شرایط تحصیل در اتریش و بررسی آن

شرایط تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، هزینه های تحصیل در اتریش و قوانین اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل در این کشور و کسب بورسیه تحصیلی کشور اتریش را در این مقاله بررسی خواهیم کرد. اتریش به علت رایگان بودن تحصیل در این کشور و امکان اخذ بورسیه تحصیلی یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی به شمار می آید. در سال های اخیر مهاجران بسیاری از طریق شرایط تحصیل در اتریش که توسط دولت این کشور ارائه شده به اتریش مهاجرت کرده اند و افراد زیادی نیز در فکر اقدام به آن هستند. به همین علت تصمیم گرفتیم برای پاسخگویی به سوالات شما در زمینه شرایط تحصیل در اتریش این مقاله را تهیه کنیم و این شرایط را مورد تحلیل و بررسی بیشتر قرار دهیم. امیدواریم بتوانیم با این مقاله که توسط کارشناسان خبره موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده آگاهی های شما را در رابطه با شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش افزایش دهیم تا اگر شما هم قصد مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش را دارید با آگاهی و اطلاعات کافی اقدام نمایید. شما می توانید از طریق تماس با موسسه از خدمات مشاوره رایگان بهره برید.

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

شرایط تحصیل در اتریش 1 شرایط تحصیل در اتریش

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

شرایط تحصیل در اتریش به طور عمومی

جمهوری اتریش کشوری است واقع در اروپای مرکزی که از شمال با آلمان و جمهوری چک، از جنوب با ایتالیا و اسلونی همسایه است. اتریش 9 استان دارد و پایتخت آن وین است. کشور اتریش 9 میلیون نفر جمعیت دارد. دین اکثریت مردم اتریش مسیحیت است اما مسلمان نیز در بین آن ها پیدا می شود. نوع حکومت اتریش جمهوری پارلمانی فدرال است و زبان آلمانی زبان رسمی این کشور می باشد. در سال 2015 کشور اتریش در رتبه چهاردهم ثروتمندترین کشورهای جهان قرار داشت. همچنین پایتخت این کشور یعنی وین تاکنون چندین بار به عنوان بهترین کشور برای زندگی در جهان شناخته شده است. از لحاظ تحصیلی کشور اتریش یکی ازکشورهایی است که دانشگاه های با رنک بالای بین المللی را در خود جای داده است و این موضوع باعث شده سالانه افراد زیادی تصمیم به مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش داشته باشند به همین علت قصد داریم در این مقاله شرایط تحصیل در اتریش را برای شما شرح دهیم.

اقامت اتریش از طریق دوره زبان شرایط تحصیل در اتریش

در این ویدئو خواهید آموخت:

آیا امکان تحصیل رایگان در اتریش با مدرک دانشگاه آزاد نیز وجود دارد. 

شرایط دریافت ویزای همراه دانشجویی در اتریش چیست.

با سمینار اپلای و ویزای تحصیلی اتریش بیشتر آشنا شوید.

چگونه بدون نیاز به وکیل اپلای کنید.

فایل صوتی این ویدئو

audio شرایط تحصیل در اتریش

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در آلمان

video شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش در مدارس

به طور کلی مدارس در اتریش به 2 شکل دولتی و خصوصی هستند و تعداد مدارس دولتی بیشتر از مدارس خصوصی هست، بطوریکه مدارس خصوصی کمتر از 10 درصد کل مدارس کشور اتریش را تشکیل می دهند. اکثر مدارس خصوصی اتریش مدارسی هستند که دروس مذهبی را تدریس می کنند و طبق سیستمی خاص دروس را ارائه می دهند. مدارس خصوصی کشور اتریش از دانش آموزان شهریه تحصیلی می گیرند اما مدارس دولتی علی رغم کیفیت بالایی که نسبت به مدارس کشورهای اروپایی دارند شهریه تحصیلی نمیگیرند و کاملا رایگان می باشند.

از شرایط تحصیل در اتریش در مدارس، گذراندن دوره تحصیلی 9 ساله است. گذراندن این دوره که از سن 6 تا 15 سالگی دانش آموزان است اجباری بوده و شامل 4 سال تحصیل در دوره ابتدایی و 3 سال در مقطع متوسطه می باشد که در جدول زیر اطلاعات تحصیل در مدارس اتریش را مشاهده می کنید.

اسم به آلمانی مقطع تحصیلی شماره کلاس
Volksschule مدارس ابتدایی کلاس اول تا چهارم
Neue mittelschule مدرسه متوسطه کلاس پنجم تا هشتم
Polytechinsche schule کلاس نهم
Berufsbildende hohre دبیرستان یا کالج فنی حرفه ای کلاس نهم تا دوازدهم
berufsschule مدرسه حرفه ای کلاس دهم تا سیزدهم

از انواع مدارس بین المللی می توان به مدرسه مدرسه بین المللی وین (AMADEUS)، مدرسه بین المللی St.gilgen و مدرسه بین المللی مسیحیت اشاره کرد.

شرایط تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی

برای قبولی در مقطع لیسانس در کشور اتریش در دانشگاه های رایگان شما باید در کنکور شرکت کرده و در دانشگاه های ایران قبول شوید. در صورت قبولی در دانشگاه های دولتی ایران شما می توانید درخواست پذیرش در دانشگاه های رایگان کشور اتریش را به سفارت این کشور تحویل دهید. دانشگاه های اتریش مدرک دانشگاه های دولتی را بیشتر از مدرک دانشگاه آزاد قبول دارند. دوره تحصیل در مقطع کارشناسی به مدت 4 سال به طول می انجامد. در طی این 4 سال دانشجو اجازه انجام کار نیمه وقت به مدت 10 ساعت در هفته را دارد تا بتواند با درآمد آن از هزینه های زندگی در کشور اتریش بکاهد. سفارت اتریش به دانشجویان بین المللی در مقطع لیسانس و با نامه پذیرش دانشگاه های اتریش به دانشجو و همراهان او ویزا می دهد. از شرایط تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی تسلط به زبان ملی کشور اتریش که آلمانی است، می باشد. از مدارکی که باید برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور اتریش ارائه کنید می توان به مدارک زیر اشاره کرد.

 • گواهی عدم منع تحصیل از کشور خود

 • ارائه دیپلم 12 ساله و ریز نمرات آن

 • مدرک زبان انگلیسی در صورتی که قصد شرکت در دانشگاه های بین المللی و انگلیسی زبان دارید.

دانشگاه های اتریش 1 شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

بطور کلی درخواست برای تحصیل در اتریش در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های کشور اتریش بیشتر از دیگر مقاطع تحصیلی است و در این مقطع فرد می تواند رشته اش را مرتبط با رشته ای که در مقطع کارشناسی خوانده است انتخاب کند و ادامه تحصیل دهد. مدت زمان تحصیل در این مقطع 2 سال می باشد و آغاز سال تحصیلی در کشور اتریش در ماه اکتبر یا ماه سپتامبر می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر باید به سایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید. ارائه مدارک زیر از شرایط تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد می باشد.

 • ارائه مدرک 12 ساله دیپلم

 • ارائه مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات

 • مدارک تحصیلی به همراه ترجمه

 • نامه عدم منع تحصیل در کشور خود (ارائه این نامه خیلی مهم است)

دانشجو مقطع کارشناسی ارشد در کشور اتریش می تواند در هفته تا 20 ساعت کار نیمه وقت کند تا بتواند بخشی از هزینه های زندگی در اتریش را جبران کند. در دانشگاه های اتریش دروس به زبان آلمانی و انگلیسی ارائه می شوند به همین علت آگاهی کافی از این زبان ها نیز لازم می باشد.

شرایط تحصیل در اتریش در مقطع دکتری

شرایط تحصیل در اتریش در مقطع دکتری همچون تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است به گونه ای که شما باید در کنکور قبول شوید اما علاوه بر این موضوع، برای تحصیل در مقطع دکتری شما باید در برخی رشته ها مثلا رشته های فنی حتما سوپروایزر یا به عبارتی استاد راهنما را از زمانی که در ایران هستید پیدا کرده و داشته باشید. البته در رشته هایی مثل رشته های انسانی این امکان هست که وقتی به اتریش آمدید تا یکسال فرصت دارید استاد راهنما یا سوپروایزر خود را پیدا کنید. دقت داشته باشید که اگر شما سوپروایزر خود را در اتریش پیدا کنید می توانید درآمد هم کسب کنید چون معمولا استاد های راهنما حدود هزار تا دو هزار یورو به دانشجویانشان می پردازند که این مبلغ کفاف زندگی دانشجویی آن ها را در کشور اتریش می دهد. مقطع دکتری بین 4 تا 5 سال طول می کشد و در این مدت فرد باید از لحاظ علمی و پژوهشی خود را ثابت نماید. از شرایط تحصیل در اتریش در مقطع دکتری ارائه مدارک زیر می باشد.

 • توصیه نامه از طرف اساتید
 • ارائه انگیزه نامه

  برگه این است که فرد در آن دلایل خود را برای انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظرش می نویسد و این برگه تاثیر زیادی در پذیرش او در دانشگاه دارد زیرا پذیرش اکثر دانشگاه ها به صورت غیرحضوری می باشد.

 • ارائه مقالات ISI و رزومه های پژوهشی
 • گواهی عدم منع تحصیل
 • برگه مدرک زبان

  مثلا سطح C1 یا C2 در زبان آلمانی

 • ارائه نمرات مقاطع پیشین و داشتن معدل بالا

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش 4 شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش به همراه بورسیه تحصیلی

در هر کشوری بورسیه های تحصیلی وجود دارند و در کشور اتریش نیز این بورسیه ها موجب تسهیل شرایط تحصیل در اتریش می گردند. به طور کلی کسب بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس سخت تر از مقاطع فوق لیسانس و دکتری است و اخذ بورسیه تحصیلی برای مقطع دکتری از مقطع فوق لیسانس نیز آسان تر است چون معمولا بورسیه ها برای مقطع دکتری ارائه می شوند. اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس مناسب کسانی است که معدل بسیار بالایی در بین هم دوره های تحصیلی خود داشته باشند. همچنین اگر متقاضی ثبت اختراع هم داشته باشد یک امتیاز مثبت برای او محسوب می شود. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم معمولا بورسیه های برای مقطع دکتری ارائه می شوند که متقاضیانی که قصد دارند برای تحصیل در مقطع دکتری به اتریش مهاجرت کنند می توانند برای این بورسیه های تحصیلی نیز اقدام نمایند. علاوه بر این نوع بورسیه های تحصیلی، بورسیه های دیگری نیز هست که برای متقاضیان با بهره هوشی بالا و معدل بسیار خوب، افراد با توان مالی پایین و متقاضیانی که ثبت اختراع داشته اند وجود دارند.

شرایط تحصیل در اتریش و هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

کشور اتریش از جمله ثروتمندترین کشورهای دنیا است اما هزینه های زندگی و مخارج آن نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مناسب تر است. در این قسمت از مقاله سعی داریم شما را با هزینه های تحصیل و زندگی در کشور اتریش که از شرایط تحصیل در اتریش می باشد آشنا کنیم.

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم تحصیل در اتریش به دو صورت دولتی و خصوصی می باشد. تحصیل در اتریش در دانشگاه های دولتی تقریبا رایگان است و شما باید در هر ترم تنها 400 الی 500 یورو تنها برای هزینه های ثبت نام و انجام کارهای دانشجویی اداری آن بپردازید اما تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش گران تر است. مثلا تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش به طور میانگین در هر سال یعنی برای 2 ترم 12 تا 14 هزار یورو می باشد. در ادامه جدولی از هزینه های معمول زندگی در اتریش به یورو برای شما قرار داده ایم.

کالا قیمت به یورو
بطری 1.5 لیتری آب 1.34
500 گرم نان 1.71
یک کیلو گرم برنج 1.27
12 عدد تخم مرغ 2.70
یک کیلوگرم گوشت گاو 14.65
یک کیلوگرم گوجه فرنگی 2.19
یک کیلوگرم موز 1.62
یک کیلوگرم پنیر 11.18
یک کیلوگرم پیاز 1.38
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 847.77
آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر 621.88

تحصیل در اتریش بدون محدودیت سنی 1 شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش و کار دانشجویی

قبلا هم به این موضوع اشاره کردیم که کار دانشجویی در اتریش یکی از راه هایی است که از این طریق دانشجو بتواند مخارج و هزینه های زندگی در کشور اتریش را کاهش دهد. به طور کلی دانشجویان بین المللی که اجازه اقامت قانونی و معتبر در اتریش را دارند می توانند به کار ضمن تحصیل در اتریش بپردازند اما دقت داشته باشید که طبق قوانین کار در کشور اتریش همه اتباع خارجی که قصد اشتغال در اتریش را دارند نیاز به مجوز کار دارند. طبق شرایط تحصیل در اتریش دانشجویان مقطع لیسانس به مدت 10 ساعت در هفته، دانشجویان مقطع فوق لیسانس به مدت 20 ساعت در هفته و دانشجویان مقطع دکتری اجازه 30 ساعت کار ضمن تحصیل در هفته در کشور اتریش را دارند. دقت داشته باشید که کار ضمن تحصیل با دوره کارآموزی که برای دانشجویان مقطع کارشناسی در اتریش وجود دارد یکسان نیست. 

از راه های یافتن شغل در کشور اتریش می توان به سامانه های اینترنتی زیر اشاره کرد.

 • سایت AMS
 • www.jobpilot.at
 • www.dermarkt.at

شرایط تحصیل در اتریش و بررسی ویزای همراه

یکی از شرایط تحصیل در اتریش بررسی ویزای همراه برای متقاضیان آن است. یکی از دغدغه های دانشجویان متاهلی که برای ادامه تحصیل به اتریش مهاجرت می کنند همراه داشتن خانواده خود در این کشور می باشد. پروسه اخذ ویزای همراه برای مهاجران تحصیلی به کشور اتریش به این صورت است که در مقطع لیسانس و فوق لیسانس، دانشجو باید وارد خاک کشور اتریش شده و به مدت 3 ماه در این کشور حضور داشته باشد و پس از این 3 ماه می تواند برای حضور خانواده خود به سفارت اتریش درخواست خود را ارائه نماید. اما درمقطع دکتری، دانشجویانی که قصد تحصیل در اتریش را دارند می توانند به همراه خانواده خود وارد اتریش شوند زیرا تحصیل در مقطع دکتری به منزله شغل و حرفه داشتن محسوب می شود، به همین علت فرد و خانواده اش می توانند همزمان با هم وارد خاک اتریش شوند. اما در مقطع لیسانس و فوق لیسانس این امکان وجود ندارد. از مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای همراه اتریش می توان به نامه بانکی نشان دهنده تمکن مالی فرد برای خود و خانواده اش و همچنین مدرک زبان آلمانی با نمره A2 یا نمره 5 آیلتس زبان انگلیسی برای همسر فرد متقاضی می باشد.

اخذ اقامت اتریش از طریق کار 3 شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش و معرفی دانشگاه های برتر اتریش

در قسمت های قبلی مقاله اشاره کردیم که اکثر دانشگاه های کشور اتریش رایگان و باکیفیت بالا هستند به گونه ای که بسیاری از دانشگاه های رنک بالای جهانی در این کشور وجود دارند به همین علت افراد زیادی قصد تحصیل در این دانشگاه ها را دارند. همچنین مدارک معتبر دانشگاه های اتریش در سرتاسر جهان اعتبار دارد و یافتن شغل با این مدارک بسیار آسان است. در این قست از مقاله برای شما چند دانشگاه معتبر اتریش در سطح بین المللی و رنک های جهانی آن ها را با هم بررسی می کنیم. درجدول زیر شما شاهد این دانشگاه ها و رنک های آنان هستید.

نام دانشگاه نام شهر رتبه کشوری رتبه بین المللی
دانشگاه ملی وین وین 1 115
دانشگاه پلی تکنیک وین وین 2 507
دانشگاه اینسبورگ اینسبورگ 3 549
دانشگاه صنعتی گراز گراز 4 576
دانشگاه گراس گراس 5 791
دانشگاه اقتصاد و تجارت وین وین 6 871
دانشگاه یوهانس کپلر لینز لینز 7 922
دانشگاه منابع طبیعی و علوم زندگی وین 8 1443
دانشگاه کلاگنفورت کلانگفورت 9 1450
دانشگاه علوم پزشکی وین وین 10 1481

شرایط تحصیل در اتریش و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اتریش

متقاضیان زیادی برای اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های کشور اتریش وجود دارند. به طورکلی پذیرش در دانشگاه های کشور اتریش براساس تاریخ ثبت نام در دانشگاه و ارائه درخواست شما به آن انجام می شود، به همین علت شخص متقاضی باید در تاریخ معلوم مدارک خواسته شده را به دانشگاه مورد نظر و سفارت کشور اتریش ارائه دهد. مدارک ارائه شده باید ترجمه نیز شده باشند و از آن جا که برخی از مدارک ترجمه شده تاریخ اعتبار محدود دارند افراد باید به تاریخ ارائه مدارک و تاریخ اعتبار آن ها توجه زیادی نمایند. از شرایط تحصیل در اتریش، ارائه مدارک ویزای تحصیلی اتریش به شرح زیر می باشد.

 • شناسنامه شخص متقاضی

 • پاسپورت متقاضی و در صورت وجود همراه، ارائه پاسپورت همراهان

 • ارائه سند ازدواج فرد یا طلاق وی

 • اگر فرد دانشجو می باشد باید برگه اشتغال به تحصیل بگیرد.

 • ارائه کردن نامه عدم منع تحصیل در کشور فرد

 • ارائه کردن مدارک تحصیلی مقاطع پیشین همچون دوره تحصیلی دبیرستان، دیپلم، مدرک پیش دانشگاهی و بقیه مدارک تحصیلی دانشگاه ها. این مدارک باید برای تمامی مقاطع تحصیلی در اتریش حتی دوره دکتری نیز ارائه شوند.

 • ارائه مدرک زبان آلمانی یا زبان انگلیسی

اخذ ویزای کار کانادا 4 شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش و موقعیت کار پس از تحصیل

کشور اتریش از مرفه ترین و ثروتمندترین کشورهای دنیا می باشد و دارای پایین ترین نرخ بیکاری در دنیا است به همین علت افراد زیادی قصد دارند تا ویزای تحصیلی کشور اتریش را کسب کنند و بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه های این کشور، در اتریش شروع به کار کنند و اقامت کاری به دست آورند. طبق قوانین کشور اتریش فارغ التحصیلان تا یک سال بعد از تاریخ فارغ التحصیلی می توانند به دنبال کار در کشور اتریش بگردند. البته این امکان برای دانشجویان نیز وجود دارد که در دوره تحصیلی به دنبال کار باشند و بعد از یافتن کار مورد نظر خود و عقد قرارداد کاری با کارفرما، با مراجعه به سفارت این کشور و ارائه مدارک مورد نیاز اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کنند و در اتریش بمانند. در جدول زیر میانگین حقوق و درآمد برخی از مشاغل در اتریش را برای شما تهیه کرده ایم.

شغل میانگین حقوق به دلار آمریکا
توسعه دهنده نرم افزار 55،089
مهندس 73،903
مدیر 98،501
مدیر پروژه IT 77،562
معمار 48،087

همچنین نرخ بیکاری در کشور اتریش بسیار پایین است که در نمودار زیر آن را مشاهده می کنید.

تحصیل پزشکی در اتریش 1 شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

اقامت در کشور اتریش تنها با اخذ ویزای تحصیلی این کشور ممکن نمی باشد بلکه اخذ ویزای تحصیلی اتریش راهی برای وارد شدن به بازار کار این کشور می باشد. برای درخواست اقامت دائم متقاضی باید ویزای کار را کسب کرده و با تمدید آن حداقل به مدت 5 سال در کشور اتریش بماند. اما شرایط اخذ تابعیت کشور اتریش متفاوت تر است به گونه ای که فرد باید به مدت 10 سال اقامت قانونی کشور اتریش را داشته باشد و از تاریخ شروع اقامت دائم آن ها 5 سال گذشته باشد. فرد در صورت رعایت شرایط زیر می تواند در درخواست تابعیت و پاسپورت کشور اتریش نامزد شود.

 • عدم داشتن محکومیت قضایی

 • دانستن زبان آلمانی

 • دانش درباره تاریخ کشور اتریش و اصول دموکراتیک و بنیادی ناشی از آن

 • برگه اثبات کننده تمکن مالی فرد و داشتن درآمد منظم در 6 سال گذشته

این شرایط برای افراد زیر 14 سال برقرار نمی باشد. این مقاله درباره شرایط تحصیل دراتریش توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده و کپی از آن به هیچ عنوان مجاز نمی باشد.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه شرایط تحصیل در اتریش

بهترین کشور برای مهاجرت با لیسانس مهندسی کامپیوتر کجاست؟

audio شرایط تحصیل در اتریش
شرایط تحصیل در اتریش و سخن پایانی

شرایط تحصیل در اتریش در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، اخذ بورسیه تحصیلی کشور اتریش، هزینه های تحصیل در کشور اتریش و وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل در اتریش را بررسی کردیم. کشور اتریش به علت داشتن نرخ بیکاری پایین و وجود دانشگاه های با رنک بالا در آن توانسته است نظر بسیاری از افراد را در زمینه تحصیل در اتریش جذب کند. امید است توانسته باشیم به سوالات شما در رابطه با شرایط تحصیل در اتریش پاسخ داده باشیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط تحصیل در اتریش با تماس با موسسه از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان خبره در این موضوع صحبت کنید. همچنین شما می توانید سوالات خود را در قسمت سوالات مهاجران سایت بپرسید و یا در زیر همین مقاله آن ها را بنویسید. همکاران ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

221 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. الهه گفته:

  سلام من ۲۸ سال سن دارم و ارشد آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی (زیر مجموعه تربیت بدنی)هستم. مدرس آب درمانی و مربی کمکهای اولیه هلال احمر هستم. آیا این مدارک تقریبا مرتبط کافی هست تا بتونم برای رشته پزشکی پذیرش بگیرم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. شرایط تحصیل پزشکی اتریش:
   • در کشور اتریش تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی میسر است
   • دوره های پزشکی و دندان پزشکی که به زبان انگلیسی در اتریش برگزار می گردد از دوره های پزشکی در کشورهایی مانند مجارستان و چک ارزان تر هستند
   • برای ورود به دانشگاه های پزشکی مجارستان، اتریش و چک باید امتحان ورودی بدهید اما هزینه پزشکی در اتریش بسیار ارزان تر از دیگر کشورها می باشد
   • کلا در اتریش دو نوع دانشگاه پزشکی داریم:
   1-دانشگاه های دولتی که مجانی هستند و شما می تواتید در خصوص آنها در وب سایت موسسه ملک پور بیشتر بخوانید، کافی است کلید واژه پزشکی مجانی اتریش را با کلید واژه ملکپور در گوگل سرچ بفرمایید
   2- دوم دانشگاه های خصوصی در اتریش هستند که به زبان انگلیسی پزشکی را تدریس نموده و هزینه تحصیل دریافت می دارند که این دانشگاه ها یک مزیت بزرگ دارند و این است که اگر نمره و معدل شما خوب باشد بعد از یک یا چند ترم می توانید شانس خود را برای تحصیل در دانشگاه های دولتی مجانی و انتقالی امتحان کنید.
   • دانشگاه های خصوصی اتریش دارای رنکینگ بسیار عالی و مورد تایید تمام اروپا از جمله کشور سوییس می باشند
   با موسسه تماس بگیرید تا مشاورین ما بیشتر و دقیق تر راهنمایی تون کنند.

   پاسخ
 2. پ گفته:

  با سلام
  من دخرتم 15 سالشه و میخواستم ببینم میتونم با سرمایه 200 میلیون تومان برای تحصیل رایگان در کشور اتریش در مدارسش بره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
  بعد اگه زبان انگلیسی درحد بالا باشه و نمراتش هم بالا باشه در مدرسه
  ایا ارزان تر یا چیزایی رو درنظر میگیرین منظورم تاثیری داره؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. تحصیل در مدارس اتریش شرط معدل داره. تحصیل در مدارس اتریش رایگان هست و تنها سالیانه مبلغ کمی هزینه خدمات ازتون میگیرن در حدود ۶ تا ۷ هزار یورو در سال. در کنارش ورزش های مختلف هم آموزش حرفه ای داده میشه. البته قبلش باید مصاحبه بدید. برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید.

   پاسخ
 3. پ گفته:

  با سلام
  من دخرتم 15 سالشه و میخواستم ببینم میتونم با سرمایه 200 میلیون تومان برای تحصیل رایگان در کشور اتریش در مدارسش بره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   تحصیل در مدارس اتریش شرط معدل داره. تحصیل در مدارس اتریش رایگان هست و تنها سالیانه مبلغ کمی هزینه خدمات ازتون میگیرن در حدود ۶ تا ۷ هزار یورو در سال. در کنارش ورزش های مختلف هم آموزش حرفه ای داده میشه. البته قبلش باید مصاحبه بدید. برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید.

   پاسخ
 4. ناشناس گفته:

  سلام، خسته نباشید
  34 ساله ارشد بیوتکنولوژی کشاورزی (رتبه 1 ارشد) با معدل 17.5 سال 1392
  مجرد، زبان خیلی خوب
  برای ادامه تحصیل و بورسیه کدام کشور بهتره؟
  ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام.
   شرایط بورسیه تحصیلی:
   برای بورسیه تحصیلی رتبه کنکور اهمیتی ندارد و شما باید رزومه علمی قوی داشته باشید. بورسیه معمولا در مقطع دکترا اعطا می شود. در مقاطع پایین تر ارائه رزومه مناسب برای بورسیه سخت تر است. اما برخی از دانشگاه ها پس از گذراندن چند ترم در صورت داشتن عملکرد مناسب ممکن است به شما کمک هزینه تحصیل بدهند.
   https://malekpourmie.com/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 5. محمد گفته:

  سلام. من می تونم لیسانس معماری بگیرم و بعد برای تحصیل لیسانس فلسفه در اتریش اقدام کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   سلام
   برای اینکه دوباره لیسانس بخونید مدرک دیپلم شما مورد نیاز هست و مدرک لیسانسی که گرفتید تاثیری نداره.
   اما خوندن لیسانس مجدد توصیه نمیشه چون هم شانس ویزا رو پایین میاره و هم سن شما برای تحصیل در لیسانس مناسب نیست.

   پاسخ
 6. مریم گفته:

  سلام امکان تحصیل رشته دندانپزشکی دردانشگاه های خصوصی اتریش بدون دادن کنکور مثل بقیه کشورهاامکان پذیراست؟

  Rating: 5
  پاسخ
 7. آرش گفته:

  باسلام من دانشجوی کارشناسی مرمت و احیای بنا های تاریخی از دانشگاه باهنر کرمان هستم،می خواستم بدانم میتوانم برای مقطع ارشد در رشته ی معماری در دانشگاه های اروپا تحصیل کنم؟ با تشکر.

  Rating: 4
  پاسخ
 8. محمد گفته:

  چجوری میشه تو اتریش کنکور داد برای دانشگاه های دولتی؟ مدارکمون باید به رشته ای که می خوایم بریم مربوط باشه یا نیاز نیست، مثلا من رشتم ریاضیه می خوام برم فلسفه

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   باید در کنکور ایران شرکت کنید و در رشته ای که می خواهید در اتریش بخوانید، در دانشگاه دولتی قبول شوید.

   پاسخ
 9. محمد گفته:

  سلام میتونم با مدرک دیپلم در اتریش تحصیل کنم؟ امان داره با هزینه خودم در دانشگاه وین درس بخونم اگر میشه چقدر نیازه؟

  Rating: 5
  پاسخ
 10. محمد رضا اسدی گفته:

  با سلام و احترام . بنده لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه دولتی در دوره ی روزانه هستم از دانشگاه محلات . معدل کل بنده 16.50 هست و 22 سال سن دارم .خواستم برای دوره ی کارشناسی ارشد ویزای تحصیلی رایگان از کشور اتریش دریافت کنم . امکان این هست فاند گرفت یا ن با توجه به معدلم و رتبه اول در بین هم ورودیای خود هستم در این رشته؟ و اینکه مدرک زبان ندارم . چه اقداماتی رو باید انجام بدم ؟ با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. دانشجویان بین المللی درصورتی که قصد دارند در دانشگاه های دولتی در اتریش تحصیل کنند، بایستی یک گواهی عدم منع تحصیل از کشور خود ارائه دهند. بدین منظور شما می بایست در ایران یک الی دو ترم در دانشگاه (ترجیحاً سراسری) تحصیل کرده باشید و تعداد واحد خاصی را پاس نموده باشید و معدل قابل قبولی داشته باشید. توجه داشته باشید که زبان ملی اتریش آلمانی می باشد و بیشتر برنامه های تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی آموزش داده می شود. در دانشگاه های بین المللی و انگلیسی زبان بایستی مدرک زبان انگلیسی (آیلتس آکادمیک با بند ۶ ) ارائه گردد. اگر شما بخواهید به زبان آلمانی در مدارس یا دانشگاه های اتریش به تحصیل بپردازید، هزینه تحصیلی شما تقریبا رایگان یا کمتر از ۱۰۰۰ یورو در هر ترم خواهد بود. برخی رشته ها نیز علاوه بر شرایط فوق به دلیل تقاضای بالای پذیرش، آزمون ورودی دارند. رشته هایی نظیر زیست شناسی، داروسازی، مدیریت بازرگانی،علوم کامپیوتر، معماری، پزشکی، دامپزشکی و … در اتریش دارای امتحان ورودی می باشند.
   همچنین چنانچه قصد تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی دارید، باید خود را برای پرداخت هزینه های تحصیلی بیشتری آماده کنید. دانشگاه های خصوصی در اتریش عموما دوره های بیشتری را به زبان انگلیسی ارائه می نمایند و دانشجویانی که با هدف تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم اقدام می نمایند بایستی مدرک آیلتس حداقل ۶ را ارائه نمایند. هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی بسته به رشته و دانشگاه متفاوت می باشد اما به طور میانگین سالیانه ۱۲ هزار یورو هزینه بردار می باشد.
   پیشنهاد می کنیم به منظور کاهش هزینه هایتان محصول اپلای و ویزای تحصیلی اتریش موسسه ملک پور را از لینک زیر تهیه نمایید تا شخصاً برای پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش بتوانید اقدام نمایید.
   https://malekpourmie.com/product/اپلای-و-ویزای-تحصیلی-اتریش/
   شرایط بورسیه تحصیلی:
   اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpourmie.com/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 11. مصطفی گفته:

  با سلام خدمت جناب ملک پور و همکاران ایشان. من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد علوم سیاسی از یکی از دانشگاه های تهران هستم. برای ادامه تحصیل همین رشته در اروپا شما کدام کشور را توصیه میفرمایید؟ من خودم علاقه به اتریش و ایسلند دارم. نظر شما در مورد ادامه تحصیل دکترای علوم سیاسی چیست؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. کشورهای اتریش و سوئیس با توجه به حضور سازمان های بین المللی در اونها برای تحصیل در رشته علوم سیاسی و به خصوص شاخه بین الملل مناسب هست.
   شرایط تحصیل دکتری:
   برای اخذ پذیرش دکتری شخصاً می بایست از طریق یافتن استاد راهنما از یکی از دانشگاه های کشور مربوطه اقدام نمایید و این امکان بستگی به داشتن شرایطی مانند رزومه تحصیلی مناسب، نداشتن گپ تحصیلی بالا، نمره زبان خوب و مواردی اینچنینی خواهد داشت. اخذ سوپروایزر توسط خودتون انجام میشه. شما میبایست با یکی از اساتید دانشگاه مورد نظرتون ارتباط بگیرین و رزومه تحصیلی و علمیتون روبرای ایشون بفرستین و در صورت موفقیت در جلب نظر ایشون، بتونین پذیرش دانشگاه رو بگیرین. اسامی اساتید هر دانشگاه در سایت اون دانشگاه موجوده. ما در مرحله اخذ ویزای تحصیلی همراه شما خواهیم بود.

   پاسخ
 12. sadeghian گفته:

  با عرض سلام و ادب
  امکانش هست دانشگاه هایی از اتریش و یا هلند که سابقه کاری بانکی در اخذ پذیرش از آنها در رشته های مالی و فاینانس تاثیر مثبت دارند را معرفی نمایید؟
  سپاسگزارم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای اخذ ویزای تحصیلی سن و نمره زبان و نداشتن گپ تحصیلی بالا و داستن تمکن مالی لازم اهمیت دارند تا داشتن سابقه کار بیمه.

   پاسخ
 13. Eli گفته:

  برای بعد از قبولی در دانشگاه اتریش برای گرفتن اقامت تنها مدرک دبیرستان و ریز نمره های آن کفایت میکنه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط تحصیل در اتریش:
   با توجه به رقابتی بودن تحصیل در اتریش طبق قوانین آموزشی این کشور به منظور تحصیل در این کشور ابتدا می بایست در دانشگاه سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید. همچنین ممکن است به قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های اتریش نیز نیاز داشته باشید. همچنین اتریش به شرایط سنی و گپ تحصیلی نیز حساس است.در غیر این صورت می توانید در دانشگاه های خصوصی اتریش تحصیل نمایید که البته هزینه بالایی نیز خواهد داشت.
   پیشنهاد می کنیم به منظور کاهش هزینه هایتان محصول اپلای و ویزای تحصیلی اتریش موسسه ملک پور را از لینک زیر تهیه نمایید تا شخصاً برای پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش بتوانید اقدام نمایید.
   https://malekpourmie.com/product/اپلای-و-ویزای-تحصیلی-اتریش/

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
Rating: 5