مهاجرت به آلمان و بررسی روش های اخذ آن

مهاجرت به آلمان، چگونگی اخذ اقامت آلمان از طرق قانونی و شرایط اخذ تابعیت کشور آلمان به صورت علمی و تخصصی بررسی می گردد. در سال های اخیر مهاجرت به آلمان با استقبال هموطنان مواجه گشته است و همین امر سبب شده است که سوالات فراوانی در این زمینه مطرح گردد. متقاضیان عموماً ابتدا با این سوال مواجه می شوند که بهترین روش مهاجرت به آلمان چیست؟ و آیا شرایط خاصی برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد؟ هدف این نوشتار پاسخ گویی به این سوالات و بررسی جنبه های اصلی روش های مختلف مهاجرت به آلمان می باشند. کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش با تهیه این نوشتار به بررسی این موضوع پرداخته اند؛ شما عزیزان می توانید از طریق تماس با دفاتر نیز سوالات خود را مطرح نمایید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

مهاجرت به آلمان 3 مهاجرت به آلمان

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مهاجرت به آلمان و شرایط عمومی آن

آلمان که نام رسمی آن جمهوری فدرال آلمان است در قاره اروپا واقع شده است؛ از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوییس و از غرب با فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ و هلند هم‌مرز است. مساحت آن ۳۴۹٬۲۲۳ کیلومتر مربع است و با ۸۲ میلیون نفر پر جمعیت‌ترین کشور اروپا است.

آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی بوده و دارای ۱۶ ایالت است. این ایالت‌ها می‌توانند در برخی مسائل مستقل عمل کنند. آلمان هنگام جنگ فرانسه و پروس در سال ۱۸۷۱ به عنوان یک ملت-دولت متحد شد. آلمان هم اکنون یکی از صنعتی‌ترین کشورهای جهان است و به عنوان ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپا موتور اقتصادی حوزه پولی یورو محسوب می‌شود.

جمهوری فدرال یکی از اعضای سازمان ملل متحد، ناتو، کشورهای گروه هشت و گروه پنج بوده و از بنیانگذاران اتحادیه اروپا است. نام 16 ایالت آلمان به قرار زیر می باشد.

بادن-وورتمبرگ Baden-Württemberg
بایرن Bayern
برلین Berlin
براندنبورگ Brandenburg
برمن Bremen
هامبورگ Hamburg
هسن Hessen
مکلنبورگ-فورپومرن Mecklenburg-Vorpommern
نیدرزاکسن Niedersachsen
نوردراین-وستفالن Nordrhein-Westfalen
راینلاند-فالتز Rheinland-Pfalz
زارلاند Saarland
زاکسن Sachsen
زاکسن-آنهالت Sachsen-Anhalt
اشلسویگ-هولشتاین Schleswig-Holstein
تورینگن Thüringen

دسته کم از نگاه ۲۰ هزار نفر که مورد پرسش قرار گرفته‌اند، آلمان از نظر محبوبیت، در صدر ۴۹ کشور پیشرفته دنیا قرار دارد. این قضاوت در مقایسه با سایر کشورها از نظر دولت، فرهنگ، مردم، آموزش‌، گردشگری، سرمایه‌گذاری و مهاجرپذیری انجام شده است.

نتیجه یک نظرسنجی از ۲۰ هزار نفر در کشورهای توسعه‌یافته نشان می‌دهد که آلمان در دوران‌‌ جنگ و بحران، سنگرگاه امنی به شمار می‌رود. آمریکا و بریتانیا در رده دوم و سوم قرار دارند. ثبات سیاسی و استحکام صنعتی و اقتصادی آلمان نیز ملاک داوری بوده است.

بخشی از امتیازات آلمان از نگاه انجمن جهانی پژوهش‌های بازار (GFK)، به دولت صالح و صادق این کشور باز می‌گردد. نتیجه این تحقیق از سوی پروفسور سیمون آنهولت، استاد علوم سیاسی منتشر شده است. پرسش‌ها ۲۳ جنبه در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، آموزشی‌، رفاه، امنیت و… را در بر می‌گرفته‌اند.

نقش “هدایت‌گرانه” آلمان در اتحادیه اروپا و همچنین “مسئولیت‌پذیری در امور بین‌المللی” نیز از نکات اصلی در گزینش این کشور به عنوان بهترین بوده است. امتیازات آلمان در عرصه “سرمایه‌گذاری” و “برابری اجتماعی” نیز بالا بوده‌اند.

در تصویر زیر شرایط عمومی برای معرفی کشور آلمان را مشاهده می کنید.

مهاجرت به آلمان 1 مهاجرت به آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با مهاجرت به آلمان از طریق کار

video مهاجرت به آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با مهاجرت به آلمان از طریق کار

audio مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق کار

طبق گزارش آماری که ژانویه ۲۰۱۶ منتشر شد، بیش از ۱۱ میلیون نفر از جمعیت حال حاضر آلمان خارج از خاک آلمان متولد شده اند. به عبارتی دیگر یک هشتم جمعیت آلمان را مهاجرین تشکیل می دهند و جالب تر آنکه این گزارش اشاره می کند سهم مهاجران از بازار کار آلمان بیش از یک هشتم است، تقریبا یک هفتم نیروی کار آلمان را مهاجران تشکیل می دهند و این مشخص می کند نیروی کار خارجی سهم پررنگی در صنعت و شکوفایی اقتصادی آلمان داشته است. از این رو دولتمردان و پارلمان آلمان قوانین تسهیل کننده ای برای مهاجرت به آلمان از طریق کار تصویب کرده اند.

همچنین حضور گسترده مهاجران در این کشور نشان از سطح بالای کیفیت زندگی و همچنین قوانین تسهیل شده مهاجرت به آلمان برای نیروی تحصیلکرده و جویای کار است.

آمار مهاجرتی آلمان نشان می دهد که بیشترین مهاجرین به ترتیب در شهرهای برلین، هامبورگ، مونیخ، کلن و فرانکفورت زندگی می کنند و پس از این شهرها، جمعیت مهاجرین در شهرهای جنوبی و غربی به مراتب بیشتر از سایر شهرها است. نرخ بیکاری در آلمان بسیار پایین می باشد و در نمودار زیر قابل بررسی است.

مهاجرت به آلمان 2 مهاجرت به آلمان

با توجه به نیاز روزافزون آلمان به نیروی متخصص و تحصیلکرده، دولت آلمان تسهیلات خاصی برای متقاضیان علاقه مند به کار و زندگی در آلمان فراهم نموده است. پارلمان آلمان قانونی را تصویب کرده است که طبق آن علاقه مندان واجد شرایط  می توانند با ویزای جستجوی کار به آلمان سفر کرده و شش ماه در آنجا اقامت داشته باشند. ضمنا در این مدت می توانند به جستجوی شغل مناسب بگردند و پس از عقد قرارداد با کارفرمایان آلمانی، اقامت موقت، بلوکارت و یا اقامت دائم آلمان را دریافت کنند.

شرایط دریافت ویزای جستجوی کار آلمان به شرح زیر می باشد.

 • ترجمه و تایید مدارک تحصیلی

  حداقل مدرک کارشناسی مورد نیاز است. نیاز بازار کار آلمان بیشتر مربوط به رشته های پزشکی و مهندسی می باشد.

 • تسلط به زبان انگلیسی و یا آلمانی

  مدرک زبان الزامی نیست، اما برای بالا بردن شانس موفقیت باید به یکی از زبان های انگلیسی و یا آلمانی مسلط باشید و تجربه نشان داده است که بسیاری از افراد بدون مدرک زبان، در زمان مصاحبه رد می شوند. مدرک زبان آلمانی B1 مورد نیاز می باشد. اگر فقط به زبان انگلیسی مسلط هستید، پس از ورود به آلمان، یافتن کار برای شما کمی دشوار خواهد بود. اما پس از یافتن شغل مناسب و عقد قرارداد، هزینه کلاس های آموزشی زبان آلمانی را شرکتی که شما را استخدام کرده است به عهده می گیرد.

 • سابقه کار

  داشتن سابقه کار امتیاز مثبتی برای پرونده شما محسوب می شود اما تازه فارغ التحصیلان نیز توانسته اند این ویزا را دریافت کنند. معمولاً توصیه می شود حداقل 3 سال سابقه کار داشته باشید.

 • گواهی تمکن مالی

  این گواهی قبل از روز مصاحبه باید از بانک گرفته شود و نشان دهد که در زمان اقامت در آلمان می توانید هزینه های زندگی خود را تامین کنید.

 • رزومه

  برای روز مصاحبه لازم است، البته قبل از مصاحبه حتما یک رزومه خوب تهیه کنید که از یک سو متناسب با تحصصیلات و تخصص شما باشد و از سوی دیگر براساس نیازهای استخدامی انتشار یافته.

 • انگیزه نامه

  چگونگی نوشتن انگیزه نامه بسیار مهم است و نقش بسزایی در رد و یا قبولی ویزای شما دارد. در این مورد حتما از چندین نفر دیگر که آگاهی و تجربه مناسب دارند راهنمایی و مشاوره بگیرید.

 • توصیه نامه

  اجباری نیست، اما اگر از یک هم رشته ای که در آلمان مشغول به کار است، توصیه نامه داشته باشید، امتیاز مثبتی محسوب می شود.

ویزای جستجوی کار آلمان به مدت 6 ماه اعتبار دارد و قابل تمدید نمی باشد. در صورتی که در این زمان شخص موفق شود در شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود استخدام شود، می تواند ویزای کار آلمان را دریافت کند. این ویزا قابل تمدید می باشد و پس از 5 سال کار و پرداخت مالیات در آلمان می توان برای اخذ اقامت دائم آلمان درخواست داد. پس از گذشت 3 سال از اقامت دائم نیز می توان برای کسب تابعیت آلمان درخواست نمود.

کار در آلمان برای ایرانیان

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

آلمان با داشتن ۱۲% از کل دانشجویان جهان در مقام دوم بعد از آمریکا (۳۰%) قرار دارد. این بدین معناست که از هر 9 دانشجویی که خارج از کشور خود مشغول به تحصیل است، یک نفر آلمان را انتخاب می کند.

دانشگاه های آلمان همچون هایدلبرگ یا برلین طی قرون گذشته در زمره بهترین دانشگاه های دنیا بوده اند. دانشمندان آلمانی مانند آلبرت انیشتین را امروز بچه ها نیز در گوشه و کنار دنیا می شناسند. بیش از ۳۰ جایزه نوبل تاکنون به محققین آلمانی تعلق گرفته است.

آلمان برای همه کسانی که می خواهند در خارج از کشور خود تحصیل کنند جذاب است. سیستم آموزشی رایگان نیز جذابیت بیشتری به این دانشگاه ها بخشیده است. هزینه های دانشگاه های دولتی آلمان به مراتب کمتر از آنچه در آمریکا باید پرداخت شود، است. علاوه براین بورس های تحصیلی زیادی نیز وجود دارند.

هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل در دانشگاه های آلمان اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی آلمان می نمایند. رشته های متنوع و گسترده ای در دانشگاه های این کشور ارائه می شود و هر شخصی با هر گونه علاقه ای می تواند در این دانشگاه ها رشته مورد علاقه خود را تحصیل کند.

آلمان یکی از جذاب ترین موقعیت ها برای دانشجویان بین المللی جهان می باشد و دارای دانشگاه های مختلفی با کیفیت و سطح علمی بالا می باشد. بخاطر تعداد زیاد دانشگاه ها، انتخاب صحیح دانشگاه کارآسانی نیست. به همین خاطر به شما کمک می کنیم تا بدانید چطور می توانید برای ادامه تحصیل در آلمان اقدام کنید. هفت گام اصلی برای تحصیل در آلمان وجود دارد، که در ادامه بررسی شده است.

 • گام اول تحصیل در آلمان: جستجوی دانشگاه

  کشور آلمان دارای دانشگاه های خصوصی و دولتی می باشد که شامل دانشگاه های علوم کاربردی، هنر، فیلم و موسیقی می باشد. حدود ۹۵% دانشگاه ها به صورت دولتی سرمایه گذاری شده اند و فقط ۵% آنها خصوصی هستند. اکثر دانشجویان به خاطر شرایط رایگان یا پرداخت ناچیز بابت شهریه، در دانشگاه های دولتی ثبت نام می کنند.

 • گام دوم: تشخیص رشته تحصیلی و برنامه مطالعاتی

  کشور آلمان دارای دوره ها و مدارک متعددی مانند مدرک لیسانس، فوق لیسانس، آزمون دولتی یا دکترا می باشد. مدرک کارشناسی، اولین مدرک دانشگاهی و طول دوره آن ۴-۳ سال می باشد. اکثر دوره ها به موضوع خاصی محدود نمی شوند هرچند امکان اخذ مدرک کارشناسی دوگانه نیز وجود دارد که شامل ۲ موضوع عمده یا یک موضوع عمده یا یک موضوع جزئی می باشد. اکثر مدارک کارشناسی شامل کارشناسی هنر، علوم و مهندسی می باشد.

 • گام سوم: مهارت زبان آلمانی

  به خاطر اینکه ساختار زبان دانشگاه های آلمان در بیشتر رشته ها، زبان آلمانی می باشد، بهتراست تا حدودی با زبان آلمانی آشنا شوید تا بتوانید در کلاس ها شرکت کنید. عموما زبان آلمانی برای دانشجویان واحدهای بین المللی یا خاص بکار نمی رود. افرادی که فقط علاقه مند به تحصیل ۲-۱ ترم در آلمان می باشند دیگر نیازی به فراگیری زبان آلمانی ندارند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به اداره بین المللی دانشگاه مربوطه مراجعه کنید.

 • گام چهارم: هزینه های مرتبط

  خرج تحصیل در آلمان برای دانشجویان بین المللی شامل هزینه های مختلف می باشد. بهتر است به بررسی هزینه های زندگی و تحصیل در آلمان بپردازید. هزینه ترم توسط دانشجویان در تمامی دانشگاه های آلمان قابل پرداخت می باشد و هزینه های دوره با توجه به هزینه های اتحادیه دانشجویان و اداره دانشجویان برآورد می شود.

 • گام پنجم: درخواست پذیرش

  افراد علاقه مند به تحصیل در آلمان باید از اصول و قوانین خاصی پیروی کنند. برای اینکه بدانید در کدام دانشگاه و چگونه باید ثبت نام کنید باید به ۳ سوال زیر پاسخ دهید.

  • درکدام رشته علاقه مند به تحصیل در آلمان هستید؟
  • ازکدام دبیرستان و یا دانشگاه فارغ التحصیل شده اید؟
  • کدام مقطع تحصیلی مد نظر شماست؟
 • گام ششم: درخواست ویزا

  دانشجویان برای ورود به آلمان نیاز به ویزا دارند. دانشجویان بین المللی جویای تحصیل در آلمان به استثنا اتحادیه اورپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس، نیازمند ویزا هستند. این دانشجویان باید دارای آی دی کارت معتبر یا مدرک شناسایی معتبر برای سفر به آلمان باشند.

 • گام هفتم: جستجوی مکان و اسکان دانشجویان

  در مقایسه با دیگر کشورها، دانشجویان در کشور آلمان در هنگام ثبت نام، معمولاً از امکانات اسکان برخوردار نیستند. پس بهتر است در مورد همه چیز تحقیق کنید. وضعیت اسکان دانشجویان مخصوصا پیدا کردن مکانی با قیمت مناسب می تواند بسیار دشوار باشد. اجاره ماهیانه بزرگ ترین دغدغه دانشجویان است و حدود ۲۹۸ یورو در ماه باید هزینه کنند.

توجه داشته باشید که علارغم اینکه تحصیل یکی از روش های مهاجرت به آلمان می باشد، به صورت مستقیم نمی توان از طریق تحصیل اقامت دائم آلمان را به دست آورد. در واقع اقامت تحصیلی تنها تا زمانی معتبر است که فرد در دانشگاه مشغول به تحصیل می باشد. فارغ التحصیلان اگر تمایل دارند که اقامت خود را در آلمان ادامه دهند، باید نوع ویزای خود را تغییر دهند. متقاضیان می توانند از طریق ازدواج با اتباع آلمان، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور و یا از طریق کار در آلمان اقامت خود را تغییر داده و پروسه اخذ اقامت دائم آلمان را آغاز کنند. معمول ترین روش برای تغییر نوع اقامت، کار در کشور آلمان می باشد. فارغ التحصیلان در آلمان با توجه به تخصصی که کسب نموده اند می توانند از فرصت های شغلی فراوانی که در آلمان وجود دارد، استفاده کرده و اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند. خوشبختانه دولت آلمان به فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمان این فرصت را نیز داده است که پس از پایان تحصیلات خود، به مدت 18 ماه در این کشور حضور داشته و به جستجوی کار بپردازند.

تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

مهاجرت به آلمان 5 مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های اخذ اقامت آلمان، سرمایه گذاری در این کشور می باشد. سرمایه گذاران می توانند از طریق ثبت شرکت در آلمان و ارائه یک طرح توجیح اقتصادی قابل قبول اقامت این کشور را کسب نمایند. شرایط ثبت شرکت در آلمان به شرح زیر می باشد.

 • سرمایه گذاری مبلغ 30،000 تا 40،000 یورو
 • ارائه یک بیزنس پلن یا طرح تجاری قوی
 • ثبت شرکت و اجرای طرح تجاری
 • تولید شغل و تاثیر مثبت بر روی اقتصاد آلمان
 • تایید اتاق بازرگانی و اداره مهاجرت آلمان با طرح اقتصادی

از بین درخواست هایی که هر ساله برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان ارائه می شود تنها تعداد محدودی پذیرفته می شود، بنابراین توصیه می شود پیش از تصمیم گیری در خصوص سرمایه گذاری در آلمان حتما تمامی جوانب را بسنجید و شرایط کشورهای دیگر را نیز بررسی کنید.

ده دلیل عمده وجود دارد که کشور آلمان را به بهترین کشور برای اجرای ایده های کارآفرینی و سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

 • زیرساخت های درجه یک
 • طرح های تشویقی و حمایت از کارآفرینان و سرمایه گذاران
 • شرایط مالیاتی رقابتی
 • بستر سرمایه گذاری ایمن
 • کیفیت زندگی
 • اقتصاد پیشرو
 • بازیگر جهانی
 • بهره وری بالا
 • نیروی کار بسیار عالی و متخصص
 • قدرت نوآوری
بهترین سرمایه گذاری در آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

از طریق ازدواج با یک شهروندی آلمانی نیز می توان اقامت این کشور را کسب نمود. در حقوق مدنی ایران وقتی زنی خارجی با مرد ایرانی ازدواج می کند به وی تابعیت ایران داده می شود، در صورتی که ازدواج مرد خارجی با زن ایرانی این آثار را ندارد. اما در قوانین آلمان تفاوتی بین ازدواج با زن یا مرد آلمانی وجود ندارد. زمانی که یک فرد خارجی با شخصی آلمانی ازدواج می کند باید بتواند اثبات نماید که ازدواج آن ها حقیقی است و تنها با هدف کسب اقامت آلمان اقدام به ازدواج صوری ننموده اند. طرفین باید شرایطی را رعایت نمایند تا فرد خارجی بتواند اقامت آلمان را کسب نماید، این شرایط به شرح زیر می باشد.

 • یکی از طرفین تابعیت و پاسپورت آلمان را داشته باشد.
 • شخص آلمانی باید توانایی حمایت مالی خود و همسرش را داشته باشد.
 • با توجه به اینکه در قوانین اروپا دو همسری پذیرفته نیست، شخص باید مدارکی دال بر مجرد بودن ارائه دهد.
 • متقاضیان باید بیش از 18 سال سن داشته باشند.
 • دانش زبان آلمانی برای تبعه خارجی مورد نیاز است.
 • طی مراحل قانونی و اثبات حقیقی بودن ازدواج.

متقاضیانی که همسر آلمانی دارند پس از گذشت سه سال از ازدواج و اقامت آن ها در آلمان می توانند برای اخذ تابعیت آلمان اقدام نمایند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video مهاجرت به آلمان
اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان و اخذ تابعیت از طریق تولد

پیش از بررسی شرایط مهاجرت به آلمان از طریق تولد فرزند، لازم است رویکرد کشورهای مختلف در زمینه اعطای تابعیت از طریق تولد بررسی شود. به صورت کلی کشور های دنیا در این زمینه با دو رویکرد مختلف برخورد می کنند و گاهی ترکیبی از این دو رویکرد استفاده می شود. برخی از کشورها مانند کانادا و آمریکا از اصل خاک برای اعطای تابعیت از طریق تولد پیروی می کنند. به این معنا که کودکانی که در خاک این کشورها به دنیا می آیند تابعیت آن کشور را کسب می نمایند.

از سوی دیگر اغلب کشور ها در این زمینه از اصل خون تبعیت می کنند. بر این اساس کودکی که به دنیا می آید تابعیت خود را از والدین می گیرد.

کشور آلمان نیز در این اعطای تابعیت از طریق تولد، بر اساس قانون خون عمل می کند. به این معنا که کودک متولد شده در صورتی تابعیت آلمان را کسب می نماید که حداقل یکی از والدین آن شهروند کشور آلمان باشد. البته تحت شرایط خاص دیگری نیز می توان تابعیت آلمان را کسب نمود که در زیر بیان شده است.

 • کودکانی که بعد از 1 ژانویه 2000 به دنیا آمده اند و حداقل یکی از والدین آلمانی است.
 • کودک متولد شده در آلمان، در طول 21 سال اول زندگی، به مدت حداقل 8 سال در آلمان اقامت داشته باشد.
 • حداقل 6 سال در مدارس آلمان تحصیل کرده باشد.
 • از مدارس آلمان فارغ التحصیل شده باشد.

متقاضی باید پیش از پایان 23 سالگی برای اخذ تابعیت و پاسپورت آلمان و سلب تابعیت قبلی خود اقدام کند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video مهاجرت به آلمان
تولد در آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

 • پناهندگی نیز یکی از راه های مهاجرت به آلمانی می باشد. اما توجه داشته باشید که این روش خطرات فراوانی دارد و متاسفانه بسیاری از افراد با ارائه اطلاعات دروغ اقدام به پناهندگی می نمایند. به همین دلیل مؤسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدمات و مشاوره ای در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و اطلاعات ارائه شده تنها جهت آگاهی دهی از خطرات این روش و معرفی روش های جایگزین می باشد.

پناهندگان پس از ارائه درخواست پناهندگی در آلمان، چندین ماه تا چندین سال در شرایط حقوقى نامشخص و بلاتکلیفى بسر می برند تا با تقاضاى پناهندگى شان موافقت شود و این دوره انتظار در وضعیت نامعلوم و نا مشخص، مهم ترین نگرانی پناهندگان در پروسه انتظار پناهندگی در آلمان است.

یکی دیگر از مشکلات پناهجویان در دوره انتظار پناهندگی در آلمان وضعیت سخت زندگی در کمپ های پناهندگی است. زندگی در اتاقک ها با شرایط بهداشتی و رفاهی نامناسب که عمدتا با فاصله زیاد از شهرها قرار دارند روزگار سختی را برای پناهندگان فراهم می کند.

از این موارد که بگذریم، احساس غربت و دوری از خانواده از دیگر فشارهای روحی دوران پناهندگی در آلمان است. بیشترین پناهندگانی که به خاک آلمان می رسند به ترتیب از کشور های سوریه، افغانستان و عراق هستند. اما شانس پذیرش برای اخذ پناهندگی آلمان یکسان نیست، تقریبا تمامی سوری ها موفق به گرفتن پناهندگی سیاسی شده اند. در خصوص پناهندگان افغانی ۲۱ درصد و پناهندگان عراقی ۹ درصد از درخواست های پناهندگی شان رد شده است و استدلال آلمان ها بر این واقعیت استوار است که در این کشورها مناطق امن نیز وجود دارد.

به طور میانگین هشت ماه پس از ارائه تقاضای پناهندگی در آلمان، نتایج اعلام می گردد. البته با توجه به ملیت های مختلف این مدت متفاوت است و جالب است بدانید تقاضای پناهندگی کسانی که از کشورهای امن می آیند بسیار سریعتر بررسی شده و نتایج اعلام می شود. در واقع دولت آلمان با تعیین تکلیف سریع این پرونده ها، مدت زمان بیشتری برای بررسی دقیق مهاجران سوری فراهم می کند.

تمامی متقاضیان پناهندگی چندین ماهی در شهرک های مسکونی مشترک که معمولاً دور از شهرهای بزرگ است، سپری می‌کنند. زندگی در این مجموعه ها رایگان است. پناهجویان حق کار ندارند و خدمات پزشکی برایشان در نظر گرفته شده است و البته مبلغی هم برای هزینه های اولیه زندگی برایشان در نظر می گیرند.

پس از دریافت پناهندگی سیاسی این افراد از نظر فرصت کاریابی در آلمان و اشتغال و برخورداری از خدمات اجتماعی با شهروندان آلمانی حق برابر خواهند داشت. آنها می‌توانند برای کسب فرصت‌های شغلی اپلای کنند و در زمان بیکاری مثل آلمانی‌ها بیمه بیکاری دریافت خواهند کرد. در عین حال به طور کامل ازخدمات پزشکی عمومی برخوردار خواهند شد.

اما زندگی جدید آنها در آلمان هنوز کاملاً تثبیت نخواهد شد. تمام موارد پس از هر چند سال مجدداً بررسی خواهد شد و حق پناهندگی سیاسی، اگر شرایط در کشور آنها تغییر محسوسی کرده باشد ممکن است لغو شود.

افرادی که درخواست آنها مبنی بر پناهندگی در آلمان  رد شود حق درخواست تجدید نظر را دارند و اگر در مرحله فرجام نیز تقاضای آنها رد شود باید آلمان را ترک کنند.

پناهندگی در آلمان

مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان

بررسی هزینه های زندگی در آلمان پیش از تصمیم گیری در خصوص مهاجرت به این کشور نیز دارای اهمیت می باشد. علارغم اینکه آلمان کشوری صنعتی است و در قلب اروپا واقع شده است، هزینه های زندگی در این کشور نسبت به کشورهای هم تراز آن، مناسب می باشد. براساس آمار ارائه شده شهر دوسلدورف، گران ترین شهر آلمان می باشد و هزینه های زندگی در آن به صورت میانگین حدود 2،580 یورو می باشد. از سوی دیگر زندگی در شهر لایپزیک، به عنوان ارزان ترین شهر آلمان، به صورت ماهیانه هزینه ای بالغ بر 1،980 یورو در بر خواهد داشت.

هزینه برخی از اقلام در کشور آلمان در جدول زیر نمایش داده شده است.

اقلام هزینه (یورو)
غذای رستوران 10
بلیط سینما 10
تردد ماهیانه 70
خدمات رفاهی ماهیانه 214

شاخص هزینه های زندگی در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی در تصویر قابل مشاهده می باشد.

مهاجرت به آلمان 6 مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان و اخذ تابعیت آلمان

تمامی راه های مهاجرت به آلمان تا به اینجا مطرح گردید. روش های ذکر شده گاهاً به صورت مستقیم یا غیر مستقیم می تواند منجر به اخذ تابعیت آلمان شود. انتخاب روش مهاجرت ارتباط مستقیم با شرایط شخص و اعضای خانواده وی دارد و باید با تحقیق و بررسی دقیق روش مناسب خود را بیابید.

به طور کلی می توان گفت پس از 5 سال کار در کشور آلمان و پرداخت مالیات می توان اقامت دائم آلمان را کسب نمود و پس از گذشت 3 سال از اقامت دائم نیز می توان تابعیت آلمان را کسب نمود.

مهاجرت به آلمان و سخن پایانی

مهاجرت به آلمان از طریق 6 روش اصلی قابل انجام است، که در این نوشتار به تفصیل در رابطه با آن ها صحبت شد. از بین روش های ذکر شده تنها روش پناهندگی در آلمان است که به هیچ عنوان توصیه نمی شود و اقدام از طریق روش های دیگر را می توان به جای آن برگزید. انتخاب روش مهاجرت به آلمان، باید بر اساس شرایط هر شخص صورت پذیرد و در این مسیر مشورت جستن از کارشناسان امر می تواند دقت عمل را بالا برد. امید است این نوشتار پاسخ گوی سوالات شما عزیزان بوده باشد. شما همراهان همیشگی می توانید از طریق تماس با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش نیز سوالات خود را مطرح نموده و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید. پرسش های شما در بخش دیدگاه ها نیز به صورت منظم توسط کارشناسان پاسخ داده خواهد شد.

280 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. محمد گفته:

  سلام میخواهم از طریق آسبیلدونگ و رشته پرستاری اقامت بگیرم ایا شدنیه یا دارم وقتمو تلف میکنم؟
  ممنون میشوم کمکم کنید

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اقدام بایستی شرایطی نظیر سن، تحصیل سطح زبان و مدرک ربان، تکمن مالی بررسی شود. در صورت تایید می توانید اقدام نمایید و رشته پرستاری جزء رشته های مورد نیاز جهت کار در آلمان می باشد.

   پاسخ
 2. مرتضی گفته:

  سلام و خسته نباشید
  22 سالمه و آیلتس 6.5 دارم
  مدرک مهندسی شیمی از دانشگاه ازاد کرج با معدل بالای 15
  میخواستم برای مهاجرت به آلمان اقدام کنم
  شرایط مهااجرت کاری رو دارم؟
  یا برای فوق لیساسنس اقدام کنم بهتره؟
  ایا میتونم از بورسیه استفاده برای تحصیل ممنون میشم جوابمو بدین

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   برای کار در هرکشوری باید حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط داشته باشید و بهتر است به بهانه ویزای تحصیلی وارد شوید سپس در آنجا دنبال کار باشید

   پاسخ
 3. دانیال گفته:

  سلام
  خواستم از جنابعالی سوال کنم در حالیکه در ایران شاغل هستم میتوانم کارت آبی درخواست نمایم؟Blue Card
  61 سال سن دارم 25 سال سابقه کار دارم (سابقه بیمه)زبان آلمانی را خوب بلدم . مدرک کارشناسی برق از دانشگاه معتبر ایران دارم

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   کارت آبی به واسطه کار در یکی از کشورهای عضو شنگن به دست می آید و با توجه به شرایط سنی شما چنین امکانی برای شما وجود ندارد

   پاسخ
 4. حامد گفته:

  با سلام بنده هیات علمی فیزیک یکی از داشنگاه های ایران هستم و برای دریافت فرصت مطالعاتی بلند مدت در کشور المان پرونده بنده در سفارت در حال بررسی است. خواستم ببینم شانسی برا دریافت ویزا برا الحاق همسر دارم. و ضمنا بنده فاند پژوهشی از دانشگاه مبوطه در المان دارم. و اینکه در حالت کلی می توان روی اقامت این کشور با توجه به سن حدود 39 سال بنده حساب باز کرد؟

  Rating: 5
  پاسخ
 5. ناشناس گفته:

  با سلام بنده هیات علمی فیزیک یکی از داشنگاه های ایران هستم و برای دریافت فرصت مطالعاتی بلند مدت در کشور المان پرونده بنده در سفارت در حال بررسی است. خواستم ببینم شانسی برا دریافت ویزا برا الحاق همسر دارم. و ضمنا بنده فاند پژوهشی از دانشگاه مبوطه در المان دارم. و اینکه در حالت کلی می توان روی اقامت این کشور با توجه به سن حدود 39 سال بنده حساب باز کرد؟

  Rating: 5
  پاسخ
 6. فراز گفته:

  سلام. من ۱۸ سال سنمه و تازه دیپلمم رو گرفتم و معدل هام همه بالای ۱۷ هست. میخوام بدونم که اگر در سن ۲۰ سالگیم مدرک زبان b2 آلمانی رو بگیرم میتونم از کشور خارج بشم و در یکی از کالج های آلمان برای پزشکی اقدام کنم؟؟؟ شرایط سربازی مخصوصا به چه صورتی میشه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما باید در ایران در یکی از دانشگاه ها (مثلا غیرانتفاعی) ثبت نام کنید تا مشمول سربازی نشوید. وقت سفارت آلمان طولانی است و ممکن است 1 تا 2 سال طول بکشد پس بهتر است زودتر برای گرفتن وقت اقدام کنید. پیشنهاد می شود برای اینکه کار شما سریع تر انجام شود دوره پیش پزشکی یا زبان در یکی از کشورهای نزدیک به آلمان مانند مجارستان شرکت کنید و هم برای آزمون پزشکی آماده شوید و هم وقت سفارت سریع تر می شود.

   پاسخ
 7. محبوبه گفته:

  سلام روزتون بخیر.
  من مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی دارم اما سابقه کار ندارم همسرم هم مدرک دیپلم ساخت و تولید دارند اما راننده هستند میخواستم بدونم برای دریافت اقامت اتریش یا آلمان از کدام راه اقدام کنیم بهتر هست ؟ یادگیری زبان آلمانی راهم در برنامه کارمون قرار داده ایم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   جهت انتخاب مسیر مهاجرت راه های مختلفی وجود دارد که بستگی به عوامل متعددی دارد و مواردی نظیر سن-پشتوانه مالی و مواردی دیگر دارد و به صرف اطلاعاتی که فرمودید نمی توان راه کاری ارائه کرد. در مجموع یا باید از طریق ویزای جستجوی کار اقدام نمایید یا از طریق ویزای تحصیلی

   پاسخ
 8. علی شادان گفته:

  با سلام و تشکر از زحمات شما
  آیا مدرک فوق لیسانس موسسه عالی بانکداری که وابسته به بانک مرکزی هست توی آلمان قابل قبول هست؟( عمدتا رشته های مرتبط با علوم مدیریت و علوم اقتصادی داره). ضمنا وزارت علوم خود ایران هم مدارک ش رو تایید میکنه.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   مدرک شما باید در سایت آنابین تایید شود. شما می توانید رزومه خود را در اختیار کارشناسان موسسه قرار دهید تا شما را راهنمایی کنند.

   پاسخ
 9. دانیال گفته:

  باسلام،
  میخواستم بدونم که کار با مدرک (از سازمان فنی و حرفه ای کشور) امکان پذیر می باشد؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • a.nouri گفته:

   با سلام
   برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشید و مدارک فنی و حرفه ای قابل قبول نمی باشد.

   پاسخ
 10. مهدی گفته:

  با عرض سلام و درود فراوان
  من دوتا سوال داشتم:
  1- برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان، حتما باید گواهی پایان خدمت سربازی در ایران رو داشته باشیم یا خیر؟ (برای افراد بالای 18 سال)
  2-اگر زبان آلمانی تا سطح B1 را بدونیم ولی مدرک رسمی نداشته باشیم باید برای اثبات این موضوع امتحان خاصی بدهیم؟
  با سپاس از شما.

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام . در مورد سوال اول در صورتی که غیبت نداشته باشید مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد و در مورد سوال دوم می باسیت مددرک B2 را اخذ نمایید.

   پاسخ
   • مهدی گفته:

    درود مجدد؛
    برای اینکه جزء افراد غایب مشمولان خدمت سربازی حساب نشیم باید گواهی اشتغال به تحصیل بگیریم؟
    و اینکه من زبان آلمانی رو خودم بلدم اگه امتحان بدم و میتونم مدرک b2یاb1 رو بگیرم؟(منظورم اینه که آیا امکانش هست از طریق انتحان دادن مدرک بگیرم).
    خیلی ممنون.

    Rating: 5
    پاسخ
    • azadehnoory گفته:

     با سلام و عرض ادب.
     در صورتی که در حال حاضر در ایران مشغول به تحصیل باشید می توانید با قرار وثیقه از کشور خارج شوید.
     در صورتی که مهارت کافی در زبان آلمانی دارید می توانید در آزمون شرکت کنید و مدرک آن را بگیرید.

     پاسخ
 11. مهدی گفته:

  سلام به استاد ملک پور ارجمند و عرض خسته نباشید و خدا قوت
  یه سوال داشتم :
  برا مهاجرت به آلمان ویا اخذ ویزای تحصیلی یا کاری این کشور برای افراد بالای 18 سال؛ نیازمند کارت پایان خدمت سربازی میباد یا خیر؟
  سپاس فراوان از انرژی مثبت شما:)

  Rating: 4
  پاسخ
 12. Navid گفته:

  سلام من 15 سالمه و قصد دارم برای تحصیلات دانشگاه در رشته شاخه های رشته ی پزشکی به آلمان مهاجرت کنم. تا الان معدل بالای 19.90 و تسلط تا سطح B2+ به زبان انگلیسی دارم. زبان آلمانی هم تا چند وقت دیگه شروع میکنم. ممنون میشم در مورد شانس بنده برای گرفتن اقامت و کارهایی که شانس گرفتن اقامت تحصیلی و کاری و درالمان رو افزایش میده راهنماییم کنید. با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب
   با توجه به اینکه برای تحصیل در رشته پزشکی در آلمان باید در آزمون ورودی شرکت کرد. معمولا توصیه می شود افراد ابتدا در یک دوره پیش پزشکی شرکت کرده و برای آزمون آماده شوند.
   در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس: 02149196000

   پاسخ
 13. مجید گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  مدرک تحصیلی من کارشناسی معماری هست ۲۸ سالمه ولی سابقه کار و تجربه ای ندارم .نظر شما چیه ؟چیکار میشه کرد با این مدرک و بدون سابقه کار ؟؟؟.متشکرم

  Rating: 5
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز با توجه به سن و رشته شما و با توجه به اینکه تجربه کاری در این زمینه ندارید ، بهترین حالت برای شما جهت مهاجرت به آلمان اقدام از طریق تحصیل است که از این طریق بهتر است مدرک زبان آلمانی را نیز دریافت نمایید. جهت اطلاعات بیشتر و بررسی بیشتر پرونده خود با موسسه و شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 14. آيدا گفته:

  سلام خدمت شما ميخواستم بپرسم براي رشته شيمي براي اخذ ويزاي كار المان ،مدرك ليسانس با فوق ليسانس خيلي فرق داره براي پيدا كردن كار؟يعني صبر كنم تا مدرك فوق ليسانسم اماده شه يا توفيري نداره؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   حداقل مدرک مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان از طریق ویزای جستجوی کار، لیسانس می باشد و خواندن مقطع بالاتر صرفا ممکن است در شانس کاریابی شما تاثیر داشته باشد اما باید به پارامتر سابقه کار و زمان آن پس از فارغ التحصیلی نیز اندیشید. شما با توجه به رشته تحصیلی احتمال اخذ ویزای جستجوی کار اتریش را نیز دارا می باشیدو در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 15. Mehdi گفته:

  سلام جناب دکتر ملکپور عزیز.خسته نباشید میگم به شما و همکاران گرامیتون.در خصوص تبدیل گواهینامه در کشور آلمان سوالی داشتم خدمتتون .امکانش هست که گواهینامه ایرانی رو به گواهینامه آلمانی تبدیل کرد و این در چه صورتی انجام میشود حتمآ باید دارای اقامت دائم بود و یا گواهینامه ایرانی فاقد اعتبار است؟در مورد کشورهای دیگر چطور میباشد؟؟ممنون میشم اگه پاسخ بنده رو بدین🙏

  Rating: 5
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   اغلب کسانی که به کشور های دیگر مهاجرت می کنند بسته به طول مدتی که در آن کشور خواهند بود به دو روش عمل می کنند. یا اینکه در همین ایران گواهینامه بین المللی دریافت می کنند که در کشور آلمان نیز قطعا مورد تایید است. یا اینکه اگر اقامت دارند و بطور کامل در آلمان خواهند بود، در خود کشور آلمان برای گواهینامه اقدام کرده و دوره رانندگی را طی می کنند. امیدوارم پاسخ سوال خود را دریافت کرده باشید . در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید با موسسه 0214919600 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 16. هومن گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من مدرک مهندسی سیالات دارم با ۸ سال سابقه کار تو پتروشیمی میخواستم ببینم به چه صورت جهت ویزا کار افدام کنم سریعتر جواب میگیرم ؟؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. به منظور اخذ ویزای کار آلمان می توانید از دو طریق جاب آفر و ویزای جستجوی کار اقدام‌ نمایید. رشته و سابقه کار شما مناسب است ولی به منظور پاسخ به سوال شما نیاز به دانستن سن، مدرک زبان و شرایط مالی شما جهت پوشش هزینه های زندگی در آلمان خواهیم داشت.
   پیشنهاد می شود به منطور ارزیابی شرایطتان با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 17. سحر گفته:

  سلام و تشکر از اطلاعات خوبتون. من ۳۴ سالمه و متاهلم. از ۱۸ سالگی تدریس زبان انگلیسی میکنم و همزمان در یک شرکت بین المللی معتبر در ایران در قسمت زنجیره تامین کار میکنم به مدت ۸ سال سابقه بیمه دارم. با توجه به شرایط خودم دوست دارم که واسه کار در آلمان اقدام کنم و چندین بار از طریق سایت های مختلف اقدام کردم اما چون در ایران هستم میسر نشده. حال با این اوصاف فکر میکنید که من شانسی دارم برای پیدا کردن کار در آلمان؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما می توانید از طریق ویزای جستجوی کار آلمان اقدام کنید. البته در صورتی که مدرک لیسانس و مدرک زبان داشته باشید. برای پاسخ گویی دقیق به سوال شما نیاز است که اطلاعات بیشتری ارائه دهید. توصیه می کنم با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگاه بهره مند گردید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 18. مهسا فراهانی گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من خانمی مجرد 36 ساله ام که 9 سال سابقه کار در دانشگاه دارم به زبان انگلیسی آشناهستم وآلمانی هم در حد a1 میدونم
  میخوام با توجه به علاقه ای که دارم دوره آسبیلدونگ نگهداری از سالمندان در آلمان بگذرونم امکانش برای من هست؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. این دوره ها معمولاً به منظور توانمندی پناهجویان و افراد دارای اجازه اقامت در آلمان به منظور ورود به بازار کار برگزار می شوند و برای رشته های مرتبط با پرستاری شولیشه آسبیلدونگ Schulische Ausbildung نام دارند. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 19. علیرضا گفته:

  با سلام
  من لکوموتیوران قطار باری و مسافری هستم
  با ده سال سابقه کار
  مدرک کاردانی
  ۳۳ ساله و مجرد
  آیا امکان مهاجرت کاری اینجانب وجود دارد
  در حال فراگیری زبان آلمانی هم هستم
  با تشکر از شما

  پاسخ
 20. شیما قاسمی گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  اینجانب لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه ازاد با سابقه ده سال سابقه کار (5 سال در مپنا و 5 سال در کشتیرانی قسمت فنی ) و 35 سال سن دارم خواهشمندم شرایط اینجانب را جهت اخذ ویزای کار بیان نمایید. و لطفا بفرمایید چقدر شانس دارم .

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. با توجه به کلی و تخصصی بودن سوال شما پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین اطلاع دقیق از شرایط شما با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 21. حافظ گفته:

  سلام، وقت بخیر، من کارمند بانک هستم ،32ساله،، با سابقه 9 سال، کارشناس حسابداری و متاهل. آیا میتونم برای ویزای کار اقدام کنم؟

  پاسخ
 22. سیفی گفته:

  با عرض سلام خدمت اقای ملکپور عزیز
  یک سوال داشتم امکان اینکه وقت سفارت رو با هماهنگی به تاخیر انداخت وجود دارد به دلیل عدم آمادگی یا نه ؟

  پاسخ
 23. دیانا۲۰۲۰ گفته:

  سلام خسته نباشید یک سری رشته ها دردانشگاه های المان برای لیسانس هستند که توی ایران تدریس نمیشن و از شرایط پذیرش انها دراومدن رشته مورد نظر تو کنکور سراسری هست تا اجازه تحصیل درهمان رشته درالمان به ما بدن. اگر بخواییم در یکی از همان رشته ها درالمان تحصیل کنیم باید رشته مرتبط به اون رو درکنکور ایران قبول بشیم یا….. ؟؟؟؟؟

  پاسخ
 24. آزاده گفته:

  سلام و خسته نباشید
  من از مشاوره تلفنی شما استفاده کردم و گزینه ویزای جستجوی کار آلمان رو به من پیشنهاد دادند.
  ۳۰ سالمه کارشناسی مهندسی برق_الکترونیک از دانشگاه سراسری و ارشد مهندسی برق_مخابرات از دانشگاه آزاد دارم . ۸ سال سابقه کار و بیمه در اداره ارتباطات زیرساخت (بخشی دولتی مخابرات که زیرنظر وزارت ارتباطات هست)رو دارم اما سوالم این هست که ۸ سال سابقه من با توجه زمینه ی خاص کاری و اینکه صنعت مخابرات ایران از صنعت روز دنیا خیلی زیاد عقب هست تخصص خاصی در کشور آلمان برای من محسوب نمیشه(مثلا مثل برنامه نویسی نیست که همه حای دنیا کاربرد داشته باشه) با این اوصاف آیا شانس پیدا کردن کار بعد از گرفتن ویزا و وارد شدن به آلمان برای من وجود داره؟

  پاسخ
 25. معصومه گفته:

  سلام و درود خدمت شما استاد عزیز🌹
  من یک دختر ۲۳ ساله(۲۲ سال و ۱۱ ماه)تبعه افغان هستم(مجرد)، همراه خانواده درایران زندگی می کنم
  مدرک شناسایی من در حال حاضر فقط پاسپورت می باشد(که سال به سال تمدید می کنم)
  مدرک تحصیلی من دیپلم تجربی با معدل ۱۷/۵۷(تحصیلم در مدارس بزرگسالان و غیر حضوری بوده) و دیپلم زبان انگلیسی هم دارم (قرار هست برای آیلتس هم اقدام کنم)
  برای ادامه ی تحصیل قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارم
  و رشته ی موردنظر من هم دندانپزشکی می باشد

  ۱) برای مهاجرت به آلمان و پذیرش در یکی از دانشگاههای مطرح آلمان و اخذ ویزای تحصیلی چه مدارک و اقداماتی لازم هست؟

  پاسخ
 26. محمد جلیلی گفته:

  با سلام و عرض ادب و احترام.
  من 25 سالمه و رو پروژه بسیار کاربردی سوخت هیدروژن فعالیت میکنم و نظر دارم این پروژه رو با شرکت،بی،ام،دبلیو در میان بذارم و با دعوت نامه ارسالی این شرکت به انجا بروم،چیکار باید بکنم؟؟؟

  پاسخ
 27. محمد گفته:

  سلام.عرض ارادت.بنده ۳۲ سالمه لیانس کامپیوتر دارم و ۵ سال سابقه کار در شهرداری..سوال من اینه که اگر از طریق رشته تحصیلیم ویزای کار دریافت کنم و مدت ۶ ماهی که فرصت دارم اگه کار غیر از رشته تحصیلیم پیدا کنم مشکلی پیش نمیاد؟؟

  پاسخ
  • E GH گفته:

   سلام رشته شماخوب است و درصورت قرارداد باما ,ما با راهنمایی های حرفه ای تا یافتن کار درکنار شما خواهیم بود

   پاسخ
 28. تقی زاده گفته:

  با عرض سلام و احترام و بهترین آرزوها برای شما استاد گرانقدر
  در راستای تخفیفات ویژه ولادت حضرت محمد (ص) ، در صورت امکان تخفیفی ویلا ۸۰٪ی مانند فرانسه برای ویزای جستجوی کار آلمان (و اتریش) ارائه دهید.
  با سپاس از شما.

  پاسخ
 29. بیطرفان گفته:

  درود بر شما
  بنده ۴۰ساله فوق لیسانس زبان و ادبیات فارسی و آموزگار متخصص اول ابتدایی با ۱۰سال سابقه کاری و آشنا به زبان انگلیسی می باشم.
  خواهشمند است برای مهاجرت به همراه همسر و دختر۶ساله ام مرا راهنمایی بفرمایید.
  سپاس فراوان

  پاسخ
 30. hojjatno779 گفته:

  با سلام و احترام ،
  من ۳۷ سال سن دارم ومتاهل دارای دوفرزند ،از شما در مورد کار در خارج از کشور راهنمایی میخواستم ،تشکر میکنم .
  بنده سابغه کار جوشکاری در زمینه اسکلت ساختمان و درب و پنجره ،نرده حفاظ ،تانکر و پوشش سقف رو به مدت ۱۷سال دارم و بیمه هم دارم مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی ریاضی هست،اگر شغل مناسب من در نظر دارید لطفا هزینه ها اون رو هم تا رسید به هدف بیان کنید ،با تشکر

  پاسخ
 31. ناشناس گفته:

  با سلام
  اینجانب 33 سال سن، فوق دیپلم نرم افزار کامپیوتر، متاهل و دارای فرزند دو قلو 8 ساله و همچنین ده سال سابقه کار با بیمه در شرکت حفاری نفتی، در حوزه آف شور (دریا) با سمت رادیو آفیسر می باشم، زبان انگلیسی خوبه، مدارک چهارگانه ایمنی در دریا و آتش نشانی پیشرفته و همچنین مدرک افسر فرود هلی کوپتر رو دارا هستم که البته این مدارک جز الزامات شغلی بنده در دریا می باشد. خواهشمندم شرایط اینجانب را جهت اخذ ویزای تحصیلی و کار بیان فرمایید.

  پاسخ
 32. محمد گفته:

  باسلام و ادب
  بنده30سال سن ومدرک داوری کشتی بین الملی وکمک پرستار باسابقه بیمه دارم اما فاقد مدرک زبان واسه ویزای کار
  شانسی دارم
  ممنون

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با عرض سلام برای کار در آلمان برای شما باید امتیازات اکتسابی را بررسی نمود.
   در صورت داشتن امتیاز لازم میتوانید مهاجرت کاری داشته باشید

   پاسخ
 33. حسین گفته:

  سلام وقت بخیر
  من ۲۶ سالمه و مهندس متالوژی هستم اما تمایل دارم در رشته فیزیوتراپی در آلمان تحصیل کنم ، میخواستم بدونم شرایط سنیِ من مناسب هست؟ و اینکه اینجا دیپلم تجربی را بگیرم یا در آلمان باید کالج رو بگذرونم؟(مدرک دیپلمم رشته ریاضی فیزیک بوده )
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون از پاسخ گویی شما.

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با عرض سلام دوست گرامی
   پذیرش لیسانس و هر دوره ای در آلمان محدوده ی سنی خاصی دارد.لذا شانس ورود به کالج برای شما کم است.میتوانید برای مقاطع دیگر اقدام نمایید.باید شرایط شما بررسی گردد

   پاسخ
 34. www.siya18h گفته:

  سلام من ۱۹ سالمه و کنکور سراسری شرکت نکردم زبان انگلیسیم خوبه در حد برطرف کردن کارای روزمره و زود هم یادمیگیرم ولی آلمانی بلدنیستم..شانسی برای اخذپذیرش از کالج های المان دارم؟ اینو میدونم که بدون کنکور باید ی سال برم کالج ولی بدون مدرک زبان انگلیسی ممکنه؟؟ ولی خوب حرف میزنما

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با عرض سلام دوست عزیز
   چنانچه مدرک ندارید میتوانید در آلمان با گذراندن دوره ی زبان مدرک دریافت نمایید

   پاسخ
 35. Maedmlr گفته:

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید
  برای رشته ی تربیت بدنی چه کشوری رو پیشنهاد میکنید
  من 18سال دارم و معدل و‌ریز نمره های بالایی دارم
  بعد از قبولی در‌ دانشکاه چه اقداماتی باید بکنم

  پاسخ
 36. رها گفته:

  باسلام من دارای کارشناسی زیست از دانشگاه غیرانتفاعی هستم اگر درمقطع کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری ژنتیک بیاورم امکان بورسیه در مقطع دکترا هست؟یا کارشناسی دردانشگاه غیرانتفاعی تاثیرمنفی دربورسیه شدن من میگذارد؟

  پاسخ
 37. m گفته:

  با سلام
  اگر امکان دارد درباره سرمایه گذاری یک مقدار توضیحات بیشتر بدهید ممنون
  سپس ثبت شرکت اگر شما انجام دهید برای من چقدر هزینه دارد

  پاسخ
  • elnaz qanavati گفته:

   سلام برای این منظور باید شرایط شما بررسی گردد.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 38. Paria گفته:

  سلام
  من 18 سالمه .و هنوز دانشگاه نرفتم زبان انگلیسیمو تموم کردم دوره هاشو و درحال یادگیری زبان المانی هستم .سوالم اینه که اگر معدل ۳ سال دبیرستانم بالا باشه و مدرک زبان انگلیسی و المانی داشته باشم میتونم ویزای تحصیلی بگیرم؟

  پاسخ
  • t.m گفته:

   با سلام و احترام
   برای پذیرش تحصیلی در المان و اتریش باید قبولی در دانشگاه سراسری رو هم داشنه باشید.بقیه مواردی که فرمودید هم در کنار قبولی در دانشگاه دولتی تاثیر بسیار داره

   پاسخ
 39. آ گفته:

  با سلام ، اینجانب دارای مدرک کارشناسی جغرافیای شهری هستم و فوق دیپلم گرافیک با40 سال سن و دو بچه، 6 سال کار مرتبط و بیمه و همسرم 20 سال سابقه کار و مدرک دیپلم ، ایا من میتوانم برای ویزای کار المان برای خانواده اقدام کنم ؟؟؟

  پاسخ
 40. 1377aliakbar1384 گفته:

  سلام
  من 24 ساله و فارغ التحصیل رشته ی کارشناسی رادیولوژی از دانشگاه علوم پزشکی بابل هستم . آیا راهی برای تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان دارم؟

  پاسخ
 41. هادی گفته:

  سلام و عرض ادب . اینجانب دارای مدرک کارشناسی پرستاری با ۴ سال سابقه و همچنین داری مدرک مهندسی عمران با داشتن شرکت پیمانکاری عمرانی گرید ۵ اب و ابنیه و مسلط به زبان انگلیسی و میباشم لطفا شرایط اینجانب را جهت اخذ ویزای تحصیلی و کار بیان فرمایید.

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 42. مرتضی گفته:

  با سلام و عرض ارادت آقای ملکپور
  در مورد دوره ی آسبیلدونگ توضیح بدید برام من ۲۵ سالمه لیسانس مکانیک دانشگاه آزاد دارم .سوالم اینه من میتونم تو این دوره شرکت کنم شرایطش چیه.چقد شانس دارم و به چی نیاز دارم.
  پیشاپیش از پاسختون ممنونم

  پاسخ
 43. ناشناس گفته:

  با عرض سلام و حترام
  اینجانب مهندس تکنولوژی صنایع شیمیایی با سابقه ده سال کار در پالایشگاه گاز و 36 سال سن هستم
  خواهشمندم شرایط اینجانب را جهت اخذ ویزای کار بیان بفرمایید.
  با تشکر

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام
   شما از نظر سن، رشته ی تحصیلی و سابقه ی کار شانس بسیار بالایی برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان دارید. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ اطلاعات تکمیلی تر با شماره ی 49196000-021 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5