ویزای توریستی امارات

ویزای توریستی همواره مورد توجه بسیاری از مردم قرا گرفته است چرا که  شخص از طریق این ویزای توریستی به کشور مورد نظر خود جهت کسب اطلاعات و تصمیم گیری بهتر جهت،تحصیلات،تجارت،سرمایه گذاری،ثبت شرکت و یا به منظور دید و بازدید سفر کرده و در این مدت کوتاه اقامت نتیجه مطلوب را کسب مینماید حال سوالات بسیاری برای متقاضیان ویزای توریستی امارات پیش میاید که  ایا برای سفر به امارات ویزا لازم است؟ برای ویزای توریستی امارات چه مدارکی لازم است؟  مدت زمان ویزای توریستی امارات چه مدت میباشد؟ شما میتوانید با مطالعه مقاله ذیل جواب اکثر سوالات خود را گرفته و اطلاعات کامل و جامعی را کسب کنید.

اخذ ویزای توریستی امارات متحده عربی

قبل از سفر به امارات متحده عربی، لطفا شرایط ویزای خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که در صورت نیاز ویزا معتبر دارید. دارندگان گذرنامه و مدارک سفر غیر استاندارد شرایط ورود مختلفی دارند.

از تاریخ ۲۹ آوریل ۲۰۱۶ به بعد، دارندگان اجازه اقامت از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس (GCC) باید قبل از ورود به دبی برای اخذ ویزای امارات متحده عربی درخواست دهند.

ویزا حین ورود به کشور

(A) اگر کشور شما در فهرست زیر موجود است، هیچ شرایط پیش نیازی برای ورود به امارات متحده عربی در مورد شما اعمال نمی شود. کافی است از فرودگاه بین المللی دبی مستقیم به اداره مهاجرت مراجعه کنید، که در آنجا گذرنامه شما به رایگان برای۳۰ روز ویزای توریستی مهر می شود.

آندورا، استرالیا، برونئی، کانادا، هنگ کنگ، ایرلند، ژاپن، مالزی، موناکو، نیوزیلند، جمهوری خلق چین، فدراسیون روسیه، سان مارینو، سنگاپور، کره جنوبی، انگلستان، ایالات متحده آمریکا، شهر واتیکان

(B) اگر کشور شما در فهرست زیر موجود است، گذرنامه شما برای ۹۰ روز ویزای توریستی چند بار ورود مهر می شود که به مدت ۶ ماه از تاریخ صدور آن، و به طور کلی برای ۹۰ روز اقامت معتبر است.

اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، رومانی،اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس

 

شهروندان کشورهای اروپایی موجود در فهرست بالا همچنین می توانند با پرداخت هزینه برای اخذ ویزای توریستی از قبل درخواست دهند تا در صورت اتمام اعتبار ویزای ورود ۹۰ روزی، از آن ویزا استفاده کنند.

 

درخواست و پرداخت هزینه برای اخذ ویزای امارات متحده عربی به صورت آنلاین

اتباع کشورهایی که قبل از ورود به امارات متحده عربی نیاز به ویزا دارند در حال حاضر می توانند برای ثبت درخواست ویزای خود و پرداخت هزینه آن به صورت آنلاین و از طریق سایت emirates.com اقدام کنند.

اگر از طریق این سایت به امارات سفر می کنید و یا در دبی توقف دارید، می توانید مراحل ارسال درخواست و دریافت ویزای امارات متحده عربی را کاملاً آنلاین و بدون نیاز به ارائه گذرنامه خود برای مهر زدن انجام دهید.

شما می توانید پس از رزرو بلیط پرواز امارات برای ویزای امارات متحده عربی درخواست دهید. برای اطلاعات بیشتر لطفا به وب سایت جهانی VFS مراجعه کنید.

سرویس درخواست ویزای آنلاین

این سرویس برای ساکنان و اتباع بسیاری از کشورهای سراسر جهان در دسترس است. گذرنامه متقاضیان باید حداقل شش ماه از تاریخ سفر به دبی اعتبار داشته باشد، و گذرنامه باید ماشین نویس و خوانا باشد. گذرنامه دست نویس قابل قبول نیست.

این سرویس فقط برای مسافران شرکت هواپیمایی امارات در دسترس است که باید بلیط این شرکت صادر شده باشد و برنامه پرواز شامل زمان ورود مورد نظر به دبی باشد. اطلاعات برنامه سفر به داخل و خارج از دبی باید در یک بلیط موجود باشد، و بلیط پرواز باید به پروازهای شرکت امارات متعلق باشد. توجه داشته باشید که هر گونه برنامه سفر شامل پرواز به داخل یا خارج از دبی از سایر شرکت های هواپیمایی، برای خدمات ویزای آنلاین واجد شرایط نیست.

درخواست ها باید حداقل چهار روز کاری قبل از ورود به دبی ثبت شود. البته توصیه می شود که درخواست آنلاین در اسرع وقت انجام شود. ویزای صادر شده از طریق این سرویس برای یک دوره ۹۶ ساعت، ۳۰ روز یا ۹۰ روز اقامت در دبی در دسترس است. این نوع ویزا قابل تمدید نیست.

روند مهاجرت دبی

مقامات اداره مهاجرت در یک اقدام امنیتی جدید، از برخی مسافران در فرودگاه بین المللی دبی به طور تصادفی معاینه چشمی انجام می دهند.

این مسافران ملزم به ارائه یک کپی چاپ شده از ویزای خود و یا یک کپی چاپ شده از صفحه تایید ویزای خود می باشند. در صورت نداشتن کپی چاپ شده، باید مبلغ ۳۰ درهم امارات به ازای هر کپی جریمه پرداخت کنید که تنها به درهم قابل پرداخت است.

 

روش های دیگر برای درخواست ویزا

اگر یکی از اعضای خانواده یا خویشاوند نزدیک شما ساکن امارات متحده عربی است، می تواند از طرف شما برای اخذ ویزا درخواست دهد. لطفا توجه داشته باشید که این سرویس تنها برای ساکنان امارات متحده عربی در دسترس است. برای اطلاعات بیشتر لطفا جزئیات را در سایت امارات متحده عربی مشاهده کنید.

در غیر این صورت، لطفا به وب سایت وزارت تابعیت و اقامت دبی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دیگر انواع حامیان مالی، مانند هتل ها یا شرکت ها مراجعه کنید.

نحوه ثبت درخواست برای ویزای امارات متحده عربی

سه روش برای درخواست ویزای امارات متحده عربی وجود دارد:

 • می توانید به صورت آنلاین و از طریق سرویس مدیریت رزرو (Manage a Booking) پس از رزرو پرواز امارات، برای ویزا درخواست دهید.
 • از طریق دفتر محلی امارات در کشور محل اقامت خود
 • اگر یکی از اعضای خانواده یا خویشاوند نزدیک شما ساکن امارات متحده عربی است، می تواند از طرف شما برای اخذ ویزا درخواست دهد.

 

انواع مختلفی از ویزای امارات در دسترس است.

 

نوع ویزا اعتبار هزینه قابلیت تمدید
۹۶ ساعت ۴ روز از تاریخ ورود تقریباً ۵۵ دلار آمریکا غیر قابل تمدید
توریستی کوتاه مدت (یکبار ورود) ۳۰ روز از تاریخ ورود تقریباً ۹۰ دلار آمریکا غیر قابل تمدید
توریستی کوتاه مدت (چند بار ورود) ۳۰ روز از اولین ورود تقریباً ۱۷۵ دلار امریکا غیر قابل تمدید
توریستی بلند مدت (یکبار ورود) ۹۰ روز از تاریخ ورود تقریباً ۳۳۰ دلار آمریکا غیر قابل تمدید
توریستی بلند مدت (چند بار ورود) ۹۰ روز از اولین ورود تقریباً ۴۷۵ دلار آمریکا غیر قابل تمدید

 

مدارک مورد نیاز

لطفا از ارسال تمام اسناد و مدارک زیر اطمینان حاصل شود:

 • عکس رنگی متقاضی.
 • کپی رنگی گذرنامه متقاضی. گذرنامه باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.
 • فرم درخواست اصلی (در تمام دفاتر هواپیمایی امارات در دسترس است) به زبان عربی یا انگلیسی که بر اساس ملیت متقاضی، آدرس و شماره های تماس در کشور خود و در دبی است.
 • کپی از بلیط شرکت هواپیمایی امارات.

ممکن است بسته به کشور محل اقامت شما نیاز به ارائه اسناد و مدارک بیشتری باشد.

توجه داشته باشید که شرایط اخذ ویزا ممکن است بدون اطلاع قبلی و به طور ناگهانی تغییر کند و یا اینکه هیچ تغییری صورت نگیرد. لطفاً شرایط ورود مسافران از کشور خود به امارات متحده عربی را از طریق تماس با سفارت یا کنسولگری محلی کشور مقصد خود جویا شوید.

قوانین و شرایط

 • هزینه ویزا باید به همراه درخواست پرداخت شود.
 • مسافر باید فقط از طریق شرکت هواپیمایی امارات به داخل دبی و خارج از دبی مسافرت کند.
 • هزینه های ویزا غیر قابل استرداد می باشد.
 • بلیط پرواز در صورت صدور و استفاده از ویزای صادر شده، غیر قابل استرداد است.
 • زمان بررسی و رسیدگی به درخواست ویزا حدود سه تا چهار روز کاری است.
 • ورود به امارات متحده عربی منوط به تأیید اداره مهاجرت است.
 • تمام انواع ویزا به مدت ۶۰ روز از تاریخ صدور برای ورود به دبی اعتبار دارند، به جز ویزای ۹۶ ساعته که به مدت ۳۰ روز از تاریخ صدور برای ورود به دبی معتبر است.

 

در پایان اگر قصد اقامت کوتاه مدت در امارات  را دارید میتوانید  از طریق ویزای توریستی امارات اقدام نمایید و اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید میتوانید  با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

 

نگارنده: مریم نظری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.