کار در مالتا

کار در مالتا

آیا قصد مهاجرت از طریق کار به کشور مالتا را دارید؟ مدارک و شرایط  2018 اخذ ویزای کار در مالتا چیست؟ کشور مالتا در کجا واقع شده و شرایط این کشور چگونه می باشد؟ انواع ویزا های کاری کدامند و کشور مالتا از کدامیک از آن ها تبعیت می کند؟ در این مقاله بر آن شدیم تا شما را در باب مهاجرت به مالتا از طریق اخذ ویزای کار در مالتا راهنمایی نماییم.

کشور مالتا عضو اتحادیه اروپا واقع در دریای مدیترانه و جنوب قاره سبز اروپا می باشد این کشور به صورت جزیره ای کوچک تنها با جمعیت ۴۰۰ هزار نفری است که دارای کوچکترین اقتصاد در اتحادیه اروپا می باشد اما از نظر رنکینگ در ناحیه اروپا مرکزی جزء صتعتی ترین کشور ها بر پایه مبتی برخدماتی-اقتصادی می باشد. صنعت بزگ قمار  و توریسم در کشور مالت با توجه به وجود جذابیت های گردشگری سبب جذب سرمایه خارجی گشته به طوری که این کشور کمتر دچار بحران مالی اتحادیه اروپا گشته و نرخ آمار بیکاری در آن بسیار پایین می باشد.

حال شاید برای شما این سوال پیش آید که چگونه می توان به این کشور ورود نمود که در این مقاله مهاجرت از طریق کار به این کشور و شرایط و مدارک مورد نیاز آن را شرح خواهیم داد اما در ابتدا می بایست انواع ویزا های کاری را بررسی نماییم و در نهایت به کشور مالتا خواهیم پرداخت.

انواع ویزای کار:

 1. ویزای پیشنهاد کاری: این نوع ویزا مختص به کسانی می باشد که از کشور مد نظر خود پیشنهاد کاری دریافت نمایند که این نوع پیشنهاد کاری ( job offer ) می بایست از طرف یک کارفرما ارائه شود که نشان دهد شخص متقاضی را ساپورت می نماید. از دیگر نکات حائز اهمیت در این روش این مطلب می باشد که این پیشنهاد کاری می بایست برای مثال در آن کشور اروپایی به مدت ۳ ماه آگهی شود و در صورت عدم وجود همچین نیروی کاری با آن مشخصات مذکور مجددا ۳ ماه در دیگر کشورهای اتحادیه اروپایی به آگهی رسد و باز در صورت نبود یک متقاضی برای آن شغل می توان برای کشور هایی از دیگر قاره ها اقدام نمود.

بدیهی است که فی الواقع اقدام از این طریق امری بسیار صعب الوصول می باشد ولی از مزایای آن این است که فرد متقاضی از همان ابتدا از کار و حقوقی معین برخوردار می باشد و همچنین به همراهان وی نیز از همان اول ویزا تعلق خواهد گرفت.

 

 1. ویزا جستجو کاری: این نوع ویزا متعلق به افرادی می باشد که بعد از کسب امتیازات و شرایط لازمه از جمله شرایط سنی و سابقه کاری و تحصیلی مورد نیاز آن کشور موفق به اخذ این نوع ویزا می گردند که کشور ثانی به وی اجازه کار در خاک کشور خود را در مدت معلوم می دهد و فرد می بایست خود در این بازه زمانی به جستجو کار بپردازد و اگر در این مدت فرد نتوانست استخدام شود می بایست به کشور خود بازگردد. ازنکات قابل توجه این روش صدور ویزا همراهان پس از اشتغال فرد متقاضی و اثبات دریافت حقوق می باشد.

 

 1. ویزای مهارت کاری: این نوع ویزا که به skill worker نیز شهرت دارد به این نحو می باشد که فرد با توجه به شرایط سنی،تحصیلی و سابقه کاری و دیگر پارامتر ها امتیاز بندی می شود و پس از قبولی وی در یک یا دو مرحله بسته به کشور مذکور به اقامت دائم آن کشور دست خواهد یافت و حال بعد از اشتغال به کار و پرداخت مالیات پس از سپری شدن چند سال موفق به اخذ تابعیت کشور دوم خواهد شد.

 

کشور مالتا نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و در حال حاضر اتباع خارجی می توانند از طریق پیشنهاد کاری ویزای کار این کشور را اخذ نمایند. در واقع شخص می بایست با داشتن پیشنهاد کاری (که در فوق شرایط آن شرح داده شد) به سازمان ETC  (سازمان آموزش و اشتغال) کشور مالتا مراجعه نماید تا اجازه کار رسمی با عنوان مجوز اشتغال مالتا صادر شود.

نکته: کارگران خارجی که تابعیت کشور های اتحادیه اروپا را دارا می باشند نیاز به مجوز اشتغال کشور مالتا را نخواهند داشت.

پیشنهاد کاری ( job offer ) مذکور می بایست از یک کارفرما با صلاحیت و دارای مجوز کسب و کار که اقامت کشور مالتا را دارا می باشد ارائه گردد.

این اجازه کار در کشور مالتا حداکثر یک سال اعتبار خواهد داشت و بعد از آن می بایست تمدید گردد.

 

پروسه اجازه کار در مالتا:

فرآیند در خواست اجازه کار برای متقاضی کار که در خارج از اتحادیه اروپا می باشد علاوه بر درخواست نیاز یک کارفرما ،می بایست اسناد حمایتی برای فرد متقاضی نیز ارائه گردد. این مدارک شامل:

 • نامه های مرجع
 • عکس گذرنامه
 • اسناد سفر
 • صلاحیت ها
 • اثبات تجربه
 • تاییدیه سلامت بهداشت و درمان از یک نهاد نظارتی جهت استخدام متقاضی(در موارد خاص)

 

سازمان ETC  فرآیند در خواست،امور مالی و یا رد شدن اجازه کاری متقاضیان را انجام می دهد. به طور معمول رد شدن اجازه کار ظرف ۱۵ روز پس از درخواست ایشان ابلاغ خواهد شد. اگر اجازه کار مورد تایید قرار گرفت و فرد خارج از کشور مالتا زندگی می نمود شخص می بایست برای اخذ ویزای مالتا اقدام نماید.

پس از دریافت مجوز اشتغال و اجازه ورود به کشور، متقاضیان برای بدست آوردن اجازه اقامت کشور مالتا می بایست از وزارت شهروندی و امور خارجه اقدام نماین.

 

تمدید مجوز کار در مالتا:

افراد شاغل برای تمدید مجوز اشتغال مالتی خود می بایست مجوز کار جدید خود را ۸ هفته قبل از اتمام انقضای مجوز قبلی خود ارائه نماید. همچنین مدارک اثبات پرداخت مالیات بر در آمد و بیمه ملی نیز علاوه بر مجوز فوق نیاز می باشد.

 

با توجه به مقاله فوق این نتیجه از آن بر می آید که شرایط فوق برای فردی که پیشنهاد کاری از کشور مالتا را نداشته باشد نمی تواند از طریق ویزای کاری به این کشور ورود پیدا کند و شاید از طریق تحصیل با توجه به شرایط خود بتواند به کشور مالتا مهاجرت نماید و یا کشور های دیگر از طریق ویزای کاری برای وی مهیا تر باشد. دفتر مرکزی ما در وین و دفاتر همکار ما در ایران ما با در اختیار داشتن مشاورین ارشد همه روزه برای انجام مشاوره در خدمت شما گرامیان می باشند.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

 

Rating: 5
4 پاسخ
 1. ابوالفضل اکبرزاده گفته:

  با سلام ، شغل های مورد نیاز در این کشور ها رو کجای وبسایت میشه دید ، چه کشور های به مهندس کامپیوتر نیاز دارن ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. در حال حاضر تنها کشورهای آلمان و اتریش در اروپا ویزای جستجوی کار ارائه می دهند و انواع مهارت های کامپیوتر از مشاغل مورد نیاز این کشورها می باشد.

   پاسخ
 2. Maryam گفته:

  با سلام و خسته نباشيد و تشكر از زحمات شما
  من دانشجوي ٢٥ ساله در اتحاديه اروپا هستم ميخواهم براي كار مدتي به كشور مالتا بروم ميخواستم بپرسم أيا براي كار كردن در انجا كارت اقامت دانشجويي من كافي است يابايد مراحل ديگري را طَي كنم لطفا بفرماييد چگونه اجازه كار بايد بگيرم؟؟
  سپاس فراوان

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای کار در این کشور به پیشنهاد کاری نیاز است و بهتر است که در این کشور حضور داشته باشید. در صورت داشتن پیشنهاد کاری می توانید برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایید. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.