ویزای تحصیلی مالتا و بررسی شرایط آن

ویزای تحصیلی مالتا، بورسیه های تحصیلی کشور مالتا و شرایط دریافت اقامت تحصیلی مالتا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. متقاضیان تحصیل در مالتا معمولاً با چنین سوالاتی مواجه می شوند که مراحل اخذ ویزای تحصیلی مالتا چگونه است؟ مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مالتا چیست؟ مهاجرت تحصیلی به مالتا آیا می تواند مسیر مناسبی جهت اشتغال در اروپا باشد؟ مهاجرت به مالتا به دلیل وجود دوره های زبان قبل از تحصیل همواره مشتاقانی دارد. هرچند دانشگاه های مالتا از برترین دانشگاه های جهان نیستند؛ به دلیل پیروی از نظام آموزشی بریتانیا سکوی پرتاب مناسبی برای دانشجویان می باشد. اخذ ویزای تحصیلی مالتا از شرایط و مقررات خاصی برخوردار است، که سبب ایجاد سوالات بسیاری در ذهن مخاطبان محترم گردیده، از این رو با نگارش این مقاله بر آن شدیم تا علاوه بر اینکه اطلاعات رایگانی را در اختیار همراهان همیشگی خود قرار دهیم، به سوالات ایجاد شده نیز پاسخ داده شود. شما می توانید درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای تحصیلی مالتا، با کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

ویزای تحصیلی مالتا 4 ویزای تحصیلی مالتا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای تحصیلی مالتا و شرایط عمومی

کشور مالتا که در زبان فارسی به مالت معروف است کشوری کوچک در جنوب اروپا است که در مرکز دریای مدیترانه قرار گرفته است. این کشور تابع نظام حقوقی جمهوری می باشد. مالتا از نظر اقتصادی به نسبت جمعیت و وسعت خود در شرایط نسبتا خوبی قرار دارد. جمعیت این کشور در سال 2017 بالغ بر 460،000 نفر اعلام گردید. زبان رسمی کشور مالتا، انگلیسی و مالتی می باشد. کشور مالتا عضو اتحادیه اروپا بوده و به تبع آن واحد پول این کشور یورو می باشد. پایتخت این کشور شهر والتا است.

تحصیل در اروپا همواره زمینه ساز آینده ای درخشان برای افراد در حوزه اشتغال می باشد، مخصوصا اگر کشور میزبان از نظام تحصیلی بریتانیایی پیروی نموده و دوره های زبان نیز ارائه نماید. لیکن کشور مالتا به دلیل جلوگیری از سوء استفاده افراد جهت حضور در اروپا شرایط خاصی را برای افرادی که درخواست دریافت ویزای تحصیلی مالتا را دارند، وضع نموده به عنوان مثال در صورتی که فرد متقاضی یک بار رد درخواست ویزای شنگن در سابقه خود داشته باشد به هیچ عنوان نمی تواند ویزای تحصیلی مالتا را دریافت نماید. مالتا از معدود کشورهایی است که برای دوره زبان به تنهایی به اتباع کشور ایران ویزا می دهد و همین سبب گشته افراد بسیاری مشتاق مهاجرت تحصیلی به مالتا گردند. دوره های زبان انگلیسی در کشور به سه دسته تقسیم می گردد.

 • زبان تخصصی بیزینس
 • زبان عمومی
 • زبان آکادمیک

افراد در صورتی که قصد مهاجرت تحصیلی به مالتا از طریق دوره های زبان را دارند، می بایست دوره های طولانی مدت یک ساله را انتخاب نمایند، تا موفق به دریافت ویزای تحصیلی شوند. مالتا در ایران سفارتخانه ندارد و به همین علت امور ویزای تحصیلی این کشور را سفارت لهستان در ایران انجام می دهد که از سخت گیری های خاص خود برخوردار است.

ویزای تحصیلی مالتا ویزای تحصیلی مالتا

ویزای تحصیلی مالتا برای تحصیل در مدارس

کشور مالتا با پیروی از قواعد عام سیستم آموزش بریتانیایی برای افراد زیر 18 سال دو نوع تحصیل اجباری و اختیاری در نظر گرفته شده است. کودکان در کشور مالتا از 3 سال تا 18 سال در مدارس این کشور مشغول به تحصیل می گردند. افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی مالتا را دارند و در سنین زیر 18 سال قرار دارند می توانند در مقاطع مختلف تحصیلی این کشور مشغول به کسب علم شوند. مدارک کشور مالتا اکثرا به زبان انگلیسی بوده و مدارک این مدارس از اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند. بخش اجباری تحصیل در مدارس مالتا در 16 سالگی پایان می یابد و سپس دانش آموزان در مقطع پیش دانشگاهی مشغول تحصیل می گردند و در سن 18 سالگی آزمون ورودی دانشگاه های این کشور را پشت سر خواهند گذاشت. افرادی که قصد ویزای تحصیلی مالتا در مدارس را دارند لازم است بدانند که سال تحصیلی در مدارس این کشور از ماه سپتامبر شروع شده و در ژوئن پایان می یابد. دانش آموزان بین المللی که تمایل به اخذ ویزای تحصیلی مالتا دارند می بایست با ارائه مدارک زیر از مدرسه مورد نظر خود پذیرش دریافت کرده و سپس برای دریافت ویزای تحصیلی از نماینده کشور مالتا یعنی سفارت لهستان اقدام نمایند.

 • تقاضا نامه والدین متقاضی
 • ترجمه شناسنامه دانش آموز
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • اثبات تمکن مالی

ویزای تحصیلی مالتا برای تحصیل در مقطع کارشناسی

افرادی که تمایل به دریافت ویزای تحصیلی مالتا در مقطع کارشناسی دارند می بایست مدرک دوازده ساله دیپلم خود را ارائه نمایند. همچنین این افراد باید از سطح زبان انگلیسی با حداقل نمره 6 برخوردار باشند. هر چند افراد در صورت داشتن فاصله کم با این نمره می توانند از دوره های زبان قبل از تحصیل در کشور مالتا بهره مند گردند. مقطع کارشناسی در کشور مالتا برای افرادی که تمایل به دریافت ویزای تحصیلی مالتا در دوره کارشناسی دارند معمولاً به زبان انگلیسی برگزار می گردد. هرچند تعداد کمی از مراکز با زبان مالتی نیز دایر می باشند. نکته ای که تمایل افراد جهت تحصیل در مالتا در مقطع کارشناسی را افزایش می دهد این است که دانشگاه های معتبر از کشورهای اروپایی و آمریکایی در مالتا شعبه داشته که دانشجویان بین المللی قادر به نهایت بهره برداری در این زمینه خواهند بود. دوره کارشناسی در کشور مالتا معمولاً سه ساله است لیکن این دوره در بعضی از دانشگاه های این کشور تا چهار سال نیز به طول خواهد انجامید.

ویزای تحصیلی مالتا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

افراد زیادی مشتاق دریافت ویزای تحصیلی مالتا در مقطع کارشناسی ارشد می باشند. این مقطع در کشور مالتا حدود 2 سال به طول خواهد انجامید. دانشجویان بین المللی که تمایل به دریافت ویزای تحصیلی مالتا در مقطع کارشناسی ارشد دارند بایستی از مدرک کارشناسی معتبر برخوردار بوده و حداقل سطح زبان انگلیسی آنها مدرک آیلتس با نمره 6.5 باشد. هرچند مانند مابقی دوره های تحصیلی این کشور افراد در صورت ضعف در زبان انگلیسی می توانند از دوره زبان قبل از تحصیل بهره مند گردند. دانشجویان برای دریافت ویزای تحصیلی مالتا در مقطع کارشناسی ارشد بایستی انگیزه نامه و توصیه نامه خود را حین دریافت پذیرش و صدور ویزا تقدیم ماموران کنسولی نمایند. تحصیل در این مقطع مانند دیگر مقاطع تحصیلی این کشور به زبان انگلیسی بوده و شرایط ایده آلی را برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به مالتا و سپس دریافت ویزای کاری اروپا را دارند فراهم می آورد. رشته هایی مانند حقوق، اقتصاد و فنی مهندسی از پر مخاطب ترین رشته های تحصیلی در این کشور می باشد.

ویزای تحصیلی مالتا برای تحصیل در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری برای افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی مالتا را دارند شرایط خاصی دارد، به نحوی که در اولین قدم دانشجو باید علاوه بر داشتن مدرک کارشناسی ارشد دارای سوپروایزر یا استاد راهنما باشد. مقطع دکتری در مالتا نیز همانند دیگر مقاطع برای علاقه مندان ویزای تحصیلی مالتا به زبان انگلیسی می باشد، لیکن دانشجو برای ورود به این مقطع باید حداقل از نمره زبان 7 برخوردار بوده و مقالات چاپ شده ژورنالی داشته باشد. داشتن مقاله برای افرادی که قصد اخذ ویزای تحصیلی مالتا در مقطع دکتری را دارند الزامی نیست. لیکن داشتن مقاله مراحل پذیرش فرد را آسان می نماید. دوره دکتری برای دانشجویان در کشور مالتا از 2 سال تا 7 سال می تواند به طول انجامد. این دوره برای دانشجویان بین المللی به نحو پژوهش محور برگزار می گردد و افراد پس از اتمام تحصیلات خود شرایط ایده آلی جهت تغییر نوع ویزا به کاری و اشتغال در اروپا خواهند داشت.

تحصیل و اعزام دانشجو به مالتا

ویزای تحصیلی مالتا و تحصیل به همراه بورسیه تحصیلی

کشور مالتا برای دانشجویان بین المللی خود مخصوصا در مقطع دکتری بورسیه های تحصیلی زیادی را در نظر گرفته است که در صورت واجد شرایط بودن افرادی که با قصد ویزای تحصیلی مالتا به این کشور عظیمت می نمایند، دریافت این بورسیه ها امری محال نخواهد بود. دانشجویان علاوه بر بورسیه های اعطایی از سوی دولت این کشور که به بورسیه های ملی مشهور است، می توانند از بورسیه های تحصیلی که نهاد های علمی و پژوهشی در این کشور به دانشجویان ارائه می نمایند بهره مند گردند. عوامل متعددی در دریافت بورسیه برای افراد موثر واقع می گردد؛ که چند مورد از آن در این بخش از مقاله ذکر می گردد.

 • سن افرادی که قصد اخذ ویزای تحصیلی مالتا را دارند می تواند در دریافت بورسیه تحصیلی موثر باشد.
 • توانایی علمی بسیار بالا
 • داشتن سابقه کاری موفق، مرتبط با رشته تحصیلی فرد
 • دارا بودن سطح بالای زبان انگلیسی
 • سوابق تحصیلی فرد، مانند دانشگاه معتبر و معدل بالا
 • سابقه نگارش مقالات بین المللی (ISI)
بورس تحصیلی در مالتا

ویزای تحصیلی مالتا و هزینه های تحصیل و زندگی در مالتا

شاید یکی از مهم ترین عوامل برای علاقه مندان به ویزای تحصیلی مالتا، هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور می باشد. هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مالتا با توجه به رشته، دانشگاه، نوع زندگی و… می تواند بسیار متغیر باشد. لیکن میانگین هزینه های تحصیل در این کشور برای دوره های زبان و دوره های غیر آکادمیک مانند دوره های فنی حرفه ای در کالج های معتبر این کشور مبلغی در حدود 5،500 الی 12،000 یورو برای یک سال می باشد. دانشجویانی که به قصد مهاجرت تحصیلی به مالتا در مقاطع مختلف، به این کشور سفر می نمایند باید بدانند که هزینه های تحصیل در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری میانگین 10،000 الی 35،000 یورو متغیر می باشد. دانشجویان بین المللی باید توجه داشته باشند که این هزینه ها فقط در خصوص شهریه تحصیل این افراد بوده و برای دریافت ویزای تحصیلی کشور مالتا بایستی حداقل 15،000 یورو برای هزینه زندگی در سال اول در حساب بانکی خود داشته باشند.

هزینه های زندگی در کشور مالتا نسبت به رفاه اجتماعی موجود از سطح نسبتا خوبی برخوردار است به نحوی که هر فرد در ماه بین 1،000 الی 1،500 یورو برای زندگی خود می بایست هزینه نماید. قیمت برخی اقلام ضروری برای زندگی در کشور مالتا در جدول زیر قابل مشاهده می باشد.

عنوان قیمت(یورو)
غذا
یک وعده غذا در رستوران ارزان 15
یک وعده غذای متوسط برای دونفر 50
شیر یک لیتر 0.89
یک قرص نان 1
سینه مرغ یک کیلوگرم 6.60
حمل و نقل
حمل و نقل عمومی ماهیانه 80
بنزین هر لیتر 1.33
فولکس واگن گلف صفر کیلومتر 23.210
اجاره مسکن
آپارتمان یک خوابه مرکز شهر 836
آپارتمان یک خوابه حاشیه شهر 641
آپارتمان سه خوابه مرکز شهر 1.451
خرید مسکن
یک متر آپارتمان مرکز شهر 3.063
یک متر آپارتمان حاشیه شهر 1.814

شاخص هزینه های زندگی در کشورهای اروپایی در تصویر زیر نمایش داده شده است و می توانید هزینه های زندگی در مالتا را در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بررسی کنید.

ویزای تحصیلی مالتا 2 ویزای تحصیلی مالتا

ویزای تحصیلی مالتا و کار دانشجویی

دانشجویانی که به قصد اخذ ویزای تحصیلی مالتا به کشور مالتا سفر می کنند در تمامی دوره های آموزش عالی یا زبان قادر خواهند بود، از حق کار مطابق قوانین بین المللی و داخلی کشور مالتا بهره مند باشند. دانشجو در 90 روز اولیه اقامت خود در کشور مالتا حق کار به صورت تمام وقت یا پاره وقت را نخواهد داشت و پس از اتمام این مدت فرد باید با پرداخت هزینه مربوطه صدور مجوز کار برای خود را از دولت مالتا تقاضا نماید. افرادی که به قصد مهاجرت تحصیلی به مالتا در این کشور دارای اقامت موقت تحصیلی می گردند می توانند، تا سقف 20 ساعت در ایام هفته کار پاره وقت و در ایام تعطیل و انتهایی هفته به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند. کلیه مسئولیت های شغلی افراد با کارفرمایشان می باشد و دانشجو در صورتی که قصد تعویض نوع شغل خود را داشته باشد بایستی مجدد اقدام به اخذ مجوز کار نماید.

ویزای تحصیلی مالتا و بررسی ویزای همراه

داشتن همراه در مدت تحصیل از موارد بسیار مهم برای افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی به مالتا را دارند. اما متاسفانه افرادی که با ویزای دانشجویی به این کشور عظیمت می نمایند قادر نخواهند بود تا همسر یا فرزندان خود را به همراه داشته باشند. از این رو به افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی مالتا را دارند اما متاهل بوده و قادر به دوری از خانواده خود نمی باشند توصیه می گردد، در انتخاب خود تجدید نظر کرده و کشور مقصد خود را کشورهایی مانند اتریش که به دانشجویان بین المللی این اجازه را می دهد تا فرد بدون دور بودن از خانواده خود در راستای اهدافش تلاش نماید را انتخاب نمایید. همانطور که بیان گردید دانشجویان بین المللی در کشور مالتا در تمامی مقاطع تحصیلی اعم از مدرسه، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و حتی دوره های زبان نیز از داشتن همراه محروم می باشند.

ویزای تحصیلی مالتا 6 ویزای تحصیلی مالتا

ویزای تحصیلی مالتا و معرفی دانشگاه های برتر مالتا

کشور مالتا از دانشگاه های سطح بالایی مانند کشور انگلستان برخوردار نیست و تنها یک دانشگاه این کشور رتبه زیر 1000 در جهان را دارد. لازم به ذکر است در خصوص مدارک صادره از دانشگاه های کشور مالتا هر چند که در سطح اروپا و امریکا از اعتبار نسبتا خوبی برخوردار است، لیکن وزارت های مربوط به تایید مدارک در ایران یعنی وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران دانشگاه های کشور مالتا را معتبر ندانسته و مدارک آن را در کشور ایران معادل سازی نمی نمایند. از این رو افرادی که قصد دارند پس از تحصیل، در ایران مشغول به کار شوند بهتر است دانشگاه های سطح بالا و معتبر کشوری مانند انگلستان را انتخاب نمایند. مقاله ویزای تحصیلی مالتا توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و تالیف شده است، هرگونه کپی برداری از این مقاله بدون ذکر منبع غیرقانونی می باشد. افراد با ویزای تحصیلی مالتا می توانند علاوه بر امکان تحصیل در مقاطع بعدی در کشورهایی با سطح عملی بالاتر، این شانس را داشته باشند که به نحوی آسان تر ویزای کاری کشور های اروپایی را دریافت نمایند. چهار دانشگاه برتر کشور مالتا در جدول ذیل قابل مشاهده می باشد.

دانشگاه یا موسسه رتبه در جهان
دانشگاه مالتا 951
هنر و تکنولوژی 8150
آموزش عالی گردشگری مالتا 16402
آموزش عالی اروپا 20407
معرفی دانشگاه های مالتا

ویزای تحصیلی مالتا و مدارک مورد نیاز اخذ آن

دریافت ویزای تحصیلی مالتا از مقررات مخصوص خود برخوردار است. به این نحو که افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به مالتا را دارند بایستی با ارائه مدارک مورد نیاز به دانشگاه ابتدا از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش تحصیلی دریافت نمایند و سپس حداقل 2 تا 6 ماه قبل از تاریخ مورد نظر خود اقدام به دریافت وقت برای مصاحبه و دیگر اقدامات صدور ویزای تحصیلی نمایند. مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزا به شرح ذیل می باشد.

 • مدارک تحصیلی فرد به همراه ریز نمرات او ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • نامه دانشگاه، مبنی بر اعطاء پذیرش به فردی که قصد دریافت ویزای تحصیلی مالتا را دارد.
 • پرینت حساب بانکی جهت اثبات تمکن مالی
 • مدرک آیلتس با نمره مورد نیاز برای مقطع تحصیلی متقاضی
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری از پلیس کشور محل اقامت
 • مدارک معاینات پزشکی
 • ارائه مدارک و مستندات سفر مانند بلیط تهیه شده

ویزای تحصیلی مالتا و موقعیت کار پس از تحصیل

متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی مالتا، باید بدانند که مطابق قوانین این کشور، برای کار در مالتا تمامی افرادی خارجی باید مجوز کار از وزارت کار مالتا دریافت نمایند. به طور کلی افرادی که در کشور مالتا اقدام به تحصیل می نمایند شانس شغل پیدا کردن آنها، نسبت به افرادی که صرفا برای کار به این کشور می روند به مراتب بالاتر خواهد بود. کشور مالتا با توجه به وسعت و جمعیتی که دارد در حال حاضر از شرایط اقتصادی خوبی برخوردار بوده و نرخ بیکاری این کشور در آخرین آمار ارائه شده متعلق به سال 2018 عدد 3.51 را نشان می دهد، که این خود دلیلی بر استاندارد حاکم بر اشتغال در این کشور می باشد. زبان اصلی در کشور مالتا زبان انگلیسی بوده که این امر علاوه بر مفید بودن و تسریع در پیدا نمودن شغل پس از تحصیل برای افرادی که به قصد مهاجرت تحصیلی به مالتا به این کشور آمده اند، به دانشجو این امکان را می دهد تا شانس دریافت ویزای کاری در دیگر کشور ها نظیر کانادا را داشته باشد. دانشجویان بین المللی در کشور مالتا می توانند پس از اتمام تحصیلات خود به مدت 6 ماه در این کشور در جستجوی شغل باشند.

نرخ بیکاری کشور مالتا در سال های اخیر در تصویر زیر نمایش داده شده است.

ویزای تحصیلی مالتا 3 ویزای تحصیلی مالتا

اقامت پس از تحصیل در کشور مالتا

ویزای تحصیلی مالتا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

افرادی که به موجب ویزای تحصیلی مالتا به کشور مالتا سفر کرده اند و مقطع تحصیلی مورد نظر خود را با موفقیت پشت سر نهاده اند می توانند؛ با پیدا کردن شغل در مدت مقرر 6 ماهه پس از تحصیل اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند. ویزای کاری این کشور برای مدت یک سال صادر خواهد شد و فرد قادر است هرساله در صورت رعایت قوانین و مقررات کشور مالتا و پرداخت مالیات این اقامت را تمدید نماید. در صورتی که فرد با هدف مهاجرت تحصیلی مالتا به این کشور عظیمت نموده باشد و موفق به دریافت ویزای کاری گردد بعد از 5 سال می تواند اقامت دائم این کشور را کسب نماید. کشور مالتا به افراد پس از گذشت 6 سال از دریافت اقامت دائم این کشور در صورت واجد شرایط بودن و قبولی در آزمون دریافت پاسپورت این کشور، تابعیت مالتا را اعطاء خواهد نمود. جهت دریافت تابعیت برای افراد علاوه بر گذشت 6 سال از اقامت دائم شرایط دیگری نیز باید وجود داشته باشد، از جمله اینکه فرد باید به زبان انگلیسی مسلط بوده و آزمون مشتمل بر موارد تاریخی، سیاسی، اقتصادی و… را با موفقیت پست سر گذاشته باشد.

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، حاصل بیش از 15 سال تجربه در امر مهاجرت می باشد که شما را با تمامی روش های مهاجرت به کشورهای برتر دنیا آشنا می سازد و می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای تحصیلی مالتا و سخن پایانی

ویزای تحصیلی مالتا، شرایط مهاجرت تحصیلی به مالتا و نظام آموزشی این کشور در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. همانطور که بیان شد، کشور مالتا از نظر سطح علمی در جایگاه فوق العاده ای قرار ندارد. اما ویزای تحصیلی مالتا به علت داشتن دوره های زبان و شرایط جغرافیایی این کشور همواره مشتاقانی دارد؛ از این رو مقاله ویزای تحصیلی مالتا به دست متخصصین موسسه حقوقی ملک پور نگارش گردید، تا به سوالات شما مخاطبین محترم نیز پاسخ داده شود. شما می توانید در خصوص ویزای تحصیلی مالتا با کارشناسان و مشاوران حقوق بین الملل، موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین می توانید در بخش پایانی مقاله و قسمت سوالات مهاجرت، نظرات و پرسش های خود را در خصوص ویزای تحصیلی مالتا بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.