تحصیل در کانادا و بررسی کامل شرایط تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا، اخذ ویزای تحصیلی کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل مورد توجه بسیاری از هموطنان بوده است، از این در این نوشتار به صورت تخصصی و علمی به بررسی این موضوع پرداخته شده است. کانادا کشوری پهناور با دانشگاه های برتر می باشد که توجه دانشجویان بین المللی زیادی را به خود جلب نموده است و سوالات زیادی را برای متقاضیان به وجود آورده است. سوالاتی از قبیل اینکه دانشگاه های برتر کانادا کدامند؟ چگونه می توان برای اخذ پذیرش و تحصیل در کشور کانادا اقدام نمود؟ در این نوشتار به پاسخ گویی به این سوالات و موارد مهم دیگری از قبیل نحوه اخذ ویزای تحصیل در کانادا، اقامت پس از پایان تحصیل در کانادا و جوانب مهم دیگر پرداخته شده است. امید است این مقاله که توسط کارشناسان زبده مؤسسه حقوقی ملک پور (مؤسسه MIE اتریش) نگاشته شده است، اطلاعات مورد نیاز در خصوص تحصیل در کانادا را فراهم آورده باشد. به یاد داشته باشید که شما همواره می توانید تنها با یک تماس تلفنی از کارشناسان مؤسسه مشاوره رایگان داشته باشید. 

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • تحصیل در کانادا و شرایط عمومی
 • تحصیل در کانادا در مدارس کانادا
 • تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در کانادا در مقطع دکترا
 • تحصیل در کانادا به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در کانادا و هزینه زندگی و تحصیل در کانادا
 • تحصیل در کانادا و کار دانشجویی
 • تحصیل در کانادا و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در کانادا و معرفی دانشگاه های برتر کانادا
 • تحصیل در کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • تحصیل در کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
تحصیل در کانادا 1 2 هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در کانادا و شرایط عمومی

کشور کانادا در شمال قاره آمریکا واقع شده است و با وسعت 9.98 میلیون کیلومتر مربع نیمی از شمال قاره آمریکای شمالی را اشغال کرده است و دومین کشور پهناور در دنیا می باشد. با دارا بودن حدود 37 میلیون نفر جمعیت می توان گفت که، تراکم جمعیت در این کشور اندک می باشد و بیشتر سطح آن را جنگل ها و یا زمین های یخ زده پوشانده اند که مناظر زیبا و حیرت انگیزی را به وجود آورده است. با تحصیل در کانادا فرصتی برای تجربه های متنوع فرهنگی و طبیعی خواهید داشت. در سراسر کانادا می توانید تجربه های جدید و  دلنشینی کسب نمایید؛ از دامنه های اسکی بریتیش کلمبیا گرفته تا چمنزارهای استان مانیتوبا، با شهرهایی مانند تورنتو، مونترال، ونکوور و کبک، که جامعه ای دوستانه و متشکل از فرهنگ های متنوع عرضه می کنند. کانادا به خاطر زیبایی های طبیعی و تنوع فرهنگی در دنیا زبانزد می باشد. این کشور دارای دو زبان رسمی می باشد و زبان انگلیسی و فرانسوی به صورت مشترک در محافل دولتی و اسناد رسمی استفاده می شود. همه این عوامل و سطح بالای کیفیت آموزش در کانادا سبب گشته است که تحصیل در کانادا همواره توجه بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان بین المللی را به خود جلب نماید. همچنین این امکان برای دانشجویان فراهم است تا از یکی از معروف ترین برنامه های ویزای کار پس از تحصیل در دنیا برخوردار شوند. از این رو در ادامه به تمامی جوانب و نکات مهم در خصوص شرایط تحصیل در کشور کانادا پرداخته شده است و هر آنچه را که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید بدانید در ادامه یافت خواهید کرد.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 1 هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

در این ویدئو خواهید آموخت:

تاثیر Study Plan بر اخذ ویزای تحصیلی کانادا.

نحوه نگارش Study Plan.

موارد لازم برای گنجاندن در Study Plan.

بررسی مزایای تحصیل در کانادا.

فایل صوتی این ویدئو

audio هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در کانادا

video هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا

برای تحصیل در کانادا باید شرایط خاصی را فراهم آورید. عوامل مهم زیادی را می توان  نام برد که در دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا تاثیر گذار است، مهم ترین فاکتورها برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا سن، نمره مدرک زبان و تمکن مالی مناسب می باشد. سن شما یکی از عوامل مهم در دریافت ویزای تحصیلی است، هر چه از تاریخ کسب آخرین مدرک تحصیلی شما مدت زمان کمتری گذشته باشد، یا اصطلاحاً گپ تحصیلی کمتری داشته باشید، شانس بالاتری برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارید. نمره مدرک زبان هم در اخذ پذیرش و هم در اخذ ویزای تحصیلی اهمیت دارد. معمولاً دانشگاه ها سطح مشخصی را برای نمره زبان مشخص می کنند. به عنوان مثال در مقطع کارشناسی اغلب دانشگاه ها نمره آیلتس 6 را درخواست می کنند که برای پذیرش باید این نمره را کسب کنید. البته اگر نتوانید به این سطح برسید و 0.5 یا 1 نمره کمتر داشته باشید نیز می توانید پذیرش بگیرید اما باید در دوره زبان انگلیسی در کانادا نیز پذیرش بگیرید و پس از رسیدن به سطح مطلوب وارد دانشگاه شوید. تمکن مالی نیز عامل مهم دیگر است که شما باید نشان دهید که می توانید هزینه یک سال زندگی و تحصیل در کانادا را تامین کنید. هزینه تحصیل بسته به دانشگاهی که پذیرش گرفته اید متفاوت است اما عموماً بین 15 تا 30 هزار دلار در سال می باشد، هزینه های زندگی در کانادا نیز به طور میانگین 10 تا 12 هزار دلار کانادا است. در ادامه در خصوص شرایط تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف و هزینه های تحصیل و زندگی بیشتر توضیح داده شده است. 

هزینه تحصیل در کانادا

در مقایسه با بسیاری از کشورها، هزینه تحصیل در کانادا بسیار مقرون به صرفه است، به احتمال قوی شما بین ۱۵ هزار دلار تا ۳۰ هزار دلار کانادا سالانه برای پوشش شهریه کامل دانشگاه و مخارج زندگی می بایست در نظر بگیرید با این حال این محدوده هزینه فقط به طور متوسط می باشد و با توجه به نوع دانشگاه، رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و شهر محل سکونت این هزینه متغیر است.

همان گونه که ذکر شد هزینه تحصیل در کانادا بسته به دانشگاه ها می تواند بسیار متفاوت باشد و رنج وسیعی را در برگیرد. در جدول زیر هزینه تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی نمایش داده شده است.

مقطع تحصیلی شهریه در سال (دلار کانادا)
مدارس شبانه روزی 30،000 تا 50،000
کارشناسی 5،500 تا 29،000
کارشناسی ارشد 13،000 تا 20،000
دکترا 10،000 تا 20،000

علاوه بر هزینه های دانشگاه، جهت تحصیل در کانادا هزینه های زندگی شامل هزینه مسکن، حمل و نقل، غذا، کتاب و لوازم التحریر نیز باید تأمین شود. هزینه زندگی در کانادا به طور متوسط می تواند بین 14،000 تا 40،000 دلار کانادا در سال باشد.

تحصیل در کانادا در مدارس کانادا

مدارس کانادا یکی از محبوب ترین مدارس در دنیا برای افرادی است که تمایل دارند فرزندانشان در یک کشور خارجی تحصیل کند. مدارس بین المللی فراوانی در کشور کانادا وجود دارد که از سطح کیفی بالایی بر خوردار می باشد و همین امر گزینه های زیادی برای انتخاب یک مدرسه مناسب پیش روی افراد قرار می دهد. سیستم آموزشی کانادا به صورت ملی و یکپارچه اداره نمی شود، بلکه هر یک از ایالات 13 گانه در کانادا به صورت جداگانه در خصوص مسائل آموزشی تصمیم گیری می کند و مدیریت و اجرای مسائل آموزشی بر عهده مقامات دولتی هر استان می باشد. اما با وجود این استقلال، همچنان تفاوت بسیار کمی میان ایالات از لحاظ آموزش و پرورش وجود دارد. تفاوت های مختلف در برنامه درسی، زبان، روش های ارزیابی و سیاست های پاسخگویی وجود دارد. اغلب تحصیل در مدارس کانادا در بین سنین 6 تا 16 ساله می باشد.

تحصیل در کانادا برای کودکان و نوجوانان در مدارس دولتی و خصوصی امکان پذیر می باشد. مدارس خصوصی بین المللی معمولا بیشتر مورد توجه مهاجرین قرار می گیرد، چرا که برای تحصیل در مدارس دولتی باید قیم کودک نیز در خاک کانادا اقامت داشته باشد. در صورتی که والدین دانش آموزان مجوز اقامت در کانادا را داشته باشند فرزندان آن ها می توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی به تحصیل در کانادا بپردازند.

دانش آموزانی که زیر سن قانونی هستند، الزامات خاصی برای تحصیل در کانادا نیاز دارند. در برخی از استان های کانادا 18 سالگی و در برخی 19 سالگی سن قانونی می باشد. برای اینکه دانش آموزان بتوانند به تحصیل در کانادا بپردازند، والدین یا سرپرستان قانونی باید ثابت کنند که فرزند آن ها مراقبت و پشتیبانی لازم را در طول اقامت خود در کانادا دارد. دانش آموزان باید از شرایط زیر برخوردار باشند.

 • یا با والدین یا سرپرست قانونی خود به کانادا بیایند.
 • یا یک سرپرست در کانادا داشته باشند.

سرپرست، یک شخص بزرگسال است که باید شهروند کانادایی باید و یا اقامت دائم کانادا را داشته باشد و مسئولیت دانش آموز را برعهده گیرد. داشتن سرپرست برای افراد زیر 17 سال و بالاتر، اختیاری است، اما افسر پرونده می تواند بسته به پرونده شخص این مورد را الزامی سازد. دانش آموزان باید پیش از ورود به کانادا برای ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهند. مدارک مورد نیاز در بخش مربوط به خود در ادامه عنوان شده است.

نکته بسیار مثبت در خصوص تحصیل در مدارس کانادا این است که یکی از والدین دانش آموز نیز می تواند به عنوان همراه، ویزای کانادا را دریافت کند و فرزند خود را در زمان تحصیل در کانادا همراهی نماید. البته لازم به ذکر است که همراه دانش آموز اجازه کار در کانادا را ندارد و ویزای همراه برای وی آثار اقامتی در پی ندارد.

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

اولین مقطع تحصیلی در دانشگاه های کانادا، مقطع کارشناسی یا لیسانس می باشد. متقاضیان با داشتن مدرک دیپلم 12 ساله، مدرک زبان مورد نیاز و سایر پیش نیاز های ذکر شده توسط دانشگاه می توانند در این مقطع پذیرش بگیرند. تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی از تنوع بالایی در رشته تحصیلی و دانشگاه برخوردار می باشد، بنابراین برای انتخاب رشته گزینه های زیادی پیش روی شما می باشد. اما می توان رشته های زیر را از رشته های محبوب در کانادا برای دانشجویان بین المللی نام برد.

 • لیسانس علوم کامپیوتر
 • لیسانس مهندسی
 • لیسانس روانشناسی
 • لیسانس زبان
 • لیسانس ریاضیات

و شهرهای محبوب کانادا که مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشند شامل موارد زیر است.

 • مونترال
 • برنابی
 • تورنتو
 • ونکوور

دانشجویان برای انتخاب دانشگاه گزینه های زیادی را پیش رو دارند و بسیاری از دانشگاه های کانادا در رتبه بندی های جهانی در سطح مناسبی قرار دارند. هر دانشگاه در کانادا می تواند قوانین و مقررات خود را برای درخواست پذیرش داشته باشد. زمانی که شخص درخواست پذیرش خود را به دانشگاه می فرستد، ایمیلی جهت آگاهی از دریافت درخواست، دریافت خواهد کرد. دانشگاه، مدارک و اسناد مورد نیاز جهت بررسی درخواست را، از طریق ایمیل اعلام خواهد کرد. کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور مهمترین مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا را به شرح زیر اعلام نموده اند.

 • فرم درخواست پذیرش از دانشگاه
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه
 • ریز نمرات مربوط به 3 سال آخر تحصیل
 • مدرک زبان آیلتس

تحصیل در کانادا 3 هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

در این ویدئو خواهید آموخت:

آیا تحصیل در کانادا آثار اقامتی دارد؟

امکان کار در کانادا برای همراه وجود دارد؟

برای بالا بردن شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا چکار می توان کرد؟

آیا امکان تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد؟

فایل صوتی این ویدئو

audio هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در کانادا

video هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان دارنده مدرک لیسانس می تواند برای تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس اقدام نمایند. معمولا تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا بین یک تا دو سال به طول می انجامد. برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد رشته های متنوع فراوانی می توان پیشنهاد داد. اما محبوب ترین آن ها به شرح زیر می باشد.

 • کارشناسی ارشد علوم زیست محیطی
 • کارشناسی ارشد روانشناسی
 • کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر
 • MBA

دانشگاه های بریتیش کلمبیا و رویال رویدز از دانشگاه های کانادایی می باشند که از محبوبیت فراوانی در بین دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برخور دارند. با توجه به اینکه کانادا دو زبان رسمی دارد، دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی یا فرانسوی و یا هر دو تحصیل نمایند. نمرات کسب شده در مقاطع تحصیلی قبلی می تواند در اخذ پذیرش تحصیلی از کانادا تأثیر گذار باشد. در صورتی که شخص بیش از 25 سال سن داشته باشد و بیش از دو سال از فارغ التحصیلی وی گذشته باشد، احتمالا باید مدارکی در خصوص سابقه کار خود نیز ارائه دهد.

برای اخذ پذیرش و تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک زبان ارائه داد. در صورتی که زبان انتخابی برای تحصیل انگلیسی باشد، مدارک زیر آیلتس، C1 پیشرفته یا تافل مورد قبول می باشد.

معمولاً دانشگاه ها قوانین و مقررات مختص به خود برای اخذ پذیرش تحصیلی دارند، اما متداول ترین مدارکی که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا مورد نیاز می باشد، به شرح زیر می باشد.

 • مدرک تحصیلی قبلی
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • رزومه
 • بیانیه هدف از تحصیل
 • اثبات تمکن مالی
 • دو توصیه نامه

مدارک باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شود و اصل آن نیز ضمیمه گردد.

توجه داشته باشید که برخی از دانشگاه ها ممکن است بدون ارائه مدرک زبان نیز به شما پذیرش مشروط دهند، به این صورت که ابتدا باید در یک دوره زبان شرکت کنید و سپس کورس اصلی دانشگاه را آغاز نمایید. 

تحصیل در کانادا در مقطع دکترا

تحصیل در کانادا در مقطع دکترا این امکان را به دانشجویان می دهد که با متخصصین زبده کار کنند و از امکانات پیشرفته برخوردار شوند. تحصیل در مقطع دکترا می تواند بین 3 تا 6 سال به طول انجامد. زبان تحصیل در این مقطع می تواند انگلیسی یا فرانسوی باشد. تحصیل دکترا در کانادا بیشتر بر پایه تحقیقات صورت می پذیرد و دانشجویان وقت کمتری را صرف شرکت در کلاس های درس می نمایند. دانشجویان باید در این مقطع استاد راهنما یا سوپروایزر داشته باشند و تحقیقات خود را با نظارت آن ها انجام دهند.

جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه های کانادا، داشتن مدرک فوق لیسانس الزامی می باشد. پذیرش در این مقطع بسیار رقابتی می باشد و اساتید براساس رزومه دانشجویان را انتخاب می کنند. مواردی که می تواند در انتخاب دانشجویان مؤثر می باشد، در لیست زیر شرح داده شده است.

 • ریز نمرات مقطع تحصیلی قبلی
 • مدرک زبان
 • پروپوزال تحقیقاتی
 • دو توصیه نامه
 • معمولاً مدرک GRE و GMAT از متقاضیان درخواست می شود.

برای تحصیل در کانادا در مقطع دکترا ممکن است دانشگاه ها مصاحبه ای را با متقاضیان ترتیب دهند و به این طریق توانایی های شخص را بهتر ارزیابی کنند. تحصیل دکترا در کانادا معمولا به همراه بورسیه یا فاند می باشد و دانشجویانی که موفق به دریافت فول فاند می شود، می توانند تمامی هزینه های زندگی و تحصیل خود در کانادا را از این طریق تامین نمایند.

در تصویر زیر اطلاعاتی در خصوص دانشگاه های کشور کانادا ارائه شده است.

تحصیل در کانادا هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا به همراه بورس تحصیلی

کانادا از دانشجویان بین المللی استقبال می کند و بورس های تحصیلی فراوانی به آن ها اختصاص می دهد تا شرایط تحصیل در کانادا را برای آن ها مساعد سازد. سازمان امور جهانی در کانادا، بورس های تحصیلی در مقاطع مختلف برای دانشجویان بین المللی که به تحصیل در کانادا می پردازند، اهدا می کند.

بورسیه تحصیلی در کانادا مانند بسیاری دیگر از کشور ها، معمولا در مقطع دکترا اعطا می شود و در مقاطع دیگر به ندرت و در شرایط استثنایی امکان اخذ بورسیه وجود دارد. بورس های تحصیلی که در مقطع دکترا به دانشجویان تعلق می گیرد، به شرح زیر می باشد.

 • کمک هزینه تحصیلی جوایز الماس ملکه الیزابت دوم

  کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در پروژه های PhD منتخب در دانشگاه های کانادا

 • جوایز دکترای پژوهشی IDRC

  بیش از 20،000 دلار کانادا از 3 تا 12 ماه برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه که در مقطع دکترا در کانادا تحصیل می کنند.

 • بورس تحصیلی دکترا ترودو

  تامین مالی PhD برای دانشجویان بین المللی در طیف وسیعی از موضوعات

 • بورس تحصیلی وینج کانادا

  دانشجویان بین المللی را با 50 هزار دلار کانادا در سال، برای سه سال تحصیل در رشته علوم بهداشت، علوم طبیعی، مهندسی، علوم اجتماعی یا علوم انسانی حمایت می کند.

 • بورس تحصیلی از دانشگاه

  علاوه بر بورس های ذکر شده دانشگاه ها نیز برای دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا بورس تحصیلی در نظر می گیرند.

تحصیل در کانادا و هزینه زندگی در کانادا

علاوه بر هزینه های دانشگاه شما باید هزینه زندگی در کانادا را نیز بپردازید. به طور کلی هزینه زندگی در کانادا با توجه به الگوی مصرف، سبک زندگی افراد و محل زندگی متغیر است. بنابراین نمی توان یک عدد واحد برای آن بیان کرد. با این حال در جدول زیر میانگین قیمت برخی از الزامات زندگی در کشور کانادا درج شده است که می تواند اطلاعات کلی از هزینه های زندگی در این کشور در اختیار شما گذارد. 

فهرست اقلام قیمت به دلار کانادا
شیر یک لیتر 2.34
نان یک قرص 500 گرمی 2.84
برنج یک کیلو 4.01
تخم مرغ 12 عدد 3.31
گوشت مرغ 1 کیلو 13.34
گوشت گوساله 1 کیلو 14.89
سیب 1 کیلو 3.97
موز 1 کیلو 1.71
سیب زمینی 1 کیلو 2.69
پیاز 1 کیلو 2.62
آب یک بطری 1.5 لیتری 2.27
هزینه ما هیانه ایاب و ذهاب 95
هزینه های جانبی آب و برق و سرمایش و گرمایش برای آپارتمان 85 متری 147.43
اینترنت پرسرعت با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه و حجم نامحدود 73.92
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 1،238.43
آپارتمان 1 خوابه در حومه شهر 1،008.03
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 2،001.78
آپارتمان 3 خوابه در حومه شهر 1،656.28

تحصیل در کانادا و کار دانشجویی

از آنجا که کانادا ارزش زمان و اهمیت داشتن تحصیلات را درک می کند، دانشجویانی که به تحصیل در کانادا مشغول می باشند، می توانند در کنار تحصیل به کار نیز بپردازند. البته این اجازه کار به صورت کار پاره وقت می باشد اما می تواند بخشی از هزینه های دانشجویان را پوشش دهد. دانشجویان در طول ترم می توانند تا حدود 20 ساعت در هفته به کار بپردازند. این کار می تواند در محوطه دانشگاه باشد و یا خارج از آن. همچنین در طول تعطیلات، کار به صورت تمام وقت امکان پذیر می باشد.

تحصیل در کانادا و بررسی ویزای همراه

مسلماً حتی اگر متقاضیان تمایل به تحصیل در کانادا و بازگشت به کشور خود داشته باشند، نمی خواهند برای این چند سال تحصیل از خانواده خود دور باشند. یکی از مزایای بزرگ تحصیل در کانادا، امکان همراهی خانواده با دانشجو می باشد. متقاضیان می توانند برای اعضای خانواده خود نیز درخواست ویزا دهند. اعضای خانواده به معنای همسر و فرزندان زیر 19 سال می باشد. فرزندان وابسته که بیش از 19 سال سن دارند نیز می توانند خانواده را همراهی کنند. همچین فرزندان می توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی کانادا به تحصیل بپردازند.

خبر خوش دیگر اینکه همسر متقاضی مجوز کار در کانادا را دارد و می تواند به صورت تمام وقت یا پاره وقت برای هر کارفرمایی در کانادا به کار بپردازد. در صورتی که متقاضی پس از پایان تحصیل، مجوز کار پس از تحصیل در کانادا را اخذ نماید، مجوز کار همسر نیز به همان میزان تمدید خواهد شد.

تحصیل در کانادا و معرفی دانشگاه های برتر کانادا

بر اساس رتبه بندی مؤسسه QS بیش از 15 دانشگاه کانادایی در لیست 300 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. برترین آن ها در زیر نشان داده شده است.

تحصیل در کانادا 1 هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای تحصیل در کانادا نیاز به اخذ ویزای تحصیلی می باشد. به متقاضیان توصیه می شود 4 تا 6 ماه پیش از شروع ترم خود برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایند. درخواست ویزای تحصیل در کانادا، به صورت آنلاین صورت می پذیرد. مدارک عمومی جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر می باشد:

 • نامه پذیرش از مؤسسه آموزشی
 • پاسپورت معتبر و اسناد مسافرتی
 • اثبات تمکن مالی برای حمایت از خود و خانواده در زمان اقامت در کانادا
 • نامه هدف از تحصیل
 • مدرک زبان انگلیسی (در بعضی موارد اثبات توانایی در صحبت کردن کافی می باشد)
 • اظهارنامه سرپرست (برای دانش آموزان زیر سن قانونی)

پس از ثبت درخواست نیاز به ثبت اطلاعات بایومتریک شامل اثر انگشت و عکس نیز می باشد. از آنجا که در ایران مرکز درخواست ویزا برای کانادا موجود نمی باشد، باید به کشورهای دیگر سفر کرد و مشخصات بایومتریک را ثبت نمود. معمولا افراد ترکیه را برای این کار انتخاب می کنند. بسته به پرونده شخص ممکن است نیاز به مصاحبه نیز باشد.

مبلغی که باید برای نشان دادن تمکن مالی برای یک سال ارائه داد در جدول زیر نمایش داده شده است. مبالغ به نرخ دلار کانادا می باشد.

خارج از کبک
دانشجو 10،000
عضو اول خانواده 4،000
به ازای هر عضو دیگر 3،000
در کبک
دانشجو 11،000
عضو اول خانواده (بالای 18 سال سن) 5،100
عضو اول خانواده (زیر 18 سال سن) 3،800
به ازای هر عضو دیگر (بالای 18 سال سن) 5,125
به ازای هر عضو دیگر (زیر 18 سال سن) 1,903

تحصیل در کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل

اگر هدف شخص از تحصیل در کانادا، اخذ اقامت این کشور و کار در کانادا باشد، می تواند پس از پایان تحصیلات به کار در این کشور بپردازد. در صورتی که دانشجویان برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی درخواست دهند، می توانند تا سقف سه سال پس از پایان تحصیلات خود به کار در کانادا بپردازند. این مجوز کار تنها یک بار اعطا می شود و قابل تمدید نمی باشد.

مجوز کار پس ار تحصیل در کانادا این امکان را به اشخاص می دهد که به صورت تمام وقت، پاره وقت و یا خوداشتغال به کار بپردازند. تجربه کاری به دست آمده در این دوره می تواند برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس اینتری امتیازاتی به همراه داشته باشد.

اعتبار این مجوز بسته به مدت زمان تحصیل در کانادا بین 8 ماه تا سه سال می باشد. متقاضیان تا 180 روز پس از فارغ التحصیلی اجازه دارند برای اخذ مجوز کار پس از تحصیل اقدام نمایند و در صورتی که ویزای تحصیلی آن ها هنوز معتبر باشد، درخواست خود را باید در خاک کانادا ارائه دهند. در صورتی که اعتبار ویزای تحصیلی آن ها رو به اتمام است باید برای ویزای بازدید کننده درخواست داده و برای درخواست مجوز کار پس از تحصیل را در کانادا اقدام نمایند. متقاضیان همچنین می توانند تا زمان تأیید درخواست خود به صورت تمام وقت به کار در کانادا بپردازند. افراد واجد شرایط دریافت مجوز کار پس از تحصیل می باشند که شرایط زیر را دارا باشند.

 • در هنگام درخواست، 18 سال یا بیشتر هستند.
 • یک برنامه آموزشی فنی یا تخصصی تمام وقت را در یک موسسه واجد شرایط در کبک تجربه گذرانده اند.
 • در دوره های خلبانی در مؤسسات مورد تأیید کانادایی شرکت کرده اند.
 • در یک برنامه تحصیلی حداقل 900 ساعته (معادل 8 ماه) شرکت کرده اند.
 • یک نامه رسمی از موسسه ارائه کرده اند که نشان دهنده مدت زمان برنامه تحصیلی(در ساعت یا ماه) برای تسهیل پردازش و صدور مجوز کار پس از فارغ التحصیلی و اطمینان از زمان دقیق مجوز کار است.

تحصیل در کانادا 4 هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

پس از پایان تحصیل در کانادا، دولت کانادا به فارغ التحصیلان، حق زندگی و کار در کانادا را تا سقف سه سال می دهد و از این طریق می توان در آینده برای اقامت دائم و حتی شهروندی کانادا اقدام نمایند. این مجوز کار بسته به مدت زمان تحصیل شخص در کانادا  برای مدت 8 ماه تا 3 سال صادر می گردد. تحصیل در کانادا می تواند افراد را واجد شرایط اخذ اقامت دائم کانادا سازد. سابقه تحصیل، کار و مهارت های زبان انگلیسی و فرانسه می تواند در اخذ اقامت دائم کانادا تأثیر گذار باشد. سابقه کار و مهارت های زبان همسر نیز می تواند امتیازاتی در پی داشته باشد. برای اخذ اقامت دائم کانادا متقاضیان می توانند از طریق برنامه اکسپرس اینتری اقدام نمایند و با توجه به اینکه از سوابق کار و تحصیل برخوردار می باشند، امتیازات لازم را کسب خواهند نمود.

جهت اخذ تابعیت کانادا سه شرط زیر باید فراهم شود.

 • حضور در کانادا

  شخص باید در 5 سال پیش از درخواست به مدت 3 سال در کانادا حضور داشته باشد. سال های پیش از اخذ اقامت دائم کانادا به اندازه یک دوم در نظر گرفته می شوند.

 • زبان و دانش عمومی

  متقاضی باید دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشد و آزمون شهروندی را بگذراند.

 • مالیات بر درآمد

  متقاضی باید در 5 سال گذشته به مدت 3 سال مالیات پرداخت کرده باشد.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه تحصیل در کانادا

بهترین کشور برای مهاجرت با لیسانس مهندسی کامپیوتر کجاست؟

audio هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

شرایط سیاسی کانادا و انتخاب مجدد آقای ترودو چه تاثیری بر فرآیند مهاجرت ایرانیان دارد؟

audio هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

برای فرد 27 ساله با لیسانس مدیریت بازرگانی، آیا برای تحصیل فوق لیسانس در کانادا بدون مدرک آیلتس راهی وجود دارد؟

audio هزینه زندگی و تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا و سخن پایانی

تحصیل در کانادا با توجه به آنچه که بیان شد می تواند جذابیت های فراوانی داشته باشد. دانشگاه های معتبر و استانداردهای آموزشی برتر در کنار فرهنگ متنوع، مناظر طبیعی حیرت انگیر و حمایت از دانشجویان بین المللی، سبب گشته است که متقاضیان فراوانی جهت تحصیل در کانادا اقدام نمایند. جنبه های مختلف تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی از قبیل نحوه اخذ پذیرش تحصیلی، بورس تحصیلی در کانادا، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا و شرایط کار پس از تحصیل در کانادا از مهم ترین نکاتی بودند که مورد بررسی قرار گرفت. مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش با تهیه این مقاله، تلاش نموده است که اطلاعات جامع و کاملی در خصوص تحصیل در کانادا در اختیار مشتاقان قرار دهد. همچنین این مؤسسه با به کار گیری وکیل رسمی مهاجرت در کانادا در فرآیند اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی کانادا، خدمات تخصصی ارائه می دهد. امید این نوشتار مطلوب شما واقع شده باشد. شما همواره می توانید سوالات خود در خصوص تحصیل در کانادا را در قسمت دیدگاه های همین مقاله عنوان کرده تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخ گوی شما باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

251 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. KASRA گفته:

  ببخشید در کانادا برای رشته های مهندسی در شهر کوچک غیر از تورنتو و ونکوور …………..ایا هزینه تحصیل زندگی پایین تر میاد؟؟؟
  پسر عموی من بهم گفت در شهر های بزرگ تحصیل نکن شما تحصیلت را در شهر کوچک و کم هزینه بکن و برای کار برو جا ها بزرگ تر و بهتر………بنظرتون پیشنهاد خوبیه؟
  چون تو سایت دانشگاه دیدم در دانشگاه بریتیش کلمبیا مهندسی برق زده بود 30 هزار دلار کانادا برای این زشته

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام.
   تحصیل در کانادا نیازمند داشتن سرمایه لازم برای تحصیل و زندگی در این کشور هستش. نمره زبان هم لازمه و اینکه نباید گپ تحصیلیتون زیاد باشه. هزینه های تحصیل در کانادا از 12 تا 95 هزار دلار کانادا بسته به دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوته و این مبلغ سوای هزینه زندگی در کانادا و هزینه پذیرش و ویزا هستش. با توجه به تعداد زیاد رشته ها و دانشگاه ها، رشته های قابل ارائه در هر دانشگاه هارو می تونید از طریق سایت اون دانشگاه مشاهده کنید.
   هزینه خورد و خوراک در کشور کانادا زیاد نیست. معمولا برای یک خانواده 4 نفره هزینه خورد و خوراکی را معادل 500$ باید در نظر گرفت. به این علت که در ونکوور هزینه ها کمی بالاتر است این رقم شاید 10% افزایش یابد. البته هزینه اجاره مسکن هم جداگانه خواهید داشت.

   پاسخ
 2. زهرا گفته:

  سلام 32 سال سن – کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی -2 فزند 11 و 4 ساله – همسرم 46 سال سن و لیسانس تربیت بدنی
  ایلتس 6 دارم و سابقه ی 10 ماه زندگی با ویزای تحصیلی به فرانسه دارم ولی متاسفانه ویازی تحصیلی رشته MBA کاناداوست ونکوور ریجکت شده به کانادا در اوریل 2018
  جطور ممکنه راهنمایی کنید لطفا که از چه طریق امکان ویزای و اقامت کانادا را خواهم گرفت ؟ ای دوره های کو اپ امکان پذیر هست ؟ چه تضمینی وجود داره ؟
  بسیار سپاس

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام.
   برای کار در کانادا مراحل زیر رو طی کنید:
   کار در کانادا از طریق امتیازبندی و دارای شرایط خاصی بوده و ویژه متخصصان و نیروهای کار ماهر (دارای مدرک دانشگاهی و بدون مدرک دانشگاهی داری مهارت بالای شغلی) در مشاغل مورد نیاز این کشور است که پس از قبولی در سیستم امتیاز بندی طی مراحلی ویزای کار کانادا را به دست می آوردند این ویزا نیازمند نمره زبان ترجیحاً بالای 6.5 و معادل آن و سابقه کار حداقل 3 ساله و مرتبط با رشته تحصیلی که قابل اثبات باشد و سایر فاکتورهاست که از جمله آن می توان به سن زیر 40 سال اشاره نمود. همچنین پروسه درخواست تا اخذ ویزای کار کانادا نیازمند گذراندن زمان مورد نیاز تا انتخاب شدن توسط دولت کانادا (معمولاً بالای 1 سال) می باشد.
   https://malekpourmie.com/کار-در-کانادا/

   پاسخ
 3. نامشخص گفته:

  با سلام ُ
  من 27 سال دارم و 7 سال هست که در شرکت نستله کار کردم در حال حاضر IELTS 7 دارم و لیسانس صنایع از داشنگاه آزاد دارم .
  بنده تمایل به تحصیل دارم و می خواهم همسرم به صورت همراه با من بیایند تا بتواند کار کند . آیا امکان دریفت ویزای تحصیلی با این شرایط وجود دارد ؟
  متشکرم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام.
   تحصیل در کانادا نیازمند داشتن سرمایه لازم برای تحصیل و زندگی در این کشور هستش. نمره زبان هم لازمه و اینکه نباید گپ تحصیلیتون زیاد باشه. هزینه های تحصیل در کانادا از 12 تا 95 هزار دلار کانادا بسته به دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوته و این مبلغ سوای هزینه زندگی در کانادا و هزینه پذیرش و ویزا هستش. با توجه به تعداد زیاد رشته ها و دانشگاه ها، رشته های قابل ارائه در هر دانشگاه هارو می تونید از طریق سایت اون دانشگاه مشاهده کنید.
   هزینه خورد و خوراک در کشور کانادا زیاد نیست. معمولا برای یک خانواده 4 نفره هزینه خورد و خوراکی را معادل 500$ باید در نظر گرفت. به این علت که در ونکوور هزینه ها کمی بالاتر است این رقم شاید 10% افزایش یابد. البته هزینه اجاره مسکن هم جداگانه خواهید داشت.
   هسمرتون هم چند ماه بعد شما میتونند وارد کانادا بشند و درخواست کار بدن و با پیدا کردن کار، مشغول به کار بشتن

   پاسخ
 4. Ali Ghorbani گفته:

  سلام و خدا قوت، ممنون از سایت خوبتون

  آیا من با داشتن مدرک کارشناسی حسابداری با معدل 19.46 از دانشگاه دولتی فنی حرفه ای (دانشکده شمسی پور تهران) ، و رتبه ی 1 ارشد حسابداری ، با معدل 19.60 (معدل ترم اول) در دانشگاه تهران روزانه

  همینطور تافل 104

  Gmat690(تخمینی، هنوز امتحان رسمی رو ندادم)

  یک مقاله isi (مقاله ی دوم در حال نوشتن می باشد)

  در سن 25 سالگی شانسی برای گرقتن فول فاند در مقطع دکترا (در رشته های مانند Finance، MBA،Accounting) در کشور کانادا رو دارم؟

  بنده قصدم مهاجرت و گرفتن اقامت از طریق تحصیل هست و از اونجایی که تمکن مالی ندارم، نیاز به فول فاند دارم. به نظر شما چقدر شانس گرفتن بورسیه رو دارم ؟

  تشکر و سپاس.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما رزومه مناسبی دارید و شانس دریافت بورسیه را دارید. باید با اساتید دانشگاه برای دریافت فاند و پذیرش مکاتبه کنید.

   پاسخ
 5. آناهيتا گفته:

  سلام .ميخوام بدونم هزينه يك سال تحصيلي كارشناسي رشته بيوتكنولوژي در دانشگاه بريتيش كلمبيا چقدره

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شهریه برای هر سال 37,690 دلار کانادا می باشد و هزینه زندگی در ونکوور بین 1000 تا 1800 یورو در ماه

   پاسخ
 6. AMG گفته:

  سلام و خداقوت، ممنون از سایت عالیتون

  سوال من این هست که اگر کسی در مقطع دکترای حسابداری بورسیه کامل دریافت کنه و شرایط لازم رو داشته باشه به جز ” تمکن مالی”، چقدر احتمال رفتن و تایید شدن هست ؟ (کشور کانادا)

  آیا نمیشه با کار هفتگی و تحقیقات و دستیاری هزینه ها رو پوشش داد؟

  تشکر و سپاس.

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   اگر بورسیه کامل دریافت می کنید، همه هزینه های شما را پوشش می دهد. و می توانید شهریه و هزینه زندگی را بپردازید.

   پاسخ
 7. mehdi گفته:

  سلام
  درحال حاظر دررشته مهندسی کامپیوتر تحصیل میکنم برای کارشناسی حدود دو سال دیگه درسم تموم میشه سنم هم 33 سال هست برای مدرک اکادمیک زبان هم اقدام کردم از نظر مالی شرایط خوب هست با این شرایط و اینکه بتونم گپ تحصیلی رو هم پر کنم چه شرایط دیگه ای باید داشته باشم برای دریافت ویزا؟

  Rating: 5
  پاسخ
 8. مهدیه گفته:

  سلام . برای بورسیه و مهاجرت تحصیلی برای رشته ی مدیریت فناوری اطلاعات کدام کشور مناسب تر است ؟

  Rating: 5
  پاسخ
 9. Ali karimpour گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید.من دانشجوی ترم 2 رشته مهندسی مواد و متاوژی هستم ولی علاقه ای به این رشته ندارم معدل دیپلمم 18(فنی(رشته الکترونیک)) بوده از وقتی که بچه بودم همیشه دنبال رباتیک بودم و مسابقات اسیایی و اقیانوسیه رباتیک رو شرکت کردم به همراه چند تا مسابقه کشوری دیگه توی برنامه نویسی به زبان c و برای میکروکنترلر های ARM و PIC تخصص دارم و داخل طراحی مدارهای الکترونیکی تسلط کامل دارم علاقه مند به تحصیل در رشته علوم کاپیوتر برای مقطع لیسانس زبان انگلیسیم خوبه ولی مدرک زبان ندارم (دنبال گرفتن مدرک هستم) تمکن مالی هم خوبه و خودم توی بورس فارکس کار میکنم . با توجه به شرایط بنده ایا میتونم برای مقطع لیسانس علوم کامپیوتر در کانادا اقدام کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام.
   شرایط تحصیل در کانادا:
   تحصیل در کانادا نیازمند داشتن سرمایه لازم برای تحصیل و زندگی در این کشور هستش. نمره زبان هم لازمه و اینکه نباید گپ تحصیلیتون زیاد باشه. هزینه های تحصیل در کانادا از 12 تا 95 هزار دلار کانادا بسته به دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوته و این مبلغ سوای هزینه زندگی در کانادا و هزینه پذیرش و ویزا هستش. با توجه به تعداد زیاد رشته ها و دانشگاه ها، رشته های قابل ارائه در هر دانشگاه هارو می تونید از طریق سایت اون دانشگاه مشاهده کنید.
   با موسسه تماس بگیرید تا شرایطتون رو دقیق تر بررسی کنند.

   پاسخ
 10. محمد گفته:

  با سلام و خسته نباشید.با کارشناسی ارشد و شرایط مالی خوب .و سن سی سال.بدون مدرک زبان.میشه در کالج کانادا پذیرش گرفت؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. کانادا برای تحصیل به سن و گپ تحصیلی حساسه. با موسسه تماس بگیرید تا مشاورین ما شرایژ شما رو ارزیابی و راهنماییتون کنند.

   پاسخ
 11. za گفته:

  سلام .پسرم ۱۸سالش دیپلم تجربی بامعدل ۱۹/۹۴میخواستم بدونم برای پزشکی درکانادا به هیچ وجه نمیشه توچهارسال اول که باید لیسانس مرتبط بگیرن بورسیه بشن … سپاسگزارم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. هزینه شرکت در دور های پیش پزشکی با خود دانسجوست . البته اگه وضعیت تحصیلی فرزندتون خوب باشه خود دانشگاه حین تحصیل بهشون تخفیف شهریه میده.
   شما برای تحصیل پزشکی در کانادا نیاز به شرکت در دوره های پیش پزشکی خواهید داشت که بعد قبولی در اون دوره میتونین درخواست معادلسازی واحدها رو داشته باشید که البته بستگی به اعتبار دانشگاه محل تحصیلتون داره که کشور کانادا قبولش داشته باشه یا نه.

   پاسخ
 12. ناشناس گفته:

  دختر بنده لیسانس گریم سینمایی داره چطور میتونم برای ادامه تحصیل و اقامتش در کانادا اقدام کنم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام.
   شرایط تحصیل در کانادا:
   تحصیل در کانادا نیازمند داشتن سرمایه لازم برای تحصیل و زندگی در این کشور هستش. نمره زبان هم لازمه و اینکه نباید گپ تحصیلیتون زیاد باشه. هزینه های تحصیل در کانادا از 12 تا 95 هزار دلار کانادا بسته به دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوته و این مبلغ سوای هزینه زندگی در کانادا و هزینه پذیرش و ویزا هستش. با توجه به تعداد زیاد رشته ها و دانشگاه ها، رشته های قابل ارائه در هر دانشگاه هارو می تونید از طریق سایت اون دانشگاه مشاهده کنید.
   با موسسه تماس بگیرید تا شرایطتون رو دقیق تر بررسی کنند.

   پاسخ
 13. محمد امین زارعی گفته:

  با سلام و عرض ادب.بنده حدودچهل روز پیش برای ویزای تحصیلی کانادا(کالج ) انگشت نگاری رو در سفارت کانادا انجام دادم و چند روز پیش جواب مردودی به ایمیل فرستادن که فقط تنها مورد که گفته بودند باید ما رو قانع کنی به برگشت بعد از تحصیل. کارشناسی ارشد شیمی هستم.هشت سال سابقه بیمه غیر مرتبط به رشته دارم…..با تمکن مالی خوب از خودم و پدرم….وتمامی مدارک لازمه دیگر که فرستاده شد.و خواستم دوباره درخواست بدم آیا موسسه میتونه در شرایط فعلی منو کمک کنه برای دریافت ویزا تحصیلی کانادا.ویا اینکه چه راهکاری پیشنهاد میفرمایید.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. بله ما سابقه برگردوندن ویزاهای ریجکتی زیادی رو داریم. با موسسه تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند و شرایط رو بهتون توضیح بدند.

   پاسخ
 14. tinanazari گفته:

  سلام من ۳۹ سالمه لیسانس دارم میتونم برای دوره زبان کانادا اقدام کنم، البته من در طی این سال‌ها کار کردم و مدارک دوره های زیادی هم دارم این می اونه شانس من برای ویزا گرفتن بالا ببره؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   سن شما برای دوره زبان در کانادا مناسب نیست. اگر سابقه کار مناسب و مدرک زبان دارید بهتر است از طریق اسکیل ورکر اقدام کنید یا برای کشورهای اروپایی که به سن حساس نیستند اقدام کنید.

   پاسخ
 15. زهرا گفته:

  سلام
  من دانشحوی کارشناسی ادبیات انگلیسی هستم و معدلم در حال حاضر ۱۷ هست
  میخواستم ببینم من به مدرک زبان احتیاج دارم؟
  و این که احتمال بورس من وجود داره؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام.
   شرایط تحصیل در کانادا:
   تحصیل در کانادا نیازمند داشتن سرمایه لازم برای تحصیل و زندگی در این کشور هستش. نمره زبان هم لازمه و اینکه نباید گپ تحصیلیتون زیاد باشه. هزینه های تحصیل در کانادا از 12 تا 95 هزار دلار کانادا بسته به دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوته و این مبلغ سوای هزینه زندگی در کانادا و هزینه پذیرش و ویزا هستش. با توجه به تعداد زیاد رشته ها و دانشگاه ها، رشته های قابل ارائه در هر دانشگاه هارو می تونید از طریق سایت اون دانشگاه مشاهده کنید.
   با موسسه تماس بگیرید تا شرایطتون رو دقیق تر بررسی کنند.

   شرایط اخذ بورسیه تحصیلی:
   اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpourmie.com/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 16. Zahra گفته:

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی ادبیات انگلیسی ام
  میخواستم ببینم تو‌چه کشور هایی و با چه شرایطی میتونم در کانادا یا امریکا تحصیل کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای پاسخ صحیح به این سوال قبلش باید شرایط سنی، سطح زبان و میزان سرمایه شما بررسی بشه. با موسسه تماس بگیرید تا شرایط سما رو ارزیابی و راهنماییتون کنند.

   پاسخ
 17. شهاب گفته:

  درود بر شما
  مقاله بسیار خوبی بود
  آیا امکان داشتن ویزای همراه به صورت همزمان وجود دارد؟

  Rating: 5
  پاسخ
   • محمدرضا گفته:

    برای ویزای همراه که باید تکی اقدام بشه اینکه بعداز اوکی شدن ویزای دانشجو و بعد اینکه برای ویزا همسر اقدام بکنیم این احتمال هست که بشه باهم کشور رو ترک کنیم یا اینکه حتما اول باید دانشجو وارد خاک کانادا بشه

    Rating: 4
    پاسخ
    • MIE.Malekpour1 گفته:

     با سلام
     خیر. متقاضی اصلی اول باید به کانادا بره و اقامت بگیره تا بتونه برای همراه اقدام کنه. معمولا یک فاصله 3 تا 4 ماهه بین دانشجو و همراهان هست.

     پاسخ
 18. مازیار گفته:

  سلام وقت بخیر ، شخصی که 7 سال گپ تحصیلی داره و 32 سالشه اما 5 سال سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی داره به همراه رزومه کاری قوی.مدرک آیلتس آکادمیک اورال 7. لیسانس مهندسی تکنولوژی مخابرات. کاردانی فناوری اطلاعات و ارتباطات. آیا چنین شخصی میتونه توی کشوره کانادا کالج های 1 ساله با قیمت مناسب پذیرش بگیره مثلا از ایالت های ارزون تری مثل ساسکاچوان. هدف اصلی اینه بعد از اتمام تحصیل وارد بازار کار شه و سپس PRشه.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. با توجه به سن و گپ تحصیلیتون شرایطتون سخت میشه. با موسسه تماس بگیرید تا شرایطتون رو کامل ارزیابی کنند و شانستون رو برای تحصیل در کانادا بهتون اعلام کنند.

   پاسخ
 19. S hz گفته:

  سلام وقتتون بخير من يه سال ديگه مدرك ديپلمم رو وهمچنين ايلتسم رو با نمره بالا ميگيرم و معدلمم بالاي١٩.٩٠هست ميخوام توي كانادا دندان بخونم و اونطور كه ميدونم براي دوره ليسانس هزينه نسبتا زيادي به عنوان شهريه و زندگي لازمه ميخواستم ببينم كالج ها وامي رو در نظر گرفتن براي دانشجو هاي بين المللي يا خير

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. وام بهتون نمیدن ولی اگه شرایط تحصیلیتون خوب باشه دانشگاه بهتون تخفیف شهریه میده.
   تحصیل پزشکی و رشته های مرتبط با آن در اکثر کشورها نیازمند گذراندن دور های پیش پزشکی و یا آزمون های تخصصی مربوطه به همراه داشتن مدرک زبان رسمی آن کشور حداکثر بعد از گذشت دو ترم از تحصیل پزشکی شما می باشد. مدارک و شرایط دیگری نیز مورد نیاز خواهد بود. با دفاتر ما تماس بگیرید تا شرایط شما را ارزیابی کنند.

   پاسخ
 20. سارا قاسمی گفته:

  سلام
  من دانش آموز سال ۱۲ام رشته ریاضی مدارس سمپاد هستم . طی این 5 سال اخیر همیشه نمره کارنامه ام بالای 19.80 بوده.مدارک آیلیتس ۷ و تافل 100و GRE خوب دارم و دو مقاله ی ISI دارم و تا یه ماه دیگه هم مدرک زبان فرانسوی رو میگیرم. من پارسال مدال نقره المپیاد فیزیک کشوری گرفتم. قصد تحصیل توی رشته کامپیوتر رو دارم و تا الان مدارک کامپیوتری مانند ICDL و فوتوشاپ رو دارم و روی برنامه نویسی پایتون و #C و طراحی سایت مسلط هستم .من می خوام حداکثر تا یه سال دیگه برای مقطع کارشناسی از یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش بگیرم. چقدر شانس بورس کامل دارم چون من سرمایه شخصی ندارم و از کدوم دانشگاه ها میتونم پذیرش بگیرم؟
  خیلی ممون از سایت عالتون لطفا جوابم رو بدین

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی:
   اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpourmie.com/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 21. نیما گفته:

  سلام و خسته نباشید

  میخواستم بدونم توی گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا برای ارشد دانشگاهی که توی ایران تحصیل کردم تاثیر داره؟(آزاد یا دولتی)

  Rating: 5
  پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
Rating: 5