پناهندگی در ایرلند

در این مقاله بر آن شدیم تا در مورد پناهندگی در ایرلند برای شما شرح دهیم. برنامه های کاربردی در مورد پناهندگی در ایرلند به چه صورت می باشد؟ قانون دوبلین در مورد پناهندگی در ایرلند چگونه است؟ وضعیت پناهندگی در ایرلند به چه صورت می باشد؟

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

همانطور که می دانید راههای متعددی برای مهاجرت وجود دارد که یکی از این راهها پناهندگی در ایرلند می باشد که برخی افراد اشتباه ترین راه یعنی پناهندگی در ایرلند را برای مهاجرت انتخاب می نمایند. افرادی که پناهندگی در ایرلند را انتخاب می نمایند از شرایط نا مساعد و نامناسبی برای زندگی برخوردار هستند. افرادی که  پناهندگی در ایرلند را انتخاب می نمایند در شرایط نا مناسب روحی و روانی به سر می برند متاسفانه افراد بسیاری  برای مهاجرت راه پناهندگی در ایرلند را انتخاب می کنند و از این راه دچار صدمات و ضرر و زیان های بسیاری می شوند که می توان گفت اکثر این ضرر و زیان ها غیر قابل جبران می باشند. موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله سعی دارد تا پناهندگی در ایرلند را برای شما عزیزان شرح دهد و به سوالات شما در مورد پناهندگی در ایرلند پاسخ دهد.

پناهندگان در ایرلند در شرایط بسیار سخت و طاقت فرسایی به سر می برند با توجه به اینکه راههای قانونی بسیاری برای مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت وجود دارد اما برخی مهاجرت از طریق پناهندگی را برای اخذ اقامت و تابعیت انتخاب می کنند. پناهندگان در ایرلند چندین سال در شرایط حقوقی نا مناسبی قرار دارند تا با تقاضای پناهندگیشان موافقت شود. در کل می توانیم بگوییم که پناهندگان در این دوران در سخت ترین شرایط چه از نظر حقوقی و چه از نظر روحی قرار دارند.

طبق کنوانسیون پناهندگی ۱۹۵۱  ژنو پناهنده به کسی اطلاق می شود که در کشور خود به دلایل نژادی، مذهب، ملیت، عقاید سیاسی، تعلق به یک گروه اجتماعی مورد آزار و اذیت قرار می گیرند.

اشخاصی که قصد پناهندگی در ایرلند را دارند بهتر است بدانند که پناهندگی در ایرلند یک برنامه کاربردی دارد که این برنامه شامل یک سری موارد می شود که عبارتند از:

(ORAC) :1 یک دفتر نرم افزار کمیساریای پناهندگان می باشد که این دفتر یک دفتر مستقل است که در وهله اول به بررسی برنامه های کاربردی برای پناهندگان می پردازد. این دفتر وضعیت پناهندگان در ایرلند را مورد بررسی قرار می دهد و به نحوی می توان گفت که در دوره پناهندگی تا زمانی که شخص متقاضی جواب درخواست پناهندگی در ایرلند را اخذ نکرده است می تواند پرونده وی را بررسی و در این زمینه به فرد کمک نماید.

۲: فرد متقاضی پناهندگی در ایرلند در ابتدا باید یک مصاحبه انجام دهد که این مصاحبه توسط دولت و اداره مهاجرت ایرلند از فرد گرفته می شود که ممکن است با درخواست پناهندگی وی موافقت شود و یا ممکن است که درخواست پناهندگی شخص رد شود که در این صورت فرد باید فورا کشور را ترک نماید. فرد متقاضی پناهندگی در ایرلند پس از مصاحبه اولیه در صورتی که همراه داشته باشد یعنی همسر و فرزند داشته باشد باید برای هر کدام از افراد هم فرم و یا درخواست پناهندگی پر نماید که در این درخواست باید جزییات فرد هم ذکر شود.

این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد. موسسه حقوقی ملک پور به عنوان بزرگترین موسسه حقوقی در خاورمیانه این امکان را دارد که پرونده های حقوقی شما عزیزان را به انجام برساند.

۳: از پناهندگان در ایرلند ممکن است درخواست شود که فرد یک سری اسناد و اطلاعات را به دفتر نرم افزار کمیساریای پناهندگی بدهد که این اسناد و مدارک می تواند پاسپورت فرد، گواهی تولد و یا ازدواج، گواهی پزشکی و…. در واقع مدارکی باید به دفتر کمیساریای پناهندگی داده شود که فرد بتواند ادعای خود را مبنی بر درخواست پناهندگی ثابت نماید.

۴: پس از بررسی های لازم درمورد پرونده پناهندگی فرد متقاضی اداره کمیساریای پناهندگی در مورد فرد تصمیم های لازم را می گیرند که آیا با پرونده فرد برای درخواست پناهندگی موافقت شده است یا خیر.

در ایرلند، تعیین وضعیت پناهندگان توسط مقامات ایرلندی انجام می شود و در نهایت توسط وزیر اداره مهاجرت وضعیت فرد پناهنده به فرد اعلام می شود.

راههای ورود به کشورها برای فردی که قصد پناهندگی در کشور را دارد راههای یونان و ایتالیا می باشد. اگر فرد در کشوری که وارد می شود مثل یونان و ایتالیا از آنجا به کشور دیگر مهاجرت نماید و درخواست پناهندگی در کشور دیگری نماید ممکن است به کشوری که وارد شده است برگردانده شود زیرا توسط اداره مهاجرت از افراد اثر انگشت گرفته می شود و در صورتی که در کشور دیگری وارد شده باشند و در آنجا از آنها اثر انگشت گرفته شده باشد به آنجا فرستاده می شوند.

در اینجا این نکته ضروری به نظر می رسد که فردی که درخواست پناهندگی در ایرلند را می نماید تا زمانی که با درخواست پناهندگی فرد موافقت نشده است فرد پناهنده اجازه کار را نخواهد داشت و به طور کلی می توان گفت تا زمانی با درخواست پناهندگی فرد موافقت نشده است فرد از هیچ حق و حقوقی در کشور ایرلند و یا سایر کشورها برخوردار نخواهد بود.

 

اخذ اقامت از طریق پناهندگی در ایرلند:

افرادی که قصد اقامت از طریق پناهندگی در ایرلند را  دارند بهتر است بدانند که تا زمانی که با درخواست پناهندگیشان موافقت نشده است امکان کار در این کشور را ندارند و از هیچگونه حق و حقوقی نسبت به شهروندان ایرلندی برخوردار نخواهند بود. افراد برای اینکه بتوانند در ایرلند پناهنده شوند باید بتوانند از یکی از این طرق اقدام نمایند:

۱: پناهندگی سیاسی : افرادی که درخواست پناهندگی سیاسی می نمایند باید بتوانند اثبات نمایند که در کشور خود دچار مشکل می باشند و اگر به کشور خود باز گردند مورد اذیت و آزار روحی و جسمی قرار می گیرند.

۲: پناهندگی اجتماعی: در حال حاضر به  دلیل اینکه کشور ایران از شرایط بسیار مناسبی برخوردار می باشد معمولا درخواست پناهندگی افراد مورد قبول واقع نمی شود و با درخواست پناهندگی افراد موافقت نمی شود اما گاهی پیش می آید که پرونده پناهندگی افراد از شرایط خاصی برخوردار می باشد و با درخواست پناهندگیشان موافقت شود.

۳: پناهندگی مذهبی: افرادی که درخواست پناهندگی مذهبی می نمایند باید بتوانند اثبات نمایند که دین خود را تغییر داده اند و اگر به کشور خو باز گردند مورد اذیت و آزار قرار می گیرند.

در صورتی که با درخواست پناهندگی افراد موافقت شود به آنها اجازه اقامت دائم داده می شود و همچنین از امکانات شهروند ایرلندی نیز برخوردار خواهند شد.

درخواست پناهندگی افراد حتی ممکن است چندین سال به طول بیانجامد تا افراد جواب قطعی را برای پناهندگی در ایرلند اخذ نمایند. که در کل می توان گفت این مدت ممکن است ۱ سال به طول بیانجامد و گاهی ممکن است ۱۰ سال هم به طول بیانجامد.

قانون دابلین در مورد پناهندگان:

قانون دابلین یک توافق بین کشورهای اتحادیه اروپا می باشد و آن بدین گونه است که در صورتی که با تقاضای پناهندگی شخص پناهنده در کشوری که شخص درخواست پناهندگی کرده موافقت نشود و یا فرد اخراج شود در هیچ کشوری نمی تواند درخواست پناهندگی نماید و به عبارتی درخواست پناهندگی فرد در هیچ کشوری پذیرفته نمی شود. شاهراه اصلی ورود پناهندگان به اروپا کشور یونان و ایتالیا می باشد و به محض ورود افراد به این کشورها از آنها اثر انگشت گرفته می شود تا در هر کشور دیگر از اتحادیه اروپا که درخواست پناهندگی نمایند به کشوری که وارد شده اند فرستاده شوند این امر برای سختتر کردن کار پناهندگان در کشورهای اروپایی می باشد.

در نهایت می توان گفت که پناهندگی در ایرلند یکی از اشتباه ترین و غلط ترین راههای مهاجرت می باشد. فرد متقاضی مهاجرت به ایرلند می تواند از طرق قانونی اقدام به مهاجرت نماید. پناهندگان در ایرلند از شرایط سخت و دشواری برخوردار می باشند. افرادی که اقدام به مهاجرت از طریق پناهندگی در ایرلند می نمایند تا زمانی که با درخواست پناهندگیشان موافقت نشده است از هیچ گونه حق و حقوقی مانند سایر شهروندان ایرلندی برخوردار نخواهند بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد پناهندگی در ایرلند می توانید به وب سایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را در مورد پناهندگی در ایرلند بدست آورید. موسسه حقوقی ملک پور در امر مهاجرت حامی شما عزیزان می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به ایرلند و شرایط اخذ اقامت تحصیلی ایرلند و یا هزینه های تحصیل و زندگی در ایرلند و شرایط تحصیل در ایرلند با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای مهاجرت به ایرلند و در نهایت راههای اخذ اقامت ایرلند مشاوره رایگان بگیرید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.