سرمایه گذاری در هلند و بررسی شرایط آن

سرمایه گذاری در هلند و شرایط سرمایه گذاری در هلند در این مقاله از دیدگاهی علمی و قانونی مورد نقد و ارزیابی قرار می گیرد. روش های سرمایه گذاری در هلند به چه ترتیب می باشند؟ آیا استارت آپ در هلند منجر به اخذ اقامت دائم و دریافت پاسپورت هلند می شود؟ حداقل میزان سرمایه گذاری در هلند چه مبلغی می باشد؟ هلند یکی از کشورهای برتر دنیا و اروپا از نظر اقتصادی و توسعه تجاری می باشد. بنابراین همواره مقصد مناسبی جهت سرمایه گذاری و راه اندازی تجارت می باشد. بنابراین موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) از طریق این مقاله به دنبال تشریح راه های مختلف و قوانین به روز سرمایه گذاری، ثبت شرکت و راه اندازی بیزینس در هلند می باشد. در صورتی که در این مقاله پاسخ همه سوالات خود را دریافت نکردید می توانید از طریق تماس با مشاورین موسسه به صورت رایگان مشاوره مهاجرتی دریافت کنید.

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

سرمایه گذاری در هلند سرمایه گذاری در هلند

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در هلند و شرایط عمومی

جهت سرمایه گذاری در هلند اولین و مهم ترین قدم آشنایی با شرایط عمومی و کلی این کشور می باشد. هلند یکی از 20 اقتصاد برتر دنیا است. این کشور که جمعیتی بالغ بر 16.5 میلیون نفر داشته و همچنین رتبه اول تولید و تجارت گل و گیاه را در جهان داراست. کشورهای همسایه هلند از سمت شرق کشور آلمان و از غرب کشور بلژیک می باشند. هلند یکی از اعضای اتحادیه اروپا و همچنین منطقه شنگن محسوب می شود. پایتخت آن شهر زیبا آمستردام نام دارد. زبان رسمی این کشور زبان هلندی می باشد. به دلیل شرایط بسیار مناسب اجتماعی و اقتصادی که هلند دارد، این کشور همواره یکی از مقاصد محبوب جهت مهاجرت ایرانیان است. در ادامه به شرایط مختلف سرمایه گذاری در هلند پرداخته می شود.

اعزام دانشجو به هلند سرمایه گذاری در هلند

در این ویدئو خواهید آموخت:

نحوه اخذ اطلاعات درست در زمینه سرمایه گذاری از طریق استارت آپ چگونه است .

ویزای استارت آپ چیست؟.

مزایای ویزای استارت آپ چیست.

نحوه اقدام برای اخذ این ویزا چگونه است.

نحوه اخذ مشاوره در باب سرمایه گذاری درست و موفق با موسسه MIE.

فایل صوتی این ویدئو

audio سرمایه گذاری در هلند

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در باب سرمایه گذاری در هلند از طریق استارت آپ

video سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در هلند و اخذ اقامت هلند

روش های دریافت اقامت هلند و همچنین تابعیت هلند در این بخش ارزیابی می شوند. جهت دریافت اقامت و مهاجرت به هلند به منظور اخذ تابعیت، شش روش اصلی وجود دارد. این شش روش تولد، ازدواج، پناهندگی، کاردر هلند، تحصیل در هلند و سرمایه گذاری در هلند می باشند. پس از ارائه شرایط اولیه و اخذ تاییدیه های لازم از طرف نهادها و ارگان های دولتی مسئول جهت سرمایه گذاری در هلند، در صورتی که بیزینس مورد نظر به مدت 5 سال در هلند فعال باشد و ایجاد گردش مالی و اشتغال بنماید، شخص سرمایه گذار می تواند به اقامت دائم هلند دست پیدا کند. این مقاله توسط تیم تحقیقاتی موسسه حقوقی ملکپور (MIE اتریش) گرد آوری شده است و بنابراین هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع از نظر قانونی و شرعی صحیح و جایز نمی باشد.

سرمایه گذاری در هلند 1 سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در هلند و استانداردهای سرمایه گذاری در هلند

یکی از مهم ترین مواردی که در فرایند سرمایه گذاری در هلند و هر کشور دیگری باید ارزیابی شود استاندارد های سرمایه گذاری می باشد و در این میان یکی از مهم ترین این استانداردها نرخ ریسک مصادره اموال محسوب می شود. شخص سرمایه گذار باید بررسی کند که به عنوان یک سرمایه گذار خارجی تا چه اندازه امنیت اموال و سرمایه اش در هلند تامین است. در نمودار زیر نرخ ریسک مصادره اموال بررسی شده است. این نرخ نشان دهنده عدد یک می باشد که کمترین نرخ ممکن می باشد. این مورد هلند را به یکی از بهترین مقاصد سرمایه گذاری مبدل می کند.

مصادره اموال هلند سرمایه گذاری در هلند

در ادامه باید نرخ کنتری فساد اداری توسط دستگاه قضایی کشور مورد نظر مورد بررسی قرار گیرد. در ادامه و با تحلیل نمودار زیر مشاهده می شود که در سال های اخیر کنترل فساد اداری در این کشور به بهترین شکل ممکن انجام شده است. کمترین کنترل در سال 2017 نشان گر 1.87 می باشد ولی در سال های دیگر همواره حدود 2 بوده است. در این نمودار حداقل کنتری -2.5 و حداکثر کنترل +2.5 می باشد.

کنترل فساد در هلند سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در هلند و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در هلند

در این بخش به بررسی شاخص های تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در هلند می پردازیم. این شاخص ها بسیار متفاوت هستند و مهم ترین این شاخص ها نرخ بیکاری، نرخ مالیات و تولید ناخالص داخلی می باشند. مثبت بودن این شاخص ها تاثیر فراوانی بر جذب سرمایه و سرمایه گذار به بازار صنعت و اقتصاد هلند دارد زیرا نشان دهنده رشد اقتصادی هلند خواهند بود.

نرخ بیکاری هلند در سال های گذشته نوسان زیادی داشته است، ولی این نرخ در 10 سال گذشته تقریبا به ثبات رسیده است. به نحوی که در سال 2018 این نرخ به زیر 4 درصد رسیده است و این نشان دهنده بازار کار پویا و اقتصاد پر رونق می باشد.

اعزام دانشجو به هلند 2 سرمایه گذاری در هلند

یکی از فاکتور ها و شاخص های اصلی که نشان دهنده رشد اقتصادی یک کشور می باشد، تولید ناخالص داخلی نام دارد. در نمودار زیر می بینیم که رشد ناخالص داخلی در هلند به شدت و سال به سال در حال رشد می باشد.

تولید ناخالص داخلی هلند سرمایه گذاری در هلند

یکی دیگر از شاخص های مهم اقتصادی قابل بررسی مالیات می باشد. طبیعتاً هر سرمایه گذار خارجی باید بررسی کند که در ازای در آمدی که خواهد داشت باید چه مالیاتی به دولت هلند پرداخت کند. در هلند نیز همانند سایر کشورهای اروپایی نرخ مالیات بر درآمد نرخ نسبتا بالایی می باشد. البته در ازای این مالیات بالا خدمات بسیار منحصر به فردی به سرمایه گذاران داده می شود که باعث افزایش رغبت آن ها به سرمایه گذاری در هلند می شود.

نرخ مالیات در هلند سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در هلند با خرید ملک

یکی از روش های اصلی سرمایه گذاری در این کشور خرید ملک می باشد. خرید ملک در هلند یکی از پر سود ترین روش های سرمایه گذاری در این کشور می باشد. البته خرید ملک در هر کشوری یک تجارت پر سود محسوب می شود. این نوع سرمایه گذاری در کشورهای مختلف آثار اقامتی متفاوتی دارد. مهاجرین و سرمایه گذاران از کشورهای مختلف عضو اتحادیه اروپا و یا خارج از اتحادیه اروپا اجازه خرید ملک در هلند را دارند. البته خرید ملک در هلند منجر به دریافت اقامت در این کشور نمی شود. قیمت املاک در کشور هلند با توجه به شهر و نوع ملک متغیر است ولی حداقل قیمت خرید یک واحد آپارتمانی نرمال 200 الی 300 هزار یورو می باشد.

جهت خرید ملک در هلند مراحل زیر اجرا می شود:

 • امضاء عقد نامه خرید ملک
 • تایید رسمی قولنامه ملک
 • تقاضای وام مسکن توسط خریدار ملک
 • امضاء قرار داد اصلی توسط طرفین معامله
 • تغییر نام ملک به نام خریدار

سرمایه گذاری در هلند از طریق ثبت شرکت در هلند

برای اشخاصی که به دنبال فعالیت تجاری پویا و دینامیک در کنار سرمایه گذاری هستند ثبت شرکت روش بسیار مناسبی می باشد. سرمایه گذاری در هلند از طریق ثبت شرکت شرایط خاصی دارد. از طریق این سرمایه گذاری شخص به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سالش می توانند اقامت هلند را به دست آورند. جهت کسب اقامت از این طریق در روش اول شخص می تواند یک شرکت و یا بیزینس فعال در هلند را خریداری کند. بعد از این که این خریداری صورت گرفت، باید بتواند شرکت مورد نظر را گسترش و رشد دهد. روش دوم راه اندازی یک بیزینس و فعالیت تجاری جدید از طریق ثبت شرکت می باشد. جهت این امر شخص باید ثابت کند که فعالیت تجاری او بر پایه یک ایده نو و موثر بنا نهاده شده است. این اثبات از طریق طرح تجاری (Business Plan) صورت می پذیرد. طرح تجاری در واقع برنامه سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی شرکت مورد نظر است.

ثبت شرکت در هلند به سه شکل صورت می پذیرد:

 • شرکت سهامی عام

  حداقل سرمایه در این شرکت باید 45.000 یورو باشد.

 • شرکت سهامی خاص

  حداقل سرمایه جهت ثبت چنین شرکتی 18.000 یورو می باشد.

 • افتتاح شعبه

  به این شکل می باشد که شخص شعبه ای از شرکت و تجارت خود را در هلند افتتاح می کند.

از طریق ثبت شرکت در هلند متقاضی اصلی به همراه خانواده بعد از گذشت 5 سال می توانند به اقامت دائم برسند.

سرمایه گذاری در هلند از طریق کارآفرینی در هلند

یکی از روش های سرمایه گذاری در هلند روش های کارآفرینی می باشد. در این روش شخص باید ثابت بکند که طرح تجاری او دارای نوآوری می باشد. این طرح که در سال 2013 استارت خورد در سال های اولیه خیلی شناخته شده نبود، در حالی که در سال 2018 تعداد زیادی سرمایه گذار خارجی از این طریق وارد هلند شدند. شرط اصلی در این روش، سرمایه گذاری 1.250.000 یورو در بیزینس مربوطه می باشد. این روش حدودا 4 ماه در سال شرط حضور دارد و یکی از روش هایی می باشد که منجر به اقامت دائم و تابعیت نیز می شود.

سرمایه گذاری در هلند از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در هلند

همان گونه که در طول این مقاله مشاهده می کنید، روش های زیادی جهت سرمایه گذاری در هلند وجود دارند که البته همه این روش ها منجر به اقامت نمی شوند و آثار اقامتی ندارند. جز معدود راه های سرمایه گذاری و تجاری در هلند که منجر به دریافت اجازه کار و اشتغال در هلند می شود، سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری دولتی از طریق خرید اوراق قرضه دولتی می باشد. در این سرمایه گذاری در قدم اول باید متقاضی منبع سرمایه خود را نشان دهد و پس از آن و پس از انجام سرمایه گذاری شخص می تواند اقامتی 3 ساله با اجازه کار تمام وقت دریافت کند. این اقامت سه ساله در صورتی که تا 5 سال نیز تمدید شود منجر به اقامت دائم هلند نیز می گردد.

سرمایه گذاری در هلند از طریق خود حمایتی

خود حمایتی و یا تمکن مالی یکی از روش های رایج کسب اقامت در کشورهای مختلف می باشد. در این پروسه مهاجرتی متقاضی باید نشان دهد که به ازای خود و خانواده اش تمکن مالی مناسبی به صورت مبالغ نقدی در حساب بانکی خود دارد. به علاوه متقاضی باید نشان دهد که دارای پشتوانه مالی خیلی خوب در کشور مبدا خود می باشد. این پشتوانه مالی می تواند به صورت املاک، دارایی های نقدی، درآمد ماهیانه بالا و … باشد. در واقع شخص با نشان دادن این شرایط مورد نیاز نشان می دهد که نیازی به حمایت دولتی و اشتغال در کشور مقصد ندارد. بنابراین این روش منجر به اجازه کار نخواهد شد. البته امکان راه اندازی بیزینس، خرید ملک و ثبت شرکت در این روش با توجه به قوانین کشور مبدا وجود دارد. سرمایه گذاری در هلند از طریق خود حمایتی و تمکن مالی در حال حاضر امکان پذیر نمی باشد. عزیزانی که قصد اقدام از  روش خود حمایتی را دارند می توانند شرایط اخذ اقامت خود حمایتی اتریش و فرانسه را در مقالات مربوطه مطالعه نمایند.

سرمایه گذاری در هلند و مزایای آن

سرمایه گذاری در هلند مزایای منحصر به خود را دارد که در ذیل به آنها اشاره خواهیم کرد:

 • هلند یکی از پایین ترین نرخ های مالیات را در اروپا دارد. نرخ مالیات در هلند از 20 درصد شروع می شود.

 • برای انجام معاملات و فعالیت های مالی میان اعضای اتحادیه اروپا هیچ گونه مالیات بر ارزش افزوده لحاظ نمی شود.

 • مردم هلند بیشترین میزان موافقت خود را در خصوص جلوگیری از افزایش مالیات در سرتاسر دنیا ارائه می دهند.

 • شرکت های هلندی در امر تجارت بین الملل بسیار خوشنام هستند و سابقه ای درخشان دارند.

 • بیش از 90 درصد از هلندی ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند و به عنوان زبان دوم اغلب فرانسه و اسپانیایی را نیز برای گویش استفاده می کنند. این امر سرمایه گذاری در هلند را برای خارجی ها میسر خواهد کرد.

 • نیروی کار کشور هلند دارای تحصیلات عالیه است. این کشور از نظر سطح آموزشی رتبه سوم را در دنیا دارد.

 • فضای تجاری هلند در سطح بین المللی، مبتکرانه و بسیار خلاق است.

 • هلند ضمن در اختیار گذاشتن فضای سیاسی و قانونی ثابت و همچنین روابط بسیار خوب بین المللی از سرمایه گذاران و کار آفرینان خارجی بسیار استقبال می کند.

بنابراین با توجه به موارد ذکر شده سرمایه گذاری در هلند می تواند از روش های موفق و مورد قبول جهت مهاجرت به این کشور باشد.

سرمایه گذاری در هلند و معایب آن

سرمایه گذاری در هر کشور پیشرفته علاوه بر نکات مثبت فراوانی که دارد، نکات منفی مختص خود را نیز دارا می باشد. سرمایه گذاری در هلند نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. هلند روش های متفاوتی جهت جذب سرمایه گذاران خارجی ارائه می کند ولی در این فرایند نکات منفی و معایبی نیز وجود دارد. یکی از عمده ترین این معایب نیاز به سرمایه اولیه بالا جهت شروع فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و یا کارآفرینی می باشد. علاوه بر این، پروسه سخت و زمان بر دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری نیز این روش مهاجرت به هلند را تحت تاثیر قرار می دهد. حساسیت های شدید دولتی در خصوص بررسی منابع تامین سرمایه سرمایه گذاران نیز سرمایه گذاران خارجی را نسبت به انتقال سرمایه خود به هلند کم رغبت می کنند. پس از بررسی معایب و مزایای این فرایند طبیعتاً می توانید تصمیم گیری بهتری در خصوص سرمایه گذاری در هلند داشته باشید.

سرمایه گذاری در هلند 2 سرمایه گذاری در هلند

 • شما عزیزان با تهیه و مشاهده محصول زیر، به راحتی می توانید وکیل مهاجرت خود باشید!
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
سرمایه گذاری در هلند و سخن پایانی

سرمایه گذاری در هلند و روش های مختلف سرمایه گذاری در هلند و دریافت اقامت و تابعیت هلند از طریق روش های سرمایه گذاری در این کشور مورد ارزیابی قرار گرفت. هلند یکی از پیشرفته ترین و مدرن ترین کشور های دنیاست. به دلیل نرخ بیکاری پایین و پیری جمعیت به یک کشور مهاجر پذیر تبدیل شده است. روش های مهاجرت به هلند متفاوت می باشند ولی با توجه به پیچیدگی های موجود در خصوص سرمایه گذاری در هلند، در صورتی که هدف مهاجرت به هلند را دارید، مهاجرت تحصیلی به هلند به شما پیشنهاد می شود. در این مقاله سعی شد در مورد تمامی نکات سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هلند بحث و بررسی شود. در صورتی که پاسخ سوالات خود را در این مقاله دریافت نکردید می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه در انتهای این صفحه مطرح کنید. همچنین می توانید با برقراری تماس با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) از راه هایی که در بخش تماس با موسسه بیان شده اند، به صورت رایگان مشاوره مهاجرتی دریافت کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 پاسخ
 1. هادی گفته:

  سلام. ایا با خرید ملک در هلند میشه اقامت این کشور را دریافت کرد؟؟ ممنونم از پاسخگویی شما

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   دوست عزیز سلام. خیر با خرید ملک در هلند نمیتوان اقامت این کشور را دریافت کرد.اما اگر به دنبال اقامت از طریف خرید ملک در اروپا هستید کشور های اسپانیا، پرتغال، و یونان به افراد با خرید ملک اقامت دائم اعطا می کنند.

   پاسخ
 2. سینا گفته:

  سلام جناب دکتر اگر بخوام از طریق فرانچیز کیبوکاری تو اروپا راه اندازی کنم…بعدش از همین طریق هم می تونم اقامت بگیرم؟

  پاسخ
 3. hamid گفته:

  اول
  حداقل سرمایه ای که میشه توی صندوق دولتی سرمایه گذاری کرد چقدره؟
  دوم
  از توی ایران هم میشه این کار رو کرد یا نه حتما باید بریم هلند؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
Rating: 5