مهاجرت به آلمان از طرق مختلف

مهاجرت به آلمان از طرق مختلف

ایا قصد مهاجرت به المان را دارید ؟ ایا با شرایط مهاجرت به المان ۲۰۱۸ اشنایی دارید ؟ ایا روش های مهاجرت به المان را می دانید ؟ ایا با مهاجرت به المان می توان به اقامت رسید ؟ اقامت در کشور المان از چه روش هایی قابل اخذ می باشد ؟ ایا با ویزای مختلف کشور المان اشنایی دارید ؟ ایا از ویزاهای گوناگون کشور المان مانند ویزاهای کاری ، تحصیلی ، سرمایه گذاری و …. اطلاعی دارید ؟ در این مقاله ما به موضوع مهاجرت به المان و روش های گوناگون مهاجرت به کشور المان می پردازیم ، امیدواریم برای شما عزیزان مفید واقع گردد.

ابتدا به توضیحاتی در رابطه با کشور المان می پردازیم :

کشور المان در قاره اروپا واقع شده است که از شمال با کشور دانمارک ، دریای شمال و دریای بالتیک ، از غرب با کشورهای فرانسه ، هلند ، لوکزامبورگ و بلژیک ، از شرق با جمهوری چک و کشور لهستان و از جنوب با کشورهای اتریش و سوئیس هم مرز می باشد . این کشور پرجمعیت ترین ، صنعتی ترین و همینطور ثروتمند ترین کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد که ۸۲ میلیون نفر جمعیت دارد. واحد پولی کشور المان یورو و زبان رسمی ان المانی است البته گروهی از مهاجران در این کشور به زبان های ترکی و کردی نیز صحبت می کنند. نظام سیاسی این کشور جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی می باشد ، ۱۶ ایالت دارد و از شهرهای مهم ان می توان برلین ، هامبورگ ، فرانکفورت و مونیخ را نام برد.

المان کشوری با فرهنگ بسیار غنی و مردمی بسیار قانون مند می باشد. نرخ بیکاری در کشور المان در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال های گذشته کاهش یافته و به ۴.۲ ٪ رسیده است ، جمعیت این کشور هم اکنون در حال پیر شدن است و در سال های اخیر تعداد زیادی از مهاجران و پناهندگان را به کشور خود راه داده است.

 

برای مهاجرت به کشور المان روش های گوناگونی وجود دارد که عبارت است از :

اخذ تابعیت و اقامت از طریق تولد

اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج

ویزای توریستی

ویزای کاری

ویزای تحصیلی

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

 

تابعیت و اقامت

تابعیت رابطه ای است سیاسی ، اقتصادی ، معنوی و بین المللی که بین فرد و کشورش برقرار است و باعث می شود فرد و کشورش نسبت به یکدیگر وظایف و تکالیفی داشته باشند .

اقامت رابطه ای است حقوقی و مادی که فرد را به قسمتی از خاک کشور مرتبط می کند و به تابعیت شخص ارتباطی ندارد ، هم چنین فرد در مواردی مانند حق رای و امور سیاسی اجازه دخالت ندارد.

germanyyy مهاجرت به آلمان از طرق مختلف

اخذ تابعیت و اقامت از طریق تولد

اخذ تابعیت از طریق تولد از سیستم های خون یا خاک متشکل می شود. در سیستم خون تابعیت فرزند به تابعیت والدین فرزند و در سیستم خاک تابعیت فرزند به محل تولد فرزند بستگی دارد. سیستم مورد قبول در کشور المان سیستم خون میباشد بدان صورت که اگر فرزندی با پدر یا مادر المانی در کشور المان متولد شود از بدو تولد تابعیت کشور المان را کسب می نماید.

 

اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج

در کشور المان ، در صورت ازدواج شخصی خارجی با فردی که تبعه المان است ، فرد خارجی می تواند به اقامت و سپس تابعیت کشور المان دست یابد. فرد تبعه المان باید شرایطی از جمله درامد کافی برای تامین هزینه زندگی خود و همسرش ، دارا بودن حداقل مدرک زبان  A1 المانی و مدارکی مبنی بر نیت واقعی ازدواج را دارا باشد هم چنین شخص خارجی پس از ازدواج می تواند به کار یا تحصیل رایگان در این کشور بپردازد و پس از ۳ سال اقامت در این کشور اقامت دائم کشور المان را کسب نماید.

 

ویزای توریستی

یکی دیگر از راه های ورود به کشور المان اخذ ویزای توریستی می باشد که فرد با مراجعه به سفارت مورد نظر در کشورش و متعاقد نمودن سفارت برای بازگشت مجدد به کشور خود می تواند به این ویزا دست یابد.

ویزای کاری

کشور المان درحال حاضر به متقاضیان ، ویزای جستجوی کار را پیشنهاد می دهد که مدت زمان این ویزا ۶ ماهه و در صورت یافتن کار قابل تمدید است و دارای شرایطی از جمله سن مناسب ، مدرک تحصیلی کارشناسی به بالا ،گواهی تمکن مالی و سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی می باشد هم چنین برای دریافت ویزای کاری المان نیازی به گرفتن مدرک زبان نمی باشد ولی داشتن دانش زبان المانی یا انگلیسی الزامی است. شما با دریافت ویزای کاری و تمدید این ویزا به مدت ۴ سال می توانید به اقامت دائم کشور المان دست یابید.

ویزای تحصیلی

به علت تحصیل رایگان در کشور المان بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به این کشور می باشند. از شرایط تحصیل در این کشور داشتن قبولی در دانشگاه های سراسری ایران و مدرک زبان است. برای تحصیل در مقطع لیسانس مدرک A1 یا  A2 المانی مورد نیاز است و دروس به زبان المانی ارائه می گردد ، لازم به ذکر است که تحصیل در این مقطع ۴ ساله می باشد. تحصیل در مقطع فوق لیسانس نیازمندB2  المانی یا ایلتس ۶.۵ به بالا می باشد و دروس به دو زبان المانی و انگلیسی ارائه می شوند. برای مقطع دکتری دانشجویان با رزومه قوی و دانش زبان کافی می توانند با اساتید دانشگاه ها ارتباط برقرار کرده و پذیرش دریافت نمایند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

مهاجرت به کشور المان از دو طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت نیز امکان پذیر می باشد که هر کدام زیر شاخه های خود را دارند. برای این نوع از مهاجرت، شما در کشور المان نیازمند طرح اقتصادی قابل اجرا می باشید که سوددهی مطلوبی داشته باشد. از انواع ثبت شرکت در کشور المان می توان به ثبت شرکت با ۲۵۰۰۰ یورو با مسئولیت محدود و تعداد اعضای حداقل یک نفر یا ثبت شرکت با ۵۰۰۰۰ یورو و …. اشاره نمود. از مزایای ثبت شرکت در کشور المان این است که شما در کل قاره اروپا امکان بازگشایی حساب بانکی دارید و می توانید با همه کشورهای دنیا وارد معالمه شوید .شما با ثبت شرکت در کشور المان می توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز همراه ببرید و از تحصیل و خدمات درمانی رایگان در این کشور بهره مند شوید. هم چنین با مبالغ ۲۵۰۰۰۰ یورو ، ۵۰۰۰۰۰ یورو و ۱۰۰۰۰۰۰ یورو و شرایط خاص درهرکدام از موارد ، در کشور المان می توان سرمایه گذاری نمود و به اقامت رسید.

 

پناهندگی

افرادی که به عنوان پناهنده به کشور المان وارد می شوند به مدت نامشخصی در شرایط سخت و نابه هنجاری در کمپ های بخصوص به سر می برند که زندگی سخت ، عدم حق کار و شرایط اتی نامشخص از تبعات ان است ، موسسات حقوقی با گرامی داشتن متقاضیان ، همیشه به شما عزیزان مهاجرت از طریق قانونی را پیشنهاد می نماید.

در این مقاله مهاجرت به المان و روش های اخذ تابعیت و اقامت در کشور المان از طرق مختلف مورد بحث واقع شد، طبق مطالب فوق کشور المان کشوری ثروتمند و پیشرفته در عصر حاضر می باشد که با شرایطی از جمله امکان تحصیل رایگان ، امکان کار و نرخ بیکاری پایین ، امکانات رفاهی و امنیتی بالا و بسیاری موارد دیگر افراد زیادی را برای مهاجرت به المان علاقه مند کرده است. امیدواریم از این مقاله اطلاعات لازم راجع به مهاجرت به المان را کسب نموده باشید .

درصورت نیاز به اخذ مشاوره میتوانید با دفتر مرکزی موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرموده و از امکان مشاوره تلفنی رایگان با ما بهره مند شوید .

19 پاسخ
 1. n hashemee گفته:

  با سلام و عرض ادب و احترام
  احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
  بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

  پاسخ
 2. mie editor2 گفته:

  باسلام و وقت بخیرجناب اقای ملک پور بنده دوبار در ائاخرسال 2016 واوایل 2018 برای ویزای شینگن از طریق سفارت آلمان اقدام کردم که البته مرتبه دوم باوجود داشتن دعوتنامه از اقای آلمانی (البته به قصد آشنایی برای ازدواج) ریجکت شدم، میخواستم بدونم آیا با وجود این شرایط امکانش هست که برای ویزای کاری یا دانشجویی آلمان اقدام کرد؟ یا کلا سابقه ام خراب شده و و اینکه آیا شما این قبیل پرونده ها رو قبول می کنید؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. امکان اقدام مجدد برای شما وجود دارد. شرایط شما و زمان ریجکت شدن شما باید مورد بررسی قرار گیرد. برای بررسی شرایط خود و اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  سلام اقای دکتر ملک پورمن میخواهم بیایم المان قانونی با پاسپورت و من انگلیسی بلد نیستم ایا کدام راهنمایی دارید شما لطف کرده جواب منو بدید تشکر ازشما

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط شما برای انتخاب مناسب ترین راه برای شما باید مورد بررسی قرار گیرد. در این خصوص پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 4. mie editor2 گفته:

  با سلام خدمت دکتر ملک پور، راجع به شرایط دوره های کاراموزی Praktikum تو المان سوال داشتم ، برای اشخاص دارای مدرک لیسانس با ۳۵ سال سن امکانش وجود داره ، طول دوره چقدره ، با حقوقه یا نه ، بعد از پایان دوره امکان اخذ ویزای جستجوی کار همزمان وجود داره ، ممنون میشم اکه راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. دوره های کارآموزی در کشور آلمان به طور معمول ۳ تا ۶ ماه می باشد که پس از انجام آن امکان جستجوی کار وجود دارد. برای بررسی شرایط مربوط به آن پیشنهاد می کنیم با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 5. mie editor2 گفته:

  با سلام خدمت استاد ملک پور : ایا با گرفتن ویزای کاراموزی یکساله تو المان برای رشته مهندسی میشه بعد از اتمام دوره کاراموزی استخدام شد و یا ویزای ۶ماهه جستجوی کار گرفت ، سوال دیکر در مورد دوره های کاراموزی دو گانه اوسبیلدونگ تو المان ایا فقط برای دیپلم هستش یا برای لیسانس هم میشه ، شرط سنیش چطور ، ممنون از لطفتان .

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. بله پس از این دوره ها بسته به شرایط امکان اخذ ویزای کار وجود دارد برای بررسی دوره های کارآموزی کشور آلمان می توانید با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 6. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. برای راهنمایی شما باید شرایط سنی، مدرک زبان، میزان سرمایه و … مورد بررسی قرار گیرد. شما می توانید از روش های مختلف برای خانواده خود اقدام نمایید. برای اطلاع از این روش ها پیشنهاد می کنیم به طور مستقیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 7. mie editor2 گفته:

  درود. آقای ملک پور عزیز. مادر من کارشناسی ارشد ادبیات پارسی از دانشگاه تهران دارند و پژوهش های زیادی در این زمینه انجام دادن و تز هایی زیادی درباره زبانمون دارند و با اساتید بزرگی کار کردن. همینطور پدرم کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف دارند و یکی از کارآفرینان کشورمون هستند. پدر و مادرم نخستین قطار دارای سوییت وی آی پی (هستیا) در ایران رو ایجاد کردند و متاسفانه چون هیچ موقع حاضر نشدند با دولت کار کنن و شرکت خصوصی بود، نه تنها حمایتشون نکردن بلکه مشکل هم براشون ایجاد کردند، بنابراین این قطار ها از دور خارج شدند و به دست افرادی افتادند که برای نوآوری و پیشرفت ذره ای ارزش قائل نیستند. پدرم با شرکت های بزرگی مثل فویت، ایتالسرتیفر و… کار کردن. سالهاست که فکر مهاجرت رو داریم ولی به دلایل مختلف این موضوع به تعویق افتاده. تا اینکه من امسال تصمیم گرفتم برای تحصیلات عالی به آلمان برم. خوشحال میشم که پیشنهادتون رو برای اینکه پدر، مادر و خواهر ۱۱ ساله ام بتونن با کمترین هزینه ممکن برای آلمان اقدام کنن بگین. با سپاس فراوان

  پاسخ
 8. بهی هدایتی گفته:

  سلام آقای دکتر ملکپور عزیز
  ممنون از راهنماییهای مفید و رایگانی که بی دریغ در اختیار همه میگدارید.
  بنده ۳۱ ساله هستم فوق لیسانس آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه عیر انتفاعی دارم. دو کتاب و یک مقاله علمی پژوهشی نوشتم. بنیه مالی قوی ندارم. لطفا مراحل اخذ پذیرش در مقطع دکتری رو واسم توضیح بدید و اینکه با توجه به شرایط من اصلا دانشگاهی هست که بطور رایگان به من پذیرش بده؟
  در ضمن دو سال سابقه تدریس در مراکز اموزش عالی غیر انتفاعی همراه با بیمه تامین اجتماعی دارم و اخیرا کارت بین المللی تور لیدری هم اخذ کردم.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   بیشتر دانشگاه های آلمان در مقطع دکترا به زبان آلمانی برگزار میگردند و نیازمند مدرک زبان است . هزینه تحصیل در این دانشگاه ها بسیار کم و اکثرا به صورت رایگان است ولی به رشته ی شما نیز بستگی دارد . شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با دریافت بورسیه نیز با دفتر مرکزی MIE اتریش یا سایر دفاتر همکار مستقل تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 9. پویا گفته:

  درود بر شما و عرض ارادت
  ممنون از زحمات بی دریغ شما
  در مورد ثبت شرکت در آلمان ، ممکن هست توضیح بدید که حداقل سرمایه متقاضی چقدر میتونه باشه ؟و آیا نیاز به گواهی عدم سوء پیشینه داره یا خیر ؟ به فرض که شخصی مثل خود این حقیر سوءپیشینه داره ولی جرمی که مرکتب شده مثل جرایم منکراتی فقط در ایران جرم محسوب میشه ، اونوقت چی ؟ آیا اصلا هیچ فرقی میکنه که سوءپیشینه برای ارتکاب چه جرمی در کارنامه ی شخص وجود داره یا خیر ؟ بعد سوال دیگه اینکه وقتی شرکت مورد نظر و بیزینس پلن رو انتخاب کردیم از لیست شرکت های موجود که میشه با ثبتشون اقامت گرفت ،بعدش شرکت باید چقدر و چطور در هر ماه یا در هر سال مالیات مرداحت بکنه به دولت آلمان تا ما بتونیم به اقامت دائم و سپس شهروندی آلمان دست پیدا کنیم ؟
  و اینکه لیست شرکت ها و بیزنس هایی که میشه از بینشون انتخاب کرد چی هست ؟چطور میشه و در چه مرحله ایی از کار قابل دسترسی هست که ببینیم آیا کاری که می بتونیم انجامش بدیم در بین اونها هست یا خیر ؟
  در یکی از صحبت های آقای دکتر شنیدم که فرمودند خیلیا هستند که میگن کسی رو در آلمان پیدا کنیم که مارو استخدام کنه ، ما خودون حقوق خودمون رو میدیم تا بتونیم اقامت بگیریم، شرایط این چطوره؟ چطور باید همچین کاری کرد ؟آیا موسسه ملک پور میتونه و در خدماتش هست پیدا گردن اینطور کیس هایی ؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با توجه به برنامه ی شرکت شما متفاوت است و اصلا به این بستگی دارد که آن برنامه مورد موافقت دولت آلمان قرار بگیرد یا خیر. شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با لیست شرکت های موجود و باقی موارد با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.