ویزای تحصیلی فنلاند و بررسی شرایط آن

ویزای تحصیلی فنلاند، مهاجرت به فنلاند و اخذ اقامت فنلاند از طریق تحصیل در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می گیرد. سالیانه افراد زیادی به دنبال اخذ ویزای تحصیلی فنلاند می باشند و با سوالاتی در این خصوص مواجه می شوند. از جمله اینکه، شرایط ویزای تحصیلی فنلاند چگونه است؟ راه های اخذ ویزای تحصیلی فنلاند و قوانین تحصیل در فنلاند به چه صورت است؟ آیا تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ قبل از مهاجرت تحصیلی به فنلاند باید برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند اقدام نمود. کشور فنلاند جزء کشورهای حوزه اسکاندیناوی بوده و دارای نظام تحصیلی قوی است. به شما عزیزان توصیه می شود که این مقاله را به طور کامل مطالعه نموده و پس از آن در صورت داشتن هرگونه سوالی همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور (موسسه MIE اتریش) تماس حاصل نموده و در این خصوص مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

ویزای تحصیلی فنلاند 1 ویزای تحصیلی فنلاند

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای تحصیلی فنلاند و شرایط عمومی آن

کشور فنلاند که به جمهوری فنلاند معروف است کشوری است در شمال اروپا، عضو حوزه شنگن در منطقه اسکاندیناوی به مساحت حدود 338،145 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 5 میلیون و 300 هزار نفر. واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن سوئدی و فنلاندی می باشد. پایتخت کشور فنلاند شهر هلسینکی است که حدود 1 میلیون نفر از کل جمعیت کشور فنلاند در این شهر زندگی می کنند. همسایه شمالی این کشور، نروژ و همسایه شرقی آن، کشور روسیه و همسایه غربی آن نیز کشور سوئد می باشد. کشور فنلاند دارای آب و هوایی بسیار سرد و زمستان های طولانی و تاریک و بلند می باشد. نظام آموزشی این کشور تا پاییز سال 2017 رایگان بود و دانش آموزان و دانشجویان در این کشور بابت تحصیل خود هزینه را پرداخت نمی کردند اما از این تاریخ به بعد دانشجویان جهت تحصیل در کشور باید هزینه پرداخت کنند. با ادامه این نوشتار همراه شوید و هر آنچه را که در رابطه با ویزای تحصیلی فنلاند نیاز دارید، بیاموزید.

پاسپورت فنلاند 1 1 ویزای تحصیلی فنلاند

در این ویدئو خواهید آموخت:

آیا پناهندگی در فنلاند روش درستی برای مهاجرت است؟

آیا بدون مدرک زبان می شود در فنلاند پذیرش تحصیلی گرفت؟

هزینه تحصیل در فنلاند چه میزان است؟

چگونه می توان برای شهریه دانشگاه تخفیف گرفت؟

دانشگاه های فنلاند چه خدماتی برای کاریابی پس از پایان تحصیلات دارند؟

فایل صوتی این ویدئو

audio ویزای تحصیلی فنلاند

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به فنلاند

video ویزای تحصیلی فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در مدارس

در خصوص ویزای تحصیلی فنلاند برای تحصیل در مدارس این کشور صحبت می نماییم. تحصیل دانش آموزان و نظام آموزشی در کشور فنلاند در سه رده سنی گنجانده می شود. به این صورت که از سن 1 تا 6 سالگی کودکان می توانند از برنامه های آموزشی مهد کودک و پیش دبستانی در این کشور استفاده نمایند. مرحله بعدی آموزش از سن 7 تا 16 سالگی می باشد که دانش آموزان به طور کلی 9 سال در این دوره در مدارس فنلاند به زبان فنلاندی تحصیل می نمایند. این دوره 9 ساله در مدارس جامع کشور فنلاند ارائه می گردند. پس از آن دانش آموزان از سن 16 تا 19 سالگی می توانند 3 گزینه را انتخاب کنند.

 • می توانند به مدت 3 سال تحصیلات تکمیلی و متوسطه را بصورت عمومی در مدارس و دبیرستان های فنلاندی به اتمام برسانند.

 • می توانند یک دوره آموزش حرفه ای 3 ساله را انتخاب کنند و در طی این 3 سال حرفه های مختلف را یاد بگیرند و سپس برای ورود به دانشگاه آزمون دهند.

 • گاها دانش آموزان می توانند (در موارد بسیار کمی) پس از سن 16 سالگی مستقیم وارد بازار کار شوند.

همانطور که ذکر شد تحصیل در مقاطع ابتدایی و دبیرستان در کشور فنلاند به زبان فنلاندی می باشد و دانش آموزان غیر اروپایی که می خواهند در مدارس فنلاند تحصیل کنند باید حتما مدرک زبان فنلاندی را ارائه نمایند، در غیر این صورت امکان اخذ پذیرش تحصیلی فنلاند وجود نخواهد داشت. 

تحصیل در دبیرستان ها و کالج های فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در مقطع کارشناسی

ویزای تحصیلی فنلاند می تواند برای مقطع کارشناسی درخواست شود. ترم های تحصیلی در این مقطع در کشور فنلاند سپتامبر و ژانویه می باشد. طول دوره تحصیل مقطع کارشناسی در کشور فنلاند بین 3 تا 4 سال است. همانطور که ذکر شد تحصیل در فنلاند تا قبل از پاییز 2017 رایگان بود اما از این تاریخ به بعد دانشگاه های این کشور از دانشجویان بین المللی شهریه دریافت می کنند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بسته به رشته تحصیلی از سالی 8،000 یورو تا 12،000 یورو متغیر می باشد.

در مقطع لیسانس اجازه کار دانشجویی وجود دارد، اما دانشجویان باید به زبان فنلاندی یا سوئدی تسلط داشته باشند تا بتوانند کار کنند. البته بسیاری از دانشگاه ها دوره های زبان فنلاندی را به صورت رایگان برای دانشجویان بین المللی برگزار می کنند. متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی فنلاند برای مقطع کارشناسی باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشند و بهتر است دارای معدل بالای 14 باشند. امکان تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان نیز وجود دارد اما شما باید تا حدودی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید تا بتوانید در صورت نیاز با دانشگاه مصاحبه داشته باشید.

ویزای تحصیلی فنلاند 3 ویزای تحصیلی فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

ویزای تحصیلی فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد قابل دستیابی است. تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور فنلاند هم به زبان فنلاندی و هم به زبان انگلیسی ارائه می گردد. طول دوره فوق لیسانس 2 سال می باشد و افراد باید مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های سراسری و یا از دانشگاه های آزاد اما با معدل بالای 14 اخذ نموده باشند. معمولاً فاصله بین فارغ التحصیلی افراد از مقطع لیسانس تا مقطع فوق لیسانس نباید بیشتر از 5 سال باشد. مدرک زبانی که برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد مورد نیاز می باشد نمره 6.5 آیلتس آکادمیک یا تافل بالای نمره 80 خواهد بود. هزینه تحصیل در این مقطع نیز بسته به نوع رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر برای دانشجویان بین المللی از سالی 10،000 یورو تا 18،000 یورو متغیر می باشد. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد اجازه دارند که بین 20 تا 24 ساعت در هفته کار دانشجویی داشته باشند. زمان ثبت نام دانشگاه ها و شروع ترم تحصیلی در این مقطع عموما ماه سپتامبر می باشد. برخی از افراد می توانند در کشور فنلاند به صورت رایگان تحصیل کنند.

 • دانشجویانی که قبل از پاییز 2017 ویزای تحصیلی فنلاند را اخذ نموده و وارد دانشگاه های فنلاند شده اند.

 • دانشجویان عضو اتحادیه اروپا و کشور سوئیس

 • دانشجویانی که به زبان فنلاندی و یا سوئدی پذیرش گرفته اند.

تحصیل پزشکی در فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در مقطع در دکتری

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع دکترا نیز به اخذ ویزای تحصیلی فنلاند احتیاج دارند. تحصیل در مقطع دکترا در فنلاند نیازمند داشتن سوپروایزر یا استاد راهنما می باشد. علیرغم اینکه در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس دانشگاه های کشور فنلاند از دانشجویان غیر اروپایی شهریه دریافت می کنند، تحصیل در مقطع دکترا در این کشور رایگان می باشد. زبان تحصیل در این مقطع انگلیسی بوده و دانشجویان بین المللی به نمره آیلتیس 7 احتیاج دارند. طول دوره دکترا 4 سال بوده و شروع ترم تحصیلی در این مقطع آگوست می باشد. افرادی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی فنلاند برای تحصیل در مقطع دکترا می شوند پس از ورود به دانشگاه های این کشور به دو صورت در این کشور در مقطع دکترا می توانند تحصیل نمایند.

 • دکترای عمومی

 • دکترای تحقیقاتی

در دکترای عمومی دانشجویان در رشته های مختلف می توانند به صورت تحقیقاتی کار کنند و از نظر هزینه های تحصیل نیز از طرف دانشگاه و اساتید خود مورد حمایت قرار گیرند. اما در دکترای تحقیقاتی به این صورت است که دانشجویان بطور جداگانه و مستقل کارهای پژوهشی و تحقیقاتی خود را انجام می دهند و از طرف دانشگاه خود مورد حمایت مالی نمی باشند.

ویزای تحصیلی فنلاند 4 ویزای تحصیلی فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند به همراه بورس تحصیلی

افرادی که بتوانند ویزای تحصیلی فنلاند را به دست آورند برای مقطع فوق لیسانس به بالا می توانند در بعضی از رشته ها درخواست بورسیه تحصیلی نمایند. در مقطع کارشناسی ارشد معروف ترین بورسیه های تحصیلی مربوط به دانشگاه های هلسینکی و اوئولو است که در صورت داشتن شرایط خاص به دانشجویان اعطا می شود. از جمله این شرایط که دانشگاه اوئولو برای اعطای این بورسیه در نظر دارد ارائه مدرک کارشناسی از دانشگاه های فنلاند به زبان سوئدی و فنلاندی است. از شرایط عمومی دیگر که دانشگاه های فوق در نظر دارند ارائه یک رزومه بسیار قوی و معدل و نمرات بالا و ارائه مدرک زبان با نمره بالا است. دانشجویان بیشتر در مقطع دکترا می توانند برای بورسیه تحصیلی فنلاند درخواست نمایند. به طور مثال بورسیه EDUFI فقط مختص به دوره دکترا می باشد و دانشجویانی که در این مقطع تحصیل می نمایند در صورتی که از شرایط لازمه برخوردار باشند می توانند برای این بورسیه درخواست نمایند. این بورسیه تحصیلی برای مدت 3 تا 12 ماه به دانشجو اعطا می شود و دانشجو می تواند ماهیانه حدود 1500 یورو دریافت نماید. اما نکته مهم این است که افراد از ابتدا نمی توانند جهت اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور ویزای تحصیلی فنلاند را درخواست نمایند و به این صورت است که افراد باید از طریق اخذ پذیرش از دانشگاه های فنلاند ویزای تحصیلی فنلاند را اخذ نموده و پس از اینکه به این کشور ورود کردند و وارد دانشگاه شدند می توانند برای بورسیه تحصیلی درخواست نمایند.

بورسیه تحصیلی فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند و هزینه های تحصیل و زندگی

معمولاً افراد پیش از اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی، تمایل دارند در خصوص هزینه های تحصیل و زندگی در فنلاند نیز مطلع شوند. از پاییز سال 2017 و از ماه سپتامبر دانشگاه های کشور فنلاند بابت تحصیل دانشجویان بین المللی و خارج ار اتحادیه اروپا شهریه دانشگاه دریافت می کنند. به صورت میانگین به این صورت است که هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس از سالی 8 تا 12 هزار یورو، در مقطع فوق لیسانس از سالی 10 تا 18 هزار یورو بسته به رشته تحصیلی و نوع دانشگاه متغیر می باشد اما تحصیل در مقطع دکترا در کشور فنلاند رایگان است.

در جدول زیر به هزینه های تحصیل در دانشگاه های مختلف در این کشور اشاره نموده ایم.

دانشگاه هزینه تحصیل
دانشگاه آلتو 12،000 تا  15،000  یورو در سال
دانشگاه Åbo Akademi 8،000 تا  12،000  یورو در سال
دانشگاه علم کاربردی آرکادا 6،000  تا 9،000  یورو در سال
هاله هلیا UAS 8،500  تا 9،500  یورو در سال
دانشکده اقتصاد هانکن 12،500 یورو در سال
Helsinki Metropolia UAS 10،000 تا  12،000  یورو در سال
دانشگاه فنلاند شرقی 8،000 تا  15،000  یورو در سال
دانشگاه هلسینکی 13،000 تا  18،000  یورو در سال
دانشگاه اوولو 10،000 تا  13،000  یورو در سال
دانشگاه تامپیر 8،000 تا  12،000  یورو در سال
دانشگاه تورو 8،000 تا  16،000  یورو در سال

کشور فنلاند از گرانترین کشورهای اروپایی محسوب می شود. از آنجا که فنلاند دارای اقتصادی پیشرفته می باشد و میانگین درآمد افراد مناسب است هزینه های زندگی و نرخ مالیات ها نیز به تبع در این کشور بالا می باشد. نرخ مالیات بر درآمد شخصی افراد در سال 2018 حدود 54 درصد اعلام شده است. یعنی افراد بیشتر از نصف درآمد خود را به عنوان مالیات به دولت پرداخت می کنند. در جدول زیر می توانید قیمت برخی از اقلام مهم در کشور فنلاند را مشاهده کنید. 

   قیمت ها          مایحتاج زندگی        
11 یورو غذا در یک رستوران ارزان قیمت
6 یورو غذا در یک رستوران متوسط
 1.37یورو یک بطری آب 1 و نیم لیتری
0.95 یورو یک بطری شیر 1 لیتری
1.70 یورو 1 کیلو گرم برنج سفید
1.78 یورو تخم مرغ
6.05 یورو 1 کیلو گرم پنیرمحلی
13.68 یورو 1 کیلوگرم گوشت گاو
9.37 یورو 1 کیلو گرم گوشت مرغ
3.00 یورو بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی
6.00 یورو تعرفه تاکسی عادی
1،222.93 یورو اجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر
939.02 یورو اجاره آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز شهر
4،425.97 یورو قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر
2،763.19 یورو قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر

ویزای تحصیلی فنلاند و کار دانشجویی

پس از آنکه متقاضیان موفق به اخذ ویزای تحصیلی فنلاند شدند و به این کشور ورود کردند، نکته ای که بسیار مورد اهمیت قرار می گیرد کار دانشجویی در مقاطع مختلف تحصیلی در این کشور است. دانشجویانی که عضو اتحادیه اروپا هستند هیچ احتیاجی به اخذ اجازه کار نیمه وقت دانشجویی در کشور فنلاند را ندارند و می توانند به صورت نامحدود کار کنند اما کار آن ها نباید به تحصیل آن ها خللی وارد نماید. دانشجویان غیر اروپایی نیز در صورتی که بتوانند با یک کارفرما قرارداد کاری منعقد کنند می توانند در یک زمان مشخص شده به صورت پاره وقت کار کنند. دانشجویان پس از اخذ ویزای تحصیلی فنلاند در مقطع لیسانس می توانند تا 10 ساعت در هفته کار کنند، آگاهی به زبان فنلاندی و سوئدی در بیشتر موارد از مستلزمات پیدا کردن شغل دانشجویی می باشد. برای مقطع فوق لیسانس نیز تا 20 ساعت دانشجویان می توانند در صورت پیدا کردن کار پاره وقت، مشغول به کار شوند. در مقطع دکترا نیز تا حدود 25 ساعت در هفته اجازه دارند که کار کنند اما در صورت کلی باید در نظر داشت که هزینه های تحصیل و زندگی به نسبت درآمد دانشجویان بالاتر بوده و این کار دانشجویی را فقط به عنوان یک کمک هزینه می توان در نظر گرفت. کار دانشجویان در سال های اول می تواند کار در رستوران ها و یا کار در مغازه ها باشد.

ویزای تحصیلی فنلاند 5 ویزای تحصیلی فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند و ویزای همراه

یکی از مسائل بسیار مهم برای دانشجویان متاهل، امکان همراهی خانواده با آنان در کشور فنلاند می باشد. خوشبختانه امکان اخذ ویزای همراه برای خانواده دارندگان ویزای تحصیلی فنلاند وجود دارد. معمولا به صورت هم زمان اخذ ویزای همراه ممکن نمی باشد.،دانشجویان پس از اینکه موفق به اخذ ویزای تحصیلی شدند و پس از ورود به کشور فنلاند و دریافت کارت اقامت دانشجویی، در صورت اثبات توانایی مالی برای پرداخت هزینه های زندگی همراهان خود در فنلاند، می توانند برای الحاق همسر و فرزندان زیر 18 سال خود اقدام نمایند. 

ویزای تحصیلی فنلاند و معرفی دانشگاه های فنلاند

در این بخش از مقاله به بررسی دانشگاه های فنلاند می پردازیم زیرا برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند ابتدا باید از دانشگاه های فنلاند پذیرش بگیرید بنابراین باید بررسی شود که این دانشگاه ها از نظر علمی در چه سطح و رتبه ای در سطح جهان قرار دارند. کشور فنلاند دارای یک نظام آموزشی پیشرفته است که حدود 8 دانشگاه از بهترین دانشگاه های دنیا در این کشور قرار دارد. این مطلب توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و هرگونه کپی برداری از آن مجاز نمی باشد. در زیر به برترین دانشگاه های این کشور به همراه رتبه آن ها اشاره می نماییم.

 • دانشگاه هلسینکی (University of Helsinki)

  این دانشگاه رتبه ۹۱ جهان را دارا می باشد و در شهر هلسینکی قرار دارد که بین 3 تا 4 هزار نفر دانشجو دارد. دارای 11 دانشکده است که حدود 6 هزار رشته را ارائه می نماید.

 • دانشگاه آلتو (Aalto university)

  رتبه ۱۳۳ جهان را دارد. این دانشگاه در شهر اسپو قرار دارد که حدود 1500 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند، حدود 70 درصد از این تعداد در مقاطع فوق لیسانس و دکترا تحصیل می کنند. بیشتر رشته های ارائه شده در این دانشگاه رشته های معماری، هنر و موسیقی است.

 • دانشگاه تامپره (University of Tampere)

  رتبه ۲۰۱ جهان را دارا می باشد. این دانشگاه در شهر تامپره قرار دارد. حدود 10 هزار دانشجو در مقطع دکترا و در رشته های مدیریت، اقتصاد و… مشغول به تحصیل هستند.

 • دانشگاه اولو (University of Oulu)

  رتبه ۲۵۱ را دارد. این دانشگاه در شهر اولو قرار دارد. حدود 1600 تا 1800 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های علوم پزشکی و علوم اجتماعی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

 • دانشگاه فنلاند شرقی (University of Eastern Finland)

  رتبه ۳۰۱ را دارد. این دانشگاه در شهر یونسو قرار دارد. بیش از 11 هزار دانشجو در این دانشگاه در مقاطع مختلف و در رشته های مختلف از جمله رشته های پرستاری و علوم پزشکی مشغول به تحصیل هستند.

 • دانشگاه تورکو (University of Turku)

  رتبه ۳۵۱ جهان را دارد. این دانشگاه در شهر تورکو قرار دارد و بیش از 2 هزار دانشجو در رشته های مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

معرفی دانشگاه آلتو

ویزای تحصیلی فنلاند و مدارک و شرایط مورد نیاز برای اخذ آن

اخذ ویزای تحصیلی فنلاند به این صورت است که دانشجویانی که به دنبال اخذ این ویزای تحصیلی هستند با ارائه مدارک صحیح و معتبر به سفارت می توانند شانس خود را امتحان کنند. افرادی که موفق به اخذ ویزا شوند در ابتدا یک ویزای موقت دریافت می کنند، پس از ورود به کشور فنلاند و مراجعه به اداره مهاجرت این کشور می توانند اقامت تحصیلی 1 ساله را بگیرند و تا زمانی که مشغول به تحصیل هستند اقامت خود را تمدید نمایند. لازم به ذکر است که کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ نیازی به درخواست ویزای تحصیلی فنلاند یا مجوز اقامت قبل از ورود به این کشور ندارند. در زیر به مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند می پردازیم.

 • ارائه پاسپورت معتبر و دارای اعتبار بیشتر از 1 سال و کپی آن
 • ارائه اصل شناسنامه و ترجمه تمام صفحات و کپی آن ها
 • ارائه 2 قطعه عکس رنگی 4*6
 • ارائه مدرک زبان آیلتس
 • ارائه یک بیمه نامه معتبر
 • ارائه یک اجاره نامه
 • ارائه تمکن مالی و گردش حساب بانکی حداقل 10 هزار یورو
 • ارائه مدارک تحصیلی از مقطع دیپلم به بالا
 • ارائه نامه پذیرش تحصیل از دانشگاه های فنلاند

اخذ ویزای کار کانادا 4 ویزای تحصیلی فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند و موقعیت کار پس از تحصیل

یک نکته دیگر که در تصمیم گیری افراد برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند موثر است، موقعیت و اجازه کار پس از تحصیل در فنلاند است. دانشجویان غیر اروپایی در این کشور پس ازفارغ التحصیلی تا 6 ماه حق دارند در این کشور مانده و دنبال کار بگردند، دانشجویان غیر اروپایی به خاطر اینکه از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل شده اند شانس بهتری برای پیدا کردن کار دارند. لازم به ذکر است که این افراد باید به زبان سوئدی و یا زبان فنلاندی تسلط داشته باشند، اگر فردی به این دو زبان مسلط نباشد اجازه دارد که فقط قرارداد کاری موقت با یک کارفرما منعقد نماید، اما اگر به این زبان ها تسلط داشته باشد می تواند قرارداد کاری را به صورت بلند مدت ببندد. یکی از راه هایی که دانشجویان می توانند از طریق آن کار پیدا کنند بنگاه های کاریابی در این کشور است. دانشجویان اگر در این مدت موفق به پیدا کردن کار نشدند باید به کشور خود بازگردند. همچنین دانشجویان می توانند با انجام یک کارآفرینی یک موقعیت کاری را برای خود پس از تحصیل فراهم نمایند اما این کار مستلزم داشتن سرمایه بالا است.

کار پس از تحصیل در فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

هدف بسیاری از دانشجویان از اخذ ویزای تحصیلی فنلاند این است که بعد از اتمام تحصیلات بتوانند به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور دست پیدا کنند. در اکثر کشورها دانشجویان پس از فارغ التحصیلی یک مدت زمانی را می توانند اقامت داشته باشند تا نوع اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری و یا نوع دیگری از اقامت تبدیل نمایند. این مدت زمان در کشورهای مختلف متفاوت است مثلا کشور اتریش و کشور آلمان تا 1 سال به دانشجو اجازه ماندن می دهند، در کشوری مانند کانادا و استرالیا حتی تحصیل نیز برای دانشجو امتیاز می آورد و پس از فارغ التحصیلی شانس بسیار بالایی برای پیدا کردن کار خواهند داشت. در کشور فنلاند دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به مدت 6 ماه اجازه خواهند داشت که اقامت خود را تغییر دهند. پس از آنکه فرد موفق به پیدا کردن کار در فنلاند شد می تواند اقامت کاری دریافت کرده و اگر به صورت مستمر 4 سال در این کشور کار کند و مالیات پرداخت کند می تواند اقامت دائم و پس از آن نیز تابعیت و پاسپورت فنلاند را به دست آورد. راه های دیگری نیز برای اخذ اقامت و تابعیت در این کشور وجود دارد از جمله کارآفرینی، ازدواج، سرمایه گذاری، ثبت شرکت و…. که در مقالات سایت موسسه قابل مشاهده هستند.

ویزای تحصیلی فنلاند و سخن پایانی

ویزای تحصیلی فنلاند را از جوانب مختلف در این مقاله مورد بررسی علمی قرار دادیم. نظام تحصیلی پیشرفته در کشور فنلاند و موقعیت های شغلی موجود در این کشور، از جمله عوامل جذب دانشجویان بین المللی می باشد. امید است این مقاله توانسته باشد اطلاعات کافی در خصوص ویزای تحصیلی فنلاند در اختیار شما عزیزان گذارد. شما همواره می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و یا با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل کرده و به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 پاسخ
 1. مریم گفته:

  سلام. من 26 سالمه… می تونم برای ویزای تحصیلی فنلاند اقدام کنم؟ 200 تومن تمکن مالی م هست و زبان آیلتس 7 دارم و لیسانس برق هستم
  ممنونم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل در فنلاند تقریباً رایگان است و هزینه های زندگی در فنلاند نیز معقول است و شما حین تحصیل اجازه کاردانشجویی خواهید داشت و آزمون ورودی دانشگاه های فنلاند نیز ساده بوده و توسط موسسه ملک پور نماینده برگذاری این آزمونها در ایران با نظارت دانشگاه مربوطه برگزار می گردد. داشتن مدرک زبان نیز الزامی نیست و شما می توانید مدرک زبان خود را در کشور فنلاند اخذ نمایید.

   پاسخ
 2. fsr3717 گفته:

  با سلام دکتر عزیز ببخشید بابت صبحت هایی که در لایو اینستاگرام فرمودین تا ۶ ماه آینده برای بچه هایی که میخوان تو مقطع لیسانس در فنلاند شرکت کنند و یکسری شرایط رو دارن و میخواستم سوال کنم که آیا کسی که لیسانس مهندسی مواد داره و اگر بخواد دوباره لیسانسشو در رشته ی مهندسی کامپیوتر در فنلاند بخونه و سنش هم ۲۶ باشه آیا مشکلی بابت پذیرش و ویزا نداره ؟
  در ضمن مدرک زبان نداره و اینکه سرمایه اش فقط ۳۰۰ میلیون هستش و بیشتر نمیتونه هزینه کنه.

  ممنون میشم جواب بدید.

  Rating: 5
  پاسخ
Rating: 5