شرایط کار ضمن تحصیل در اسلواکی

شرایط کار ضمن تحصیل در اسلواکی

شرایط کار ضمن تحصیل در اسلواکی در هنگام مهاجرت به اسلواکی 2018 پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت اسلواکی 2018 به چه نحوی است ؟ یکی از مواردی که در خصوص مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و یا تحصیل در اسلواکی و پس از اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی و یا شرایط کار دانشجویی در اسلواکی مطرح می شود شرایط کار ضمن تحصیل در اسلواکی و سوالاتی در خصوص مراحل لازم برای شرایط کار ضمن تحصیل در اسلواکی می باشد که مشاورین موسسه حقوقی ملک پور با نگارش این مقاله سعی در پاسخ دادن به سوالات شما عزیزان در زمینه شرایط کار ضمن تحصیل در اسلواکی را خواهند داشت.

از آنجا که اسلواکی یکی از کشورهای مرفه اروپایی می باشد متقاضیان زیادی جهت مهاجرت به این کشور دارد لذا باید دید آیا میتوان در هنگام تحصیل در اسلواکی اقدام به کار نمود و شرایط کار ضمن تحصیل در اسلواکی  چیست ؟ .

محصلین در اسلواکی چقدر مجاز به انجام کار می باشند:

دانشجویان بین المللی می توانند  ۲۴۰ روز نیم وقت در طول سال بدون نیاز به مجوز آژانسهای استخدام و مقامات قضایی مشغول به کار شوند و لیکن در خصوص کار بیشتر از این مدت نیاز به اجازه رسمی از آژانس های رسمی است و ضمنا این دانشجویان نمی توانند خود اشتغالی و یا کار آزاد داشته باشند . البته قابل ذکر است که برای یافتن همین مقدار ساعت کاری نیز در شهرهایی که نرخ بیکاری بالا است ؛ شانس بسیار کمی وجود دارد.

البته در خصوص انجام کار دانشجویی به عنوان دستیار علمی تا زمانی که به تحصیلات فرد و زمان مورد نیاز وی برای تحصیل صدمه ای وارد نشود فرد می تواند برای مدت نامحدود در زمان خود به این کار مشغول شود و این را مدنظر داشته باشید که در صورت کار به عنوان دستیار علمی نیز باید اداره کار را در جریان قراردهید.

دانش آموزانی که در دوره های زبان و یا کالج مقدماتی شرکت می کنند ؛ برای دریافت کار شرایط بسیار سخت تری را دارند و تنها می توانند با اجازه وزارت کار و توسط آژانس کاریابی استخدام شده و فقط در وقتهای آزاد مشغول به کار باشند.

کار برای دانش آموز به صورت منظم در نظر گرفته نمی شود و یک دانش آموز نمی تواند به مانند یک کارمند مشغول به کار شود و تنها مجاز به کار در طول ترم به اندازه ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته می باشد.

تنها استثنای موجود در کار دانشجو فقط زمانی است که به عنوان بخشی از فرصت مطالعاتی خود مشغول به کار می شود.

اگر دانشجو قصد انجام فعالیت های آموزشی و علمی مستمر به عنوان یک کارمند آموزشی یا دانشگاهی در یک دانشگاه را داشته باشد  و یا به عنوان یک کارمند علمی، کارکنان پژوهش و یا به عنوان یک کارمند توسعه در فعالیت های پژوهشی فعالیت نماید ؛ می تواند صرفا با یک تایید مبنی بر اینکه نیاز است دانشجو این موقعیت شغل را دریافت کند؛ مجوز کار به وی اعطا می شود و این تایید نیازی به ارزیابی وضعیت بازار کار و افراد بیکار موجود قبل از متقاضی را ندارد. در خصوص کارهای پاره وقت دانشجویان نیز به همین صورت مجوز کار صادر می گردد.

با این حال با توجه به اینکه آموزش دانش آموزان در اسلواکی امری بسیار مهم است ؛ این کشور تلاش بسیاری نموده که در راستای تسهیل شرایط زندگی دانش آموزان و دانشجویان شرایط مالی متعددی را برای آنها در نظر بگیرد و به انحاء مختلف و با حمایتهای مالی متعدد از دانش آموزان نیاز آنها را به داشتن شغل برطرف نماید تا دانش آموزان فقط در مسیر رشد حرکت نمایند که در ذیل توضیحاتی ارائه می گردد:

بودجه آموزش و پرورش اسلواکی:

از آنجا که دانشجویان امکان کار تمام وقت  ندارند و این امر ممکن است باعث بروز مشکلات مالی برای داشنجو شده و وی را از ادامه تحصیل باز دارد لذا آموزش و پرورش اسلواکی بودجه ای برای حمایت به طرق مختلف از دانشجویان خود در تمام مقاطع دارد . در واقع این بودجه به نوعی کمک برای دانش آموزان در مسیر تحصیل بوده  تا دانش آموزان نیازی به کار نداشته باشند و به راحتی به تحصیل خود ادامه بدهند. این روش توسط دولت از طریق هر دو سازمان خصوصی و دولتی و یا از طریق روشهای شخصی مانند شغل پاره وقت  و برای اهداف طولانی مدت و کوتاه مدت ارائه می شود.

همچنین روش دانشکده های مختلف در تقسیم بودجه با یکدیگر متفاوت است که احتمال دارد بسته به هر دوره تغییر کند. این فرآیند شامل کمک هزینه تحصیلی و کمکهای مالی بسیار و رقابتی است و لازم است دانش آموزان قبل از رفتن به سمت کالج علاوه بر اطمینان از تکمیل تمامی مدارک خود برای دریافت کمک های مالی آموزش و پرورش با مشورت پدر و مادر و قیم خود و مشاور مطلع نسبت به انتخاب کالج درست اقدام نمایند.

انواع وجوه آموزشی که در دسترس هستند چیست؟

در زیر فهرستی از روش های مختلف ارائه بودجه آموزش و پرورش به دانش آموزان تشریح می گردد:

 

 • حمایت
 • بورس تحصیلی
 • وام آموزش و پرورش
 • کار پاره وقت جابز

حمایت

حمایت مالی بطور مستقل مختص دانش آموزانی است که به دلیل بحران مالی نمی توانند آموزش خود را انجام بدهند. سازمان های آموزش و پرورش با قدرت بخشیدن به دانش آموز و حمایت از آنها در زمان بحران های مالی در واقع اهداکنندگان قدرت به این دانش آموزان برای طی مدارج علمی می شوند که دانش آموز می تواند ؛ حمایت مالی پایدار برای آموزش خود را تا سطح اولیه، ثانویه، بالا و حتی دانشگاه دریافت کند. یکی از اولین سازمان های خیریه؛ سازمان حمایت مالی کودکان بین المللی است که در سال ۱۹۳۶ تاسیس شد.

البته کار های موسسه های  خیریه بسیار با یکدیگر متفاوت است؛ به عنوان مثال برخی از این موسسات از طریق توسعه برنامه کار رویکردی کاملا فردی دارند اما در حالی که برخی این بودجه را بصورت مسقیم به خود شخص پرداخت می نمایند . در بسیاری از موارد، دانش آموزان از برنامه های توسعه اجتماعی مدارس مانند : برنامه های بهداشتی ، هزینه رایگان لباس ، غذای رایگان، فروشگاه پزشکی و غیره بهره مند می شوند. این سازمانها برای اینکه فردی دارای معیارهای واجد شرایط دریافت کمک باشد شرایطی را در نظر گرفته اند که از جمله این شرایط عبارتند از:

 • یتیم بودن
 • تعلق داشتن به یک خانواده کم درآمد
 • داشتن علاقه به تحصیل و پیشرفت

پس، هدف اصلی از سازمان های حمایت مالی برای حمایت از کودک و خانواده به منظور شکستن چرخه فقر و کمک به آنها در طول زندگیشان می باشد و این هدف موجب می شود تا همه کودکان فارغ از مذهب، نژاد، طبقه، پس زمینه قومی و جنسی مورد حمایت قرار بگیرند.

بورس های تحصیلی:

بورس های تحصیلی نیز یکی از کمک های مالی که برای آموزش و پرورش به دانش آموزان تعلق می گیرد . یکی از تفاوت های عمده بین بورس های تحصیلی و انواع دیگر کمک های مالی این است  که  لزوما نیاز به بازپرداخت  ندارد و از این رو بسیاری از انواع بورسهای تحصیلی بر اساس شایستگی به دانش آموزان و بر اساس توانمندی های علمی و ورزشی و فرهنگی و … تعلق می گیرد مثلا در بورسیه تحصیلی آکادمیک دانش آموزان باید موفق به کسب نمرات بالا شوند و در چنین حالتی، بورس های تحصیلی به طور مستقیم به دانش آموزان پرداخت می شود.

دانشجویان خارجی نیز می توانند شرایط دریافت بورسیه را در زمان درخواست پذیرش به دانشگاهها بررسی نمایند و بورسیه های مختلفی هم هستند که به دانشجویانی با شرایط اجتماعی خاص و معمولا به جنسیت، مذهب، نژاد خاص تعلق دارند اعطا می شود ؛ یکی از این بورس های تحصیلی مانند؛ برنامه محقق هزاره گیتس است که کمک هزینه تحصیلی را برای دانش آموزانی از  سرخپوستان آمریکا، آمریکایی های آفریقایی تبار، آسیایی جزایر اقیانوس آرام، آمریکا و دسته لاتین فراهم می کند.

وام آموزش و پرورش:

دانش آموزان می توانند علاوه بر موارد فوق وام قابل باز پرداخت از آموزش و پرورش خود دریافت نمایند که این وام شامل  هزینه کتاب، شهریه و هزینه های زندگی است . وام های دانشجویی از وام عادی متفاوت هستند زیرا روش بازپرداخت آنها آسان و معمولا با نرخ سود کم می باشد.

به منظور دریافت وام آموزش و پرورش ، دانش آموزان باید به بانک ها و سازمان های مختلف که این وام ها را ارائه می دهند مراجعه نمایند که چرخه بازپرداخت، مدارک مورد نیاز و هر چیز دیگری مربوط به وام آموزش و پرورش بسیار واضح و روشن تشریح شده است. پس از دریافت وام ، بازپرداخت وام نگرانی عمده ای از دانش آموزان خواهد بود که البته در این خصوص راههای بسیار زیادی از گزینه های باز پرداخت آسان در اختیار دانش آموزان است و حتی دربرخی موارد ممکن است بازپرداخت وام کاملا لغو شود و این لغو تنها در صورت بروز حالات شدید مانند از کار افتادگی کل و یا دائمی است . علاوه بر این، بازپرداخت وام آموزش و پرورش می تواند طور موقت در مواردی مانند بحران مالی و غیره به تعویق بیوفتد.

نکاتی در خصوص دریافت وام برای دانش آموزان:

 

 • کمک هزینه ها و هر یک از آنها دارای شرایط مختلف هستند .
 • علاوه بر این، معیارهای واجد شرایط بودن، قوانین، تاریخ، فرم ها و روش های این نرم افزار با توجه به سازمان های مختلف متفاوت است .
 • قبل از استفاده ، دانش آموزان باید واجد شرایط بودن را از طریق معیارهای مختلف محاسبه و پس از آن به صورت مناسب در نرم افزار پر کنند .

کار پاره وقت جابز :

پاره وقت جابز یکی دیگر از کمک های مالی به دانش آموزان است که این کمک به صورت اشتغال دانش آموزان به کار می باشد که آنها می توانند به صورت پاره وقت و یا برای چند ساعت کار کنند. ساعات کار کمتر از ۳۰ تا ۳۵ ساعت در هفته می باشد و در نتیجه دانش آموزان زمان کافی برای تمرکز بر روی مطالعات خود دارند. هر منطقه دارای انواع مختلف فرصت ها و مشاغل موجود به دانش آموزان می باشد . به منظور اینکه دانش آموزان کار مناسب با خود را پیدا کنند لازم است اقدام به بررسی مشاغلی کنند که با توجه به نیاز و زمان کم آنها قابل اجرا باشد.

دانش آموزان می توانند به صورت پاره وقت برای حمایت از آموزش و پرورش خود و دیگر نیازهای مالی کار کنند. کار نه تنها برای حمایت مالی از دانش آموزان می باشد بلکه آنها را در معرض یک تجربه از جهان عملی قرار می دهد. در واقع، بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها کارآموزی به دانش آموزان را به عنوان بخشی از برنامه های خود قرار می دهند و دانشجویان می توانند به راحتی از طریق کار آموزی کسب در آمد نموده و به مطالعات خود نیز در آرامش ادامه بدهند.

نکاتی برای دانش آموزان برای یافتن کار مناسب:

 

 • دانش آموزان می توانند برای فرصت های شغلی پاره وقت در محل کالج خود جستجو نمایند.
 • گزینه هایی از کار برای دانش آموزان مانند کار کردن در کافه تریا، کتابخانه،کار در قسمتی از بخش های اداری می باشند .
 • علاوه بر این، همچنین می توانید برای شغل در اطراف کالج و یا محل اقامت خود مراجعه کنند تا در زمان مراجعه به محل کار و بازگشت برای تحصیل صرفه جویی نمایند .
 • دانش آموزان می توانند در خارج از ساختمان کالج خود مشغول به کار های چون کار در یک پارک تفریحی، فروشگاه مواد غذایی، بازار، نمایشگاه ها، رستوران ها، پمپ های سوخت و یا حتی انجام کارهایی از یک خانه و غیره بپردازند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط کار ضمن تحصیل در اسلواکی و سنجیدن شرایط خود برای  اقدام به مهاجرت به اسلواکی با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و اطلاعات لازم و مربوطه را کسب نمایید. چرا که تخصص موسسه حقوقی ملک پور در زمینه امور مهاجرتی از قبیل تحصیل در کشورهای دیگر، کار، سرمایه گذاری و کارآفرینی و سایر مطالب مرتبط به مباحث حقوق بین المللی می باشد و شما می توانید طی تماس تلفنی با مشاورین و وکلای  موسسه حقوقی ملک پور و موسسه MIE اتریش اطلاعات لازم را کسب کنید و همچنین برای مهاجرت به اسلواکی از جمله مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و یا شرایط تحصیل در اسلواکی و یا هزینه تحصیل و  زتدگی در کشور اسلواکی و در نهایت شرایط اخذ اقامت اسلواکی با موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار این موسسه در سراسر دنیا و یا در شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان دریافت نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.