تحصیل در کانادا و بررسی شرایط آن

تحصیل در کانادا، اخذ ویزای تحصیلی کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل مورد توجه بسیاری از هموطنان بوده است، از این در این نوشتار به صورت تخصصی و علمی به بررسی این موضوع پرداخته شده است. کانادا کشوری پهناور با دانشگاه های برتر می باشد که توجه دانشجویان بین المللی زیادی را به خود جلب نموده است و سوالات زیادی را برای متقاضیان به وجود آورده است. سوالاتی از قبیل اینکه دانشگاه های برتر کانادا کدامند؟ چگونه می توان برای اخذ پذیرش تحصیل در کانادا اقدام نمود؟ در این نوشتار به پاسخ گویی به این سوالات و موارد مهم دیگری از قبیل نحوه اخذ ویزای تحصیل در کانادا، اقامت پس از پایان تحصیل در کانادا و جوانب مهم دیگر پرداخته شده است. امید است این مقاله که توسط کارشناسان زبده مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش نگاشته شده است، اطلاعات مورد نیاز در خصوص تحصیل در کانادا فراهم آورده باشد.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • تحصیل در کانادا و شرایط عمومی
 • تحصیل در کانادا در مدارس کانادا
 • تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در کانادا در مقطع دکترا
 • تحصیل در کانادا به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در کانادا و هزینه زندگی و تحصیل در کانادا
 • تحصیل در کانادا و کار دانشجویی
 • تحصیل در کانادا و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در کانادا و معرفی دانشگاه های برتر کانادا
 • تحصیل در کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • تحصیل در کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
تحصیل در کانادا هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل در کانادا و شرایط عمومی

کشور کانادا در شمال قاره آمریکا واقع شده است و با وسعت 9.98 میلیون کیلومتر مربع نیمی از شمال قاره آمریکای شمالی را اشغال کرده است و دومین کشور پهناور در دنیا می باشد. با دارا بودن حدود 37 میلیون نفر جمعیت می توان گفت که، تراکم جمعیت در این کشور اندک می باشد و بیشتر سطح آن را جنگل ها و یا زمین های یخ زده پوشانده اند که مناظر زیبا و حیرت انگیزی را به وجود آورده است. با تحصیل در کانادا فرصتی برای تجربه های متنوع فرهنگی و طبیعی خواهید داشت. در سراسر کانادا می توانید تجربه های جدید و  دلنشینی کسب نمایید؛ از دامنه های اسکی بریتیش کلمبیا گرفته تا چمنزارهای استان مانیتوبا، با شهرهایی مانند تورنتو، مونترال، ونکوور و کبک، که جامعه ای دوستانه و متشکل از فرهنگ های متنوع عرضه می کنند. کانادا به خاطر زیبایی های طبیعی و تنوع فرهنگی در دنیا زبانزد می باشد. این کشور دارای دو زبان رسمی می باشد و زبان انگلیسی و فرانسوی به صورت مشترک در محافل دولتی و اسناد رسمی استفاده می شود. همه این عوامل و سطح بالای کیفیت آموزش در کانادا سبب گشته است که تحصیل در کانادا همواره توجه بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان بین المللی را به خود جذب نماید. همچنین این امکان برای دانشجویان فراهم است تا از یکی از معروف ترین برنامه های ویزای کار پس از تحصیل در دنیا برخوردار شوند. از این رو در ادامه به تمامی جوانب و نکات مهم در خصوص تحصیل در کانادا پرداخته شده است.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 1 هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در کانادا

video هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در کانادا

audio هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا در مدارس کانادا

مدارس کانادا یکی از محبوب ترین مدارس در دنیا برای افرادی است که تمایل دارند فرزندانشان در یک کشور خارجی تحصیل کند. مدارس بین المللی فراوانی در کشور کانادا وجود دارد که از سطح کیفی بالایی بر خوردار می باشد و همین امر گزینه های زیادی برای انتخاب یک مدرسه مناسب پیش روی افراد قرار می دهد. سیستم آموزشی کانادا به صورت ملی و یکپارچه اداره نمی شود، بلکه هر یک از ایالات 13 گانه در کانادا به صورت جداگانه در خصوص مسائل آموزشی تصمیم گیری می کند و مدیریت و اجرای مسائل آموزشی بر عهده مقامات دولتی هر استان می باشد. اما با وجود این استقلال، همچنان تفاوت بسیار کمی میان ایالات از لحاظ آموزش و پرورش وجود دارد. تفاوت های مختلف در برنامه درسی، زبان، روش های ارزیابی و سیاست های پاسخگویی وجود دارد. اغلب تحصیل در مدارس کانادا در بین سنین 6 تا 16 ساله می باشد.

تحصیل در کانادا برای کودکان و نوجوانان در مدارس دولتی و خصوصی امکان پذیر می باشد. مدارس خصوصی بین المللی معمولا بیشتر مورد توجه مهاجرین قرار می گیرد. با این حال در صورتی که دانش آموزان مجوز اقامت در کانادا را داشته باشند می توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی به تحصیل در کانادا بپردازند.

دانش آموزانی که زیر سن قانونی هستند، الزامات خاصی برای تحصیل در کانادا نیاز دارند. در برخی از استان های کانادا 18 سالگی و در برخی 19 سالگی سن قانونی می باشد. برای اینکه دانش آموزان بتوانند به تحصیل در کانادا بپردازند، والدین یا سرپرستان قانونی باید ثابت کنند که فرزند آن ها مراقبت و پشتیبانی لازم را در طول اقامت خود در کانادا دارد. دانش آموزان باید از شرایط زیر برخوردار باشند.

 • یا با والدین یا سرپرست قانونی خود به کانادا بیایند.
 • یا یک سرپرست در کانادا داشته باشند.

سرپرست، یک شخص بزرگسال است که باید شهروند کانادایی باید و یا اقامت دائم کانادا را داشته باشد و مسئولیت دانش آموز را برعهده گیرد. داشتن سرپرست برای افراد زیر 17 سال و بالاتر، اختیاری است، اما افسر پرونده می تواند بسته به پرونده شخص این مورد را الزامی سازد. دانش آموزان باید پیش از ورود به کانادا برای ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهند. مدارک مورد نیاز در بخش مربوط به خود در ادامه عنوان شده است.

نکته بسیار مثبت در خصوص تحصیل در مدارس کانادا این است که والدین دانش آموز نیز می توانند به عنوان همراه، ویزای کانادا را دریافت کنند و فرزند خود را در زمان تحصیل در کانادا همراهی نمایند.

پاسپورت کانادا 3 1 هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی از تنوع بالایی در رشته تحصیلی و دانشگاه برخوردار می باشد. اما می توان رشته های زیر را از رشته های محبوب در کانادا برای دانشجویان بین المللی نام برد.

 • لیسانس علوم کامپیوتر
 • لیسانس مهندسی
 • لیسانس روانشناسی
 • لیسانس زبان
 • لیسانس ریاضیات

و شهرهای محبوب کانادا که مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشند شامل موارد زیر است.

 • مونترال
 • برنابی
 • تورنتو
 • ونکوور

هر دانشگاه در کانادا می تواند قوانین و مقررات خود را برای درخواست پذیرش داشته باشد. زمانی که شخص درخواست پذیرش خود را به دانشگاه می فرستد، ایمیلی جهت آگاهی از دریافت درخواست، دریافت خواهد کرد. دانشگاه، مدارک و اسناد مورد نیاز جهت بررسی درخواست را، از طریق ایمیل اعلام خواهد کرد. دانشجویان برای انتخاب دانشگاه گزینه های زیادی را پیش رو دارند و بسیاری از دانشگاه های کانادا در رتبه بندی های جهانی در سطح مناسبی قرار دارند. 

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان دارنده مدرک لیسانس می تواند برای تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس اقدام نمایند. معمولا تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا بین یک تا دو سال به طول می انجامد. برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد رشته های متنوع فراوانی می توان پیشنهاد داد. اما محبوب ترین آن ها به شرح زیر می باشد.

 • کارشناسی ارشد علوم زیست محیطی
 • کارشناسی ارشد روانشناسی
 • کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر
 • MBA

دانشگاه های بریتیش کلمبیا و رویال رویدز از دانشگاه های کانادایی می باشند که از محبوبیت فراوانی در بین دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برخور دارند. با توجه به اینکه کانادا دو زبان رسمی دارد، دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی یا فرانسوی و یا هر دو تحصیل نمایند. نمرات کسب شده در مقاطع تحصیلی قبلی می تواند در اخذ پذیرش تحصیلی تأثیر گذار باشد. در صورتی که شخص بیش از 25 سال سن داشته باشد و بیش از دو سال از فارغ التحصیلی وی گذشته باشد، احتمالا باید مدارکی در خصوص سابقه کار خود نیز ارائه دهد.

برای اخذ پذیرش و تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک زبان ارائه داد. در صورتی که زبان انتخابی برای تحصیل انگلیسی باشد، مدارک زیر آیلتس، C1 پیشرفته یا تافل مورد قبول می باشد.

معمولاً دانشگاه ها قوانین و مقررات مختص به خود برای اخذ پذیرش تحصیلی دارند، اما متداول ترین مدارکی که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا مورد نیاز می باشد، به شرح زیر می باشد.

 • مدرک تحصیلی قبلی
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • رزومه
 • بیانیه هدف از تحصیل
 • اثبات تمکن مالی
 • دو توصیه نامه

مدارک باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شود و اصل آن نیز ضمیمه گردد.

توجه داشته باشید که برخی از دانشگاه ها ممکن است بدون ارائه مدرک زبان نیز به شما پذیرش مشروط دهند، به این صورت که ابتدا باید در یک دوره زبان شرکت کنید و سپس کورس اصلی دانشگاه را آغاز نمایید. 

تحصیل در کانادا 1 هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا در مقطع دکترا

تحصیل در کانادا در مقطع دکترا این امکان را به دانشجویان می دهد که با متخصصین زبده کار کنند و از امکانات پیشرفته برخوردار شوند. تحصیل در مقطع دکترا می تواند بین 3 تا 6 سال به طول انجامد. زبان تحصیل در این مقطع می تواند انگلیسی یا فرانسوی باشد. تحصیل دکترا در کانادا بیشتر بر پایه تحقیقات صورت می پذیرد و دانشجویان وقت کمتری را صرف شرکت در کلاس های درس می نمایند. دانشجویان باید در این مقطع استاد راهنما یا سوپروایزر داشته باشند و تحقیقات خود را با نظارت آن ها انجام دهند.

جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه های کانادا، داشتن مدرک فوق لیسانس الزامی می باشد. پذیرش در این مقطع بسیار رقابتی می باشد و اساتید براساس رزومه دانشجویان را انتخاب می کنند. مواردی که می تواند در انتخاب دانشجویان مؤثر می باشد، در لیست زیر شرح داده شده است.

 • ریز نمرات مقطع تحصیلی قبلی
 • مدرک زبان
 • پروپوزال تحقیقاتی
 • دو توصیه نامه
 • معمولاً مدرک GRE و GMAT از متقاضیان درخواست می شود.

برای تحصیل در کانادا در مقطع دکترا ممکن است دانشگاه ها مصاحبه ای را با متقاضیان ترتیب دهند و به این طریق توانایی های شخص را بهتر ارزیابی کنند. تحصیل دکترا در کانادا معمولا به همراه بورسیه یا فاند می باشد و دانشجویانی که موفق به دریافت فول فاند می شود، می توانند تمامی هزینه های زندگی و تحصیل خود در کانادا را از این طریق تامین نمایند.

در تصویر زیر اطلاعاتی در خصوص دانشگاه های کشور کانادا ارائه شده است.

تحصیل در کانادا هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا
شرایط ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا به همراه بورس تحصیلی

کانادا از دانشجویان بین المللی استقبال می کند و بورس های تحصیلی فراوانی به آن ها اختصاص می دهد تا شرایط تحصیل در کانادا را برای آن ها مساعد سازد. سازمان امور جهانی در کانادا، بورس های تحصیلی در مقاطع مختلف برای دانشجویان بین المللی که به تحصیل در کانادا می پردازند، اهدا می کند.

بورسیه های تحصیلی در کشور کانادا مانند بسیاری دیگر از کشور ها، معمولا در مقطع دکترا اعطا می شود و در مقاطع دیگر به ندرت و در شرایط استثنایی امکان اخذ بورسیه وجود دارد. بورس های تحصیلی که در مقطع دکترا به دانشجویان تعلق می گیرد، به شرح زیر می باشد.

 • کمک هزینه تحصیلی جوایز الماس ملکه الیزابت دوم

  کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در پروژه های PhD منتخب در دانشگاه های کانادا

 • جوایز دکترای پژوهشی IDRC

  بیش از 20،000 دلار کانادا از 3 تا 12 ماه برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه که در مقطع دکترا در کانادا تحصیل می کنند.

 • بورس تحصیلی دکترا ترودو

  تامین مالی PhD برای دانشجویان بین المللی در طیف وسیعی از موضوعات

 • بورس تحصیلی وینج کانادا

  دانشجویان بین المللی را با 50 هزار دلار کانادا در سال، برای سه سال تحصیل در رشته علوم بهداشت، علوم طبیعی، مهندسی، علوم اجتماعی یا علوم انسانی حمایت می کند.

 • بورس تحصیلی از دانشگاه

  علاوه بر بورس های ذکر شده دانشگاه ها نیز برای دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا بورس تحصیلی در نظر می گیرند.

تحصیل در کانادا و هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

در مقایسه با بسیاری از کشورها، هزینه تحصیل در کانادا بسیار مقرون به صرفه است، به احتمال قوی شما بین ۱۵ هزار دلار تا ۳۰ هزار دلار کانادا سالانه برای پوشش شهریه کامل دانشگاه و مخارج زندگی می بایست در نظر بگیرید با این حال این محدوده هزینه فقط به طور متوسط می باشد و با توجه به نوع دانشگاه، رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و شهر محل سکونت این هزینه متغیر است.

همان گونه که ذکر شد هزینه تحصیل در کانادا بسته به دانشگاه ها می تواند بسیار متفاوت باشد و رنج وسیعی را در برگیرد. در جدول زیر هزینه تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی نمایش داده شده است.

مقطع تحصیلی شهریه در سال (دلار کانادا)
مدارس شبانه روزی 30،000 تا 50،000
کارشناسی 5،500 تا 29،000
کارشناسی ارشد 13،000 تا 20،000
دکترا 10،000 تا 20،000

علاوه بر هزینه های دانشگاه، جهت تحصیل در کانادا هزینه های زندگی شامل هزینه مسکن، حمل و نقل، غذا، کتاب و لوازم التحریر نیز باید تأمین شود. هزینه زندگی در کانادا به طور متوسط می تواند بین 14،000 تا 40،000 دلار کانادا در سال باشد.

تحصیل در کانادا و کار دانشجویی

از آنجا که کانادا ارزش زمان و اهمیت داشتن تحصیلات را درک می کند، دانشجویانی که به تحصیل در کانادا مشغول می باشند، می توانند در کنار تحصیل به کار نیز بپردازند. البته این اجازه کار به صورت کار پاره وقت می باشد اما می تواند بخشی از هزینه های دانشجویان را پوشش دهد. دانشجویان در طول ترم می توانند تا حدود 20 ساعت در هفته به کار بپردازند. این کار می تواند در محوطه دانشگاه باشد و یا خارج از آن. همچنین در طول تعطیلات، کار به صورت تمام وقت امکان پذیر می باشد.

دانشگاه های رایگان کانادا
شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا و بررسی ویزای همراه

مسلماً حتی اگر متقاضیان تمایل به تحصیل در کانادا و بازگشت به کشور خود داشته باشند، نمی خواهند برای این چند سال تحصیل از خانواده خود دور باشند. یکی از مزایای بزرگ تحصیل در کانادا، امکان همراهی خانواده با دانشجو می باشد. متقاضیان می توانند برای اعضای خانواده خود نیز درخواست ویزا دهند. اعضای خانواده به معنای همسر و فرزندان زیر 19 سال می باشد. فرزندان وابسته که بیش از 19 سال سن دارند نیز می توانند خانواده را همراهی کنند. همچین فرزندان می توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی کانادا به تحصیل بپردازند.

خبر خوش دیگر اینکه همسر متقاضی مجوز کار در کانادا را دارد و می تواند به صورت تمام وقت یا پاره وقت برای هر کارفرمایی در کانادا به کار بپردازد. در صورتی که متقاضی پس از پایان تحصیل، مجوز کار پس از تحصیل در کانادا را اخذ نماید، مجوز کار همسر نیز به همان میزان تمدید خواهد شد.

تحصیل در کانادا و معرفی دانشگاه های برتر کانادا

بر اساس رتبه بندی مؤسسه QS بیش از 15 دانشگاه کانادایی در لیست 300 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. برترین آن ها در زیر نشان داده شده است.

تحصیل در کانادا 1 هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای تحصیل در کانادا نیاز به اخذ ویزای تحصیلی می باشد. به متقاضیان توصیه می شود 4 تا 6 ماه پیش از شروع ترم خود برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایند. درخواست ویزای تحصیل در کانادا، به صورت آنلاین صورت می پذیرد. مدارک عمومی جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر می باشد:

 • نامه پذیرش از مؤسسه آموزشی
 • پاسپورت معتبر و اسناد مسافرتی
 • اثبات تمکن مالی برای حمایت از خود و خانواده در زمان اقامت در کانادا
 • نامه هدف از تحصیل
 • مدرک زبان انگلیسی (در بعضی موارد اثبات توانایی در صحبت کردن کافی می باشد)
 • اظهارنامه سرپرست (برای دانش آموزان زیر سن قانونی)

پس از ثبت درخواست نیاز به ثبت اطلاعات بایومتریک شامل اثر انگشت و عکس نیز می باشد. از آنجا که در ایران مرکز درخواست ویزا برای کانادا موجود نمی باشد، باید به کشورهای دیگر سفر کرد و مشخصات بایومتریک را ثبت نمود. معمولا افراد ترکیه را برای این کار انتخاب می کنند. بسته به پرونده شخص ممکن است نیاز به مصاحبه نیز باشد.

مبلغی که باید برای نشان دادن تمکن مالی برای یک سال ارائه داد در جدول زیر نمایش داده شده است. مبالغ به نرخ دلار کانادا می باشد.

خارج از کبک
دانشجو 10،000
عضو اول خانواده 4،000
به ازای هر عضو دیگر 3،000
در کبک
دانشجو 11،000
عضو اول خانواده (بالای 18 سال سن) 5،100
عضو اول خانواده (زیر 18 سال سن) 3،800
به ازای هر عضو دیگر (بالای 18 سال سن) 5,125
به ازای هر عضو دیگر (زیر 18 سال سن) 1,903

تحصیل در کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل

اگر هدف شخص از تحصیل در کانادا، اخذ اقامت این کشور و کار در کانادا باشد، می تواند پس از پایان تحصیلات به کار در این کشور بپردازد. در صورتی که دانشجویان برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی درخواست دهند، می توانند تا سقف سه سال پس از پایان تحصیلات خود به کار در کانادا بپردازند. این مجوز کار تنها یک بار اعطا می شود و قابل تمدید نمی باشد.

مجوز کار پس ار تحصیل در کانادا این امکان را به اشخاص می دهد که به صورت تمام وقت، پاره وقت و یا خوداشتغال به کار بپردازند. تجربه کاری به دست آمده در این دوره می تواند برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس اینتری امتیازاتی به همراه داشته باشد.

اعتبار این مجوز بسته به مدت زمان تحصیل در کانادا بین 8 ماه تا سه سال می باشد. متقاضیان تا 180 روز پس از فارغ التحصیلی اجازه دارند برای اخذ مجوز کار پس از تحصیل اقدام نمایند و در صورتی که ویزای تحصیلی آن ها هنوز معتبر باشد، درخواست خود را باید در خاک کانادا ارائه دهند. در صورتی که اعتبار ویزای تحصیلی آن ها رو به اتمام است باید برای ویزای بازدید کننده درخواست داده و برای درخواست مجوز کار پس از تحصیل را در کانادا اقدام نمایند. متقاضیان همچنین می توانند تا زمان تأیید درخواست خود به صورت تمام وقت به کار در کانادا بپردازند. افراد واجد شرایط دریافت مجوز کار پس از تحصیل می باشند که شرایط زیر را دارا باشند.

 • در هنگام درخواست، 18 سال یا بیشتر هستند.
 • یک برنامه آموزشی فنی یا تخصصی تمام وقت را در یک موسسه واجد شرایط در کبک تجربه گذرانده اند.
 • در دوره های خلبانی در مؤسسات مورد تأیید کانادایی شرکت کرده اند.
 • در یک برنامه تحصیلی حداقل 900 ساعته (معادل 8 ماه) شرکت کرده اند.
 • یک نامه رسمی از موسسه ارائه کرده اند که نشان دهنده مدت زمان برنامه تحصیلی(در ساعت یا ماه) برای تسهیل پردازش و صدور مجوز کار پس از فارغ التحصیلی و اطمینان از زمان دقیق مجوز کار است.

تحصیل در کانادا 2 1 هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

خلبانی در کانادا

تحصیل در کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

پس از پایان تحصیل در کانادا، دولت کانادا به فارغ التحصیلان، حق زندگی و کار در کانادا را تا سقف سه سال می دهد و از این طریق می توان در آینده برای اقامت دائم و حتی شهروندی کانادا اقدام نمایند. این مجوز کار بسته به مدت زمان تحصیل شخص در کانادا  برای مدت 8 ماه تا 3 سال صادر می گردد. تحصیل در کانادا می تواند افراد را واجد شرایط اخذ اقامت دائم کانادا سازد. سابقه تحصیل، کار و مهارت های زبان انگلیسی و فرانسه می تواند در اخذ اقامت دائم کانادا تأثیر گذار باشد. سابقه کار و مهارت های زبان همسر نیز می تواند امتیازاتی در پی داشته باشد. برای اخذ اقامت دائم کانادا متقاضیان می توانند از طریق برنامه اکسپرس اینتری اقدام نمایند و با توجه به اینکه از سوابق کار و تحصیل برخوردار می باشند، امتیازات لازم را کسب خواهند نمود.

جهت اخذ تابعیت کانادا سه شرط زیر باید فراهم شود.

 • حضور در کانادا

  شخص باید در 5 سال پیش از درخواست به مدت 3 سال در کانادا حضور داشته باشد. سال های پیش از اخذ اقامت دائم کانادا به اندازه یک دوم در نظر گرفته می شوند.

 • زبان و دانش عمومی

  متقاضی باید دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشد و آزمون شهروندی را بگذراند.

 • مالیات بر درآمد

  متقاضی باید در 5 سال گذشته به مدت 3 سال مالیات پرداخت کرده باشد.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل در کانادا و سخن پایانی

تحصیل در کانادا با توجه به آنچه که بیان شد می تواند جذابیت های فراوانی داشته باشد. دانشگاه های معتبر و استانداردهای آموزشی برتر در کنار فرهنگ متنوع، مناظر طبیعی حیرت انگیر و حمایت از دانشجویان بین المللی، سبب گشته است که متقاضیان فراوانی جهت تحصیل در کانادا اقدام نمایند. جنبه های مختلف تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی از قبیل نحوه اخذ پذیرش تحصیلی، بورس تحصیلی در کانادا، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا و شرایط کار پس از تحصیل در کانادا از مهم ترین نکاتی بودند که مورد بررسی قرار گرفت. مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش با تهیه این مقاله، تلاش نموده است که اطلاعات جامع و کاملی در خصوص تحصیل در کانادا در اختیار مشتاقان قرار دهد. همچنین این مؤسسه با به کار گیری وکیل رسمی مهاجرت در کانادا در فرآیند اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی کانادا، خدمات تخصصی ارائه می دهد. امید این نوشتار مطلوب شما واقع شده باشد. شما همواره می توانید سوالات خود در خصوص تحصیل در کانادا را در قسمت دیدگاه های همین مقاله عنوان کرده تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخ گوی شما باشند.

law هزینه زندگی و تحصیل در کانادا
126 پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   سلام
   شما مستقیما نمی تونید از طریق تحصیل پاسپورت بگیرید. اما اگر بعد از تحصیل در کانادا مشغول به کار بشید می تونید بعد از گذشت 3 سال از اقامت دائم برای پاسپورت کانادا هم درخواست بدید.

   پاسخ
 1. گلی گفته:

  با سلام و وقت بخیر
  همسرم 27 ساله و لیسانس برق از دانشگاه صنعتی اصفهان دارند. مدرک زبان آیلتس 7 دارند 3 سال سابقه کار دارند و 2 مقاله چاپ شده دارند. آیا ایشون می تونن از کانادا بورسیه برای مقطع ارشد داشته باشند؟ من به عنوان همراه میتونم با ایشون برم کانادا؟ 25 سالمه دیپلم دارم ولی آرایشگر هستم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   سلام
   در مقطع ارشد به ندرت بورسیه اعطا می شود ولی اگر رزومه تحصیلی قوی ارائه دهند این شانس وجود دارد.
   در صورتی که ایشان ویزای تحصیلی دریافت کنند شما هم می توانید ویزای همراه بگیرید.

   پاسخ
 2. حسن گفته:

  سلام وخسته نباشید من دوازدهم مکانیک خودرو هستم ودارم واسه کنکور اماده میشم می خواستم بدونم ایا میشه با گرفتن فوق دیپلوم میشه در خارج بورسه گرفت وبه مکانیک سیالات ادامه داد ممنون میشم جواب بدین

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   بورسیه تحصیلی معمولا در مقطع دکترا ارائه می شود.
   مدرک فوق دیپلم در دانشگاه های خارج از کشور معمولا اعتبار ندارد و باید برای مقطع لیسانس پذیرش بگیرید.

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. باید معدل بالا، نمره زبان بالا، شرایط سنی مناسب و ترجیحاً مقالات بین المللی داشته باشین و در دانشگاه های سراسری یا آزاد درس خونده باشین (اگه حداقل لیسانس دارین)

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. باید معدل بالا، نمره زبان بالا، شرایط سنی مناسب و ترجیحاً مقالات بین المللی داشته باشین و در دانشگاه های سراسری یا آزاد درس خونده باشین (اگه حداقل لیسانس دارین)

   پاسخ
 3. گلی گفته:

  با سلام و روزبخیر
  من 25ساله هستم دیپلم دارم همسرم 27 ساله لیسانس برق دارن میشه من کواپ اقدام کنم شوهرم کاری بیاد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. بحث تحصیل شما و ویزای همراه برای دوره کو آپگ دو مساله جداگانه هستش که نیاز به بررسی دقیق تر داره که میشه برای همسرتون WORK PERMIT گرفت یا خیر.
   دوره های کوآپ در حال حاضر برای رشته های آی تی، گردشگری، دیجیتال مارکتینگ، طراحی داخلی و هتلداری می باشد و نیازمند نداشتن گپ تحصیلی بالا بوده و عموماً دارای محدودیت سنی نیز می باشد. این دوره ها پس از پایان مدت تحصیل با ورود به دوره کاری هزینه های تحصیل شما را نیز جبران خواهد نمود.

   پاسخ
 4. فرشته گفته:

  با سلام. من سال ۸۵ لیسانس حقوق گرفتم و با حدودا ۱۰ سال تاخیر، رفتم ارشد و امسال ارشد حقوق خصوصی رو با معدل ۱۸ و اندی پشت سر گذاشتم و در حال حاضر ۴۰ ساله هستم و مطلقه. برای اقامت در کانادا بخوام ویزای تحصیلی بگیرم در مقطع دکترای حقوق، در اونجا دچار مشکل نمیشم؟ از این جهت ک حقوق کانادا با ایران فرق داره… ایا نیاز ب ازمون ورودی خاصی دارم؟؟؟ لطفا راهنماییم‌کنید. یا بنظرتون واسه دکترا، در رشته ی دیگه ای اقدام‌کنم؟؟؟ سپاس

  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما برای پذیرش در مقطع دکترا باید با اساتید رشته تحصیلی خود در دانشگاه های کانادا ارتباط برقرار کنید و در صورتی که بتوانید تایید یکی از اساتید را بگیرید امکان پذیرش تحصیلی برای شما وجود دارد.

   موسسه حقوقی ملک پور نیز برای پذیرش دکترا به همراه بورسیه فرمی دارد که در لینک زیر موجود است. در صورت تمایل می توانید این فرم را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما گزینه های موجود برای شما را پیشنهاد دهند.

   https://malekpourmie.com/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه/

   پاسخ
 5. فاطمه گفته:

  سلام خسته نباشید
  من دیپلم فنی حرفه ای رشته کامپیوتر دارم و مدرک ایلس 6.5 زبان انگلیسی رو گرفتم اما پشتوانه مالی خوبی ندارم
  میخواستم ببینم میتونم ویزای تحصیلی کانادارو بگیرم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. سنتون رو بیان نکردید و اینکه کی دیپلم گرفتید ولی در کل با توجه به اینکه بودجه ندارید اگه وضعیت تحصیلیتون عالی باشه میتونید بورسیه تحصیلی کانادا رو بگیرید. شرایطش اینه:
   اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 6. Sadr گفته:

  با سلام من امسال کارشناسی با معدل ۱۸از یکی از دانشگاه دولتی معتبر فارغ التحصیل شدم. برا ارشد هم قبول شدم.شانسی برای بورسیه دانشگاهای تاپ کانادا با آیلتس ۷ دارم؟ اگر ارشد رو شروع کنم بازم میتونم مدارک کارشناسیم که برای اپلای لازم هست رو بگیرم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 7. lsadr گفته:

  سلام من به زودی کارشناسیم رو تموم میکنم با معدل 18 از داشنگاه سراسری. برای ارشد هم یکی از دانشگاه های تهران قبول شدم.میتونم یکی از دانشگاه های تاپ کانادا ادامه تحصیل بدم؟میتونم در حین تحصیل ارشد اپلای کنم؟ بهتره همین امسال اپلای کنم یا صبر کنم بعد از ارشد برای ارشد دوم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. امکان تحصیل در کشورهای خارجی بستگی به سن، میزان گپ تحصیلی، وضعیت علمی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان سرمایه، وضعیت تاهل، داشتن مدرک زبان با نمره مورد نیاز و برخی عوامل دیگر خواهد داشت. پیشنهاد میکنیم با کارشناسان ما تماس گرفته و با ارائه این اطلاعات مشاوره رایگان داشته باشید.

   پاسخ
 8. محمد گفته:

  سلام
  من 22سال سن دارم و سال آینده لیسانس معماری با معدل حدودی 16 میگیرم
  میخواستم بدونم با چه هزینه ای امکان تحصیل در مقطع ارشد هست؟!
  با سرمایه حدودی ۳۰ هزار دلار میشه کاری کرد؟!
  و این که آیلس چند لازمه؟!

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. هزینه و امکان تحصیل در دانشگاه های کانادا برای شما بستگی به دانشگاه و رشته مدنظر و همچنین برخی شرایط دیگر شما دارد. به منظور اخذ اطلاعات و ارزیابی شرایط خود با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 9. فاطمه گفته:

  سلام من ارشد شیمی دارم و و سی ساله و مجرد هستم میخواستم بدونم میتونم برای لیسانس توی رشته دیگه مثلا کامپیوتر اقدام کنم یا نه

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. امکان تحصیل در کانادا بستگی به شرایط شما خواهد داشت. ولی با توجه به اینکه کانادا به گپ تحصیلی حساس هستش سن شما برای تحصیل لیسانس مجدد بالا هست و پروندتون ریسک بالایی داره.

   پاسخ
 10. آرش گفته:

  با سلام و عرض ادب .
  بنده ۳۴ ساله هستم و مدرک کارشناسی مکانیک ( طراحی جامدات ) را در سال ۸۸ اخذ کردم . میخواستم بدانم با توجه به گپ ۱۰ ساله بین تحصیل میتوان امیدوار بود به گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا ؟
  لازم به ذکر است در طول این ۱۰ سال بنده مشغول کار مرتبط با رشته ام بوده ام و مدرک ۶ آیلتس هم دارم .
  با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
 11. الهام گفته:

  با عرض سلام و درود. من 28 سالم هست و مدرک کارشناسی ارشد تغذیه از دانشگاه علوم پزشکی تهران با معدل الف دارم. برای تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی ارشد تا چه سنی امکان پذیرش هست. هنوز مدرک IELTS نگرفتم ولی سطح زبان انگلیسیم متوسط هست و فکر میکنم بتونم نمره 5 یا 6 رو بگیرم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   شرایط سنی شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا مناسب می باشد و بهتر است مدرک آیلتس 6.5 را داشته باشید و معمولا تا سن 30 سالگی به شرط آنکه گپ تحصیلی شما بالاتر از 5 یا 6 سال نباشد شانس خوبی خواهید داشت

   پاسخ
 12. مریم گفته:

  سلام
  من 33 سالمه و مدرک تحصیلی فوق دیپلم حسابداری دارم می خواستم بدونم شریطی برای من وجود داره که بتونم برای کانادا پذیرش بگیرم ؟ و در چه مقطعی می تونم تحصیل کنم ؟ سپاس

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   مقطع فوق دیپلم در کانادا وجود ندارد و شما باید از مقطع لیسانس تحصیل کنید. دوست عزیز توجه داشته باشید که سن شما برای تحصیل در کانادا مناسب نمی باشد و به احتمال زیاد ویزای شما رد می شود. کشورهای اروپایی حساسیت کمتری نسبت به سن دارند که به شما توصیه می شود برای آن ها اقدام کنید.

   پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   تمکن مالی متغیر است بهتر است با کارشناسان موسسه تماس بگیرید تا راهنمایی بهتری دریافت دارید

   پاسخ
 13. شيلا گفته:

  با عرض سلام.ببخشيد من ١٨ سالمه رشته انساني ميخوام رشته حقوق برم.معدل ديپلم ١٩ هست.مدرك آلماني b2 دارم آيلتس هم ٧.٥ هستش.ميخواستم ببينم اگه بخوام بدون اينكه ايران برم دانشگاه، به آلمان يا كانادا برم چيكار كنم؟ميتونم بدون رفتن ب دانشگاه براي حقوق آلمان يا كانادا اقدام كنم يا بايد قبولي در كنكور رو داشته باشم؟

  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   جهت ادامه تحصیل در خارج از ایران نیازی به ورود به دانشگاه در ایران نمی باشد. شرایط شما به صورت کلی جهت ادامه تحصیل در خارج از ایران مناسب است و اگر از میزان سرمایه شما اطلاعاتی موجود باشد راهنمایی بهتری می توانیم خدمت شما ارائه نماییم

   پاسخ
 14. محمد امین گفته:

  سلام خسته نباشید،
  من دانشجوی هوشبری دانشگاه تهران(سراسری) هستم میخواستم بدونم که میتونم کارشناسی ارشد رو در کانادا بخونم و همینطور ادامه بدم تا مدارج بالاتر و اینکه یک مقاله isi تحقیقاتی هم دارم روش کار میکنم معدلم هم الف هستش چیزه دیگه ای هم لازم دارم برای گرفتن بورس تحصیلی؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   بورسیه تحصیلی معمولا در مقطع دکترا اعطا می شود و در مقطع کارشناسی ارشد به ندرت می توان بورسیه گرفت. اما امکان ادامه تحصیل در کانادا را دارید.

   پاسخ
 15. Amirhossein گفته:

  با سلام
  من 24 سال سن دارم و مدرک لیسانس معماری از دانشگاه سراسری دارم و میخواستم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم، آیا میتونم رشته خودم رو تغییر بدم و برای ارشد رشته ی دیگه ای رو انتخاب کنم؟ اگر نه آیا میتونم دوره لیسانس رشته دیگه اونجا درس بخونم؟ (تا چند ماه آتی مدرک آیلتس را هم میگیرم)

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. به این منظور ابتدا می بایست از گپ تحصیلی، شرایط مالی، وضعیت تحصیلی، وضعیت تاهل و مواردی اینچنینی شما اطلاع داشته باشیم تا بتوانیم شما را دقیق تر راهنمایی نماییم. در کل این مواردی که فرمودید بستگی به شرایط شما خواهد داشت.

   پاسخ
 16. Trnj گفته:

  سلام من 18 سالمه و رشته انسانی هستم، آیلتس 7/5 و یک مقاله isi دارم، آیا امکانش هست که بتونم برا مقطع لیسانس فول فاند بگیرم؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   فاند و بورس تحصیلی در مقطع کارشناسی معمولا اعطا نمی شود اما برخی از دانشجویان پس از گذراندن چند ترم در دانشگاه و به دست آوردن رزومه مناسب می توانند کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند.

   پاسخ
 17. ایمان غفاریان گفته:

  با سلام. بنده ایمان غفاریان هستم. 15سالمه کلاس هشتم هستم (دارم میرم نهم) . من میخواهم برای تحصیل به کانادا بروم . من میتوانم برای تحصیل به کانادا بروم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   باسلام. تحصیل در کانادا یه علاوه بر مواردی که فرمودید بستگی به میزان سرمایه، وضعیت تاهل و برخی عوامل دیگر خواهد داشت. پیشنهاد میکنیم با کارشناسان ما مشاوره تخصصی داشته باشید.

   پاسخ
 18. arash گفته:

  سلام و عرض ادب

  این مبلغ برای تمکن مالی به نرخ اعلام شده توسط بانک مرکزی اعلام محاسبه میشه یا بازار آزاد؟

  برای مقطع ارشد 1 سال تمکن مالی نشان داده بشه کفایت میکنه؟

  با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   تمکن مالی به نرخ دولتی محاسبه می شود. معمولا ویزا یک ساله صادر می شود و شما تمکن مالی برای یک سال را باید نشان دهید.

   پاسخ
 19. amin گفته:

  عرض سلام و احترام بنده ۱۷ سالمه و دوازدهم هستم می خواستم برای دانشگاه های کانادا بورس بگیرم رزومه من این است که مدال نقره در المپیاد شیمی تمامی سال ها معدلم بالای ۱۹ بوده و ایلتس ۶ دارم و نمرات زیست و شیمیم همیشه بالا بوده و شیمیم اکثرا ۲۰ بوده می خواستم بدونم که آیا می توانم برای رشته پزشکی در کانادا بورس بگیرم یا هرجای دیگر ولی اولویتم کانادا است!!؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 20. امبن گفته:

  عرض سلام و احترام بنده ۱۷ سالمه و دوازدهم هستم می خواستم برای دانشگاه های کانادا بورس بگیرم رزومه من این است که مدال نقره در المپیاد شیمی تمامی سال ها معدلم بالای ۱۹ بوده و تافل ۸۰ دارم و نمرات زیست و شیمیم همیشه بالا بوده و شیمیم اکثرا ۲۰ بوده می خواستم بدونم که آیا می توانم برای رشته پزشکی در کانادا بورس بگیرم یا هرجای دیگر ولی اولویتم کانادا است!!؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای تحصیل پزشکی در اغلب دانشگاه های معتبر دنیا باید در آزمون ورودی دانشگاه پذیرفته شوید و بورسیه تحصیلی معمولا در این مقطع اعطا نمی شود ولی برخی از دانشجویان که در دانشگاه رزومه مناسبی نشان می دهند می توانند اسکالرشیپ دریافت کنند.

   پاسخ
 21. Shaw گفته:

  سلام. من با 25 سال سن و معدل 14.60 لیسانس مکانیک با نمره زبان تافل 95 و بدون مقاله میخواستم برای کانادا اپلای کنم. حتما هم فاند بگیرم… به نظرتون امیدی هست؟؟
  دانشگاه های ایتالیا چطور؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   بورسیه تحصیلی در کشور کانادا در مقطع فوق لیسانس به ندرت اعطا می شود و برای کسب آن باید رزومه ای بسیار قوی ارائه دهید. مسلما ارائه مقاله بین المللی می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد.
   دانشگاه های ایتالیا بورسیه های بیشتری ارائه می دهند که شانس بیشتری برای دریافت آن خواهید داشت. از طریق مراجعه به وبسایت های دانشگاه ها می توانید از شرایط آن اطلاع یابید.

   پاسخ
 22. Sara گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من کارشناس علوم آزمایشگاهی هستم.27سالمه و مجردم.آیا برای من امکان ادامه تحصیل برای ارشد رشته هماتولوژی در کانادا وجود داره؟ آیا میتونم متناسب با رشته ام اونجا کار پیدا کنم؟ هزینه های تحصیلی و زندگی رو میتونین تخمین بزنین؟ بعد از دریافت ارشد میتونم بلافاصله دکترا رو هم ادامه بدم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram گفته:

   با سلام. پاسخ به این موارد نیازمند داشتن اطلاعات جامع از شما می باشد. اطلاعاتی که ارائه داده اید جهت ارائه مشاوره به شما کافی نیست. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 23. paris گفته:

  با سلام و خسته نباشید. من فوق لیسانس برق مخابرات هستم. در تاریخ 20 اسفند 94 مدرکم رو گرفتم. تو این مدت تدریس میکردم. زبان انگلیسی رو در حد خوب یا عالی بلدم. مقاله هایی به زبان انگلیسی نوشتم. یکی از آنها در کنفرانس برق ایران پذیرفته شد. منتظر نتیجه ی بقیه ی مقالات هستم. می خواستم بدانم برای دکترا در یک دانشگاه معتبر با بورسیه ی تحصیلی چه قدر شانس دارم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • a.nouri گفته:

   با سلام
   برای تحصیل در مقطع دکترا باید بتوانید نظر یک استاد سوپروایزر را جلب کنید و مسلما رزومه شما دارای اهمیت زیادی می باشد. ارائه مقاله ISI می تواند تاثیر بسیار مثبتی در نظر سوپروایزر داشته باشد. رزومه تحصیلی و مدرک زبان نیز از دیگر مسائل مهم می باشد. شما می توانید شخصا با اساتید دانشگاه ها مکاتبه داشته باشید و یا در صورت تمایل می توانید فرم ارزیابی دریافت بورسیه را از لینک زیر تکمیل نمایید تا کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان بررسی کنند و در صورتی که گزینه مناسبی برای شما وجود داشت برای عقد قرارداد با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 24. ماهان گفته:

  ظمن درود و عرض خسته نباشید
  بنده ماهان اسدی هستم با سن ۱۹ سالگی
  دیپلم ۱۱ ساله هنرستان دارم و برای سال ۱۲ نظام جدید اقدام کرده ام در رشته ریاضی
  پس از اعطای دیپلم این رشته به بنده
  کانادا هم همانند آلمان ابتدا باید در کالج تحصیل کرد تا بعد به دانشگاه رفت
  یا مستقیماً میتوان وارد دانشگاه شد
  و بنده رشته‌ی مد نظرم اقتصاد و مدیریت میباشد یا سورس-WW و رشته تحصیلی بعد از دریافت کارشناسی ادامه‌ی تحصیل در رشته‌ی MBA میباشد.
  و در کنار این مطلب آیا هزینه های کالج بصورت رایگان است و فقط نیازمند تمکن مالی دارد یا خیر!؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • a.nouri گفته:

   با سلام
   شما می توانید مستقیما وارد دانشگاه های آلمان یا کانادا شوید. در کانادا دانشگاه ها رایگان نمی باشد و ملزم به پرداخت شهریه هستید اما امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان وجود دارد.

   پاسخ
 25. saeed گفته:

  من معدلم 17.5 هست 23 سال سن دانشگاه ازاد لیسانس برق ترم اخرم .الان مدرک ایلتس بگیرم و نمرم بالای 6.5 بشه ایا اصلا امیدی هست بورسیه بگیرم برای ارشد با توجه به این که دانشگاه ازاد درس خوندم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • Azade گفته:

   با سلام
   مدرک دانشگاه آزاد در کانادا معتبر است و مشکلی از جهت اخذ پذیرش نخواهید داشت. بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد کمتر اعطا می شود اما اگر رزومه قوی ارائه دهید این شانس را دارید.

   پاسخ
 26. Mohammad گفته:

  سلام
  من براي تحصيل در مقطع دکتری (۴ساله) از دانشگاهی در کانادا فاند گرفته ام که بخشی از هزینه های مرا پوشش می دهد.
  حال اثبات تمکن مالی ۴ سال تحصیل لازم است یا فقط سال اول؟
  و اینکه از کجا باید بفهمم که برای ویزا یا مجوز تحصیل گواهی سو پیشینه لازم است یا خیر؟
  تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
 27. معراج گفته:

  سلام
  برای رشته تجربی (پزشکی) اول باید لیسانس و فوق بگیرم یا مثل ایران یک راست دکترا باید بخونم؟ و اینکه چه چیزهایی لازم هست برای پزشکی
  و ایا کمک هزینه ای به من در جهت پزشکی و امکان کار پس از اتمام به عنوان مثلا پزشک وجود داره ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای تحصیل پزشکی در کانادا باید در آزمون ورودی دانشگاه قبول شوید. در صورتی که در زمان تحصیل در دانشگاه بتوانید رزومه ای قوی از خود نشان دهد ممکن است موفق به دریافت کمک هزینه تحصیلی شوید. پس از فارغ التحصیلی نیز به شما این امکان می دهند که در کانادا اقامت داشته باشید و به کار بپردازید.

   پاسخ
 28. sanam گفته:

  باسلام و عرض ادب
  می خواستم بپرسم برای پذیرش ارشد در رشته مالی در دانشگاه های شهر تورنتو بهتره دانشجوی ارشد در دانشگاه های ایران باشم یا نه مستقیم برای کانادا اقدام کنم به نظرتون برای کنکور وقت بزارم یا نه؟
  ممنون از شما

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. این مورد بستگی به شرایط شما خواهد داشت. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 29. سهند گفته:

  با سلام
  من دانشجوی رشته ی فیزیک در ایران هستم و 21 سالم هست حدود 2 ماه پیش برای ویزای توریستی کانادا اقدام کردم و متاسفانه درخاست ویزام ریجکت شد الان میخام که برای ویزای تحصیلی اقدام کنم و برای ترم سپتامبر از دانشگاه یورک پذیرش دارم آیا موسسه کار های ویزا رو انجم میده ؟با توجه به ریجکتی ویزای توریستی

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. خدمات اخذ انواع ویزاهای کانادا توسط مؤسسه حقوقی ملک پور ارائه می شود. سابقه ویزاهای ما در بخش ویزاهای سایت قرار دارد و حتی ویزای ریجکتی کانادا را ویزا کرده ایم.

   پاسخ
 30. فاطمه زهرا گفته:

  سلام وقتتون بخیر.
  من دانشجوی ترم دو داروسازی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهانم سطح زبانمم خوبه ولی مدرک ندارم. میخواستم بدونم امکانش هست که من در رشته ی خودم واحد های درسیم رو معادل کنم؟ برای رشته داروسازی باید از بچلر حتما شروع کنم؟
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما باید در آزمون ورودی شرکت کنید، پس از قبولی احتمال دارد بعضی از واحد های شما را تطبیق دهند. به زودی محصولی ویدئویی در رابطه با تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در فروشگاه وبسایت برای مدت محدودی به صورت رایگان عرضه خواهد شد. شما می توانید کانال تلگرام ما را دنبال کنید تا از زمان انتشار آن اطلاع یابید.

   پاسخ
 31. parvin گفته:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید.
  بنده ارشد اقتصاد از دانشگاه تبریز با معدل17/18 و کارشناسی با معدل15/54 دارم. چهار مقاله کنفرانس بین المللی و یک isi. برا آیلتس 7/50 آماده میشم. آیا شانس گرفتن فاند از یکی از دانشگاه های خوب کانادا رو دارم؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های کانادا با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 32. ali گفته:

  سلام خسته نباشید
  من 25 سالمه دانشجوی ارشد رشته عمران دانشگاه آزاد تهران هستم.مدرک کارشناسیمم از دانشگاه آزاد معدل 13 هست.
  تسلطم به زبان متوسط هستش ولی مدرک زبان ندارم.ممنون میشم راهنماییم کنین که با این شرایط میتونم برای ویزای تحصیلی کانادا تو مقطع ارشد یا حتی کارشناسی مجدد تو یک رشته دیگه اقدام کنم یا نه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما می توایند برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنید. برای مدرک زبان نیز دو راه دارید یا مدرک را در ایران بگیرید و یا اینکه برای کورس زبان در کانادا پذیرش بگیرید و پس از پایان دوره زبان تحصیل در دانشگاه را شروع کنید.

   پاسخ
 33. امین گفته:

  سلام خسته نباشید
  با توجه به قیمت بالای دلار در ایران میخواستم بدونم میشه هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در کانا‌دا رو با توجه به شغل پاره وقت در زمان دانشجویی تامین کرد
  و سوال بعدی اینکه میخواستم بدونم با دادن مقاله و دارا بودن معدل بالا در دانشگاه های معتبر ایران چه تاثیری در فرایند مهاجرت میگذارد ؟

  Rating: 4
  پاسخ
 34. ناشناس گفته:

  سلام 18 سالمه معدلم 19 زبان سی شارپ رو بلدم جاوا و اندروید رو هم دارم یاد میگیرم زبان در حد متوسط بلدم میخواستم بدونم تو رشته مهندسی کامپیوتر بورس میشم یا نه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. بورسیه های تحصیلی در مقطع لیسانس معمولا به ندرت اعطا می شود و شما باید رزومه خیلی قوی ارائه دهید و یا پس از چند ترم تحصیل در صورتی که عملکرد عالی داشته باشید می توانید برای بورسیه درخواست دهید.
   یک پیشنهاد مناسب به شما می تواند دوره های کوآپ باشد. که به صورت یک ساله برگزار می گردد و 6 ماه تحصیل و 6 ماه کار است.

   پاسخ
 35. jaberhabibi67 گفته:

  سلام ممنون از همه بخاطر پاسخ ب سوالاتم
  آيا تمكن مالي بايد حتما واسه شخص دانشجو باشه يا وقتي خانومم بخاد دانشجو باشه و من ب عنوان همراه تمكن با حساب من باشه موردي نداره؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. ضمن تشکر بابت همراهیتان، مدارک تمکن مالی ویژه متقاضی تحصیل در کانادا می باشد و می بایست در حساب وی موجود باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 36. Sara گفته:

  با سلام خسته نباشید
  من 23 ساله هستم و مدرک زبان آیلتس 6.5 دارم دیپلم تجربی با معدل 19 و پیش دانشگاهی تجربی با معدل 14.60 دارم امسال دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی هر دو با معدل بالا ی 19.80 گرفتم آیا ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی که امسال دریافت کردم گپ تحصیلی رو پر میکنه؟ تشکر فراوان

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. گپ تحصیلی در پرونده شما می تواند تاثیر منفی داشته باشد اما با توجه به اینکه سن کمی دارید و رزومه تحصیلی مناسبی نیز دارید این تاثیر زیاد نمی باشد و شانس خوبی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارید.

   پاسخ
 37. مژگان حیدری گفته:

  سلام وقت بخیر من خانم 34 ساله هستم و دارای مدرک کارشناسی مدیریت دولتی با معدل 15/67 هستم و کپ تحصیلی 5 ساله دارم و میخوام مدرک آیلتس و بگیرم تو این چند ماه. خواستم بدونم میتونم ویزای تحصیلی ارشد رشته ی mba و در کانادا بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

  Rating: 4
  پاسخ
 38. علی رضایی گفته:

  سلام خسته نباشین آقای دکتر مک پور.
  بنده دیپلم کامپیوتر هستم و ۲۸ سالمه میخاستم بپرسم که بنده باید چکار کنم تا واجد شرایط ویزای تحصیلی بشم . ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایین.

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب . تحصیل در کشورهای خارجی نیاز به مدرک زبان و سرمایه دارد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و ارزیابی شرایطتان با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 39. amin گفته:

  با سلام بنده ۱۷ سالمه و دوازدهم در رشته تجربی تحصیل می کنم می خواستم بدونم که من با معدل های بالای ۱۹ در تمامی سال ها(دهم و یازدهم) و دارای تافل ۱۰۵ شرایط بورسیه دانشگاه های کانادا رو دارم ؟؟؟؟ راستی من مدال برنز المپیاد شیمی هم دارم

  Rating: 5
  پاسخ
 40. علی رحیمی گفته:

  سلام و خسته نباشید
  من کلاس هشتم راهنمایی هستم و سال تولد 19/9/1383
  میخواستم من موقعی که رشته رو انتخاب کردم و دیپلم هم گرفتم باید مدارک و اینا رو بدم?!
  بعد اینکه هر ماه ۳۰۰۰ دلار به دانشجو ها میدن راسته?!
  بعد اگه اینکه با معدل بالا ۱۹ در رشته تجربی قبول بشم میتونم برم برای ادامه تحصیل ?!
  از چه سنی شروع کنم بهتره?!
  و اینکه من همه شرایطو داشته باشم غیر از توان مالی خیلی بالا اونوقت چی ?!
  و اخرین سوال اینکه چقدر هزینه میخاد?!
  ممنون ازتون

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای تحصیل در کانادا می توانید از همین مقطع تحصیلی نیز شروع کنید.
   انتخاب اینکه از چه مقطعی تحصیل در کانادا را شروع کنید به شرایط شما بستگی دارد.
   خیر به دانشجو ها مبلغی پرداخت نمی شود اما دانشجو ها ممکن است بورس های تحصیلی بگیرند اما به همه دانشجو ها تعلق نمی گیرد.
   رزومه تحصیلی شما می تواند در اخذ پذیرش تاثیر گذار باشد.
   هزینه زندگی و تحصیل در کانادا در همین مقاله بیان شده است.

   پاسخ
 41. فائزه گفته:

  سلام من دانشجوی پزشکی هستم و ۲۶ سالگی فارغ التحصیل میشم و طرحم هم تموم میشه میخوام برای ادامه تحصیل برم کانادا بهتره تخصصمو ایران بگیرم یا برای تخصص اونجا برم؟کانادا مدرک عمومی رو قبول داره؟!

  Rating: 5
  پاسخ
 42. amirhosein گفته:

  سلام
  درود
  وقت بخیر

  ضمن عرض خسته نباشید،یک مقداری راهنمایی لازم داشتم:
  من فارغ تحصیل کاردانی معماری دانشگاه آزاد مشهد هستم و 1 سال سابقه تدریس در نرم افزار های معماری را دارم.
  اخیرا موفق شدم مدرک V.Ray Certificate Proffesional رو کسب کنم.
  این مدرک رو در کانادا 21 نفر دارن.
  و تعدادی از اقوام ما هم مقیم کانادا هستند.
  بفرمایید که چه قدر احتمال قبولی من هست برای رفتن به کانادا ؟
  سپاس.

  Rating: 5
  پاسخ
 43. بهار گفته:

  درود بر شما من پانزده سال دارم و قصد دارم برای تحصیل در دانشگاه به کانادا بروم .از چه سنی باید کارهای اولیه را شروع کنم واینکه از حالا تا ان موقع چه کار هایی باید انجام دهم ؟آیا می شود هم درس خواند و هم کار کرد ؟ من اگر بخواهم درس بخوانم و کار کنم و انجا ماندگار باید چه ویزایی بگیرم؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز در وهله اول نیاز است که شما دیپلم 12 ساله خود را در ایران کسب کنید تا بعد از آن برای تحصیل در کانادا اقدام نمایید. برای بررسی پرونده خود با موسسه و شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 44. mreza.kave گفته:

  با سلام
  من۳۱ سال سن دارم و رشته تحصیلیم برق قدرت هست و قصد ادامه تحصیل دوره دکترا تو کانادا رو دارم. کارشناسی با معدل ۱۶/۵ دانشگاه صنعتی اصفهان سال۹۱ و ارشد با معدل ۱۴/۷ دانشگاه اصفهان سال ۹۴ فارغ التحصیل شدم. دوتا مقاله isi و isc دارم.تا الان ۷ سال سابقه تدریس توی اموزشکده فنی حرفه رو دارم و باید یک سال دیگه هم بمونم تا تعهدم تموم بشه. حالا چندتا سوال داشتم که اگر امکان داره همینجا جواب بدین
  ۱- چقد شانس اپلای از یه دانشگاه خوب و دریافت فاند رو دارم؟
  ۲- سن و سال و این گپ تحصیلی از سال ۹۴ تا ۹۸ مشکل ساز نیست؟
  ۳- این سابقه تدریسی که دارم میتونه واسم مفید باشه؟
  ۴- هدفم اقامت دایم اونجاست.واسه تحصیل اقدام کنم بهتره با واسه کار؟
  ۵- و سوال اخرم اینکه توی تقریبا یه سالی که فرصت دارم تا اقدام کنم چه کارایی خوبه که انجام بدم یا چه مدارکی مینونن مفید باشن تا اقدام کنم؟
  پیشاپیش از زحماتتون تشکر میکنم

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. با توجه به رزومه شما در مقالات و تدریس می توان گفت که شانس زیادی برای کسب فاند تحصیلی دارید، اما همه این ها به نظر سوپروایزر و دانشگاه بستگی دارد. گپ تحصیلی در کانادا مهم است و بهتر است از 4 سال بیشتر نباشد. از طریق تحصیل سریع تر می توانید اقدام کنید، ما می توانیم حتی دوره های تحصیل و کار به شما دهیم تا سریعا وارد بازار کار کانادا و پروسه اخذ اقامت کانادا شوید. اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید توصیه می کنم با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند گردید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 45. ارمان گفته:

  با سلام و عرض ادب و احترام.بنده در مقطع یازدهم هستم (17ساله)ایا بنده میتوانم پس از اخذ دیپلم و ایلتس با نمره خوب(بدون اینکه در کنکورشرکت کنم و در ایران دانشگاه بروم) با دیپلم مستقیما وارد دانشگاه های کانادا شوم.
  ممنون

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز شما می توانید در دانشگاه ها و کالج های کانادا درس بخوانید. ما حتی می توانیم گزینه هایی به شما پیشنهاد بدیم که به مدرک زبان نیاز نداشته باشید.

   پاسخ
 46. نسا صادقی گفته:

  سلام
  من ۳۶ سالمه لیسانس اموزش زبان انگلیسی با معدل ۱۵.۱۶ و فوق لیسانس مدیریت اجرایی معدل ۱۶ دارم. دارم برای ازمون ایلتس میخونم و فکر کنم که ۶ آکادمیک بگیرم.
  همسرم ۳۵ سالشونه لیسانس مهندسی مخابرات با معدل ۱۳ و فوق لیسانس تجارت الکترونیک با معدل ۱۵ دارن
  یه دختر ۳سال و نیمه داریم. و سابقه کار مخابراتی داریم. میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که میتونم برای دوره لیسانس یا فوق لیسانس اقدام کنم؟

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. با توجه به شرایط سنی و تخصصی بودن سوال شما، پیشنهاد می شود با کارشناسان موسسه حقوقی ملکپور جهت دریافت مشاوره تخصصی تماس حاصل فرمائید.

   پاسخ
 47. دنیا گفته:

  با سلام و عرض ادب .
  میشه لطفا در مورد دوره های ۱۸۰۰ ساعته که میگن یک ساله هست و تحصیل و کار توضیح بدین ؟؟ میگن بعد از یک سال شهروند کانادا میشم و راحت تر می تونم دانشگاه برم . من رشته ام تجربی هستش و دوازدهم هستم . به من گفته شده که ۲۰۰ میلیون تومان کل هزینه های اون دوره ۱۸۰۰ ساعته و زندگی هست . لطفا بیشتر توضیح بدین

  پاسخ
 48. pkprvr گفته:

  سلام اقای دکتر جان من 28 سالمه فوق لیسانس مکانیک هستم دارم روی یک مقاله کار میکنم و دارم واسه ایلتس 7 میخونم میخاستم بدونم واسه ارشد مجدد میشه کمکم کنید و ایا امکان گرفتن کمک هزینه تحصیلی برام هست؟ معدلم 16.83 و لیسانسم 13.62

  پاسخ
 49. ایلیا گفته:

  سلام من پسر ۱۲ ساله دارم که الان ششم ابتدایی هست .
  قصد دارم تحصیل و در کانادا ادامه بده .
  باید چگونه تقاضای ویزا کنم . و اینکه قصد ندارم در کانادا تنها زندگی کنه .من یا همسرم تا پایان دوره تحصیل در کنارش باشیم .
  خود ما باید برای این هدف مون از چه ویزایی استفاده کنیم ؟

  پاسخ
  • t.m گفته:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز جهت دریافت پاسخ سوال خود و توضیحات کامل تر به مقاله ی مربوطه لینک زیر مراجعه بفرمایید.جهت بررسی دقیق شرایط شما و ارائه بهترین مشاوره و همچنین برای کسب اصلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید. malekpour.ir/تحصیل-کودکان-در-مدارس-کانادا-با-امکان-ا/

   پاسخ
 50. Ati گفته:

  باسلام وخسته نباشید
  میشه بگید هزینه دانشگاه رشته پزشکی برای شهروندکانادایی جقدره؟کانادا برای رشته های پرطرفدار مثل پزشکی ازمون و شرایط خاصی داره برای بدون کنکوراین رشته برای شهروندان کانادایی؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 51. كيهان گفته:

  با درود و احترام خدمت شما جناب دكتر
  من يك دختر ١١ساله و يك دختر ٩ ساله دارم
  مقاله ها و پاسخ هاي شما را مطالعه كردم اما متجه نشدم نحوه پذيرش در دبستان و هزينه سالتونه دبستان چقدر است ؟
  ضمن اينكه آيا ميتوانم خودم هم با ويزايي كه به همراه بچه ها ميگيرم كار كنم من مهندس عمران هستم با سابقه و رزومه خوب صنعتي
  سپاسگزارم از شما و پاسخي كه ميدهيد

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب . در زمینه نحوه پذیرش و چگونگی پروسه پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما جهت مشاوره صحبت نمایید. خیر والدین اجازه کار با ویزای توریستی ندارند .

   پاسخ
 52. سحر گفته:

  سلام ممنون از سلیت خوبتون
  من پرستار هستم 37 سالمه و تازه دو سال طرحم رو تموم کردم کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بودم معدل 17و تمایل دارم ارشد پرستاری رو کانادا بخونم البته من مدرک مهندسی برق رو هم دارم ولی سابقه کاری تو این رشته ندارم ایلتس 6.5 دارم و مجردم.
  سوالم اینه که بهتره از طریق نیروی متخصص اقدام کنم یا تحصیلی(با توجه به سنم)حین تحصیل اجازه کار در رشته پرستاری را دارم؟حدود 200 میلیون سرمایه دارم

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. اخذ ویزای کاری کشور کانادا امتیازبندی بوده و باید امتیازات شما مورد محاسبه قرار گیرد. در صورت داشتن امتیازات لازم می توانید برای کار به این کشور وارد شوید. با توجه به شرایط سنی شما شانس ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای شما اندک می باشد. برای بررسی امتیازات و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 53. علیرضا گفته:

  سلام. وقت بخیر
  من متاهل هستم. برای تحصیل میخاستم به کانادا برم. میخام بدونم واسه رشته آی تی چقد سالانه باید هزینه کنم با هزینه زندگی دو نفر؟ بعد امکان کار حین تحصیل هست و اینکه همسرمم میتونه کار کنه یا خیر. و چند ساعت؟ بعد چند درصد از هزینه زندگیمو جبران میکنه. ممنون میشم پاسخ بدید.

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. هزینه های تحصیل در کشور کانادا بسته به نوع دانشگاه به طور میانگین بین ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار کانادا محاسبه می گردد و اجازه کار به صورت پاره وقت را خواهید داشت. همراه شما نیز اجازه کار تمام وقت دارند. برای بررسی شرایط و هزینه ها پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 54. بنیامین گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من دانش آموز سال یازدهم نظام جدید هستم. متولد ۹\۴\۱۳۸۰
  میخواستم ببینم در چه مقطعی برای تحصیل در کانادا اقدام کنم؟
  لطفاً راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. با توجه به رزومه خود می توانید برای تحصیل در کالج های کانادا اقدام نمایید. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات در این خصوص می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 55. سهیل گفته:

  سلام و درود
  من دانش آموز سال دهم نظام آموزشی جدید هستم و متولد نوزده اردیبهشت هشتاد و یک هستم.برای مهاجرت به کانادا کی اقدام کنم که بتوانم وارد کالج شوم و در آنجا مجبور به گذراندن دوره دبیرستان نباشم؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. با داشتن مدرک دیپلم دوازده ساله و مدرک زبان لازم امکان تحصیل در دانشگاه های این کشور برای شما وجود دارد. برای اخذ اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 56. سهیل گفته:

  سلام.من متولد اردیبهشت ۱۳۸۱ هستم و میخوام یسل دیگه به ونکوور کانادا برم و در کلاس ۱۲ اونجا شرکت کنم.میخواستم ببینم هزینه های سالانه من حدودا چقدر میشه؟؟
  من یه برنامه ای رو شنیدم که میتونم بجای درس خوندن برای پاس کردن درسام به جای هر کلاس ۱۲۰ ساعت کار کنم و هر ترم باید ۴ تا کلاس پاس کنم.چه مقدار پول از این کار بهم میدن؟؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی را می توانید در متن مقاله مطالعه نمایید. برای دریافت اطلاعات تکمیلی می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5