مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار قبرس

آیا می خواهید مهاجرت کاری به قبرس داشته باشید ؟ شرایط اخذ ویزای کارقبرس چگونه است ؟ مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار قبرس چیست ؟ آیا می خواهید از مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار قبرس مطلع شوید ؟ آیا در پی اطلاعات دقیق در رابطه با مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار قبرس هستید ؟ موسسه حقوقی ملک پور بزرگترین و معتبرترین موسسه حقوقی در خاورمیانه مقاله ای را تحت عنوان مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار قبرس برای شما عزیزان فراهم نموده است ، اگر می خواهید در رابطه با ویزای کار قبرس و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار قبرس اطلاعات کاملی را دریافت نمایید این مقاله را تا پایان مطالعه نموده و قبل از هرگونه اقدام جهت اخذ ویزای کارقبرس با تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از طریق وکلای رسمی و مشاورین و حقوقدانان مسلط در امر قوانین بین الملل به صورت تلفنی و رایگان در خصوص مدارک لازم جهت اخذ ویزای کارقبرس مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید

.از آنجا که قبرس در حال حاضر عضو اتحادیه اروپا است، شهروندان اتحادیه اروپا که مایل به کار و یا شروع تجارت خود در این جزیره باشند، نیاز به مجوز کار ندارند (اگر چه تشریفات خاصی باید رعایت شود).

شهروندان اتحادیه اروپا

از سال ۲۰۰۴ که قبرس به اتحادیه اروپا پیوست، شهروندان منطقه اقتصادی اروپا (EEA)، که شامل همه کشورهای اتحادیه اروپا، می توانند در قبرس دقیقا مانند تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا کار کنند.

شما به عنوان شهروند اتحادیه اروپا می توانید به سادگی با گذرنامه و یا کارت هویت ملی خود وارد قبرس شوید و برای یک دوره ۹۰ روزه برای یافتن کار جستجو کنید. با این حال، اگر برای کار یا خود اشتغالی (و تحصیل و یا بازنشستگی)، قصد ماندن در این کشور را دارید، باید در اسرع وقت برای اجازه اقامت موقت درخواست دهید. اگر برای یک دوره ثابت در یک شرکت خارجی در قبرس کار کنید، کارفرمای شما باید از طرف شما درخواست دهید.

اگر برای کمتر از ۹۰ روز در قبرس کار کنید (به عنوان مثال در اشتغال فصلی)، باید این موضوع را ظرف مدت هشت روز پس از ورود خود به اطلاع اداره مهاجرت برسانید.

 

شهروندان غیر اتحادیه اروپا

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که قصد کار در قبرس داشته باشند، قبل از ورود به کشور به مجوز کار (همچنین ویزا) نیاز دارند. وزارت کار برای صدور اجازه کار باید اطمینان حاصل کند که هیچ شهروندی از قبرس و یا اتحادیه اروپا برای آن موقعیت شغلی در دسترس نیست.

دو دسته مجوز وجود دارد: اجرایی و غیر اجرایی. مجوز اجرایی به مدیران یا شرکای شرکت های ثبت شده در اداره ثبت شرکت در قبرس، و همچنین مدیران دپارتمان شرکت های بین المللی دارای دفاتر در قبرس تعلق می گیرد. مجوز غیر اجرایی به سایر کارکنان مدیریتی، حرفه ای، اداری، فنی و دفتری تعلق می گیرد.

مجوز کار، پس از صدور، معمولاً به مدت سه ماه و یا یک سال معتبر است.

دسته بندی های کلی اشتغال مهاجران

صدور اجازه ورود و مجوز کار

درخواست صدور اجازه ورود و مجوز کار در اشتغال عمومی توسط کارفرما به بخش مربوطه در اداره ثبت مهاجرت ارائه می شود، به شرطی که خود اتباع خارجی در خارج از کشور باشند. قرارداد کار مهر شده توسط بخش کارگزینی وزارت کار و بیمه اجتماعی باید همراه درخواست ارائه شود. وزارت مذکور صلاحیت دارد که پس از بررسی و حصول اطمینان از این که برای آن حرفه یا شغل خاص هیچ شهروند قبرسی واجد شرایطی در دسترس نیست، شغل مورد نظر را در اختیار مهاجران قرار دهد. درخواست ها به اداره ثبت و وزارت مهاجرت ارسال می شود و پس از بررسی و مشخص شدن این که هیچ مانعی برای ورود آنها به قبرس نیست، اجازه ورود و مجوز کار مربوطه صادر می شود.

مدارک مورد نیاز:

 • فرم درخواست ۵۸ و M.64
 • کپی از گذرنامه
 • گواهی عدم سابقه کیفری
 • گواهی پزشکی
 • حساب بانکی با موجودی ۲۰۰ تا ۵۰۰ پوند قبرس، بسته به کشور مبدأ، برای پوشش هزینه های بازگشت به کشور که به مدت شش ماه پس از پایان قرارداد کاری معتبر است.
 • قرارداد کاری مهر شده توسط وزارت کار و بیمه اجتماعی و مهر ثبت درآمد.
 • هزینه ارائه درخواست به میزان ۲۰ پوند قبرس

 

تمدید مجوز کار و اقامت

برای تمدید موقت مجوز کار و اقامت اشخاص خارجی، باید درخواست خود را در فرم M.61 به اداره مهاجرت ارائه دهند و هزینه آن ۲۰ پوند قبرس است. اتباع خارجی باید قبل از ارائه درخواست در اداره مهاجرت ثبت نام کنند. برای این ثبت نام گذرنامه شخص خارجی، سه قطعه عکس و هزینه ۲۰ پوند قبرس لازم است.

در پایان موسسه حقوقی ملک پور مورد وثوق ترین موسسه حقوقی در خاورمیانه دارای جامع ترین اطلاعات و دانش ها در امر حقوق بین الملل و انواع مهاجرت از جمله مهاجرت کاری و مهاجرت کاری به قبرس و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار قبرسمی باشد ، لذا شما عزیزان اگر در رابطه با مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار قبرس دارای هر گونه سوال وابهامی می باشید همواره می توانید با تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در سراسر ایران تماس حاصل نموده و از طریق کارشناسان و وکلای رسمی این موسسه به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

 

نگارنده: سمیرا یاوری

Rating: 4
2 پاسخ
 1. عباس غلامی گفته:

  درود عباس غلامی هستم 30 ساله متاهل دارای یک فرزند
  دارای مدرک فوق دیپلم رشته جوشکاری و 1700 ساعت اموزش فنی حرفه ای 9 سال بیمه مرتبط با شغل و تجربه کافی در تمامی فرایندهای جوشکاری جویای کار در قبرس میباشم ممنون

  Rating: 4
  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.