بورسیه تحصیلی در آلمان و بررسی شرایط آن

بورسیه تحصیلی در آلمان و شرایط اخذ بورسیه در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. به طور کلی مهاجرت به آلمان امری است که متقاضیان برای اقدام سوالات بسیاری در این خصوص داشته و تلاش ما بر این است تا با پاسخ دهی به این سوالات آگاهی لازم را پیش از اقدام به شما عزیزان ارائه دهیم. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان چیست؟ هزینه های زندگی در آلمان به چه صورت است؟ دانشگاه های برتر آلمان کدام است؟ مدارک مورد نیاز ویزای  دانشجویی آلمان کدام است؟ تحصیل در آلمان از جهات متعدد همچون تحصیل رایگان، ارائه بورسیه تحصیلی در آلمان و بازار کار بسیار عالی مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار گرفته است که ما نکات لازم را ساده و خلاصه بیان نموده ایم. لازم به ذکر است این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش تهیه شده است، بنابراین در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی و اخذ مشاوره می توانید با مشاورین مجرب ما تماس گرفته و مشاوره رایگان در موضوع مورد نظر خود را دریافت کنید.

بورسیه تحصیلی در آلمان شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

بورسیه تحصیلی در آلمان و شرایط عمومی

بورسیه تحصیلی در آلمان از دانشگاه ها و در رشته های مختلفی ارائه می شود. به طور کلی تحصیل در آلمان دارای شرایط بسیار ایده آلی می باشد که به همین دلیل متقاضیان بسیار زیادی از سرتاسر جهان دارد. به طور کلی آلمان از موقعیت جغرافیایی بسیار عالی در اروپا برخوردار است، زیرا از سمت جنوب با اتریش و سوئیس و از سمت شمال با دریای بالتیک و دانمارک همسایه می باشد. کشور آلمان با جمعیتی در حدود 82 میلیون نفر پر جمعیت ترین کشور اروپا می باشد که در مساحتی در حدود 37.121.21 کیلومتر مربع زندگی می کنند. زبان رسمی آلمان آلمانی است که 95% مردم آن نیز به این زبان صحبت می کنند، بنابراین تسلط به زبان آلمان برای تحصیل و کار در این کشور و مخصوصاً جهت اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان از الزامات محسوب می شود.

آلمان کشور توسعه یافته صنعتی و قطب صنعتی اروپا می باشد و نرخ بیکاری آن در حدود 6.7% می باشد. به همین دلیل از دیر باز مورد توجه ایرانیان بسیاری برای تحصیل و کار در این کشور می باشد. لازم به ذکر است که کشور آلمان با وجود تمام مزایای ذکر شده موضوعی دارد که ذهن متقاضیان را مشغول کرده است و آن وقت سفارت بسیار طولانی آلمان می باشدکه ممکن است تا 2 سال نیز زمان ببرد. از طرفی در پروسه ویزا نیز سخت گیری بسیار زیادی برای ایرانیان صورت می گیرد.اما نکته مهم راه حل این موضوع می باشد؛ در واقع راه های مختلفی وجود دارد که که بتوانیم در مدت زمان کوتاه تر برای آلمان اقدام کنیم ولی بهترین آن ها گذراندن دوره زبان آلمانی در کشورهای نزدیک و ارزان عضو اتحادیه اروپا و شنگن است.

شرایط عمومی آلمان 2 شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان

pexels photo 109629 1 شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در باب اخذ بورسیه تحصیلی

video شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در باب اخذ بورسیه تحصیلی

audio شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان

بورسیه تحصیلی در آلمان و شرایط اخذ آن

بورسیه تحصیلی در آلمان تحت شرایط خاصی امکان پذیر است که در این مقاله کامل بررسی می شود. به طور کلی با توجه به این امر که تحصیل در آلمان رایگان می باشد، افراد کمتری برای بورسیه تحصیلی آلمان اقدام می کنند مگر متقاضیان با رزومه بسیار قوی که بتوانند برای هزینه زندگی خود نیز بورسیه دریافت کنند. لازم به ذکر است که بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به سختی به دانشجویان اعطا می شود، ولی برای مقطع دکترا برای دانشجویانی که رزومه علمی قوی و نمرات عالی دارند اعطا می شود. به این صورت که دانشجویان باید نمره زبان بالا، مقالات بین المللی و معدل بالا از دانشگاه های معتبر داشته باشند از طرفی مکاتبه با سوپروایزر و تاییدیه او نیز از الزامات اخذ پذیرش در مقطع دکترا می باشد.

تحصیل مقطع دکترا در دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی و آلمانی صورت می پذیرد. البته دانشجویان می توانند با تسلط به سطحی از زبان آلمانی نیز اقدام کنند و پس از ورود دانش زبان خود را به سطح مورد نظر برسانند. جالب است بدانید بورسیه تحصیلی در آلمان به دو صورت اعطا می شود یا به طور کامل تمام هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را در برمی گیرد و یا قسمتی از هزینه ها را پوشش می دهند.

تحصیل رایگان در آلمان

بورسیه تحصیلی در آلمان در مقطع کارشناسی

اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان نیازمند داشتن شرایطی می باشد که به آن خواهیم پرداخت. به طور کلی تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی به دلیل وجود دانشگاه های برتر و تنوع رشته ها به شدت مورد استقبال است. بورسیه تحصیلی در آلمان در رشته های همچون مهندسی، علوم کامپیوتر، مدیریت، شیمی، اقتصاد، پزشکی و حقوق ارائه می شود و بازار کار بسیار عالی هم در آلمان و هم در سایر کشورهای اروپایی برای فارغ التحصیلان فراهم است. دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان در مقطع کارشناسی از ایران تا حدی سخت بوده و قطعی نمی باشد زیرا بورسیه تحصیلی بیشتر برای مقاطع بالاتر و مقطع دکترا می باشد. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در آلمان رایگان می باشد، بنابراین دانشجویان می توانند برای تحصیل به آلمان رفته و آنجا پس از گذشت مدتی با کسب نمرات بالا و رزومه علمی قوی بورسیه تحصیلی نیز دریافت کنند.

تحصیل در دوره کارشناسی 4 سال به طول می انجامد که در پایان تحصیل متقاضیان می توانند زمینه ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی و بازار کار آلمان را فراهم نمایند. دانشجویان در حین تحصیل نیز اجازه 10 ساعت کار در هفته نیز دارد. از بهترین کمک های مالی ملی و بین المللی می توان به بودجه فدرال و دیگر انواع کمک های مالی اشاره کرد.

انواع بورسیه تحصیلی در آلمان که در مقطع کارشناسی ارائه می شود عبارتند از:

 • بورسیه تحصیلی Hach&rose و LPP

  این بورسیه بودجه ای به مبلغ 5000 یورو برا دانشجویان در نظر گرفته است. این بورسیه مخصوص افراد بالای 18 سال است که مجروح شده اند.

 • بورسیه TRENDHIM

  این بورسیه در رشته های فناوری اطلاعات، مد و فروش و بازاریابی اراده می شود و مبلغی در حدود 2300 دلار را به دانشجویان واجد شرایط اعطا می کنند.

 • بورسیه MAilchek1500usd

  این نوع بورسیه تحصیلی 1500 دلار آمریکا برای دانشجویان در نظر گرفته است.

بورسیه تحصیلی در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان برای رشته های مختلف و از سوی دانشگاه های گوناگون عرضه می شود. از نکاتی که تحصیل در این مقطع را مورد استقبال قرار داده است، امکان تحصیل به دو زبان آلمانی و انگلیسی می باشد. تحصیل در این مقطع 2 ساله می باشد و دانشجویان به این ترتیب امکان تحصیل در دانشگاه های با رتبه بالا و رشته های عالی را خواهند داشت از طرفی بازار کار بسیار عالی  پس از تحصیل نیز برای متقاضی فراهم است. دانشجویان حین تحصیل اجازه پاره وقت 15 تا 20 ساعت در هفته را دارند. دانشجویان با به پایان رساندن تحصیلات خود باید پژوهش علمی مورد نظر را ارائه دهند.

تعدادی از بورسیه تحصیلی در آلمان که برای مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود عبارتند از:

 • بورسیه تحصیلی DAAD

  این نوع بورسیه تحصیلی در واقع از بزرگترین سازمان مالی در جهان ارائه می شود و در واقع کمک هزینه ای می باشد که برای کشورهای در حال توسعه در نظر گرفته شده است.

 • بورسیه تحصیلی بنیاد فردریش ایبرت

  این بورسیه برای دانشجویان آلمانی و بین المللی که رزومه علمی بالایی دارند در نظر گرفته شده است و کمک مالی در حدود 1000 یورو در ماه به دانشجویان پرداخت می شود.

 • بورسیه Konrad stiftung

  این بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی به مدت 1 سال ارائه می شود.

بورسیه تحصیلی در آلمان در مقطع دکترا

کشور آلمان با وجود دانشگاه های برتر بیشترین بورسیه را در مقطع دکترا ارائه می دهند که مورد استقبال بسیاری از دانشجویان است. به طور کلی متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان در مقطع دکترا در ابتدا نیازمند به سوپروایزر هستند به عبارتی باید با استاد مورد نظر که متناسب با اهداف تحصیلی و شغلی او می باشد را انتخاب کرده و  شروع به مکاتبه و دریافت تاییدیه از او کند. از طرفی ارائه مقالات بین المللی و مدرک زبان با ایلتس 7 نیز مورد نیاز است. لازم به ذکر است به طور کلی تحصیل در آلمان در مقطع دکترا به دو صورت است:

 • دوره فردی دکترا

  اغلب دانشجویان بین المللی این نوع از پذیرش را انتخاب کرده و در آن تحصیل می کنند. این دوره 3 تا 5 سال به طول می انجامد که در آن استاد متخصص همراه دانشجو بوده و او را در تمام مراحل و تحقیق و پژوهش راهنمایی می کند.

 • دوره ساختاری دکترا

  در این دوره مباحث درسی توسط دانشگاه ارائه می شود و در آن تعدادی از متخصصان به دانشجویان آموزش های لازم را می دهند.

دانشجویان در حین تحصیل در آلمان اجازه کار نیمه وقت به مدت 20 ساعت در هفته و حتی بیشتر را خواهند داشت. از مزایای اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان می توان به امکان اخذ ویزای جست و جوی کار در آلمان پس از پایان مدت تحصیل اشاره نمود.

شماری از بورسیه های تحصیلی در آلمان برای مقطع دکترا عبارتند از:

 • بورسیه تحصیلی بنیاد ملی علم آلمانی

  این بورسیه کمک هزینه ای  به مبلغ 1250 یورو در ماه به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

 • خدمات بورسیه DAAD

  این بورسیه به دانشجویان بین المللی مقطع دکترا ارائه می شود و مبلغ 1200 یورو در ماه برای آنها در نظر گرفته شده است.

 • خدمات بورسیه سازمان stipendiumplus

  این بورسیه است که از سمت 13 سازمان ارائه می شود که به دانشجویان مبلغ 1350 یورو در ماه می پردازند.

فرم درخواست ارزیابی بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی در آلمان و انواع آن

بورسیه تحصیلی در آلمان که بیشتر در مقاطع مختلف ارائه می شود و متقاضیان امکان تحصیل در دانشگاه های با کیفیت بالا و به زبان انگلیسی را خواهند داشت و این بورسیه فقط شامل دانشجویان واجد شرایط با رزومه آکادمیک قوی می شود. البته به دلیل رایگان بودن هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان بورسیه به سختی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود. بورس های تحصیلی دولتی و غیر دولتی برای شما عزیزان تقسیم بنده شده است و در ادامه به بررسی هر کدام پرداخته ایم.

 • بورسیه های دولتی آلمان
  • بورسیه تحصیلی DAAD
  • بورسیه تحصیلی اراسموس
 • بورسیه های تحصیلی غیر دولتی آلمان
  • بورسیه تحصیلی Heinrich boll
  • بورسیه تحصیلی konder adenauer stiftung
  • بورسیه تحصیلی kurt Hansen
  • بورسیه تحصیلی Deutschland scholarship
  • بورسیه تحصیلی ماری کوری
 • بورسیه تحصیلی DAAD

  یک سازمان بین المللی به نام DAAD با هدف گسترش روابط بین دانشگاه ها تاسیس شده است و کمک هزینه هایی برای دانشجویان در نظر گرفته است. این بورسیه اصولاً برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. مبلغ کمک این بورسیه 507 یورو برای فارغ التحصیلان و 1000 یورو برای دانشجویان مقطع دکترا می باشد.

 • بورسیه تحصیلی در آلمان به نام Deutschland scholarship

  برای تمام دانشجویان از سراسر دنیا امکان اخذ این بورسیه وجود دارد و مبلغی در حدود 300 یورو برای 2 ترم به دانشجویان با استعداد اعطا می شود.

 • بورسیه hinrech bool

  این بورسیه از سمت دانشگاه های دولتی در آلمان برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اعطا می شود و مبلغی در حدود 850 تا 1000 یورو در ماه در نظر گرفته شده است.

 • بورسیه تحصیلی گوته

  دانشگاه گوته به مدت 2 سال در مقطع کارشناسی ارشد مبلغ 1000 یورو در ماه با هدف پشتیبانی از دانشجویان ارائه می دهد.

 • بورسیه تحصیلی بیگز دانشگاه برمن

  دانشگاه ژاکوبر برمن ماهیانه 1300 یورو به دانشجویان با معدل بالا کمک هزینه پرداخت می کند و به این ترتیب امکان تحصیل در رشته های سیاسی، روانشناسی و علوم جامعه شناسی را خواهد داشت.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه کوفی عنان

  دانشجویان با استعداد کشورهای توسعه یافته در صورتی که یک سال در رشته MBA در آلمان تحصیل کرده باشند می توانند از دانشگاه کوفی عنان کمک هزینه شهریه دانشگاه و هزینه زندگی خود را دریافت کنند.

بورسیه تحصیلی در آلمان و دانشگاه های بین المللی آن

شناخت دانشگاه های معتبر آلمان برای افزایش شانس کاریابی پس از تحیصل و آینده شغلی فرد اهمیت بالایی دارد. آلمان با وجود دانشگاه های معتبر و با رنک بالا از شرایط بسیار عالی در اروپا برخوردار است. دانشگاه ها در آلمان به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم بندی می شوند که تحصیل رایگان تنها در دانشگاه های دولتی این کشور وبه زبان آلمانی امکان پذیر است. به طور کلی کشور آلمان به چندین ایالت تقسیم می شود که اداره دانشگاه های دولتی و تامین بودجه مورد نیاز توسط هر ایالت انجام می شود.

اسامی و رتبه دانشگاه های برتر در کشور آلمان در جدول زیر آورده شده است:

رتبه در جهان نام دانشگاه
91 دانشگاه ال ام یو مونیخ آلمان
93 دانشگاه هیلبرگ
111 دانشگاه فنی در مونیخ
135 دانشگاه فنی در آخن
142 دانشگاه karsuhe
160 دانشگاه هامبورگ آلمان
169 دانشگاه friedrich wilhelms
184 دانشگاه frie  برلین
186 دانشگاه فنی DRESDEN
191 دانشگاه برلین آلمان

i0 wp com Scholarship 1 1 شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان

دانشگاه های رایگان در آلمان

بورسیه تحصیلی در آلمان و مدارک مورد نیاز

دانشجویانی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان را دارند در ابتدا باید از مدارک مورد نیاز آن آگاهی داشته تا واجد شرایط بودن خود را سنجیده و مدارک مورد نیاز را نیز تهیه کنند. از طرفی چگونگی ارائه مدارک نیز بسیار حائز اهمیت بوده و با اخذ پذیرش و ویزا رابطه مستقیمی دارد. لازم به ذکر است علاوه بر مدارکی که در ادامه ذکر خواهد شد ممکن است هر دانشگاه مدارک دیگری را نیز از شما طلب کنید، بنابراین توصیه می شود که با مدارک مورد نیاز دانشگاه مورد نظر چک شود.

مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان عبارت است از:

 • ارائه رزومه متقاضی
 • پر کردن فرم درخواست بورسیه
 • مدارک تحصیلی مقاطع گذشته
 • مدرک زبان ایلتس و یا مدرک زبان آلمانی مورد نیاز هر مقطع
 • پاسپورت معتبر
 • ریز نمرات
 • تاییدیه سوپروایزر در مقطع دکترا
 • انگیزه نامه یا SOP
 • توصیه نامه از استاد
 • تاییدیه سوپروایزر در مقطع دکترا
 • مقالات بین المللی
ویزای دانشجویی آلمان

بورسیه تحصیلی در آلمان و ویزای آن

مهم ترین بخش در پروسه بورسیه تحصیلی در آلمان اخذ ویزا می باشد. به طور کلی ویزا تعیین کننده پرونده بوده ولی با توجه به این امر که وقت سفارت آلمان بسیار طولانی می باشد. از طرفی سخت گیری بسیار زیادی برای ایرانی ها در نظر گرفته شده است که بنابراین نیازمند دقت بسیار زیاد در ارائه مدارک می باشد. توصیه می شود که پیش از هر اقدام برای بورسیه تحصیلی در آلمان با وکیل امور مهاجرت مشورت نموده تا پرونده بدون کوچکترین خللی پیش رود و منجربه ویزا شدن شود. به طور کلی دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا نیازمند ویزا هستند و آنها باید اجازه اقامت بلند مدت نیز دریافت کنند، بنابرابن برای ویزای نوع D به سفارت آلمان واقع در تهران درخواست می دهند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای دانشجویی آلمان به شرح زیر است:

 • فرم تکمیل شده ویزای دانشجویی
 • پاسپورت معتبر
 • 2 قطعه عکس که به تازگی گرفته شده
 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • رزومه کاری و تحصیلی متقاضی
 • ارئه نامه تمکن مالی که بسته به میزان دریافت بورسیه متقاضی متفاوت است
 • نامه بیمه درمانی
 • ارائه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی
 • گواهی تولد و ازدواج
 • گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

بورسیه تحصیلی در آلمان و هزینه زندگی

متقاضیانی که برای دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان اقدام می کنند باید از هزینه های زندگی در آلمان اطلاع داشته باشند، زیرا بورسیه تحصیلی در آلمان انواع مختلفی دارد و ممکن است فقط هزینه تحصیل را شامل شود و یا فقط بخشی از هزینه های زندگی را در بر داشته باشد. بر طبق آخرین آمار ارائه شده، هزینه زندگی در آلمان 60% بالاتر هزینه زندگی در ایران می باشد. لازم به ذکر است که این هزینه در شهرهای مختلف و نوع زندگی متفاوت است ولی به طور میانگین بین 850 تا 1200 یورو در ماه باید در نظر گرفته شود. از طرفی دو کلان شهر آلمان یعنی اشتوتگارت و مونیخ از گرانترین شهرهای آلمان و دنیا می باشند. در مقابل برلین پایتخت کشور آلمان به نسبت هزینه مناسبی برای زندگی دارد.

لیست مخارج هزینه ها
هزینه غذا در رستوران ارزان 10 یورو
هزینه غذا برای 2 نفر در رستوران متوسط 45 یورو
هزینه بطری آب 0.33 لیتری 1.91 یورو
هزینه نوشابه 0.33 لیتری (کوکا/پپسی) 2.29 یورو   
هزینه یک فنجان قهوه 2.68 یورو
هزینه بطری شیر 1 لیتری 0.71 یورو
هزینه نان 500 گرمی 1.29 یورو
هزینه 1 کیلو گرم برنج 2.10 یورو
هزینه 1 کیلو سینه مرغ 7.35 یورو
هزینه 1 کیلو گرم گوشت گاو 11.09 یورو
هزینه 1 لیتر بنزین 1.41 یورو
اجاره آپارتمان 1 خوابه داخل شهر 706.81 یورو در هر ماه
اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج شهر          530.41 یورو در هر ماه
اجاره آپارتمان 3 خوابه داخل شهر 1.355 یورو در هر ماه
اجاره آپارتمان 3 خوابه خارج شهر 1.000 یورو در هر ماه

هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان
بورسیه تحصیلی در آلمان و سخن پایانی

بورسیه تحصیلی در آلمان و مهاجرت از طریق تحصیل در این مقاله به طور تخصصی و جامع مورد بررسی قرار گرفته است. با توجه به مطالب ذکر شده علاوه بر این موضوع که تحصیل در این کشور رایگان است دانشجویان با رزومه علمی بسیار قوی نیز می توانند بورسیه تحصیلی در آلمان را مخصوصا در مقطع دکترا دریافت نمایند و پس از تحصیل نیز بازار کار بسیار عالی برای آنها فراهم است. نکته بسیار حائز اهمیت که خاطر متقاضیان را مکدر کرده است، وقت طولانی سفارت آلمان و سخت گیری بسیار زیاد در پروسه ویزا می باشد. بنابراین توصیه می شود از طریق کشورهای دیگر اقدام کرده و سپس وارد آلمان شوند. به عنوان مثال گذراندن دوره زبان آلمانی در کشورهای ارزان تر می تواند گزینه مناسبی باشد. به طور کلی ما تمام نکات لازم در باب بورسیه تحصیلی در آلمان و شرایط و مدارک لازم پذیرش و ویزا و سایر نکات لازم را به طور جامع خدمت شما سروران توضیح داده ایم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران و وکلای مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش در باب حقوق بین الملل تماس حاصل کرده و مشاوره رایگان دریافت کنید و یا در پایان مقاله در قسمت مربوط به دیدگاه پرسش های خود را بیان کرده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن از طرف مشاورین حقوقی ما دریافت نمایید.

law شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان
53 پاسخ
 1. s.asadolahi گفته:

  سلام من ارشد میکروبیولوژی از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه رو دارم میخواستم ببینم با معدل 17 و دوتا مقاله IsI امکان گرفتن بورس تحصیلی در دانشگاه دولتی آلمان رو دارم؟

  پاسخ
 2. عرفان گفته:

  سلام خسته نباشید. عرفان قاسمی پور هستم لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه شهید بهشتی. با معدل 19.30. مدرک زبان آیلتس 7 دارم و میخواستم واسه ارشد MBA بازرگانی در آلمان واسه بورسیه اقدام کنم و خیلی علاقه به رشته های تجارت دارم می خواستم بدونم شرایط چطور است البته شرایط مالی هم خیلی جالب نیست. با تشکر

  پاسخ
 3. فرناز گفته:

  سلام توی یکی از سایت های مربوطه نوشته بودن که باید اخرین گردش سه ماه اخر حساب توی ایران 6000 یورو باشه.اگر این شرط رو نداشته باشیم ولی قبولیه دانشگاه سراسری و دیپلم با معدل 19 رو داشته باشیم.باید چیکار کنیم. راجب بورسیه نمیپرسم راجب اقامت تحصیلی میپرسم.ممتون میشم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام وقت بخیر. نشان دادن تمکن مالی برای اخذ ویزا الزامیست و برای این است که بدانند از پس هزینه زندگی در این کشور و همچنین هزینه ثبت نام دانشگاه بر خواهید آمد.

   پاسخ
 4. ناهید گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم با رشته ریاضی حدودا ۱۵ بود و در مقطع کارشناسی با رشته ICT با معدل ۱۶:۸۰ فارغ التحصیل شدم. مدرک زبان آیلس و b1 و تا چند وقت دیگه میگیرم .
  میتونم با این شرایط برای بورسیه کارشناسی ارشد رشته مدیریت اقدام کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   متاسفانه بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد اعطا نمی شود مگر اینکه شما رزومه درخشانی داشته باشید. البته تحصیل در آلمان رایگان است و شما تنها باید هزینه های زندگی را بپردازید.

   پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   بورسیه تحصیلی برای مدارس آلمان اعطا نمی شود و در دوره کارشناسی نیز بورسیه های اندکی وجود دارند که به دلیل رقابتی بودن آن باید رزومه ای بسیار قوی ارائه دهید.

   پاسخ
 5. متانت گفته:

  سلام. متانت هستم ۲۰ سالمه. در حال تحصیل در رشته حقوق هستم. قصد مهاجرت به کشور آلمان رو دارم. خواستم شرایط تحصیل در اونجارو بدونم.

  Rating: 5
  پاسخ
 6. civil en. mohammad گفته:

  باسلام من دانشجوی ترم اخر کارشناسی عمران هستم مهدل کلم تا الان 19.20 ایلتس هم 7.5 گرفتم با یه مقاله isi ایا شرایطم برای بورس شدن و درس خوندن در دانشگاه های مطرح فراهمه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • sahar bandalizadeh گفته:

   با سلام
   دوست عزیز شرایط دانشگاه مورد نظر برای بورسیه می باید بررسی شود
   معمولا بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد محدود است
   شما بعد از یک ترم تحصیل میتوانید درخواست بورس دهید

   پاسخ
 7. سارا گفته:

  با سلام من دانشجوی پرستاری ترم ۲ دانشگاه ازاد هستم و مدرک ایلس۶.۵ دارم میخواستم بدونم میتونم برای ادامه ی تحصیل در همین رشته بورسیه المان رو داشته باشم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   با سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شما امکان تحصیل رایگان و اخذ بورسیه در آلمان را دارید، مشروط به اینکه الزامات لازم را فراهم آورید. جهت آشنایی با الزامات و شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان با دفاتر رسمی ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 8. ارش گفته:

  سلام من دانشجوی تربیت بدنی دانشگاه آزاد بودم که تموم کردم میخاستم بدونم میتونم در گرایش فیزیولوژی ورزشی در دانشگاه های آلمان ادامه تحصیل بدم یا بهتره اول ارشد خودمو اینجا تو یه دانشگاه خوب تموم کنم بعد براش اقدام کنم میشه راهنماییم کنین ممنون

  Rating: 4
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شما با داشتن لیسانس می توانید برای تحصیل در فوق لیسانس شرایط خوبی داشته باشید. این در صورتی است که شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان را داشته باشید. پیشنهاد می شود جهت تحصیل در آلمان حتما مدرک زبان آلمانی در سطح خوبی را کسب کنید. برای بررسی پرونده خود می توانید با موسسه و شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 9. فهیمه گفته:

  سلام. وقت بخیر
  من کلاس یازدهم هستم و میخاستم در مورد بورسیه تحصیلی در آلمان بپرسم که به چه صورتی هست و چگونه میتنم اقدام کنم و معدل یازدهم من 18و خورده ای هستش آیا امکان بورسیه برای من هست .
  ممنون میشم جواب سوال منو بدید

  Rating: 3
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. به منظور اخذ بورسیه تحصیلی می بایست سوپروایزر یا استاد راهنما داشته باشید و رزومه عالی تحقیقاتی و علمی قوی خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید تا بتوانید شانس خود را برای اخذ بورسیه تحیصلی بالا ببرید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 10. ـnN گفته:

  با سلام
  تو مطالبتون گفتید ک برای بورسیه دانشگاه دولتی و ازاد مورد تایید میباشند
  دانشگاه غیرانتفاعی که تحت نظر دولتی هستن پس چی؟
  که مدرک تحصیلی مهر دانشگاه دولتی خورده میشه

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. مدرک دانشگاه های غیر انتفاعی باید ارزیابی شوند چون همه آن ها معتبر نیستند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 11. ‌porya beygi گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما … من در دوره دیپلم و فوق دیپلم معدل خیلی پایین در حد 13 رو در رشته مکانیک خودرو دارم از دانشگاه دولتی … اما مدرک کارشناسی هم در دانشگاه دولتی با معدل 16 و ارشد در رشته مکانیک جامدات 16 شدم … و قصد تحصیل در مقطع ارشد مکانیک جامدات در داشته های آلمان را دارم به نظر شما، من شانسی برای پذیرش دارم البته اینو بگم که دختر خاله من در آلمان استاد دانشگاه و اقامت آنجا را دارد و همه جوره منو ساپورت میکنه بنظر شما من باید چیکار کنم…

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام، امکان تحصیل در مقطع مجدد در همان رشته وجود ندارد، می توانید در یک رشته مشابه تحصیل کنید یا برای مقطع دکترا اقدام کنید.

   پاسخ
 12. فاطمه ملاسلمانی گفته:

  سلام خسته نباشید
  21 سالمه و رشتم هوافضا هست و قصد انصراف دارم و علاقه ای به این رشته ندارم
  براساس علاقم قصد تحصیل در لیسانس در رشته ی اخترفیزیک نجوم را دارم
  و در حال نوشتن مقاله مرتبط با نجوم و همینطور ترجمه ی مقالات را انجام میدم برای داشتن رزومه ی بهتر
  و تا سال اینده مدرک انگلیسی ielts با نمره ی حداقل 7 و زبان المانی تا دوره ی b1 را میگیرم
  آیا شانسی برای گرفتن پذیرش از دانشگاها ی رایگان آلمان دارم؟
  و ایا لازم هست دوره یcollage را بگذرونم با خیر؟
  و لازم به خوندن زبان در آلمان هستم دوباره با نه؟
  ممنون

  پاسخ
  • E GH گفته:

   سلام دانشگاههای رایگان از بدو ورود برای دانشجویان بین المللی ممکن نیست اما شماباید بصورت کاملتری بررسی گردد لطفا یا باما تماس حاصل نمایید یا فرم رایگان واتس اپ را پرکنید تامشاوران ما با شماتماس بگیرند.

   پاسخ
 13. omids1881 گفته:

  با سلام وخسته نباشید
  من امید هستم 25سال سن ،فارغ التحصیل
  رشته مهندسی نفت مقطع لیسانس ،دانشگاه ازاد.
  میخواستم بدونم امکان ادامه تحصیل در المان برای من هست .درضمن مدرک زبانی هم ندارم.دوره زبان رو باید در ایران بگذرونم و بعد برای پذیرش دانشگاه المان اقدام کنم یا این که امکانش هست که دوره زبان رو در المان بگذرونم.با تشکر.

  پاسخ
 14. فرزاد گفته:

  سلام و خسته نباشید من دانشجوی سال اخر پزشکی هستم a1رو همین روزا تموم میکنم نمراتم تقریبا۷۵٪ میشه میخاستم بدونم میشه از طریق daadبورس برم انگلیسیم هم خوبه !!! تجربه کاری ندارم !

  پاسخ
  • elnaz qanavati گفته:

   دوست عزیز در باب پاسخ سوالات خود برای ادامه تحصیل . شرایط دانشگاه ها و کشورها به وبسایت miestudy.com مراجعه بفرمایید.

   پاسخ
 15. Mohammed گفته:

  سلام
  من میخوام برای کلاس دهم به آلمان برم
  الان کلاس هشتمم
  معدلم ۱۹.۹۰
  زبان هم ۷ ایلتس
  نویسندگی غیر حرفه ای میکنم و در پینگ پونگ مهارت دارم
  میشه با این شرایط بورسیه شم با توجه به سنم
  ؟

  پاسخ
  • t.m گفته:

   با سلام و احترام
   باید مدرک زبان المان داشته باشید.جهت بررسی دقیق شرایط شما و ارائه بهترین مشاوره و همچنین برای کسب اصلاعات بیشتر می توانید با شماره02149196000 تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 16. zahra گفته:

  با سلام خدمت شما..من 22سالمه و دانشجوی رشته ی میکروبیولوژی ترم 2 هستم برای کارشناسی.میخواستم بدونم میتونم برای ارشد در المان بورسیه بشم؟ایا این رشته در المان بازار کار داره؟ واینکه شرایط بورسیه شدن برای ارشد چیه؟باتشکر

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 17. علی گفته:

  با سلام و ادب
  من ۴۲ سال سن دارم ‌فوق لیسانس مدیریت مالی از دانشگاه آزاد ، میتونم برای دکتری آلمان اقدام کنم و برای بورسیه ؟ یا محدودیت سنی هست ؟
  با تشکر

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. بزرگوار در واقع برای اخذ دکتری باید با استاد راهنما مکاتبه فرمایید و تایید را از ایشان اخذ نمایید. جهت کسب اطلاعات درباره مکاتبه با استاد میتوانید از مقالات و ویدیویی در سایت در همین جهت استفاده نمایید.

   پاسخ
 18. mojtaba217 گفته:

  باسلام و عرض ادب
  من 29 سال دارم. کارشناسی نرم افزار از خواجه نصیر وکارشناسی ارشد هوش مصنوعی از داشنگاه امیرکبیر دارم (البته هر دو به خاطر اینکه بتوانم کار کنم بصورت الکترونیکی گرفتم). 10 ساله در حوزه IT سابقه خیلی خوبی دارم (در پروژه های ملی) و بصورت متخصص در حال کار کردن هستم. سربازی هم با کسری نخبگی تازه به اتمام رسانده ام. می خواستم برای کارشناسی ارشد دوباره در رشته Data science برای تابستان 2019 آلمان اقدام کنم و در این مدت مدرک زبان b1 آلمان و IELTS بگیرم و امید دارم حداقل بعد از 2 ماه بصورت پارت تایم مشغول به کار بشم (چون از اینجا هم چند شرکت اروپایی رزومه کاری من را قبول کردن ولی به خاطر اینکه در ایران بودم نتواسنتم اقدام کنم). بودجه نزدیک به 200 میلیون هم در نظر گرفته ام. می خواستم نظر شما را جویا شوم . با احترام

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام
   می توانید اقدام نمایید منتهی مراتب پروسه ی ویزای تحصیلی آلمان دو سال زمان نیاز دارد. بنابراین پیشنهاد ما ورود به آلمان از طرق دیگری است. اگر مایل هستید برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ی 49196000-021 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 19. فرنازحاجیپور گفته:

  سلام وقت بخیر من لیسانس اتاق عملم دی ماه طرحمو تموم میکنم ایا با معدل ۱۵ ودوتاسرتیفیکیت ازالمان که یکیشو تودوران دانشجویی گرفتم دومیشم دی ماه میگیرم اگ بتونم توصیه نامه ازاستادمم ومدرک زبان هم داشته باشم میتونم بورسیه ارشد از کره جنوبی یاهرکشور دیگه ای بگیرم؟تشکر

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 20. m.s گفته:

  با سلام خدمت اقای ملک پور 31 ساله ام و مقطع کارشناسی را با معدل 13/65 در دانشگاه ازاد و مقطع کارشناسی ارشد را با معدل 16/75 در دانشگا ه ازاد گذراندم و به مدت یک سال و نیم سابقه کار در ارتباط با رشته تحصیلی ام دارم. ایا امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری در المان ( با توجه به معدل و اینکه دانشگاه ازاد خواندم) را دارم؟ ایا میتوانم برای مقطع ارشد اقدام کنم (بدلیل سخت بودن اخذ پذیرش در مقطع دکتری)؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 21. حسن گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  من در حال گرفتن مدرک کارشناسی از دانشگاه فنی و حرفه ای در رشته ی مهندسی مکانیک خودرو با معدل تقریبا 15.50 هستم.
  بنده دارای یک ثبت اختراع در کشور ایران و در زمینه ی خودرو می باشم. در حال حاضر دارم روی گرفتن مدرک زبان و نوشتن دو مقاله که یکی در مورد اختراع ثبت شده هست کار می کنم. با تعدادی از نرم افزار های تخصصی هم آشنایی نسبی دارم.
  سوال بنده اینجاست که اگر من بتونم اون دو مقاله رو ثبت ISI کنم و نمره ی زبان مناسبی رو هم کسب کنم (زبان انگلیسی) آیا میتونم شانس گرفتن بورس از یکی از دانشگاه های خوب آلمان رو داشته باشم؟
  البته من دارای دو مقاله ی دیگه در مجلات داخلی هستم و ایده های دیگه ای هم در مورد سیستم های مختلف خودرو دارم. اختراع ثبت شده هم اختراع خیلی خوبی هست و اطمینان دارم که در صورت ارائه مورد توجه قرار می گیره.
  با تشکر فراوان

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 22. maziar samiei گفته:

  سلام خسته نباشید من دیپلم تجربی دارم و پشت کنکوری هستم میشه بگید برای بورسیه در المان چه شرایطی رو باید داشته باشم و ایا علاوه برتسلط به زبان المانی نیاز به تسلط زبان اینگلیسی هم دارم؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 23. احسان کاویانی گفته:

  سلام
  من دانشجوی پزشکی ترم 3 تو دانشگاه روزانه هستم…. 20 سالمه… میخواستم بپرسم میتونم تو کانادا یا استرالیا با المان بورسیه شم تو همین رشته پزشکی؟

  پاسخ
 24. Reza گفته:

  سلام و عرض ارادت به مجموعه منسجم و پرتلاش ام آی ای .

  ممنون از لایوهای مفیدتون که راهگشای بنده و بسیاری از دوستان در امر مهاجرت بوده و هست . بنده معمولا هر لایوتون رو چندین بار دیده و نکاتشو یادداشت میکنم . حال بنابر توصیه جناب دکتر ملک پور مبنی بر ثبت سوالاتمون در سایت ، سوالاتم رو خدمتتون مطرح می کنم .

  بنده بتازگی 28 ساله شده ام ، سرمایه ای اندک تقریبا 200 میلیون در این سالها پس انداز کرده ام و مشغول به آمادگی جهت آزمون آیلتس می باشم و تصمیم دارم با راهنمایی و همیاری شما اقدام به مهاجرت به خارج از کشور بصورت موفق نمایم .

  در دوره کارشناسی بنابر شرایط خاصی که برای بنده پیش اومد بالاجبار رشته مهندسی شیمی خوندم و پس از چند سال کار مرتبط با این رشته در صنعت پتروشیمی بصورت آزاد در حین تحصیل (بصورت بدون بیمه بدلیل عدم داشتن مدرک پایان خدمت ) چون علاقه ای در خودم نسبت به این رشته حس نکردم تصمیم به حرکت بسوی علایقم گرفتم .

  راه اندازی و اداره کسب و کار شخصی در رسته آی تی و شبکه از دوران ماقبل تحصیل و کسب تجربه های بسیار برآمده از شکست ها و موفقیت ها در این دوران ، بنده را به فراگیری دانش روز مدیریت ترغیب نموده و باعث شد اقدام به شرکت در کنکور و سپس اشتغال به تحصیل در مقطع ارشد emba گرایش مدیریت استراتژیک کنم که هم اکنون در حال آمادگی به دفاع از پایان نامه هستم . خدا را شاکرم که در آن برهه زمانی این تصمیم را گرفتم و انگار گمشده خویش را پیدا کردم و با علاقه و پشتکاری که داشتم توانستم دوره ارشد خود را تا قبل از پایان نامه با معدل 19.49 به پایان رسانده و در حال نگارش چند مقاله به همراه اساتیدم جهت انتشار در ژورنال های معتبر هستم . البته در حین این دوران بمدت 16 ماه در یکی از شرکت های دانش بنیان به عنوان مدیر اجرایی بصورت بیمه شده مشغول بکار بوده ام .

  همچنین علاقه بنده به یادگیری خصوصا مبحث آی تی باعث شده که درکنار تحصیل بصورت پیوسته برنامه نویسی را یاد گرفته و دانش خودمو در این حوزه توسعه بدم.

  حال که قصد مهاجرت دارم ، بر اساس لایوهای اینستاگرام شما و فرمایشات ارزنده جناب دکتر ملک پور ، به چند راه رسیده ام :

  1) نخست اقدام برای دکتری مدیریت : ( که بعنوان مقصد شما معمولا اروپا و کانادا رو پیشنهاد دادین ولی ابهاماتی برای بنده وجود داره از جمله اینکه آیا ممکن است داشتن مدرک دکتری شانس یافتن کار را کم کند بدلیل پرداخت حقوق بالاتری که این مدرک به شرکت ها و یا سازمان ها تحمیل خواهد کرد ؟ و یا اینکه با این مدرک می توان در دانشگاه بعنوان یک فرد خارجی مشغول به کار آکادمیک شد ؟ آیا حقوق کار آکادمیک کفاف زندگی را خواهد داد ؟ و در مقایسه با کار آکادمیک ، کار در صنایع یا سایر سازمان ها مزایای بهتری در پی نخواهد داشت ؟)

  2) اقدام به تحصیل مجدد در رشته های مدیریتی چون MBA و یا Engineering Management ؛ ( البته اطلاعی ندارم که آیا مدرک کارشناسی غیرمرتبط بنده و یا هزینه به ظاهر بالای ارشد با توجه به سرمایه اندک بنده مانعی برای بنده خواهد شد یا خیر ؟ آیا آفیسر با توجه به داشتن مدرک ارشد قبلی و اقدام برای ارشد مجدد مشکلی در دریافت ویزای بنده بوجود نخواهد آورد ؟ آیا با کسب مدرک ارشد در این رشته ها در کشورهایی چون کانادا ، سوییس ، هلند و سایر کشورهای اروپایی با بازار کار مناسب برای رشته مدیریت و بیزینس ، می توان مشغول به کار و سپس اقامت شد ؟ بطور کلی پیشنهاد شماد کدامیک از کشورهای اروپایی یا کانادا خواهد بود ؟)

  3) اقدام برای ارشد مهندسی و یا علوم کامپیوتر ؛ ( در این مورد نیز آیا امکان اقدام برای ارشد این رشته با توجه به مدرک غیرمرتبط لیسانس بنده وجود دارد ؟ اگر خیر آیا به نظر شما با تطبیق واحدهای گذرانده در مهندسی شیمی و همچنین گذراندن واحدهای متفاوت و در نهایت کسب مدرک لیسانس کامپیوتر در ایران ، انتخاب منطقی و صحیحی خواهد بود ؟ آیاآفیسر با توجه به داشتن مدرک لیسانس قبلی و اقدام برای لیسانس مجدد مشکلی در دریافت ویزای بنده بوجود نخواهد آورد ؟ آیا بازار این رشته را مناسب می دانید ؟ چه کشورهایی را با توجه به شرایط بنده پیشنهاد خواهید داد ؟ )

  البته مطابق فرمایشات قبلی شما و تحقیقات بنده درباره کشورهای هلند و کانادا ظاهر تحصیل در ان کشورها کار محسوب شده و میشود از دوران تحصیل بعنوان دوره التزام کار ۳ تا ۵ ساله استفاده کرد و سریع تر اقامت گرفت که این مورد درصورت پیدا کردن کار با اون رشته و اون مقطع عالی هست .

  دیگر تردیدی که برای بنده در انتخاب کشورهای مناسب برای ایجاد شده ترس از عدم استقبال و یا مهاجر پذیر نبودن مردم کشور مقصد می باشد که به ظاهر (مطابق تصویر ذهنی و نه تحقیق علمی ) کانادا بخاطر ماهیت مهاجر بودن مردمش رفتار بهتری با مهاجران خواهند داشت .

  در پایان ضمن قدردانی از وقتی که برای مطالعه نوشته های بنده اختصاص می دهید خواهشمندم با توجه به درگیری ذهنی فراوانی که برای انتخاب راه و مسیر مهاجرت برای بنده ایجاد شده ، با راهنمایی خویش بنده را در این امر خطیر یاری فرموده و بفرمایید انتخاب کدام راه برای بنده معقولانه تر و مفیدتر خواهد بود .

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما با توجه به شرایطی که فرمودید برای دکتری هم میتوانید اقدام نمایید اما در حال حاضر بسته به نظر استاد راهنما است و کمی دشوار است بنابراین با گذراندن یک دوره mba در اروپا و یا کانادا میتوانید وارد بازار کار شوید.جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 25. سینا گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر عزیز.
  من فارغ التحصیل کارشناسی بیوشیمی پزشکی با معدل 17 و دارای یک مقاله isi و ایلتس 6.5 و آلمانی b2 هستم. به نظر شما من میتونم واسه دکتری اپلای بگیرم و بعد از دکتری پزشکی (عمومی یا تخصصی) بخونم؟ چون شنیدم آلمان و اتریش میشه. ممنونم از شما

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله امکان پذیر است باید از طریق استاد راهنما اقدام بفرماید و با ایشان به توافق برسید . اگر استاد و یا دانشگاه رزومه شمار را مورد تایید قرار بدهد میتوانید از شرایط بورسیه استفاده نمایید . همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری در این مورد بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید همچنین برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و …) مورد بررسی قرار گیرد .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5