سرمایه گذاری رومانی

شرایط سرمایه گذاری در رومانی چیست ؟ آیا امکان اخذ شهروندی رومانی از راه سرمایه گذاری در رومانی وجود دارد ؟ آیا فرد با سرمایه گذاری در رومانی می تواند  برای همسر و فرزندانشان درخواست ویزا بدهند ؟ شرایط  ویزای سرمایه گذاری در رومانی چیست ؟ حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در رومانی چقدر است ؟ در صورتیکه علاقمند به سرمایه گذاری در رومانی هستید با ما در این مقاله که متعلق به موسسه حقوقی ملک چور می باشد همراه باشید .

برخلاف باور عمومی تعداد کمی از کشورها از طریق سرمایه گذاری در مسکن اقامت می دهند . این برنامه اخذ اقامت را بر اساس معیارهای ساده ای تضمین می کند . در بعضی از کشورها این اقامت منجر به شهروندی می شود ( اسپانیا ، پرتغال ، یونان ) و همچنین قبرس که شهروندی را به سرعت بعد از سرمایه گذاری در بخش مسکن می دهد . کشورهایی که اخذ این نوع اقامت در آنها منجر به شهروندی می شوند عبارتند از : اسپانیا ، پرتغال ، یونان ، قبرس و در بعضی از قسمت های مالتا . بسیاری از دولت های  اروپایی اقامت را از طریق سرمایه گذاری با ایجاد یک کار تجاری یا مشاغل در کشور می دهند . معمولا اینکار پروسه ای به همراه مصاحبه و ارائه بیزینس پلن دارد . در این شرایط هیچ ضمانتی برای نتیجه وجود ندارد . این مقاله متعلق به موسسه ملک پور است .

کشور رومانی در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته است و با دریای سیاه ، بلغارستان ، اوکراین ، مجارستان ، صربستان و مولداوا هم مرز می باشد . رومانی به عنوان کشور کلیدی اتحادیه اروپا کشوری است که در چهارراه اروپای جنوب شرقی و اروپای مرکزی قرار گرفته است . رومانی در شمال مناطقی با مکانهای مهم تاریخی قرار گرفته است ، استان بالکان با دریای سیاه هم مرز است . این کشور با وسعت ۲۳۸٫۳۹۱ کیلومتر مربع به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای اتحادیه اروپا ( در رتبه ۹ ) می باشد . همچنین رومانی به دلیل تراکم جمعیت شناخته شده است . رومانی هفتمین کشور اتحادیه اروپا با جمعیتی خدود ۲۱٫۵ میلیون نفر می باشد . بخارست بزرگترین شهر و پایتخت رومانی می باشد . بخارست ششمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا هم لز نظر وسعت و هم از نظر جمعیت می باشد . ( حدود ۲ میلیو نفر در آن سکونت دارند ) . این مقاله متعلق به موسسه ملک پور است .

فاکتورهای زیادی وجود دارد که باعث جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در رومانی می شود . برخی از مهمترین مزایای سرمایه گذاری خارجی در این کشور عبارتند از :

– با توجه به وسیع بودن کشور مالزی رومانی یکی از کشورهای بزرگ با رتبه بالا در منطقه CEE   بر پایه  بازار بزرگ می باشد . سزمایه گذاران خارجی با ورود به این بازارها می توانند سود خوبی را از سرمایه گذاریشان ببرند .

– از زمانی که رومانی از اول ژانویه ۲۰۰۷ به اتحادیه اروپاپیوست تغییرات زیادی در ساختار سیاسی خود داده است . امروزه رومانی به جایگاه پایدار سیاسی و اجتماعی خود در اتحادیه اروپا می بالد .

– به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا رومانی هم یکی از کشورهایی است که به وجوهی که برای توسعه این اعضا ء است دسترسی دارد . رومانی ارتباطات سیاسی و توافقات دوطرفه ای را باکشورها و قراردادهای تجاری را با بقیه کشورهای عضو اتحاریه اروپا امضاءکرده است .

– یکی از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در رومانی موقعیت استراتژیک جغرافیایی آن است . موقعیت مرکزی رومانی در اروپا باعث شده که سرمایه گذاران خارجی از آن به عنوان دروازه ای آسان برای ورود به بقیه بازارهای اتحادیه اروپا و همینطئر به آنها امکان ورود به بازارهای پرسود خاورمیانه را می دهد . این مقاله متعلق به موسسه ملک پور است .

– سرمایه گذاران خارجی به راحتی به نیروی کارمجرب با تکنیک فنی با هزینه کم دسترسی دارند .

– کشور رومانی منابع طبیعی با کیفیت که ذخایر معدنی و زمینهای با قابلیت کشت خوب را هم شامل می شود دارد . دولت رومانی امکان دسترسی رایگان به منابع انرژی را می دهد .

ویزای سرمایه گذاری رومانی EU Romania Investor Visa

این نوع ویزا براساس تایید قبلی مرکز ترویج سرمایه گذاری خارجی به اتباع کشورهای ثالث که سهام داریا همکار دریک پست مدیریتی یا اداری در یک شرکت ثبت شده در رومانی هستند و یا خواهند بود داده می شود . با توجه به تفاوت در هزینه های زندگی سرمایه گذاری در رومانی بسیار به صرفه تر از بقیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد .این موقعیت خوبی است چون ارزش سرمایه در آینده بیشتر خواهد شد . سرمایه گذاری در رومانی امکان اخذ اقامت را برای تمام خارجی هایی که حداقل   یکصد هزار  یورو را در یک کار تجاری که ده شغل ثابت را برای حداقل ۵ سال ایجاد کند  می دهد .

 مزایا :

شما  می توانید با سرمایه گذاری در رومانی خانواده خود را به رومانی بیاورید . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه حقوقی ملک پور مکاتبه و مشاوره نمایید. لازم به ذکر است خانواده شامل همسر و فرزندان  زیر ۱۸ سال می شود . بعد از ۵ سال شخص شما و همسر و فرزندان  زیر ۱۸ سالتان می توانید شهروندی رومانی را کسب کنید ، کار تجاری خود را راه اندازی کنید و تجارت شما پیشرفت خوبی خواهد داشت .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.