مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان 2018 چگونه می باشد؟ ما در این مقاله سعی بر ان داریم که یکی از کشورهای اتحادیه اروپا یونان را برای شما معرفی کنیم و درباره ی یونان و شرایط 2018 مهاجرت به یونان برای شما عزیزان مقاله ایی و اطلاعاتی را ارایه دهیم. موسسه حقوقی ملک پور با کادری مجرب از وکیل مهاجرت موسسه mie اتریش و وکلا و مشاورین پاسخ گوی شما در امر مهاجرت به یونان مییاشد . یونان یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی در جهان میباشد با جاذبه های باستانی و مدرن مانند موزه ها از دوران باستان و بیزانس جذابیت خاصی به این کشور تاریخی داده است به طوری که شهرها  وساختمان های این کشور از تاریخ خود الهام گرفته اند . ما در ادامه قصد داریم کشور یونان را به صورت کلی برای شما معرفی کنیم در ابتدا :

۱ – جغرافیا ی یونان : یونان رسما به عنوان جمهوری یونان شناخته شده است و در جنوبی ترین نقطه اروپا قرار گرفته است با مساحت  ۱۳۱۹۴۰ کیلومتر مربع به اندازه ی انگلستان ویا ایالت نیویورک است مرز های اصلی یونان با البانی ، جمهوری یوگسلاوی سابق مقدونیه ، بلغارستان و ترکیه است ودر سر شماری سال ۲۰۱۱ جمعیت یونان ۱۱۳۰۴۰۰۰ نفر اعلام شد .

آتن پایتخت یونان میباشد که همچنین بزرگترین شهر این کشور نیز به حساب میآید که جمعیت این شهر به ۳۰۷۴۱۶۰ نفر میرسد اگر چه شهر نشینی نفوذ چشم گیری در جوامع یونانی داشته است ولی یک حس قوی از روابط جامعه و خانواده در بین مردم یونان دیده میشود .دین اکثر یونانیان متعلق به کلیسای ارتدکس یونان است که توسط یک شورای کلیسایی از اسقف ها اداره میشود و بزرگترین اقلیت دینی در یونان متعلق به مسلمانان میباشد که در شمال شرقی و سمت ترکیه میباشد

نظام سیاسی یونان بر پایه نظام دموکراسی اداره میشود که پارلمان یونان وظیفه ی سنگینی را در این مورد دارد و نقش اصلی را در نظام سیاسی یونان ایفا میکند مجلس یونان دارای ۳۰۰ نماینده از تمام طیف های سیاسی یونان است که نخست وزیر را انتخاب میکند و با رای مستقیم مردم این نمایندگان وارد مجلس میشوند  و همچنین یونان از سال ۱۹۸۱ وارد اتحادیه اروپا شده است

آب وهوای یونان آب و هوای مدیترانه ایی میباشد تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل . زبان اصلی مردم یونان زبان یونانی است ولی انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی به صورت گسترده استفاده میشود . یورو ارز اصلی یونانی ها به حساب می آید.

هزینه های زندگی در کشور یونان

هزینه ها موارد
از ۱۲ یورو تا ۳۵ یورو رستوران
از ۳ یورو تا یک کیلومتر ۱۱ یورو حمل و نقل
از یک خوابه تا ۵ خوابه ۲۶۹ تا ۵۱۱ یورو مسکن
از ۳۱ تا ۹۰ یورو پوشاک
۲۰ یورو در ماه اینترنت
حدوداً ۲۰ هزار یورو ماشین
۱ تا ۱۰ یورو مواد غذائی

 

 

 

 

اگر شما قصد دارید برای ادامه ی تحصیل یونان را انتخاب کنید می توانید ۲۰ دانشگاه مختلف را انتخاب کنید که جز ۲۰۰ دانشگاه برتر به حساب  می ایند که برای کشور کوچکی مانند یونان آمار بدی به حساب نمی اید . دوسیستم مختلف آموزشی در یونان وجود دارد که دانشجویان می توانند آنها را برای ادامه ی آموزش خود انتخاب کنند

دانشگاه – ارائه مدرک کارشناسی و بالاتر

موسسه آموزش عالی فنی حرفه ایی – پیشنهاد فنی حرفه ایی

مدرک کارشناسی در یونان معمولا ۴ سال به طول می انجامد . اگر چه در برخی از رشته ها ممکن است این مدت زمان به پنج سال هم افزایش پیدا کند .

شهریه دانشگاه : برای دانش اموزان و دانشجویان حوزه ی اتحادیه اروپا نیازی به پرداخت شهریه ندارند و تحصیل برای این افراد در یونان رایگان است ولی دانشجویان و دانش آموران خارجی مجبور به هزینه های کمی برای تحصیل در خاک یونان هستند که این هزینه ها به نوع مرکز آموزشی بستگی دارد ولی میزان این هزینه ها معمولا حدود ۱۵۰۰ یورو میباشد .

مهاجرت و ویزا : دانش جویان و دانش اموزان بین المللی که قصد ادامه ی تحصیل در یونان هستند اکثرا احتیاج به ویزا برای ورود به یونان دارند ولی دانش جویان و داش اموزان اتحادیه اروپا احتیاجی به ویزا ندارند و با نشان دادن موارد زیر میتوانند برای تحصیل وارد یونان شوند :

-گذر نامه معتبر

– برای بیش از سه ماه مطالعه در خاک یونان حضور خواهن داشت

– درآمد کافی برای مدت زمان تحصیل در یونان را دارا هستند

– بیمه درمانی جامع را دارا میباشند

در اغلب موارد دانش اموزان خارج از اتحادیه اروپا برای گرفتن ویزای تحصیلی یونان بایستی به کنسولگری مراجعه کرده و با کارکنان سفارت و کنسولگری مصاحبه انجام دهند تا در صورت تایئد بتوانند برای ادامه ی تحصیل وارد یونان شوند

اسکان و هزینه زندگی : دو نوع اصلی از اقامت برای دانشجویان بین المللی وجود دارد : محل اقامت دانشگاه – خوابگاه و محل اقامت خصوصی مانند اجاره خانه ، بسیاری از دانشگاه ها در یونان برای اقامت دانشجویان محل کافی ندارند ، بنابراین بساری از دانش جویان در محل اقامت خصوصی زندگی میکنند هزینه زندگی در یونان به نسبت دیگر کشور های اروپایی بسیار پایین میباشد و اقتصاد این کشور دچار رکود شدیدی میاشد اکثر دانشجویان بین المللی در یونان برای اسکان خود اجاره خانه را انتخاب میکنند که هزینه ی اجاره خونه متفاوت است و به نوع محل وتعداد اتاق خواب های آن بستگی دارد که از ۳۰۰ یورو شروع میشود ودر بالاترین قیمت خود به ۵۰۰ یورو در ماه میرسد .

برای پدر و مادر ها ، یونان تا چه حد امن است ؟ یونان به طور سنتی یک مقصد توریستی به حساب می آید و مورد استقبال بسیاری از دانشجویان و گردشگران است ولی در حال حاضر به علت بحران اقتصادی جاری بدان معنی است که نا ارامی های احتمالی در یونان علیه دولت وجود دارد با این حال این تظاهرات دانشجویان بین المللی را هدف قرار نمیدهد ولی با این حال دانشجویان بایستی مراقب این مورد باشند که وارد این تظاهرات نشوند و مراقب امنیت خود باشند.

اگر بخواهیم شرایط حال روز یونان را در حال حاضر بررسی نمائیم بحث پناهندگی در یونان مطرح می شود که امر بسیار مهمی برای دولت و مهاجران است که ما در ادامه کلیاتی در مورد این امر اجتماعی حقوقی حال حاضر یونان می پردازیم

مقامات صالح برای دریافت درخواست پناهندگی به روش قدیمی ارگان های زیر محسوب می شوند:

 

 • دپارتمان پناهندگی
 • دپارتمان امنیت در فرودگاه ها
 • مراکز پلیس در سراسر کشور

ثبت نام درخواست پناهندگی در آتن یک مسئلۀ بسیار مهم برای دولت یونان تبدیل شده است. به این علت که برای یافتن کار آتن شرایط بسیار مناست بر نسبت به دیگر شهرهای یونان محسوب می شود تعداد بالای ثبت نام در آتن باعث این مورد شده است که این افراد در معرض اخراج قرار بگیرند و نتوانند از حقوق پناهجویان استفاده کنند و باعث دستگیری و بازداشت و اخراج آنها از کشور شدند.

در روش قدیمی پناهجویان بایستی که یک آدرس داخل یونان ارائه می دادند که اکثراً توانائی این امر را نداشتند و یا این که آنها در تأمین امنیت محل اسکان خود به مشکل بر می خوردند.

تحت روش جدید برنامه های کاربردی برای حمایت بین المللی که در دفاتر منطقه پناهندگی اجرا می شود که از تاریخ ژوئن ۲۰۱۳ به اجرا در آمده است. یک گام مثبت در اصلاح قانون پناهندگی در یونان به حساب می آید. به طور مثال تصمیم گیری در مورد برنامۀ کاربردی پناهندگی و ارزیابی پناهندگی توسط کارمندان دولت که جایگزین پلیس شده اند.

با وجود تلاش های انجام شده دسترسی به روند پناهندگی است که هنوز با کمبود کارمند مواجه است که این امر باعث این شده است که تأخیر جدی در ثبت نام و پردازش برنامه های کاربردی ادارۀ مهاجرت یونان شده است. حتی اگر در حال حاضر درخواستی برای پناهندگی داده شده باشد. حمایت سازمان های بین المللی به حساب می آید. اما بنا به شرایط روز اروپا احتمال ادغام پناهجویان دیگر کشورهای اروپائی در یونان دور از ذهن نیست به علت فقر و نبودن فضای کافی و ضعف در خدمات پناهندگی تمام احتمالات در حال حاض بسیار  قوی می باشد.

برای متقاضیان کارت پناهجویی به مدت ۳ ماه الی ۴ ماه صادر می شود که این کارت تا صدور تصمیم نهائی درخواست پناهندگی قابلیت تمدید دارد که کارت جدیدی که برای پناهجویان صادر می شود کارت صورتی به اصطلاح که توسط پلیس یونان این امر صورت می گیرد و اینکارت برای پرونده های معلق شده این کارت صادر نخواهد شد.

به علت حجم بالای متقاضیان برای پناهندگی در اروپا قوانین پناهندگی در حال تغییر می باشند. یونان به عنوان دروازۀ ورودی مقصد بسیاری از پناهجویان به حساب می آید و تراکم بسیار بالایی در اقامت گاه های یونان وجود داردو این امکان به وجود آمده که بسیاری از پناهجویان سوری به علت برگشت امنیت به کشورشان درخواست پناهندگیشان قبول نشود و تعداد زیادی از آنها به خاک خودشان بازگردانده شوند.

 

موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت به یونان پرداخته است همچنین می توانید با کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید.

 

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 پاسخ
 1. مهدی سادات گفته:

  سلام. بنده ۱۹ سال تمام دارم و معافیت تحصیلی نگرفتم ولی میتونم توی دانشگاه ازاد ثبت نام کنم و معافیت تحصیلی بگیرم و پاسپورت تهیه کنم. دقیقا شرایط دوستم هم همینطوره. با نظر شما ما از چه طریقی به یونان یا اروپا میتونیم بریم که کم خرج تر باشه؟
  ممنون

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. با توجه به شرایط شما ویزاهای تحصیلی می تواند گزینه مناسبی باشد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ