ثبت شرکت در لوکزانبورگ

چگونه میتوان برای ثبت شرکت در لوکزامبورگ اقدام کرد ؟ آیا از طریق ثبت شرکت در لوکزامبورگ میتوان اقامت این کشور را اخذ کرد ؟ با چه سرمایه ای میتوان در لوکزامبورک شرکت ثبت کرد ؟ آیا شرایط تحصیلی و مالی خاصی برای ثبت شرکت در لوکزامبورگ مورد نیاز است ؟
راحت ترین , سریع ترین و کم هزینه ترین راه اخذ اقامت و پاسپورت اروپایی چیست؟چگونه میتوان بدون داشتن مدرک زبان و تحصیلات دانشگاهی اقامت کشورهای اروپایی را اخذ نمود؟چگونه میتوان از مزیت زندگی در اروپا و تحصیل و درمان رایگان در این کشورها بهره برد؟امتیازات داشتن یک پاسپورت اروپایی چیست؟آیا ثبت شرکت در لوکزامبورگ منتج به اخذ این امتیازات خواهد شد؟شرایط ثبت شرکت در لوکزامبورگ چیست؟
این مقاله برای شما همراهان همیشگی سایت موسسه حقوقی  ملک پور نگارش شده است و به تمامی سوالات شما در باب ثبت شرکت لوکزامبورگ پاسخ می دهد .

کشور لوکس و دوک نشین لوکزامبورگ:

لوکزامبورگ یک کشور اروپایی کوچک و عضو پیمان شنگن و اتحادیه اروپا است.با قریب به ۵۵۰ هزار نفر جمعیت و وسعتی در حدود استان البرز در ایران دومین کشور ثروتمند جهان بعد از قطر میباشد.میان بلژیک.فرانسه وآلمان قرار گرفته است و زبان رسمی آن ۳ زبان آلمانی,فرانسوی و لوکزامبورگی است.

چرا لوکزامبورگ؟

موقعیت مکانی بسیار مناسب کشور لوکزامبورگ و همچنین فاصله ی کوتاه آن با پایتخت های مهم اروپای مرکزی و مراکز و بازارهای اقتصادی مهم اروپا و همینطور ثروت فراوان و ثبات اقتصادی و سیاسی در این کشور مهمترین دلایلی هستند که امروزه بسیازی از کارفرمایان و سرمایه گذاران کشور لوکزامبورگ را برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت انتخاب میکنند.
شرایط و انواع شرکت هایی که میتوان در کشور لوکزامبورگ تاسیس نمود برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی کاملا یکسان است.پروسه ی ثبت شرکت در این کشور بسیار ساده و سریع انجام میپذیرد.
لوکزامبورگ در رتبه ی دومین کشور از نظر میزان سرمایه گذاری و تاسیس شرکت های خارجی در آن قرار دارد.بین سال های ۱۹۵۹ تا ۲۰۱۱ قریب به ۳۵۰۰ شکت جدید در این کشور ثبت و تاسیس شد.که ارزش دارایی آنها بیش از ۲ ترلیون یورو است.دولت لوکزامبورگ از سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی به شدت استقبال میکند و روند کار آنها را بسیار سرعت میبخشد.

سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ بدون پرداخت مالیات !!! :

سرمایه گذاری بدون پرداخت مالیات در کشور لوکزامبورگ به طور کلی به ۳ قسمت تقسیم میشود .افرادی که در این ۳ شاخه سرمایه گذاری انجام میدهند در درآمد,جمع آوری سهم ها,انتقال سهم ها و … معاف از پرداخت مالیات هستند.
۱- سرمایه گذارانی که متعهد به سرمایه گذاری دسته جمعی میشوند
۲-سرمایه گذاری در بازار اوراق بهادار قابل انتقال به صورت دسته جمعی
۳-سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری تخصصی

انواع شرکت هایی که افراد خارجی میتوانند در کشور لوکزامبورگ ثبت کنند:

انواع زیادی از شرکت ها در کشور لوکزامبورگ قابل تاسیس میباشند.انتخاب نوع مناسب شرکت برای تاسیس کاملا به اهداف و زمینه ی فعالیت سرمایه گذار بستگی خواهد داشت.به صورتی که بعضی از کمپانی ها مناسب بیزینس های کوچک و یا متوسط و بعضی از انواع شرکت ها مانند سهامی عام برای بیزینس های بزرگ و با سرمایه اولیه بالا مناسب تر هستند.
اداره ثبت شرکت های لوکزامبورگ Luxembourg Companies Law انواع کمپانی های زیر را تعریف میکند:
شرکت مسولیت محدود شراکتی the public limited liability company (S.A.);
شرکت مسولیت محدود فردی the private limited liability company (S.á.r.l.);
شرکت شراکت کلی: – the general partnership (S.e.N.C.);
شرکت شراکت محدود: the limited partnership (S.e.C.S.)
شرکت سهامی شراکت محدود : the partnership limited by shares (S.e.C.A.);
شرکت های تعاونی: the co-operative company (S.C.)

بهترین گزینه ها برای افراد خارجی که خواستار ثبت شرکت در کشور لوکزامبورگ هستند:

شرکت های مسولیت محدود عمومی و مسولیت محدود خصوصی: ساده ترین و پر طرفدار ترین نوع شرکت های ثبتی در لوکزامبورگ و جهان هستند.این شرکت ها دارای سهم اولیه مشخص برای شروع هستند.و نیاز به مدیر و سوپروایزر دارند.
ثبت یا خرید یک شعبه در لوکزامبورگ: بهترین گزینه برای افرادی است که در کشور خود کارفرما بوده و دارای یک بیزینس متوسط یا بزرگ هستند.شعبه ی جدید التاسیس در کشور لوکزامبورگ ماهیت وجودی قانونی نخواهد داشت و کاملا وابسته به شرکت اصلی هستند.
شرکت های تابعه در لوکزامبورگ:یکی از گزینه های مناسب برای افراد حقوقی خارجی میباشد.بر خلاف گزینه ی قبلی(ثبت شعبه) شرکت های تابعه دارای ماهیت وجودی قانونی در لوکزامبورگ هستند و نیازی به اتکا به شرکت مادر ندارند.

پروسه و مدارک مورد نیاز برای تاسیس شرکت در کشور لوکزامبورک:
هر شرکت در کشور لوکزامبورگ نیازمند مدارک مشخصی است که بتواند ماهیت وجودی و قانونی خود را نشان دهد.
اولین مدرک مورد نیاز اساسنامه شرکت میباشد که میبایست نوشته شده و به امضای تمامی سرمایه گذاران و شرکا برسد.
مدرک بعدی پاسپورت و مدارک هویتی است.این مدارک باید توسط مترجم رسمی ترجمه شده و در یک دفتر اسناد رسمی-notary-ثبت شوند.همچنین اساسنامه ی شرکت پس از طی مراحل قانونی در روزنامه ی رسمی کشور لوکزامبورگ — Luxembourg Official Gazette-منتشر خواهد شد.
همچنین سرمایه گذاران نیازمند افتتاح یک حساب بانکی در کشور لوکزامبورگ هستند که حداقل سرمایه ی اولیه را در آن واریز نمایند.نام شرکت نیز باید در راستای نیاز های کشور بوده و مورد تایید قرار بگیرد.این تاییدیه باید در اداره ی ثبت شرکت ها صورت بگیرد. Trade Register
برای تاسیس شرکت های مسولیت محدود شراکتی حداقل سرمایه ی ۳۱۰۰۰ یورو مورد نیاز است که این مبلغ اولیه میتواند متشکل از چند سهم باشد.برای ثبت این نوع شرکت به حداقل ۳ سرپرست نیاز است.که نیاز به شریک محلی وجود ندارد.
یک شرکت در لوکزامبورگ همچنین نیازمند یک مکان جهت انجام فعالیت های تجاری خود میباشد.اما بسیاری از افرادی که دراین زمینه به متقاضیان مشاوره میدهند ایجاد یک دفتر مجازی virtual office– را به آنها پیشنهاد میکنند که فقط دارای آدرس معتبر باشد .که البته وکلای رسمی این کار را توصیه نمیکنند.با توجه به بند قانون کسب و کار که در زیر میبینید :
establishment in Luxembourg; the business permit is only granted if there is a physical installation in Luxembourg that includes an infrastructure suitable for the nature and scale of the concerned activity
قابل ذکر است که شخص برای مراحل ثبت شرکت خود و همچنین افتتاح حساب میبایست شخصا به لوکزامبورگ سفر کرده و به این امر مبادرت ورزد.برای این کار متقاضی ابتدا درخواست یک ویزای توریستی شنگن به سفارت لوکزامبورگ و یا کشورهای دیگر عضو شنگن ارایه میدهد.پس از اخذ این ویزا و سفر به لوکزامبورگ متقاضی به همراه یک وکیل رسمی لوکزامبورگی اقدام به ثبت شرکت خود مینماید.شرکت در اداره ی تجارت و ثبت شرکت های لوکزامبورگ Luxembourg Trade and Companies Register ثبت خواهد شد.
برای اینکه متقاضی-ایرانی- بتواند شرکت خود را در لوکزامبورگ تاسیس نماید میبایست طرح اقتصادی business plan خود را به سفارت لوکزامبورگ در آنکارا و یا سفارات نزدیک به ایران ارایه نماید.بخش اقتصادی سفارت لوکزامبورگ بعد از بررسی طرح اقتصادی آن را تایید و یا برای بررسی بیشتر به اداره ی کار لوکزامبورگ ارجاع میدهد.و در نهایت اداره ی اقتصاد اجازه ی بیزینس را برای متقاضی صادر میکند. Ministry of the Economy.
پس از تاییدیه ی سفارت و انجام کارهای لازم شخص ابتدا اقامت یک ساله موقت دریافت کرده و پس از آن در صورت تمدید سالانه تا ۳ سال میتواند اقامت دایم لوکزامبورگ را اخذ نماید.

شرایط تمدید اقامت پس از سال اول:

مدیریت دایمی و موثر شرکت توسط شخص اصلی اقدام کننده به صورت عادی و روزانه
حتی اگر یک شخص سوم متعهد به اداره ی شرکت در لوکزامبورگ شود و خود متقاضی اصلی در این کشور حضور نداشته باشد,اقامت بعد از سال اول تمدید نخواهد شد
متقاضی باید با شرکت خود در تعامل باشد(اداره ی شرکت را رها نکند)
شخص متقاضی نباید در دوران کاری قبلی و فعلی خود فرار از مالیات داشته باشد

ارایه ی بیزینس پلن:

شما به عنوان یک کارفرما یا سرمایه گذار میتوانید در هر زمینه ای فعالیت خود را آغاز نمایید.اما بهترین زمینه برای ارایه ی یک بیزینس پلن موفق را میتوان در این ۳ شاخه جستجو کرد:
۱-فعالیت های تبلیغاتی
۲-حرفه های آزاد(معماری-طراحی-خدمات مالی-خدمات مشاوره ای درساخت و ساز و…)
۳-بخش هاس ساخت و ساز و تولید
مزایای ثبت شرکت در کشور لوکزامبورگ:
سرمایه گذار میتواند ۱۰۰ درصد سهام شرکت را به نام خود داشته باشد
بعد از ۳ سال شخص سرمایه گذار برای خود و اعضای خانواده خود اقامت دایم لوکزامبورگ را دریافت میکند
بعد از گذشت ۵ سال از اخذ اقامت داسم شخص میتواند درخواست پاسپورت دهد
شخص سرمایه گذار میتواند به نام خود و یا شرکت حساب بانکی افتتاح نماید
شرکت میتواند با استفاده از قانون تجارت آزاد اروپا در اروپا فعالیت تجاری داشته باشد
شرکت بعد از اخذ برند اروپایی برای خود میتواند به فعالیت اقتصادی در کل جهان بپردازد
شخص بعد از اخذ اقامت اروپا به راحتی میتواند به کشورهایی نظیر امریکا ,کانادا,استرالیا و …سفر کند
قبل از هر گونه اقدام به ثبت شرکت و پرداخت هر گونه هزینه ,ابتدا با موسسات حقوق بین المللی معتبر در سراسر کشور تماس بگیرید و اطلاعات صحیح و جامع را اخذ نمایید.مشاورین مجرب   موسسه ی حقوقی ملک پور آماده ی ارایه ی خدمات و پاسخ به سوالات شما در زمینه ی حقوق داخلی و بین الملل مانند ثبت شرکت در کشور لوکزامبورگ خواهند بود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.