مهاجرت کاری به تاجیکستان

مهاجرت کاری به تاجیکستان

مهاجرت کاری به تاجیکستان 2018 یکی از راههای مهاجرت به تاجیکستان میباشد ، جهت کار در تاجیکستان میبایست همانند کار در کشورهای دیگر افراد کارفرما پیدا کنند تا بتوانند مهاجرت کاری به تاجیکستان نمایند ، حال در این مقاله به این موضوع میپردازیم .

تاجیکستان کشوری در آسیای مرکزی به هم مرزی افغانستان، ازبکستان ، قرقیزستان و جمهوری خلق چین از شرق می­باشد. اکثریت تاجیکستانی­ها را تاجیکی­ها تشکیل می­دهند که به زبان فارسی تاجیکی صحبت می کنند. بسیاری از تاجیکستانی ها نیز به زبان روسی به عنوان زبان دوم صحبت می­کنند یکی از طرق مهاجرت و اخذ تابعیت و اقامت از طریق اخذ ویزای کاری می­باشد که با توجه به مزیت­های این نوع ویزا توانسته است مورد استقبال زیادی از متقاضیان قرار گیرد.

در این مقاله سعی می­شود اطلاعاتی را در مورد مهاجرت کاری به تاجیکستان و شرایط این کشور برای کار در اختیارتان قرار دهیم.

مهاجرت کاری به تاجیکستان

کشور تاجیکستان جزء آن دسته از کشورهایی می­باشد که از اقتصاد قوی برخوردار نمی­باشد و در حال حاضر بی ثباتی در ساختارها دلیل عمده­ای از زیر ساخت­های ضعیف این کشور می­باشد. که طبق آخرین آمار بانک­های جهانی میزان نرخ بیکاری در تاجیکستان در 10 سال گذشته به میزان 11 تا 12 درصد دارای نوسان می­باشد. که طبق آمار­های گرفته در سال­های اخیر به میزان هشتاد و دو درصد بوده است. با توجه به این نرخ بیکاری در تاجیکستان می­توان گفت که این کشور در حال حاضر به عنوان یکی از مبدا­های صادر کننده نیروی کار به کشورهای دیگر می­باشد. همان طور که به آن اشاره کردیم کشور تاجیکستان نمی­تواند به عنوان مقصد و پایگاهی قوی برای متقاضیان مهاجرت کاری در نظر گرفته شود زیرا طبق آمار و ارقام گرفته شده در سال 2008  به میزان 800000 تحت عنوان نیروی کاری به کشور روسیه مهاجرت کرده­اند. در سالهای 2003 تا 2013، تولید ناخالص داخلی تاجیکستان به طور میانگین 7/2 درصد در سال افزایش یافت، در حالیکه اشتغال در سال تنها 2.1 درصد افزایش یافت در عین حال، جمعیت سالمندی که به سن 15 تا 64 سالگی تعلق دارد، از 3.31 میلیون نفر در سال 2000 به 5.23 میلیون در سال 2015 افزایش یافته است. تنها 43 درصد از کل جمعیت کار در تاجیکستان در نیروی کار هستند. اکثریت کسانی که کار می­کنند در شغل کم کیفیت در بخش غیررسمی هستند. افزون بر این، مشاغل زیادی در تاجیکستان فصلی یا موقت هستند و سهم آنها در طول زمان افزایش یافته است.

که با توجه به سخت شدن قوانین اخذ ویزای کار در تاجیکستان این نوع مهاجرت نیز کاهش یافته است .به نحوی که در سال 2013 به میزان 500000 به کشور روسیه تحت عنوان نیروی کار مهاجرت کرده­اند. که نتیجه­ای که از این ارقام بدست می­آوریم این می­باشد که این کشور نمی­تواند به عنوان مقصدی برای اخذ ویزای کار برای مهاجران قرار گیرد. میزان دستمزد این کشور بسیار پایین می­باشد که در حدود 150 الی 200 دلار آمریکا در ماه می­باشد.

یافتن کار در تاجیکستان برای مهاجران دشوار است. اگر شما انگلیسی هستید ممکن است یک گزینه خوب باشد برای شما ، می­توانید زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم تدریس کنید، زیرا رشد اقتصادی و تقاضا برای معلمان انگلیسی در مدارس تاجیک افزایش می­یابد.

به طور کلی در تاجیکستان شغلی وجود ندارد و همانطور که گفته شد بیشتر افرادی که در تاجیکستان هستند، در روسیه کار می­کنند و نمی­توانند برای بازار کار شکست خورده تاجیک کار کنند. همچنین بخش خصوصی رسمی “توسط بخش­های عمومی و غیر رسمی فشرده شده است” و “توسعه نیافته” است.

همچنین چالش­هایی که در کشور رخ می­دهد بسیار مبهم است: تاجیکستان همچنان با چالش­هایی مواجه است که با ویژگی­های ساختاری کشور (جغرافیا)، مسیر تحول ساختاری آن (کشور کشاورزی)، جمعیت شناسی (جوانب مثبت) و توسعه نهادی مواجه است که همه این محدودیت­ها باعث می­شود که به عنوان کشور مناسبی برای مهاجرت از طریق کار پیشنهاد نشود.

با توجه به موارد ذکر شده کشور تاجیکستان می­تواند مناسب افرادی باشد که قصد انجام امور سرمایه­گذاری و کسب و کار را دارند که در این مورد مورد استقبال دولت نیز قرار می­گیرد که در این باره می­توان به این موضوع اشاره کرد که کشور تاجیکستان با فضای کثیر برای سرمایه­گذاران و به دلیل کمبود سرمایه راه اندازی کارخانه جات تعطیل شده می­تواند با سرمایه اندکی راه اندازی نمود و بتوان از این طریق به سود هم دست پیدا کرد.

ویزا های کاری در تاجیکستان 3 نوع می باشد:

 • ویزای سرمایه گذاری

زمانیکه هدف سرمایه گذاری در تاجیکستان باشد ویزای سرمایه گذاری در ابتدا به مدت 2 سال صادر می گردد.

 • ویزای تجاری

در ابتدا به مدت یک سال صادر می گردد که قابیلت تمدید را سال به سال دارد.

 • ویزای کاری

ویزای کاری در صورت داشتن عدم قرارداد کاری با شرکت ها و موسسات فعال تاجیکستان در ابتدای امر به مدت 3 ماه صادر می­گردد. که پس از یافتن کار قابیلت تمدید به مدت زمان قرارداد را نیز خواهد شد.که به محض تمدید قرارداد متقاضی می تواند برای الحاق خانواده نیز اقدام داشته باشد.

از بیزینس هایی که در تاجیکستان مورد استقبال قرار می­گیرد در ابتدا در بخش تغذیه و بیزینس هایی همانند تاسیس مرغداری و گاو داری یا پرورش ماهی و آبزیان خوراکی ،کشاورزی بازدهی خوبی خواهد داشت.

در نتیجه با توجه به کمبود کار برای متقاضیان جویای کار در تاجیکستان در سال­های اخیر و کمبود کار در این کشور، تاجیکستان با بها دادن به کارآفرینی با اقدامی از جمله تاسیس شورای کار آفرینی در تاجیکستان می­باشد که با موافقت ریاست این شورا در خصوص حائز اهمیت بودن این گونه برنامه با ریاست جمهوری تاجیکستان می­باشد. بنابراین ثبات اقتصادی در تاجیکستان باعث ایجاد کارآفرینی برای متقاضیان بین المللی و سرمایه بین المللی شده است. که طبق قوانین این کشور ، سرمایه گذاران خارجی می­توانند بدون شریک حقوقی که تابعیت کشور تاجیکستان را داشته باشد اقدام به سرمایه گذاری نماید. که در همین راستا قوانین تاجیسکتان در خصوص سرمایه گذاری و کار آفرینی به نحوی استقبال می شود که در دولت کشور این امر به تصویب رسیده است.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

Rating: 5
12 پاسخ
 1. ناشناس گفته:

  سلام
  دیپلمه هستم متاهل با سرمایه حدودا 800 میلون با این سرمایه میتوانم در تاجیکستان تابعیت بگیرم و شاغل شوم

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram گفته:

   با سلام. تابعیت و اشتغال دو موضوع متفاوت هستند. اشتغال در تاجیکستان نیازمند داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمایی در این کشور است. سرمایه گذاری نیز شرایط خود را دارد. اطلاعاتی که ارائه داده اید جهت ارائه مشاوره به شما کافی نیست. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. نازنین گفته:

  با سلام و احترام
  دانشجوی دکتری هستم
  میخواستم برای فرصت مطالعاتی اقدام کنم اما اساتید اونجا رو نمیشناسم آیا شما کمکی در این ارتباط انجام میدید ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. لطفا با دفاتر ما تماس گرفته تا شرایط شما بررسی شود و در صورت امکان اقدامات لازم انجام شود. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 3. محمد روستا گفته:

  سلام من در ایران درضمینه کار ام دی اف و ساخت کابینت و مصنوعات چوبی مشغول به کار هستم ایا در کشور تاجیکستان میتوانم مشغول به کار شوم

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با سلام دوست گرامی
   باید در موسسات کاریابی کشور مورد نظر جست و جو فرمایید تا اگر شغلی برای شما وجود داشت اقدام نمایید.

   پاسخ
 4. رسول اوجی گفته:

  سلام و عرض ادب
  45 ساله هستم دارای همسر و دختری ده ساله.
  فارغ التحصیل کارشناسی مترجم زبان هستم ، خانمم هم کارشناسی دبیری زبان.
  زبان انگلیسی هردو ما خوب و سابقه و مدرک راهنمای توریست هم دارم. صدمیلیون هم پول فعلا دارم. چه راهی را برای مهاجرت به بنده پیشنهاد می‌فرماید ؟؟
  ممنون از روش کار اصولی و استخواندار کاری شما.

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به شش دسته تقسیم میشوند سرمایه گذاری – ثبت شرکت – ازدواج با تبعه خارجی – ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی. شما باید بفرمایید از کدام یک از این روشها میخواهید اقدام فرمایید و ما نیز شرایط جزیی تر شما را بدانیم تا بتوانیم راهنمایی صحیحی داشته باشیم. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. محسن گفته:

  سلام و عرض ادب.
  آیا در صنعت نفت و گاز تاجیکستان کار هست؟
  بنده بازرس کف مخازن نفت و گاز به روش mfl هستم.
  همچنین بازرس جوش و تجهیزات نفت و گاز به روش های mt و pt هستم.
  با سابقه‌ی کاری مرتبط ۵سال.

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما در ابتدا برای ویزای کار بهتر است که job offer یعنی دعوت نامه کاری داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزاها اقدام نمایید در غیر اینصورت شانسی نخواهید داشت. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر و بررسی روشهای دیگر مهاجرت با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. علیرضا گفته:

  با سلام.ممنون از دادن اطلاعات مفیدتون.با این شرایط که نوشاین.اقامت از طریق سرمایه گذاری مناسبترین هست.میزان سرمایه گذاری برای اقل مت چقدر میباشد.یه خانواده سه نفره هستیم که قصد مهاجرت دارم.

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.