مهاجرت تحصیلی به آمریکا و بررسی شرایط آن

مهاجرت تحصیلی به آمریکا، شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا برای تحصیل در آمریکا و قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می گیرد. افراد بسیاری ممکن است برخلاف شرایط سختی که در حال حاضر در خصوص مهاجرت به آمریکا وجود دارد علاقه داشته باشند که برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا اقدام نمایند. پیش از هر اقدام سوالات بسیاری برای آن ها ایجاد می شود، از جمله این سوال ها این است که قوانین مهاجرت تحصیلی به آمریکا چگونه است؟ شرایط مهاجرت تحصیلی به آمریکا چگونه است؟ اقدامات لازم برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا در مقاطع مختلف به چه نحوی است؟ در این مقاله تمامی این موارد مورد ارزیابی قرار می گیرد، البته موارد مهم دیگری نیز از جمله هزینه های تحصیل در آمریکا و بورسیه تحصیلی آمریکا و برترین دانشگاه های آمریکا و موارد مهم دیگری مورد بررسی قرار خواهد گرفت. شما عزیزان همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE در سراسر دنیا و یا با شعب مرکزی در وین تماس حاصل نموده و با مشاورین ارشد و کارشناسان متخصص مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا مهاجرت تحصیلی به آمریکا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا و شرایط عمومی

در ابتدای بحث مهاجرت تحصیلی به آمریکا لازم است که در خصوص این کشور توضیحات اولیه ای ارائه گردد. ایالات متحده آمریکا در قاره آمریکا، یک جمهوری فدرال متشکل از 50 ایالت، یک منطقه فدرال، 5 سرزمین خودمختار و مجموعه ای از جزایر پراکنده است و از لحاظ گوناگونی ملیت و نژاد متنوع ترین کشور جهان محسوب می شود. آمریکا مجموعا دارای مساحتی معادل 8/9 میلیون کیلومتر مربع و جمعیتی معادل 325 میلیون نفر می باشد. آمریکا چهارمین کشور جهان از لحاظ وسعت و سومین کشور دنیا از لحاظ جمعیت می باشد. پایتخت این کشور، شهر واشنگتن دی سی و پرجمعیت ترین شهر آن نیز نیویورک است. کشور آمریکا از ناحیه شمالی با کشور کانادا، از ناحیه جنوبی با کشور مکزیک، از ناحیه غربی با اقیانوس ارام و از ناحیه شرقی با اقیانوس اطلس هم مرز است. واحد پول این کشور دلار و زبان رسمی آن نیز انگلیسی می باشد.

کشور آمریکا یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا را داراست. ایالات متحده آمریکا دارای بهترین کالج ها و دانشگاه ها با بهترین رتبه هاست و مدارک تحصیلی کارشناسی،کارشناسی ارشد، دکتری که از دانشگاه های کشور آمریکا صادر می شوند در کل دنیا مورد تایید و شناخته شده هستند. همچنین ایالات متحده آمریکا برترین و قوی ترین دانشگاه های دنیا را در خود جای داده است، به همین دلیل باعث شده است که افراد زیادی تمایل به  مهاجرت تحصیلی به آمریکا داشته باشند، اما باید در نظر داشت که تحصیل در دانشگاه های آمریکا و دریافت پذیرش از دانشگاه های آمریکا موردی است که واقعا باید با احتیاط صورت گیرد زیرا در حال حاضر سفارت آمریکا در سراسر دنیا به ایرانیان بسیار سخت گیری نموده و باید این مورد لحاظ گردد.

شرایط عمومی آمریکا مهاجرت تحصیلی به آمریکا

study in us img مهاجرت تحصیلی به آمریکا

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تحصیل در آمریکا

video مهاجرت تحصیلی به آمریکا

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب تحصیل در آمریکا

audio مهاجرت تحصیلی به آمریکا

مهاجرت تحصیلی به آمریکا در مقطع مدارس

مهاجرت تحصیلی به آمریکا از طریق تحصیل در مدارس به آسانی امکان پذیر نمی باشد. مدارس ابتدایی در کشور آمریکا شامل پنج سال آموزشی از سال اول تا پنجم می باشد که در کل هر دانش آموز آمریکایی ۶ سال ابتدایی می گذراند که یک سال مهد کودک را نیز شامل می شود. شروع سال تحصیلی از ماه سپتامبر می باشد و دانش آموزان می توانند در مدارس دولتی و مدارس خصوصی این کشور تحصیل نمایند. تحصیل در مدارس آمریکا در مقطع دبستان 6 سال (1 سال مهد کودک و 5 سال تحصیل) و در مقطع متوسطه یا مقطع میانی 3 سال و در مقطع دبیرسان نیز 4 سال به طول می انجامد.

مدارس خصوصی هزینه های تحصیل بالایی را شامل می شود و البته شامل امکانات تحصیلی و آموزشی بسیار بالایی می باشد، اما مدارس دولتی برای دانش آموزان آمریکایی رایگان است و سیستم نظام آموزشی آن ها به نسبت مدارس خصوصی معمولی و نرمال می باشد. حدود 85 تا 90 درصد دانش آموزان آمریکایی در مدارس دولتی این کشور به صورت رایگان تحصیل می نمایند. دانش آموزان بین المللی به راتی در مدارس آمریکا پذیرش نخواهند شد و معمولا دانش آموزان غیر آمریکایی نمی توانند در مدارس این کشور تحصیل نمایند مگر در زمانی که به عنوان همراه با والدین خود به این کشور وارد شده باشند و والدین آن ها اقامت آمریکا را به طرق مختلف به دست آورده باشند که در این صورت فرزندان آن ها می توانند به در مدارس دولتی این کشور به تحصیل بپردازند.

مدارس شبانه روزی در آمریکا

مهاجرت تحصیلی به آمریکا در مقطع کارشناسی

ممکن است مهاجرت تحصیلی به آمریکا در مقطع کارشناسی مورد تقاضای افراد باشد. دانشجویان پس از گذراندن دوازده سال تحصیل در مدارس ابتدایی و متوسطه وارد دوره کارشناسی در دانشگاه ها می شوند. بنابراین دانشجویان خارجی که مایل به ورود به دانشگاه های آمریکایی و تحصیل درآمریکا هستند باید مدرک معادل دیپلم دبیرستان را اخذ کرده باشند. دانش آموزان می توانند یا یک دوره دو ساله برای فوق دیپلم (در صورتی دیپلم 11 ساله داشته باشند) و یا یک دوره ۴ ساله برای لیسانس (زمانی که دیپلم 12 ساله را داشته باشند) را انتخاب کنند، پس از آن دانشجویان الزاما تا سال دوم کالج باید یک رشته مورد نظر را انتخاب نمایند. از مدارک مهم برای پذیرش در این مقطع مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس حدود 6 می باشد. معدل افرادی که زیر 16 باشد بهتر است که در ابتدا دوره فوق دیپلم 2 سال را پذیرش بگیرند و پس از آن وارد مقطع کارشناسی شوند. دانشجویان در رشته های مدیریت، حقوق، رشت های مهندسی، رشته های علوم پایه و زیستی و رشت های علوم تربیتی و آموزشی می توانند تحصیل کنند. یک آزمونی قبل از ورود به مقطع کارشناسی برای دانشجویان لازم است که در زیر آن را توضیح خواهیم داد:

 • آزمون استدلالی Sat

  این آزمون برای پذیرش دوره کارشناسی دانشگاه های آمریکا مورد نیاز است. این آزمون تعیین می کند که دانشجو چگونه توانایی های خود را به کار گیرد.

 • آزمون موضوعی Sat

  این آزمون برای سنجش توانایی های دانشجویان در یک زمینه خاص و به کارگیری این دانش است.

 • آزمون Sat

  این آزمون ۴ توانایی دانشجویان را برسی می کند که شامل زبان انگلیسی، ریاضی، خواندن و علوم پایه که یک بخش اختیاری به نام نوشتار هم دارد می شود. نمره این آزمون میزان آمادگی برای ورود به کالج دانشجویان را می­ آزماید.

تحصیل لیسانس در کشور آمریکا

مهاجرت تحصیلی به آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آمریکا می توانند برای مقطع کارشناسی ارشد نیز اقدام کنند. دانشجویان برای ورود به این مقطع مستلزم گذراندن ۱۶ سال تحصیلات رسمی هستند یعنی باید دوازده سال مدرسه ابتدایی و متوسطه و چهار سال مقطع کارشناسی را گذرانده باشند. مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا دو ساله است. دانشجویان در رشته های مختلف می توانند از دانشگاه های مختلف این کشور در این مقطع پذیرش دریافت نمایند. اما دانشجویان عموما باید یک سری آزمون های دیگر را قبل از ورود به مقطع کارشناسی ارشد بگذرانند که این آزمون ها به شرح زیر می باشند:

 • آزمون TOEFL و مدرک زبان انگلیسی

  دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد درایالات متحده آمریکا را دارند توانایی آنها در ۴ مهارت گوش دادن،خواندن، نوشتن و صحبت کردن ارزیابی می شود تا بتوانند مدرک زبان آیلتس حدود 6 را ارائه نمایند.

 • آزمون GRE

  دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد (تحصیلات تکمیلی) در رشته های مهندسی دارند، می بایست این آزمون را پاس کنند. این آزمون توسط موسسه ETS برگزاری می شود و برای سنجش مهارت های زبانی، استدلال کمی، تفکر انتقادی و نوشتار تحلیلی دانشجویان تنظیم شده است.

 • آزمون GMAT

  این آزمون، آزمون پذیرش رشته مدیریتی در مقطع کارشناسی ارشد است که یک آزمون استاندارد برای متقاضیان رشته MBA می باشد. این آزمون ابتدا برای استفاده موسسات و دانشگاه های آمریکا که رشته های مدیریت و تجارت را ارائه می دادند وضع شده بود اما اکنون این آزمون به عنوان معیار پذیرش دانشجویان در سطح جهانی توسط بیش از ۱۷۰۰ دانشگاه استفاده می شود.

 • آزمون LSAT

   این آزمون مختص پذیرش دانشجویان حقوق است. این یک آزمون استاندارد است که برای اخذ پذیرش دانشکده های عضو LSAC الزامی می باشد. این آزمون ۴ بار در سال برگزار می شود.

 • آزمون MCAT

  نام دیگر این آزمون، آزمون پذیرش کالج های پزشکی است. این آزمون توسط انجمن کالج های پزشکی آمریکا با همراهی دانشکده های پزشکی آمریکا برگزار می شود که بخشی از فرایند پذیرش دانشکده های پزشکی بوده است.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا در مقطع دکتری

راه دیگر مهاجرت تحصیلی به آمریکا، تحصیل در مقطع دکترا در این کشور است. نکته بسیار مهم در این خصوص این است که افراد باید یک پروپوزال قوی و مدرک زبان بالا داشته باشند. معمولا برای پذیرش در این مقطع آیلتس بالای 7 مورد نیاز است. موضوع دیگر داشتن یک سوپروایزر (استاد راهنما) است که در اخذ پذیرش مقطع دکترا بسیار مهم می باشد. طول دوره تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا حدود 4 سال تا 6 سال می باشد. نکات دیگری که در این خصوص لازم است که آن ها آگاه باشید در زیر بیان می گردد:

مقطع دکتری در آمریکا یک مقطع پژوهشی می باشد که بالاترین اعتبار مدرک اعطایی در این کشور را داراست. اخذ مدرک دکتری در ایالات متحده آمریکا مستلزم سه تا شش سال  تحصیل مستمر می باشد. دانشگاه های آمریکا به دو گروه ایالتی  (state school)  و خصوصی (private school) تقسیم می شوند. دانشگاه های ایالتی (دولتی) معمولا ارزانتر هستند اما این امکان وجود دارد که برای پذیرش دانشجویان خارجی محدودیت ظرفیت داشته باشند

دانشگاه های آمریکا  را می توان بر اساس اینکه مراکز تحقیقاتی هستند یا خیر به دو گروه تقسیم نمود:

 • گروه اول

  دانشگاه هایی که علاوه برتدریس مراکز تحقیقاتی هم هستند و دانشجویان دکتری را قبول می کنند.

 • گروه دوم

  دانشگاه هایی که فقط به تدریس می پردازند و دوره های تحصیلی دو ساله یا چهار ساله دارند، مدارکشان حداکثر تا مقطع لیسانس می باشد.  ایالات متحده آمریکا بیشترین پذیرش دانشجو را در ترم پائیز (سپتامبر، اکتبر) می گیرد و اکثر کمک هزینه های تحصیلی در این ترم اعطا می شود. دانشجویان خارجی که مایل به تحصیل در آمریکا و مهاجرت تحصیلی به آمریکا هستند می بایست آزمون های تعریف شده توسط آموزش و پرورش کشور آمریکا را پاس کنند.

تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا

مهاجرت تحصیلی به آمریکا به همراه بورسیه تحصیلی

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آمریکا در بسیاری از موارد ممکن است به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی باشند. اما دریافت بورسیه تحصیلی همانند مقطع دکترا مستلزم شرایط خیلی خاصی از جمله مدرک زبان با نمره بالا، سطح نمرات خیلی بالا، معدل بالا، پروپوزال قوی، مقالات ISI، توصیه نامه استاد و داشتن سوپروایز (استاد راهنما) می باشد. کشور آمریکا در مقاطع مختلف تحصیلی ممکن است کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه ارائه نماید. در مقطع لیسانس افراد باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با نمرات بالا و معدل بالا و مدرک زبان تافل یا آیلتس را ارائه نمایند و از نظر فاصله تحصیلی نیز، سن و فاصله تحصیلی بالایی نداشته باشند. در این صورت می توانند پس از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا، درخواست کمک هزینه تحصیلی نیز درخواست دهند. در مقطع فوق لیسانس و دکترا نیز افراد در رشته های مدیریت باید GMAT و در رشته های مهندسی باید GRE با رتبه حداقل 70 و در رشته حقوق نیز باید بتوانند LSAT را ارائه نمایند. در حال حاضر دریافت بورسیه بسیار شرایط سخت و دشواری دارد اما اگر دانشجویان بتوانند مدارک فوق را ارائه دهند شانس اقدام خود را می توانند امتحان کنند.

بورسیه تحصیلی در آمریکا

مهاجرت تحصیلی به آمریکا و هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا

هزینه تحصیل در کشور آمریکا در مهاجرت تحصیلی به آمریکا بنا بر نوع دانشگاه متفاوت می باشد. تحصیل در دانشگاه های خصوصی و غیر انتفاعی حدودا ۶۰۰۰۰ دلار می باشد که این هزینه بسیار گران است و دانشجویانی که می خواهند هزینه تحصیلشان مقرون به صرفه تر باشه می توانند برای تحصیل، دانشگاه های ایالتی یا دولتی را انتخاب کنند که هزینه تحصیل در این دانشگاه ها برای دانشجویانی که مقیم آمریکا هستند حدود ۹۱۳۹ دلار و برای دانشجویان دیگر هزینه ها متفاوت تر می باشد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی حدود 15000 تا 22000 هزار دلار آمریکا، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی در حدود 18000 تا 25000 هزار دلار آمریکا، هزینه تحصیل در مقطع دکترا برای دانشجویان بین المللی در حدود 18000 تا 25000 هزار دلار آمریکا و هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی حدود 35000 تا 50000 هزار دلار آمریکا خواهد بود. در ادامه به بررسی هزینه های زندگی در آمریکا می پردازیم، هزینه های زندگی در کشور آمریکا حدود 73 درصد از هزینه های زندگی در ایران بالاتر است، همچنین هزینه های اجاره در ایالات متحده آمریکا حدود 183 درصد از اجاره در ایران بالاتر است.

ایالات و شهرهای آمریکا هزینه های زندگی به صورت سالیانه
بوستون (ماساچوست) میامی ( فلوریدا) حدود 20 تا 25 هزار دلار
آتلانتا حدود 18 تا 20 هزار دلار
فیلادلفیا 20 تا 22 هزار دلار
واشنگتن دی سی و نیویورک 22 تا 30 هزار دلار
لس آنجلس  (کالیفرنیا) 22 تا 30 هزار دلار
سانفرانسیسکو 20 تا 26 هزار دلار
سیاتل (واشنگتن) 23 تا 26 هزار دلار
شیکاگو 16 تا 22 هزار دلار
اوهایو 18 تا 23 هزار دلار
دیترویت (میشیگان) 19 تا 22 هزار دلار
دالاس (تگزاس) 20 تا 24 هزار دلار

هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا

مهاجرت تحصیلی به آمریکا و کار دانشجویی

در مهاجرت تحصیلی به آمریکا نکته مهم مورد نظر برای دانشجویان، کار ضمن تحصیل در این کشور است. دانشجویان در این کشور می توانند هم در داخل دانشگاه و هم در خارج از دانشگاه به کار دانشجویی مشغول شوند. برای کار داخل دانشگاه نیازی به اخذ اجازه از اداره مهاجرت آمریکا نیست، اما زمانی بخواهند که در خارج از دانشگاه کار دانشجویی انجام دهند باید از اداره مهاجرت آمریکا اجازه کار را دریافت نمایند. طبق قانونی مشابهی که در تمام کشورها وجود دارد، به این صورت که دانشجویان در مقطع لیسانس حدود 10 ساعت در هفته اجازه دارند که کار دانشجویی انجام بدهند، در مقطع فوق لیسانس نیز حدود 20 ساعت اجازه کار پاره وقت دانشجویی دارند، برای مقطع دکترا نیز تا حدود 30 ساعت در هفته اجازه دارند که به صورت پاره وقت کار کنند. افراد می توانند از طریق سایت های کاریابی این کشور یک کار مناسب را پیدا نمایند. نکته مهم اینجاست که افراد به راحتی نمی توانند ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کنند و در حال حاضر دارای پیچیدگی ها و دشواری های خود است.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا و بررسی ویزای همراه

در مهاجرت تحصیلی به آمریکا بحث بردن ویزای همراه نیز برای متقاضیان مطرح است. دانشجویانی که به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا دست پیدا کرده اند می توانند برای همراهان خود که شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال می شود نیز اقدام نمایند، اما اخذ ویزای همراه برای فرزندان بالای 21 سال که مجرد می باشند به مدت زمان طولانی (شاید بیش از 6 ماه) نیاز است، همچنین افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند بر خلاف افرادی که شهروندی آمریکا را دارند به مدت زمان بیشتری برای الحاق و اخذ ویزای همراه خود احتیاج دارند. به این معنی که افرادی که تابعیت و شهروندی کشور آمریکا را دارند زودتر می توانند برای الحاق همراهان خود به نتیجه برسند.
نکته بسیار مهم دیگر در خصوص اخذ ویزای همراه این است که اگر متقاضیان دارای بیماری سخت و لاعلاج و یا دارای سابقه کیفری جنایی باشد، ویزای همراه برای آن ها صادر نمی گردد. همچنین شخص اصلی اگر بتواند ساپورت مالی مناسبی را برای حمایت همراهان خود در کشور آمریکا نشان دهد و نشان دهد که برای گذران زندگی و هزینه های زندگی به دولت آمریکا هیچ گونه احتیاجی ندارد، در این صورت شانس اخذ ویزای همراه برای آن ها ازایش می یابد.

مهاجرت تحصیلی به آمریکا و معرفی دانشگاه های برتر آمریکا

در خصوص مهاجرت تحصیلی به آمریکا می توان بیان نمود که این کشور دارای دانشگاه های برتری در سطح دنیا می باشد که متقاضیان و نخبگان زیادی برای تحصیل در این دانشگاه ها اقدام می نمایند. لازم به ذکر است افرادی که از بهترین دانشگاه های آمریکا فارغ التحصیل می شوند می توانند در مشاغل گوناگون پردرآمد استخدام شده و وارد بازار کار مناسب شوند و درآمد بالایی داشته باشند. دانشگاه های ایالتی و غیر ایالتی بساری در آمریکا وجود دارند که در سطح دنیا و بین الملل نیز دارای بهترین رنکینگ و رتبه ها می باشند. در زیر به معرفی برخی از این دانشگاه ها می پردازیم. این مطلب توسط موسسه حقوقی ملک تهیه و گردآوری شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا مجاز نمی باشد.

نام دانشگاه ها درباره دانشگاه ها

 

دانشگاه هارواردHarvard university این دانشگاه در سال 1636 در ایالت ماساچوست و شهر کمبریج ساخته شد. دانشگاه هاروارد اولین دانشگاه آموزشی خصوصی در کشور آمریکا بود. همچنین همیشه در سطح بین المللی در رتبه 10 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.
 دانشگاه استنفورد آمریکا  (Stanford University) دانشگاه استنفورد در ایالت کالیفرنیا در حوالی شهر سانفرانسیسکو ساخته شده است که در رتبه 10 دانشگاه برتر دنیا و جزء سومین دانشگاه ثروتمند دنیا می باشد.
 دانشگاه ام آی تی (Massachusetts Institute of Technology) دانشگاه ام آی تی در ایالت ماساچوست در شهر کمبریج در سال 1861 ساخته شد که دارای دانشکده ها و کالج های مختلفی می باشد و رشت های مختلفی در این دانشگاه تدریس می شود.
دانشگاه کلمبیا (Columbia University) این دانشگاه در ایالت نیویوک و در شهر نیویورک قرار دارد که در رشته های مختلف پزشکی و مهندسی و هنر و رشته حقوق دانشجو می پذیرد. این دانشگاه پنجمین دانشگاه قدیمی آمریکا محسوب می شود.
 دانشگاه برکلی (University of California, Berkeley ) دانشگاه برکلی در شهر برکلی و در ایالت کالیفرنیا قرار دارد که سال 1868 ساخته شد. این دانشگاه بورسیه های تحصیلی بسیاری را ارائه می نماید.
دانشگاه شیکاگو (University of Chicago) این دانشگاه در شهر شیکاگو و در ایالت ایلینویز در سال 1890 ساخته شد. این دانشگاه نیز در لیست دانشگاه های برتر آمریکا قرار دارد.
 دانشگاه پرینستون (Princeton University  ) این دانشگاه در ایالت نیوجرسی و در شهر پرینستون در سال 1746 ساخته شد. در ابتدا یک کالج بود که پس از آن با ایجاد دانشکده های مختلفی به یک دانشگاه بزرگ تغییر عنوان پیدا کرد.
دانشگاه کرنل (Cornell University ) این دانشگاه در ایالت نیویورک و در شهر ایتاکا در سال 1865 ساخته شد. این دانشگاه نیز در رشته های مختلف و زیادی از سراسر دنیا دانشجو می پذیرد.

 

معرفی دانشگاه هاروارد

مهاجرت تحصیلی به آمریکا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

در مهاجرت تحصیلی به آمریکا مدارک خاصی مورد نیاز است که در ادامه این مقاله به این مدارک اشاره می کنیم. برای مقطع کارشناسی متقاضیان دوره لیسانس لازم است که ریز نمرات دوره دبیرستان و نمرات آزمون زبان انگلیسی را ارائه دهد. انگیزه نامه، توصیه نامه برای تحصیلات تکمیلی، متقاضیان باید مدرکی که نشان دهنده سوابق تحصیلی فرد باشد از جمله ریز نمرات تحصیلات کارشناسی و نمرات دوره دبیرستان را می بایست ارائه دهند. در ابتدا در خصوص انواع ویزاهای تحصیلی آمریکا توضیحاتی ارائه می دهیم:

 • ویزای F1

  معروف ترین ویزای دانشجویی در کشور  آمریکا ویزای F1 است. دانشجویان متقاضی تحصیل در کالج و دانشگاه های آمریکا باید برای دریافت این ویزا اقدام کنند. دانشجویان خارجی می توانند برای  همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود نیز درخواست ویزای (F2) دهند. این نوع ویزا اصولا برای دوره های تحصیلی طولانی مدت بیش از ۶ ماه می باشد. دوره های تحصیلی کوتاه مدت موقت، متناسب با محل دعوت کننده و نوع دوره تحصیلی شامل ویزای B1 می شوند. متقاضیان برای دریافت این ویزا میبایست پس از دریافت I-20 فرم DS-160  را تکمیل نمایند.

 • ویزای M1

  شرایط کلی ویزای M1 مانند ویزای F1 است، اما تنها تفاوتی که با ویزای M1 دارد این است که فقط برخی از رشته های خاص فنی حرفه ای را شامل می شود.  دانشجویان متقاضی این ویزا نیز می توانند همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود رابا تقاضای ویزای M2 به همراه خود به کشور آمریکا بیاورند. برای این نوع ویزا نیز باید فرم DS-160 تکمیل شود.

 • ویزای J1

  این نوع ویزا به ویزای فرصت مطالعاتی مشهور است، مخصوص متقاضیانی می باشد که برای تحقیق و یا تدریس در دانشگاه ها وارد آمریکا می شوند. مدت اعتبار این ویزا براساس طول مدت دوره در آمریکا متغیر است اما طبق قانون آمریکا فرد متقاضی باید پس از دو سال خاک آمریکا را ترک کند و دوباره برای ورود به کشور آمریکا مجددا اقدام کند. فرد متقاضی می تواند همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود را با درخواست ویزای  J2 وارد کشور آمریکا کند. برای این نوع ویزا نیز همانند تمامی ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا، می بایست فرم DS-160 پر شود. در تمامی این ویزا ها فرد باید تمکن مالی خود را نشان دهد و ثابت کند که قصد بازگشت به کشور خود را پس از دوره تحصیلی دارد. در حالی که آمریکا به متقاضیانی که مدرک زبان انگلیسی ندارند پذیرش مخصوص به دوره زبان انگلیسی را ارائه می دهد، اما سفارت آمریکا سخت گیری بیشتری درخصوص دادن ویزا به متقاضیانی که مدرک انگلیسی ندارند دارد.

مهم ترین مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آمریکا به شرح زیر است:

 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه آن ها
 • ارائه مدرک زبان آیلتس یا تافل مورد نیاز برای هر مقطع تحصیلی
 • ارائه تمام صفحات پاسپورت متقاضی
 • ارائه رزومه انگلیسی
 • ارائه توصیه نامه اساتید

  حداقل 3 توصیه نامه برای مقطع فوق لیسانس و حداقل4 توصیه نامه برای مقطع دکترا

 • ارائه انگیزه نامه قوی تحصیلی
 • ارائه تاییدیه مقالات داخلی و ISI برای مقطع فوق لیسانس و دکترا
 • ارائه پروپوزال تحقیقاتی قوی در رشته انتخابی
 • ارائه تمکن مالی مناسب
 • ارائه نامه پذیرش دانشگاه و ارائه پذیرش اساتید دانشگاه های مورد نظر در مقطع فوق لیسانس و دکترا
 • ارائه عدم سوء پیشینه و ارائه گواهی نامه سلامت
 • ارائه اجاره نامه و بیمه نامه
تحصیل رایگان در آمریکا

مهاجرت تحصیلی به آمریکا و موقعیت کار پس از تحصیل

در مهاجرت تحصیلی به آمریکا اکثریت متقاضیان به دنبال این هستند که پس از فارغ التحصیلی کار پیدا کنند و وارد بازار کار شوند. معمولا شرایط پیدا کردن کار پس از تحصیل بستگی به توانایی و تخصص شخص متقاضی در خصوص رشته تحصیلی خود می باشد. دانشجویان باید به زبان انگلیسی مسلط بوده و بتوانند توانایی و مهارت خود را به کارفرمایان به اثبات برسانند. البته لازم به ذکر است که کارفرمایان برای جذب نیروی کار به اتباع آمریکایی بیشتر گرایش دارند تا افراد غیر آمریکایی. اما این نکته نیز مهم است که افراد خارجی که در دانشگاه های آمریکا فارغ التحصیل شده باشند نسبت به افراد خارجی که بدون اخذ مدرک دانشگاهی از دانشگاه های آمریکا به عنوان یک نیروی کار وارد آمریکا شده اند از شانس بیشتری برای پیدا کردن کار برخوردار هستند.

افراد فارغ التحصیل می توانند از طریق کاریابی اینترنتی و یا از طریق بنگاه های کاریابی به صورت مستقیم جویای کار باشند تا بتوانند در زمان مناسبی کار موردنظر خود را پیدا نمایند. به طور معمول دانشجو باید ظرف 60 پس از اتمام تحصیلات باید خاک آمریکا را ترک کند، مگر اینکه بتواند کار پیدا کند که بتواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کند. یعنی مدت زمان و مهلت افراد برای پیدا کردن کار حدود 2 ماه پس از فارغ التحصیلی است. در این راستا نرخ بیکاری کشور آمریکا را برسی می کنیم. از سال 2010 تا سال 2018 نرخ بیکاری در این کشور سیر نزولی پیدا کرد. یعنی از حدود 10 درصد به زیر 4 درصد رسید. نمودار زیر بیانگر این موضوع است:

نرخ بیکاری آمریکا مهاجرت تحصیلی به آمریکا

شرایط کار پس از تحصیل در آمریکا

istock 000050674120 full مهاجرت تحصیلی به آمریکا

مهاجرت تحصیلی به آمریکا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

افرادی که از طریق مهاجرت تحصیلی به آمریکا وارد شده اند عموماً قصد دارند که به اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل دست پیدا کنند. این افراد برای رسیدن به این هدف یا می باسیت پس از فارغ التحصیلی در آمریکا کار پیدا کنند، یا سرمایه گذاری کنند و یا با یک تبعه آمریکایی ازدواج نمایند که در این میان بهترین راه پیدا کردن شغل مرتبط می باشد، زیرا برای سرمایه گذاری سرمایه بالایی مورد نیاز است. افرادی که بتوانند یک شغل مرتبط و مناسب پیدا کنند، پس از چند سال پرداخت مالیات می توانند به اخذ اقامت دائم و گرین کارت آمریکا و پس از آن به اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور دست پیدا نمایند. اما به یاد داشته باشید که شرایط پیدا کردن کار نیز برای افراد غیر آمریکایی ممکن است یک مقداری سخت باشد. مدت زمان رسیدن به اقامت دائم آمریکا بسته به نوع اقامت موقت افراد متغیر است اما افرادی که اقامت دائم را دریافت کردند پس از گذشت 5 سال از اقامت دائم می توانند پاسپورت و تابعیت آمریکا را به دست آورند.

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
مهاجرت تحصیلی به آمریکا و سخن پایانی

مهاجرت تحصیلی به آمریکا و تمام شرایط آن را به صورت دقیق و علمی در این مقاله مورد تحلیل و ارزیابی قرار دادیم. نکته خیلی مهمی که وجود دارد این است که در حال حاضر مهاجرت تحصیلی به آمریکا با سختی ها و پیچیدگی های خاصی مواجه است و توصیه مهم این است که افراد اگر قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارند می توانند کشورهای دیگر از جمله کانادا یا کشورهای اروپایی از جمله اتریش، دانمارک، هلند، سوئیس، فنلاند و… را انتخاب نمایند و پس از آن برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا اقدام نمایند. شما عزیزان همواره می توانید برای مهاجرت به تمام کشورهای برتر دنیا با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE در سراسر دنیا تماس حاصل نموده و با کارشناسان و متخصصان و وکلای این موسسه به صورت تخصصیو رایگان مشاوره دریافت نمایید. همچنین می توانید سوالات خود را در زمینه مهاجرت تحصیلی به آمریکا در بخش دیدگاه های همین مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان پاسخگوی شما عزیزان باشند.

law مهاجرت تحصیلی به آمریکا
158 پاسخ
 1. هومن گودرزی گفته:

  سلام خسته نباشید. ببخشید می خواستم بدانم محدودیت سنی پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد آمریکا ۲۸ سال است یا ۳۰ سال؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   معمولا برای پذیرش تحصیلی محدودیت سنی خاصی وجود ندارد. اما اگر گپ تحصیلی زیادی داشته باشید برای ویزا ممکن است شانستان کمتر شود.

   پاسخ
 2. سیاوش گفته:

  سلام و عرض ادب.
  با توجه به قوانین مهاجرتی ، هنوز امکان ورود به امریکا با کسب ویزا تحصیلی وجود دارد؟

  من ارشد نرم افزار دارم از دانشگاه ازاد و آیلتس ۷

  با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
 3. sam گفته:

  سلام وخسته نباشید
  من در رشته مدیریت بازرگانی تحصیل میکنم و تونستم برای کانادا اپلای کنم و موفق بشم.به نظر شما بعد از گرفتن لیسانس میتونم برای ادامه تحصیل درامریکا اقدام کنم و به امریکا برای تحصیل از طرف دانشگاه برم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. در صورتی که دانشگاه شما در آمریکا شعبه داشته باشه و یا اینکه برنامه تبادل دانشجو با دانشگاه شما داشته باشه میتونید برای ادامه تحصیل در آمریکا اقدام کنید.

   پاسخ
 4. آسایش گفته:

  با سلام
  من فوق لیسانس مهندسی دارم.(لیسانس دانشگاه دولتی معدل 15.1 و فوق لیسانس دانشگاه غیرانتفاعی با معدل 17) و نمره آیلتس 6.5. و البته الانم دارم واسه GRE میخونم. سوالم اینه که چون خواهر همسرم امریکا هستن، آیا من همون ایالت که ایشون هست واسه دانشگاه اپلای کنم یا باید ایالت دیگه ای رو امتحان کنم؟ کلا اینکه خواهر همسرم اونجا هستند نکته مثبتی هست واسه ویزا گرفتن ما یا نه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. سکونت خواهر شما در آمریکا هیچ حق و امتیازی جز امتیاز داشتن محلی برای زندگی و همچنین کمک به یافتن شغل پاره وقت و راهنمایی برای تطبقی سریع تر شما با محیط برای شما ایجاد نخواهد کرد.

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 5. vesta گفته:

  سلام..
  من دانش اموز پایه دوازدهم هستم..دارم واسه کنکور میخونم ..رشتم تجربیع ..قصدمم رشته پزشکیه ..منتها شنیدم با کسب یه رتبه خوب تو کنکور میشع بورس شد..
  درسته?شرایطش چجوریه?

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی در اکثر کشورها نیازمند گذراندن دور های پیش پزشکی و یا آزمون های تخصصی مربوطه به همراه داشتن مدرک زبان رسمی آن کشور حداکثر بعد از گذشت دو ترم از تحصیل پزشکی شما می باشد. مدارک و شرایط دیگری نیز مورد نیاز خواهد بود. شما اطلاعات کامل و دقیق را برای ارزیابی ارائه نکرده اید تا بتوانیم دقیق تر شما را راهنمایی نماییم.

   پاسخ
 6. نیلوفر گفته:

  با سلام،
  من به فارکس مسلط هستم و میتوانم براحتی در این حرفه فعالیت کنم. قصد داشتم از طریق سرمایه گذاری در امریکا برای مهاجرت اقدام کنم که متوجه شدم از ایران فعلا پذیرشی در این رابطه انجام نمیشه. در ثانی من هم بهیچوجه آدمی نیستم که اجازه بدم سرمایه ام برای سالهای متمادی در امریکا ساکن بماند و بدون سود.
  قصد دارم از طریق تحصیل در رشته انیمیشن که خیلی به اون علاقه دارم اقدام کنم. از پایه. حتی به نقاشی هم زیاد آشنایی ندارم. میخوام دانشگاهی باشه که از پایه به افراد مبتدی همچون من آموزش بدهند و در نهایت هر چند سالی که طول میکشه اشکالی نداره از من یه حرفه ای بسازند. البته میدونم بستگی به تلاشم خودم هم داره.
  مدرک آیلتس هم ندارم. رشته تحصیلی دبیرستانم هم تجربی بوده. هیچ مدرک هنرستانی هم ندارم.
  آخرین مدرکی که دارم ارشد بیوتکنولوژی کشاورزی از دانشگاه پیام نور با معدل 18 دارم. اما عرض کردم در این رشته هیچگونه فعالیتی نداشتم. فقط در حد همون پایان نامه. بیشتر در زمینه فارکس (خرید و فروش ارزهای مختلف و طلا) فعال هستم.
  میخوام لطفا راهنمایی ام کنید تا بدونم چطور اقدام کنم؟ دقیقا به چه مدارکی در رابطه با انیمیشن و مهاجرت به امریکا از طریق تحصیل نیاز دارم؟ و همینطور میزان شهریه دانشگاه معتبر لس آنجلس یا کالیفرنیا در رشته مورد علاقه ام به چه صورته؟
  که بعد از اتمام تحصیلاتم بصورت یک فیلمساز حرفه ای انیمیشن در همون امریکا اقدام کنم.
  با سپاس

  Rating: 5
  پاسخ
 7. ناشناس گفته:

  با سلام و احترام ، ممنون از وقتی که برای پاسخ به پرسش ها میزارید. آقای ملک پور من دوره دکتری را در ایران تمام کرده ام و مجردم و میخوام برای یک دوره پست دکتری فقط برای امریکا اقدام کنم. بفرمایید چقدر اولا صفر تا صدش هزینه دارد و چه مدارکی رو باید تهیه کنم و اینکه در حال حاضر آیا امکان مهاجرت و دادن ویزا هست یا نه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. در حال حاضر تنها امکان تحصیل در آمریکا برای ایرانیان فراهم می باشد. اینکه بتوانید ویزا بگیرید یا خیر و همچنین اینکه هزینه و زمان مورد نیاز چقدر باشه بستگی به شرایط شما و دانشگاه مقصد داره و نمیشه رقم قطعی داد. پیشنهاد میکنم با دفاتر ما تماس بگیرید تا شرایط شما ارزیابی بشه.

   پاسخ
 8. امید گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید .
  بنده متولد 72 هستم و از دانشگاه شهید بهشتی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته حسابداری با معدل 19/03 فارغالتحصیل شدم و نمره ielts من 8 هست .قصد مهاجرت تحصیلی به امریکا رو دارم و 30000 دلار هم سرمایه دارم . و همچنین مقطع کارشناسی رو در دانشگاه پیام نور گذراندم و به دلیل سهل انگاری و جاهلی با معدل 12/83 فارغ التحصیل شدم . از اشناهامون شنیدم ک معدل کارشناسی خیلی موثره . بنظرتون شانس بورسیه شدن یا حتی قبولی در دانشگاهای امریکا رو دارم؟ و ایا میشه با مدرک GRE معدل کارشناسی رو جبران کرد ؟موضوع معدل پایین کارشناسی شب و روز برام نگذاشته چون اگه نشه تمام زحماتی ک برای ارشد و زبان کشیدم هیچو پوچ میشه … با تشکر فراوان از موسسه ملک پور.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. در حال حاضر تنها امکان تحصیل در آمریکا برای ایرانیان فراهم می باشد. اینکه بتوانید ویزا بگیرید یا خیر و همچنین اینکه هزینه و زمان مورد نیاز چقدر باشه بستگی به شرایط شما و دانشگاه مقصد داره و نمیشه رقم قطعی داد. پیشنهاد میکنم با دفاتر ما تماس بگیرید تا شرایط شما ارزیابی بشه.
   اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 9. احسان گفته:

  سلام من مدرک کارشناسی مدیریت مالی با معدل الف فارغ التحصیل دانشگاه تهران هستم میخوام در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل در دانشگاهی مثل کلمبیا/نیویورک/میشیگان/پنسیلوانیا/مریلند/ دارم ضمنا آیلتس 7 رو دارم مشکل مالی تا حدودی ندارم ایا شانس پذیرش رو دارم

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   اخذ ویزا از دانشگاه های آمریکا کمی سخت تر از سایر کشور ها می باشد ولی شانس برای شما وجود دارد

   پاسخ
 10. azam گفته:

  سلام . من فارغ التحصیل دانشگاه تهران هستم در رشته مدیریت مقطع کارشناسی . میخوام برای کارشناسی ارشد و همچنین با دریافت فاند تحصیلی اقدام کنم . خواستم بدونم چقدر احتمال موفقیت وجود داره . و اینکه من بین فارغ التحصیلیم و حال حاضر 6 سال گپ وجود داره.

  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   معمولا برای مقطع دکتری اخذ فاند راحت تر است. معدل شما در دوره لیسانس و رزومه علمی موثر است.همچنین داشتن مدرک زبان و داشتن استاد راهنما از دانشگاه مقصد تعیین کننده است

   پاسخ
 11. محمد گفته:

  سلام خسته نباشید
  من ۱۹ سالمه و چون زود به بازار کار رفتم معدل دیپلمم(تجربی) کم شد (حدود۱۵) و یک سال پشت کنکور موندم و فکر نکنم نتیجه ی مطلوبی داشته باشه و نمره ایلتس ۷ دارم حدود۴۲۰ میلیون هم دارم میخواستم بدونم میتونم رشته ی شیمی رو تو امریکا بخونم ؟

  Rating: 5
  پاسخ
 12. امیرمهدی عقیلی نژاد گفته:

  سلام، دانش آموز تیزهوشان بودم ، بالاخره ازMIT و CORNELL پذیرش گرفتم!!!!!!(تازه کنکور ندادم!))

  برم برای ویزا اقدام کنم؟ وقتم کمه کمتر از 6 ماه، چون شنیدم ریسکش بسیار زیاده! تمکن مالی هم هیچی ندارم! (در واقع financial aid گرفتم سالی50K$ از دفتر MIT، پس همین کفایت میکنه) آیا پذیرش از اینجاهایی که گرفتم، منو با بقیه متقاضیان ایرانی ویزا متمایز میکنه؟!

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   ویزای تحصیلی آمریکا برای ایرانیان با سخت گیری صادر می شود. اما پذیرش از دانشگاه های مطرحی همچون MIT می تواند تاثیر مثبتی در نظر آفیسر داشته باشید. حتما مدارک را با دقت تهیه کنید و در مصاحبه نیز دقت کنید. یکی از مواردی که بسیار مهم است این است که شما نشان دهید به ایران وابستگی دارید و قصد ندارید برای همیشه در آمریکا بمانید و بعد از پایان تحصیلات تصمیم به بازگشت به ایران دارید.
   به شما تبریک می گیم برای این موفقیت بزرگ و امیدواریم خبرهای خوشحال کننده بیشتری از شما بشنویم.

   پاسخ
 13. amin گفته:

  با سلام بنده دانش اموز سال دوازدهم تجربی هستم و ایلتس ۶.۵ دارم و اینکه مدال نقره المپیاد شیمی دارم و اینکه معدلام تا الان به این صورت ۱۹.۴۶و۱۹.۲۳ و ۱۹.۵۴و۱۹.۴۳ و قطعا در دوازدهم هم معدلم بالا می شه و اینکه شیمی و زیستم خیلی خوبه و شیمی تا الان همرو ۲۰ گرفتم ایا می توانم برای پزشکی در امریکا بورس بگیرم با این رزومه

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   متاسفانه بورسیه تحصیلی معمولا در مقطع کارشناسی ارائه نمی شود. اما دانشجویان اگر بتوانند پس از چند ترم تحصیل در دانشگاه رزومه ای عالی به دست آورند ممکن است بتوانند کمک هزینه های تحصیلی دریافت کنند.

   پاسخ
 14. ali.b گفته:

  سلام
  من سال دوازدهم رشته تجربی ام داخل دبیرستان نمونه درس می خوانم نمره زیست و شیمی ام 19 است و معدلم بالای 19 است،اگر در کنکور رتبه قبولی پزشک دانشگاه تهران را داشته باشم، می توانم برای بورسیه آمریکا یا کانادا اقدام کنم؟
  مدرک زبانم آیلتس 8 هست

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 15. zara گفته:

  لطفا مشاوره تحصیل در آمریکا رو رایگان کنید.
  و اینکه ایکاش مشاوره اسکایپ با آقای دکتر شامل تخفیف بشه 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

  Rating: 5
  پاسخ
 16. mojtaba گفته:

  سلام دوستان

  من تاریخ درج شده برای شروع کلاس در I-20 پنجم اگوست هست و احتمال خیلی زیاد در این تاریخ نمیتونم امریکا باشم چون تازه 22 جولای وقت مصاحبه دارم. میخواستم بدونم اگر ویزا برای من صادر بشه ( با توجه به اینکه شنیدم 3 ماه اعتبار داره و ترم بعدی ماه اکتبر هست) میتونم درخواست دیفر به ترم بعد (اکتبر) کنم و با همون ویزایی که گرفتم وارد امریکا بشم؟
  اگر با دیفر من موافقت کنن باید i-20 دیگه صادر بشه برام؟

  خواهش میکنم راهنمایی کنین . ممنون

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما می توانید در خواست دیفر دهید اما دانشگاه در این مورد تصمیم می گیرد که درخواست شما را قبول کند یا نه

   پاسخ
 17. Donya گفته:

  سلام.من کلاس یازدهم هستم و رشته ی تحصیلیم ریاضی هست و تمامی معدل های تحصیلی ام 20 هست و به زبان انگلیسی کاملا مسلط هستم. میخواستم بدون یکی دو ساله باقی مانده به کنکورم چه شرایطی رو باید فراهم کنم تا بتونم شرایط مهاجرت به آمریکا رو بدست بیارم البته با کمترین هزینه و یک نقشه ی راهی میخواستم که لطفا بهم بدین تا بدون از کجا و چه جوری باید اقدام کنم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. در حال حاضر تنها امکان تحصیل در آمریکا برای ایرانیان فراهم می باشد. شما می توانید با داشتن شرایط مناسب تحصیلی و سرمایه مورد نیاز برای زندگی و تحصیل در آمرریکا برای مدت زمان تحصیل، از طریق تحصیل به آمریکا مهاجرت نمایید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 18. علیرضا گفته:

  سلام و عرض ادب اول تشکر بابت اطلاعات خیلی خوبی که در اختیار قرار میدهید

  میبخشید با توجه به قانون منع ورود دولت ترامپ آیا امکان اخذ ویزا تحصیلی وجود دارد؟

  سوال دوم این که مدارک کدوم یک از دانشگاه های ایران مورد قبول جهت ادامه تحصیل در امریکا است؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. بله در حال حاضر تنها راه ممکن مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل در این کشور می باشد.به طور کلی این موضوع بستگی به شرایط شما خواهد داشت. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 19. amin گفته:

  عرض سلام و احترام بنده ۱۷ سالمه و دوازدهم هستم می خواستم برای دانشگاه های کانادا بورس بگیرم رزومه من این است که مدال نقره در المپیاد شیمی تمامی سال ها معدلم بالای ۱۹ بوده و ایلتس ۶ دارم و نمرات زیست و شیمیم همیشه بالا بوده و شیمیم اکثرا ۲۰ بوده می خواستم بدونم که آیا می توانم برای رشته پزشکی در کانادا بورس بگیرم یا هرجای دیگر ولی اولویتم کانادا است!!؟

  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 20. amin گفته:

  عرض سلام و احترام بنده ۱۷ سالمه و دوازدهم هستم می خواستم برای دانشگاه های کانادا بورس بگیرم رزومه من این است که مدال نقره در المپیاد شیمی تمامی سال ها معدلم بالای ۱۹ بوده و تافل ۸۰ دارم و نمرات زیست و شیمیم همیشه بالا بوده و شیمیم اکثرا ۲۰ بوده می خواستم بدونم که آیا می توانم برای رشته پزشکی در کانادا بورس بگیرم یا هرجای دیگر ولی اولویتم کانادا است!!؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای تحصیل پزشکی در اغلب دانشگاه های معتبر دنیا باید در آزمون ورودی دانشگاه پذیرفته شوید. بورسیه تحصیلی معمولا در این مقطع اعطا نمی شود ولی برخی از دانشجویان که در دانشگاه رزومه مناسبی نشان می دهند می توانند اسکالرشیپ دریافت کنند.

   پاسخ
 21. حمید گفته:

  سلام
  من و خانومم ۳۵ سال داریم من خودم لیسانس کامپیوتر و خانومم فوق لیسانس ریاضی هست از دانشگاه آزاد در حال حاضر هم شاغل هستیم ولی تصمیم گرفتیم برای تحصیل بریم آمریکا چند درصد امکان موفقیت مون وجود داره

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. همان طور که می توانید اخیرا سخت گیری های زیادی نسبت به ایرانیان برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا وجود دارد و شانس شما نسبت بسیاری از کشورهای برتر دیگر بسیار پایین تر می باشد. شما با شانس بالاتری می توانید در کانادا، اتریش، آلمان، دانمارک و … تحصیل کنید.

   پاسخ
 22. ای گفته:

  من رتبه ۷۸ کشوری رشته ریاضی هستم ودرحال حاضردرحال تحصیل درکامپیوتر امیرکبیر می باشم ایا می توانم برای امریکا اقدام کنم برای دوره فوق

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما می توانید برای تحصیل در آمریکا اقدام کنید اما این را در نظر داشته باشید که در حال حاضر سخت گیری های زیادی نسبت به ایرانیان وجود دارد و ریسک ویزای شما زیاد می باشد.

   پاسخ
 23. کاتیا گفته:

  سلام ببخشید من الان دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران هستم با رتبه ی تک رقمی تو کنکور میخواستم بپرسم که میتونم بعد از اتمام درسم و گرفتن مدرک پزشکی عمومی برای گرفتن مدرک تخصص و فوق تخصص از دانشگاه هاروارد بورسیه ی تحصیلی بگیرم ؟ و اگر میتونم ، باید چه شرایطی داشته باشم برای بورس شدن؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. به منظور ادامه تحیصل در دانشگاه های آمریکا در رشته پزشکی می بایست دوره معادلسازی را طی نمایید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 24. A.yzd گفته:

  با داشتن مدرک دیپلم اگر آزمون sat بدم و دانشگاه مورد نظرم تو آمریکا منو بورسیه کنه آیا لازمه که برای مهاجرت تحصیلی سربازی رفته باشم؟در این صورت میشه خریدش؟(لطفا جواب بدین)چون شنیدم اگه زیر نظر وزارت علوم بهداشت بورسیه بشم نیاز به سربازی نیست در غیر این صورت باید سربازی برم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما برای خروج از کشور باید مشکل سربازی خود را حل کنید و کاملا جدا از بحث پذیرش و بورسیه می باشد. معمولا افراد در یک دانشگاه که نیازی به کنکور ندارد در ایران ثبت نام می کنند و از این طریق معافیت تحصیلی به دست می آورند و با قرار وثیقه از کشور خارج می شوند. در خصوص معافیت از طریق بورسیه وزارت علوم باید با سازمان نظام وظیفه تماس بگیرید و شرایط را جویا شوید.

   پاسخ
 25. shiva گفته:

  سلام ببخشید من دانشجوی ترم 5 پزشکی دانشگاه جندی شاپور هستم. میخواستم بپرستم الان امکان گرفتن ویزای تحصیلی در امریکا برای من وجود داره؟؟ دارای ایلتس 6.5 هم هستم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. در حال حاضر ویزاهای تحصیلی آمریکا با سخت گیری زیادی برای ایرانیان صادر می شود و با توجه به اینکه شما چند سال در ایران تحصیل کرده اید شانس کمتری برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا دارید. بنابراین توصیه می شود برای کشورهای دیگری همچون آلمان، اتریش یا کانادا اقدام کنید.

   در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 26. علیرضا گفته:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  بنده 21 سال سن دارم. دانشجوی ترم دو رشته بیوتکنولوژی در دانشگاه آزاد هستم. معدل کل ترم 1 بنده 17.11 هست. و قصد نوشتن مقاله های ISI رو دارم و تجاربی چون سابقه کار 2 ساله به همراه بیمه در یکی از شرکت های پاسخگویی امور مشتریان رو داشتم. بعلاوه مدرک زبان از کانون زبان ایران در سطح advanced 3 با معدل above average (و البته در صدد دریافت IELTS نیز هستم) و مدرک فنی حرفه ای آرایشگری درجه 2 رو دارم. میخواستم مطلع بشم که با شرایط ذکر شده. می تونم بعد از دریافت لیسانس برای فوق لیسانس اقدام کنم در صورت موفقیت؟
  و اینکه خیلی مهم هست که بدونم چند سال باید تحصیل کنم تا دکترا و چه مقدار هزینه کلی سالانه رو باید متقبل بشم و اینکه امکان این رو دارم که از دریافت کمک هزینه مالی به طور کلی از خانواده بی نیاز بشم؟
  در غیر این صورت شما بهترین زمینه رشد بنده رو در رشته تحصیلی اینجانب چه کشوری رو پیشنهاد می کنید؟
  با تشکر بسیار فراوان از شکیبایی شما

  Rating: 5
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   با سلام و عرض ادب
   احتراما ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار به عرضتان میرسانیم که توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای ارائه مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکان پذیر خواهد بود . لذا برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و با سرعت بیشتری پاسخگوی تعداد کثیر پیام های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند باشیم، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 27. مرتضی فیضی گفته:

  سلام من لیسانس اقتصاد از دانشگاه تهران دارم با معدل 16.6 و مدرک زبان ایلتس با نمره 7. میخواستم از آقای ملک پور کمک بگیرم برای تحصیل در کانادا و اینکه پس از تحصیل مقیم بشم فقط برای دانشگاه تورنتو و یا مک گیل با توجه به اینکه اقوام درجه دو من در تورنتو مقیم هستند با تشکر.

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای مشاوره با آقای ملک پور می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و وقت مشاوره تعیین کنید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 28. نفیسه قنبری گفته:

  سلام پسرم سال یازدهم است برای لیسانس میخواهم برای امریکا اقدام کنیم با توجه به سختگیری در مورد ویزا ایا بهتر نیست برای سال 12 ام اقدام کنیم؟ و کلا برای لیسانس ما از کی باید اقدام کنیم که به مشکل سربازی نخوریم؟ ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
  • negar valiyari گفته:

   با سلام برای اطلاعات کاملتر می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور مشاوره نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 29. Behnam jahangiri گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من دانش اموز پایه دوازدهم هستم
  و عمه من مقیم امریکا هست میتونه کمکم کنه برای گرفتن ویزا تحصیلی در مقطع فوق دیپلم!؟

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. مقطع تحصیلی فوق دیپلم در بسیاری از کشورهای جهان تعریف شده نمی باشد. پیشنهاد می گردد جهت بررسی شرایطتان و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02149196000 دفتر موسسه تماس حاصل فرمائید.

   پاسخ
 30. امید گفته:

  باسلام
  بنده پایه دوازدهم رشته انسانی هستم.میخواستم بدونم به آمریکا برای تحصیل و اقامت چطور میشود رفت؟.چه رتبه کنکوری میخواد و معدل چد باید باشد؟
  اگر از نظر درسی وکنکور خوب باشیم آیا احتیاج به پول برای رفتن هست؟

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. مسلماً هر نوع مهاجرت و بخصوص مهاجرت تحصیلی مستلزم صرف هزینه می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در آمریکا از مقالات و ویدئوهای موسسه حقوقی ملکپور در باب تحصیل در آمریکا دیدن نموده و یا با کارشناسان موسسه حقوقی ملکپور جهت مشاوره تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 31. عرشیا گفته:

  سلام من دانش آموز پیاه هفتم هستم و می خواهم ادامه تحصیل خودم را در آمریکا داشته باشم و بعد هل برای پدر و مادرم دعوت نامه بفرسکم تا آنها هم بیان پیشم چه باید بکنم لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
  • E GH گفته:

   سلام شرایط شماباید بصورت کاملتری بررسی گردد لطفا یا باما تماس حاصل نمایید یا فرم رایگان واتس اپ را پرکنید تامشاوران ما با شماتماس بگیرند.

   پاسخ
 32. علی گفته:

  با سلام
  سال 2017 بود که ترامپ 7 کشور رو با فرمان اجرایی خودش ممنوع الورود به خاک امریکا کرد
  من الان مدرک لیسانس حقوق دارم و سوالم اینه که ایا میشه با توجه به ممنوعیت ترامپ،ویزای تحصیلی برای مقطع ارشد بگیرم و وارد خاک امریکا بشم؟باتشکر

  پاسخ
 33. سعيد گفته:

  سلام خدمت شما و عرض خسته نباشيد

  يك سوال در رابطه با ارائه ديپلم از مدارك لاتاري به سفارت آمريكا داشتم
  بنده زير ديپلم هستم و تو رشته طراحي وبسايت كاردانش درس ميخوندم و اون سابقه كار لازم رو هم ندارم سوال من اينه كه اگر از اين ديپلم هاي فروشي بيرون خريداري نماييم و اون رو ترجمه كنيم آيا معلوم ميشه؟و آيا ريز نمرات لازمه؟و بدون مهر دادگستري ارزش داره؟چون واقعا وقت خوندن رو ندارم برا همين اين سوال رو ميپرسم.

  پاسخ
 34. ariya گفته:

  باسلام من 16 سالمه من برای ادامه تحصیل در امریکا میخوام اقدام کنم خاله ی من 25 سال در امریکا زندگی میکنه مشکل مالی هم ندارم فقط میخوام بدونم میتونم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم؟؟ اگر هم بخوام اقدام کنم چه ویزایی بگیرم که هم کار کنم وهم تحصیل ؟ زبانم خوب هستش و نمره درسی هم خوبه رشتهم هنرستان فنی {کامپیوتر}

  لطفا راهنماییم کنید باتشکر.

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان تنها در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 35. m.s گفته:

  سلام ، من لیسانس مهندسی شیمی از پلی تکنیک تهران(امیر کبیر هستم ) ، و ۵۰ سالمه ، فقط دوست دارم از ایران برم آمریکا یا انگلیس ، خواستم راهنمائی ام کنید. متشکرم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 36. سعید گفته:

  سلام آقای ملک پور عزیر
  من ۴۳ساله ام و متاهل و یک دختر ۱۰ساله دارم.مدرکم ارشد حقوق جزا و جرمشناسی از دانشگاه مازندران در سال ۸۱ است.میخام برای دکترا واسه آمریکا اقدام کنم.چکار باید بکنم؟ضمنا از سال ۸۳ مشغول کار وکالت هستم.ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. بزرگوار برای مقطع دکترا باید از طریق استاد راهنما اقدام بفرمایید و با ایشان به توافق برسید. اگر استاد و یا دانشگاه رزومه شمار را مورد تایید قرار بدهد میتوانید اقدام فرمایید. در واقع این روش بسته به نظر استاد راهنما می باشد. همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری در این مورد بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 37. آرمان گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من دوم دبیرستان هستم و سال گذشته طی همایش تحقیقاتی به کشور ژاپن اعزام شدن که مقام کسیب کردم به همراه گواهی نامه معتبر
  میخواستم بدونم آیا ویزای ژاپن میتواند در گرفتن ویزای امریکا کمکم کند ؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. دوست عزیز این مورد در پروندۀ شما به عنوان تاریخچۀ سفر محسوب خواهد شد و تاثیر آن بر بسته به نوع ویزای درخواستی شما خواهد داشت. جهت کسب اطلاعات در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 38. مسعود گفته:

  سلام خسته نباشید من تازه لیسانس مکانیکمو گرفتم عموم آمریکا زندگی میکنه میخواد همه کارای پذیرشمو برای مقطع ارشد انجام بده بعد میخواستم ببینم اگه عموم بتونه برام پذیرش بگیره میتونم ویزای تحصیلی بگیرم مشکلی پیش نمیاد یا کارم سخته ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و عرض ادب پرونده شما نیاز به اخذ وکیل متخصص در این امر داشته بنابراین باید شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره با دفتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 39. ساشا گفته:

  سلام و خسته نباشید، من ۱۵ سالمه و واسه تحصیل در دبیرستان در امریکا میخوام اقدام کنم ولی قبل از اون نگران قوانین جدید ویزا برای ایرانیان هستم. میخواستم بدونم ایا من میتونم به امریکا بیام یا بهتره رویا پردازی نکنم. در ضمن خاله بنده در کالیفرنیا زندگی مبکنه ولی هنوز گرین کارد ندارن.

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و عرض ادب،
   در حال حاضر گرفتن ویزای تحصیلی امریکا برای ایرانیان کمی دشوار شده است. پیشنهاد میکینم ابتدا برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایید پس از یکسال تحصیل در کانادا برای ادامه ی تحصیل از این کشور به امریکا مهاجرت کنید. برای اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با شماره تلفن 49196000-021 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 40. Ali گفته:

  سلام و خسته نباشید
  شانس گرفتن ویزا برای امریکا از طریق رشته های هنر یا مدلینگ چقدر هست ؟
  و شانس گرفتن ویزا از طریق رشته های ورزشی که مقام بالا در حد طلای فیزیک کلاسیک داشته باشیم چقدره ؟
  اگر همینجا پاسخ کوتاه هم بدید ممنون میشم.

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   سلام و عرض ادب
   در حال حاضر گرفتن ویزای تحصیلی امریکا برای ایرانیان کمی دشوار شده است. بهتر است ابتدا برای کانادا اقدام نموده سپس برای ادامه تحصیل به امریکا بروید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 49196000-021 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 41. مهندس گفته:

  با سلام

  من گرین کارت لاتری برنده شده ام و لیسلانس مهندسی مکانیک پیام نور با معدل 16 دارم.

  آیا می توانم با این مدرک کار مهندسی پیدا کنم؟؟

  در صد موفقیت من برای پیدا کردن شغل مهندسی پایین است؟

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد. برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.

   پاسخ
 42. علی گفته:

  بنده کارشناسی ارشد هوافضا گرایش ایرودینامیک دارم از دانشگاه دولتی در تهران، ایا میتوانم برای مقطع دکتری در صورت پذیرش در یکی از دانشگاه های امریکا ویزای مولتی بگیرم؟

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   سلام و عرض ادب دوست گرامی. با توجه به اینکه هم اکنون ویزاهای آمریکا با درصد ریسک بالایی همراه است، پیشنهاد می شود زمان و منابع مالی خود را صرف گزینه های دیگری که مشابه اما با ریسک کمتری همراه هستند، بکنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر از گزینه های مناسب تر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 43. علی کاظمی گفته:

  سلام ببخشید ایا با دیپلم ۱۲ ساله هنرستان میشه برای مقطع لیسانس در امریکا اقدام کرد؟؟؟ایا ممکنه نظری یا فنی بودن مهم باشه؟

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.

   پاسخ
 44. فایزه گفته:

  سلام خسته نباشید
  ممنون از ویدیو هایی که برای ما ضبط میکنید
  من میخواستم یه سوال از شما بکنم
  من در حال تحصیل در رشته مدیریت آموزشی هستم در مقطع کارشناسی آیا امکانش وجود داره که بتونم ارشد رو در رشته mba در کشور آمریکا بخونم؟
  ممنون از زحماتتون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید

   پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 45. Taha گفته:

  با سلام و خسته نباشید. من دانش اموز پایه نهم هستم و می خواهم برای سال بعد در مقطع دبیرستان ادامه تحصیل بدم و در یکی از بهترین مدارس تحصیل می کنم و معدل ۱۹.۵ دارم و مدرک زبان تافل هم امسال می گیرم می خواستم ببینم امکانش هست ویزا بدن؟ و اگه میشه برای چه ویزایی باید اقدام کنم؟؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   
با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.


   پاسخ
 46. مینا گفته:

  با سلام
  من دختر ۲۰ ساله ای هستم در دانشگاه صنعتی اصفهان لیسانس مکانیک میخوانم.ب زبان انگلیسی مسلطم اما مدرکی نگرفتم هنوز.معدل دیپلمم ۱۸.۸۰ بوده.و الان معدلم ۱۶.۷۰ ولی خب قطعن میتونم بهترش کنم.دارم نرم افزار های متلب و سالید ورکس رو هم یاد میگیرم.همچنین برنامه نویسی ب زبان های مختلف بلدم.میخام بدونم از کجا شروع کنم و چکار کنم برای اپلای؟و ب نظرتون کی میتونم برم.هدف نهاییم هم اقامت دائم امریکاس.میخام توی شرکت مطرح اسپیس ایکس کار کنم ک سیتیزن شیپ امریکا رو لازم دارم.وضع مالی متوسطی هم داریم پدر ومادر معلمو حقوق معمولی…چکار کنم از کجا شروع کنم؟و چطور ادامه بدم ا ب هدف برسم؟ممنون از پاسخگوییتون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام باید مدرک زبان نیز اخذ نمایید و همچنین الان با توجه به سیاست های دولت امریکا اخذ ویزا دشوار است اما میتوانید برای کانادا اقدام نمایید تا در نهایت به امریکا تشریف ببرید اما در موزد هزینه های تحصیلی باید شرایط لازم را دارا باشید .جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 47. nazanin گفته:

  با سلام. من در حل حاضر مدرک لیسانس مهندسی نساجی از دانشگاه امیرکبیر رو دارم. تا دو سال آینده هم مقطع ارشد رو تموم میکنم. در حال حاضر دوره های آیلتس رو میگذرونم.
  اگر مانعی پیش نیاد ظرف دو سال آتی هم مدرک زبان دارم هم ارشد. اگر برای فرصت مطالعاتی 2 ساله اقدام کنم این پروسه چقدر طول خواهد کشید؟ و احتمال پذیرش چقدر است؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید

   پاسخ
 48. زهرا جانکی گفته:

  با سلام
  دختری هستم مجرد و ۳۱ ساله دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی.
  قصد مهاجرت به امریکا رو دارم و مایل هستم در آنجا ادامه تحصیل هم بدهم.
  ممنون میشم راهنمایی های لازم رو در اختیارم قرار بدهید.
  با تشکر
  Kafinet66@gmail.com

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب در این خصوص مقالات بسیاری در سایت موجود است در مورد اطلاعات کلی در زمینه تحصیل در امریکا . اما باید حداقل با مدرک لیسانس اقدام نمایید و با این مدارک شانسی ندارید .

   پاسخ
 49. محمدی گفته:

  سلام، خسته نباشید.
  یه سوال داشتم درباره قبولی برای لیسانس و نظام جدید آموزشی.
  همونطور که احتمالا می دونید مدرک دیپلم رو در نظام جدید در سال پیش دانشگاهی می دن.
  در نتیجه درخواست دادن یک سال به تاخیر میفته (درواقع میشه سال اول دانشگاه و بعد کنکور)
  می خواستم بدونم در این صورت کالج مشکلی با ورود دانشجو نخواهد داشت؟
  و این که اگه مشکلی نیست رتبه کنکور تجربی زیر صد چقدر رزومه خوبی محسوب میشه؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 50. hooman گفته:

  سلام…قصد تحصیل در مقطع لیسانس در آمریکارو دارم خواستم بدونم داشتن معدل بالای ۱۴ برای دیپلم و پیش دانشگاهی یک امر ضروریه یا نه…باتشکر

  پاسخ
 51. فریده گفته:

  با سلام و خسته نباشید .
  من لیسانس مهندسی شیمی از دانشگاه دولتی دارم و دارم آیلتس ام رو میگیرم میخواستم ببینم برای اخذ ویزای تحصیلی از امریکا چقدر سرماه و چه مراحلی رو باس انجام بدم ؟
  اگر امکانش هست کمکم کنید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب پس از اخذ مدرک زبان میتوانیدبرای پذیرش اقدام نمایید در خصوص مدارک مورد نیاز پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 52. فرهاد گفته:

  سلام
  من دانشجوی سال ۶ دندانپزشکی هستم میخواستم ببنم برای شرکت در امتحان nbde یا گرفتن اپلای باید چه کار کنم؟؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب با توجه به کلی بودن سوال شما ، باید جهت مشاوره شرایط شما باید به صورت کامل و با جزییات بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 53. محدرضا گفته:

  سلام خسته نباشید.من دانشجوی سال 5 دکترای عمومی داروسازی در دانشگاه اصفهان هستم و میخوام بعد از دوره طرح خدمت به دولت و سربازی برای فوق لیسانس به امریکا برم. سوالی که دارم اینه که ایا بعد از اتمام دوره فوق لیسانس میتونم اقدام به دریافت کارت اقامت دایم بشم؟ و یه سوال دیگه متوسط هزینه تحصیل در رشته داروسازی مقطغ فوق لیسانس در یکی از دانشگاه های سطح متوسط امریکا چقدر میشه.
  ممنون از وقتی که برای پاسخ به سوالات میزارید.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار هزینه متوسط این امر سالیانه از 15000 دلار به بالا میباشد .
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در ایمیل امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم که در ساعاتی که در ادامه ایمیل خدمت شما اعلام مینماییم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید ، البته درصورت تماس با دفاتر شعبه یک و دو MIE وین در اتریش میتوانید از مشاوره رایگان تلفنی خود شخص جناب آقای ملک پور بصورت مستقیم بهره مند گردید.
   با احترام فراوان

   پاسخ
 54. فرشته گفته:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم ب\رسم که کسی که دکتری mba در آمریکا میگیره میتونه وارد شرکت بشه یا فقط افرادی که ارشد این رشته رو خوندن میتونن؟؟

  پاسخ
 55. maryam گفته:

  سلام خسته نباشید می خواستم درباره ی ازمون sat واحتمال قبول شدن در ان و اینکه ایا میشه با مدرک ان پذیرش کشورهای دیگر را نیز گرفت بپرسم

  پاسخ
 56. فریده زینالی گفته:

  سلام برای دوره فرصت مطالعاتی میخواستم اطلاعات بگیرم من ارشد دانشگاه تهران وفعلا دکترای علوم تحقیقات میخونم فوق دیپلم زبان هم دارم لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.
   با احترام فراوان

   پاسخ
 57. maziar samiei گفته:

  سلام وقت بخیرمن لیسانس برق وبه زبان انگلیسی مسلط هستم و شوهرم فوق لیسانس روابط بین الملل ازدانشگاه دولتی با مدرک ایلتیس7 هست چطور میتوانیم برای دکتری پذیرش تحصیلی برای امریکا یاکشورهای اسکاندیناوی بگیریم ازجابایداقدام کرد ممنونم.

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام
   برای بررسی شرایط مهاجرت به آمریکا شرایط شما کاملا باید مورد ارزیابی قرار گیرد
   برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 58. امیر گفته:

  سلام پسری هستم17ساله در رشته ریاضی تحصیل میکنم وپایه یازدهم
  راستش من از همین امسال بعدعیدتصمیم گرفتم برایه ادامه تحصیل به امریکابروم واگرنشدکانادا(جدا ازکشوره های اروپایی واسترالیا)معدلمم تقریبا17هست وزبانم خوبه مدرکی ندارم ولی کلاس زبان رفتم ومیتونم درطی یکی دوسال اینده تافل یاحتی ایلس بگیرم چون استعداد وعلاقه به زبان دارم
  درضمن باید بگم برای نظام جدید تحصیلی دیپلم وامتحانات نهایی برای سال دوازدهم هست ومن واقعاتصمیم دارم خارج بروم و برای اسان تر قبول شدن میتونم حتی سال بعدمعدلم روبه19بکشونم فقط یه میمونه که اوضاع مالی خوبی برای خرج بیش ازحد نداریم وایاراهی است باهزینه نه چندان زیادی برم؟
  اصلابه نظرشما امکان اینکه بتونم برم امریکا یاکاناداوجود داره؟باتوجه به شرایطم ادامه تحصیل درکجا اسونتره؟(برای گرفتن مقطع لیسانس)
  ممنون میشم بهسوالام جواب بدین چون واسم مهم وحیاتی اند مرسی

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب شما میتوانید از طریق پذیرش برای کالج های کانادا اقدام نموده و این راهی برای مهاجرت به امریکا نیز میباشد اما در زمینه هزینه های کانادا باید با کارشناسان مشورت نموده و در صورت هزینه پایین تر میتوانید برای کشور المان در صورت اخذ مدرک زبان المانی اقدام نمایید تا تحصیل شما رایگان باشد.

   پاسخ
 59. farhad گفته:

  سلام . میخواستم بدونم چجوری میشه از طریق کشور دیگه ویزای تحصیلی امریکا رو بگیریم؟ و اینکه بعد از تحصیل میشه اقامت دائم امریکا رو گرفت؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز باید از شرایط سنی شما اگاه باشیم زیرا در نوع پرونده شما تاثیرگزار است و همچنین شما میتوانید با دریافت ielts بالای 6 از طریق کشور کانادا پذیرش تحصیلی بگیرید و پس از تحصیل برای تحصیل در امریکا اقدام نمایید . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 60. مهدي گفته:

  سلام خسته نباشيد
  من ١٦ سالمه و الان ١٠ ام هستم رشته ام هم تجربي هستش و فوتساليست هم هستم مقام هاي زيادي هم اوردم ميخواستم بدونم مي تونم واسه تحصيل يا مثلاً فوتسال محاجرت كنم به امريكا؟!

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شانس اخذ ویزا از کشور آمریکا در حال حاضر اندک می باشد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 61. mie.editor2 گفته:

  سلام و ضمن تشکر و خسته نباشید خدمت آقای ملک پور عزیز من ۲۶ ساله هستم طراح لباس و الگو کار لباس و پیرایش برای آقایان هم بلد هستم هر دو با مدارک فنی و… دیپلم معماری دارم و الان مشغول به آموزش زبان ایتالیایی هستم به امید اینکه بتونم از طریق تحصیل برم و میدونم که شرایط خیلی سخت میشه انجا. من دو خواهر در امریکا دارم که ۲۰ سالی هست که در انجا ساکنن و من اگر راهی باشه که ۱۰۰ درصد درش برگشتی نباشه و با تمام وجود تلاشم رو میکنم تا بهش برسم حتی پناهندگی که بدترین حالتش هست فقط میخوام بدونم راهی برای امریکا با شرایط خواهرام هست و یا اروپا با شرایط فعلی خودم و من تحت هیچ شرایطی دوست ندارم که بمونم و برای رفتن هر کاری خواهم کرد و اگر شرایط خوب و تضمینی وجود داشته باشه خانوادمم میان فقط خواهشا لطفا بزرگواری کنید که در کنالتون جواب من رو بدید سپاس بی کران شما امید و امین ما هستید

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. امکان ادامه تحصیل برای شما وجود دارد اما با شرایط فعلی شانس اخذ ویزای کشور امریکا اندک می باشد. برای بررسی شرایط خود پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 62. سامان حسين نژادي گفته:

  سلام خسته نباشيد بنده مشغول تحصيل در رشته مكانيك در دانشگاه گيلان هستم اما ميخواهم دوباره مقطع ليسانس را در رشته هايي چون طراحي صنعتي يا صنايع يا شاخه هايي از مكانيك سيالات كه با ايروديناميك سر و كار دارن (با توجه به وارد بودن به نرم افزار هاي كتيا و اباكوس)در آمريكا ادامه دهم معدل ديپلم و كتبي نهايي هم ١٩/٧٥ هست شانس پذيرش در دانشگاهي معتبر وجود دارد؟از لحاظ مالي هم مشكلي وجود ندارد.

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. امکان پذیرش برای شما از این کشور وجود دارد اما متاسفانه شانس اخذ ویزا از کشور امریکا در حال حاضر اندک می باشد. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 63. لیلا گفته:

  سلام من دانشجوی دکتری مشاوره هستم و ارشد روانشناسی با معدل 18/25 را دارم و لیسانس مهندسی برق دارم زبان متوسط ایا شانس پذیرش دکتری یا پسا دکتری را دارم در امریکا یا اروپا و ایا میتونم فرصت مطالعاتی داشته باشم اونجا

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. امکان تحصیل دکترا برای شما وجود دارد اما توجه نمایید که اخذ پذیرش در این مقطع به مدرک زبان و داشتن استاد راهنما وابسته است. در حال حاضر اخذ ویزا از کشور امریکا با دشواری هایی همراه است. برای بررسی شرایط خود و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 64. mie.editor2 گفته:

  با سلام خدت جناب ملک‌پور عزیز از اطلاعات مفید و کاملی که در اختیار مخاطبانتون قرار می‌دین تشکر می‌کنم. من آقایی 29ساله و متاهل هستم. مدرک کارشناسی ارشدم رو سال 94 در رشته مهندسی عمران از دانشگاه علم و صنعت گرفتم. سابقه کار دارم ولی خیلی مرتبط با رشته‌م نیست. سابقه علمی هم در رابطه با رشته‌م داشتن 2 مقاله ISI در مجلات سطح بالای مهندسی عمران هست. سطح زبان انگلیسیم متوسط هست به طوری که مثلا برای TOEFL نیاز دارم حدود 2ماه فشرده کار کنم که بتونم نمره 100 بگیرم. علاقه خودم برای ادامه زندگی کشورهای درجه اول اروپایی هست (سوئیس-آلمان-سوئد-اتریش-دانمارک و…) منتهی برای ادامه تحصیل از آمریکا نمی‌شه گذشت به خصوص که با یک استاد ایرانی در آمریکا هم ارتباط دارم (یکی از مقاله‌ها با کمک ایشون بوده) و ایشون هم می‌تونن برای پذیرش به عنوان استاد من رو قبول کنن. حالا من از شما راهنمایی می‌خوام که بتونم بهتر تصمیم بگیرم. به نظر شما من درسم رو در آمریکا تموم کنم و بعد برای کار و ادامه زندگی به اروپا برم؟ یا با توجه به اینکه کشورهای اروپایی بعد از چندسال کار و سکونت به افراد اقامت می‌دن، از ابتدا برای تحصیل به اروپا برم که در حین تحصیل اون مدت لازم رو هم پاس کنم؟ ارادتمند

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. متاسفانه در حال حاضر شانس اخذ ویزای تحصیلی کشور آمریکا اندک می باشد و کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل یا کار شما انتخاب مناسبتری می تواند باشد. برای اطلاع از ریز شرایط هریک از کشورها می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. داشتن دعوت نامه از این کشور تنها شانس ویزا شما را افزایش خواهد داد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 65. محمد حسین گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من دانشجوی رشته پزشکی هستم ولی به شدت به سینما علاقه مند هستم.
  شنیدم که هالیوود دوره های آموزشی برای آموزش کارگردانی و غیره موضوعات برگزار میکند
  آیا این موضوع صحت دارد؟
  اگر بله شرایطش را اگر امکان دارد بیان بفرمایید
  پان: بنده سرباز نخبه خواهم بود و از لحاظ زبان هم هیچ مشکلی ندارم و همچنین رزومه بسیار قوی همه دارم.

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. تحصیل در رشته های هنری آزمون ورودی داشته و برای ادامه تحصیل باید آزمون مورد نظر را سپری نمایید. برای اخذ اطلاعات و بررسی شرایط پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 66. mie editor2 گفته:

  سلام اقای ملک پور خسته نباشید من ۱۶ سالمه و پایه یازدهمم و میخوام برای سال دیگه برای کالج های امادگی دانشگاه امریکا اقدام کنم و حدودا ۱۰۰ میلیون تومان میخواهم هزینه کنم میخواستم با این هزینه امکان اخذ پذیرش تو یکی از کالج های لس انجلس هست یا نه ؟ و بعد از کالج و ورود به دانشگاه امکان گرفتن فاند و یا اسکلارشیپ هست

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. با توجه به شرایط موجود اخذ ویزای تحصیلی کشور آمریکا بسیار پرریسک می باشد. برای دریافت بورس باید رزومه شما بسیار قوی باشد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 67. پزشک عمومی گفته:

  سلام.بنده خانم ۲۶ساله و متاهلی هستم که امسال از پزشکی دانشگاه سراسری یه شهر کوچیک فارغ التحصیل میشم.معدل بنده۱۶است و رزومه ی خوبی ندارم.در واقع مقاله و تافل و….هیچی ندارم.بنده علاقه زیادی به تخصص پاتولوژی امریکا دارم.تمام خانواده بنده امریکا هستن.سیتیزن هستن یا گرین کارت دارند.
  لطفا با توجه هزینه تحصیل تو امریکا و قوانین ترامپ بنده رو راهنمایی بفرمایید.با کمال تشکر

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام. در حال حاضر دریافت ویزای تحصیلی آمریکا با دشواری هایی همراه است. شما می توانید از سایر کشورها برای ورود به آمریکا استفاده کنید هم چنین برای تحصیل تخصص حتما به مدرک زبان نیاز است. در صورت تمایل برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 68. mie editor2 گفته:

  با سلام. قطعا با سیاست های حاضر اخذ ویزای آمریکا با دشواری همراه است. تحصیل در کشورهای رایگان همچون آلمان و اتریش شرایط خاص خود را داراست که متقاضی برای دریافت آن باید شرایط لازم را داشته باشد. برای دریافت اطلاعات متناسب با شرایط خود با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 69. mie editor2 گفته:

  یه سوال دیگه هم این که ایا واقعا به تصمیم شخصی چون ترامپ واقعا ویزای امریکا کنسله؟ اگه بله بهترین کشور که فاند بده یا رایگان باشه کجاست؟ المان؟

  پاسخ
 70. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ارادت. برای اخذ پذیرش پزشکی باید شرایط سنی شما بررسی شود. اخذ بورسیه تحصیلی به رزومه قوی نیازمند می باشد که در حال حاضر دریافت ویزا از کشور آمریکا با دشواری هایی همراه است. پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات دقیق با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 71. mie editor2 گفته:

  سلام. وقت شما به خیر. من تازه دوره ی کارشناسی روان شناسی بالینی ام رو تموم کردم. دانشگاه خوارزمی روزانه معدلمم ۱۷٫۵۰ شده. میخوام ببینم ایا می تونم با کارشناسی این رشته برای پزشکی اپلای و بورس بگیرم؟ برای امریکا

  پاسخ
 72. mie editor2 گفته:

  سلام و عرض ادب. مقوله سربازی برای رتبه های برتر هم وجود دارد که باید از نظام وظیفه استعلام بگیرید و همینطور شانس اخذ بورس تحصیلی از کشور آمریکا با توجه به رزومه و شرایط فرد برای رتبه های برتر بالا می باشد.

  پاسخ
 73. mie editor2 گفته:

  سلام و درود بر شما آقای ملک پور بنده ۱۸ سالم هست و در حال آماده شدن برای کنکور هنر سال ۹۷ هستم حقیقتش علاقه بسیاری به فیلمسازی دارم و قصدم اینکه در دانشگاه رشته سینما بخونم. سوالی این هست که اگر جز رتبه های ۱ تا ۳ کنکور بشم آیا سربازی معاف میشم ؟؟ و سوال بعدی اینکه آیا آمریکا رتبه های برتر کنکور ایران رو بورس می کنه ؟ البته الان در حال حاضر زبان هم دارم ادامه میدم فقط تنها مشکلی که دارم معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هست چون بنده اول رشته ریاضی خوندم و کنکور ریاضی هم دادم اما دوباره برا امسال کنکور هنر میدم چون بهش علاقه دارم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ
 74. mie editor2 گفته:

  با سلام. بله استعلام عدم سوء پیشینه از سوی دولت آمریکا انجام می شود و شانس دریافت ویزای دانشجویی کشور آمریکا با داشتن پذیرش دانشگاه برای فرد با ریسک ردی ویزا همراه است.

  پاسخ
 75. mie editor2 گفته:

  با سلام و تشکر پیشاپیش اگر کسی قبلا مشغول تحصیل در کشوری مثل ارمنستان بوده و به جرم مصرف مواد مخدر محاکمه و به ایران دیپورت شده اما چند سال بعد دوباره اقدام به دریافت پاسپورت کرده و تقاضای ویزای دانشجویی امریکا کرده سوال اینجاست که ایا دولت امریکا به نحوی از ایران استعلام عدم سوئ پیشینه از فرد مورد نظر میکند یا خیر؟ آیا شخصی با چنین شرایطی هرگز موفق به اخذ ویزای دانشجویی کشوری مثل امریکا با وجود اکسپت از دانشگاه میشود یا خیر؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5