کار در کانادا از طریق اسکیل ورکر و بررسی شرایط آن

کار در کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق کار و اخذ ویزای کار کانادا در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. مهم ترین نکات مهاجرت کاری به کانادا و مراحل مهاجرت به کانادا از طریق کار ارائه خواهد شد و به سوالات مطرح شده در این مورد پاسخ خواهیم داد. شما می توانید جداول امتیاز بندی ویزای کار و اسکیل ورکر کانادا را در ادامه ببینید و امتیازات خود را محاسبه کنید. آیا از شرایط کار در کشور کانادا اطلاع دارید؟ آیا می توان با اخذ ویزای کار در کانادا به اخذ اقامت کانادا رسید؟ مهاجرت به کانادا و قوانین کار در کانادا چیست؟ ما در این مقاله مفتخریم اطلاعاتی در باب شرایط کار در کانادا در اختیار شما متقاضیان قرار دهیم. موسسه حقوقی ملک پور (موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش) در سال های اخیر بالاترین تعداد روادید را برای هموطنان عزیز اخذ نموده است. بهتر است قبل از تصمیم گیری برای مهاجرت به کانادا و کار در کانادا با موسسات حقوقی معتبر در این باب مشورت نموده تا مناسب ترین مسیر مهاجرتی را برای خود و اعضای خانواده تان انتخاب نمایید.

پس از مطالعه این مقاله در صورتی که قصد ارزیابی رایگان شانس خود را برای کار در کانادا از طریق اسکیل ورکر دارید، فرم رو به رو را تکمیل نمایید. همچنین در صورت نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی و منحصر به فرد در این زمینه، با شماره 02149196000 تماس حاصل فرمایید.

کار در کانادا کار در کانادا

شرایط کار در کانادا در یک نگاه

اخذ اقامت کانادا از طریق اسکیل ورکر کار در کانادا

کار در کانادا و شرایط عمومی آن

کشور کانادا همواره جزو مقاصد اصلی مهاجرتی برای ایرانیان محسوب شده است و به همین منظور تصمیم گرفتیم تا در این بخش به معرفی این کشور و شرایط عمومی کار در آن بپردازیم. کانادا کشوری پهناور واقع در آمریکای شمالی است که دارای 10 استان و 3 ایالت می باشد. این کشور زیر نظر بریتانیا اداره شده و جزو کشورهای مشترک المنافع محسوب می شود. مساحت کانادا 9.98 میلیون کیلومتر مربع و جمعیت آن 35.675.734 نفر می باشد. مرز زمینی کانادا با آمریکا، بلندترین مرز زمینی در جهان به شمار می آید. زبان رسمی این کشور انگلیسی و دین رسمی مردم آن مسیحی است. واحد پول کانادا نیز دلار کانادا می باشد. کانادا دارای نظام حکومتی فدرال پارلمانی پادشاهی مشروطه زیر نظر ملکه بریتانیاست.  پایتخت سیاسی کانادا شهر اتاوا می باشد. پرجمعیت‌ترین شهرهای کانادا به ترتیب تورنتو، مونترآل و ونکوور هستند. بر اساس آمار ۲۰۱۱ تعداد ۱۶۳٬۲۹۰ نفر با تبار ایرانی در کانادا زندگی می‌کنند. در ادامه قوانین اخذ اقامت کاری کانادا به صورت کامل بررسی خواهد شد.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 1 کار در کانادا

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در مورد کار در کانادا

video کار در کانادا

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد کار در کانادا

audio کار در کانادا

کار در کانادا و نرخ بیکاری آن

کانادا را می توان یکی از مهاجرپذیر ترین کشورها دانست اما قوانین مهاجرتی این کشور نیاز به بررسی بیشتری دارند. مهمترین نکته ای که در مورد کار در کانادا می توان بیان کرد این است که نرخ بیکاری این کشور در سال 2017 معادل 6.33 درصد بوده است و باید در نظر داشته باشید که سیستم کاری این کشور براساس امتیاز بندی است و متقاضی اخذ ویزای کار کانادا باید در ابتدا حداقل امتیاز ممکن این سیستم را کسب کند. سیستم کار در کانادا به صورت دو مرحله ای می باشد و بعد از اخذ حداقل امتیاز لازم شما به اصلاح وارد یک استخر می شوید که در آن استخر افراد با بیشترین امیتاز برای کار در کانادا دعوت می شوند. نمودار نرخ بیکاری کانادا در ادامه برای شما ارائه خواهد شد.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 2 کار در کانادا

کار در کانادا و محصول آموزش جامع برنامه اقامت کاری فدرال کانادا

مؤسسه حقوقی ملک پور با به کارگیری تخصص وکلا و کارشناسان زبده، مجموعه ویدئویی اسکیل ورکر کانادا را جهت رفع همه ابهامات و سؤالات در زمینه اسکیل ورکر کانادا تهیه نموده است. در این مجموعه تمامی مراحل پیش روی افراد در فرآیند اسکیل ورکر کانادا بررسی شده است و نکات و راهنمایی های مهم برای گذر از هر مرحله ارائه شده است. تهیه این مجموعه در وقت و هزینه، صرفه جویی قابل ملاحضه ای برای شما به همراه خواهد داشت. شما با تهیه این مجموعه می توانید تمامی اطلاعات مربوط به اسکیل ورکر کانادا را به صورت کامل و مدون دریافت کنید و در صورتی که شرایط لازم را برای اقدام از طریق این برنامه داشته باشید، می توانید در پروسه اسکیل ورکر کانادا بدون نیاز به وکیل با موفقیت عمل نمایید.

پروسه اخذ اقامت از طریق اکسپرس اینتری بین 6 تا 9 ماه ممکن است به طول انجامد. همه مراحل این روش در این محصول تدریس شده است. شما با صرف وقت و تحقیق نیز می توانید تمامی این اطلاعات را به دست آورید، اما همه این اطلاعات به همراه تجربه چندین ساله ما در این محصول جمع آوری شده است. در محصول آموزش جامع برنامه اقامت کاری فدرال کانادا یا اسکیل ورکر کانادا موضوعات مهمی همچون موارد زیر تدریس شده است.

 • نحوه ارزیابی شرایط شخص
 • چگونگی سیستم امتیاز بندی
 • چگونگی ساخت اکانت بر روی وبسایت
 • بررسی کد رشته ها
 • نحوه ارائه مدارک و ارسال آن ها
 • چگونگی معادل سازی مدارک
 • سنجش امتیاز قبل و بعد از استخر
 • راهکار هایی برای افزایش امتیاز
 • راهکار خروج از استخر

البته مشاهده این ویدئو به معنای دریافت حتمی اقامت دائم کانادا نمی باشد و تنها اطلاعات اپلای را در اختیار شما می گذارد. توجه به این نکته الزامی می باشد که اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر تنها به شرایط شما بستگی دارد و حتی اگر با وکلای کانادایی اقدام نمایید اما شرایط مورد نیاز را دارا نباشید، کسب اقامت موفقیت آمیز نخواهد بود. بنابراین به عزیزانی که این محصول را خریداری می کنند تأکید می کنیم که در واقع از این طریق اطلاعات کاملی را از نحوه ارائه مدارک و ارزیابی به دست می آورند اما به هیچ عنوان تضمینی به دریافت اقامت دائم کانادا وجود ندارد و همان گونه که بیان شد اخذ اقامت دائم کانادا تنها به شرایط شخص و نظر افسر پرونده بستگی دارد.

عزیزانی که پس از مشاهده ویدئو شرایط خود را ارزیابی کرده و واجد صلاحیت برای برنامه اسکیل ورکر کانادا هستند در صورتی که تمایل به اقدام برای اسکیل ورکر کانادا از طریق مؤسسه حقوقی ملک پور دارند، 50 درصد از هزینه صرف شده برای خرید محصول را می توانند تا 3 ماه پس از خرید، به عنوان تخفیف بر روی قرارداد اصلی استفاده کنند. نکته قابل توجه این است که مؤسسه حقوقی ملک پور در کشور کانادا نیز دفتر مشاوره دارد و در صورت اخذ قرارداد و اقدام از طریق ما، فرآیند پرونده شما توسط وکیل رسمی و مشاور مجرب کانادایی انجام خواهد شد و ریسک کار کاهش پیدا خواهد کرد.

ضمناً عزیزانی که ویدئو را خریداری می کنند، می توانند سؤالات خود را در قسمت نظرات درج نموده و به مهم ترین سؤالات که در ویدئو تدریس نشده است و یا تدریس مجدد آن سبب آموزش به دیگران می شود، در یک ویدئو پاسخ داده می شود و مشاور رسمی مهاجرت در کانادا پاسخ گوی سوالات شما خواهد بود. 

آموزش اقامت کاری کانادا(اسکیل ورکر)

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد مهاجرت کاری به کانادا

video کار در کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت کاری به کانادا

audio کار در کانادا

کار در کانادا و بررسی اکسپرس اینتری Express Entry

یکی از راه های کار در کانادا در کشور فوق العاده زیبا و پیشرفته کانادا، روش اکسپرس انتری می باشد. Express Entry یا اصطلاحا EE که از سال ۲۰۱۵ جهت بررسی پرونده‌ متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا در چهار گروه نیروی تجربی فدرال، نیروی متخصص فدرال، نیروی تجربی کانادایی و همچنین برنامه‌های پذیرش استان های این کشور تنظیم شده است.

طبق اطلاعیه ی اداره مهاجرت کانادا پروسه بررسی مدارک هر متقاضی جهت رد یا قبول درخواست ایشان و صدور ویزا برای ورود به کانادا شش ماه زمان می برد. جالب است بدانید که قبل از برنامه ی اکسپرس انتری پروسه بررسی مدارک متقاضیان بسیار طولانی بوده و اشخاصی که از امتیاز پایینی جهت مهاجرت به کانادا برخوردار بودند گاها سال ها در لیست انتظار برای بررسی پرونده شان منتظر می ماندند.

در قدم اول متقاضی می بایست امتیاز خود را محاسبه کند که آیا برای اقدام از این روش مجاز می باشد یا خیر. جهت بررسی و محاسبه ی امتیاز می توان از ابزار رایگان موجود در وبسایت رسمی مهاجرتی کانادا بهره برد. اگر مایلید با نحوه ی امتیاز دهی در این سیستم بیشتر آشنا شوید، می توانید به صفحه فاکتورهای انتخاب در وبسایت رسمی مهاجرتی کانادا رجوع کنید. در صورتی که شخص ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز مورد نیاز در این روش که FSW نامیده می شود را کسب کند می تواند وارد مرحله ی بعدی شود.

اکسپرس اینتری کانادا Express Enrty

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد مهاجرت کاری به کانادا

video کار در کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت کاری به کانادا

audio کار در کانادا

کار در کانادا و بررسی مراحل اکسپرس اینتری کانادا

در قدم اول ابتدا متقاضی کار در کانادا می باید یک پروفایل که کاملا رایگان است در وبسایت مهاجرتی کانادا بسازد. این مرحله Expression of Interest نام گذاری شده است. سپس پروفایل درخواست دهندگان روش مهاجرت اکسپرس انتری در بانک اطلاعات متقاضیان که EOI Pool نامیده می شود ذخیره شده، سپس از ۱۲۰۰ امتیاز به هر فرد بر مبنای ویژگی های ایشان مانند سن، مدرک تحصیلی، نمره ی زبان انگلیسی (و گاها فرانسه برای برنامه فدرال و برخی استان ها) امتیازی اختصاص داده می شود. لازم است بدانید که در اواخر ژوئن سال میلادی گذشته تغییراتی در این سیستم امتیاز دهی داده شده که Comprehensive Ranking نامیده می شود و  طبق آن، اگر متقاضی کار در کانادا خواهر و یا برادری در کانادا داشته باشد (به طور کلی اقوام درجه یک) ۱۵ امتیاز به وی اختصاص داده می شود و هم چنین در خصوص کار در کانادا داشتن مهارت در زبان فرانسوی امتیازی را در بر دارد. به طور کلی می توان گفت اگر فرد امتیاز بالای ۴۱۵ کسب کند می تواند به دریافت اقامت دائم کانادا امیدوار باشد.

بعد از ثبت نهایی اطلاعات فرد در EOI Pool ، دعوت نامه هایی از طرف دولت فدرال و دولت استان ها ( به غیر از استان کبک) و هم چنین برخی کارفرماهای کانادایی برای متقاضیانی که امتیاز خوبی دارند فرستاده می شود. هرچه امتیاز شخص درخواست دهنده بالاتر باشد شانس وی برای دریافت دعوتنامه بالا می رود، افرادی که در برنامه ی استانی اکسپرس انتری قبول می شوند و دعوتنامه استانی را دریافت می کنند ۶۰۰ امتیاز به امتیازشان اضافه‌ خواهد شد. هر فرد نهایتا ۱۲ ماه زمان دارد که شانس خود را در استخر امتحان کرده و برای دریافت دعوتنامه منتظر بماند. در صورتی که این زمان به پایان برسد و فرد موفق به دریافت دعوتنامه نشود خود به خود از استخر خارج می شود و البته مجددا می تواند دوباره پروفایل ساخته و وارد استخر شود.

در خصوص کار در کانادا در صورتیکه شخص متقاضی کار در کانادا موفق به دریافت دعوتنامه شود تنها ۹۰ روز زمان دارد تا رزومه ی خود را به صورت آنلاین ثبت نماید. اگر موفق به ثبت پروفایل خود در این بازه ی زمانی نشود، دعوتنامه ی ایشان باطل شده و مجددا می بایست در استخر برای دریافت دعوتنامه ای دیگر منتظر بماند .بنابراین در خصوص کار در کانادا توصیه ی اکید بر این است که بلافاصله پس از دریافت دعوتنامه جهت فراهم کردن مدارک مورد نیاز و ترجمه ی آنها اقدام نمایید.

Job Bank سیستمی است در کانادا که میتوان از آن با عنوان بانک کار اسم برد و جهت ثبت‌نام و نگهداری رزومه ی متقاضیانی ست که موفق به دریافت دعوتنامه از هیچ کارفرمای کانادایی یا هیچ کدام از استان ها نشده اند. اشخاص می توانند به صورت کاملا رایگان در این سیستم ثبت نام کرده و پروفایل بسازنند تا بتوانند شانس خود را برای دریافت دعوتنامه از طرف یک کارفرمای کانادایی را امتحان کنند.ساخت پروفایل و درخواست در سیستم بانک کار کانادا کاملا اختیاری است.

دقت کنید و از صحت تمامی اطلاعاتی که وارد می نمایید اطمینان داشته باشید، چرا که اگر مشخص شود که شما به صورت عمد یا غیر عمد اطلاعات اشتباهی را وارد کرده اید به مدت پنج سال از شرکت در برنامه ی اکسپرس انتری منع خواهید شد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اسکیل ورکر کانادا

audio کار در کانادا
مقالات مرتبط
برنامه های مختلف استانی ایالت های مختلف کانادا
مدارک موردنیاز برای ویزای کار کانادا

کار در کانادا و بررسی سیستم امتیازبندی این کشور

ابزار CRS Tool در وب‌سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا جهت بررسی و امتیازدهی به متقاضیان قرار داده شده است و می توانید به طور رایگان از این برنامه استفاده نمایید. در پاسخگویی به سوالات مطرح شده در این ابزار دقت لازم را داشته باشید و با صداقت کامل پاسخ دهید. سوالات طوری طراحی شده اند که اطلاعات کلی و کاملی را از شما و در صورتیکه متاهل هستید در مورد همسرتان ، پوشش دهد و به عنوان مثال اگر شما در پاسخ به سوال «آیا مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی متقاضی کار در کانادا کمتر از ۲ سال گذشته گرفته شده است؟»، منفی باشد، سوالات بعدی نمایش داده نخواهند شد و  در نهایت سیستم پیامی می دهد مبنی بر این که شخص متقاضی نمی‌تواند در این برنامه شرکت کند. اگر تا آخرین مرحله این سوالات را پاسخ دهید در نهایت یک امتیاز کلی به شما داده خواهد شد. همچنین امتیازتان در هر بخش به عنوان مثال در بخش مهارت های زبانی و یا مدرک تحصیلی به صورت جز به جز نشان داده می شود. برای محاسبه امتیاز خود در سیستم امیتازبندی کانادا که مهمترین بخش کار در کانادا می باشد، از جداولی که در ادامه درج شده است استفاده کنید. شما در مجموع 2 مرحله امتیاز بندی خواهید داشت که در صورت کسب امتیاز در مرحله اول وارد قسمت دوم خواهید شد. شرح امتیازات در هر دو این مراحل، در ادامه بررسی می شود.

مقاله مرتبط
ویزای کار ایالت ساسکچوان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد اسکیل ورکر کانادا و نوع مدرک زبان

audio کار در کانادا

کار در کانادا و امتیازات مرحله اول اسکیل ورکر (Skilled Worker)

6 عامل انتخاب برای FEDERAL SKILLED WORKER یا نیروی کار ماهر فدرال در سیستم امتیاز بندی بررسی می شود. شما در این بخض باید از 100 امتیازی که به این عوامل تعلق می گیرد، حداقل 67 امتیاز را کسب کنید. در صورت کسب امتیازات لازم وارد مرحله بعد می شوید، در غیر صورت شما واجد شرایط کار در کانادا از طریق اسکیل ورکر یا SKILLED WORKER نمی باشید. 6 عامل ابتدایی و امتیازات آن شامل مهارت های زبان، تحصیلات، تجربه کاری، استخدام هماهنگ شده در کانادا و سازگار پذیری می باشد. جزئیات هر عامل در ادامه بررسی می شود.

1. مهارت های انگلیسی و فرانسه

متقاضیان در این قسمت می توانند تا سقف 28 امتیاز را اخذ نمایند. این امتیازات بر اساس چهار مهارت Speaking, Listening, Writing و Reading خواهد بود.

توجه به این نکته ضرروی است که ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی الزامی می باشد. به این معنا که، حتی در صورتی که بدون مدرک زبان امتیازات لازم را اخذ نمایید، واجد شرایط نخواهید بود. در صورتی که تمایل به ارائه هر دو مدرک زبان دارید، باید به صورت همزمان انجام شود. امتیازات مربوط به مهارت های زبان در جدول زیر نمایش داده شده است.

سطح زبان اول   امتیاز speaking  امتیاز  Listening      امتیاز Reading    امتیاز   Writing
 CLB  9  و  یا بالاتر          6          6          6         6
CLB     8          5          5          5         5
CLB     7          4          4          4         4
پایینتر از       7CLB     بدون نمره     بدون نمره     بدون نمره    بدون نمره
 • در صورت دارا بودن مدرک معادل CLB 5 در تمامی مهارت ها برای زبان دوم، 4 امتیاز اخذ می گردد.

2. تحصیلات

شما در این بخش می توانید تا سقف 25 امتیاز را بر اساس ارزش مدرک تحصیلی کسب نمایید. جهت تحقق این امر شما باید مدرک تحصیلی کانادایی داشته باشید یا مدرک تحصیلی شما ارزیابی و معادل سازی شده باشد. فرآیند معادل سازی باید توسط یک مؤسسه مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا صورت پذیرد.

نوع تحصیلات                               امتیاز
مدرک دانشگاهی در سطح دکتری و یا معادل آن                                25
مدرک دانشگاهی در سطح فوق لیسانس و یا معادل آن

مدارک مشاغل تخصصی مانند (پزشکی – دامپزشکی – دندانپزشکی –اپتومتری –حقوق – کایروپراتیک – داروسازی )

مشاغل مربوط به این رشته ها باید در سطح A  در NOCسال2011  باشند و توسط سازمان   تنظیم مقررات استانی تایید شده شده باشند .

                               23
 2مدرک و یا بیشتر مربوط به مقاطع بالاتر از دبیرستان از کانادا و یا معادل آنها (یکی از مدارک باید حداقل دوره 3 ساله و یا بیشتر باشد مانند لیسانس )                                22
مدرک بعد از دبیرستان برای دوره بیشتر از 3 سال (لیسانس )

از کانادا یا معادل آنها

                              21
مدرک بعد از دبیرستان برای دوره  2 سال

از کانادا یا معادل آنها (فوق دیپلم)

                              19
مدرک بعد از دبیرستان برای دوره  1 سال              از کانادا یا معادل آنها                               15
مدرک دیپلم دبیرستان کانادایی یا معادل آن                                5

3. تجربه کاری

در این بخش حداکثر 15 امتیاز قابل دستیابی است. امتیازات مربوط به هر سال تجربه کاری در جدول زیر نمایش داده شده است. برای کسب امتیاز باید در هر سال به صورت تمام وقت کار کرده باشید. کار تمام وقت به معنای حداقل 30 ساعت کار در هفته و یا معادل پاره وقت آن می باشد. توجه داشته باشید که کار داوطلبانه امتیازی ندارد و باید در آمد کسب کرده باشید. 

کار شما باید جزء لیست NOC باشد و در skill level 0 یا A و یا B قرار گیرد. باید کد نوع کار را در طبقه بندی NOC پیدا کنید.

  سال تجربه                          امتیاز
1 سال                            9
2-3 سال                           11
4-5 سال                           13
6  سال یا بیشتر                           15

4. سن و سال

شما بر اساس سن می توانید تا سقف 12 امتیاز به دست آورید. نحوه امتیاز بندی در جدول زیر شرح داده شده است.

سن                           امتیاز
 زیر 18 سال                             0
35-18                            12
36                            11
37                            10
38                             9
39                             8
40                             7
41                             6
42                             5
43                             4
44                             3
45                             2
46                             1
47 و بیشتر                             0

5. استخدام هماهنگ شده در کانادا

در صوت داشتن پیشنهاد کار در کانادا، امتیاز قابل اتخاذ در این بخش 10 امتیاز می باشد. این امکان وجود دارد که در صورت داشتن پیشنهاد کار تمام وقت، پیش از اقدام برای Skilled Worker امتیاز کسب کنید. این پیشنهاد باید برای کاری دائمی و تمام وقت باشد. همچنین شغل مورد نظر باید در لیست NOC و در سطح شغلی 0 یا A و یا B باشد.

6. سازگار پذیری

در این بخش می توان حداکثر 10 امتیاز کسب کرد. در صورتی که متأهل هستید همسر شما می تواند 10 امتیاز کسب نماید.

 عامل سازگاری     امتیاز
سطح زبان همسر (مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه در سطح CLB  4 یا بیشتر برای تمامی  مهارت ها )

مدرک باید تایید شده باشد و کمتر از 2 سال قبل صادر گردیده باشد.

       5
تحصیلات قبلی شما در کانادا

( حداقل 2 سال تحصیلی  تمام وقت را در کانادا گذرانده باشند. )

         5
تحصیلات قبلی شما در کانادا

( حداقل 2 سال تحصیلی  تمام وقت را در کانادا گذرانده باشند. )

         5
سابقه کار قبلی شما در کانادا

(حداقل 1 سال تمام وقت در کانادا کار کرده باشید با اجازه کار قانونی و شغل شما جزو سطح  0 یا A  یا B  در NOC باشد .)

         10
سابقه کار قبلی همسر شما در کانادا          (حداقل 1 سال تمام وقت با اجازه کار قانونی )          5
استخدام هماهنگ شده در کانادا          5
اقوام شما یا همسرتان در کانادا شامل :

-والدین

-پدر بزرگ یا مادر بزرگ

-فرزند

-خواهر یا برادر

-نوه

-عمه – عمو – خاله –دایی

-خواهرزاده، برادرزاده که بالای 18 سال باشد .در کانادا زندگی کند و شهروند کانادا باشد یا اقامت دائم داشته باشد .

5

کار در کانادا و امتیازات مرحله دوم اسکیل ورکر (Skilled Worker)

در صورت کسب حداقل 67 امتیاز در مرحله اول، شما اصطلاحاً وارد Pool یا استخر می شوید. در این مرحله تا سقف امتیار 1200 قابل دستیابی می باشد. در این مرحله 600 امتیاز مربوط به ویژگی های فردی می باشد و 600 امتیاز در صورت داشتن پیشنهاد کار در کانادا اخذ می گردد. متقاضیانی که بر اساس امتیازات واجد شرایط باشند، با توجه به امتیازات دسته بندی می شوند و در 25 نوبت در سال بر اساس بیشترین امتیاز یا داشتن پیشنهاد کاری انتخاب شده و می توانند جهت اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. متقاضیان می توانند به مدت یک سال در Pool بماند، در پایان یک سال در صورت عدم دریافت دعوت نامه باید مجدداً پروفایل ایجاد کرده و مراحل را ابتدا طی کنند. جدول امتیاز بندی هر کدام از عوامل در ادامه با جزئیات شرح داده شده است.

1. عوامل انسانی

 • با همسر حداکثر 460 امتیاز برای تمام عوامل قابل دستیابی می باشد.
 • بدون همسر حداکثر 500 امتیاز برای تمام عوامل قابل دستیابی می باشد.
سن امتیازات با همسر(حداکثر 100امتیاز ) امتیاز بدون همسر (حداکثر 110امتیاز )
17 و کمتر 0 0
18 90 99
19 95 105
29-20 100 110
30 95 105
31 90 99
32 85 94
33 80 88
34 75 83
35 70 77
36 65 72
37 60 66
38 55 61
39 50 55
40 45 50
41 35 39
42 25 28
43 15 17
44 5 6
45 سال بعد از آن 0 0
سطح تحصیلات امتیاز با همسر (حداکثر 140 امتیاز )  امتیاز بدون همسر (حداکثر 150 امتیاز)
زیر دبیرستان                 0                  0
دیپلم دبیرستان                28                 30
مدرک 1 ساله از دانشگاه، کالج یا فنی حرفه ای یا موسسات دیگر                84                 90
مدرک 2 ساله از دانشگاه کالج یا فنی حرفه ای یا موسسات دیگر                91                 98
لیسانس و یا دوره ای 3 ساله ویا بیشتر در دانشگاه  و کالج یا فنی حرفه ای و موسسات دیگر               112                120
2عدد مدرک یا بیشتریکی ازآنان باید حداقل 3 سال و یا بیشتر باشند               119                128
مدرک فوق لیسانس و یا مدرک تخصصی که برای انجام یک شغل با مدرک نیازاست (مانند پزشکی –دامپزشکی –دندانپزشکی –اوپتومتری –حقوق –داروسازی –کایروپراکتیک)

126

135

دکتری (Ph.D)               140               150

زبان – مهارت های زبان اول

حداکثر امتیاز برای هر مهارت (writing, speaking, listening, reading)

 • با همسر 32 امتیاز
 • بدون همسر 34 امتیاز
نمره CLB  برای هر مهارت امتیاز با همسر(حداکثر 128 امتیاز ) امتیاز بدون همسر(حداکثر 136امتیاز )
CLB کمتر از نمره  4                  0                  0
CLB 4 یا 5                  6                  6
CLB 6                  8                  9
CLB 7                 16                 17
CLB 8                 22                 23
CLB 9                 29                 31
CLB 10 یا پایینتر                 32                 34

زبان – مهارت های زبان دوم

حداکثر امتیاز برای هر مهارت (writing, speaking, listening, reading)

 •  با همسر 6 امتیاز (تا حداکثر 22 امتیاز)
 • بدون همسر 6 امتیاز (تا حداکثر 24 امتیاز)

 

 نمره جهت برای هر مهارت   امتیاز با همسر(حداکثر 22 امتیاز )   امتیاز بدون همسر(حداکثر 24امتیاز )
       نمره 4 و یا کمتر                  0                  0
          نمره 5 و6                  1                  1
          نمره 7 و 8                  3                  3
       نمره 9 و یا بیشتر                  6                  6

 

       تجربه کار کانادایی   امتیاز با همسر(حداکثر 70 امتیاز ) امتیاز بدون همسر(حداکثر 80 امتیاز )
     هیچ و یا کمتر از یکسال                  0                  0
              1 سال                 35                 40
              2 سال                 46                 53
              3 سال                 56                 64
              4 سال                 63                 72
          5 سال و بیشتر                 70                 80

2. امتیازات همسر (در صورت وجود)

سطح تحصیلات                          امتیاز
کمتر ازدبیرستان                            0
دیپلم دبیرستان                            2
دوره 1 ساله از دانشگاه، کالج یا فنی حرفه ای  ویا موسسات دیگر                            6
دوره 2ساله از دانشگاه کالج یا فنی حرفه ای  ویا موسسات دیگر                            7
مدرک لیسانس و یا دوره 3 سال دردانشگاه٬  کالج یا فنی حرفه ای  ویا موسسات دیگر                            8
2 ویا بیشتر از 2 مدرک ّیکی از آن باید دوره 3 ساله ویا بیشتر باشد .                            9
مدرک فوق لیسانس و یا مدرک تخصصی

که برای انجام یک شغل با مدرک نیاز است (مانند پزشکی –دامپزشکی –دندانپزشکی –اوپتومتری –حقوق –داروسازی –کایروپراکتیک)

                          10
دکتری (Ph.D)                           10

زبان – مهارت های زبان اول همسر

حداکثر 20 امتیاز و یا حداکثر 5 امتیاز برای مهارت قابل دستیابی است.

   نمره CLB   برای هر مهارت                                                              امتیاز
   نمره CLB 4 و یا کمتر                             0
   نمره CLB 5 یا 6                             1
   نمره CLB 7 یا 8                             3
   نمره CLB 9 یا بیشتر                             5

 

تجربه کار کانادایی همسر                 امتیاز( حداکثر 10)
هیچ و یا کمتر از یکسال                            0
1 سال                            5
2 سال                            7
3 سال                            8
4سال                            9
5سال  و بیشتر                           10

3. عوامل تطابق مهارت

حداکثر 100 امتیاز در این بخش قابل دستیابی است.

با سطح زبان خوب( CLB 7 و یا بیشتر) و مدرک بعد از دبیرستان امتیاز برای CLB 7 و یا بیشتر برای زبان اول با یک  چند مهارت زیر  CLB 9

      ( حداکثر 25 امتیاز )

امتیاز برای CLB 9 و بیشتر یرای تمام مهارت های زبان اول

      (حداکثر 150 امتیاز )                          

دبیرستان و زیر آن          0       0
بعد از دبیرستان

(دوره 1ساله و یا بیشتر )

        13        25
2 و یا بیشتر از 2 مدرک بعد از دبیرستان که حداقل آنها برای        دوره  3 سال و یا بیشتر باشد .        25        50
با تجربه به کار کانادایی و یک مدرک دانشگاهی  امتیاز برای تحصیلات + 1 سال سابقه کارکانادایی

      (حداکثر 25 امتیاز)

امتیاز برای تحصیلات+ 2 سال و یا بیشتر سابقه کارکانادایی  (حداکثر 25 امتیاز)
دبیرستان و زیر آن         0           0
بعد از دبیرستان

(دوره 1ساله و یا بیشتر )

         13           25
2 و یا بیشتراز 2 مدرک بعد از دبیرستان که حداقل آنها برای دوره 3 سال و یا بیشتر باشد         25            50

تجربه کاری خارجی – با سطح زبان خوب (CLB 7 و یا بیشتر)

     

      

       سال تجربه

امتیاز برای تجربه کارخارجی +1 سال تجربه کارکانادایی

 (حداکثر  25 امتیاز)

امتیاز برای تجربه کارخارجی + 2 سال یا بیشتر تجربه کار کانادایی

 (حداکثر  50 امتیاز)

           0             0             0
1 یا 2 سال تجربه کار خارجی            13            25
3 سال یا بیشتر تجربه کار            25            50

تجربه کاری خارجی – با تجربه کاری کانادایی

    سال تجربه امتیاز برای تحصیلات+ 1 سال سابقه کارکانادایی

      (حداکثر 25 امتیاز)

امتیاز برای تحصیلات + 2سال سابقه کارکانادایی

       (حداکثر 50 امتیاز)

0      0         0
 1 یا 2 سال تجربه کار خارجی       13          25
3 سال یا بیشتر تجربه کاری خارجی      25          50
 مدرک مهارت (شغل های تجارت ) با سطح زبان خوب (CLB  5 یا بیشتر ) امتیاز برای مدرک مهارت + CLB 5 یا بیشتر برای تمامی مهارت های زبان اول و 1 یا چند  مهارت زیر 7

  (حداکثر امتیاز 25 امتیاز )

امتیاز برای مدرک مهارت + CLB 7 یا بیشتر برای تمامی مهارت های زبان

   (حداکثر امتیاز 50 امتیاز )

            با مدرک                 25                  50

4. نمرات اضافی (حداکثر 600 امتیاز)

برادر یا خواهر که در کانادا زندگی میکند که یا شهروند باشد یا اقامت دائم داشته باشد  15 امتیاز  
نمرهNCLC7 یا بالاتر در چهار مهارت زبان فرانسه کسب شده باشد و CLB 4 و یا پایینتر در زبان انگلیسی کسب شده باشد ( و یا امتحان زبان انگلیسی انجام نشده باشد )    15 امتیاز
نمرهNCLC7 یا بالاتر در چهار مهارت زبان فرانسه کسب شده باشد و CLB 5 و یا بالاتر در زبان انگلیسی کسب شده باشد    30 امتیاز
تحصیلات عالیه در کانادا – یک سال یا دو سال    15 امتیاز
تحصیلات عالیه در کانادا – سه سال یا بیشتر    30 امتیاز
استخدام هماهنگ شده NOC 00    200 امتیاز
استخدام هماهنگ شده هر کدام از NOC 0 یا A یا B      50  امتیاز
          نامزدی  PN     600 امتیاز
مقاله مرتبط
ویزای کار ایالت اونتاریو

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد قواعد پیشنهاد کار از کانادا

audio کار در کانادا

کار در کانادا و مشاغل مورد نیاز کانادا 2019

کشور کانادا هر ساله فهرستی از مشاغل مورد نیاز خود را اعلام می کند که دانستن آن و قرار داشتن شغل و رشته متقاضی در این لیست اولین گام در اخذ ویزای کار کانادا محسوب می شود. در ذیل مشاغل مورد نیاز کانادا تقدیم حضورتان شده است. 

0011 قانون گذاران 0012 مدیران و مقامات ارشد دولتی 0013 مدیران ارشد مالی، ارتباطات و سایر خدمات کسب و کار 0014 مدیران ارشد بهداشت، آموزش، خدمات اجتماعی و سازمان های ممبرشیپ
0015 مدیران ارشد تجارت، رادیو و تلویزیون و سایر خدمات  n.e.c. 0016 مدیران ارشد ساخت و ساز، حمل و نقل، تولید و آب و برق 0111 مدیران مالی 0112 مدیران منابع انسانی
0113 مدیران خرید 0114 سایر مدیران خدمات اداری 0121 بیمه، املاک و مستغلات و مدیران کارگزاری مالی 0122 بانکداری و سایر مدیران سرمایه گذاری
0124 مدیران تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی 0125 سایر مدیران خدمات کسب و کار 0131 مدیران مخابرات 0132 مدیران خدمات پستی و پیک
0211 مديران مهندسي 0212 مدیران معماری 0213 مدیران کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی 0311 مدیران مراقبت های بهداشتی
0411 مدیران دولتی توسعه سیاست های بهداشت و اجتماعی و مدیریت برنامه 0412 مدیران دولتی تجزیه و تحلیل اقتصادی، سیاست گذاری و مدیریت برنامه 0413 مدیران دولتی توسعه سیاست های آموزشی و مدیریت برنامه 0414 سایر مدیران ادارات دولتی
0421 مدیران آموزش متوسطه و آموزش حرفه ای 0422 مدرسان مدرسه و مدرسان آموزش ابتدایی و متوسطه 0423 مديران خدمات اجتماعي و اصلاحات 0431 مأموران پلیس
0432 سربازان آتش نشانی و افسران ارشد آتش نشانی 0433 افسران کمپنی نیروهای کانادایی 0511 مدیران کتابخانه، بایگانی، موزه و گالری هنری 0512 مدیران انتشارات، تصاویر متحرک، پخش و اجرای هنر
0513 مدیران خدمات برنامه های تفریحی، ورزشی و تناسب اندام 0601 مدیران فروش شرکت ها 0621 مدیران خرده فروشی و عمده فروشی 0631 مدیران رستوران
0632 مديران خدمات اقامتی 0651 مدیران خدمات مشتری و شخصی  n.e.c. 0711 مدیران ساختمانی
0712 مدیران ساختمان سازی و نوسازی 0714 مدیران تعمیر و نگهداری تاسیسات 0731 مدیران حمل و نقل 0811 مدیران تولید و ماهیگیری منابع طبیعی
0821 مدیران کشاورزی 0822 مدیران باغبانی 0823 مدیران حوزه آبزیان 0911 مدیران تولید
0912 مدیریت منابع انسانی 1111 ممیزی مالی و حسابداران 1112 تحلیلگران مالی و سرمایه گذاری 1113 عوامل اوراق بهادار، نمایندگی های سرمایه گذاری و کارگزاران بورس
1114 سایر کارمندان مالی 1121 متخصصان منابع انسانی 1122 مشاغل حرفه ای در مشاوره مدیریت کسب و کار 1123 مشاغل حرفه ای در تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی
1211 سرپرستان، کارمندان عمومی اداری و پشتیبانی اداری 1212 سرپرستان، کارمندان امور مالی و بیمه 1213 ناظران کتابخانه 1214 سرپرستان پست ها و مشاغل توزیع پیام و پست
1215 ناظران ردیابی و مشاغل هماهنگی و برنامه ریزی 1221 افسر اداری 1222 دستیار اجرایی 1223 مجریان استخدام و منابع انسانی
1224 مدیران املاک 1225 عوامل خرید 1226 برنامه ریزان کنفرانس و همایش ها 1227 افسران دادگاه و قضات
1228 بیمه کنندگان اشتغال، مهاجرت، خدمات مرزی 1241 دستیار اداری 1242 دستیار اداره حقوقی 1243 دستیار اداری پزشکی
1251 با خبرنگاران دادگاه و مشاغل مرتبط نسخه نویسان پزشکی 1252 مدیریت اطلاعات سلامت 1253 تکنسین های مدیریت اسناد 1254 مأموریت های آماری و مشاغل پشتیبانی تحقیقاتی مرتبط
1311 تکنسین های حسابداری و حسابداران 1312 بیمه گذاران 1313 بیمه گذاران بیمه 1314 ارزیابان
1315 گمرک، کشتی و سایر کارگزاران 2111 فیزیکدانان و اخترشناسان 2112 شیمیدان 2113 دانشمندان علوم زمین و اقیانوس شناسی
2114 هواشناسان و هواشناسان 2115 سایر حرفه های حرفه ای در علوم فیزیکی 2121 متخصصین زیست شناسی و دانشمندان مرتبط 2122 متخصصان جنگلداری
2123 نمایندگان کشاورزی، مشاوران و متخصصان 2131 مهندسین عمران 2132 مهندسان مکانیک 2133 مهندسین برق و الکترونیک
2134 مهندسان شیمی 2141 مهندسین صنعتی و تولیدی 2142 متالورژی و مهندسی مواد 2143 مهندسین معدن
2144 مهندسین زمین شناسی 2145 مهندسان نفت 2146 مهندس هوا فضا 2147 مهندسان کامپیوتر (به جز مهندسان و طراحان نرم افزار)
2148 سایر مهندسین حرفه ای  n.e.c. 2151 معماران 2152 معماران منظر 2153 طراحان شهری
2154 نقشه برداران 2161 ریاضیدانان، آمارگیران و حسابداران 2171 تحلیلگران و مشاوران سیستم اطلاعاتی 2172 تحلیلگران پایگاه داده و مدیران داده
2173 مهندسان نرم افزار و طراحان 2174 برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگان رسانه های تعاملی 2175 طراحان وب 2211 تکنسین های شیمی
2212 متخصصان زمین شناسی و معدن و تکنسین ها 2221 تکنولوژیست های زیست شناسی و تکنسین ها 2222 بازرسان محصولات کشاورزی و آبزیان 2223 متخصصان و تکنسین های جنگلداری
2224 افسران حفاظت و ماهیگیری 2225 تکنسین ها و متخصصان باغبانی 2231 تکنسین های مهندسی عمران 2232 تکنسین های مهندسی مکانیک
2233 تکنسین های مهندسی و تولید صنعتی 2234 برآوردگر ساخت و ساز 2241 تکنسین های مهندسی برق و الکترونیک 2242 تکنسین های خدمات الکترونیک (تجهیزات خانگی و تجاری)
2243 تکنسین های ابزار و مکانیک صنعتی 2244 ابزار هواپیما، مکانیک برق و هواشناسی، تکنسین ها و بازرسان 2251 تکنسین های معماری 2252 طراحان صنعتی
2253 تهیه پیش نویس تکنسین ها 2254 تکنسین های تحقیق زمین 2255 اشغال فنی در زمین شناسی و هواشناسی 2261 آزمایش کنندگان غیر مخرب و تکنسین های بازرسی
2262 بازرسان مهندسی و افسران نظارتی 2263 بازرسان در بهداشت عمومی و بهداشت محیط و ایمنی شغلی 2264 بازرسان ساختمان 2271 خلبانان هواپیما، مهندسان پرواز و مربیان پرواز
2272 کنترل ترافیک هوایی و مشاغل مربوطه 2273 افسران عرصه، حمل و نقل آب 2274 افسران مهندس، حمل و نقل آب 2275 کنترل ترافیک راه آهن و تنظیم کننده های دریایی
2281 تکنسین های شبکه کامپیوتری 2282 تکنسین های پشتیبانی کاربر 2283 تکنسین های تست سیستم های اطلاعاتی 3011 هماهنگ کنندگان و سرپرستان پرستاری
3012 پرستار ثبت شده و پرستار روانپزشکی ثبت شده 3111 پزشکان متخصص 3112 پزشک عمومی 3113 دندانپزشکان
3114 دامپزشکان 3121 بینایی سنجی 3122 متخصص زنان و زایمان 3124 متخصصان بهداشت عمومی
3125 مشاغل حرفه ای دیگر در تشخیص و درمان 3131 داروسازان 3132 متخصصان تغذیه 3141 متخصصان گوش و حلقو بینی و آسیب شناسی زبان
3142 فیزیوتراپیست 3143 درمانگران شغلی 3144 سایر مشاغل حرفه ای درمانی و ارزیابی 3211 تکنسین های آزمایشگاه پزشکی
3212 تکنسین های آزمایشگاه پزشکی و متخصصان آسیب شناسی 3213 تکنسین های بهداشت حیوانات و تکنسین های دامپزشکی 3214 درمانگران تنفسی، متخصصین بالینی و متخصصین قلب و عروق 3215 تکنسینهای پرتوهای پزشکی
3216 پزشکی سونوگرافی 3217 تکنسین قلب و تکنسین های تشخیصی الکتروفیزیولوژی  n.e.c. 3219 سایر تکنسین های پزشکی (به استثنای سلامت دندان ها) 3221 دندانپزشکان
3222 بهداشت دهان و دندان پزشکان 3223 تکنسین های دندانپزشکی، تکنسین ها و دستیاران آزمایشگاه 3231 عینکدار 3232 تمرین کنندگان درمان طبیعی
3233 پرستاران عملیاتی مجاز 3234 شغل پرستاری 3236 درمانگران ماساژ 3237 شغل های فنی درمانی و ارزیابی
4011 اساتید دانشگاه 4012 دستیارهای آموزش و پرورش پس از یک دوره متوسطه 4021 کالج و دیگر مدرسان حرفه ای 4031 معلم متوسطه
4032 معلم ابتدایی و مهد کودک 4033 مشاوران آموزشی 4111 قاضی 4112 وکلا
4151 روانشناسان 4152 کارگران اجتماعی 4153 خانواده، ازدواج و سایر مشاوران مرتبط 4154 مشاغل حرفه ای دینی
4155 ماموران امدادرسانی و مشاغل مربوطه 4156 مشاوران استخدام 4161 پژوهشگران، مشاوران و افسران برنامه علمی علوم طبیعی و کاربردی 4162 محققان اقتصادی و تحلیلگران اقتصاد و سیاست اقتصادی
4163 افسران توسعه کسب و کار و پژوهشگران و مشاوران بازاریابی 4164 محققان، مشاوران و عاملان برنامه سیاست اجتماعی 4165 محققین، مشاوران و عاملان برنامه سیاست بهداشت 4166 پژوهشگران، مشاوران و افسران برنامه آموزشی
4167 محققان، مشاوران و افسران برنامه های تفریحی، ورزشی و تناسب اندام 4168 افسر برنامه ریزی ادارات دولتی 4169  سایر مشاغل حرفه ای در علوم اجتماعی، n.e.c. 4211 حقوق و مشاغل مرتبط
4212 کارگران خدمات اجتماعی 4214 مربیان و دستیاران دوران کودکی 4215 مربیان افراد معلول 4216 سایر مدرسان
4217 سایر مشاغل مذهبی 4311 افسر پلیس 4312 آتش نشان 4313 افسران خصوصی نیروهای نظامی کانادایی
کتابداران5211 5112 محافظان و مربیان 5113 مسئول بایگانی 5121 نویسندگان
5122 ویراستاران 5123 روزنامه نگاران 5125 مترجمین، اصطلاحات و مفسران 5131 تهیه کنندگان، کارگردانان، طراحان و هنرمندان مرتبط
5132 آهنگسازان 5133 موسیقیدانان و خوانندگان 5134 رقصنده 5135 بازیگران و کمدین
5136 نقاشان، مجسمه سازان و هنرمندان دیگر 5211 کتابداران و تکنسین های بایگانی عمومی 5212 مشاغل فنی مربوط به موزه ها و گالری های هنری 5221 عکاسان
5222 اپراتورهای فیلم و ویدئو دوربین 5223 تکنسین گرافیک 5224 تکنسین پخش 5225 تکنسین های ضبط صدا و تصویر
5226 سایر مشاغل فنی و هماهنگ در زمینه فیلمبرداری، پخش و اجرای هنر 5227 حمایت از مشاغل در حال توسعه، پخش، عکاسی و هنرهای نمایشی 5231 خبرنگاران 5232 سایر هنرمندان،  n.e.c.
5241 طراحان گرافیک و تصویرگر 5242 طراحان داخلی و تزئینات داخلی 5243 تئاتر، مد، نمایشگاه و دیگر طراحان خلاق 5244 صنعتگران و صنایع دستی
5245 الگو ساز– محصولات نساجی، چرم و خز 5251 ورزشکار 5252 مربیان 5253 مقامات ورزشی و داوران
5254 رهبران برنامه ها و مربیان در تفریح، ورزش و تناسب اندام 6211 ناظران فروش خرده فروشی 6221 متخصص فروش – عمده فروشی 6222 خریداران خرده فروشی و عمده فروشی
6231 نمایندگان بیمه و کارگزاران بیمه 6232 عوامل املاک و فروشندگان 6235 نمایندگی فروش مالی 6311 سرپرست خدمات غذا
6312 کارگر متخصص امور منزل 6313 ناظران محل اقامت، مسافرت، گردشگری و خدمات مرتبط 6314 سرپرستان خدمات مشتریان و اطلاعات 6315 نظارت بر تمیز کردن
6316 سرپرستان خدمات دیگر 6321 سرآشپزها 6322 آشپزی 6331 قصاب، برش گوشت و ماهیگیران – خرده فروشی و عمده فروشی
6332 نانوا 6341 آرایشگر 6342 خیاط، پوستر و میلینر 6343 تعمیرات کفش
6344 جواهرساز و ساعت سازندگان و مشاغل مرتبط 6345 خیاط رومبلی و پرده و غیره 6346 مدیران مراسم تشییع جنازه 7201 پیمانکاران و سرپرستان، ماشینکاری، فلزات، مشاغل مربوطه
7202 پیمانکاران و سرپرستان، صنایع برق و ارتباطات مخابراتی 7203 پیمانکاران و سرپرستان، معامله های پی اچ پی 7204 قراردادی ها و سرپرستان، معاملات نجاری 7205 پیمانکاران و سرپرستان، سایر کارهای ساخت و ساز، نصب، تعمیرات و سرویس دهندگان
7231 متخصصان ماشینکاری و بازرسی ماشین آلات و ابزار 7232 سازنده ابزار و قالب 7233 کارگران ورق فلز 7234 بویلرها
7235 تهیه كننده ها و سازندگان سازه فلزی و پلاستیکی 7236 کارگران آهن 7237 جوشکارها و اپراتوهای ماشین مربوطه 7241 برق (به جز صنایع برق و برق)
7242 برق کارشناسان 7243 الکتریک برق سیستم 7244 کارگران خطوط برق و کابل 7245 کارگران خطوط و کابل مخابراتی
7246 کارگران نصب و راه اندازی و تعمیر ارتباطات 7247 تکنسین سرویس و نگهداری تلویزیون کابلی 7251 لوله کش 7252 نصب کننده های سیستم بخارپز، فریزر و سیستم آبپاش
7253 اتصالات گاز 7271 نجار 7272 کابینت ساز 7281 خشت کار
7282 بلوک های بتنی 7283 تنظیم کننده کاشی 7284 پلاسترها، نصب و راه اندازي گچ و گنبد و لادن 7291 سقف و شینگلر
7292 شیشه گران عایق کاران 7293 7294 نقاش و تزئینات (به جز طراح داخلی) 7295 نصب کننده کفپوش
7301 پیمانکاران و سرپرستان معاملات مکانیکی 7302 پیمانکاران و سرپرستان خدمه اپراتورهای سنگین 7303 سرپرستان، چاپ و مشاغل مربوطه 7304 سرپرستان، عملیات حمل و نقل راه آهن
7305 سرپرستان، حمل و نقل جاده ای و سایر اپراتورهای حمل و نقل زمینی 7311 میلگردهای ساختمانی و مکانیک صنعتی 7312 مکانیک تجهیزات سنگین 7313 مکانیک تبرید و تهویه مطبوع
7314 کارمن راه آهن / زنان 7315 مکانیک هواپیما و بازرسان هواپیما 7316 ماشین آلات 7318 سازندگان آسانسور و مکانیک
7321 تکنسین های خدمات خودرو، مکانیک کامیون و اتوبوس و تعمیرات مکانیکی 7322 تعمیرات خودرو 7331 مکانیک حرارت سوخت نفت و جامدات 7332  خدمات و تعمیرات لوازم خانگی
7333 مکانیک برق 7334 موتور سیکلت، وسیله نقلیه زمین و دیگر مکانیک مربوطه 7335 سایر تعمیرات ماشین آلات کوچک 7361 مهندسان لوکوموتیو راه آهن و حیاط
7362 خطوط راه آهن و ترمزها / زنان 7371اپراتورهای جرثقیل 7372 حفاری و انفجار – معدنکاری، معادن و ساخت و ساز 7373 حفاری چاه آب
7381 اپراتورهای مطبوعاتی 7384 سایر حرفه ها و مشاغل مرتبط، n.e.c. 8211 سرپرستان چوب و جنگلداری 8221 سرپرستان معدن
8222 پیمانکاران و سرپرستان، حفاری نفت و گاز و خدمات 8231 معدنچیان تولید و توسعه زیرزمینی 8232 حفاری چاه های نفت و گاز، کارشناسان، آزمایش کنندگان و کارگران مرتبط 8241 اپراتورهای ماشین آلات ضبط
8252 پیمانکاران خدمات کشاورزی، ناظران مزرعه و کارگزاران دامپروری 8255 پیمانکاران و سرپرستان، محوطه سازی، تعمیر و نگهداری زمین و خدمات باغبانی 8261 اساتید و افسران ماهیگیری 8262 ماهیگیران / زنان
9211 سرپرستان مواد معدنی و پردازش فلز 9212 نظارت بر نفت، گاز و مواد شیمیایی و خدمات پس از فروش 9213 سرپرستان غذا، نوشیدنی و محصولات مرتبط با آن 9214 نظارت بر تولید محصولات پلاستیکی و لاستیکی
9215 سرپرستان پردازش محصولات جنگل 9217 نظارت بر تولید، پردازش و تولید پارچه، چرم و محصولات چرمی 9221 سرپرستان، مونتاژ وسایل نقلیه موتوری 9222 سرپرست، تولید الکترونیک
9223 سرپرستان تولید محصولات الکتریکی 9224 سرپرستان تولید مبلمان و تجهیزات 9226 سرپرستان سایر محصولات تولیدی مکانیک و فلزات 9227 سرپرستان تولید و مونتاژ سایر محصولات
9231 اپراتورهای کنترل و فرایند مرکزی، پردازش مواد معدنی و فلزات 9232 اپراتورهای فرآوری نفت، گاز و شیمیایی 9235 اپراتورهای کنترل کننده پالپی، کاغذ سازی و پوشش 9241 مهندسین برق و اپراتورهای سیستم های قدرت
9243 اپراتورهای تصفیه آب و فاضلاب

کار در کانادا و کاریابی در کانادا

برای کار در کانادا و کاریابی در این کشور شما باید به فرهنگ کاری این کشور آشنا باشید و بدانید که یک کارفرمای کانادایی به چه چیزی نیاز دارد. برای کار در کانادا شما به یک شماره بیمه اجتماعی SIN نیاز دارید. برای کاریابی در کانادا مراجع مختلفی وجود دارد که برخی از آن ها را برای شما بیان می کنیم.

 • سازمان های خدمت دهنده به مهاجران که ورکشاپ های نوشتن رزومه، جلسات آموزشی شغلی و دیگر سرویس ها را برای کاریابی در کانادا ارائه می کنند.
 • بانک کار که اطلاعات کاری و حرفه ای در مورد کار در کانادا را ارائه می دهد. که مشاغل ، دستمزد ، وظایف اصلی ، روند اشتغال و پیش نیازهای آموزشی برخی از آن ها هستند.
 • خدمات کانادا که اطلاعات مهمی در مورد کاریابی در کانادا ارائه می دهد.
 • وب سایت استان موردنظر شما برای تازه واردین

متقاضی کار کانادا باید وبسایت های موسسات کاریابی را به صورت کامل مطالعه کند و برای کار موردنظر درخواست دهد. شما می توانید در این وبسایت مقالات مرتبط با کاریابی در کانادا که به صورت تخصصی روند و مراحل کاریابی در کانادا را بیان کرده اند مطالعه کنید. 

لیست مشاغل موردنیاز کانادا در سال 2018
موسسات معتبر کاریابی در کانادا

کار در کانادا و بررسی ویزای همراه

همواره یکی از مهمترین سوالات متقاضیان کار در کانادا پس از واجد شرایط شدن اولیه، این است که آیا می توانند خانواده خود را به کانادا ببرند یا خیر. البته در زمینه ویزای همراه می بایست به این نکته توجه داشته باشید که طبق قوانین بین المللی، همراه شامل همسر و فرزندان زیر سن قانونی شما می باشند و سایر افراد خانواده و اقوام شما شامل شرایط ویزای همراه نمی باشند. تنها استثناء در این بخش، فرزندان بالای سن قانونی هستند که از لحاظ مالی مستقل بوده و تمکن مالی لازم برای زندگی مجزا در کانادا را دارا هستند. نکته بسیار مهم در اخذ ویزای همراه کانادا این است که درخواست ویزای همراه می بایست همزمان با درخواست اخذ ویزای کاری توسط شما باشد و در غیر این صورت نمی توانید خانواده خود را به کانادا ببرید. در ادامه مطالب این بخش، مدارک مورد نیاز برای کار در کانادا را مشاهده خواهید نمود:

 • فرم درخواست
 • گذرنامه معتبر
 • تمکن مالی
 • محل اقامت
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • سند ازدواج
موسسات معتبر کاریابی در کانادا

کار در کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت

به راستی می توان گفت که کشور کانادا یکی از بهترین سیاست های مهاجرتی را در سراسر جهان داراست. کار در کانادا نیز یکی از راه های اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا محسوب می شود که اتفاقاً شاید بهترینراه آن نیز باشد. در زمینه اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا از طریق کار در این کشور می توان گفت که برای کار در کانادا چنان چه دعوت نامه ای از یک کارفرمای معتبر دریافت کرده باشید، می توانید به کانادا رفته و کار کنید. به این منظور ابتدا به شما یک اقامت یکساله داده می شود و اگر قرارداد شما برای 3 سال تمدید شود و در صورتی که مالیات و بیمه پرداخت نمایید و سه سال از اقامت شما به صورت مداوم بگذرد، می توانید برای تابعیت اخذ کانادا نیز اقدام کنید. در روش اکسپرس انتری نیز شخص متقاضی و خانواده وی(همسر و فرزندان زیر سن قانونی) در همان ابتدای ورود به کانادا اقامت دائم دریافت می نمایند و پس از گذشت سه سال از اخذ اقامت دائم می توانند برای تابعیت کانادا اقدام کنند.

موسسات معتبر کاریابی در کانادا

پاسخ به سوالات متداول در زمینه کار در کانادا

بهترین روش اخذ اقامت کانادا به همراه خانواده با مدرک فوق لیسانس مکانیک، سابقه کار بالا و 4 میلیارد تومان سرمایه چیست؟

audio کار در کانادا
کار در کانادا و سخن پایانی

در خصوص کار در کانادا روش اکسپرس انتری برای مهاجرت تخصصی به برخی از استان‌های کشور کانادا نیز کاربرد دارد. ولی برای مهاجرت به روش تخصصی به استان کبک نمی‌توان از این روش بهره برد. کانادا به عنوان یک کشور مدرن با امکانات بالا یکی از مقاصد پر طرفدار د ربین مهاجرین شناخته شده است. متقاضیان کار در کانادا برای زندگی در کانادا مسیرهای گوناگونی را انتخاب می نمایند مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری و هم چنین اکسپرس انتری که روش آخر در این مقاله به تفصیل توضیح داده شد. اگر به روش تحصیلی برای مهجرت به کانادا علاقه مند هستید می توانید از بورسیه های تحصیلی بهترین دانشگاه های جهان در این کشور بهره مند شوید. همچنین لازم به یاد آوری است که به دلیل بسته بودن سفارت کانادا در ایران، برای گرفتن وقت سفارت در کشورهای همسایه، می‌توانید با موسسات حقوقی معتبر مشورت کنید. شما می توانید جهت مهاجرت به کانادا و یا شرایط مهاجرت کاری به کانادا و یا کار در کانادا و در نهایت اخذ اقامت کانادا با تماس با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ایی در یا دفاتر همکار در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از مشاوره و راهنمایی مشاورین و وکلای مهاجرتی اطلاعات اخذ نموده و با راهنمایی این افراد پروسه ای مطمئن و کم ریسک را برای کار در کانادا استارت نمائید .

1 comment(s) need to be approved.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

131 پاسخ
 1. احسان سوری گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  دوتا سوال خدمتتون داشتم راجع به اسکیل ورکرر
  1:بنده کارشناسی عمران_عمران(راه و ساختمان) دارم و حدود پنج سال سابقه کار دارم که اکثرا پروژه های ملی م بودن اما داستان اینجاست که از ابتدای شروع به کارم نقشه برداری کار کردم و واقعا تو نقشه برداری هم فاز اجرایی و هم فاز تحقیقاتی خبره م خواستم راهنماییم کنید که آیا میشه با توجه به مرتبط بودن عمران با نقشه برداری در خواست کار نقشه برداری بدم.؟…البته اینم بگم در بیشتر جاهایی م که کار کردم سرپرست اجرا بودم و در اجرایی م واردم ولی خودم به نقشه برداری م بیشتر امید دارم برا کار در خارج کشور
  2:برای همسر و همراه حتما سند ازدواج لازمه و آیا روی این مساله تاکید صددرصد دارن….آیا صیغه نامه قبول میکنن؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. صیغه نامه و ازدواج موقت در کشورهای غیر مسلمان اعتبار نداره. یا باید ازدواج رسمی باشه یا پارتنر واجد شرایط.
   شرایط ویزای کار کانادا:
   کار در کانادا از طریق امتیازبندی و دارای شرایط خاصی بوده و ویژه متخصصان و نیروهای کار ماهر (دارای مدرک دانشگاهی و بدون مدرک دانشگاهی داری مهارت بالای شغلی) در مشاغل مورد نیاز این کشور است که پس از قبولی در سیستم امتیاز بندی طی مراحلی ویزای کار کانادا را به دست می آوردند این ویزا نیازمند نمره زبان ترجیحاً بالای 6.5 و معادل آن و سابقه کار حداقل 3 ساله و مرتبط با رشته تحصیلی که قابل اثبات باشد و سایر فاکتورهاست که از جمله آن می توان به سن زیر 40 سال اشاره نمود. همچنین پروسه درخواست تا اخذ ویزای کار کانادا نیازمند گذراندن زمان مورد نیاز تا انتخاب شدن توسط دولت کانادا (معمولاً بالای 1 سال) می باشد.
   https://malekpourmie.com/کار-در-کانادا/

   پاسخ
 2. mehrdad گفته:

  سلام من لیسانس حقوق دارم گواهینامه پایه یک هم دارم و مشغول خواندن زبان هستم ایا شانسی برای ویزای کار برای راننده کامیون دارم با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • اسماعیلی گفته:

   باسلام و عرض ادب
   از آنجایی که پروسه اسکیل ورکر امتیاز بندی است، شما باید از فاکتورهای مهمی نظیر: سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار و سطح زبان امتیاز کافی را کسب نمایید. حداقل مدرک تحصیلی در این پروسه لیسانس می باشد و در نتیجه به صرف داشتن گواهینامه رانندگی نمی توانید امتیاز کافی را کسب نمایید. با رشته تحصیلی حقوق می توانید برای مهاجرت به کانادا استفاده نمایید. کانادا یکی از کشورهایی است که تحصیل کرده حقوق ایران می تواند با معادل سازی مدرک در این رشته مشغول بکار شود. برای راهنمایی دقیق تر به اطلاعات بیشتری از شما نیاز است.

   Rating: 5
   پاسخ
  • سادات گفته:

   سلام و عرض ادب
   کاملا بسته به این داره که شما امتیاز لازم رو برای شرکت در رقابت و دراومدن از poll بدست میارید یا خیر که این نیازمند به بررسی بیشتر و دقیقتر شرایط شما دارد.

   Rating: 5
   پاسخ
 3. مینا گفته:

  سلام روزتون بخیر
  من 30سالمه و لیسانس رشته میکروبیولوژی هستم 5سال سابقه کار توی ازمایشگاه دارم. میخواستم واسه اقامت کاری اقدام کنم اما واقعا هیچ چیزی در موردش نمیدونم میخواستم بدونم شما توی شهر شیراز هم دفتر یا نمایندگی دارید که من حضوری برم آخه رفتن به تهران واسم امکان پذیر نیست.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. کار در کانادا از طریق امتیازبندی و دارای شرایط خاصی بوده و ویژه متخصصان و نیروهای کار ماهر (دارای مدرک دانشگاهی و بدون مدرک دانشگاهی داری مهارت بالای شغلی) در مشاغل مورد نیاز این کشور است که پس از قبولی در سیستم امتیاز بندی طی مراحلی ویزای کار کانادا را به دست می آوردند این ویزا نیازمند نمره زبان ترجیحاً بالای 6.5 و معادل آن و سابقه کار حداقل 3 ساله و مرتبط با رشته تحصیلی که قابل اثبات باشد و سایر فاکتورهاست که از جمله آن می توان به سن زیر 40 سال اشاره نمود. همچنین پروسه درخواست تا اخذ ویزای کار کانادا نیازمند گذراندن زمان مورد نیاز تا انتخاب شدن توسط دولت کانادا (معمولاً بالای 1 سال) می باشد.
   https://malekpourmie.com/کار-در-کانادا/
   در صورتی که قصد اقدام شخصی و خبره شدن در امر مهاجرت از طریق اسکیل ورکر به کانادا هستید می توانید محصول زیر را تهیه نمایید.
   https://malekpourmie.com/product/آموزش-جامع-اقامت-کاری-دولت-فدرال-کاناد

   پاسخ
 4. مینا گفته:

  سلام
  من 30 سالمه و لیسانس رشته میکروبیولوژی و 5سال سابقه کار توی ازمایشگاه. میخواستم برای اقامت کاری اقدام کنم اما واقعا هیچ چیزی در موردش نمیدونم میخواستم بدونم شما توی شهر شیراز هم دفتر یا نمایندگی دارید که من حضوری برم آخه رفتن به تهران واسم امکان پذیر نیست

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. کار در کانادا از طریق امتیازبندی و دارای شرایط خاصی بوده و ویژه متخصصان و نیروهای کار ماهر (دارای مدرک دانشگاهی و بدون مدرک دانشگاهی داری مهارت بالای شغلی) در مشاغل مورد نیاز این کشور است که پس از قبولی در سیستم امتیاز بندی طی مراحلی ویزای کار کانادا را به دست می آوردند این ویزا نیازمند نمره زبان ترجیحاً بالای 6.5 و معادل آن و سابقه کار حداقل 3 ساله و مرتبط با رشته تحصیلی که قابل اثبات باشد و سایر فاکتورهاست که از جمله آن می توان به سن زیر 40 سال اشاره نمود. همچنین پروسه درخواست تا اخذ ویزای کار کانادا نیازمند گذراندن زمان مورد نیاز تا انتخاب شدن توسط دولت کانادا (معمولاً بالای 1 سال) می باشد.
   https://malekpourmie.com/کار-در-کانادا/
   در صورتی که قصد اقدام شخصی و خبره شدن در امر مهاجرت از طریق اسکیل ورکر به کانادا هستید می توانید محصول زیر را تهیه نمایید.
   https://malekpourmie.com/product/آموزش-جامع-اقامت-کاری-دولت-فدرال-کاناد

   پاسخ
  • سادات گفته:

   سلام و عرض ادب
   در صورتی که بخواید برای skilled worker کانادا اقدام کنید باید ایلتس بالای ۷ رو ارایه بدید. در این حالت از ابتدا اقامت دائم کانادا رو دریافت میکنید

   Rating: 5
   پاسخ
 5. reza گفته:

  سلام من ۲۷ سالمه فوق لیسانس حسابداری ۴سال سابقه کار و بیمه دارم و زبان ۶ دارم ایا شانسی خواهم داشت در گرفتن اقامت؟چقدر ؟

  Rating: 5
  پاسخ
 6. علی گفته:

  سلام اقای ملک پور من ۳۴ سالمه لیسانس مهندسی خاک دارم زبانم خوبه سرمایه هم یک ماشین است آیا دولت کانادا من را تایید میکند یا نه با توجه این که ایرانیها ها را کم تر تایید میکنند

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. کار در کانادا از طریق امتیازبندی و دارای شرایط خاصی بوده و ویژه متخصصان و نیروهای کار ماهر (دارای مدرک دانشگاهی و بدون مدرک دانشگاهی داری مهارت بالای شغلی) در مشاغل مورد نیاز این کشور است که پس از قبولی در سیستم امتیاز بندی طی مراحلی ویزای کار کانادا را به دست می آوردند این ویزا نیازمند نمره زبان ترجیحاً بالای 6.5 و معادل آن و سابقه کار به همراه بیمه و سایر فاکتورهاست که از جمله آن می توان به سن زیر 40 سال اشاره نمود. همچنین پروسه درخواست تا اخذ ویزای کار کانادا نیازمند گذراندن زمان مورد نیاز تا انتخاب شدن توسط دولت کانادا (معمولاً بالای 1 سال) می باشد.
   https://malekpourmie.com/کار-در-کانادا/
   در صورتی که قصد اقدام شخصی و خبره شدن در امر مهاجرت از طریق اسکیل ورکر به کانادا هستید می توانید محصول زیر را تهیه نمایید.
   https://malekpourmie.com/product/آموزش-جامع-اقامت-کاری-دولت-فدرال-کاناد

   پاسخ
  • سادات گفته:

   سلام و عرض ادب
   در صورتی که ایلتس ۷ یا ۸ رو ارائه بدید شانس ش رو دارید. همچنین سابقه کاری با بیمه نیاز هست. و اینکه به طور کلی باید امتیاز شما حساب بشه.

   Rating: 5
   پاسخ
 7. empratoore گفته:

  درود فراوان
  ینده 29 سالمه لیسانس الکترونیک دارم
  آیلتس 5 دارم
  سابقه کار ندارم
  عموی بنده در تورنتو شرکت دارند و میخوان برای من دعوت نامه کاری بفرستند
  آیا میتونم ویزای کار بگیرم؟ شانسی دارم

  Rating: 5
  پاسخ
 8. احمد جامعی راد گفته:

  سلام و درود فراوان
  بنده سوالی دارم در خصوص ایالت های کانادا
  برای اخذ اقامت کاری در کانادا چه شرایطی باید داشته باشیم؟ آیا ایالت ها هم از سیستم امتیازبندی خاص خود تبعیت میکنند؟ اگر بله آیا امتیازبندیش متفاوت هست یا مثل همه استان های دیگر هست؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  متشکرم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. کار در کانادا از طریق امتیازبندی و دارای شرایط خاصی بوده و ویژه متخصصان و نیروهای کار ماهر (دارای مدرک دانشگاهی و بدون مدرک دانشگاهی داری مهارت بالای شغلی) در مشاغل مورد نیاز این کشور است که پس از قبولی در سیستم امتیاز بندی طی مراحلی ویزای کار کانادا را به دست می آوردند این ویزا نیازمند نمره زبان ترجیحاً بالای 6.5 و معادل آن و سابقه کار به همراه بیمه و سایر فاکتورهاست که از جمله آن می توان به سن زیر 40 سال اشاره نمود. همچنین پروسه درخواست تا اخذ ویزای کار کانادا نیازمند گذراندن زمان مورد نیاز تا انتخاب شدن توسط دولت کانادا (معمولاً بالای 1 سال) می باشد.
   https://malekpour.ir/کار-در-کانادا/
   در صورتی که قصد اقدام شخصی و خبره شدن در امر مهاجرت از طریق اسکیل ورکر به کانادا هستید می توانید محصول زیر را تهیه نمایید.
   https://malekpour.ir/product/آموزش-جامع-اقامت-کاری-دولت-فدرال-کاناد

   پاسخ
 9. جامع حسینی گفته:

  با سلام و احترام
  ممنون از سایت خیلی و خوب و کاملتون
  بنده 28 سال لیسانس مواد و همسرم 24 ساله لیسانس مامایی، من دوسال سابقه کار مرتبط دارم، همسرم بدون سابقه کار
  هردو سطح زبان متوسط رو داریم و تمکن مالیمون در سطح 200 تا 300 میلیون هست.
  آیا شانس کار در کانادا را داریم؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز شما باید در برنامه اسکیل ورکر امتیاز لازم را کسب کنید تا بتوانید در کانادا کار کنید. در همین صفحه جداول امتیاز بندی موجود است و می توانید امتیاز خود را محاسبه کنید.

   پاسخ
 10. سارا گفته:

  سلام و وقت بخیر

  من 29 ساله هستم فوق لیسانس کشاورزی دارم 6 سال سابقه کاری مرتبط با مدیریت باغ و فروش فراورده های شیمیایی دارم. متاهل هستم همسرم 30 ساله لیسانس حسابداری دارند و 5 سال سابقه فروش دارند. من مدرک زبان 6 دارم ایا شانسی برای ایالت ساسکاچوان دارم؟ شنیدم پروسه ایالتی بهتر از فدرال است.

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام

   در این پروسه در صورتی که تخصص شما جزو مشاغل مورد نیاز این ایالت باشه می تونید با امتیاز کمتری اقدام کنید و حتی با ClB 8 بالاترین امتیاز رو از قسمت زبان کسب کنید. برای این امر باید مدرک شما regulation بشه و در صورت تایید زمان دارید تا مدارک تون رو بفرستید.

   پاسخ
 11. ناشناس گفته:

  سلام
  من ۲۸ سالمه و ارشد برق دارم. سابقه ی کاری با بیمه ندارم. امکان دریافت ویزای کاری کانادا رو دارم ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   سیستم ویزای کار کانادا بر پایه امتیاز بندی می باشد. سابقه کار به همراه بیمه نیز در این سیستم دارای امتیاز است. بدون سابقه کار شانس کمی دارید. جداول امتیاز بندی در همین صفحه موجود است می توانید امتیازات خود را محاسبه کنید. اگر در بخش های دیگر امتیاز بالایی بگیرید ممکن است حداقل امتیاز را کسب نمایید.

   پاسخ
 12. مصطفی گفته:

  با سلام و ارادت
  خواستم ببینم noc هایی که در سایت cic.gs.ca در صفحه های ابتدایی پرسیده میشه و با شماره های ۷۲ یا ۷۳ شروع میشوند و کلا شش عدد شماره معرفی شده آیا دارای امتیاز ویژه و اضافی برای ورود به استخر هستند؟ رشته بنده کد ۲۱۷۱ کارشناس تحلیلگر سیستم هست و میتونم noc های مورد اشاره در صفحات اول رو مدرک فنی حرفه ای بگیرم. آیا امتیاز اضافه برای ورود به استخر داره؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   به طور کلی برای اسکیل ورکر فدرال ناک ها امتیاز اضافه ندارند. باید سطح 0 a b باشید تا بتوانید از این طریق اقدام کنید اما کد رشته برتری امتیازی ندارد.

   کدهای 7 رشته های فنی حرفه ای هستند. مدارک فنی حرفه ای برای کاریابی می تواند به شما کمک کند اما امتیاز شما از مدرک دانشگاهی محاسبه می شود.

   پاسخ
 13. پریا گفته:

  با سلام
  سوالی که داشتم این هست که هنگامی که در سایت cic.gc.ca اطلاعات رو میپرسه یه قسمت که آشنایان در کانادا هستند فقط میتونید اقوام خودتون رو تیک بزنید در صورتی که من میخوام از ۵ امتیاز اقامت دایی خانومم در کانادااستفاده کنم و به عدد ۶۷ برسم. گزینه مورد نظر این هست:

  I have a relative in Canada who is 18 years or older, a citizen or permanent resident of Canada, and is my parent, child, grandparent, grandchild, sibling, aunt, uncle, niece or nephew.

  ضمایر i و myبه دایی خود بنده اشاره دارن یا میتونم این گزینه رو برای دایی همسرم انتخاب کنم و از ۵ امتیاز استفاده کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   در صورتی که پدر و مادر، فرزند، پدربزرگ و مادربزرگ، نوه، خواهر و برادر، عمه و خاله، دایی و عمو، خواهرزاده یا برادرزاده ای در کانادا داشته باشید که اقامت دائم دارند یا شهروند کانادا هستند امتیاز این بخش را می توانید بگیرید. ضمایر i و my به شخص شما اشاره دارند.

   پاسخ
 14. پریا گفته:

  با سلام. سوال بنده در مورد امتیاز کارشناسی ناپیوسته هست. بنده یک مدرک کاردانی دو ساله و یک مدرک کارشناسی ناپیوسته سه ساله دارم .خواستم ببینم برای ورود به استخر امتیاز ۲۲ رو کسب میکنم ؟ تو یک مقاله خوندم که سازمان wes انتیاز بالا تر از مدرک لیسانس پیوسته رو به این دو مدرک میده.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام

   دوست عزیز برای ارزیابی دقیق لازم است مدارک برای معادل سازی به کانادا ارسال شود تا مشخص شود مدارک شما در کانادا معادل چه مدرکی است.

   پاسخ
 15. گلی گفته:

  با سلام و روزبخیر
  میخواستم بپرسم سابقه کار حتما باید با بیمه باشه؟ نامه کاری نمیشه ارائه کرد؟ من 32 ساله هستم لیسانس برق دارم 8 سال سابقه کار دارم که بیشتر بدون بیمه بوده. متاهلم و خانمم 25 سالشه پرستاری خوندن. مدرک زبان هم دارم ایلتس 7. آیا اسکیل ورکر شانس دارم؟ چقدر طول میکشه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. چرا میشه بدون بیمه باشه. ولی باید نامه معتبر داشته باشین برای سابقه کاریتون. خودتون برای اسکیل ورکر شانس دارید به شرطی که باقی شرایط رو هم داشته باشید. همسرتون نیاز به گذروندن دوره های معادلسازی مدرک دارن و روند کارشون از شما بیشتر طول میکشه. به ظور کلی:
   کار در کانادا از طریق امتیازبندی و دارای شرایط خاصی بوده و ویژه متخصصان و نیروهای کار ماهر (دارای مدرک دانشگاهی و بدون مدرک دانشگاهی داری مهارت بالای شغلی) در مشاغل مورد نیاز این کشور است که پس از قبولی در سیستم امتیاز بندی طی مراحلی ویزای کار کانادا را به دست می آوردند این ویزا نیازمند نمره زبان و سایر فاکتورهاست که از جمله آن می توان به سن زیر 40 سال اشاره نمود. همچنین پروسه درخواست تا اخذ ویزای کار کانادا نیازمند گذراندن زمان مورد نیاز تا انتخاب شدن توسط دولت کانادا می باشد.
   https://malekpour.ir/کار-در-کانادا/
   در صورتی که قصد اقدام شخصی و خبره شدن در امر مهاجرت از طریق اسکیل ورکر به کانادا هستید می توانید محصول زیر را تهیه نمایید.
   https://malekpour.ir/product/آموزش-جامع-اقامت-کاری-دولت-فدرال-کاناد

   پاسخ
 16. مریم گفته:

  سلام و عرض ادب
  شرایط کار در کانادا به چه صورت است؟
  نیاز به چه مدرک زبانی هست؟
  آیا سن مهم است؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   کار در کانادا از طریق امتیازبندی و دارای شرایط خاصی بوده و ویژه متخصصان و نیروهای کار ماهر (دارای مدرک دانشگاهی و بدون مدرک دانشگاهی داری مهارت بالای شغلی) در مشاغل مورد نیاز این کشور است که پس از قبولی در سیستم امتیاز بندی طی مراحلی ویزای کار کانادا را به دست می آوردند این ویزا نیازمند نمره زبان و سایر فاکتورهاست که از جمله آن می توان به سن زیر 40 سال اشاره نمود. همچنین پروسه درخواست تا اخذ ویزای کار کانادا نیازمند گذراندن زمان مورد نیاز تا انتخاب شدن توسط دولت کانادا می باشد.
   https://malekpour.ir/کار-در-کانادا/
   در صورتی که قصد اقدام شخصی و خبره شدن در امر مهاجرت از طریق اسکیل ورکر به کانادا هستید می توانید محصول زیر را تهیه نمایید.
   https://malekpour.ir/product/آموزش-جامع-اقامت-کاری-دولت-فدرال-کاناد

   پاسخ
 17. نیما گفته:

  با سلام و عرض ادب
  میخواستم بپرسم هزینه پروسه کامل اکسپرس اینتری با وکیل و بدون وکیل چقدر میشه؟

  Rating: 5
  پاسخ
 18. life - hope - arrive گفته:

  با سلام .
  من 30 سال دارم و مجرد هستم . دارای مدرک مهندسی برق قدرت از دانشگاه آزاد هستم . 5 سال سابقه کار دارم که 3 سال از آن همراه با بیمه بوده . در حال حاضر نیز در راستای مدرک خودم مشغول به کار هستم . 6 ماه هست که کلاس زبان را هم شروع کردم . برای اقامت از طریق کار میخوام اقدام کنم از کجا باید شروع کنم .

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   دوست گرامی مدرک تحصیلی شما برای کار در کانادا مناسب می باشد فقط باید مدرک آیلتس 6.5 یا 7 را داشته باشید تا بتوانید پروسه امتیاز بندی که برای اخذ ویزای کار کانادا لازم است را شروع کنید

   پاسخ
 19. amirmohamad.heydari.2889 گفته:

  با سلام
  من لیسانس عمران دارم و خدمت سربازی هم رفتم ، ۲۵سال سنم هست و مجرد هستم آیا با سرمایه ۲۰۰میلیون میتونم برای اقامت کانادا اقدام کنم ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   دوست عزیز میزان سرمایه شما برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا کم است و باید با ویزای کاری اقدام نمایید برای اخذ ویزای کاری کانادا بایستی در پروسه امتیاز بندی این کشور شرکت کنید و داشتن حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط با رشته تان با بیمه راداشته باشید همچنین باید مدرک زبان آیلتس 6.5 یا 7 را اخذ نمایید سپس اقدام کنید

   پاسخ
 20. محمد گفته:

  با سلام و احترام
  مدرک تافل را در اسکیل وورکر معادل سازی می کنن یا باید حتما مدرک آیلتس برای ویزا کار داشته باشیم؟ ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما برای کار در کانادا باید ابتدا از طریق برنامه اسکیل ورکر امتیازات لازم را به دست آورید که شرح آن در همین صفحه وجود دارد.
   در بخش های انگلیسی زبان کانادا رشته تحصیلی شما کاربرد زیادی ندارد اگر بتوانید در رشته هایی مانند مدیریت، هتلداری و توریسم دوره کوتاه مدتی بگذرانید شانس کاریابی بالایی خواهید داشت.

   پاسخ
 21. محمد گفته:

  سلام محمد هستم ۳۸ سالمه کارم تاسیسات ساختمان فوق دیپلم همین رشته رادارم ۸سال سابقه بیمه دارم سه تا مدرک فنی دارم متاهل هم هستم با یه بچه زبان یه کمی بلدم لطفا می تونین راهنمای بکنین چه کار بایستی انجام بدم ۰۹۳۸۷۳۶۳۶۲۶

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام . کار در آلمان ویژه دارندگان مدارک لیسانس رشته های فنی و مدیریتی مورد تایید آنابین به همراه سایر مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد و به مدرک زبان آلمانی B1 و سرمایه مورد نیاز برای یکسال زندگی در آلمان (ماهی 1200 یورو بسته به سبک زندگی شما) به همراه هزینه های وکالتی و سن زیر 40 سال نیاز خواهد داشت. جهت کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. دفتر شیراز موسسه ملک پور در دست راه اندازیست و در حال حاضر فعال نمی باشد. جهت دریافت پاسخ سوالاتتان می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 22. سید مجتبی گفته:

  سلام و ارادت
  بنده 34 ساله هستم و مهندسی الکترونیک خوندم و ارشد مهندسی صنایع . تقریا 11 سال سابقه کار در زمینه تعمیرات قطعات الکترونیک دارم .
  البته در یک شرک لبنی کار میکنم و مسئول به اسم واحد الکترونیک هستم . دانش زبانم در حد معمولی هستش .
  به نظرتون میتونم برای کار تو کانادا اقدام کنم ؟

  Rating: 4
  پاسخ
 23. sarvari_hamed گفته:

  با سلام و درود
  در رابطه با ویزای کار کانادا مدارک رسمی سازمان فنی و حرفه ای که این مدارک دارای کد بین المللی در سازمان جهانی کار می باشد چقدر می توان روی این مدارک برای پیدا کردن کار حساب باز کرد؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. کار در کانادا از طریق امتیازبندیست و مدارک ذکر شده تنها برای شما امتیاز محسوب خواهند شد و آثار مستقیم اخذ ویزا نخواهد داشت.

   پاسخ
 24. شقايق گفته:

  سلام من ٢٥سالمه و ديپلم رياضى هستم البته كارشناسى پيوسته معمارى ٣سال خوندم و رها كردم و همسرم ٣٣سالشونه و ليسانس معمارى دارن البته غير پوسته واز دانشگاه ازاد و حدودا ٦سال سابقه كار مرتبط دارن دفتر دكوراسيون دارن خودشون وكل سرمايمون ١٠٠ميليونه وميتونيم سند خونه يامغازه هم جور كنيم براى شوهرم بيمه شخصى هم رد ميشه حدودا ١٠ساله و سطح زبان هردومون در حد مدرسه و دانشگامونه ميخواستم ببينم براى اقامت كانادا ميتونيم اقدام كنيم؟از چه طريقى

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. مهاجرت به کانادا و بسیاری از نقاط جهان با 100 میلیون تومان امکان پذیر نمی باشد و همچنین نیازمند سرمایه شخصی می باشد چرا که می بایست بخش زیادی از مبلغ مورد نظر را با خود به همراه ببرید نه اینکه سندی ارائه دهید که آن هم متعلق به خودتان نباشد. در مجموع اینکه مهاجرت امری حساس و خطیر بوده و دارای راه ها و ریزه کاری های بسیاری می باشد. پیشنهاد میکنیم به منظور آشنایی بیشتر با موضوع مهاجرت ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه و مشاهده نمایید تا با راه ها و شرایط مهاجرت قانونی آشنا شده و وکیل مهاجرت خود باشید.
   https://malekpour.ir/product/ویدئو-راهنمای-گام-به-گام-انتخاب-مسیر
   همچنین به منظور اخذ اطلاعات تکمیلی با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 25. نوید گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت شما
  ۳۳ ساله متاهل و یک پسر ۴.۵ ساله دارم.
  مدرک تحصیلیم دیپلم (رشته کامپوتر)، تخصص هام جوشکاری برق (SMAW) دارای مدرک فنی و حرفه ای در این رشته و همچنین ونتیلیشن یا درواقع نصب و راه اندازی و تعمیر سیستم های تهویه مطبوع سبک و نیمه سبک و همینطور تهویه مطبوع خودرو است.
  سابقه کار با بیمه مربوط به جوشکاری بیست ماه برای بین یازده تا نه سال قبل ولی سابقه کار بدون بیمه با امکان گرفتن نامه کاری زیاد دارم. برای زبان هم در حال خواندن برای نمره حدود ۵ آیلتس هستم.
  ترجیحا برای ونکوور از هر راهی که ممکن باشه مثل ویزای کار بهمراه جاب آفر واقعی و درکل از هر راه مطمئنی با هزینه معقول که بشه اقدام کرد وموفق به مهاجرت شد.
  ممنون میشم و خواهش میکنم پاسخ بنده رو بدید.
  در صورتی که با این شرایط امکان مهاجرت وجود داره حدود هزینه و زمانی که طول میکشه برای انجام پروسه رو هم لطفا بگید.

  تشکر بسیار از شما

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما برای اخذ ویزای کاری نیاز به حداقل مدرک لیسانس دارید. شما می توانید از طریق تحصیل اقدام کنید. شرایط همسر شما و جزئیات دیگری نیز باید بررسی گردد تا بتوان پاسخ دقیقی به پرسش شما داد.

   در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 26. امین گفته:

  با سلام
  ممنون از وب سایت خوبتون ..
  سوالی داشتم در مورد ویزای مولتیپل .. اگر کسی با ویزای مولتیپل توریستی به کانادا سفر کند و در انجا کارفرما پیدا کند ایا می تواند در خاک کانادا ویزای مولتیپل خود را به ویزای دیگری مانند ویزای کار تبدیل کند یا اینکه این کار انجام شدنی نیست و شخص باید در ابتدا خاک کانادا را ترک کند و در کشور خودش از اول اقدام کند ؟
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید .

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. امکان این کار وجود دارد ولی شرای خاصی دارد. پیشنهاد می شود در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 27. محمد گفته:

  با سلام 39 ساله متاهل و یه دختر 10 ساله دارم.مدرک زیر دیپلم و مدرک فنی جوشکاری tig با سابقه 14 ساله .مدرک زبان ندارم .کمکم بفرمایید برای کار وزندگی کانادا با تشکر

  Rating: 4
  پاسخ
 28. sepideh.heidari87 گفته:

  سلام من يك خانم ٣٣ ساله مجرد هستم ليسانس آمار ٨ سال سابقه كار همراه با بيمه همچنين داراي مدرك حسابداري از سازمان مديريت صنعتي و مدرك آيلتس ٥ ولي دارم ميخونم كه دوباره امتحان بدم نهايت سرمايه من ٢٠٠ ميليون هست
  ممنون ميشم منو راهنمايي بفرماييد براي كجا ميتونم اقدام كنم و اينكه با توجه به سن من ميتونم براي اين كالج هاي كانادا كه كار و تحصيل هست اقدام كنم .با تشكر

  پاسخ
 29. habib گفته:

  سلام
  31 ساله میشم چند ماه دیگه،مجرد هستم
  لیسانس نرم افزار کامپیوتر دارم
  سال 91 از دانشگاه ازاد فارغ التحصیل شدم با معدل 16/18
  سند زمین مسکونی ب نام دارم
  پرینت حساب هم میتونم اوکی کنم ،کل سرمایه ام همه چیمو بفروشم شاید 200میلیون بشه.بیشتر کاری دوست دارم برم
  پاسپورت دارم،ترکیه و صربستان رفتم
  مدرک زبان ندارم(دارم میخونم)
  دوست دارم سریعتر برم،کانادا،اتریش،از چ طریق زودتر و مطمعن تر میتونم برم؟کالج تحصیلی کاری کانادا میشه؟

  پاسخ
 30. جمشید گفته:

  با سلام. ممنون از سایت و اطلاع‌رسانی خوبتون.
  میخواستم بدونم برای برنامه اکسپرس انتری، سابقه کار حتما باید مرتبط با رشته تحصیلی باشه؟
  اگر دو سابقه کار داشته باشیم، یکی مربوط و دیگری نامربوط میشه هر دو رو ارائه داد؟
  سابقه کار کانادایی چطور؟ اون میتونه نامربوط به تحصیل باشه؟

  پاسخ
 31. Javad گفته:

  سلام و درود به آقای ملک پور عزیز، ضمن تشکر فراوان از راهنمایی و انرژی مثبت شما برای مردم عزیز سوالی داشتم گه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. همسر بنده فارغ التحصیل رشته بیو تکنولوژی در مقطع کارشناسی ارشد از پژوهشکده ملی ژنتیک هست و در حال حاضر روی مقاله کار میکنه برای گرفتن فول فاند از یکی از دانشگاه های کانادا، سوال بنده اینه در صورت گرفتن فول فاند آیا بنده هم میتونم به عنوان همراه در کانادا به صورت تمام وقت کار کنم. بنده لیسانس عمران دارم پ سن هر دو ما 28 سال میباشد و در حال اماده شدن برای آزمون تافل هستیم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب امتیازات شما باید برای ویزای کاری محاسبه گردد و نیاز به اطلاعات جامع تری از شما داریم . در صورت داشتن امتیاز کافی بله برای این امر میتوانید اقدام فرمایید. جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 32. محبتی گفته:

  سلام من 37 سالمه و دارای فوق لیسانس ریاضی کاربردی از دانشگاه اصفهان هستم. همسرم هم 35 سالشونه و کارشناسی ارشد برق و دارای 13 سال سابقه کاری در شرکت پتروشیمی هستن. مدرک آیلتس نداریم. و دو دختر 1/5و 7 ساله داریم. به نظر شما همسرم میتونه برای ویزای کار کانادا اقدام کنه؟ و چون تو پیجتون گفتید سقف سن برا دکترا 35 ساله آیا من میتونم برا ویزا تحصیلی اقدام کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید. البته همسرم تماس گرفتن به مشاوراتون، گفتن ویزای کار کانادا سه چهار سال طول میکشه، ایا درسته؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب امتیازات شما برای برای ویزای Skilled worker باید محاسبه گردد و در صورت داشتن امتیاز کافی بله برای این امر میتوانید اقدام فرمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 33. نیکو گفته:

  سلام آقای دکتر من برای نیروی متخصص ساسکاچوان میخوام اقدام کنم اما مدرک تحصیلی ام فوق دیپلم هست به نظر شما این مدرک مورد تایید کانادا هست؟ و میتونم جهت نیروی متخصص ساسکاچوان اقدام کنم ؟ سابقه کاری بالای سه سال دارم . برای آیلتس هم دارم آماده میشم.

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب امتیازات شما برای برای ویزای Skilled worker باید محاسبه گردد و در صورت داشتن امتیاز کافی بله برای این امر میتوانید اقدام فرمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام
   امتیاز شما باید در skill worker محاسبه شود تا بتوان نظر قطعی داد – برای بررسی کامل مدارک و شرایط خود با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 34. صابحی گفته:

  باسلام …دختری هستم 27 ساله فوق لیسانس حسابرسی با 3 سال سابقه کار مرتبط…در حال گرفتن مدرک زبان هستم…میخواستم برای ویزای کار کانادا اقدام کنم میخواستم بدونم شانسم برای گرفتن ویزا چقدر هست؟ و البته یکی از بستگان یک سالی هست که از طریق ویزای سرمایه گذاری مهاجرت کرده من میتونم از طرف ایشون پیشنهاد شغلی داشته باشم در اینصورت چطور؟؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب امتیازات شما برای برای ویزای Skilled worker باید محاسبه گردد و در صورت داشتن امتیاز کافی بله برای این امر میتوانید اقدام فرمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 35. موسوی گفته:

  باسلام …دختری هستم 27 ساله فوق لیسانس حسابرسی با 3 سال سابقه کار مرتبط…در حال گرفتن مدرک زبان هستم…میخواستم برای ویزای کار کانادا اقدام کنم میخواستم بدونم شانسم برای گرفتن ویزا چقدر هست؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب امتیازات شما برای برای ویزای Skilled worker باید محاسبه گردد و در صورت داشتن امتیاز کافی بله برای این امر میتوانید اقدام فرمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 36. بهشتی گفته:

  با سلام و احترام خدمت شما دکتر ملک پور …. درحال حاضر سن بنده 39 سال متاهل و دارای یک فرزند 2 سال می باشم . با مدرک تحصیلی کارشنسی حسابداری با 16 سال سابقه هستم .میخواستم بدونم آیاشانسی برای مهاجرت به کانادا از طرق ویزای کاری رو دارم

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب امتیازات شما برای برای ویزای Skilled worker باید محاسبه گردد و در صورت داشتن امتیاز کافی بله برای این امر میتوانید اقدام فرمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 37. زهرا گفته:

  با سلام و درود دكتر ملك پور،بنده ٣٢ ساله با مدرك كارشناسي معماري و سابقه كار ٩ سال به طور تخصصي با نرم افزار رويت . داراي شركت ثبت شده و روزمه بسيار فني هستم. براي كار در كانادا ميخوام اقدام كنم. لطفا راهنمايي نماييد.

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب امتیازات شما باید برای ویزای کاری کانادا محاسبه گردد و نیاز به اطلاعات جامع تری از شما داریم و در صورت کسب امتیاز کافی برای این امر میتوانید اقدام فرمایید. جهت محاسبه امتیاز و مشاوره تکمیلی و تخصصی در باب ویزای کاری کانادا با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 38. خرسند گفته:

  سلام من پسری هستم که دارای مدرک تجصیلی مهندسی عمران هستم برای مهاجرت کاری به کاناداچه مراحلی را باید طی کنم

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب امتیازات شما برای برای ویزای Skilled worker باید محاسبه گردد و در صورت داشتن امتیاز کافی بله برای این امر میتوانید اقدام فرمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 39. صادقی گفته:

  سلام خسته نباشید من مرضیه 27 سال سن و فارغ التحصیل رشته میکروبیولوی هستم و یک سال و دو ماه سابقه کار در آزمایشگاه را دارم برای مهاجرت کاری کاندا میخواستم اقدام کنم میشه راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب امتیازات شما برای برای ویزای Skilled worker باید محاسبه گردد و در صورت داشتن امتیاز کافی بله برای این امر میتوانید اقدام فرمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 40. بهروزی گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت شما .و خدا قوت به خاطر تمام خدمات بی منت شما.میخواستم بدونم برای پذیرش مهاجرت کانادا چه مشاغل و رشته هایی شانس بسیار بالایی دارند..

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 41. ایمانی گفته:

  سلام وقت بخیر.ایا با داشتن گواهی نامه بین المللی کفاشی وده سال سابقه کار کفاشی میتوان به المان یا کانادا مهاجرت کرد؟؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب امتیازات شما باید برای ویزای کاری محاسبه گردد و نیاز به اطلاعات جامع تری از شما داریم . در صورت داشتن امتیاز کافی بله برای این امر میتوانید اقدام فرمایید. جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 42. شفیعی گفته:

  چگونه ویزای همراه (توریستی)مربوط به پدر یا مادر دانشجو را میتوان به ویزای کار تبدیل کردبا این توضیح که پسر من بزودی با ویزای تحصیلی عازم کاناداست ایا میتوان پس از اخذ ویزای همراه برای والدین و ورود به کانادا ویزای مذکوررو به ویزای کار تبدیل کرد ؟ متشکرم

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب امتیازات شما برای برای ویزای Skilled worker باید محاسبه گردد و در صورت داشتن امتیاز برای ویزای کاری اقدام نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 43. نجمه گفته:

  سلام خسته نباشید
  همسر من ۳۸ سالشه مهندس مکانیک و در شرکت فولاد ۱۳ سال سابقه کاری داره البته زبان انگلیسی رو‌تازه شروع به یادگیری کرده و به ما گفته شده حتما باید ایلتس ۷ داشته باشه برای گرفتن ویزای کار کانادا
  میخواستم‌ ببینم نمیشه تا زمانی که ما منتظر وقت سفارت هستیم تا اون موقع ایلتس رو بگیره و به‌پرونده اضافه کنه که مشکل پرونده که نداشتن مدرک زبان هست حل بشه
  من هم فوق دیپلم کامپیوتر دارم و زبان در حد خیلی کم بلد هستم و شروع به خواندن زبان کردم
  دو تا بچه ۶ و ۲ ساله هم داریم
  تو رو خدا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 44. شریفی گفته:

  با سلام ببخشید من با تحقیق در سایت دولت کانادا فهمیدم که کار برای نوجوانان بصورت پاره وقت 8 ساعت در هفته مشکلی ندارد اما شما گفته بودین که غیر قانونیه حتی توی خیلی از فیلم ها و سریال ها هم دیدم که نوجوانان 16 یا 17 سال میتونن برای خرج تحصیلشون کار پاره وقت انجام بدن

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 45. بهزاد گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید در مورد Job Bank و نحوه کار با این برنامه اگر لطف کنید کمی توضیح بدید ممنون میشم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 46. گلمحمدی گفته:

  سلام،من ٢٨سال سن دارم،با يك ليسانس شيمى و جديدا فارغ التحصيل رشته حقوق هستم،با نمره ايلتس ٧،دوره هاي نتورك پلاس و سيسكو رو هم بلدم و مدرك دارم،براى من ويزاي تحصيلى كانادا بهتره يا ويزاي كار؟خانم هستم

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب امتیازات شما برای برای ویزای Skilled worker باید محاسبه گردد و در صورت داشتن امتیاز کافی میتوانید برای ویزای کار اقدام نمایید در غیر اینصورت از طریق تحصیلی باید اقدام کنید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 47. B nor گفته:

  سلام خسته نباشید
  من لیسانس مهندسی صنایع و همسرم لیسانس عمران دارند
  ایا امکان داره فقط با داشتن ایلتس و بدون سابقه کار برای ویزای کار اقدام کرد؟ (چون هر دو ما دانشجویم)
  و حداقل سرمایه که نیاز داریم باید چقدر باشه؟
  با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   ضمن عرض سلام خدمت شما

   داشتن مدرک زبان با نمره ی بالای ۷ نیازه به صورت جنرال
   اما ارائه ی سابقه کار مرتبط با بیمه مهمه
   بدون اون شانس زیادی ندارید.

   اما اگر بدونیم سرمایه ی شما چقدر هست میتونیم راهی را برای شما بیابیم که مورد تایید شما هم باشد.

   پاسخ
 48. کاظمی گفته:

  با فرض داشتن تمام شرایط در روش مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری به کانادا این پروسه از ابتدا تا اخذ ویزا چقدر طول می کشد؟ آیا در مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری بیمه زایمان هم وجود دارد و ادامه تحصیل رایگان است؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 49. farshad گفته:

  با سلام
  من ۳۶ سالم هست و کارشناسی ارشد رشته آبیاری زهکش با ۱۰ سال سابقه کار دارم، سابقه کار در خصوص پروژه های خطوط لوله آب و گاز در شمت سرپرست دفتر قنی دارم، مدرک از دانشگاه علوم تحقیقات خوزستان سال ۹۰ اخذ کردم و لیسانس از دانشگاه آزاد واحد کرمانشاه در سال ۹۵ گرفتم، همسرم هم ۳۶ ساله هستن با مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه علوم تحقیقات واحد خوزستان، ۶سال سابقه کار در خصوص بیمه دارن و کارشناس بیمه عمر و حوادث و آتش سوزی هستن، یه دختر ۳.۵ ساله نیز دارم
  زبان هنوز آیلتس اقدام نکردیم
  می خواستم بدونم که برای ویزای کار می تونم اقدام کنم یا خیر؟ برای ایالت ساکساچوان آیلتس چند می خواد؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام باید مدرک زبان بالای ۶ داشته باشید و سابقه کاری و تحصیلات نیزمهم است .جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 50. صادقی گفته:

  با سلام و تشکر از اطلاعات بسیار ارزنده ای که ارائه می کنید. بنده عضو هیأت علمی دانشگاه دولتی با رتبه دانشیار در رشته زبان و ادبیات عربی هستم. آیا با این شرایط امکان مهاجرت به کانادا و فعالیت آکادمیک در رشته خودم را دارم؟ با تشکر فراوان —

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب امتیازات شما باید برای ویزای کاری محاسبه گردد و نیاز به اطلاعات جامع تری از شما داریم . در صورت داشتن امتیاز کافی بله برای این امر میتوانید اقدام فرمایید. جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 51. Reyhaneh گفته:

  سلام من رشته عمران خوندم دانشگاه دولتي و همسرم رشته مكانيك سيالات خونده دانشگاه دولتي و كارمند شركت نفت هست و ٥ سال سابقه كار مرتبط داره ميخوام با خود دكتر ملك پور راجب گرفتن ويزا صحبت كنم تا بهترين راه كارو نشونم بدن با چه شماره اي ميتونم با ايشون در تماس باشم

  پاسخ
 52. شکوری گفته:

  سلام وقت بخیر و خسته نباشید. من 28 سالمه تعمیرکار خودرو با مدرک فوق دیپلم و فنی و حرفه ای 2500 ساعت با 3 سال سابقه کار میتونم واسه کانادا یا المان اقدام کنم ؟ و یا چطور میتونم job offer بگیرم ؟ممنون

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب امتیازات شما برای برای ویزای Skilled worker باید محاسبه گردد و در صورت داشتن امتیاز کافی بله برای این امر میتوانید اقدام فرمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 53. محبی گفته:

  سلام – برای مهاجرات به کانادا میخوام اقدام کنم – متاهل هستم و فرزند یکساله دارم -میخوام ویزای کاری داشته باشم که کار هم بتونم بکنم

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب امتیازات شما باید برای ویزای کاری محاسبه گردد و نیاز به اطلاعات جامع تری از شما داریم . در صورت داشتن امتیاز کافی بله برای این امر میتوانید اقدام فرمایید. جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 54. سارا گفته:

  سلام
  پدرمن ۶۴ سال سن دارن و تاجر هستند. آیا ایشان میتوانند شغل خود را در کانادا ادامه دهند یا حداقل یک فروشگاه راه اندازی کنند؟ چقدر سرمایه برای راه اندازی فروشگاه لازم است
  آیا کشور کانادا اجازه اقامت و کار افراد مسن را میدهد؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خیر این پروسه دشوار است و باید از طرق دیگری اقدام نمایند.یشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 55. kamran گفته:

  سلام من داری مدرک فوق لیسانس عمران گرایش مدیریت ساخت با 14 سال سابقه در Project control هستم و همسرم دارای مدرک فوق لیسانس روانشناسی بالینی با یک سال سابقه کار می باشد دارای دو فرزند هستیم آیا شرایط نیروی کار متخصص جهت مهاجرت به مالزی را داریم ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 56. حسین گفته:

  با سلام و احترام. ضمن تشکر از زحمات جنابعالی برای کمک های بی دریغتون. اینجانب با ۳۳ سال سن دارای مدرک کارشناسی کامپیوتر و ارشد معماری کامپیوتر هستم و در حال حاضر مشغول به تحصیل در مقطع دکترا در همان رشته معماری کامپیوتر هستم. دارای ۸ سال سابقه کاری هستم. همسرم با ۳۰ سال سن دارای مدرک کارشناسی و ارشد میکروبیولوژی هستن اما سابقه کاری ندارن. قصد داریم واسه کانادا یا آلمان یا هر کشور دیگه ای اقامت کاری بگیریم. خیلی ها میگن دکترا اینجا نخون و تو کشور دیگه بخون که بتونی اقامت تحصیلی بگیری. اما من نمیخام با اقامت تحصیلی برم و میخام اقامت کاری بگیرم. حالا ازتون مشاوره میخواستم که اقامت کاری گرفتن از کدوم کشور آسون تره و به شرایط من بیشتر میخوره. ضمن اینکه زبانم خوبه اما مدرک زبان ندارم. ویا اقامت گرفتن از طریق ثبت شرکت نیاز به چه مقدار هزینه داره. ممنون میشم اگه با فایل صوتی کیس منو تو کانال مطرح کنید خیلی خیلی ممنون از کمک های بی شائبه شما.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 57. reza گفته:

  سلام وعرض ادب خدمت آقای دکتر . وقتتون بخیر .
  بنده 31 سال فوق لیسانس کامپیوتر(نرم افزار) 7 سال صابقه کار . و دارای تعداد زیادی مدارک فنی …لطف بفرمایید راهنمایی کنید شرایطم برای اخذ ویزای کار کانادا چطوره؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب در صورت ارایه مدرک زبان بالا میتوانید اقدام نمایید .جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 58. علی گفته:

  با سلام و احترام
  ۳۴ سال سن دارم و دارای مدرک لیسانس مکانیک گرایش خودرو هستم.دارای سابقه کار در رابطه با رشته تحصیلی در حدود ۱۳سال می‌باشم.همسرم دارای مدرک لیسانس پرستاری از دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشجوی ارشد همین رشته در دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌باشند.دارای سابقه کار بالینی در حدود ۴سال و ۲۹سال سن دارند.ایا شرایط لازم برای نیروی کار متخصص را دارا هستیم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب امتیازات شما برای ویزای Skilled worker باید محاسبه گردد و در صورت داشتن امتیاز کافی بله برای این امر میتوانید اقدام فرمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 59. علی گفته:

  با سلام و احترام
  اینجانب دارای مدرک تحصیلی لیسانس مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آاد می باشم و 13 سال سابقه کار در امور اداری را دارم متاهل و دارای فرزند 9 ساله میباشم و در حال حاضر در شرکت های زیرمجموعه شرکت نفت مشغول بکارم آیا میتوانم اقامت کاری در کشور کانادا یا استرالیا را بگیرم ممنون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب امتیازات شما برای ویزای کار باید محاسبه گردد و در صورت داشتن امتیاز کافی بله برای این امر میتوانید اقدام فرمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
Rating: 5