ویزای تحصیلی اروپا و بررسی شرایط آن

ویزای تحصیلی اروپا و مدارک لازم جهت تحصیل در اروپا، همچنین نحوه اخذ اقامت و تابعیت با ویزای تحصیلی اروپا در این مقاله علمی مورد تحقیق و بررسی قرار خواهد گرفت. چگونه می تواند ویزای تحصیلی اروپا را اخذ نمود؟ آیا امکان تحصیل رایگان در اروپا وجود دارد؟ هزینه های زندگی و تحصیل در اروپا چگونه است؟ ویزای تحصیلی اروپا یکی از بهترین گزینه ها برای ورود به این قاره می باشد و مورد تقاضای بسیاری از مخاطبان عزیز موسسه حقوقی ملک پور بوده است. تحصیل در این قاره بسیار متنوع بوده و حتی گزینه های رایگان زیادی هم وجود دارد که دانشجویان می توانند با حداقل هزینه ها برای تحصیل اقامت تحصیلی داشته باشند. در این نوشتار علمی تلاش ما بر این بوده است تا اطلاعات شما را در خصوص ویزای تحصیلی اروپا ارتقاء دهیم. شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی اروپا در ادامه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. چنان چه قصد مهاجرت دارید می توانید با تماس تلفنی یا ثبت نام در سایت های مختلف موسسه حقوقی ملک پور( MIE اتریش) از اطلاعات بروز و کامل کارشناسان ما در تمامی زمینه های مهاجرتی اعم از تحصیل، کار، سرمایه گذاری برای تمامی کشورهای دنیا بهره مند گردید.

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

ویزای تحصیلی اروپا ویزای تحصیلی اروپا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای تحصیلی اروپا و شرایط عمومی آن

اگر خواهان اخذ ویزای تحصیلی اروپا هستید، در این قسمت با ما همراه باشید تا با اروپا بیشتر آشنا شوید. قاره اروپا در نیمه شمالی کره زمین واقع شده است و به دلیل آنکه در منطقه شمالی معتدل قرار گرفته است، به قاره سبز مشهور می باشد. با اینکه این قاره دومین قاره کوچک بعد از اقیانوسیه محسوب می شود، اما بیشترین میزان زمین قابل کشت در زمینه کشاورزی را دارا می باشد. مساحت کلی اروپا حدود 10 میلیون کیلومتر مربع است و 11 درصد جمعیت جهان را شامل می شود. شهرهای تاریخی و مهم این قاره شامل: لندن، پاریس، برلین، رم و … می باشد. از نظر سیاسی این قاره به اروپای غربی و شرقی نقسیم شده است. از سال 1957 در توافقنامه رم که بین 6 کشور در اروپا بوده است، اتحادیه اروپا شکل گرفت و در حال حاضر شامل 28 کشور می شود.

در واقع یک اتحادیه سیاسی اقتصادی شکل گرفته است. اتحادیه اروپا واحد پول مشترک خود را از سال 1999 به نام یورو عنوان نموده است که در حال حاضر شامل 17 کشور است. ساکنین اروپا از اقوام گوناگون با زبان های مختلف می باشند و به زبان های انگلیسی، آلمانی، هلندی، فرانسوی، پرتغالی، هلندی، ترکی، روسی، فنلاندی، سوئدی، مجاری، ترکی تکلم می کنند.. از لحاظ صنعتی این قاره قطب های صنعتی نظیر آلمان را در خود جای داده است و برندهای مختلف و مشهوری نظیر بنز، بی ام و، آدیداس، بوش، رولکس، فراری، ورساچه، لویی ویتون و … را به دنیا معرفی نموده است. ویزای تحصیلی اروپا برای بسیاری از متقاضیان مورد سوال می باشد. تحصیل در اروپا سکوی پرتاپ به بازار کار فعال و پویای اروپا است. نرخ بیکاری در بسیار از کشورهای تراز اول اروپایی پایین است و دانشجویان این فرصت را خواهند داشت که بعد از تحصیل وارد بازار کار شوند.

فنلاند، سوئیس، اتریش، انگلیس، دانمارک، هلند، آلمان نظام آموزش قدرتمندی در دنیا دارند. برخی کشورهای اروپایی نظیر اتریش، آلمان، نروژ نظام آموزشی رایگان دارند و این موضوع باعث شده است متقاضیان زیادی خواهان ویزای تحصیلی اروپا باشند.

در این ویدئو خواهید آموخت:

در کدام کشورهای اروپایی کماکان تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است.

شرایط زندگی در کدام یک از این کشورها مناسب تراست.

چگونه می توان از طریق اینترنت، منابع معتبر در زمینه تحصیل رایگان را جستجو نمود.

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی برای تحصیل رایگان در اروپا چیست.

شرایط کار پس از تحصیل در کدام کشور مساعد تر است.

فایل صوتی این ویدئو

audio ویزای تحصیلی اروپا

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در باب ویزای تحصیلی اروپا و تحصیل رایگان در اروپا

video ویزای تحصیلی اروپا

ویزای تحصیلی اروپا در مدارس

مدارس اروپایی مؤسسات رسمی آموزش و پرورش هستند که به طور مشترک توسط دولت های کشورهای عضو اتحادیه اروپا کنترل می شوند. در همه این کشورها از نظر قانونی به عنوان نهادهای عمومی در نظر گرفته می شوند. مأموریت مدارس اروپا ارائه آموزش چند زبانه و چند فرهنگی برای دانش آموزان مهد کودک، ابتدایی و متوسطه است. سیستم مدرسه اروپا شامل دو سال آموزش ابتدایی (چرخه مهد کودک)، پنج سال ابتدایی و هفت سال آموزش متوسطه است. دانش آموزان در ابتدای سال تحصیلی در سپتامبر از چهار سالگی در مهد کودک پذیرفته می شوند و در سال اول ابتدای از شش سالگی وارد می شوند.

 • مهد کودک

آموزش اولیه بخشی اساسی آموزش و یادگیری در طول زندگی است و نقش اصلی آن حمایت از رشد کودکان به اعضای اخلاقی و مسئول جامعه است. آموزش و یادگیری در سالهای اولیه از لحاظ جسمی و روانی کودکان از جمله رشد اجتماعی، شناختی و عاطفی حمایت و نظارت می کند و از ایجاد هرگونه مشکلی که با ایجاد بهترین فرصت های یادگیری ممکن است پیشگیری می کند .آموزش و یادگیری در سالهای اولیه کاملاً جامع است و مناطق مختلف از هم جدا نیستند. همچنین در زندگی روزمره مدرسه کودکان تجربیات و اقدامات آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تقویت حس اعتماد به نفس کودکان با کمک تجارب یادگیری مثبت و فراهم آوردن فرصت هایی برای تعامل متنوع با افراد دیگر، حائز اهمیت است.

 • دبستان

در دبستان توجه به زبان مادری، ریاضیات و اولین زبان خارجی، هنر، موسیقی، تربیت بدنی، کشف جهان و اخلاق مهم است. اگر هدف شم این است فرزند خود را برای تحصیل با ویزای تحصیلی اروپا به این قاره بفرستید باید توجه نمایید که چون فرزند شما زیر 18 سال خواهد بود نیازمند این است که قیمی در کشور مورد نظر داشته باشد. قیم می تواند مدرسه شبانه روزی باشد و یا خانواده ایی که از طرف دادگاه صلاحیت کافی برای نگهداری فرزند شما داشته باشند برای وی تعیین خواهد شد. عموماً هزینه تحصیل برای دانش آموزان که با ویزای تحصیلی اروپا اقدام می نمایند بالاتر از هزینه دانشگاه خواهد بود. دلیل این امر این است که هزینه نگهداری در این سنین بیشتر خواهد بود.

 • متوسطه

دانش آموزان پس از اتمام موفقیت آمیز دوره ابتدایی مدرسه و تحصیل در اروپا یا یک دوره معادل معتبر که توسط یک مدرسه رسمی به رسمیت شناخته شده، در یازده سالگی وارد دوره متوسطه می شوند. هفت سال آموزش متوسطه به روش زیر برگزار می شود: برای سه سال اول، دانش آموزان برنامه درسی مشترک را دنبال می کنند و بیشتر موضوعات به زبان مادری تدریس می شود. از سال تحصیلی 2014-2015، همه دانش آموزان از سال دوم متوسطه اول به بعد شروع به تحصیل زبان دوم خارجی می کنند. در سال سوم متوسطه، همه دانش آموزان علوم انسانی و دین یا اخلاق را به اولین زبان خارجی خود مطالعه می کنند. در سال های 4 و 5 دوره اجباری، علوم به فیزیک، شیمی و زیست شناسی تقسیم می شود و دانش آموزان ممکن است بین دوره پیشرفته یا عادی ریاضیات را انتخاب کنند.گزینه های دیگر شامل: اقتصاد، زبان سوم می باشد.
اگرچه هسته اصلی مطالب شامل: زبان مادری، زبان دوم، ریاضیات، یکی از علوم پایه، فلسفه، تربیت بدنی، تاریخ و جغرافیا است، دانش آموزان طیف گسترده ای برای مطالعه برخی از موضوعات را انتخاب می کنند. دانش آموزان به طور مرتب ارزیابی می شوند و گزارش ها سه یا چهار بار در سال صادر می شود. ارزیابی هم در دوره کارورزی و هم در امتحانات انجام می شود، اگرچه امتحانات رسمی بخشی از چرخه نیست. معمولا زبان انگلیسی، فرانسه و آلمانی طی تحصیل در اروپا با ویزای تحصیلی اروپا پیش از دانشگاه آموزش داده می شود.

ویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی

با ویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی می توانید وارد محیط شوید. عموماً این مقطع بین 3 تا 4 سال طول خواهد کشید. با ویزای تحصیلی اروپا می توانید دوره های مختلفی را در کشورهای مختلف به زبان انگلیسی بیابید. اگر دوره تحصیلی شما به زبان انگلیسی ارائه شده باشد، شما باید آیلتس حداقل 5.5 را ارائه نمایید. لازم به ذکر است برخی رشته های خاص مثل پزشکی و یا هنر که متقاضیان زیادی هم دارد، آزمون ورودی دارد. تحصیل در اروپا در برخی کشورها مثل اتریش، آلمان، نروژ رایگان است و دانشجویان تنها با پرداخت هزینه اندک 350 تا 700 یورو در ترم می توانند تحصیل نمایند. اگر خواهان ویزای تحصیلی اروپا به صورت رایگان در اتریش یا آلمان برای مقطع کارشناسی هستید باید بدانید عموماً این دوره به زبان آلمانی ارائه می شود، پس باید دانش زبان آلمانی داشته باشید. یا اگر به زبان نروژی تسلط بیابید می توانید تحصیل رایگان در این کشور را تجربه کنید. فرانسه هم جزء کشورهای پرتقاضا برای متقاضیان ویزای تحصیلی اروپا است. اگر به زبان فرانسوی تسلط بیابید می توانید در دانشگاه های رایگان آن تحصیل نمایید.  

ویزای تحصیلی اروپا1 ویزای تحصیلی اروپا

ویزای تحصیلی اروپا در مقطع کارشناسی ارشد

ویزای تحصیلی اروپا می تواند برای مقطع کارشناسی ارشد صادر شود. مدت تحصیل بستگی به نوع رشته بین 1 تا 2 سال خواهد بود. تنوع رشته و برنامه آموزشی در این مقطع بیش تر از کارشناسی است و متقاضیان حق انتخاب بیشتری خواهند داشت. عموماً این دوره ها در تمامی کشورها به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود. سطح زبان انگلیسی شما برای تحصیل در اروپا با داشتن ویزای تحصیلی اروپا باید حداقل آیتلس 6 یا 6.5 باشد. کشورهای پرتقاضا برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا می تواند شامل: دانمارک، هلند، نروژ، اتریش، آلمان، سوئد، سوئیس، فرانسه و انگلیس باشد. همان گونه که پیش تر ذکر شد، برخی کشورها نظام آموزش رایگان دارند و دانشجویان بین المللی نیز می توانند از این شرایط بهره مند شوند. اتریش، نروژ و آلمان جزء این کشورها هستند.

ویزای تحصیلی اروپا در مقطع دکتری

برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا در مقطع دکتری بیشتر از هر چیزی به رزومه علمی متقاضی توجه می شود. عموماً این دوره به زبان انگلیسی ارائه می شود. طول دوره تحصیل در اروپا با داشتن ویزای تحصیلی اروپا برای این مقطع 3 تا 4 سال خواهد بود و دانشجویان بیشتر وقت خود را صرف پژوهش و تحقیق می نمایند. برای این دوره شما باید استاد یا اساتید راهنمایی متناسب با زمینه کاری و تحقیقاتی خود بیابید. داشتن مقالات علمی معتبر و سطح زبان انگلیسی برای تحصیل در اروپا مهم است. معمولاً آیلتس متقاضی باید 7 باشد. برای پذیرش در این مقطع اساتید راهنما می توانند مصاحبه شفاهی از متقاضی داشته باشند تا دانش و انگیزه تحصیل دانشجو روشن شود. چون این دوره بیشتر با تحقیق و پژوهش می باشد، دانشجو در صورتی که با استاد خود هماهنگی لازم را داشته باشد می تواند حین تحصیل حقوقی نیز دریافت نماید.

ویزای تحصیلی اروپا و بورسیه تحصیلی

یکی از موارد مهمی که برای مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی اروپا مطرح می باشد، اخذ بورسیه در مقاطع مختلف می باشد. در این بخش شرایط اخذ بورسیه برای تحصیل در اروپا با داشتن ویزای تحصیلی اروپا را بررسی خواهیم نمود. عموماً بورسیه تحصیلی به معنایی که بین عموم جا افتاده است، بیشتر برای مقطع دانشگاه تعریف شده است و دانش آموزانی که در مقاطع مختلف و زیر 18 سال هستند شانس دریافت بورسیه خیلی محدودی خواهند داشت. در این مقطع در صورتی که دانش آموزان بین المللی بتوانند شایستگی نشان دهند می توانند از کمک هزینه تحصیل در اروپا بهره مند شوند. بورسیه تحصیلی بیشتر برای مقطع دکتری در نظر گرفته می شود. از بین متقاضیان قطعا هر دانشجویی که رزومه قوی تری ارائه نماید شانس دریافت بورسیه خواهد داشت. بورسیه بنابر نظر استاد راهنمای شما می تواند شامل کلیه هزینه های تحصیل در اروپا به همراه هزینه زندگی دانشجو باشد و یا بخشی از هزینه ها را پوشش دهد. چنان چه تمایل دارید رزومه شما برای اخذ بورسیه توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور مورد ارزیابی قرار گیرد می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید و فرم مربوط به اخذ بورسیه را تکیل نمایید.

تحصیل در اروپا و هزینه های زندگی و تحصیل در اروپا

هزینه تحصیل و زندگی قطعا یکی از مهم ترین سوالات شما متقاضی ویزای تحصیلی اروپا خواهد بود. تا بتوانید بر اساس اطلاعات داده شده برآورد هزینه نموده و اقدام داشته باشید. برخی کشورها امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده اند و در واقع هزینه تحصیل در اروپا به این صورت بسیار کاهش خواهد یافت. کشورهایی نظیر اتریش، آلمان، نروژ این نظام را ارائه می نمایند. عموماً هزینه تحصیل بسته به دوره و کشور تعریف می شود و این مبلغ از سالی 8 هزار یورو تا 18 هزار یورو تعریف شده است. در جدول زیر می توانید هزینه های زندگی کشورهای مختلف اروپایی را با هم مقایسه نمایید:

آلمان هلند سوئیس اتریش سایر هزینه ها
€10.53 €14.26 €45.21 15.54 € یک کیلوگرم گوشت گاو
€0.72 €0.87 €1.46 1.03 € یک لیتر شیر
€1.82 €2.19 €4.95 3.15 € تخم مرغ
€7.92 €8.39 €22.76 9.50 € یک کیلوگرم مرغ
€0.39 €0.74 €0.79 0.55 € آب معدنی
€8.11 €9.93 €21.16 10.63 € پنیر
€1.26 €1.25 €2.40 1.36 € یک کیلوگرم پیاز
€2.08 €1.81 €2.54 1.60 € یک کیلوگرم برنج
€1.44 €1.15 €2.49 1.73 € یک قرص نان
€2.30 €2.41 €3.73 2.16 € یک کیلوگرم گوجه فرنگی
€0.86 €1.04 €2.10 1.18 € کاهو
€1.53 €1.85 €2.72 1.76 € یک کیلوگرم موز
€1.92 €1.50 €3.37 2.11 € یک کیلوگرم پرتقال
€2.29 €2.26 €3.64 2.22 € یک کیلوگرم سیب
€2.00 €2.20 €3.58 1.50 € تاکسی (1 کیلومتر)
€1.42 €1.63 €1.52 1.24 € بنزین (1لیتر)
€2.70 €3.00 €3.12 2.40 € بلیط یک طرفه مترو
€20.00 €24.600 €24.385 €20.000 ماشین جدید و کوچک
€29.03 €28.83 €74.13 26.75 € هزینه ماهیانه باشگاه تناسب اندام
€11.00 €11.00 €16.54 10.00 € سینما، 1صندلی
1.88 2.37 1.62 2.21 نرخ بهره وام برای نرخ ثابت 20 ساله
€722.84 €1.020.51 €1.335 €724.65 اجاره آپارتمان 1 خوابه مرکز شهر
€539.65 €810.23 1.048 €577.29 اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج از شهر
€2.252 €2.340.11 €4.870 1،996.52 € متوسط درآمد ماهیانه پس از کسر مالیات

ویزای تحصیلی اروپا و کار دانشجویی ضمن تحصیل در اروپا

سوالی که برای بسیاری از متقاضیان ویزای تحصیلی اروپا مطرح می شود، این است که آیا با ویزای تحصیلی اروپا اجازه کار خواهیم داشت؟ آیا می توان با کار دانشجویی هزینه های تحصیل و زندگی را پوشش داد؟ عموماً ویزای تحصیلی اروپا اگر بیش از 1 سال باشد بلند مدت خواهد بود و متقاضی می تواند کار پاره وقت داشته باشد. تعداد ساعاتی که دانشجو در طول هفته اجازه کار دارد از 10 تا 30 ساعت بسته به مقطع تحصیلی دارد. توجه نمایید که کار پاره وقت مخصوص دانشجویان است و دانش آموزانی که زیر 18 سال هستند نمی توانند کار کنند. کار ضمن تحصیل بستگی به مهارت فرد دارد و می تواند شامل کار در دانشگاه و یا خارج از آن باشد. شما نمی توانید انتظار داشته باشید که با کار نیمه وقت تمام هزینه های تحصیل و زندگی خود را پوشش دهید. ولی می توانید به عنوان یک کمک هزینه به آن نگاه کنید. همچنین کار پاره وقت باعث می شود تجربه خوبی در زمینه کاری اروپا کسب نمایید، به زبان کشور مورد نظر تسلط بهتری بیابید و بعد از تحصیل کاریابی موفقیت آمیزتری داشته باشید.

ویزای تحصیلی اروپا و بررسی ویزای همراه برای تحصیل در اروپا

اگر شما متقاضی ویزای تحصیلی اروپا هستید بسته به دوره تحصیلی خود امکان اینکه همسر و فرزند خود را در طول تحصیل کنار خود داشته باشید وجود دارد. لازم است بدانید ویزای همراه می تواند به دو صورت صادر شود: ویزای توریستی و یا ویزای همراه با اجازه کار تمام وقت. منظور از همراه در مهاجرت، همسر و فرزند زیر 18 سال می باشد و در برخی کشورها تا 21 سال هم اجازه ورود به فرزند می دهند. اگر فرزند زیر 18 سال خود را با ویزای تحصیلی اروپا به این قاره می فرستید، تنها به صورت توریستی می توانید با فرزند خود دیدار داشته باشید. آن هم تنها 6 ماه در کل سال یعنی 3 ماه از هر 6 ماه می توانید در محیط باشید. برخی کشورها نظیر آلمان، دانمارک، سوئد و فرانسه همراه می تواند همزمان با متقاضی ویزای تحصیلی اروپا درخواست ویزا نماید.
در برخی کشورها نظیر هلند با فاصله 1 تا 2 ماه همراه می تواند ملحق شود سایر کشورها عموما دانشجو باید ابتدا ورود بیابد و با دریافت کارت اقامت خود برای همراهان خود درخواست الحاق داشته باشد. همراه می تواند در محیط کاریابی داشته باشد و به محض دریافت کار به اداره مهاجرت رجوع نماید و درخواست اقامت کاری داشته باشد.

ویزای تحصیلی اروپا و معرفی دانشگاه های برتر

رنک و رتبه دانشگاه در ویزای تحصیلی اروپا مسئله مهمی است که پیش از اقدام حتما باید بررسی نمایید. هرچه رزومه علمی شما قوی تر باشد به طبع شانس بیشتری برای ورود به دانشگاه های برتر اروپا خواهید داشت. نظام آموزش رایگان در کشورهای تاپ اروپا هم به رزومه علمی، معدل، نوع دانشگاهی که تحصیل نموده اید و سطح زبان شما بسیار اهمیت خواهند داد. این مقاله به وسیله کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) نگاشته شده و هر نوع کپی برداشتن از مطالب این مقاله بدون ذکر منبع، شرعاً و قانوناً حرام است. در جدول زیر می توانید لیستی از 10 دانشگاه برتر اروپا را مشاهده بفرمایید.

رتبه نام دانشگاه کشور
1 University of Oxford انگلستان
2 University of Cambridge انگلستان
3 The University of Edinburgh انگلستان
4 Eidgenössische Technische Hochschule Zürich سوئیس
5 University College London انگلستان
6 The University of Manchester انگلستان
7 Katholieke Universiteit Leuven بلژیک
8 Universität Wien اتریش
9 Universitetet i Oslo نروژ
10 Universidad Complutense de Madrid اسپانیا

ویزای تحصیلی اروپا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اروپا

پیش از درخواست ویزای تحصیلی اروپا لازم است پذیرش قطعی تحصیلی خود را از دانشگاه مورد نظر اخذ نمایید و سپس با در خواست ویزای تحصیلی اروپا نمایید. برای آنکه ریسک ویزای تحصیلی اروپا را کاهش دهید لازم است مدارک مورد نیاز را مطابق خواسته سفارت ارائه نمایید. چیدمان مدارک و نحوه درخواست بسیار مهم است و توصیه ما این است حتما با متخصصین این حوزه مشورت نمایید. در زیر می توانید لیست مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اروپا را مشاهده نمایید.

 • پذیرش تحصیلی قطعی از دانشگاه مورد نظر
 • گذرنامه معتبر
 • ارائه مدارک هویتی
 • ارائه عکس با فرمت پاسپورت
 • فرم درخواست ویزای تحصیلی اروپا

  که توسط متقاضی تکمیل و امضا شده باشد

 • در صورت تاهل ارائه سند ازدواج
 • ارائه تمکن مالی
 • مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه
 • انگیزه نامه یا SOP
 • آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات

اخذ ویزای کار کانادا 4 ویزای تحصیلی اروپا

ویزای تحصیلی اروپا و موقعیت کار پس از تحصیل در اروپا

اروپا شامل کشورهای پیشرفته و قدرتمند در زمینه اقتصاد و صنعت می باشد. انگلیس، آلمان، اتریش، فنلاند، سوئیس، هلند و… کشورهای مرفه ای هستند که سالانه متقاضیان زیادی را به خود جلب می نمایند. نرخ بیکاری پایین، بازار کار فعال، فساد اقتصادی پایین در کنار نظام آموزشی ارزشمند از دلایل مهاجرت به این قاره می باشد. یکی از بهترین روش های مهاجرت اخذ ویزای تحصیلی اروپا است. شما با این ویزا عموماً اجازه کار پاره وقت خواهید داشت، همراه می تواند اجازه کار داشته باشد. شما بعد از تحصیل فرصت دارید به کاریابی در محیط بپردازید. کاره نیمه وقت و ضمن دانشجویی با ویزای تحصیلی اروپا فرصت بسیار خوبی است تا هم با فضای کاری اروپا آشنا شوید هم تسلط بیشتری به زبان کشور مقصد پیدا کنید. برای آنکه بتوانید وارد بازار کار شوید علاوه بر دانش و مهارت باید به خوی بتوانید با کارفرما صحبت و ارتباط برقرار نمایید.
ضمناً لازم است نرخ بیکاری کشوری که با ویزای تحصیلی اروپا اقدام نموده اید را هم مورد ارزیابی قرار دهید. کشورهایی مثل: یونان، اسپانیا با نرخ بیکاری19.21 و 15.49 قطعا نمی تواند مقصد مناسبی برای مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی اروپا باشد. در نقطه مقابل آن، کشور چک با نرخ بیکاری 2.40 قرار دارد. نمودار زیر کمترین نرخ بیکاری در سال 2018 را داشتند و شما می توانید با ویزای تحصیلی اروپا برای آن اقدام نمایید. در نمودار زیر می توانید تغییرات نرخ بیکاری در اروپا در سال های اخیر را مشاهده نمایید:

نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی ویزای تحصیلی اروپا

ویزای تحصیلی اروپا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در اروپا

روش های مختلفی برای مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت کشورهای اروپایی وجود دارد. یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرتی، اخذ ویزای تحصیلی اروپا است. باید بدانید که به صرف ویزای تحصیلی اروپا و داشتن اقامت تحصیلی نمی توانید تابعیت کشوری را اخذ نمایید. عموما کشورهای اروپایی بعد از اتمام تحصیل به دانشجو فرصت می دهند تا در محیط کاریابی داشته باشد و زمانی که بتوانید کار مرتبط با حداقل حقوق پایه را پیدا کنید، می توانید به اداره مهاجرت رجوع نموده و اقامت کاری دریافت کنید. بسته به کشور با سپری نمودن 4 سال تا 5 اقامت کاری و پرداخت مالیات می توانید درخواست اقامت دائم نمایید و در صورتی که شرایط اخذ پاسپورت داشته باشید این اجازه را خواهید داشت که درخواست نمایید. شرایط لازم برای اخذ پاسپورت شامل: تسلط کامل به زبان رسمی کشور مورد نظر، عدم سوء پیشینه، سازگاری با محیط می باشد.
زمانی که شما با ویزای تحصیلی اروپا اقدام می نمایید، می توانید همراه با خود داشته باشید و همراه شما به اندازه طول تحصیل شما این فرصت را دارد که وارد بازار کار شود و یا کاری ایجاد نماید. در این صورت می توانید به اداره مهاجرت رجوع نموده و درخواست اقامت کاری دهید و در واقع نوع اقامت خود را تبدیل نمایید.

ویزای تحصیلی اروپا2 ویزای تحصیلی اروپا

 • شما عزیزان با تهیه و مشاهده محصول زیر، می توانید خود را از داشتن وکیل مهاجرت بی نیاز کنید!
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای تحصیلی اروپا و سخن پایانی

ویزای تحصیلی اروپا و چگونگی اخذ اقامت و پاسپورت، در این نوشتار به صورت کاملا علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته شد. در خصوص اخذ ویزای تحصیلی اروپا همان گونه که ذکر شد برخی کشورها نظام آموزش رایگان دارند اما باید شرایط لازم برای ورود داشته باشید به طور مثال برای تحصیل رایگان اتریش مدرک زبان آلمانی می تواند ملاک باشد، آزمون ورودی برخی رشته مثل پزشکی هم در نظر بگیرید و یا هزینه بالای زندگی در کشور نروژ. ویزای تحصیلی اروپا مورد سوال بسیاری از شما عزیزان بوده است و تیم کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) در قالب این مقاله تلاش نموده است تا به کلیه سوالات شما پاسخ داده شود. در صورت داشتن هر گونه ابهام و یا سوال می توانید جهت بررسی شرایط مهاجرتی خود به صورت رایگان با ما تماس بگیرید و یا با درج شماره و اطلاعات خود در سایت همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت و راهنمایی لازم را ارائه می نمایند. در صورتی که سوالی در خصوص این مقاله داشتید می توانید در بخش دیدگاه مطرح نمایید و یا در بخش پرسش و پاسخ همگانی ثبت نموده تا در اسرع وقت پاسخ صحیح آن را دریافت نمایید.