مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی

اگر تمایل به مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی در سال 2018 را دارید، اگر میخواهید از شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه 2018 و مدارک مورد نیاز مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی ،ویزای مهاجرت تحصیلی به فرانسه ،مدت زمان تحصیل درفرانسه  ،و زبان مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به فرانسه ، مطلع شوید، باید واجد شرایط لازم باشید. البته دلسرد نشوید! این شرایط پیچیده تر از شرایط موجود در کشور خود شما نیست. فراموش نکنید که وکلا و کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی ملک پور درهر زمان آماده کمک به شما هستند.شما عزیزانی که مایل به مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی هستید ، میتوانید با مطالعه این مقاله به اطلاعات خود در زمینه مهاجرت به فرانسه تکمیل نمایید.

audio مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی

ویزای دانشجویی فرانسه

در مورد اینکه به کدام نوع ویزای دانشجویی مهاجرت تحصیل در فرانسه نیاز دارید، اطلاعات کسب کنید و در یک دوره کوتاه یادگیری زبان فرانسه شرکت کنید. ممکن است برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه بسته به ملیت و وضعیت خود نیاز به اخذ ویزای فرانسه داشته باشید. با توجه به رشته تحصیلی و مدت اقامت شما در فرانسه روش های مختلفی برای ارائه درخواست وجود دارد. این روند برای دانشجویان مشغول به تحصیل در مقاطع مختلف، ثبت نام در دوره های کوتاه مدت و یا شرکت در کلاس زبان فرانسه عملی است.

دانشجویان از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس

اگر از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس به قصد مهاجرت تحصیلی به فرانسه به این کشور وارد شوید، پس از پذیرش در یکی از دانشگاه های فرانسه نیاز به گذرنامه معتبر یا کارت شناسایی معتبر دارید. اطلاعات بیشتر را می توانید از دانشگاه یا مدرسه محل تحصیل خود کسب کنید.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس

انواع مختلف ویزای دانشجویی در فرانسه:

ویزای دانشجویی اقامت کوتاه مدت شنگن

شما می توانید به فرانسه آمده و تا سه ماه بر اساس این ویزا و بدون نیاز به ویزای اقامت تحصیل کنید. این گزینه برای کسانی که در دوره های زبان و یا دیگر دوره های کوتاه مدت ثبت نام می کنند، مناسب است. صدور این ویزا رایگان است و قابل تمدید نیست.

ویزای شرکت در آزمون ورودی

شما با این ویزا می توانید به فرانسه آمده و در امتحان ورودی یک موسسه آموزش عالی شرکت کنید. در صورت قبولی می توانید به طور مستقیم به حوزه اداری محل زندگی خود در فرانسه برای اجازه اقامت یک ساله قابل تمدید درخواست دهید.

ویزای اقامت بلند مدت موقت

این ویزا به شما امکان تحصیل در فرانسه به مدت سه تا شش ماه بدون نیاز به اجازه اقامت می دهد. این ویزا قابل تمدید نیست.

ویزای اقامت بلند مدت

اگر قصد تحصیل برای بیش از شش ماه دارید، باید برای این نوع ویزا درخواست دهید. از سال ۲۰۱۳، این نوع ویزای تحصیلی، (که اجازه اقامت هم هست) در طول دوره تحصیل در فرانسه اعتبار دارد: سه سال برای مقطع کارشناسی، دو سال برای مقطع کارشناسی ارشد و چهار سال برای مقطع دکترا:  ویزای اقامت بلند مدت به عنوان اجازه اقامت عمل می کند و VLT-TS نامیده می شود.

ویزای اقامت بلند مدت VLS-TS برای همه دانشجویان بین المللی (به جز متقاضیان الجزایری که به آن نیاز ندارند) که مایل به ثبت نام در یک دوره آموزشی در موسسات آموزش عالی فرانسه باشند، صادر می شود. باید اطلاعاتی در مورد سوابق علمی خود، مهارت در زبان فرانسه و منابع مالی کافی ارائه دهید (حدود ۶۱۵ یورو در هر ماه).

در بدو مهاجرت به فرانسه به باید دفتر مهاجرت فرانسه (OFII) مراجعه و گواهی رسمی صادر شده در سفارت کشور خود را ارائه دهید، و احتمالاً باید تحت معاینه پزشکی قرار گرفته و ۵۸ یورو هزینه تمبر مالیاتی پرداخت کنید. برخی دانشگاه ها با OFII توافقنامه ای دارند که به موجب آن شما می توانید این کار را به جای مراجعه به OFII از طریق دانشگاه انجام دهید.

ویزای بورس تحقیقاتی اقامت بلند مدت

اگر مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر دارید و قصد آمدن به فرانسه برای شرکت در پژوهش و یا آموزش در سطح دانشگاهی دارید، دانشگاه می تواند برای شما ویزای تحقیقاتی اقامت بلند مدت  VLS-TS اخذ کند. به این منظور شما نیاز به تاییدیه موسسه دارید شامل شرح پژوهش و مدت زمان آن، که باید از طرف حوزه اداری محلی شما مهر شوند. سپس گواهی را همراه با درخواست ویزا به سفارت کشور خود ارائه دهید.

همانند ویزای اقامت طولانی مدت عادی، شما باید در بدو ورود خود به فرانسه به OFII گزارش دهید. دو ماه قبل از انقضای ویزا باید برای اجازه اقامت یک تا چهار ساله درخواست دهید. با این ویزا، اعضای خانواده (همسر و فرزندان خردسال) به طور خودکار از حق اجازه اقامت برخوردار می شوند.

در برخی موارد نیاز است ابتدا در سایت CampusFrance، آژانس ملی فرانسه برای آموزش عالی و دانشجویان بین المللی، به منظور ارائه درخواست پذیرش ثبت نام کنید و ویزای دانشجویی خود را از طریق روش CEF دریافت کنید. شما می توانید برای اطلاع از اینکه در روند درخواست خود به این کار نیاز دارید به سایت CampusFrance مراجعه کنید. در غیر این صورت، باید برای دوره تحصیلی مورد نظر خود از طریق وب سایت دانشگاه درخواست دهید، و ویزای خود را در سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور خود دریافت کنید.

در صورتی که شما بخشی از یک برنامه مبادله دانشجو هستید، در یک موسسه آموزشی فرانسه به عنوان یک دانشجوی مستقل ثبت نام نموده اید، و یا بخشی از یک برنامه سازماندهی شده توسط موسسه ای در کشور خود می باشید، باید مدارک زیر را به کنسولگری ارائه دهید:

گواهی ثبت نام یا پذیرش نامه رسمی حاوی مشخصات کامل شما، مشخصات نهاد آموزشی در فرانسه و تاریخ شروع و پایان دوره تحصیلی.

اثبات این که شما منابع مالی کافی (در حال حاضر ۶۱۵ یورو در ماه) دارید، برای مثال، تاییدیه بانک، نامه ضامن و یا اطلاعیه کمک های مالی از یک منبع رسمی.

بلیط / رزرو هواپیما که نشان دهنده تاریخ خروج و یا بیانیه دستنوشته خود شما همراه با تاریخ خروج تعیین شده باشد.

گواهی بیمه خدمات درمانی با حداقل پوشش ۳۰،۰۰۰ یورو.

گواهی این که شما محل اقامت خود را تعیین نموده اید. اگر شما در محوطه دانشگاه و یا مسکن دانشجویی اقامت دارید، پس باید نامه رسمی دانشگاه یا کالج را ارائه دهید. اگر با خانواده یا دوستان خود زندگی می کنید، به گواهی هیئت مدیره شهرداری آن منطقه نیاز دارید.

کار ضمن تحصیل

در مهاجرت به فرانسه به عنوان دانشجوی بین المللی می توانید در سال (در حدود ۶۰ درصد از اشتغال تمام وقت برای یک سال) ۹۶۴ ساعت کار با حقوق انجام دهید تا زمانی که اجازه اقامت شما اعتبار داشته باشد. شما همچنین می توانید در دانشگاه و یا دیگر موسسات آموزشی قرارداد کاری یک ساله بین ۱ سپتامبر تا ۳۱ اوت (تا ۶۷۰ ساعت از سپتامبر تا ژوئن و تا ۳۰۰ ساعت از جولای تا آگوست) داشته باشید، به شرطی که این کار تحصیلات شما را تحت تاثیر قرار ندهد.

پس از فارغ التحصیلی

برای تحصیل در فرانسه اگر حداقل مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید، می توانید برای یک سال دیگر درخواست مجوز اقامت موقت غیر قابل تمدید ارائه دهید، که به شما اجازه کار تا ۶۰ درصد از یک هفته کاری عادی را می دهد. اگر کاری پیدا کنید که حقوق آن حداقل ۱٫۵ برابر حداقل دستمزد باشد، می توانید به حوزه ادرای محل زندگی خود برای تغییر وضعیت خود از دانشجو به شاغل و اجازه کار تمام وقت مراجعه کنید.

دانشجویان دیگر نیز می توانند در چند زمینه محدود کار کنند (برای مشاهده فهرست به روز مشاغل به سایت CampusFrance مراجعه کنید) که ابتدا باید قرارداد خود را با کارفرما قبل از شروع کار ارائه دهید.

پس از فارغ التحصیلی، می توانید به مدت یک سال در فرانسه اقامت داشته و برای شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود جستجو کنید. پس از یافتن شغل باید برای اجازه کار درخواست دهید و نامه کارفرمای آینده خود را در تایید موقعیت خو را ضمیمه کنید، و پس از آن برای اجازه اقامت درخواست دهید.

شما دوست عزیز اگر  سؤالی در زمینه مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی دارید و میخواهید از چگونگی و شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه اگاه شوید مشاوران و حقوقدانان موسسه حقوقی ملک پور در دفتر وین و همچنین در دفاتر همکار ما در ایران آماده پاسخگویی به سؤالات شما هموطنان عزیز در رابطه با مهاجرت تحصیلی به فرانسه میباشند.

4 پاسخ
 1. سام گفته:

  با سلام واحترام
  بنده دعوتنامه (کونوانسیون دکی) یکی از دانشگاه های فرانسه رو دارم و نوع ویزام passeport talent-chercheur هست. متاهلم و پسرم 5 سالشه ولی فعلا نمیخوام تا اماده کردن امکانات لازم، خوانواده رو ببرم اونجا.
  چندتا سوال دارم از خدمت شما:
  فرم OFll رو باید پرینت گرفت و دستی پر کرد یا با ویرایشگر پی دی اف هم میشه قسمت بالایی فرم رو پر کرد و از نظر سفارت ایرادی نداره؟
  اپلیکیشن فرم رو برای درخواست ویزا روی سایت پر کردم ولی فاینلایز نزدم چون گفته باید اول نوبت رزرو کرده باشم بعد اتمام رو بزنم. چون هنوز ترجمه فرانسوی شناسنامه و مدرک ارشدم آماده نیست دست نگه داشتم. کی باید فاینلایزش کنم؟
  دقیقا کجای کونوانسیون دکی رو امضا بزنم؟ و اسمم رو هم لازمه بنویسم؟
  بعد از رسیدنم و مهیا کردن شرایط پروسه اوردن خونواده چی مراحل و احیانا سختی هایی داره؟
  من زبان انگلیسی رو مسلطم و مصاحبه فوق العاده طولانی و خوبی هم با استاد داشتم و ایشون خیلی از زبانم راضی بود. سفارت احیانا مدرک زبان طلب میکنه؟ زبان دوره زبان انگلیسی هست

  پاسخ
  • elnaz qanavati گفته:

   دوست عزیز در باب پاسخ سوالات خود برای ادامه تحصیل . شرایط دانشگاه ها و کشورها به وبسایت miestudy.com مراجعه بفرمایید.

   پاسخ
 2. علی گفته:

  با سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد عزیز جناب دکتر ملکپور
  من ۴۴ سالمه دارای مدرک کارشناسی معماری و فوق دیپلم عمران و سال اخذ آخرین مدرک ۱۳۹۰ همسرم ۳۷ سال و مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی وپسرم ۱۲ سال و محصل کلاس هفتم میخواهم برای دوره زبان فرانسه همراه با خانواده اقدام کنم لطفا بفرمایید که اولا شانس پذیرش و ویزا دارم دوما آیا این ویزا قابل تمدید و یا میتواند به ادامه تحصیل منجر شود سوما در نهایت می‌تواند از طریق کار یا ثبت شرکت منجر به اقامت شود زبان انگلیسی ام هم خوبه ولی مدرک زبان ندارم حقیقتا بعضی از موسسات گفتند که برای فرانسه یا سوئد میتوانم اقدام کنم اما اعتماد کردن به غیر از موسسه شما برام خیلی مشکله چون تو این سن به هیچ وجه فرصت ریسک ندارم از طرفی هم مصمم به مهاجرت به اروپا هستم خواهش میکنم بزرگواری بفرمایید و به این برادر کوچکتر تون مشاوره و راهنمایی بدید
  از لطف شما بینهایت سپاسگزارم

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   ویزای دوره ی زبان فرانسوی در کشور فرانسه ممکن است به ویزایی تبدیل نگردد ولی ویزای تحصیل در دانشگاه های فرانسه به حالت پایدار اقامت تبدیل میگردد ولی این مورد را در نظر داشته باشید که کشور فرانسه بسیار سخت به اشخاص اقامت و تابعیت اعطا میکند . همچنین کشور فرانسه و شهر پاریس جزو گرانترین شهر های جهان محسوب میگردد . میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید. با تشکر

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.