شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج، شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج 2018 ، مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای نامزدی ،اخذ ویزای ازدواج ونامزدی در آمریکا، ازدواج همجنس گرایان در آمریکا و شرایط اخذ اقامت آمریکا 2018 را در این مقاله جهت شما عزیزان به نگارش درآورده ایم .

راه های اخذ اقامت در امریکا از طریق ازدواج چیست؟ مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای نامزدی چگونه است؟

شرایط اخذ ویزای نامزدی وازدواج آمریکا چیست؟

امروزه افراد بسیار زیادی هستند که قصد زندگی مشترک با افرادی در کشورهای دیگر دارند. راه های زیادی برای مهاجرت وجود دارد یکی از این طرق ازدواج با تبعه خارجیست. دراکثر کشورهای جهان به زن یا مردی که با تبعه کشور دیگری ازدواج میکند تابعیت یا اقامت اعطا می شود.در این مقاله میخواهیم بدانیم که نحوه اخذ ویزای آمریکا از راه ازدواج چگونه است وچگونه می توان برای تابعیت یا اقامت آمریکا از راه ازدواج اقدام نمود. وهمچنین موسسه حقوقی ملک پور با بهره گیری از مشاورین ووکلای مجرب آماده پاسخگویی به سوالات شما پیرامون ویزای نامزدی وازدواج آمریکا می باشد.

افراد زیادی وجود دارند که مشتاق به ازدواج با تبعه های آمریکایی هستند کسانی که میخواهند بایک تبعه آمریکایی ازدواج کنند باید به نکاتی توجه داشته باشند که در ذیل مورد بررسی قرارمیگیرند.

-وضعیت حقوقی: در این مرحله وضعیت حقوقی شخصی که باهمسرش به ایالت متحده آمریکامیآیند بررسی میشود. مدت زمان پروسه گرفتن ویزای مهاجرت  بعداز ازدواج با شهروند امریکا کوتاه است به طور نمونه حدود ۸تا ۱۲ ماه طول میکشد.

برای ازدواج بایک شهروند آمریکایی چندین گزینه وجود دارد:

-افرادی که قصداخذ اقامت ویا تابعیت در آمریکارا دارند میتوانند از طریق ویزاهایk1و ویزایk3اقدام نمایند.

-روش دیگری که برای اخذاقامت وتابعیت امریکا وجود دارد این است کهفرد باکسی که اقامت دائم آمریکا را دارد ازدواج کند.ویزای

همسر او در دسته F2A قرارمی گیرد که بسیار محدود است وسالیانه صادر میشود.

به طور کلی اخذ ویزای نامزدی آمریکا ۶ماه تا ۹ماه وویزای ازدواج ۱سال طول میکشد.چنانچه فرد آمریکایی برای ویزای  H1 یا

ویزای L1 ویا ویزای F1 اقدام کند همسرش نیز میتواند بلافاصله با ویزای همراه از جمله ویزای H4، ویزایL2 یا ویزای F2 اقدام

نماید

با این حال باید در نظر داشت که این ویزای غیر مهاجرتی برای زمانمحدودی صادر میشوند مگر اینکه دارنده ویزای اولیه برای گرفتن گرین کارت اقدام نماید.

دومین نکته ای که مورد توجه قرار میگیرداینست که برخی ازاسنادومدارک مانند کارت امنیت اجتماعی،گواهینامه رانندگی مدرکی که نشان دهنده درامد شهروند آمریکایی است وهمچنین دوره مالیات اومورد بررسی قرارمیگیرد. وچنانچه فرد برای گرفتن ویزایK1 خود را مجرد نشان دهد درصورتی که متاهل است این کار غیر قانونی میباشد وممکن است حتی بعد از ۱۰تا۲۰سوال دستگیر شود وچنانچه فرد شهروند ایالت متحده آمریکانیزباشد شهروندی وی باطل خواهد شد. نکته ای که قابل توجه است این است که شخصی که از طریق گرین کارتبرای نامزدی می کند میتواند حتی پس از ازدواج ازتصمیم خود صرف نظر نماید.که در این صورت تمامی آثار اقامتی طرف مقابل از بین خواهد رفت.وشخص آمریکایی میتواند تنهایی بدون اینکه همسر او در آمریکا باشد در خواست طلاق نماید برخلاف کشورهای دیگر در کشور امریکا در خواست طلاق نیازمند دلیل محکمی نمی باشد گرفتن ویزای ازدوا ج  با فرد آمریکایی که قبلا ازدوا ج کرده وحالا مطلقه است  بسیاردشوارتر از کسی است که تاحالا ازدواج نکرده است.

همچنین باید عکس ومدارکی  از ازدواج قبلی شخص امریکایی برای اثبات واقعی بودن  ازدواج قبلی وجود داشته باشد. ایالت متحده آمریکا  قانون چند همسری را که در برخی از کشورها  برای افرادی با دین خاص وجود دارد را نپذیرفته است بنابراین فرد مجاز به ازدواج با بیش از  یک نفر نمی باشد وفقط برای یک نفر میتواند درخواست گرین کارت نماید. اگر ازدواج فقط برای گرفتن گرین کارت باشد تقلب محسوب میشودودارای مجازات تا ۲۵۰ هزار دلار جریمه وتا۵ سال حبس میباشد. برای اینکه گرین کارت تایید شود باید ارتباط مدوام باهمسر اثبات شود مانند:ارسال کارت پستال، واریز پول و…. ازدواج های نامناسب بین ۲همسر ازنظر تحصیلات،وضعیت مالی،وضعیت فیزیکی،زبان،سن،نژاد،مذهب ممکن است برای گرفتن گرین کارت  مشکل ایجاد نماید .

ویزای مهاجرت برای همسر یا نامزد شهروند آمریکایی:

اشخاصی که میخواهند از طریق ازدواج وارد کشور امریکا شوند دوراه برای این کار وجود دارد.

ویزای مهاجرتی برای همسر (ir1 or cr1)

ویزای غیر مهاجرتی برای همسر(k3)

باید به این نکته توجه داشت  کهویزای غیر مهاجرتی برای همسر کسی که با یک شهروندامریکایی ازدواج کرده باید ثبت شده و ویزادرکشوری که در آن ازدواج صورت گرفته صادر شود.

نامزد:در ویزای نامزدی اشخاص می توانند با در خواست این ویزا در یک مدت مشخص برای آشنایی با شخصی که شهر وند آمریکاست به آمریکا برود که این نوع ویزا  ویزای K1 نام دارد که معمولا پروسه آن حدود ۶ تا ۹ ماه طول می کشد.

 

شرایط اخذ ویزای نامزدی امریکا

 

۱-  متقاضی ویزا باید قصد ازدواج با یک شهروند آمریکا را داشته باشد.

 

۲-دوطرف از لحاظ قانونی مشکلی برای ازدواج کردن نداشته باشند

 

۳-شخصی که فاقد ملیت آمریکاست باید به قصد ازدواج وارد خاک آمریکا شود وباید ظرف ۹۰ روزاین ازدواج صورت گیرد

 

۴-دونفری که قصد ازدواج دارند باید در ۲سال گذشته همدیگر را حضورا”وشخصا” ملاقات کرده باشند.

 

هموطنان عزیزمی توانند  برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه فرمایند. موسسه حقوقی ملک پور بابهره گیری از وکلا ومشاوران مجرب برای دادن اطلاعات بیشتر در زمینه ازدواج در آمریکا آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند. درمجموع میتوان گفت: ازدواج یکی از راه های اخذ تابعیت و اقامت در آمریکا ست که باتوجه به شرایط ویزاهای متفاوتی صادرمیشودکه به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود ویزای ازدواج و ویزای نامزدی که هرکدام انواع وشرایط متفاوتیدارند.شرط اصلی در گرفتن ویزای ازدواج این است که یک طرف یا گرین کارت آمریکا راداراباشد ویا تبعه ایالت متحده آمریکا باشد.

موسسه حقوقی ملک پور معتبرترین موسسه حقوقی در خاورمیانه در زمینه ی انواع روش های مهاجرتی از جمله ازدواج در آمریکا از طریق وکلای رسمی و مشاورین مجرب و مسلط در زمینه ی امور حقوق بین الملل در تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور ، آماده ی هرگونه مشاوره و کمک به شما عزیزان خواهد بود .

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با دفتر مرکزی وین تماس حاصل نموده و مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   اگر همسر شما ساکن آمریکاس باید با ارائه مدارک ازدواج درخواست ویزای الحاق خانواده دهید.

   پاسخ
 1. فرهاد گفته:

  سلام. من سالهاست با خانمی دوست هستم که اخیرن توانست گرین کارت خود بگیرد، آیا می‌توان برای ویزای نامزدی اقدام کرد؟ اگر جواب مثبت است معمولن چقدر طول می‌کشد و ایشان چگونه باید اقدام کنند؟ سوال دیگر اینکه اگر من بتوانم با ویزای نامزدی وارد آمریکا بشوم آیا می‌توانم درخواست پناهندگی بدهم؟ با فرض اینکه کیس پناهندگی داشته باشم. ممنون از لطفتان

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اینکه بتوانید ویزای نامزدی دریافت کنید، نامزد شما باید شهروند کشور آمریکا باشد و از طریق گرین کارت امکان پذیر نمی باشد. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در امر پناهندگی ارائه نمی دهد و به دلیل غیرقانونی بودن و خطرات جبران ناپذیر این مسیر را به هیچ عنوان توصیه نمی کند.

   پاسخ
 2. شهره گفته:

  سلام ، من دختری هستم 30 ساله ک با آقایی ک شهروند آمریکا هستن و گرین کارت دارن قصد ازدواج داریم و ب مدت 7 ماهه ک باهم در ارتباط هستیم، و ایشان 18 سال از من بزرگتر است و شهریور امسال برای ملاقاتم میاد ایران، خواستم بدونم با توجه ب شرایط کنونی آمریکا آیا اخذ ویزا برای من امکان پذیر هست؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. بزرگوار پرونده شما نیاز به اخذ وکیل متخصص در این امر داشته و اینگونه پرونده ها می بایست با راهنمایی شخص اقای ملک پور مشاوره گردد تا شرایط شما به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. Anahita گفته:

  سلام و عرض ادب
  بنده قصد ازدواج با مردی امریکایی دارم که قصد داریم تابستان امسال همدیگر رو ملاقات کنیم.(من مقیم ایران هستم)
  سوال من اینه:
  1.آیا ایشان حتما باید به دین اسلام وارد بشن؟ برای ثبت قانونی ازدواج ما، تغییر دین باید در ایران صورت بگیره یا می تونه در آمریکا هم ثبت بشه؟
  2.ازدواج “باید” در چه کشوری انجام بگیرد؟
  3.انجام مراحل ویزای مهاجرتواز چه زمانی آغاز و به چه شکلی انجام میشه؟
  سپاسگزارم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب جهت اطلاع از قوانین ازدواج میتوانید با دفتر وین تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. سامان گفته:

  با سلام، در حال حاضر چند ماه ميشه كه با يه دختر امريكايى اشنا شدم، قصد داريم كه همديگرو ببينيم، و پس از اون براى ويزا اقدام كنيم، خواستم ببينيم با ويزا نامزدى ميشه من وارد شم به امريكا و اونجا ازدواج كنيم؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 5. mie editor2 گفته:

  سلام قصد ازدواج با اقایی رو دارم که شهروند امریکاست و موقعیت اجتماعی خوبی دارن.زمان آشنایی ما کمتر از ۶ ماه هست بهترین و سریعترین روش برای اخذ ویزا چیست لطفا راهنمایی فرمایید

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. در خصوص اقدام برای ازدواج باید شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد. در صورت اثبات ازدواج شما امکان اخذ ویزا وجود دارد. پیشنهاد می کنیم در این خصوص با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 6. مشاور حقوقی گفته:

  سلام وقت بخیر سوالی داشتم آیا در حال حاضر با توجه به شرایط امریکا ، آیا شخصی که گرین کارت امریکا دارد میتواند همسری که تازه اختیار کرده را به امریکا ببرد و ویزا بگیرد ؟ با تشکر

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   در صورت که شما گرین کارت داشته باشید طبق قوانین میتوانید اقدام نمایید ولی این پروسه بین ۳ تا ۵ سال زمان بر خواهد بود . بهتر است با دفتر مرکزی تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شرایط و مراحل اقدام را برای شما شرح دهیم . با تشکر

   پاسخ