مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج 2018 پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت استرالیا امکان پذیر است؟ آیا می دانید برای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج و همچنین در خصوص ازدواج در استرالیا چه مدارکی لازم است؟ آیا می دانید برای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج به مدرک زبان انگلیسی نیاز دارید یا خیر؟ آیا روش های اقدام برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج متفاوت است؟

 

در این مقاله سعی بر آن است شما را با یکی از بهترین روش های مهاجرت به استرالیا آشنا سازیم. این روش مهاجرت از طریق نامزدی یا ازدواج است. در ادامه مقاله اطلاعات کلی در باب این نوع ویزا در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد .

این نوع ویزا یکی از راه های مهاجرتی می باشد ، اگر شخصی با فردی که تابعیت این کشور را دارد ازدواج کند ، میتواند با طی کردن مراحل قانونی که در متون زیر به آنها پرداخته ایم به استرالیا مهاجرت نماید و اقامت این کشور را به دست آورد.

همانطور که گفته شد یکی از طرق مهاجرت به سایر کشورها این می باشد که با ویزای ازدواج برای این کار اقدام نمود وکشور استرالیا نیز از این قاعده مستثنی نیست و به شما این اجازه را می دهد که با ازدواج با جنس مخالف و یا هم جنس شهروند استرالیایی ویزای این کشور را دریافت نمایید. پس از گذراندن یک بازه ی زمانی از این رابطه و یا متولد شدن فرزندی در این رابطه به شما اقامت دائم استرالیا داده می شود. این امکان از طرف دولت استرالیا برای متقاضی فراهم است که به طور موقت از طریق کسی که شهروند استرالیا می باشد و یا اقامت استرالیا کشور را دارد و یا از شهروندان نیوزلند است که شرایط لازم را داراست و فرد قصد ازدواج با او را دارد وارد کشور استرالیا شود. نکته ای که باید یاد آور شد این است که به طور خودکار شخص حق اقامت دائم استرالیا را ندارد بلکه باید درخواست ویزای اقامت دائم دهد.

1.ویزای نامزدی

2.ویزای ازدواج

دو نوع ویزای ازدواجpartner visa)  )وجود دارد، و این دو نوع ویزا بستگی به نوع رابطه دارد که در زیر به آن اشاره می شود :

1.ویزای نامزدی prospective marriage visa ، در صورتی که قصد ازدواج داشته باشند.

  1. ویزای ازدواج partner visa ، اگر ازدواج کرده باشند.

3.) ویزای شریکpartner visa، اگر دو نفر با هم زندگی می کنند(شامل هم جنس نیز می شود.)

اگر بخواهید برای partner visa اقدام کنید شما می بایست به واسطه ی فردی که شهروند استرالیاست و یا گاهی اوقات حتی از طرف پدر و مادرش و یا قیم مالی او حمایت شوید. نکته ی دیگر اینکه یک سری معاینات پزشکی لازم است انجام شود تا مشخص شود فرد از لحاظ جسمی و شخصیتی در سلامت کامل به سر می برد. هم چنین اگر فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج که شرایط خاصی نیز برای آن ها وجود دارد. به طور کلی اخذ تابعیت استرالیا از طریق ازدواج شرایط خاص خود را داراست .

 

مراحل اخذ ویزا از طریق ازدواج در استرالیا

در صورتیکه از خارج از کشور استرالیا اقدام می کنید، سه مرحله را باید طی کنید:

مرحله اول

درخواست ویزای موقت prospective marriage visa (قصد ازدواج) داده می شود که باید شرایط زیر وجود داشته باشد:

1.طرح و برنامه ازدواج از طرف شریک استرالیایی ارائه شود.

  1. برای prospective marriage visaباید درخواست داد که می توان از طریق اینترنت و یا با مراجعه به سفارت انجام داد.

 

مرحله دوم

در این مرحله شخص با ویزای نامزدی به کشور استرالیا می رود. ویزا prospective marriage visa برای تنها یک بار اعطا می گردد. پس از اینکه شخص متقاضی با این ویزا وارد استرالیا شد به مدت اعتبار ویزا زمان دارد تا با پارتنر استرالیایی اش ازدواج کند، سپس می تواند در خواست ویزای partner(sub class 820) کند  و به طور موقت در این کشور مقیم شود.

 

مرحله سوم

در این مرحله دو سال پس از درخواست ویزای partner(subclass 820) در صورتی که شرط زیر وجود داشته باشد، می توان برای ویزای اقامت دائم استرالیا اقدام نمود و این به صورتی است که رابطه شخص با شریک استرالیایی قطع نشده باشد و سپس می توان برای اقامت دائم یعنی ویزای partner residence اقدام نمود که این نوع ویزا دائم می باشد.

یک روش دیگری نیز برای اقدام وجود دارد که در زیر توضیح داده می شود.

این بخش ۲ مرحله دارد:

مرحله اول

یک ویزای موقت partner(provisional) subclass 309 وجود دارد که می توانید برای آن درخواست نمایید.

Partner provisional  نیز ویزایی می باشد که شخص به طور موقت وارد استرالیا می شود تا اینکه تصمیم به درخواست ویزای اقامت دائم بگیرد.

 

باید برای درخواست این ویزا شرایط زیر وجود داشته باشد:

۱.پارتنر استرالیایی و فرد متقاضی قانونا با هم ازدواج کرده باشند.

۲.قبل از اینکه فرد متقاضی برای ویزا درخواستی داده باشد، ایشان و پارتنر استرالیایی تصمیم ازدواج داشته اند.

۳.حداقل یک سال قبل از درخواست برای این ویزا رابطه بین فرد متقاضی و پارتنر استرالیایی شکل گرفته باشد.

مرحله دوم

بعد از اینکه ۲ سال از درخواست ویزای موقت قبلی یعنی partner (subclass 309) گذشت و اگر هنوز رابطه ادامه داشته باشد می توان درخواست ویزای اقامت دائم نمود.

دوستان عزیز در نظر داشته باشید  مراحلی که در بالا توضیح داده شد برای متقاضیانی است که از خارج از خاک استرالیا برای این ویزا اقدام کرده اند. در صورتیکه فرد از داخل استرالیا اقدام کند باید مراحل زیر را طی کند:

مرحله اول

در این مرحله فرد می بایست برای ویزای partner(provisional) (sub class 820) در خواست داده دهد، البته در صورتیکه شرایط زیر را داشته باشد:

۱. ازدواج قانونی بین شخص درخواست دهنده و پارتنر استرالیایی ایشان صورت گرفته باشد.

۲.بین فرد متقاضی و پارتنر استرالیایی اش حداقل یکسال قبل از درخواست ویزا رابطه ای شکل گرفته باشد.

 

ما در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا شما را با شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج و شرایط ازدواج در استرالیا و شرایط اخذ اقامت استرالیا آشنا سازیم ، اطلاعات کلی در مورد راه های اقدام از اولین مرحله ، جمع آوری مدارک ، زمان پذیرش برای این کار و شرایط کلی در باب این پروسه مهاجرتی ، امیدواریم که اطلاعات متون فوق برای شما مکفی و مفید بوده باشد ، اگر که اطلاعات فوق برای شما مکفی نبوده باشد میتوانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.