معرفی دانشگاه های مالتا

آیا به دنبال برترین دانشگاه های مالتا در سال 2018 هستید؟ آیا به دنبال اطلاعات کامل در باب دانشگاه های مالتا در سایت های مختلف جست و جو و تحقیق کرده اید ولی مطالب دقیق و کاملی را نیافته اید؟ آیا می دانید شرایط 2018 ورود به دانشگاه های مالتا چیست؟ آیا برای ورود به دانشگاه های مالتا آزمون ورودی مورد نیاز است؟ آیا تمایل دارید در دانشگاه های مالتا ادامه تحصیل دهید؟مقاله نگاشته شده در باب اطلاع رسانی به متقاضیانی است که تمایل به مهاجرت به مالتا دارند و مشتاق تحصیل در دانشگاه های مالتا هستند ولی اطلاعات کاملی در باب دانشگاه های مالتا ندارند.

دانشگاه مالتا: (university of malta)

یکی از بهترین دانشگاه های موجود در مالتا خود دانشگاه مالتا می باشد که از نظر نهاد آموزشی بالاترین سطح کیفیت را در ایت کشور دارا می باشد. این دانشگاه به دانشجویان دیدگاه بین المللی و فرهنگی می دهد و به عبارتی دید جهانی برای آنها به وجود می آورد. بودجه این دانشگاه توسط دولت تامین می گردد و تمامی اشخاصی که صلاحیت لازم را برای ورود به این دانشگاه داشته باشند این امکان را دارند که برای این دانشگاه اپلای نموده و جهت اخذ پذیرش از این دانشگاه اقدام نمایند. دانشگاه با توجه به نقش اجتماعی که ایفا می کند بررسی می کند و رشته هایی که کشور، آن رشته ها را احتیاج دارد را با بررسی کامل ارائه می کند. در طول چند سال گذشته دانشگاه ساختارهای خود را مطابق با فرآیند بولونیا و آموزش وپروزش عالی اروپا تنظیم و هدایت کرده است. این دانشگاه بالغ بر ۱۱ هزار نفر دانشجو دارد که بالغ بر ۶۰۰ دانشجوی بین المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و این دانشجویان بین المللی از ۸۰ کشور مختلف در جهان به این دانشگاه مهاجرت می کنند و در این دانشگاه به صورت موقت یا پارت تایم و تمام وقت یا full time در حال تحصیل هستند. این دانشگاه به صورت پیاپی و منظم هر روزه میزبان دانشجویان از اراسموس و همچنین دانشجویانی است که از دانشگاه های دیگر به صورت موقت وارد دانشگاه مالتا می شوند.

Campus اصلی دانشگاه مالتا در مسیدا Msida است و همچنین دو campus وابسته دیگر در دو شهر Valletta و Gozo

قرار گرفته است. شعبه Valletta یک محیط کاملا معتبر برای برگزاری کنفرانس های بین المللی، سمینارها،مدارس تابستانه و… است همچنین محل برگزاری همکاری برنامه بین المللی دانشگاه ها (ICP) است. دوره مستر یک ساله با سه ترم ارائه می شود که بعضی از رشته ها اگر در این دانشگاه خوانده شود به عبارتی DOUBLE DEGREE دریافت می کند بدین معنا که اگر دانشگا هایی دیگر با دانشگاه مالتا قرارداد داشته باشند و شخص در آن رشته ادامه تحصیل دهد که دانشگاه وابسته نیز آن رشته را ارائه دهد شخص انتهای دوره دو مدرک دریافت خواهد کرد. به طور کل course ها و رشته هایی که در این دوره ارائه می شود به شرح ذیل می باشد:

MSC IN Environmental Management and Sustainability:مدیریت زیست محیطی و توسعه پاایدار

این دوره مستر در سپتامبر ۲۰۱۷ ارائه می شود که این دوره ۱۲ ماه زمان می برد و این Course  مستر شامل آن دسته از Sourse هایی می شود که با double degree همراه است یعنی پس از اتمام دوره در رشته مدیریت زیست محیطی شخص از دو دانشگاه مدرک فوق لیسانس دریافت می کند هم از دانشگاه james Madison و هم از دانشگاه مالتا.تمام course ها از سپتامبر شروع می شود و تا آگوست طول خواهد کشید تمامی ترم ها از از سپتامبر ۲۰۱۶ تا ماه می انجام می شود و دانشجویان در طول تابستان این امکان رو دارند که به طور مستقل کار کنند.

MA Conflict Resolution and Mediterranean Security: حل اختلاف و امنیت مدیترانه

این Course که مانند course قبل double degree می باشد ترکیبی از دانشکده های دو نهاد آموزشی مشهور است دانشگاه جورج میسون که این دانشکده برای تجزیه تحلیل جنگ و قطعنامه و قدیمی ترین برنامه مطالعات جنگ ایالت متحدا آمریکاو دانشگاه آکادمی مدیترانه مالتا که در این برنامه و دوره آموزشی مسئولیت های آموزشی و همچنین در این برنامه به اشتراک گذاشته می شود. این Course تحصیلی هر سال اواخر سپتامبر شروع می شود این دوره بالغ بر ۱۲ ماه زمان می برد که شامل سه ترم می شود دو ترم اول دروس به جزئی تدریش می شوند و ترم آخر جهت تحقیقات مستقل دانشجویان است. هزینه این course 13500 یورو می باشد و مدارک مورد نیاز جهت پذیرش در این رشته مدرک لیسانس شناخته شده مرتبط با این رشته ، توصیه نامه و همچنین مدرک زبان انگلیسی.

Ocean Governance:

این رشته جهت ابراز نگرانی و اهمیت اقیانوس ها در قرن ۲۱ به وجود آمده است که در این رشته مسائلی که جدیدا ظهور می کند و تهدید به حساب می آید مانند امنیت جهانی دریایی، استفاده پایدار از اقیانوس و منابع آن همچنین ارتباط بین علوم طبیعی ،نیاز اجتماعی و اقتصادی و… است که با ترویج این رشته توسعه آموزش و پژوهش در زمینه مدیریت منابع دریایی افزایش می یابد و چهارچوب نظارتی موثر می بایست برای این امر تعیین شود.

Integrated Marketing Communications: ارتباطات بازاریابی

این Course ارائه شده در دانشگاه مالتا در جهت همکاری با کالج کینگ در لندن می باشد بدین معنا که شخص پس از اتمام تحصیل در این دوره که ۱۳ ماه به صورت تمام وقت زمان می برد دو مدرک انتهای دوره دریافت خواهد کرد. که هدف از ایجاد این برنامه توسعه روابط بین المللی، روابط عمومی و بازاریابی در سطحح بین الملل است. هر سال تحصیلی جدید در ماه اکتبر شروع می شود و این دوره آموزشی بیشتر از ۱۲ ماه زمان می برد و شامل سه ترم می شود که ترم آخر کاملا تحقیقات مستقل دانشجو می باشد. شهریه این دوره ۹۵۰۰ یورو می باشد و مدارک درخواستی برای اخذ پذیرش مدارکی مثل: مدارک تحصیلی از دیپلم تا لیسانس و لیسانس تایید مورد تایید، توصیه نامه ها و همچنین مدرک زبان مورد نیاز است.

TRANSCULTURAL COUNSELING: مشاوره بین فرهنگی

این Course ارائه شده به صورت مشترک بین دانشگاه مالتا با دانشگاه New Orleans می باشد. پایه و اساس این Course توسعه مهارت مشاوره بین فرهنگی می باشد که دانشجویان بین المللی پس از اتمام این دوره حس مسئولیت اجتماعی و مشارکت مدنی جهانی خواهند داشت. مدارک نیاز برای اخذ پذیرش شامل لیسانس افتخاری یا لیسانس معتبراز یک دانشگاه شناخته شده به انضمام ریز نمرات که در پاکت مهر و موم شده بایستی برای دانشگاه پست شود، سه عدد توصیه نامه، مدرک زبان، البته قابل ذکر است اشخاصی بیشتر از ۵ سال در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کرده اند و ادامه تحصیل داده اند یا زبان مادری آنها انگلیسی بوده است نیاز نمی باشد مدرک زبان ارائه نمایند. و همه متقاضیان می بایست در interview شرکت نمایند و با آنها حتما مصاحبه انجام خواهد شد.

LLM in Energy, Environmental and Climate Change Law: حقوق محیط زیست و تغییرات آب و هوایی

 

M.Sc in Community Psychiatric Nursing: پرستاری بهداشت روان

این رشته نیز مانند دیگر رشته ها به صورت مشترک بین دانشگاه مالتا با دانشگاه southern Indiana است که پایه و اساس این رشته در جهت سلامت روان جامعه می باشد که این دوره ۱۳ ماه زمان خواهد برد.

Master in advanced clinical pharmacy: داروسازی بالینی

در این رشته ارائه شده ، دانشگاه مالتا با دانشگاه شانگهای چین در مورد طب سنتی چینی و فرهنگ چینی فعالیت دارند.و دانشجویان با تکنیک طب سنتی، طب سوزنی و طب چینی آشنا می شوند و مکمل آموزش های پزشکی است. در انتهای دوره شرکت کنندگان قادر به یکپارچه سازی طب سنتی به عنوان شکلی از درمان در راستای تکمیل عمل بالینی غربی خواهد بود.

The Doctorate in Pharmacy:

این برنامه در جهت همکاری دانشگاه مالتا با دانشگاه شیکاگو که در رشته داروسازی از نظر سطح علمی رنکینگ بسیار بالایی را در ایالت متحده آمریکا دارا است. تدریس دانش آموزان به طور مشترک توسط دو دانشگاه انجام می گردد. ای دوره بالغ بر ۳ سال زمان خواهد برد که شامل شش ترم خواهد بود. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش شامل مدرک داروسازی از یک دانشگاه کاملا معتبر، مدارکی که نشان دهد شخص مجاز است به عنوان داروساز practice داشته باشد. همچنین مدرک زبان. و در این دوره اطلاعات دارو ها و آمار ،اصول اقتصاد و مدیریت دارو،سیستم های بهداشتی در ایالت متحده آمریکا و اروپا به دانشجویان آموزش داده می شود.و هزینه این دوره برای دانشجویان غیر اروپایی در حدود ترمی ۶۷۵۰ یورو خواهد بود.

دانشگاه معتبر دیگر در کشور مالتا به نام MALTA college of arts ,science and technology :

این دانشگاه معتبر در سال ۲۰۰۱ تاسیس گردیده است. این دانشگاه به همراه شش شعبه دیگر در مالتا ۱۸۵ course تمام وقت و ۳۰۰ دوره موقت ارائه می نمایند و دانشجویان برای مشاغل در بخش های مختلف اقتصاد و یا برای آموزش عالی آماده می شوند.این دانشگاه مهارت ها و شایستگی ها را در تمامی course های خود ارائه می کند و برنامه های ارائه شده کاملا انعطاف پذیر هستند و مرتبط با خواسته های دانش آموزان و نیازهای صنایع به صورت پیوسته به روز می شوند. این کالج سه برنامه آموزشی ارائه می دهد که در ادامه برای شما شرح خواهیم داد.

Foundation college: که این دوره بهترین برنامه های آموزشی و درسی و تکنیک های آموزشی که در تلاش هستند علم خود را بالا ببرند تمرکز دارد و دانشجویان را برای ورود به دانشکده فنی آماده می کنند.

Technical college: دانشگاه فنی مالتا برنامه های آموزشی که ارائه می دهد در راستای همکاری با صنعت می باشد. در این کالج طیف گسترده ای از دوره های کارآموزی وجود دارد که دانشجویان در حال تحصیل تجربه کار عملی را خواهند داشت.

university college: این کالج و دانشگاه برنامه های آموزش عالی و حرفه ای ارائه می کند در راستای همکاری با صنعت و دانش آموزان عملا آموزش داده می شوند برای برآورده کردن نیازهای صنعت محلی. تمام آموزش ها در کلاس درس برای تمرین در کارگاه ها و کار واقعی در دوره های کارآموزی در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت و کاملا برای ورود به کار آماده می گردند.این کالج به ارزش بیتش از ۲۰ میلیون یورو برای ارتقاء سطح کیفیت و امکانات جدید اختصاص داده اند.

رشته های ارائه شده در این کالج به شرح ذیل می باشد:

Bachelor of science in animal management and veterinary nursing: مدیریت حیوانات و پرستاری دامپزشکی

Bachelor of science in biomedical engineering: مهندسی پزشکی

Bachelor of science in health science (psychological measurements): کارشناسی بهداشت

Bachelor of arts in health and social care (managememt) : مدیریت مراقبت بهداشتی و اجتماعی

Bachelor of engineering in electronics and control engineering: مهندسی الکترونیک و مهندسی کنترل

Electronics engineering: مهندسی الکترونیک

Mechanical engineering(manufacturing) : مهندسی مکانیک (ساخت و تولید)

Mechanical engineering (plant) : مهنسی مکانیک (کارخانه)

Bachelor of science in building service engineering: مهندسی ساختمان

Bachelor of science in chemical technology: تکنولوژی شیمیایی

Bachelor of science in computer systems and networks :سیستم کامپیوتری و شبکه

Bachelor of science in construction engineering: مهندسی ساخت و ساز

Civil engineering: مهندسی عمران

Electronic communication مهندسی ارتباطات

Environmental engineering: مهندسی محیط زیست

Marine engineering (مهندسی دریایی)

(multimedia software development)توسعه نرم افزار چند رسانه ای

Power generation and renewable: مهندسی تولید برق و انرژی های تجدید پذیر

Business enterprise : تجارت مدیریت تجارت و سرمایه گذاری

Fine arts: هنرهای زیبا

Photography: عکاسی

Product design: طراحی تولیدات

Spatial design: طراحی فضایی

Middlesex university Malta دانشگاه Middlesex :

این دانشگاه یک دانشگاه بین الملی است که در زمینه IT و همچنین بیزینس course تحصیلی ارائه می دهد. از سال ۲۰۱۳ خیلی نتایج درخشانی دانشجویان کسب کرده اند و دستاوردهای علمی قابل توجهی اخذ نموده اند. رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شود به شرح ذیل می باشد:

Business information system management: مدیریت اطلاعات کسب و کار

این دوره تحصیلی هم به صورت موقت و همچنین به صورت تمام وقت ارائه می شود دانشجویان با تحصیل در این رشته این امکان رو دارند برای مشاغلی چون سیستم های اطلاعات حسابرسی، مدیریت کیفیت، تجارت الکترونیک، مدیریت استراتژیک و IT آماده شوند. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش مدرک لیسانس معتبر ،سه سال سابقه کار مرتبط با رشته و مدرک زبان ۶٫۵

Network security and pen testing: امنیت شبکه

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش شامل مدرک آیلتس ۶٫۵ می باشد و سه سال سابقه کار مرتبط با رشته و همچنین مدرک تحصیلی با معدل بالا.

Computer networks شبکه های کامپیوتری (لیسانس)

این رشته در راستای کاهش تهدیدات امنیتی به شبکه است همچنین برنامه های کاربردی اینترت و یا شبکه است. همچنین در این رشته شخص طراحی و پشتیبانی مدیریت شبکه را آموزش می بیند، دانشجویان در این Course امنیت پروژه های فردی را نیز فرا می گیرند. این دوره در حدود سه سال زمان می برد. و برای ورود به این دوره مدرک زبان ۶ مورد نیاز است.

Business information system: سیستم های اطلاعاتی کسب و کار

این دوره ارائه شده بسیار دوره علمی معتبری می باشد و در حدود ۹۰ درصد از دانشجویان با بهترین نمرات فارغ التحصیل می شوند. دانشجویان با مطالعات علمی و آموزش در این دوره راه رسیدن به شغل عالی را می پیمایند. و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش شامل دیپلم مورد تایید و همچنین مدرک زبان ۶ می باشد و هیچ کدام از band score ها نباید زیر ۵٫۵ آید. و مدت زمان این دوره سه سال خواهد بود.

Computer science: علوم کامپیوتر

با تحصیل در این رشته شخص در باب هوش مصنوعی، پروژه های سیستم کامپیوتری، تعامل کسب و کار، نرم افزار مهندسی، نرم افزار وب سایت و پایگاه داده ها، سیستم های مهندسی رباتیک. و برای اخذ پذیرش در این دوره مدرک زبان آیلتس ۶ مورد نیاز می باشد. و هیچ کدام از Skill ها نباید زیر ۵٫۵ باشد.

Information technology: اطلاعات و فن آوری.

با تحصیل در این دوره شخص اموزش هایی در باب زیر ساخت های IT، توسعه و خدمات وب، مدیریت استراتژیک و سیستم های اطلاعاتی، هوش مصنوعی به شخص داده می شود و مهارت های عملی نیز آموزش داده می شود. برای این رشته نیز مدرک زبان ۶ مورد نیاز است.

International business administration مدیریت کسب و کار بین المللی:

در این رشته موضوعاتی مانند استراتژی کسب و کار جهانی، بازاریابی بین المللی، رهبری و مدیریت توسعه در زمینه بین المللی به دانشجویان آموزش داده می شود و مانند دیگر رشته های مقطع لیسانس که دوره آن در حدود سه سال زمان می برد و مدرک زبان ۶ مورد نیاز می باشد.

در این مقاله سعی بر این بود که در فرصت کوتاهی در خصوص بهترین دانشگاه های مالتا توضیحات و اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار دهیم و همچنین اطلاعاتی در باب رشته های موجود در دانشگاه های مالتا برای شما شرح داده شد و اینکه با تحصیل در دانشگاه های مالتا چه اطلاعاتی دریافت می کنید موارد برای شما تفسیر گردید چنانچه اطلاعات برای شما کافی نمی باشد این امکان را دارید که با مشاورین برتر موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.