پناهندگی در ایتالیا

پناهندگی در ایتالیا

پناهندگی در ایتالیا یکی از راههای پرمخاطره ی مهاجرت به ایتالیا میباسد که در اسن مقاله به آن خواهیم پرداخت ،

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

با دادن درخواست پناهندگی در ایتالیا و ارائه کیس پناهندگی در ایتالیا از طریق پناهندگی در ایتالیا می توان به اخذ اقامت اسپانیا دست پیدا نمود ؟ موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان مهاجرت از طریق پناهندگی را پیشنهاد نمی نماید بلکه توصیه اکید می نماید که از راه های قانونی مهاجرت به ایتالیا داشته باشند و در نهایت  به اخذ اقامت ایتالیا دست پیدا نمایند . از جمله این راه ها تحصیل در ایتالیا و یا کار در ایتالیا و یا سرمایه گذاری در ایتالیا و یا ازدواج در ایتالیا و یا تولد فرزند در ایتالیا و یا مهاجرت توریستی به ایتالیا می باشد .

فایل تصویری آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب خطرات کلی پناهندگی

video پناهندگی در ایتالیا
video پناهندگی در ایتالیا

 

فایل صوتی آقای ملک پور در باب خطرات پناهندگی در ایتالیا

audio پناهندگی در ایتالیا
audio پناهندگی در ایتالیا

نظام حقوقی ایتالیا نظام پیچیده ای در مورد پذیررش پناهندگان دارد این کشور باتوجه به پذیرش معاهدات بین المللی پناهندگی اقدام به پذیرش پناهندگان خانواده های آنان جهت کمک به آوارگان مینماید. پلیس مرزی ایتالیا دارایی قدرت گسترده ای در زمینه ورود پناهجویان به این کشور میباشد. بر طبق مقررات داخلی ایتالیا این کشور چندین سازمان دولتی در سطح ملی و منطقه ای برای ارائه کمک به پناهجویان ایجاد کرده است. این کمک ها شامل بررسی وضعیت درخواست ها ، کمکهای مالی ،کمکهای مادی و همچنین نظارت بر فعالیتهای موسسات مربوطه در داخل کشور.

قوانینی که بر طبق تعهدات بین المللی و همچنین مقررات اروپایی نیز در خصوص رد درخواست پناهندگی پناهجویان نیز وجود دارد. قوانین ایتالیا شرایط خاصی برای پذیرش درخواست پناهندگی فراهم اورده .

مسائل مربوط به اخراج و بازگرداندن به وطن پناهندگان برطبق قواعد داخلی و  ملی ایتالیاست و بررسی این مسائل برعهده ی سیستم قضایی کشور ایتالیاست.

پناهجویان ایتالیا از امکاناتی چون آموزش و پرورش رایگان ،امکان کار، بهداشت، درمان، مسکن و دیگر مزایا برخوردار خواهند بود.

ایتالیا به ماده ۱۴ اعلامیه جهانی حقوق بشر مشتمل بر رعایت پناهجویی و برخورداری از پناهندگی در کشورهای پناهده وفادار است. این کشور از امضاکنندگان کنوانسیون بین المللی رعایت حقوق مدنی و سیاسی ۱۹۹۶ و کنواسیون اروپایی حمایت از حقوق بشر و ازادیهای اساسی۱۹۵۰ که هر دو حاوی مقررات حقوقی پناندگی هستن میباشد.

در سال ۱۹۵۴ کشور ایتالیا به کنواسیون بین المللی در امور پناهندگان ۱۹۵۱ پیوسته است.

این کنواسیون هیچ تعهدی  در زمینه  اعطای پناهندگی به افرادی که وارد به مرزهای یک کشور می شوند.ایجاد نمیکند بلکه تنها تعهد مندرج در این کنواسیون به عنوان یک اصل ممنوعیت اخراج یا بازگرداندن این افراد از کشور در صورت احتمال  روبه رو شدن انها یا تحصیلات جانی ،ازادی به واسطه نژاد ،مذهب ،قومیت و ملیت میباشد.و عضویت در گروه  اجتماعی و عقاید سیاسی میباشد.

اصل فوق با چند بند مشمول استثنا میشوند به این ترتیب که اگر فرد برای امنیت کشور خطر امنیتی محسوب شود یا دارای حکم نهایی قضایی بدلیل ارتکاب جرم و جنایت باشد و یا حضور وی برای جامعه خطر آفرین باشد امکان اخراج و یا بازگرداندن فرد وجود خواهد داشت . در مجموع اتحادیه اروپا دارای یک سیاست مشترک در خصوص پناهندگان است ایتالیا جزو معدود کشورهاییست که حقوق پناهندگی را در قانون اساسی خود گنجانده و تصویب کرده است. این قانون مصوب داشته هرفرد خارجی در کشور ایتالیا که در وطن خود با نقض حقوق ابتدایی آزادیهای فردی مواجه شده میتواند با رعایت قانون تحت شمول قوانین پناهندگی این کشور قرارگیرد.

استثنائات:

قوانین ایتالیا ورود افراد به قلمرو ملی این کشور را در شرایط ذیل ممنوع اعلام نموده است:

۱-فرد در کشور دیگری بعنوان پناهنده شناخته شده باشد

۲-فرد از کشوری که عضو کنوانسیون پناهندگان است بجز کشور خود وارد خاک ایتالیا شود درحالیکه آن کشور بدون گذراندن زمان مشخص شده برای امکان ترانزیت وی از آن کشور به مرزهای ایتالیا

۳- افراد مشکوک به ارتکاب جنایت علیه بشریت، جنایت علیه صلح، جنایتگران جنگی با توجه به تعریف اسناد بین المللی ازین جرایم

۴-مرتکبین جرایم مهم غیرسیاسی قبل از ورود به ایتالیا

۵-متهمین به اعمال مخالف با اصول و مقاصد سازمان ملل

۶-محکومین قطعی جرم و جنایت بر اساس قوانین کیفری

۷-افراد مخاطره آمیز برای امنیت کشور

۸-افراد با سابقه عضویت در گروههای مافیایی، باندهای مواد مخدر، عضویت در گروههای تروریستی

نتیجه:

علیرغم پذیرش عهدنامه ها و کنوانسیون های بین المللی کشور در امور پذیرش پناهندگان بسیار سختگیرانه عمل میکند و در مساله بحران پناهندگی اخیر مرزهای خود را بسویی پناهجویان سوری و عراقی بسته نگاه داشت. با توجه به این این کشور همچنان مقصد مهاجرین افریقایی است، ایتالیا همچنان با بحران پناهجویان دست و پنجه نرم میکند.

موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان مهاجرت از طریق پناهندگی را پیشنهاد نمی نماید بلکه توصیه اکید می نماید که از راه های قانونی مهاجرت به ایتالیا داشته باشند و در نهایت  به اخذ اقامت ایتالیا دست پیدا نمایند . از جمله این راه ها تحصیل در ایتالیا و یا کار در ایتالیا و یا سرمایه گذاری در ایتالیا و یا ازدواج در ایتالیا و یا تولد فرزند در ایتالیا و یا مهاجرت توریستی به ایتالیا می باشد .

اگر شما هم خواهان مهاجرت به ایتالیا به طور قانونی هستید وکلای مجرب ما در موسسه  حقوقی  MIE (همکار موسسه حقوقی و مهاجرتی ملک پور) در سراسر دنیا از جمله شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای قانونی مهاجرت و در نهایت اخذ اقامت مشاوره رایگان دریافت نمایید .

Rating: 5
26 پاسخ
    • نسترن نصیری گفته:

     سلام. برادر من به عنوان توریست به ایتالیا آمد اول فکر میکردیم اگر استخدام شود نیت اند مدرک بگیرد ولی الان فهمیدیم که نمیشه و اقدام به گرفتن پناهندگی کردیم ایا این کار بهترین راه است لطفا به من پاسخ بدید ممنون

     Rating: 5
     پاسخ
     • MIE.Malekpour2 گفته:

      با سلام. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد چرا که پناهندگی را بیراهه و آسیب پذیر می داند. شما با پناهندگی تنها پل های پشت سر خود را خراب نموده و با آِنده خود و خانواده تان بازی می کنید. همچنین با برخورد مناسبی از سوی شهروندان آن کشور مواجه نخواهید بود و امکان بازگشت به وطنتان را نیز نخواهید داشت. راه های مناسبتر و قانونی برای مهاجرت وجود دارد. پیشنهاد می کنیم ویدئو زیر را تهیه کنید تا در مورد مهاجرت اطلاعات جامع بدست آورید.
      https://malekpour.ir/product/ویدئو-راهنمای-گام-به-گام-انتخاب-مسیر

 1. ش،م گفته:

  سلام ببخشید من میخوام ویزای توریستی ایتالیا بگیرم سپس برای المان درخواست پناهندگی بدم میشه لطفا کمک کنید مه باید چیکار کنم؟؟؟

  پاسخ
 2. fasa گفته:

  باسلام
  من ویزای توریستی مولتی ایتالیا برای 6 ماه را دارم. اگر به آن کشور سفر کنم امکانی وجود دارد که بتوانم اقامت بگیرم؟

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام
   یا باید برای تحصیل اقدام نمایید و یا کار و اگر مجرد هستید از طریق ازدواج نیز می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید طرق قانونی دیگری نیز وجود دارند که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ی 49196000-021 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. علیرضا-ع گفته:

  با سلام
  من خانمم دارای بیماری تالاسمی
  از اونجایی که ایتالیا در بحث درمان این بیماری بسیار پیشرفته است، من قصد مهاجرت قانونی به این کشور را دارم
  اینجانب مدرک کارشناسی ارشد کامپیوتر و دارای 4 سال سابقه کار مرتبط با رشته خود را دارم
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 4. محمد جمعه کاظمی گفته:

  با سلام
  من در سویدن زندگی می کنم اما کشور سویدن به در خواست پناهندگی من جواب منفی داده .اگر در ایتالیا در خواست پناهندگی بدم یا آنها مرا به سویدن بر می گذرانند یا نه

  با تشکر از شما

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. ما برای پناهندگی هیچ گونه خدماتی نداشته و به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی کنیم. برای اطلاع از روش های قانونی متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 5. mie editor2 گفته:

  سلام من با ویزای ایتالیا به اروپا امدم و قصد رفتن به انگلییس رو داشتم که در هلند منو گرفتن و بزور تقاضای پناهندگی گرفتن ، بعد پنج ماه دوبلین من در آمده چند سوال دارم درصورت رفتن به ایتالیا، ایتالیا منو به ایران برنمیگردونه؟؟ و شرایط پناهندگی در ایتالیا که حقوق و خانه نمیدن درسته؟ و اگر بخوام برم انگلیس با توجه به اثر انگشت ایتالیا و پناهندگی که مجبورم کردن بدم موفق میشم و راهی دارم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 6. Mohammad118 گفته:

  باسلام و خسته نباشید
  من امسال انتخاب رشته میکنم و میخواهم ک برای رشته ی علوم تجربی ب ایتالیا برم و اونجا ادامه ی تحصیل بدم…زبان ایتالیایی هم بلدم…اما راهنما کننده ای ندارم.
  میخواستم ک شما راهنمایی ام بکنید.
  باتشکر.یاعلی مدد

  پاسخ
 7. الناز گفته:

  سلام ، مادر من از ایتالیا ویزای توریستی گرفت و در هلند درخواست پناهندگی داد. با وجود داشتن دو فرزند و بیماری ولی دادگاه رای به برگشت به ایتالیا داده است. سوال من اینست که به محض ورود به ایتالیا زندانی میشود یا خیر؟ آیا آزاد است و باز میتواند به کشور هلند برگردد( با مدارک جعلی )؟ و آیا قانونی وجود دارد که ایتالیا مادرم را به هلند برای پناهندگی برگرداند و از هلند درخواست پذیرش کند.؟ پیشاپیش از جوابتان ممنونم.

  پاسخ
 8. مشاور حقوقی گفته:

  اگر فردی قبلا در کشور اروپایی تقاضای پناهندگی داده باشد و پس از مراحل اولیه داوطلبانه برگردد تا چند سال دیگر نمیتواند پناهندگی بدهد؟ در کجاها میتواند پناهندگی بدهد؟

  پاسخ
 9. Afshin Ahmadi گفته:

  به نام خدا
  من یک جوان از کشور افغانستان هستم یک ساله بودم به ایران مهاجرت کردن به همراه مادر و خواهر و برادر هایم و پدر مان زودتر ازما به ایران مهاجرت کرده بود…
  بعداز چند سال زندگی سخت تو ایران به علت نداشتن مدارک و اجازه تحصیل و کار نداشتن … میخواستم به همراه خانواده هم به اورپا بیام ولی وسط راه ترکیه و ایران به علت تیراندازی … اون ها به ایران فرار کردن و من به تنهایی خودرا تا کشور سوئد رساندم و الان یک سال نیم میشه این جا هستم میترسم خدا نکرده به من قبولی ندن و من به افغانستان دیپورت کنند من فقط زبان فارسی و یک کم سوئد بلد هستم و کشورم بلد نیستم و علت مهاجرت ما هم به علت دشمنی قوم … بود هیچ کس توافغانستان ندارم هزار تا آخر توافغانستان برای من وجود دارد من انتر یو آخرم هم تو کشور سوئد دادم ولی کسی به حرف های من احترام نزاشت و وکیل که به من دادند هیچ کمکی به نکرد چون وکیل دولتی بود …
  شایدتاجواب پیام من بدهید من دست به خودکشی بزنم چون بعد ازاین جا هیچ شانس برای زندگی ندارم این جاانسانیت مرده به افغانستان اگر من بفرستن میدانم اون جا هم میمیرم …
  امیدوارم شما یک کاری برای من بکنید …
  با تشکر برادر کوچک تان افشین …

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.