پاسپورت سوئد و بررسی روش های اخذ آن

پاسپورت سوئد، مهاجرت به سوئد و اخذ اقامت و تابعیت سوئد در این مقاله علمی بررسی شده و تمام نکات مهم در مورد روش های دریافت پاسپورت سوئد به صورت خلاصه و مفید بیان می شود. از چه راه هایی می توان به پاسپورت سوئد دست یافت؟ آیا پاسپورت سوئد، پاسپورت با ارزشی است؟ ممکن است این سوالات و بسیاری سوال دیگر در مورد رسیدن به اقامت سوئد و دریافت پاسپورت این کشور برای بسیاری از شما بزرگواران به وجود آمده باشد. از این رو می توانید جهت دریافت پاسخ سوالات خود با این مقاله همراه بوده و همچنین با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و در مورد شرایط پاسپورت سوئد و راه های اخذ آن با مشاوران مجرب این موسسه مشورت نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • پاسپورت سوئد و شرایط عمومی
 • پاسپورت سوئد و اعتبار آن
 • پاسپورت سوئد و روش های اخذ پاسپورت سوئد
 • پاسپورت سوئد از طریق کار
 • پاسپورت سوئد از طریق تحصیل
 • پاسپورت سوئد از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت سوئد از طریق تولد
 • پاسپورت سوئد از طریق ازدواج
 • پاسپورت سوئد از طریق پناهندگی
 • پاسپورت سوئد و نکات مهم در باب پاسپورت سوئد
 • پاسپورت سوئد و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت سوئد 1 پاسپورت سوئد

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت سوئد و شرایط عمومی

کشور سوئد واقع در شبه جزیره اسکاندیناوی در شمال اروپا می باشد. این کشور عضویت اتحادیه اروپا را دارا بوده و عضو حوزه شینگن نیز می باشد. شهر استکهلم پایتخت و بزرگترین شهر این کشور می باشد. جمعیتی بالغ بر 10 میلیون نفر داشته و مساحت آن نیز 450،295 کیلومتر مربع است. واحد پول این کشور کرون سوئد بوده و زبان رسمی آن ها نیز سوئدی است. کشور سوئد به دلیل واقع شدن در شمال اروپا آب و هوایی بسیار سرد دارد. زمستان های طولانی و برفی و تابستان های گرم و آفتابی دارد. این کشور دارای زیباترین مناطق گردشگری و طبیعتی بی نظیر می باشد. سوئد جایگاهی مناسب از لحاظ اقتصادی، تجارت جهانی، امکانات رفاه اجتماعی، آموزش و بهداشت در جهان دارد. این نکات دلیل علاقه مردم جهان برای دریافت پاسپورت این کشور و مهاجرت به آن می باشد. این مقاله مربوط به موسسه حقوقی ملک پور بوده و هرگونه کپی برداری از این مقاله بدون عنوان نمودن منبع آن مجاز نبوده و غیر قانونی محسوب می شود.

شرایط عمومی سوئد پاسپورت سوئد

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با پاسپورت سوئد

video پاسپورت سوئد

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با پاسپورت سوئد

audio پاسپورت سوئد

پاسپورت سوئد و اعتبار آن

پاسپورت سوئد در رده بندی پاسپورت کشورها در رتبه سوم جهان قرار دارد و یکی از معتبر ترین پایپورت های جهان است. با دارا بودن پاسپورت کشور سوئد می توانید بدون ویزا به 127 کشور سفر کنید. اما برای سفر به 33 کشور جهان شما با داشتن پاسپورت سوئد نیاز به داشتن ویزا دارید. اما 38 کشور نیز وجود دارد که می توانید با پاسپورت سوئد بدون نیاز به ویزا ورود کرده و در زمان ورود به فرودگاه آن کشور ویزا دریافت کنید. پاسپورت کشور سوئد هم رده با کشورهای کره جنوبی، دانمارک، فنلاند، لیتالیا، فرانسه، هلند، لوکزامبورگ، اسپانیا، نروژ و ایالات متحده آمریکا می باشد.

نیازمندی های اخذ ویزا جهت سفر به کشورهای دیگر، برای دارندگان پاسپورت سوئد در تصویر زیر نمایش داده شده است.

پاسپورت سوئد پاسپورت سوئد

سوئد
تردد آزاد
بدون نیاز به ویزا
ویزا در زمان ورود
ویزای الکترونیکی
ویزا در زمان ورود و ویزای الکترونیکی
اخذ ویزا قبل از اقدام به سفر

پاسپورت سوئد و روش های اخذ پاسپورت سوئد

اخذ پاسپورت و اقامت سوئد از روش های مختلفی امکان پذیر می باشد. این روش ها شامل کار، تولد، تحصیل، ازدواج، سرمایه گذاری و… بوده و هر کدام از روش های ذکر شده دارای نکات حقوقی و شرایط ویژه خود می باشند که جهت اقدام برای مهاجرت و دریافت پاسپورت سوئد نیاز است ابتدا از تمامی شرایط موجود آگاهی کامل داشته و سپس اقدام نمایید. در این مقاله تمامی شرایط و روش های اخذ پاسپورت سوئد را مورد بررسی قرار می دهیم.

پاسپورت سوئد از طریق کار

برای دریافت پاسپورت سوئد می توان از طریق کار اقدام نمود. جهت استفاده از روش کار برای اخذ اقامت و درنهایت پاسپورت سوئد یک شرط مهم وجود دارد. آن هم دارا بودن یک نامه دعوت به کار از طرف یک کارفرمای معتبر از کشور سوئد است. جهت دریافت پیشنهاد کاری شرایطی وجود دارد که در صورت برآورده شدن، یک کارفرما می تواند بر اساس آن، نامه کاری را برای شما ارسال نماید. تمامی امور اداری و حقوقی برای استخدام نیاز است انجام داده شود و حداقل میزان حقوق کشور سوئد را پرداخت نماید. کارفرما در کشور سوئد در صورتی می تواند یک فرد خارج از اتحادیه اروپا را به کار دعوت کند که آن کار را حداقل 10 روز در کشور سوئد و اتحادیه اروپا منتشر نماید. در صورتی که فرد مناسبی را پیدا نکرده باشد می تواند از شخص خارجی دعوت به عمل آورد.

نرخ بیکاری کشوری که از طریق کار قصد مهاجرت به آن را دارید بسیار مهم است. نرخ بیکاری در کشور سوئد 6.72 درصد می باشد. اگر بخواهیم این نرخ را با کشورهایی که ویزای جستجو کار دارند مانند آلمان و اتریش مقایسه نماییم، نرخ بالاتری دارد.

پاسپورت سوئد پاسپورت سوئد

برای دریافت پاسپورت کشور سوئد از روش ویزای کار باید ابتدا اقامت دائم بگیرید و برای اقامت دائم باید حداقل 4 سال در سوئد کار و زندگی کنید و در سال ششم برای دریافت پاسپورت اقدام کنید. تسلط بر زبان سوئدی یکی از دشواری های دریافت پاسپورت سوئد می باشد. در زمان اقدام برای ویزای کار سوئد مدارکی لازم است که مهم ترین آن ها شامل موارد زیر می باشد:

 • پاسپورت معتبر
 • فرم درخواست ویزای تکمیل شده
 • پرداخت هزینه ها
 • قرارداد کاری
کار در کشور سوئد

پاسپورت سوئد از طریق تحصیل

از سال 2011 به بعد تحصیل در کشور سوئد، دیگر رایگان نمی باشد و برای تحصیل در این کشور از شما هزینه دریافت می شود. نکته بسیار مهم این است که به خاطر تحصیل در این کشور اقامت دائم و پاسپورت دریافت نمی کنید و حتما باید پس از تمام شدن دوره تحصیل کار کنید و درآمد داشته باشید تا بتوانید به اقامت و در نهایت پاسپورت سوئد دست پیدا کنید. مقاطع تحصیلی و شرایط و نکات مربوط به آن ها در ادامه بررسی شده است.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی

  در مقطع کارشناسی در دانشگاه های رایگان که هزینه کمتر از هزار یورو در سال دریافت می کنند باید بر زبان سوئدی مسلط باشید. همچنین برای دانشگاه هایی که کورس به زبان انگلیسی دارند و ارائه می دهند نیاز به حداقل آیلتس 6 دارید. هزینه برای یک سال تحصیل در مقطع کارشناسی از 60 هزار کرون سوئد تا 200 هزار کرون سوئد است. این هزینه برای رشته و دانشگاهی که انتخاب می کنید متغیر می باشد. دانشجویان این مقطع تحصیلی می توانند در هفته 10 ساعت کار کنند و هزینه های زندگی را تا حدودی تامین نمایند. مدت اخذ مدرک این مقطع 4 سال می باشد.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

  برای این مقطع تحصیلی حداقل آیلتس مورد نیاز 6.5 می باشد. مدت زمان تحصیل 1 تا 2 سال است و در این مقطع هفته ای 20 ساعت کار برای دانشجویان وجود دارد. هزینه های تحصیلی این مقطع همانند مقطع کارشناسی می باشد.

 • تحصیل در مقطع دکترا

  برای تحصیل در این مقطع نیاز به یک سوپروایزر است. حداقل آیلتس 7 مورد نیاز است. 30 ساعت اجازه کار در این مقطع فراهم می باشد. تکمیل مقطع دکترا 4 تا 5 سال زمان نیاز دارد. در این مقطع تحصیلی نیاز است که شما مقالات ISI ارائه دهید، رزومه کاری و تحصیلی خوب داشته باشید تا بتوانید نظر استاد سوپروایزر را جهت اخذ پذیرش تحصیلی جلب نمایید.

برخی از دانشگاه های برتر سوئد به همراه رنکینگ جهانی آن ها در جدول زیر معرفی شده است.

نام دانشگاه رنک جهانی شهر مقر
Karolinska Institute 40 Stockholm
Uppsala University =87 Uppsala
Lund University 98 Lund
Stockholm University =153 Stockholm
KTH Royal Institute of Technology =187 Stockholm
Chalmers University of Technology 201-250 Göteborg
University of Gothenburg 201-250  Gothenburg
Swedish University of Agricultural Sciences 251-300 Uppsala
Umeå University 301-350 Umea

هزینه های زندگی دانشجویی در این کشور بین 8 هزار تا 10 هزار کرون سوئد در یک ماه است. این هزینه بسته به اینکه چه خوابگاهی انتخاب کنید و هزینه های شخصی شما در چه حد باشد، متفاوت است.

تحصیل در سوئد

پاسپورت سوئد از طریق سرمایه گذاری

شما با سرمایه گذاری در سوئد و همچنین رعایت تمامی قوانین موجود در این زمینه می توانید اقامت و پاسپورت سوئد را دریافت کنید. برای سرمایه گذاری در کشور سوئد می توانید از طریق خرید سهام شرکتی در سوئد اقدام کنید که ارزش این سهام باید حداقل 50،000 کرون سوئد باشد. در این روش توجه ویژه ای به مالیات و بدهی های شرکت خریداری شده داشته باشید. یک روش دیگر تاسیس شرکت جدید در سوئد می باشد. در این روش حتما باید یک طرح تجاری ارائه دهید و اثبات کنید که در زمینه ای که می خواهید شرکت تاسیس کنید توانایی و تجربه دارید تا طرح شما مورد پذیرش قرار بگیرد. باید حتما یک شریک داشته باشید و این فرد سوئدی باشد. سرمایه اولیه مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سوئد حدود 50،000 کرون سوئد تعیین شده است. شما برای اینکه نشان دهید مسئولیت تام شرکت را بر عهده دارید، باید حداقل بیشتر نصف سهام شرکت را به نام داشته باشید. سپس در ابتدا به شما یک اقامت به مدت دو سال داده می شود و در این مدت نتیجه عملکرد کاری شما بسیار مهم می باشد. اگر عملکرد شرکت و تجارت شما مطلوب باشد و سوددهی خوبی داشته باشید، ویزای شما برای دو سال دیگر تمدید می شود. بعد از 4 سال نیز می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید و در سال ششم نیز پاسپورت سوئد را دریافت نمایید.

چند فاکتور بسیار مهم در روش سرمایه گذاری وجود دارد که توجه به آن ها می تواند امنیت سرمایه گذاری و سود آوری آن را تضمین نماید. نرخ مالیات بر درآمد، تولید ناخالص داخلی کشوری که قصد سرمایه گذاری در آن را دارید از جمله این عوامل محسوب می شوند. در سال 2016 نرخ مالیات سوئد 16.02 درصد بوده است و تولید ناخالص در این کشور نیز 46.949 دلار آمریکا تعیین شده است. نرخ رشد اقتصادی در کشور سوئد در نمودار زیر بررسی شده است. همچنین نرخ مصادره اموال برای بررسی امنیت سرمایه گذاری در این کشور در نمودار زیر نمایش داده شده است. این نرخ عدد 1 را نشان می دهد که بیان گر کمترین میزان خطر از جهت مصادره اموال می باشد.

نمودار خطر مصادره اموال در سوئد

پاسپورت سوئد 2 پاسپورت سوئد

نمودار رشد اقتصادی در سوئد

پاسپورت سوئد 1 پاسپورت سوئد

سرمایه گذاری در سوئد

پاسپورت سوئد از طریق تولد

جهت بررسی اخذ پاسپورت کشور سوئد از طریق تولد در این کشور، نیاز است بدانید که در روش تولد دو قانون خون و خاک جود دارد. هر کشور بر اساس سیاست های خود یکی از این دو روش را انتخاب کرده است. در کشور سوئد قانون خون حاکم است. به این معنا که فرزندی که متولد شده است، باید حداقل پدر و یا مادرش سوئدی باشد. در قانون خاک می گوید فرزند اگر در این کشور متولد شده باشد، پاسپورت را دریافت خواهد کرد. قاعده خاک در کشورهایی نظیر کانادا و آمریکا وجود دارد. همان گونه که بیان شد در سوئد قانون خون برای دریافت پاسپورت از روش تولد حاکم است. ولی باید بدانید که این قانون دارای نکاتی نیز می باشد.

 از اول آپریل 2015 به بعد هر فرزندی از پدر یا مادری سوئدی به دنیا بیاید، حتی اگر در سوئد متولد نشده باشد، تابعیت و پاسپورت سوئد را می گیرد ولی اگر فرزند در بازه زمانی بین جولای 2001 و آپریل 2015 به دنیا آمده باشد شرایط متفاوتی دارد. اگر مادر سوئدی باشد به فرزند در هر شرایطی تابعیت و پاسپورت سوئد را می دهند. اگر پدر سوئدی و مادر خارجی باشد و ازدواج کرده باشند، فرزند باید در سوئد متولد شده باشد. اگر هم پدر و هم مادر سوئدی باشند و فرزند خارج از سوئد متولد شده باشد، تابعیت سوئدی به فرزند تعلق می گیرد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video پاسپورت سوئد
تابعیت از طریق تولد در سوئد

پاسپورت سوئد از طریق ازدواج

دریافت پاسپورت سوئد از روش ازدواج بسیار فرآیند ساده ای دارد. بدون هیچگونه تفاوت بین اینکه یک فرد خارجی با زن یا مرد سوئدی ازدواج کند، فرد خارجی پس از 3 سال می تواند تابعیت و پاسپورت کشور سوئد را بگیرد. ولی چند نکته حائز اهمیت وجود دارد:

 • زن و شوهر حداقل دو سال با هم زندگی کرده باشند.
 • فرد خارجی در این مدت باید توانسته باشد ارتباط خوبی با جامعه سوئد برقرار کرده باشد.
 • زبان سوئدی را یاد گرفته باشد.
 • توانایی خوبی در اداره ی امور مالی نیز داشته باشد.

مدارکی که لازم است برای دریافت پاسپورت سوئد از طریق ازدواج ارائه دهید از این قبیل می باشد.

 • پاسپورت معتبر و شناسنامه و مدارک اثبات هویتی شخص فرد خارجی که برای پاسپورت سوئد درخواست داده است.
 • کپی مدارک فرد سوئدی از جمله مدارکی که نشان دهنده اقامت و تایید هویت سوئدی فرد باشد.
 • مدرک زبان سوئدی که نشان دهنده تسلط مطلوب فرد خارجی به این زبان می باشد.
 • در صورتی که هر یک از زوجین قبلا ازدواج کرده و طلاق گرفته اند، تمامی مدارک مربوط به طلاق خود را باید ارائه دهد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video پاسپورت سوئد
قوانین ازدواج در سوئد

پاسپورت سوئد از طریق پناهندگی

 • پناهندگی یک راه غیرقانونی است که خطرات بسیار زیادی نیز دارد که متاسفانه افرادی آن را بدون هیچ آگاهی و اطلاعاتی از پیش آمدهای پناهندگی، برای مهاجرت انتخاب می کنند. از این رو مؤسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدمات مشاوره ای و حقوقی در خصوص پناهندگی ارائه نمی دهد و متن نگارش شده در این باره تنها جهت افزایش اطلاعات عمومی می باشد.

کشور سوئد عضو کنوانسیون ژنو می باشد و بر اساس تصویب های این کنوانسیون افرادی که دارای مشکلات حیاتی در کشور خود می باشند، مانند تفاوت های عقیدتی در زمینه های مذهبی و سیاسی و اجتماعی و… و یا جانشان در کشور خودشان در خطر است و تهدید به مرگ یا مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند، می توانند با ارائه ی مدارک و اسناد نشان دهنده از مشکلات گفته شده، به کشورهایی مانند سوئد که عضو کنوانسیون هستند، پناهنده شوند. فرد پناهنده در لحظه ورود به سوئد باید درخواست پناهندگی خود و همراهان خود را اعلام کند و سپس تمام اطلاعات هویتی و دلیل پناهندگی را ارائه دهند. بعد از انجام تمام مراحل، افراد مورد یک مصاحبه قرار می گیرند و سپس درخواست آن ها برای پناهندگی ثبت می شود. اگر درخواست رد شد می توانند برای تجدید نظر درخواست دهند. اگر دوباره مورد تایید واقع نشد باید به کشور خودشان برگردند. در صورتی که درخواست شخص تایید شد به فرد پناهنده به مدت 3 سال اقامت می دهند و فرد بعد از 5 سال می تواند اقامت دائم بگیرد و در سال ششم درخواست پاسپورت سوئد بدهد، ولی این به شرطی است که قوانین موجود برای پناهنده ها را رعایت کرده باشد.

پناهندگی در سوئد

پاسپورت سوئد و نکات مهم در باب پاسپورت سوئد

سوئد از جمله کشورهای عضو شینگن محسوب می شود و این بدان معنا است که شما با داشتن پاسپورت این کشور می توانید به راحتی و بدون نیاز به ویزا به کشورهای دیگر عضو شینگن سفر کنید و یا در آن کشور ها زندگی و یا کار کنید و تحصیلات فرزندان نیز برای شما رایگان می باشد. یک نکته بسیار مهم این است که نباید مرتکب جرمی در مدت اقامت خود شوید و مطمعناً باید به قوانین این کشور پایبند باشید. تسلط شما به زبان سوئدی نیز نکته حائز اهمیت در این زمینه می باشد که تاثیر بسزایی در انطباق پذیری شما با محیط و مردم کشور سوئد خواهد داشت.

جهت دریافت پاسپورت سوئد نیاز است که شما مدارکی را به طور کامل ارائه دهید و در آن صورت به پاسپورت کشور سوئد دست پیدا کنید. این مدارک شامل پاسپورت معتبر، تکمیل تمامی فرم های مورد نیاز، عکس، نامه ی عدم سو پیشینه، مدارک توانایی مطلوب در زبان سوئدی، ارائه مدارک اقامتی و همچنین در صورتی که یک زوج درخواست پاسپورت سوئد را داشته باشند باید گواهی ازدواج را ارائه دهند و یا اگر برای فرزند درخواست پاسپورت دارند، باید گواهی تولد ارائه دهند. همچنین نیاز است که تمکن مالی لازم برای کشور سوئد را حتما در حساب خود نشان دهید.

پاسپورت سوئد و وکیل معتبر برای امور مهم

در انجام امور مهاجرت و کارهای حقوقی داشتن یک وکیل کاربلد با آشنایی کامل به تمام قوانین مهاجرتی بسیار مهم می باشد و با در نظر گرفتن این موضوع که امر مهاجرت بسیار در زندگی شما و خانواده تان اهمیت دارد، حتما در این زمینه از یک وکیل مجرب مشاوره بگیرید. در باب اخذ پاسپورت سوئد و کشورهای دیگر موسسه حقوقی ملک پور با دارا بودن سال ها سابقه کار در امر مهاجرت و امور بین المللی شما را در انتخاب بهترین مسیر و آگاهی از قوانین حاکم بر کشورهای مختلف راهنمایی نموده و در تمام طول مهاجرتتان شما را همراهی خواهد نمود.

پاسپورت سوئد و سخن پایانی

پاسپورت سوئد و تمامی راه های دریافت این پاسپورت را در این مقاله بررسی نموده و نکات کلی و مهم آن را بیان نمودیم. تعداد زیادی از افراد به دلیل بالا بودن اعتبار این پاسپورت، علاقه مند هستند که برای دریافت پاسپورت سوئد اقدام نمایند اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که با توجه به شرایط آب و هوایی کشور ایران و تفاوت بسیار زیاد آن با آب و هوای بسیار سرد کشور سوئد، امکان تطابق پذیری افراد با هوای این کشور بسیار سخت بوده و این موضوع شرایط زندگی را برای شما سخت خواهد نمود. همچنان در راستای دریافت اطلاعات و مشاوره در باب پاسپورت سوئد و یا پاسپورت کشورهای دیگر می توانید با موسسه ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و با مشورت با کارشناسان زبده این موسسه بهترین مسیر مهاجرت خود را انتخاب نمایید. همچنین شما می توانید با عنوان نمودن سوالات و نظرات خود در زیر همین مقاله در قسمت دیدگاه این فرصت را فراهم آورید تا کارشناسان ما پاسخگوی سوالات شما باشند.