرکت سوئدی

اینکه شما برای نوشتن پایان نامه دانشجویی خود را یک شرکت سوئدی به انجام برسانید می تواند ورود مناسبی به بازار کار در سوئد باشد .شما در کنار یک کارفرمای سوئدی تجربیات و اطلاعات ارزشمندی را کسب می کنید . پیشنهادات شرکت ها برای طرح های پایان نامه بر روی وبسایت مخصوص دانشگاه ارائه می شود .

عضویت در اتحادیه

اتحادیه ها یک موقعیت قوی در کشور سوئد هستند . پیوستن دانشجو به این اتحادیه ها می تواند یک راه عالی برای برای ورود به صنعت باشد . بسیاری از پیشنهاد های ویژه برای دانشجویان  ، از جمله خدمات مانند راهنمایی شغلی و یا کمک  و حمایت از مشکلات ومسائل محل کار شود و….

و صاکو سه اتحادیه اصلی کارگری در کشور سوئد هستند که کارگران و کارمندان را حمایت می کنند .LO , TCO

ارتباط با کار فرما به صورت مستقیم

درآگهی های کار سوئدی اطلاعات تماس و ایمیلی برای مکاتبه وجود دارد .شخص تصمیم گیرنده برای انتخاب به علت حجم زیاد بررسی رزومه های ارسالی، مشغله زیادی دارد . بهتر است ابتدا تماس بگیرید و ضمن ارسال رزومه قوی سوالاتی در مورد نوع کار بپرسید و تعامل بر قرار کنید و تحت تاثیر قرار دهید .

بعد از پایان تحصیل خیلی زود شروع به کار کنید

بعد از اینکه دانشجو فارغ التحصیل شده در کشورسوئد بهتر است بلافاصله شروع به کار کند زیرا بعد از تحصیلات بهترین آمادگی را برای شروع کار دارد . از طرفی خیلی زود فرصت بعد از تحصیل برای جستجوی کار و تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کار به اتمام میرسد .

شرکت های مهم سوئدی

لازم به ذکر است کشور سوئد از جمله کشورهای پیشرفته وصنعتی جهان است  .دانشجوپس از اتمام تحصیل می تواند  در کارخانه ها و شرکت های بزرگ این کشور برای به جستجوی کار بپردازند از جمله این این شرکتها :

آسا آبلوی ،آکزا نوبل ، آلفا لاوال ،آیکیا،او ام اکس،اوریف لیم،اچ اند ام،اریکسون،اس اس اب،اس سی آ،اسکانسکا،اطلس کوپکو،ولوو،الکتا،الکترولوکس،اینوستورآب،پارادوکس اینتراکتیو،پایرت بی،تتراپک،سوئدیش مچ،ساب،گروه آب ب،لوندین پترولیو،موجنگ،مدرن تایمز گروپ،یتینگه،یمتلاندس فلایگ می باشد.

سایت های کاریابی در کشور سوئد

دانشجو می تواند پس از پایان تحصیلات خود در کشور سوئد از طریق سایت های کاریابی به صورت آنلاین رزمه خود را ارسال نماید و به جستجوی کار بپردازد . در این سایتها شما میتوانید شهر و نوع کار خود را انتخاب کنید و به کمک موتو جستجو کار مورد نظر را پیدا کنید .

برخی از سایت های کاریابی در کشور سوئد

www.manpower.se

www.adecco.se

www.academicwork.se

www.poolia.se

در نهایت میتوان گفت دست یافتن کار پس از تحصیل در سوئد با توجه به اینکه کشور سوئد از لحاظ صنعتی قدرتمند می باشد کار چندان مشکلی نیست . دانشجو بعد از اتمام تحصیل ۶ ماه مهلت دارد که به جستجوی کار در کشور سوئد بپردازد و ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کند و پس از ۴ سال کار و پرداخت مالیات اقامت دائم کشور سوئد را کسب نماید.لازم به ذکر است دانستن زبان سوئدی برای پیدا کردن کار در کشور سوئد نقش مهمی را دارد .موسسه حقوقی ملک پور با کادری مجرب و سابقه ای درخشان در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران آماده پاسخگویی به سولات شما عزیزان در رابطه با حقوق بین الملل ، حقوق داخلی و مهاجرت است برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت رسمی موسسه حقوقی ملک پور مراجعه فرمایید .

Rating: 5
4 پاسخ
 1. رایکا گفته:

  با سلام
  میخواستم در مورد رشته های فنی مهندسی خصوصا رشته مهندسی ساختمان سوال کنم که ایا اساسا در این رشته ها پس از اتمام تحصیلات ایا میتوان جذب کار شد یا خیر واگر مشکلاتی سد راه ان هست این مشکلات چیست؟ ممنونم

  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   منظور شما واضح نمی باشد که تحصیل در ایران منظور شما می باشد یا تحصیل در سوئد. اگر منظور شما تحصیل مهندسی ساختمان در ایران است کاریابی در اروپا کمی دشوار است اما اگر در دانشگاه های هر کشور اروپایی مدرک گرفته باشید امکان کار برای شما فراهم است

   پاسخ
 2. هلیا گفته:

  باسلام
  ایا کشور سوئد از لحاظ پزشکی و رشته های پزشکی هم بازار کار قوی و مناسبی دارد یا فقط از لحاظ صنعتی بازار کار قوی دارد.آیا بعد از فارغ التحصیلی از رشته های علوم پزشکی مثل تغذیه و رژیم درمانی از دانشگاه های سوئد، می توان تا قبل از پایان ۶ماه کار مناسبی یافت؟
  باتشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   رشته های پزشکی از جمله تخصص هایی هست که همیشه مورد نیاز است و با توجه به اینکه نرخ بیکاری سوئد پایین می باشد می توان گفت که موقیعت های شغلی زیادی در این کشور وجود دارد. اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که یافتن شغل ارتباط مستقیمی با توانایی های شخص دارد و نمی توان به طور قطع در این خصوص نظر داد. شما می توانید با مراجعه به وبسایت های کاریابی در سوئد نیز از وضعیت بازار کار این کشور مطلع شوید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.