ویزای کار

ویزای کاری سوئیس

 

شرایط 2018 اخذ ویزای کاری سوئیس را در این مقاله بررسی مینماییم. اخذ ویزای کاری سوئیس به چه مدت زمان نیاز دارد؟ راه های اخذ ویزای کار کشور های اروپایی از جمله ویزای کاری سوئیس کدامند؟ آیا امکان کار و درامدزایی برای ایرانیان در کشور سوئیس وجود دارد؟مدت زمان اعتبار ویزای کاری سوئیس چه مدت است؟

در این نوشتار سعی شده است هر چند کوتاه به سوالات شما در مورد مراحل اخذ ویزای کاری سوئیس و همچنین شرایط اخذ ویزای کاری سوئیس پاسخ داده شود. شما با مطالعه ی این نوشتار میتوانید اطلاعات مفیدی را در مورد شرایط واجد شرایط بودن برای اخذ ویزای کار کشورهای خارجی و به خصوص کشور سوئیس بدست بیاورید.

کشور سوئیس یک کشور کوهستانی و سرسبز در اروپای مرکزی میباشد. که جایگاه تعداد بسیار زیادی از دریاچه ها  دهکده ها و قله های زیباست.شهرهای این کشور دارای بناهای تاریخی و توریستی بسیار زیادیست.این کشور همچنین مقصد عده ی بسیار زیادی از اسکی بازان و کوهنوردان سراسر جهان است.جمعیت این کشور کمی بیش از ۸ ملیون نفر است و مساحت آن در حدود ۴۱ هزار متر مربع میباشد.همسایه های این کشور را کشورهای آلمان اتریش لیختنشتاین ایتالیا و فرانسه تشکیل میدهند.پایتخت کشور اتریش شهر برن میباشد و از مهمترین شهرهای آن میتوان ژنو و زوریخ را نام برد.کشور سوئیس را میتوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان دانست که در آمد سرانه ی ۳۹ هزار دلار به ازای هر نفر را داراست.در سیاست نیز این کشور از بی طرف ترین نظام های سیاسی جهان است.

تعریف ویزای کار:

در ابتدا در مورد ویزای کار باید به این نکته توجه نمود که که منظور از این ویزا چیست؟

در نوع اول این ویزا کارفرما باید یک دعوتنامه کاری برای متقاضی که در خارج از آن کشور قرار دارد تهیه کند.

واضح است برای تصاحب یک موقعیت شغلی در هر کشور اولویت با متقاضیان داخل آن کشور میباشد به معنای اینکه شغل مورد نظر به شخصی خواهد رسید که در داخل کشور مورد نظر باشد و واجد شرایط آن شغل بوده و خواستار آن شغل باشد.

تنها در صورتی این شغل به یک شخص خارجی خواهد رسید که هیچ شخص واجد شرایطی در داخل آن کشور خواستار آن شغل نباشد.

برای اطمینان از این موضوع هر کشور قوانین خاصی را برای ورود نیروی کار خارجی وضع کرده است.

به عنوان مثال در کشورهای اتحادیه ی اروپا این قوانین اینچنین است:

کارفرما ابتدا باید شغل مورد نظر و نیروی مورد درخواست خود را در اداره کار آن کشور تعریف نماید.سپس این شغل میبایست به مدت ۳ ماه در داخل کشور به صورت عمومی آگهی شود.و چنانچه شخصی خواستار آن نبود به مدت ۳ ماه دیگر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا آگهی شود و اگر شخص واجد شرایطی خواستار آن نبود کارفرما میتواند یک نیروی کار خارجی واجد شرایط را به اداره کار معرفی نماید.

البته کارفرمایانی که خواستار ورود افرادی خاصی مانند افراد خانواده خود به عنوان نیروی کار به کشور مورد نظر هستند راه های دیگری را برای این منظور به کار میبرند.

به عنوان مثال کارفرما شغل مورد نیاز خود را به صورتی بسیار سخت تعریف مینماید.

مثلا یک کارفرمای ایرانی صاحب رستوران در کشور سویس برای اینکه یکی از اعضای خانواده خود را به عنوان نیروی کار به این کشور وارد کند نیروی درخواستی خود را به این شکل معرفی میکند:

برای مثال یک شخص مونث با سن بین ۳۰ تا ۳۵ با توانایی آشپزی غذاهای ایرانی و فرنگی که توانایی صحبت به زبان فارسی و آلمانی را داشته باشد و با توانایی های خاص دیگر که کارفرما میتواند به مشخصه های نیروی کار درخواستی اضافه کند.

مسلما در این صورت تعداد افرادی که برای تصاحب این شغل مراجعه مینمایند بسیار کمتر از حالت عادی خواهند بود.

از این مطلب نتیجه میگیریم که ورود نیروی کار خارجی از این طریق به یک کشور کاریست دشوار.چرا که  اولا پیدا کردن یک کارفرما در کشور مورد نظر کار بسیار سختی است.دوما حتی در صورت داشتن کارفرما نیز نیروی کار باید از فیلتر های بسیاری عبور کند.

۳ شرط اصلی برای ورود نیروی کار خارجی به سوئیس:

۱-شخص باید مدیر متخصص و یا یک نیروی کار واجد شرایط در رشته ی کاری مورد نظر باشد که مدرک دانشگاهی و سابقه کاری مرتبط داشته باشد.

۲-سهمیه برای کار مورد نظر موجود باشد

۳-شخص سوئیسی و یا شخصی که تبعه کشوری باشد که با سوئیس رابطه تجارت آزاد دارد خواستار آن نباشد

راه های  بهتر؟

یکی از راه های دیگر این است که شخص متقاضی کار در کشوری مانند سوئیس خود را به عنوان نیروی کار داخل این کشور معرفی کند.

در این روش شخص متقاضی یک ویزای جستجوی کار دریافت میکند.با دریافت این نوع ویزا شخص میتواند وارد کشور مورد نظر خود شود و به جستجوی کار بپردازد.

این نوع ویزای جستجوی کار معمولا به صورت یک ویزای۳ تا ۶ ماهه ی غیر قابل تمدید ارایه میشود.و چنانچه متقاضی نتواند کاری (با شرایط خاصی که به آن خواهیم پرداخت را ) بیابد به ناچار باید این کشور را ترک گوید.

بدیهی است کسانی که یک کار از پیش تعیین شده را در کشور سوئیس داشته باشند.

و یا یک کارفرما را در این کشور بشناسند که در حیطه ی کاری آنها فعالیت مینماید خیلی راحت تر به کار مورد نظر خود دست می یابند.

انواع مختلف اجازه کار در سوئیس:

اجازه کار نوع L   : اجازه کار موقت که به شخص اجازه کار و اقامت تا ۱ سال را میدهد.این نوع اجازه کار در موارد بسیار خاص و با توجه به قرارداد شغلی شخص ممکن است تمدید شود.

اجازه کار نوع  B :در این نوع اجازه کار بار اول شخص اجازه کار یک ساله دریافت میکند اما میتواند به صورت سالانه آن را تمدید نماید.

اجازه کار نوع C: این نوع از اجازه کار مخصوص افرادیست که به مدت حداقل ۱۰ سال متوالی در کشور سوئیس زندگی کرده باشند.ولی برای اتباع کشورهای امریکا و کانادا این مدت به ۵ سال تقلیل می یابد.

                                                     

نکاتی در مورد ویزای جستجوی کار سوئیس:

شخص باید در شغلی استخدام شود که مربوط به رشته تحصیلی خود باشد.

شخص باید در شغلی استخدام شود که در کشور خود در آن رشته سابقه ی کاری داشته باشد.

شخص باید برای انجام این پروسه در کشور سوئیس با کارفرما قرارداد کار ۱ ساله منعقد نماید.

شخص ابتدا باید قرارداد کاری خود را منعقد کرده و یک آدرس ثبت کند(خانه اجاره کند) تا بتواند درخواست پیوستن خانواده اش به خود را دهد.

بهتر است شخص قبل از ورود به کشور سوئیس علاوه بر زبان انگلیسی به زبان آلمانی نیز قدری تسلط یابد تا در جستجوی کار خود موفقتر عمل کند.

شرایط لازم برای اخذ ویزای کار سوئیس:

شخص برای اخذ ویزای جستجوی کار سوئیس متقاضی میبایست سنی بین ۲۲ تا ۳۹ سال را داشته باشد.

باید مدارکی دال بر تجربه کاری در شغل مورد نظر ارایه دهد.

شخص باید حداقل مدرک لیسانس را در رشته مورد نظر دارا باشد.

درآمد قرارداده منعقده بین شخص و کارفرما باید حداقل سالانه  ۱۳ هزار کرون باشد.

شخص باید مدارکی دال بر داشتن مهارت در شغل مورد نظر ارایه دهد.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد ویزای کار کشور سوئیس و همچنین اطلاع از نحوه انجام این کار و آشنایی با مراحل اخذ ویزای کار سوئیس برای متقاضیان مختلف حتما از موسسات حقوقی معتبر در سراسر کشور بهره مند شوید.

مشاوران ارشد موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار در ایران پاسخ گوی سوالات شما در زمینه مسایل مهاجرتی و اخذ ویزاهای تحصیلی کاری سرمایه گذاری و….خواهند بود.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.