پاسپورت سری لانکا و بررسی شرایط آن

 • پاسپورت سری لانکا و شرایط عمومی
 • پاسپورت سری لانکا و اعتبار آن
 • پاسپورت سری لانکا و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت سری لانکا از طریق کار
 • پاسپورت سری لانکا از طریق تحصیل
 • پاسپورت سری لانکا از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت سری لانکا از طریق تولد
 • پاسپورت سری لانکا از طریق ازدواج
 • پاسپورت سری لانکا از طریق پناهندگی
 • پاسپورت سری لانکا و نکات مهم در باب سری لانکا
 • پاسپورت سری لانکا و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت سری لانکا پاسپورت سری لانکا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

پاسپورت سری لانکا و مقدمه ای بر آن

پاسپورت سری لانکا ، شرایط دریافت پاسپورت کشور سری لانکا و اعتبار آن در این مقاله به صورت تفصیلی مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. شرایط اخذ پاسپورت سری لانکا چه می باشد؟ تابعیت سری لانکا چگونه به دست می آید؟ اخذ تابعیت یا پاسپورت سری لانکا چه آثاری دارد؟ در صورتی که قصد مهاجرت به سری لانکا و اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور را دارید، باید با آگاهی کامل و اطلاعات درست این مسیر را طی کنید. بنابراین بهتر این است که قبل از هرگونه اقدامی با یک وکیل مهاجرت مشورت نمایید. امیدواریم در این مقاله که توسط متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده است، سوالات و ابهامات ذهنی شما برطرف گردد. همچنین در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمایید.

پاسپورت سری لانکا و شرایط عمومی

مهاجرت به سری لانکا و اخذ تابعیت و پاسپورت سری لانکا و شرایط عمومی را در این قسمت مورد بررسی قرار خواهیم داد. کشور سری لانکا جزیره ای در جنوب آسیا و جنوب هند واقع شده است. مساحت این کشور 65610 کیلومتر و دارای جمعیتی در حدود 21 میلیون نفر می باشد. سری لانکا دارای مناظر متنوع از جنگل های بارانی گرفته تا دشت های خشک و سواحل زیبا می باشد. این کشور دارای آب و هوای گرمسیری و روزهای گرم و آفتابی می باشد.

زبان این کشور تحت تاثیر زبان همسایه های خود هند و مالزی است. زبان رسمی این کشور سینهالی و تامیل است و در حدود 23 درصد مردم برای انجام کارهای رسمی و تجاری زبان انگلیسی استفاده می نمایند. پایتخت سری لانکا ، شهر کلمبو و واحد پول آن روپیه است. از لحاظ اقتصادی سری لانکا جزو ضعیف ترین کشورهای آسیایی است و اکثر مردم این کشور به کشاورزی مشغول هستند.

روش های مختلفی برای کسب تابعیت و پاسپورت سری لانکا وجود دارد. یکی از اصولی که قابل بحث است و در این مقاله نیز مورد بررسی قرار گرفته است، کسب تابعیت بر اساس اصل خاک یا اصل خون است که یکی از اصول و قوانین حقوق بین الملل خصوصی محسوب می شود. بر اساس اصل خاک اگر فرزندی در خاک یک کشور متولد شود و والدین او تبعه آن کشور نباشند، می تواند تابعیت و پاسپورت آن کشور را دریافت کند و بر اساس اصل خون در صورتی فرزند متولد شده تابعیت آن کشور را دریافت می کند که پدر یا مادر او تبعه آن کشور باشند، یعنی تابعیت از پدر یا مادر به او منتقل می شود نه بر اساس تولد در محدوده آن کشور. بررسی شرایط عمومی سری لانکا از جمله شرایطی است که اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید و به دنبال اخذ پاسپورت سری لانکا هستید، حتما باید مورد توجه قرار گیرد.

پاسپورت سری لانکا و اعتبار آن

پاسپورت سری لانکا به لحاظ اعتبار این پاسپورت در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد. منظور از پاسپورت یا گذرنامه سندی است که توسط هر دولتی به شهروندان و اتباع آن کشور اعطا می شود که در صورت ورود و خرج از کشوری به کشور دیگر به عنوان سند هویتی آنها به حساب می آید. میزان سفرهای خارجی با داشتن پاسپورت نشان از اعتبار آن پاسپورت دارد. پاسپورت سری لانکا از لحاظ ربته بندی در رتبه 46 می باشد به این معنی که شما با داشتن پاسپورت سری لانکا می توانید تنها به 16 کشور بدون ویزا سفر کنید و برای ورود به 152 کشور نیازمند گرفتن ویزا خواهید بود. کره شمالی نیز از لحاظ رتبه هم رده سری لانکا قرار دارد. بنابراین اعتبار پاسپورت نشان از روابط خارجی و توسعه و پیشرفت آن کشور در سطح بین المللی دارد. شما می توانید در مودر اعتبار پاسپورت به مقالات ما در سایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه نمایید.

پاسپورت سری لانکا و روش های اخذ پاسپورت

پاسپورت سری لانکا و روش های اخذ این پاسپورت به طرق مختلفی به دست می آید. طبق قوانین بین المللی شخص خارجی که قصد اخذ تابعیت و پاسپورت کشوری را دارد  باید به یکی از طرق قانونی که آن کشور مشخص نموده، برای شهروندی و پاسپورت آن کشور اقدام نماید. توجه به این نکته حایز اهمیت است که پاسپورت و اقامت تفاوت هایی با هم دارند. بر اساس یک اصل کلی داشتن پاسپورت نیازی به شرط حضور در آن کشور را ندارد اما افرادی که اقامت کشوری را می گیرند معمولا شرط حضور 6 ماه یا 9 ماه را باید رعایت کنند. در اکثر کشورها شما ابتدا باید اقامت دریافت نمایید و پس از آن می توانید برای اخذ پاسپورت نیز اقدام نمایید. برای مهاجرت به سری لانکا، تابیعت و پاسپورت سری لانکا راه های مختلفی وجود دارد که عبارتند از : اخذ پاسپورت سری لانکا از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی که به بررسی هر یک از این موارد به تفصیل در زیر می پردازیم.

پاسپورت سری لانکا از طریق کار

یکی از راه های مهاجرت به سری لانکا و اخذ پاسپورت سری لانکا، کار در این کشور است که نیازمند بررسی شرایط و مقررات مهاجرت کاری به سری لانکا می باشد. اگر شما تخصص و مهارت خاصی در زمینه کاری خاصی دارید و دارای سابقه کار در آن زمینه باشید می توانید از طریق پیشنهاد یا دعوتنامه کاری (JOB OFFER) اقامت کاری در سری لانکا را دریافت نمایید. در واقع باید کارفرمایی در سری لانکا وجود داشته باشد که به شخصی با مهارت و تخصص شما نیاز داشته و برای شما دعوتنامه کاری ارسال نماید. شما می توانید با داشتن این دعوتنامه برای گرفتن ویزای کاری سری لانکا اقدام نمایید.

هر متقاضی استخدام در سری لانکا باید قبل از سفر خود به سری لانکا یک ویزای ورود داشته باشد که در درخواست این ویزا در توسط اداره مهاجرت  شهر کلمبو برررسی می گردد.  بر اساس قواعد و مقررات قانونی، هیچ ویزای ورود استخدامی صادر نمی شود مگر اینکه اداره مهاجرت از قبل آن ویزا را صادر نموده باشد. همچنین شما باید از سفارت سری لانکا نیز اجازه ورود دریافت نمایید. پس از ورود به سری لانکا ویزای اشتغال را از اداره مهاجرت کلمبو دریافت خواهید کرد.

نرخ بیکاری در سری لانکا در حدود 4 درصد می باشد که در نمودار زیر می توانید تغییر نرخ بیکاری در طی چند سال را مشاهده نمایید :

1 9 پاسپورت سری لانکا

مدارک مودر نیاز برای اخذ ویزای کاری سری لانکا عبارت است از:

 • گذرنامه یا پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • ارایه قرارداد کاری یا دعوتنامه کاری
 • ارایه توافق نامه کاری با کارفرما
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در سری لانکا

پاسپورت سری لانکا از طریق تحصیل

تحصیل در سری لانکا به تنهایی نمی تواند منجر به تابعیت و پاسپورت سری لانکا شود. برنامه های آموزشی در اکثر موسسات و دانشگاه های سری لانکا به زبان انگلیسی نیز می باشد. شما به عنوان دانشجوی خارجی امکان تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری خواهید داشت. نام بعضی از دانشگاه های برتر سری لانکا عبارتند از دانشگاه کلمبو،  دانشگاه Peradeniya، دانشگاه Ruhuna ، دانشگاه مرطویا و دانشگاه کلانیا.

بطور کلی دانشگاه های سری لانکا به دو دسته عمومی و خصوصی تقسیم می شوند. هزینه های دانشگاه های خصوصی معمولا  از دانشگاه های دولتی گرانتر است. هزینه ای که شما برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی سری لانکا باید بپردازید در حدود 100000 روپیه سری لانکا می باشد البته با توجه به دانشگاه و رشته ای که انتخاب می کنید، این هزینه متفاوت خواهد بود.

شما می توانید در رشته های متفاوتی مانند رشته های علوم انسانی،کامپیوتر، رشته های هنر، رشته های مدیریت برای تحصیل اقدام نمایید.. ارایه مدرک زبان برای مقطع لیسانس در حد آیلس 6 مورد نیاز است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری شما نیازمند ارایه مدرک آیلس 6.5 و 7 می باشید. برای تحصیل در مقطع دکتری شما باید بتوانید با ارایه رزومه تحصیلی خود و مکاتبه با سوپروایزر دانشگاه پذیرش تحصیلی دریافت نمایید. برای گرفتن پذیرش دکتری شما باید بدانید که چگونه با دانشگاه ها و سوپروایزر مکاتبه و پروپوزال ارایه دهید. در همین راستا شما می توانید مقالات ما در ارتباط با بورسیه های تحصیلی را در سایت موسسه حقوقی ملک پور مطالعه نمایید.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه های سری لانکا عبارتند از :

 • ارایه آخرین مدرک تحصیلی
 • ریزنمرات و ترجمه آن
 • مدارک هویتی
 • گذرنامه یا پاسپورت معتبر
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • ارایه مدرک زبان
 • اثبات تمکن مالی
ویزای تحصیلی سری لانکا

پاسپورت سری لانکا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در سری لانکا و بحث پاسپورت سری لانکا از این طریق نیازمند دانش و اطلاعات حقوقی صحیح می باشد. به دلیل ظرافت ها و پیچیدگی های موجود در مبحث سرمایه گذاری، امکان هدر رفت پول و سرمایه شما در صورت نا آگاهی و نداشتن اطلاعات حقوقی صحیح و معتبر وجود خواهد داشت. موسسه حقوقی ملک پور  با کادر وکلای مجرب و متخصص در امور تجارت بین الملل می تواند راهنمای شما در مسیر سرمایه گذاری در سری لانکا و اخذ پاسپورت سری لانکا باشد. بنابراین به دلیل پر ریسک بودن راه های سرمایه گذاری بهتر است قبل از هر گونه اقدامی با وکلای معتبر مهاجرتی مشورت نمایید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام و غیرقانونی می باشد.

در دهه گذشته سری لانکا در زمینه سرمایه گذاری پیشرفت مناسبی داشته و اقتصاد این کشور طی پنج سال گذشته در حدود 7 درصد رشد اقتصادی داشته است. سری لانکا از سال 1995 عضو سازمان تجارت جهانی (WTO ( World Trade Organization یا سازمان تنظیم قوانین جهانی و بین المللی تجارت شده است. در سال 2018 سرمایه گذاری خارجی در سری لانکا در حدود 719 میلیون دلار رسیده است. در جدول زیر می توانید میزان سرمایه گذاری مستقیم خارجی از سال 2015 تا آپریل 2018 را مشاهده نمایید.

2 4 پاسپورت سری لانکا

راه های سرمایه گذاری در سری لانکا به روش های مختلفی صورت می گیرد که مختصرا آنها را  بررسی کرده و به این موضوع می پردازیم که آیا سرمایه گذاری در این کشور منجر به دریافت پاسپورت سری لانکا می گردد یا خیر.

پاسپورت سری لانکا از طریق سرمایه گذاری در صورتی به شخص اعطا می شود که در ابتدا شخص متقاضی، سرمایه گذاری به میزان 250000 دلار آمریکا انجام داده و از این طریق اقامت سری لانکا را دریافت کند. شخصی که اقامت دایم سری لانکا را داشته باشد می تواند در صورت رعایت قوانین و مقررات و واجد شرایط بودن پاسپورت سری لانکا را دریافت نماید. البته در قانون شهروندی سری لانکا به طور مستقیم اشاره ای به پاسپورت سری لانکا از طریق سرمایه گذاری نشده است.

سرمایه گذاری در سری لانکا

پاسپورت سری لانکا از طریق تولد

پاسپورت سری لانکا از طریق تولد در صورت داشتن شرایطی می تواند منجر به تابعیت و پاسپورت سری لانکا گردد. همان طور که قبل تر توضیح داده شد، تابعیت از طریق تولد می تواند بر اساس یکی از اصول خاک یا خون به فرزند منتقل شود. طبق قوانین شهروندی سری لانکا تولد فرزند در سرزمین و خاک این کشور به طور خودکار تابعیت سری لانکا را به شخص منتقل نمی کند مگر اینکه فرزند متولد شده از یک والدین ناشناخته باشد. بر اساس قانون شهروندی سری لانکا، فرزند متولد شده در سری لانکا در صورتی که پدر و مادر او شهروند سری لانکا باشند صرفنظر از کشور محل تولد می تواند تابعیت و پاسپورت سری لانکا را اخذ کند.

افرادی که پیوندهای خونی پدرانه یا مادرانه به سری لانکا دارند، برای کسب شهروندی با حداقل 22 سال سن می توانند برای اقامت دایم در سری لانکا درخواست دهند. تابعیت دوگانه یا مضاعف وضعیت شخصی است که تابعیت دو یا چند کشور را بطور همزمان دارند.

تابعیت دوگانه در سری لانکا پذیرفته نیست مگر در صورت وجود یک استثنا که احساس شود شخص برای سری لانکا سودمند باشد.

کودکانی که در خارج از سری لانکا از پدر یا مادر سری لانکایی متولد شوند باید تا یکسال از تولد برای تایید شهروندی سری لانکا اقدام نمایند. هزینه ثبت نام برای اخذ شهروندی 500 روپیه می باشد و در صورتی که در طی یکسال انجام نگیرد بابت هر سال تاخیر 500 روپیه به عنوان جریمه اعمال می شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ شهروندی و پاسپورت سری لانکا از طریق تولد مدارک زیر است :

 • گواهی تولد فرزند
 • گواهی شهروندی پدر یا مادر
 • گواهی ازدواج والدین
 • مدارک هویتی والدین
 • آدرس محل سکونت والدین

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video پاسپورت سری لانکا

پاسپورت سری لانکا از طریق ازدواج

تابعیت و پاسپورت سری لانکا از طریق ازدواج طبق شرایطی و قوانینی در سری لانکا امکانپذیر است. هنگامی که یک شخص خارجی قصد ازدواج با یک شهروند و تبعه سری لانکا را دارد باید ابتدا به اداره مهاجرت سری لانکا درخواست خود را ارایه دهند.

مدارکی که باید به اداره مهاجرت سری لانکا داده شود عبارتست از :

 • مدارک هویتی شخص تبعه سری لانکا
 • شناسنامه و گذرنامه شخص خارجی
 • ارایه گواهی تجرد
 • وجود دو شاهد سری لانکایی
 • اثبات تمکن مالی
 • تکمیل فرم های مربوطه
 • اثبات اقامت و آدرس محل سکونت شهروند سری لانکایی

در صورتی که قصد اخذ پاسپورت سری لانکا از طریق ازدواج را دارید بهتر است که قبل از هرگونه اقدامی با یک وکیل مهاجرت در امور بین المللی مشورت نمایید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام و غیرقانونی می باشد.پس از ازدواج در سری لانکا طرفین ملزم هستند که بعد از گذشت 12 روز کاری از دریافت گواهی ازدواج آن را در کنسولگری سری لانکا به ثبت برسانند. معمولا به شخص خارجی ابتدایا یک اقامت دو ساله داده می شود و پس از دو تا سه سال اقامت دایم داده می شود و بعد از 5 سال سکونت در سری لانکا می تواند برای تابعیت و پاسپورت سری لانکا اقدام نماید.

ازدواج در سری لانکا

پاسپورت سری لانکا از طریق پناهندگی

با توجه به راه های اخذ تابعیت و پاسپورت سری لانکا که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت بهترین راه این است که شما از طرق قانونی برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایید. پناهندگی از راه های پر ریسک و خطرناک برای مهاجرت است. لازم به ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان مهاجرت به سری لانکا و اخذ پاسپورت سری لانکا از طریق پناهندگی را توصیه نمی کند و هیچ گونه خدماتی در زمینه امور پناهندگی ارایه نمی دهد. پناهجو به شخصی اطلاق می شود که امنیت جانی به دلایلی چون نژاد، مذهب، ملیت، مذهب و وابستگی به گروه های اجتماعی خاص امکان بازگشت به کشور خود را ندارد.

 سری لانکا جزو کشورهایی است که پناهندگان و وضعیت آنها شرایط مطلوبی ندارد و حضورشان در این کشور از طریق پناهندگی به نتیجه خاصی نخواهد رسید. البته سری لانکا از قوانین و مقررات کنوانسیون ژنو جهت حمایت و حفاظت از پناهندگان استفاده می نماید. کمیساری عالی پناهندگان در تلاش است که پناهندگان سری لانکا را برای بازگشت داوطلبانه هدایت نماید البته لازم به ذکر است که جهت اسکان مناسب و حفاظت از آنها تا زمان مشخص شدن پرونده شان نیز اقداماتی را انجام می دهد. بنابراین در صورتی که قصد اخذ دریافت پاسپورت سری لانکا را دارید بهتر این است که از راه های قانونی اقدام نمایید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت سری لانکا و نکات مهم در باب سری لانکا

سری لانکا یکی از کشورهای جنوب آسیا که با توجه به طبیعتی که دارد یکی از کشورهای توریستی مناسب در این منطقه است و به همین دلیل صنعت توریسم در این کشور رو به پیشرفت است. کشور سری لانکا بیش از اینکه کشوری مهاجرپذیر باشد، به عنوان یک کشور مهاجر گریز به حساب می آید. درست است که این کشور در حال حاضر به پیشرفت اقتصادی رسیده است اما اقتصاد چندان مناسب و مطلوبی برای کار و سرمایه گذاری ندارد. نرخ بیکاری جوانان در سری لانکا که تا سن 24 سالگی تا سال 2017 در حدود 21 درصد می باشد. اخذ پاسپورت سری لانکا با توجه به اعتبار این پاسپورت که در رتبه 46 و هم طراز با کره شمالی می باشد، چندان ارزشمند نیست.

پاسپورت سری لانکا و وکیل معتبر برای امور مهم

 پاسپورت سری لانکا و پروسه اخذ آن مراحل و شرایطی دارد که نیازمند اطلاعات درست و دقیق حقوقی است. شرایط دریافت ویزای سری لانکا و مراجعه به سفارت و دریافت پاسپورت سری لانکا بهتر است که با مشورت یک وکیل معتبر مهاجرتی در امور بین الملل اقدام گردد تا اخذ پاسپورت سری لانکا به طور تخصصی و بدون مشکل محقق گردد. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE می تواند با داشتن وکلای مجرب و متخصص در انجام فرآیند تابعیت و پاسپورت سری لانکا به شما متقاضیان محترم کمک و راهنمایی نماید.

پاسپورت سری لانکا و سخن پایانی

پاسپورت سری لانکا، شرایط دریافت پاسپورت این کشور و اعتبار آن در این مقاله به طور علمی مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. راه های اخذ پاسپورت این کشور محدود می باشد زیرا تمام راه های مهاجرت به سری لانکا یعنی کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی منجر به کسب تابعیت و پاسپورت سری لانکا در ابتدای امر نمی گردد و دارای شرایط و ضوابطی می باشد. پاسپورت سری لانکا به لحاظ اعبتار نیز جزو کشورهایی است که داشتن آن چندان معتبر نیست و شما با داشتن این پاسپورت تنها امکان سفر به 16 کشور بدون ویزا را خواهید داشت. ما سعی کردیم در این مقاله که توسط متخصصین موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده است پاسخگوی سوالات شما در زمینه پاسپورت سری لانکا باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود می توانید با مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله نیز در قسمت دیدگاه نظرات و سوالات خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید.

 • عنوان اول لیست

 • عنوان دوم لیست

 • عنوان سوم لیست