دانشگاه های برتر آلمان

دانشگاه های برتر آلمان

دانشگاه های برتر آلمان و امکان تحصیل رایگان در مقاطع مختلف  با دارا بودن متقاضی بسیار به دلیل رایگان بودن و هزینه های پایین به نسبت کشورهای دیگر تبدیل به یکی از اولین انتخابات هر شخصی جهت تحصیل در اروپا درآمده است، در این مقاله قصد داریم برترین دانشگاه های آلمان را معرفی نماییم. همچنین شرایط اخذ پذیرش از این دانشگاهها و جزئیات آن را خدمت شما متقاضیان عزیز شرح خواهیم داد. در صورت تمایل به بررسی شرایط دیگر مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان و اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر آلمان می توانید با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید.

برخی از دانشگاههای پزشکی آلمان

۱⃣ دانشگاه بنجامین فرانکلین برلین

۲⃣ دانشگاه پزشکی بخوم

۳⃣ دانشگاه پزشکی بن

۴⃣ دانشگاه پزشکی کلن

۶⃣ دانشگاه یوهان ولفگانگ فرنکفورت

۷⃣ دانشگاه فردریش الکساندر نورنبرگ

۸⃣ دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگ

۹⃣ دانشگاه پزشکی هانوفر

فایل صوتی توضیحات آقای  ملک پور در باب کالج آلمان

audio دانشگاه های برتر آلمان

پذیرش در دوره دکترا در رشته‌های پزشکی در آلمان

دانش‌آموختگان رشته پزشکی پس از اتمام تحصیل به اختیار خود می‌توانند در مقطع دکترا تحصیل کنند. این تصمیم اما شخصی است و دریافت پروانه پزشکی با مدرک کارشناسی‌ارشد صورت می‌گیرد.

دوره دکترا در رشته پزشکی، مانند سایر رشته‌های غیرپزشکی در آلمان برگزار می‌شود. این بدان معناست که شخص داوطلب با انتخاب موضوع و پس از موافقت استاد راهنما با طرح رساله‌، شروع به تحقیق خواهد کرد. پس از نوشتن رساله دکترا و قبولی در آزمون شفاعی، مدرک دکترا به دانشجو اعطا می‌شود.

معرفی دانشگاه فرایبورگ Universität Freiburg

دانشگاه فرایبورگ ، (به آلمانی Freiburg Albert – Ludwigs-Universität ، Uni Freiburg یا Freiburg )، یا به انگلیسی : Albert Ludwig University of Freiburg ، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در شهر Freiburg im Breisgau ، در ایالت Baden-Wűrttemberg ، در آلمان واقع است.

دانشگاه در سال ۱۴۵۷ ، توسط سلسله Habsburg ، به عنوان دومین دانشگاه بعد از داشنگاه وینا (University of Vienna) در قلمرو Habsburg ، تاسیس شد.

امروزه ، دانشگاه فرایبورگ ، به عنوان پنجمین دانشگاه قدیمی در آلمان ، با یک سابقه طولانی در آموزش انسان شناسی ، علوم اجتماعی و علوم طبیعی می باشد.

دانشگاه از ۱۱ دانشکده تشکیل شده است و دانشجویان را از سراسر آلمان و همچنین بی از ۱۲۰ کشور خارجی جذب می کند. دانشجویان خارجی این دانشگاه ، حدود ۱۶% از کل دانشجویان را تشکیل می دهند.

دانشگاه فرایبورگ ، یکی از معتبرترین دانشگاه های اروپا می باشد و همچنین در شمار موسسات برتر آموزشی و پژوهشی است. از آنجا که این دانشگاه مدت طولانی است که به خوبی شهرت دارد ، در گذشته میراث فرهنگی و علمی خود را حفظ کرده است و در آینده نیز روش های جدید را برای تامین نیازهای ان مدرن ، توسعه خواهد داد.

دانشگاه فرایبورگ محل تحصیل بسیاری از اندیشه های بزرگ سنت های غربی بوده است. تعدادی از آن ها شامل : Hannah Arendt، Rudolf Car nap، David Daube، Johann ECK، Hans-Georg Gadamer، Friedrich Hayek، Martin Heidegger، Ed Husserl ، Friedrich Meinecke، Max Weber می باشند. علاوه بر این ،  این دانشگاه برنده ۱۹ جایزه نوبل می باشد و از سال ۲۰۰۷ ، تاکنون ، توسط University of Excellence به عنوان دانشگاه برگزیده آلمان انتخاب شده است.

دانشکده های دانشگاه فرایبورگ

۱- دانشکده بیولوژی

۲- دانشکده شیمی و داروسازی

۳- دانشکده پزشکی

۴- دانشکده ریاضیات و فیزیک

۵- زبان و ادبیات

۶- دانشکده فلسفه

۷- دانشکده حقوق

۸- دانشکده صنعتی

۹- دانشکده فقه

۱۰- منابع طبیعی

۱۱- دانشکده علوم اقتصاد

دانشگاه گوتینگن

گوتینگن شهری است در ایالت نیدرزاکسن آلمان.

⭐این شهر مرکز شهرستان گوتینگن است و در سال ۲۰۱۱ میلادی ۱۱۶۰۵۲ نفر جمعیت داشته‌است. رودخانه لاینه (Leine) از میان این شهر می‌گذرد.

شهرت این شهر به دلیل دانشگاه با اهمیت آن و نیز جایزه‌های نوبلی که تاکنون استادان این دانشگاه به تعداد بسیار قابل توجه کسب کرده‌اند می‌باشد.

دانشگاه گوتینگن یکی از پنج دانشگاه برتر آلمان بوده و در زمینهٔ علوم انسانی، علوم پایه و پزشکی و شاخه‌های آن دارای اعتبار و شهرتی جهانی است. در رده‌بندی معتبر جهانی در سال ۲۰۱۰ دانشگاه گوتینگن عنوان بهترین دانشگاه آلمان و هشتمین دانشگاه برتر اروپا را از آن خود کرده و در بین تمامی دانشگاه‌های جهان در جایگاه چهل و سوم قرار گرفت.

تاریخ و فرهنگ شهر گوتینگن عمدتاً بر محور دانشگاه و مسائل مربوط به آن شکل گرفته است. از این میان می‌توان به ماجراهای هفت گوتینگنی (به آلمانی: Göttinger Sieben ) و هجده گوتینگنی (به آلمانی: Göttinger Achtzehn) اشاره کرد.

همچنین آداب جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان دکتری در این شهر نیز در نوع خود قابل توجه است.

برخی از مشهورترین ریاضیدانان تاریخ مانند کارل فریدریش گاوس برنهارد ریمان و داوید هیلبرت از اساتید دانشگاه گوتینگن بوده‌اند.

 دانشکده‌ها و رشته‌های برتر 

۱۲درصد از دانشجویان دانشگاه گوتینگن را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند که در کنار دانشجویان آلمانی در ۸۰ رشته دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند. ۸۰رشته تحصیلی در ۱۳ دانشکده ارائه می‌شود که از میان آنها می‌توان دانشکده علوم کشاورزی، پزشکی، ریاضی و علوم رایانه را نام برد.

همچنین رشته ایران‌شناسی که از سال ۱۹۰۳ میلادی در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه گوتینگن تدریس می‌شود، از ترم زمستانی سال ۲۰۰۶ در مقطع کارشناسی نیز ارائه می‌شود

?رشته‌هایی همچون زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، تاریخ، ریاضی، جامعه‌شناسی و دندان‌پزشکی از جمله رشته‌های مطرح در دانشگاه گوتینگن محسوب می‌شوند که در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی نیز از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.

از دیگر ویژگی‌های دانشگاه گوتینگن می‌توان به کتابخانه آن اشاره کرد که با بیش از چهار میلیون جلد کتاب و مجله، از جمله مجهزترین کتابخانه‌های آلمان به حساب می‌آید و در سال ۲۰۰۲ میلادی نیز به عنوان کتابخانه سال آلمان برگزیده شد.

?تحصیل در دانشگاه نخبگان رایگان نیست و از سال ۲۰۰۷ دانشجویان هر ترم ۵۰۰ یورو بابت شهریه دانشگاه پرداخت می‌کنند.]

دانشگاه هاینریش هاینه دوسلدورف (Heinrich Heine Universität Düsseldorf)

این دانشگاه در سال ۱۹۶۵ از یک آکادمی پزشکی پدید آمد. و از سال ۱۹۹۳ از ۵ دانشکده تشکیل شده است. تعداد دانشجویان این دانشگاه حدود ۳۰۰۰۰ نفر و مقر آن در ایالت نورد راین وست فالن است.

بودجه سالیانه این دانشگاه حدود ۶/۲۴۱ میلیون یورو می باشد.

دانشکده های دانشگاه هاینریش هاینه دوسلدورف

۱- دانشکده پزشکی

۲- دانشکده فلسفه

۳- دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی

۴- دانشکده علوم اقتصاد

۵- دانشکده حقوق

دانشگاه Bochum امروزه بیش از ۳۲ هزار دانشجو که ۴۵۰۰ نفر از آنها خارجی هستند بکارش ادامه میدهد . در سال ۲۰۰۸  ۳۲ هزار دانشجو ثبت نام شده اند . از تعداد ۵۰۰۰ نفر از کارمندان استخدام شده ۳۶۹ پروفسور در بین آنها میباشد . در سال ۲۰۰۲ این دانشگاه نهمین دانشگاه بزرگ آلمان بحساب آورده شد .

بر خلاف تعداد زیادی از دانشگاههای سنتی ، ساختمانهای این دانشگاه در یک محوطه قرار گرفته ، البته غیر از دانشکده پزشکی که شامل چندین بیمارستان در Bochum و منطقه RUHR میباشد . در همه رشته ها این دانشگاه شهرت خوبی دارد .

هزینه های تحصیل این دانشگاه عبارتند از  ۵۰۰ یورو  شهریه هر ترم + ۱۶۰ یورو برای استفاده از بلیط فصل ( حمل و نقل عمومی ) منطقه RUHR

مدارک کارشناسی ( لیسانس ) و کارشناسی ارشد این دانشگاه قابل انتقال به سیستم تحصیلی آمریکا میباشند .

دانشکده های دانشگاه Ruhr-Universität Bochum

دانشکده الهیات انجیلی

دانشکده الهیات کاتولیکی

دانشکده فلسفه و علوم آموزشی

دانشکده تاریخ

دانشکده زبان شناسی و واژه شناسی

دانشکده حقوق

دانشکده اقتصاد

دانشکده علوم اجتماعی

دانشکده مطالعات آسیای شرقی

دانشکده تربیت بدنی

دانشکده روانشناسی

دانشکده عمران و مهندسی محیط زیست

دانشکده مکانیک

دانشکده برق و IT

دانشکده ریاضی

دانشکده فیزیک و هوافضا

دانشکده جغرافیا

دانشکده شیمی و بیوشیمی

دانشکده بیولوژی و بیو تکنولوژی

دانشکده پزشکی

دانشکده‌های دانشگاه آخن و برترین رشته‌های تحصیلی

دانشگاه آخن از دانشکده‌های ریاضی، کامپیوتر و علوم طبیعی، دانشکده معماری، عمران، مکانیک، مواد، دانشکده برق و فناوری اطلاعات، فلسفه، اقتصاد و دانشکده علوم پزشکی تشکیل شده است.

دانشگاه آخن به لحاظ تنوع رشته‌ها و همچنین تمرکز ویژه برروی رشته‌های فنی مرتبط با بخش صنعت، در بین دانشگاه‌های آلمان بیشترین بودجه‌های تحقیقاتی را به خود اختصاص داده است. بودجه‌ای که منبع اصلی آن نه دانشگاه، که کارخانه‌ها و بخش‌های صنعتی آلمان هستند.

??از جمله رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌آخن که هر ساله در رتبه‌‌‌بندی بین المللی دانشگاه‌ها، به اعتبار این دانشگاه می‌افزاید و در بین دانشگاه‌های آلمان نیز شهرت دارد، می‌توان به رشته‌های مهندسی اشاره کرد. در میان رشته‌های علوم طبیعی نیز، رشته‌ی شیمی دانشگاه آخن در میان سایر دانشگاه‌های آلمان پیشتاز است.

?شهریه در دانشگاه آخن

متقاضیان علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه آخن از ترم تحصیلی ۲۰۰۷، همانند بسیاری از دانشجویان دانشگاه‌های آلمان، شهریه‌ای به مبلغ ۵۰۰ یورو برای هر ترم تحصیلی پرداخت می کنند. علاوه بر این، مبلغی در حدود ۱۵۰ یورو نیز بابت هزینه‌ی خدمات دانشجویی از دانشجویان دریافت می‌شود.

?دانشگاه آخن در زمینه‌های متعددی در مهندسی و فناوری خصوصاً مهندسی مکانیک، برق، صنایع، علوم کامپیوتر، فیزیک و شیمی شهرت جهانی دارد. این دانشگاه دارای بیشترین بودجه تحقیقاتی و بالاترین درآمد سرانه هیات علمی مرتبط با صنعت در میان تمام دانشگاه‌های آلمان است.

بر اساس یک نظرسنجی که توسط مجله ویرتشافتسووخه (Wirtschaftswoche) که در سال ۲۰۱۳ در میان روسای بیش از ۵۰۰ شرکت بزرگ آلمانی برگزار شد، این دانشگاه در رشته‌های مهندسی مکانیک، برق، صنایع، کامپیوتر و علوم طبیعی به عنوان بهترین دانشگاه آلمان شناخته شد.

اساتید:

گوتفرید بوهم

بودو فون بوریس

تئودوره فون کارمن

هانس ون منگلولد

هادی تهرانی

اوتو لمان

ویلهلم کایم

هلموت تسان

آرنولد زومرفلد

آرنولد گلن

والتر بیمل

دیوید دیوینچنزو

تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ آلمان

در بسیاری از رتبه‌بندی‌های دانشگاهی و بین‌المللی، دانشگاه هایدلبرگ به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه آلمان، نه تنها جایگاه برترین دانشگاه آلمان را به خود اختصاص داده است، بلکه یکی از صد دانشگاه برتر جهان نیز محسوب می‌شود.

دانشگاه هایدلبرگ واقع در ایالت بادن وورتمبرگ آلمان، قدیمی‌ترین دانشگاه این کشور و یکی از نخستین دانشگاه‌های تاسیس‌شده در اروپا به حساب می‌آید. ساخت این دانشگاه که پس از دانشگاه پراگ و دانشگاه وین، به عنوان سومین دانشگاه در دوران رایش مقدس رومی شناخته می‌شود، در سال ۱۳۸۶ میلادی صورت گرفته است.

دانشکده‌ها و رشته‌های برتر در دانشگاه هایدلبرگ

با گذشت بیش از ۶۰۰ سال از شروع فعالیت دانشگاه هایلدبرگ، در حال حاضر بیش ۲۵ هزار دانشجو، در ۱۲ دانشکده این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. از میان این دانشکده‌ها می توان به دانشکده حقوق، پزشکی، ادبیات و فلسفه، زیست شناسی، ریاضی و علوم رایانه و دانشکده شیمی و فیزیک اشاره کرد.

 

از رشته‌های مطرح دانشگاه هایدلبرگ در میان سایر دانشگاه‌های آلمان، می توان رشته‌های پزشکی، فیزیک، ریاضی، کامپیوتر و اقتصاد را نام برد.

البته رشته ایران‌شناسی و آموزش زبان فارسی نیز در دانشکده ادبیات این دانشگاه ارائه می‌شود.

جایگاه دانشگاه هایدلبرگ در رتبه‌بندی‌های بین‌‌المللی

دلیل انتخاب دانشگاه هایدلبرگ به عنوان یکی از دانشگاه‌های نخبگان آلمان در سال ۲۰۰۷ میلادی را می‌توان در جایگاه این دانشگاه ه در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی جستجو کرد. به غیر از دانشگاه هایدلبرگ، دانشگاه کارلسروهه، فرایبورگ و کنستانس نیز در ایالت بادن وورتمبرگ جزو دانشگاه‌های نخبگان آلمان به حساب می‌آیند.

در معتبرترین رتبه‌بندی‌های بین‌المللی و از جمله رتبه‌بندی تایمز، دانشگاه هایدلبرگ در سال‌های اخیر عنوان برترین دانشگاه آلمانی را به خود اختصاص داده است. همچنین در رتبه‌بندی کمیسیون اروپا که در سال ۲۰۰۴ میلادی صورت گرفته است، دانشگاه هایدلبرگ در بین دانشگاه‌های برتر اروپایی در جایگاه نهم قرار دارد.

✅در سال ۲۰۰۷ نیز دانشگاه هایدلبرگ در رشته‌های فیزیک، شیمی، ریاضی، زیست شناسی و علوم رایانه در مقطع کارشناسی ارشد و دوره‌های تکمیلی، به عنوان برترین دانشگاه آلمان انتخاب شد.

در رتبه‌بندی دیگری که در سال گذشته میلادی از سوی دانشگاه بوداپست و زیر نظر ۱۳ هزار پژوهشگر صورت گرفت، دانشگاه هایدلبرگ عنوان برترین دانشگاه آلمان‌ را به خود اختصاص داد و مقام ۱۲ در اروپا و ۷۳ در بین دانشگاه‌های جهان را نیز از آن خود کرد.

❎روانشناسی مدرن ، داروشناسی روانی ، روانشناسی ژنتیکی ، فیزیک محیطی و جامعه شماسی مدرن رشته های علمی هستند که توسط دانشگاه هایدلبرگ ، ارائه می شوند . دانشگاه روی تحقیقات بسیار تاکید دارد و تاکنون برنده ۳۰ جایزه نوبل بوده است و همیشه در شمار دانشگاههای برتر اروپائی ، رده بندی می شود .

دانشگاه هایدلبرگ ، همچنین یک مکان آموزشی برای دانشجویان دکترا می باشد و هر سال ، تقریباً ۱۰۰۰ مدرک دکترای موفقیت آمیز ، ارائه می کند که بیش از یک سوم از دانشجویان دکترای این دانشگاه ، از خارج از کشور می باشند .

۲۰ درصد از کل دانشجویان دانشگاه هایدلبرگ ، از ۱۳۰ کشور خارجی می باشند ودانشگاه هایدلبرگ ، شامل ۲ دانشگاه مرکزی است .

یکی در شهر قدیمی هایدلبرگ و دیگری در منطقه Nevenheimer در حومه شهر . از میان فارغ التحصیلان این دانشگاه  ، ۱۱ تن از سران کشوری و دولتی ، خارجی و داخلی را می توان نام برد .

امروزه حدود ۲۵٬۰۰۰ دانشجو در دوازده دانشکده دانشگاه هایدلبرگ مشغول به تحصیل هستند. دانشکده‌های دانشگاه هایدلبرگ به شرح زیرند:

۱⃣دانشکده الهیات

۲⃣دانشکده حقوق

۳⃣دانشکده پزشکی

۴⃣دانشکده پزشکی بالینی (مانهایم)

۵⃣دانشکده فلسفه

۶⃣دانشکده زبانهای جدید

۷⃣دانشکده علوم اقتصادی و اجتماعی

۸⃣دانشکده علوم روانشناسی

۹⃣دانشکده ریاضی و علوم رایانه

دانشکده شیمی و علوم زمین‌شناسی

۱⃣۱⃣دانشکده فیزیک و ستاره‌شناسی

۲⃣۱⃣دانشکده علوم زیستی

 

دانشگاه اشتوتگارت (به آلمانی: Universität Stuttgart)

در شهر اشتوتگارت در آلمان واقع است.
این دانشگاه در سال ۱۸۲۹، تأسیس شد و شامل ۱۰ دانشگاه می‌شود. دانشگاه اشتوتگارت، یکی از ۹ دانشگاه برتر فنی، در آلمان است (TU9)، که برنامه‌های سطح بالایی در مهندسی الکترونیک، مهندسی صنایع و مهندسی مکانیک دارد.

دانشگاه اشتوتگارت، به خاطر مهارت عالی که در زمینه‌های مهندسی مکانیک اتومبیل و مهندسی فرآیند ساخت اتوماتیک و تکنولوژی هوا- فضا دارد، مشهور است.
دانشکده‌ها و موسسات علمی

دانشگاه اشتوتگارت از ۱۰ دانشکده اصلی تشکیل شده است. دانشکده معماری و شهرسازی، دانشکده عمران و محیط زیست، دانشکده شیمی، دانشکده انرژی و بیوتکنولوژی، دانشکده برق و کامپیوتر، دانشکده علوم هوا و فضا، دانشکده تولید و ساخت وسائل نقلیه، دانشکده ریاضی و فیزیک، دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی و همچنین دانشکده فلسفه و تاریخ موسسات علمی دانشگاه اشتوتگارت را تشکیل می‌دهند.

این دانشگاه در ۱ ژانویه ۲۰۰۳ از ادغام دو دانشگاه دویسبورگ و اِسن پدید آمد. با تعداد ۳۹۰۰۰ دانشجو از ۱۳۰ کشور جهان جزء یکی از ۱۰ دانشگاه بزرگ آلمان است.
طیف رشته های این دانشگاه بسیار وسیع است و این دانشگاه همچنین یکی از بزرگترین مراکز تحقیقات در ❌علوم نانو و بیوپزشکی است و در ایالت نوردراین وست فالن واقع است . بودجه سالیانه این دانشگاه حدود ۴۳۰ میلیون یورو است.

دانشکده های دانشگاه دویسبورگ- اِسن

۱- دانشکده علوم انسانی
۲- دانشکده علوم اجتماعی
۳- دانشکده علوم تربیتی
۴- دانشکده علوم اقتصاد
۵- دانشکده شیمی
۶- فیزیک
۷- ریاضیات
۸- بیولوژی
۹- دانشکده علوم مهندسی
۱۰- دانشکده علوم پزشکی

تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ آلمان

در بسیاری از رتبه‌بندی‌های دانشگاهی و بین‌المللی، دانشگاه هایدلبرگ به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه آلمان، نه تنها جایگاه برترین دانشگاه آلمان را به خود اختصاص داده است، بلکه یکی از صد دانشگاه برتر جهان نیز محسوب می‌شود.

دانشگاه هایدلبرگ واقع در ایالت بادن وورتمبرگ آلمان، قدیمی‌ترین دانشگاه این کشور و یکی از نخستین دانشگاه‌های تاسیس‌شده در اروپا به حساب می‌آید. ساخت این دانشگاه که پس از دانشگاه پراگ و دانشگاه وین، به عنوان سومین دانشگاه در دوران رایش مقدس رومی شناخته می‌شود، در سال ۱۳۸۶ میلادی صورت گرفته است.

دانشکده‌ها و رشته‌های برتر در دانشگاه هایدلبرگ

با گذشت بیش از ۶۰۰ سال از شروع فعالیت دانشگاه هایلدبرگ، در حال حاضر بیش ۲۵ هزار دانشجو، در ۱۲ دانشکده این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. از میان این دانشکده‌ها می توان به دانشکده حقوق، پزشکی، ادبیات و فلسفه، زیست شناسی، ریاضی و علوم رایانه و دانشکده شیمی و فیزیک اشاره کرد.

⭐از رشته‌های مطرح دانشگاه هایدلبرگ در میان سایر دانشگاه‌های آلمان، می توان رشته‌های پزشکی، فیزیک، ریاضی، کامپیوتر و اقتصاد را نام برد.
?البته رشته ایران‌شناسی و آموزش زبان فارسی نیز در دانشکده ادبیات این دانشگاه ارائه می‌شود.?

?جایگاه دانشگاه هایدلبرگ در رتبه‌بندی‌های بین‌‌المللی

دلیل انتخاب دانشگاه هایدلبرگ به عنوان یکی از دانشگاه‌های نخبگان آلمان در سال ۲۰۰۷ میلادی را می‌توان در جایگاه این دانشگاه ه در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی جستجو کرد. به غیر از دانشگاه هایدلبرگ، دانشگاه کارلسروهه، فرایبورگ و کنستانس نیز در ایالت بادن وورتمبرگ جزو دانشگاه‌های نخبگان آلمان به حساب می‌آیند.

در معتبرترین رتبه‌بندی‌های بین‌المللی و از جمله رتبه‌بندی تایمز، دانشگاه هایدلبرگ در سال‌های اخیر عنوان برترین دانشگاه آلمانی را به خود اختصاص داده است. همچنین در رتبه‌بندی کمیسیون اروپا که در سال ۲۰۰۴ میلادی صورت گرفته است، دانشگاه هایدلبرگ در بین دانشگاه‌های برتر اروپایی در جایگاه نهم قرار دارد.

در سال ۲۰۰۷ نیز دانشگاه هایدلبرگ در رشته‌های فیزیک، شیمی، ریاضی، زیست شناسی و علوم رایانه در مقطع کارشناسی ارشد و دوره‌های تکمیلی، به عنوان برترین دانشگاه آلمان انتخاب شد.

در رتبه‌بندی دیگری که در سال گذشته میلادی از سوی دانشگاه بوداپست و زیر نظر ۱۳ هزار پژوهشگر صورت گرفت، دانشگاه هایدلبرگ عنوان برترین دانشگاه آلمان‌ را به خود اختصاص داد و مقام ۱۲ در اروپا و ۷۳ در بین دانشگاه‌های جهان را نیز از آن خود کرد.

روانشناسی مدرن ، داروشناسی روانی ، روانشناسی ژنتیکی ، فیزیک محیطی و جامعه شماسی مدرن رشته های علمی هستند که توسط دانشگاه هایدلبرگ ، ارائه می شوند . دانشگاه روی تحقیقات بسیار تاکید دارد و تاکنون برنده ۳۰ جایزه نوبل بوده است و همیشه در شمار دانشگاههای برتر اروپائی ، رده بندی می شود .

دانشگاه هایدلبرگ ، همچنین یک مکان آموزشی برای دانشجویان دکترا می باشد و هر سال ، تقریباً ۱۰۰۰ مدرک دکترای موفقیت آمیز ، ارائه می کند که بیش از یک سوم از دانشجویان دکترای این دانشگاه ، از خارج از کشور می باشند .

۲۰ درصد از کل دانشجویان دانشگاه هایدلبرگ ، از ۱۳۰ کشور خارجی می باشند و

?⭐دانشگاه هایدلبرگ ، شامل ۲ دانشگاه مرکزی است .
یکی در شهر قدیمی هایدلبرگ و دیگری در منطقه Nevenheimer در حومه شهر . از میان فارغ التحصیلان این دانشگاه  ، ۱۱ تن از سران کشوری و دولتی ، خارجی و داخلی را می توان نام برد .

?از دیگر ویژگی‌های دانشگاه هایدلبرگ، کتابخانه این دانشگاه است که با بیش از سه میلیون جلد کتاب و مجله جزو یکی از مجهزترین کتابخانه‌های دانشگاهی در آلمان به حساب می‌آید.
تحصیل در دانشگاه نخبگان اما رایگان نیست و شهریه در دانشگاه هایدلبرگ، همانند بسیاری از دانشگاه‌های آلمانی از ترم تابستانی سال ۲۰۰۷ میلادی، به مبلغ ۵۰۰ یورو تصویب شده است. این مبلغ برای سال ۲۰۱۳ به بعد هنوز اعلام نشده است.

سایت رسمی دانشگاه هایدلبرگ
http://www.uni-heidelberg.de/

دانشگاه های برتر المان خدمت شما معرفی گردید .در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان و اخذ ویزای کار آلمان و … می توانید با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید . کارشناسان ما در دفتر وین و دفاتر همکار ما در ایران خدمتگزار شما عزیزان خواهند بود.

Rating: 4
10 پاسخ
 1. No گفته:

  توی رشته های بعضی دانشگاها نوشته علوم طبیعی،
  علوم طبیعی شامل چی میشه؟
  مثلا رشته های زیست و شامل میشه؟ مثل میکروبیولوژی

  Rating: 4
  پاسخ
 2. محمد جباری گفته:

  سلام ، داوطلب تحصیل دکترا ژنتیک پزشکی یا انسانی در دانشگاه المان بدون مدرک زبان هستم، ببخشید شما می توانید پذیرش بگیرد؟ با تشکر فراوان

  پاسخ
  • negar valiyari گفته:

   سلام باید در ابتدا رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 3. پریسا هاشمی گفته:

  سلام خسته نباشین برای ارشد عمران چه دانشگاه هایی رو در آلمان پیشنهاد میکنین؟متشکرم

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. با توجه به عدم اطلاع از وضعیت مالی، سنی و تحصیلی شما پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02149196000 تماس حاصل فرمائید.

   پاسخ
 4. فاطمه گفته:

  اینا هیچ کدوم دانشکده کشاورزی ندارن چرا؟
  من یعنی با مدرک علوم و مهندسی خاک تهران نمیتونم برم جایی

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام
   تحصیل در رشته های مهندسی کشاورزی در آلمان امکانپذیر است اما باید شرایط شما بررسی شود برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ی 49196000-021 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. Nima گفته:

  با عرض سلام و احترام

  ضمن تشکر از راهنمایی های سازنده تان؛ با استفاده از لینکی که برای دانشگاه Heidelberg معرفی کرده بودید به سایت دانشگاه مراجعه کردم هزینه برای international students ، حدود 1500 یورو تعیین شده بود، هزینه ای که شما اعلام کرده اید با احتساب بورسیه های تحصیلی حساب شده و یا من دچار اشتباه شده ام؟ بسیار سپاسگزار می شوم که پاسخ دهید.

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.