ویزای تحصیلی هلند و بررسی شرایط آن

 • ویزای تحصیلی هلند و شرایط عمومی
 • ویزای تحصیلی هلند و مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ آن
 • ویزای تحصیلی هلند به همراه بورس تحصیلی
 • ویزای تحصیلی هلند و هزینه های تحصیل
 • ویزای تحصیلی هلند و تحصیل در مقاطع مختلف در هلند
 • ویزای تحصیلی هلند و دانشگاه های برتر هلند
ویزای تحصیلی هلند ویزای تحصیلی هلند

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای تحصیلی هلند و مقدمه ای بر آن

ویزای تحصیلی هلند و مهاجرت به هلند از طریق تحصیل و نکات مهم آن در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. تمامی نکات مهم و اصلی درباره ویزای تحصیلی هلند در این مقاله توضیح داده خواهد شد. ما در این مقاله به صورت مختصر راه های اخذ ویزای تحصیلی هلند را بررسی کرده و به طور گسترده در خصوص ویزای تحصیلی هلند و تحصیل در هلند و شرایط آن مباحثی را ارائه داده و در انتها پیشنهادات خود را ارائه می کنیم. برای کسب اطلاعات تکمیلی می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در تمامی زمینه های مرتبط با مهاجرت مشاوره تخصصی داشته باشید.

کشور هلند واقع در شمال غرب اروپا، کشوری دارای نظام پادشاهی به پایتختی آمستردام می باشد. جمعیت این کشور در حدود 17 میلیون نفر و وسعت 41500 کیلومتر مربع می باشد. زبان رسمی این کشور هلندی می باشد هرچند تمام شهروندان هلندی به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند. دین رسمی این کشور مسیحی و واحد پولی آن یورو می باشد. کشور هلند دومین صادر کننده برتر محصولات کشاورزی در جهان محسوب می شود.

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با مهاجرت تحصیلی به هلند

audio ویزای تحصیلی هلند

مقاله مرتبط

پذیرش تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی هلند و شرایط عمومی آن

نظام آموزشی هلند همانند شامل دوره های تحصیلی پیش دبستانی تا دکتری بوده و تحصیل تا سن 16 سالگی در هلند اجباری است. مدارس و دانشگاه های هلند دارای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی بسیاری می باشد. چنانچه قصد ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در هلند را دارید می بایست بدانید که تحصیل در مدارس و دانشگاه های این کشور به دو زبان انگلیسی و هلندی امکان پذیر است. لازم به ذکر است بدلیل پیچیدگی نظام آموزشی در هلند برای کودکان زیر 18 سال، بهتر است از میان گزینه های موجود مدارسی را انتخاب کنید که از سیستم آموزشی HAVO بهره گیری می کنند چرا که این سیستم بیشترین تطابق را با نظام آموزشی ایران داراست.

 لازم به ذکر است رشته های پرطرفدار برای تحصیل در هلند شامل رشته های علوم تجربی، IT، رشته های مهندسی، علوم اجتماعی، تجارت و اقتصاد می باشند.

ویزای تحصیلی هلند و تحصیل در مقاطع مختلف در هلند

به منظور اخذ ویزای تحصیلی هلند و تحصیل در مقاطع مختلف آموزشی در این کشور دانستن نظام آموزشی این کشور اهمیت بسیاری دارد. مراحل تحصیل در هلند از دوره دبستان شروع شده و دوره پیش دبستانی در این کشور اختیاری می باشد. دوره دبستان در هلند 7 ساله بوده و سنین 4 تا 12 سالگی را شامل می شود. دوران دبیرستان در هلند شامل سه بخش HAVO, VMBO,  و VWO می باشد. تفاوت این روش های آموزشی در نحوه ورود به دانشگاه پس از اتمام دوره دبیرستان می باشد.

نوع سیستم آموزشی شرح سیستم آموزشی مدت تحصیل
HAVO ادامه تحصیل در دانشگاه ها 5 سال
VMBO ادامه تحصیل در کالج ها 4 سال
VWO ادامه تحصیل در دانشگاه های علوم و تحقیقات 6 سال

تحصیل در هلند در مقطع تحصیلات تکمیلی به سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری تقسیم بندی می شود. دوره لیسانس 3 تا 4 ساله، فوق لیسانس 1 تا 2 ساله و دکتری 2 تا 4 ساله می باشد. حداقل نمره زبان مورد نیاز برای تحصیل در هلند آیلتس 6 می باشد. لازم به ذکر است که تحصیل در مقاطع تحصیلی لیسانس و دکتری در هلند عموماً به روش تحقیقاتی می باشد.

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در هلند

audio ویزای تحصیلی هلند

مقاله مرتبط

هزینه تحصیل و زندگی در هلند

ویزای تحصیلی هلند به همراه بورس تحصیلی

هر ساله وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ و علوم هلند بورسیه ای را برای متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس ارائه می دهند که ویژه دانشجویان بین المللی و غیر اروپایی است. مبلغ بورسیه به میزان 5000 یورو می باشد که طی دوران تحصیل برای دانشجو هزینه خواهد شد. لازم به ذکر است تحصیل به این روش بصورت کاملاً رایگان نبوده ولی این مبلغ بخش زیادی از هزینه های تحصیلی دانشجو را شامل می شود. مهلت ارسال درخواست بورسیه از 1 فوریه تا 1 می هر سال است.

شرایط تحصیل رایگان در هلند
تحصیل داروسازی در هلند
تحصیل پزشکی در هلند
تحصیل دندان پزشکی در هلند

ویزای تحصیلی هلند و هزینه های تحصیل

تحصیل در هلند و بسیاری از کشورهای جهان مستلزم صرف هزینه می باشد. این هزینه شامل هزینه های تحصیل و زندگی در طول مدت تحصیل در این کشورها می باشد. به عنوان مثال تحصیل در دوره دبستان تا دبیرستان (سطح  اول) از 5 تا 22 هزار یورو در سال و هزینه تحصیل برای دانش آموزان دوره دبیرستان بین 8 تا 23 هزار یورو خواهد بود. این هزینه برای تحصیل در مقطع لیسانس از 6 تا 15 هزار یورو، و در مقطع فوق لیسانس بین 8 تا 20 هزار یورو می باشد. تحصیل در مقطع دکترا در هلند عموماً از طریق بورسیه و فاند بوده و کمک هزینه ای بین 1300 تا 1700 یورو بصورت ماهیانه به دانشجویان مقطع دکترا پرداخت خواهد شد. لازم به ذکر است میانگین هزینه زندگی در هلند برای هر نفر ماهیانه بین 800 تا 1100 یورو می باشد.

ویزای تحصیلی هلند و مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ آن

به منظور اخذ ویزای تحصیلی هلند، متقاضی می بایست درخواست خود را به همراه مدارک مورد نیاز بصورت آنلاین و یا از طریق سفارت هلند در کشور خود تقدیم کرده و منتظر نتیجه درخواست باشد.  لازم به ذکر است امکان کار حین تحصیل به مدت 10 ساعت در هفته و همچنین کار فصلی در بین ماههای ژوئن تا آگوست وجود خواهد داشت. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی هلند به شرح زیر می باشد:

 • اجازه اقامت موفق یا MVV
 • پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 90 روزه
 • عکس پاسپورتی
 • اثبات وضعیت مالی مناسب برای تحصیل و زندگی در هلند
 • مدراک تحصیلی از دیپلم به بالا
 • نامه دلیل تحصیل در هلند
 • رسید پرداخت هزینه ویزا به مبلغ 171 یورو
 • توصیه نامه از دانشگاه محل تحصیل
 • انگیزش نامه، CV و سوابق تحصیلی تاکنون در صورت نیاز دانشگاه محل تحصیل

همچنین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای جستجوی کار پس از تحصیل در هلند به شرح زیر می باشد:

 • نداشتن سابقه اخذ ویزای اقامتی
 • اتمام تحصیلات دانشگاهی در هلند
 • نمره تافل و یا آیلتس مناسب
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا به مبلغ 171 یورو

لازم به ذکر است مدت زمان صدور ویزا در حدود  90 روز خواهد بود.

همچنین ویزای همراه برای مقاطع تحصیلی لیسانس به بالا در صورت موافقت اداره مهاجرت هلند صادر خواهد شد. به این منظور بهتر است که همراه دانشجو چند ماه پس از رسیدن دانشجو به کشور هلند درخواست خود را ارائه دهند تا شانس موفقیتشان برای دریافت ویزای همراه افزایش یابد.

ویزای تحصیلی هلند و دانشگاه های برتر هلند

دانشگاه های کشور هلند از سطح علمی و رتبه جهانی قابل قبولی برخوردارند. رتبه جهانی دانشگاه های برتر هلند در جدول زیر نمایش داده شده است:

دانشگاه رتبه
Delft University of Technology 58
Wageningen University & Research 59
University of Amsterdam 62
Leiden University 68
Erasmus University Rotterdam 70
Utrecht University 74
University of Groningen 79
ویزای تحصیلی هلند و سخن پایانی

ویزای تحصیلی هلند و تمامی موارد مرتبط با آن در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای تحصیلی هلند و اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل و همچنین راه های مهاجرت به هلند و سایر مقالات مرتبط با هلند می توانید با موسسه مشاوره ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص ویزای تحصیلی هلند به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید. شما می توانید سوالات خود را در مورد تحصیل در هلند و مهاجرت به هلند را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و یا از ویدئوهای موسسه در این زمینه استفاده کنید تا در سریع ترین زمان ممکن به پاسخ آن برسید.