سرمایه گذاری در مالزی و بررسی شرایط آن

 • سرمایه گذاری در مالزی و شرایط عمومی
 • سرمایه گذاری در مالزی و بررسی اخذ اقامت و تابعیت مالزی
 • سرمایه گذاری در مالزی و استانداردهای سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در مالزی و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار
 • سرمایه گذاری در مالزی از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در مالزی از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در مالزی از طریق تمکن مالی (طرح خانه دوم)
 • سرمایه گذاری در مالزی از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
 • سرمایه گذاری در مالزی و مزایا و معایب آن
سرمایه گذاری در مالزی سرمایه گذاری در مالزی

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در مالزی و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در مالزی ، اخذ اقامت دائم و مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری در این مقاله به طور علمی مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد. سرمایه گذاری در مالزی می تواند یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت در مالزی باشد. ما سعی می کنیم در این مقاله به نکات مهم و اساسی و راه های مختلف سرمایه گذاری در مالزی اشاره کنیم. اگر قصد سرمایه گذاری در مالزی را دارید می توانید از طریق مشاوره با وکلای موسسه حقوقی ملک پور اطلاعات لازم را کسب نمایید. زیرا قطعا امر سرمایه گذاری در مالزی دارای جزییات و موارد و نکات بسیاری است که موسسه حقوقی ملک پور می تواند با 15 سال تجربه در زمینه مهاجرت در این مهم به شما کمک نماید.

سرمایه گذاری در مالزی و شرایط عمومی

سرمایه گذاری در مالزی شاید مورد علاقه و توجه بسیاری از افراد باشد. اخذ اقامت مالزی و راه های سرمایه گذاری در مالزی متفاوت و از روش های مختلفی می تواند اتفاق افتد. به نظر اقتصاددانان، اقتصاد مالزی رشد سریعی داشته است. با این حال اقتصاد دانان به دنبال رشد سریع تر در زمینه صادرات و شرایط مناسب برای سرمایه گذاری خارجی در جهت برانگیختن رشد اقتصادی مالزی هستند. سرمایه گذاری خارجی در مالزی از سال 2010 تا کنون بین 9 تا 12 میلیارد دلار متغیر است و این کشور یکی از بالاترین میزان دریافت کنندگان سرمایه گذاری خارجی (FDI) در منطقه آسیای جنوب شرقی است.

براساس اطلاعات و آمار اداره توسعه سرمایه گذاری مالزی، اکثر سرمایه گذاری های خارجی از چین، سوییس، سنگاپور، هلند و آلمان به دست آمده است. مقامات دولت مالزی به دنبال این هستند که مالزی را به یک دروازه ورود به آسیای جنوب شرقی تبدیل کنند. در مالزی نیروی کار با مهارت بالا و مسلط به زبان انگلیسی وجود دارد. به همین دلیل دولت دارای قدرت و اختیارات زیادی برای مجاز دانستن پروژه های سرمایه گذاری خارجی در مالزی است و از آن برای به دست آوردن حداکثر سود از مشارکت خارجی و درخواست توافق نامه هایی در زمینه انتقال فن آوری یا ایجاد سرمایه گذاری مشترک است.

سرمایه گذاری در مالزی و بررسی اخذ اقامت و تابعیت مالزی

سرمایه گذاری در مالزی و اخذ اقامت و تابعیت در تمام روش های سرمایه گذاری منجر به اقامت نمی شود. بلکه در بعضی از روش ها فقط در صورت واجد شرایط بودن می توانید اقامت مالزی را اخذ نمایید. شما از طریق خرید املاک و مستغلات نمی توانید به اقامت و تابعیت مالزی دست یابید. اما از طریق تمکن مالی امکان اخذ اقامت مالزی وجود دارد. سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه نیز برای شما اقامت و تابعیت مالزی را به بار نمی آورد. اما از طریق ثبت شرکت به شما و خانوده تان اجازه اقامت موقت داده می شود. بنابراین در صورتی که قصد اخذ اقامت و تابعیت مالزی از طریق سرمایه گذاری در مالزی را دارید پیشنهاد ما به شما این است که با وکلای موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه مشورت نمایید و از تجارب مشاوران حقوقی ما و مقالات ما در این زمینه استفاده نمایید.

سرمایه گذاری در مالزی و استانداردهای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در مالزی و استانداردهای سرمایه گذاری از جمله مسائلی است که به ذهن سرمایه گذار خارجی می رسد. البته که نمی توان قاعده خاصی در تشخیص استانداردهای سرمایه گذاری در جهت ایجاد یک سرمایه گذاری امن پیدا کرد. یکی از مواردی که می تواند در این مسیر مهم و موثر باشد، توجه به امنیت قضایی یک کشور است. سیستم حقوقی مالزی یک سیستم مختلط از سیستم کامن لا و اسلامی است.

بر اساس نظرسنجی عمومی که در سال 2013 در مالزی انجام شد، احزاب سیاسی مالزی به شدت فاسد شناخته شدند و بر این باور بودند که تلاش های دولت در مبارزه با فساد بی اثر است. در سال 2015 شاخص فساد در مالزی 50 بود. در سال 2016 این میزان به 49 کاهش یافت و در سال 2017 به 47 رسید. در واقع از نظر بین المللی در سال 2017 از بین 180 کشور، مالزی رتبه 62 را از لحاظ فساد اداری دارد که این موضوعی نگران کننده می باشد. مقیاس فساد از صفر تا 100 می باشد و جایی که 0 باشد یعنی میزان فساد بالاست و اگر 100 باشد یعنی بسیار تمیز و عاری از فساد است.

سرمایه گذاری خارجی در مالزی از سال 2010 تا کنون بین 9 تا 12 میلیارد دلار متغییر است و یکی از بالاترین میزان دریافت کنندگان FDI در منطقه می باشد. اقتصاد مالزی در حال حاضر نسبتا بین المللی است و در تلاش برای جذب سرمایه گذاری های خارجی است. در جدول زیر می توانید جزییات این موارد را ببینید.

سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) 2015 2016 2017
جریان مستقیم FDI (میلیون دلار) 10.082 11.336 9.543
سهم FDI (میلیون دلار) 116.744 122.030 139.540
تعداد سرمایه گذاری ها 171 211 150
سهم FDI ( درصد از تولید ناخالص داخلی ) 39.7 41.0 N/A

توجه به موارد فوق الذکر می تواند به شما کمک کند تا با بررسی این موارد تشخیص دهید که سرمایه گذاری در مالزی برای شما امن است یا خیر.

سرمایه گذاری در مالزی و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

سرمایه گذاری در مالزی و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار از دیگر مسائل مهم برای سرمایه گذاری در این کشور است. اقتصاد کشور مالزی در دو دوره متوالی در سطح 5.5 درصد رشد کرده است. با این حال در دو سال گذشته اقتصاد مالزی رشد چندانی نداشته و تقاضای سرمایه گذاری خارجی در این مدت نیز کاهش یافت. در نمودار زیر می توانید رشد اقتصادی مالزی را مشاهده نمایید.

سرمایه گذاری در مالزی سرمایه گذاری در مالزی

تولید ناخالص داخلی سالانه مالزی در سال 2017 حدود 5.9 درصد بود که نه تنها رشد اقتصادی مناسبی نسبت به سه سال گذشته بود بلکه رشد اقتصادی مناسبی نیز نسبت به سایر کشورهای منطقه نیز محسوب می شد.

بانک جهانی در آخرین گزارش خود پیش بینی کرده است که رشد اقتصاد مالزی در سال 2018 به 4.9 درصد بود و در سال 2019 به 4.7 درصد خواهد رسید و پیش بینی می کند که در سال 2020 به 4.6 درصد می رسد. نمودار رشد اقتصادی را نیز می توانید با توجه به نمودار زیر بررسی نمایید.

سرمایه گذاری در مالزی 1 سرمایه گذاری در مالزی

توجه به مواردی که در بالا اشاره شد از جمله شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در مالزی می باشد. البته نرخ تورم نیز از جمله مسائل مهم در این زمینه می باشد. میزان تورم مالزی در ماه نوامبر سال 2018 در حدود 0.2 درصد در مقایسه با ماه گذشته کمتر بود. بطور کلی نرخ تورم در مالزی از سال 1973 تا 2018 به طور متوسط 3.58 درصد می باشد.

سرمایه گذاری در مالزی 2 سرمایه گذاری در مالزی

سرمایه گذاری در مالزی از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در مالزی از طریق خرید ملک می تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری در این کشور باشد. در مالزی هیچ محدودیتی برای خرید ملک توسط خارجی ها وجود ندارد و یکی از انعطاف پذیرترین کشورها در مورد مسائل حقوقی مربوط به خرید اموال است. البته خارجی ها مجاز به خرید زمین های کشاورزی نیستند اما می توانند بیش از 20 درصد از املاک تجاری را خریداری نمایند و محدودیتی از جهت تعداد خرید املاک وجود ندارد. برای خرید املاک و مستغلات نیز حدود یک میلیون رینگت مورد نیاز است. قیمت ملک بسته به شهر های مالزی متفاوت است. لازم به ذکر است که حداقل سرمایه گذاری از طریق خرید ملک یک میلیون رینگت است. در شهر سلنگار شما با حدود دو میلیون رینگت امکان خرید ملک را دارید. در شهر پنانگ این مبلغ در حدود سه میلیون رینگت می باشد. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقالات ما در سایت موسسه حقوقی ملک پور نیز مراجعه نمایید.

سرمایه گذاری در مالزی از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی

 از مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در مالزی از طریق ثبت شرکت، موقعیت استراتژیک مالزی در آسیا است. مالزی به دلیل سهولت انجام کسب و کار در سال 2016 توسط بانک جهانی در رتبه بندی جهانی ذکر شده است. هیچ محدودیتی در مورد بازپرداخت سرمایه، سود و حق امتیاز وجود ندارد. ثبت شرکت در مالزی و راه اندازی کسب و کار در مالزی تقریبا کم هزینه می باشد.

معمولا نوع شرکتی که شما می خواهید در مالزی ثبت کنید با مسیولیت محدود است. نکاتی که برای ثبت شرکت در مالزی باید به آن ها توجه نمایید این است که چه طرحی برای کسب درآمد خود دارید که برای شما سودآور نیز باشد و اینکه آیا مشکلی در سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در مالزی وجود ندارد؟

سرمایه شما برای ثبت شرکت مسئولیت محدود در مالزی حداقل 500000 رینگت می باشد. البته بسته به فعالیت و ماهیت شرکت می تواند این میزان سرمایه متفاوت باشد. شخص که در مالزی شرکت تاسیس می کند، به او و خانواده اش یک ویزای 2 ساله داده خواهد شد. 

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مالزی

سرمایه گذاری در مالزی از طریق تمکن مالی (طرح خانه دوم)

سرمایه گذاری در مالزی از طریق تمکن مالی مسلما یکی از محبوب ترین برنامه های سرمایه گذاری است که اصطلاحا به آن مالزی خانه دوم من (MM2H- Malaysia My Second Home) گفته می شود. از سال 2002 این سیستم در مالزی راه اندازی شد و بیش از 35000 مورد از این طریق اقدام کرده اند. بسیاری از متقاضیان چینی ها هستند و البته برای شهروندان همه کشورها نیز باز است و مناسب برای بازنشستگان و افرادی است که به دنبال اقامت در مالزی هستند. دولت مالزی با این طرح به دنبال راهی برای جذب سرمایه گذاران خارجی به این کشور بود. متقاضیان این نوع سرمایه گذاری در مالزی باید حداقل دارایی به مبلغ 125000 دلار و درآمد ماهانه حداقل 2500 دلار نیز داشته باشند و می توانید یک اقامت 10 ساله را دریافت کنید. متقاضیان این روش می توانند اقامت همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز دریافت کنند. البته لازم به ذکر است که متقاضیان در چنین حالتی اجازه کار در مالزی را ندارند.

درخواست برای خانه دوم من در مالزی به دو دسته قابل تقسیم است :

 • افراد بالای 50 سال
 • افراد زیر 50 سال

برای دسته اول شرایط اینگونه است که باید نشان دهند که در حساب بانکی شان 350000 رینگت مالزی دارند. افراد دسته دوم یعنی 50 سال و کمتر باید نشان دهند در حساب بانکی شان 500000 رینگت مالزی دارند. پس از اثبات دارایی شما باید گام بعدی را طی کنید. در این مرحله شما باید یک حساب در مالزی باز کنید که در این حساب کسانی که سنشان بالای 50  سال است باید 150000 رینگت در حساب بگذارند و افرادی که سنشان کمنر از 50 سال است باید 300000 رینگت حساب باز کنند.

مرحله بعدی اثبات عدم سو پیشینه شماست که ثابت شود که هیچ گونه سابقه کیفری نداشته باشید. داشتن بیمه نامه نیز از دیگر مدارک مورد نیاز است البته بیمه نامه ای که بتواند شما و افراد وابسته شما را پوشش دهد. تشخیص و بررسی اینکه آیا شما دارای صلاحیت برای بهره مندی از این طرح هستید یا نه، توسط چندین سازمان دولیت انجام می گیرد که عبارتند از اداره مهاجرت مالزی، وزارت گردشگری، هنر و فرهنگ مالزی.

در صورتی که شما دارای صلاحیت شناخته شوید، استفاد ه از این نوع سرمایه گذاری مزایای دارد:

 • شما از طریق خانه دوم مالزی می توانید یک ویزای 10 ساله که در حقیقت اقامت 10 ساله مالزی را کسب نمایید.
 • متقاضیان این روش، مجاز به سرمایه گذاری در مالزی هستند.
 • فرزندان شخص متقاضی می توانند از امکانات مدارس خصوصی استفاده کنند.
 • همچنین امکان خرید ملک و اجازه خرید ملک نیز به شما داده می شود.

سرمایه گذاری در مالزی از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

سرمایه گذاری در مالزی از طریق اوراق قرضه دولتی یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در این کشور است. زمانیکه شما یک اوراق قرضه دولتی خریداری می کنید در واقع پول و سرمایه خود را برای یک دوره معین با نرخ بهره مشخص به نوعی سرمایه گذاری کرده اید. در تصویر زیر می توانید خرید اوراق قرضه در مالزی را مشاهده نمایید. 

سرمایه گذاری در مالزی 3 سرمایه گذاری در مالزی

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه می تواند راهی امن و یا پرخطر باشد. در هر حال این روش می تواند یکی از رههای سرمایه گذاری در مالزی باشد.

سرمایه گذاری در مالزی و مزایا و معایب آن

سرمایه گذاری در مالزی دارای مزایای متفاوتی است. از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در حال حاضر اقتصاد مالزی نسبتا بین المللی است و متکی به رشد صادرات و تنوع در صادرات می باشد.
 • مالزی در تلاش است تا اقتصاد خود را با استفاده از سیاست های سرمایه گذاری گسترده و شفاف، به سمت جذب سرمایه گذاری های خارجی سوق دهد.
 • موقعیت استراتژیک مالزی در بازارهای اصلی آسیا است.
 • مالزی دارای اقتصاد باز و متشکل از دولت مرکزی و صنعتی می باشد.

اما در کنار این مزایا، باید به معایب سرمایه گذاری در مالزی نیز توجه نمود:

 • تغییرات سیاسی می تواند از جمله مسائل مهم در زمینه سرمایه گذاری در مالزی باشد که باعث سوء استفاده دولت می شود زیرا سرمایه گذاری در مالزی راهی است که دولت بر مالکیت و دارایی شما کنترل دارد.
 • بسیاری از کشورهای جهان سوم که با استعمارگری در تاریخ خود آشنا هستند، می دانند که سرمایه گذاری خارجی منجر به نوعی استعمار اقتصادی مدرن می شود که می تواند کشور میزبان را در معرض سوء استفاده از شرکت های خارجی قراردهد.
 • سرمایه گذاری در مالزی در برخی از حالت ها منجر به اقامت می شود اما منجر به تابعیت نمی شود و این نشان دهنده سرمایه گذاری با هزینه بالا اما نتیجه نه چندان مناسب است.

سرمایه گذاری در مالزی و سخن پایانی

سرمایه گذاری در مالزی و راه های سرمایه گذاری در مالزی در این مقاله بررسی شد تا به شما در انتخاب مسیر سرمایه گذاری در این کشور کمک کند. سرمایه گذاری در مالزی می تواند راهی مناسب برای افرادی باشد که به دنبال سرمایه گذاری در منطقه آسیای جنوب شرقی هستند. اما اگر علاوه بر سرمایه گذاری در مالزی به دنبال اخذ قامت و مهاجرت به مالزی هستید باید به این نکته توجه کنید که تمام راه های سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت در این کشور نمی شود. متقاضیانی که تمایل به سرمایه گذاری در مالزی دارند می توانند با موسسه حقوقی ملک پور با همکازی موسسه مشاوره ای MIE اتریش در وین و یا دفاتر همکار در ایران تماس حاصل نمایند و از مشاوره تخصصی در زمینه سرمایه گذاری در مالزی و راه های آن اطلاعات کسب نمایند. همچنین می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های همین مقاله عنوان کنید و در سریع ترین زمان ممکن پاسخ بگیرید.