مهاجرت به امارات و کشورهای عربی

مهاجرت به امارات و کشورهای عربی

مهاجرت به امارات و کشورهای عربی  با توجه  به رشد سریع اقتصادی در این کشورها و پیشرفت آنها به ویژه در چند سال اخیر ، مورد سوال بسیاری از افرادی است که نسبت به مهاجرت به امارات و کشورهای عربی اقدام کرده اند یا قصد انجام آن را دارند . مهاجرت به امارات و کشورهای عربی دارای نکته ها و مزایا و معایبی است که به ذکر  این نکات مثبت و منفی در این مقاله می پردازیم  .

video مهاجرت به امارات و کشورهای عربی

 

audio مهاجرت به امارات و کشورهای عربی

مهاجرت به امارات و کشورهای عربی مانند افامت و مهاجرت به سایر کشورها ، شامل 6 طبقه بندی اصلی تولد ، ازدواج ، پناهندگی ، کار ، تحصیل و سرمایه گذاری می باشد در واقع شرایط مهاجرت به امارات و کشورهای عربی ، از لحاظ روشها و شکل مهاجرت ، تفاوت چندانی با سایر کشورها ندارد و ما با توصیف مزایا و معایب انتخاب گزینه مهاجرت به امارات و کشورهای عربی ، به صورت مقایسه ای ، به بررسی آن می پردازیم .

بررسی مهاجرت به امارات و کشورهای عربی از نظر امکانات رفاهی

 امارات و کشورهای عربی با توجه  به  پیشرفتهای عظیم اقتصادی به خصوص در 30 سال اخیر که این کشورها را از خاک و بیابان تبدیل به برجهای سر به فلک کشیده ، مراکز تجاری و پروژه های ساختمانی عظیم کرده است ، افراد بسیاری را به اقدام جهت مهاجرت به امارات و کشورهای عربی تشویق و ترغیب می کند .

بررسی مهاجرت به امارات و کشورهای عربی از نظر معایب و مزایا

در کنار نکات مثبت  امارات و کشورهای عربی ، می توان به پایین بودن نرخ مالیات در این کشورها اشاره کرد به طوری که در چند سال گذشته ، نرخ مالیات امارات و کشورهای عربی صفر بوده و در حاضر ، نسبت به سایر کشورها ، این نرخ بسیار پایین است . نکته مثبت دیگری که در رابطه با مهاجرت به امارات و کشورهای عربی شایان ذکر است ، سطح بالای امنیت در این کشورهاست . نرخ پایین جنایت و کشتار در این کشورها بر خلاف کشورهایی مانند مالزی که علیرغم پیشرفتهای اقتصادی ، آمار بالایی از جرم و جنایت و تجارت مواد مخدر دارند ، ازدیگر مزایای مهاجرت به امارات و کشورهای عربی است .

اما مهاجرت به امارات و کشورهای عربی ، معایب و نکات منفی بسیاری نیز دارد که یکی از آنها عدم ایجاد تابعیت برای فرد از طریق ازدواج است . به این معنی که اگر شخصی نسبت به مهاجرت به امارات و کشورهای عربی اقدام کند ، و قصد اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی از طریق ازدواج و خویشاوندی راداشته باشد ، این امکان برای او وجود ندارد . اگر شما با شخصی اماراتی ازدواج کنید ، فرزند شما می تواند تابعیت امارات را دریافت کند اما شما به عنوان پدر یا مادر آن فرزند ، امکان دریافت تابعیت این کشور را ندارید .

از دیگر نکات منفی مهاجرت به امارات و کشورهای عربی ، می توان به عدم  اخذ اقامت دائم امارات و تابعیت آن اشاره کرد . تا زمانی که شما ، بعد از مهاجرت به امارات و کشورهای عربی  ، از نظر این کشورها ، سودمند  و مفید هستید و دارای قابلیت کار می باشید ، این کشورها پذیرای شما خواهند بود و در غیر این صورت ، بعد از مهاجرت به امارات و کشورهای عربی ، در صورت عدم کارآیی ، به کشور خود برگشت داده می شوید . یعنی شرایطی به عنوان اقامت دائم امارات و کشورهای عربی ، برخلاف سایر کشورها ، وجود ندارد و در حقیقت ، به هیچ عنوان امارات و کشورهای عربی شما را به عنوان یک شهروند دائم ، در کشور خود ، ادغام نمی کنند .

از سایر نکات منفی در خصوص مهاجرت به امارات و کشورهای عربی ، سطح بالای تبعیض نژادی و نخوت و غروری است که در این کشورها ، نسبت به اتباع خارجی به ویژه اشخاص ایرانی مشاهده می شود . به طوری که پس از ورود به امارات و کشورهای عربی ، نگاه افراد بومی به اتباع خارجی ، بسیار توهین آمیز و زننده است .

بررسی مهاجرت به امارات و کشورهای عربی از نظر سرمایه گذاری

بحث دیگری که در این قسمت مطرح می شود ، مهاجرت به امارات و کشورهای عربی از طریق سرمایه گذاری است که خود شامل معایبی است که مهمترین آن فساد قضایی در این کشورها است . به بیان دیگر ،” اصل مطلوب ملتها ” که به عنوان Most  Favorite nations” مطرح شده و در سرتاسر دنیا اجرا می شود ، و به معنی عدم تفاوت بین ملیتها است ، به ویژه در بحث قضایی ، از سوی امارات و کشورهای عربی ، نادیده گرفته می شود و شرایط   مهاجرت به امارات و سایر کشورهای عربی را سخت و دشوار می سازد  .

سخن پایانی در باب مهاجرت به امارات و کشورهای عربی

با توجه به نکات مثبت و منفی ذکر شده ذر خصوص  مهاجرت به امارات و کشورهای عربی ، به عنوان گزینه ای ایده آل و همیشگی ، توصیه نمی شود . از اصول مناسب جهت انتخاب یک کشور برای مهاجرت و اقامت ، می توان به آرامش حاصل از آن اشاره کرد . مهاجرت به کشو امارات و دیگر کشورهای عربی ، علیرغم ظاهری دلربا و فریبنده ، عمق و باطنی مصنوعی دارد ، به طوری که مدت کوتاهی پس از  مهاجرت به امارات و کشورهای عربی ، معمولا اشخاص دچار احساس غم و ناراحتی می شوند . شما پس از مهاجرت به امارات و کشورهای عربی ، به هیچ عنوان از ثبات وضعیت خود اطمینان ندارید و هر لحظه ، احتمال برگشت داده شدن افراد مهاجر ، به کشور خودشان وجود دارد . به عنوان مثال افراد قطری پس از مهاجرت به امارات و  هم چنین سایر کشورهای عربی  ، به دلیل اختلافات سیاسی بین کشورها ، از این کشورها ، بیرون رانده شدند . در واقع ، مهاجرت به کشورهای عربی مثل امارات، به قصد کسب درآمد ، می تواند یک سکوی پرش خوب برای شما تلقی شود اما برای یک مهاجرت دایمی و اقامت کامل ، امارات و کشورهای عربی  ، کشورهای مناسبی محسوب نمی شوند . با توجه به گزینه ها و کشورهای بهتری جهت کار و اقامت ، مهاجرت به امارات و کشورهای عربی به طور کلی انتخاب گزینه مناسبی نیست و توصیه می شود تمامی نکات مثبت و منفی مهاجرت به امارات و کشورهای عربی را در مقایسه با سایر کشورها ، جهت اتخاذ بهترین تصمیم برای کار و زندگی آینده خود ، بررسی کنید

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.