سرمایه گذاری در سنگاپور

 • سرمایه گذاری در سنگاپور و شرایط عمومی سرمایه گذاری در سنگاپور
 • سرمایه گذاری در سنگاپور و بررسی اخذ اقامت و تابعیت سنگاپور
 • سرمایه گذاری در سنگاپور و استانداردهای سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در سنگاپور و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار
 • سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق خرید ملک در سنگاپور
 • سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی در سنگاپور
 • سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در سنگاپور
 • سرمایه گذاری در سنگاپور و مزایای و معایب آن
سرمایه گذاری در سنگاپور سرمایه گذاری در سنگاپور

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

سرمایه گذاری در سنگاپور و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در سنگاپور ، روش های سرمایه گذاری و مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد تجزیه و تحلیل علمی قرار می گیرد. سرمایه گذاری در سنگاپور از جهات مختلفی قابل بحث و بررسی است. روش های سرمایه گذاری در سنگاپور به چه صورت خواهد بود؟ آیا اخذ اقامت سنگاپور از طریق سرمایه گذاری امکانپذیر است؟ شرایط سرمایه گذاری در سنگاپور چیست؟ ما سعی کردیم اساسی ترین نکات و مهمترین موارد آن را به طور خلاصه در این مقاله مورد ارزیابی قرار دهیم. سرمایه گذاری در هر کشوری قوانین خاصی دارد بنابراین به شما توصیه می شود که قبل از هرگونه اقدامی با یک وکیل مهاجرت که آشنا به امور بین الملل است مشورت نمایید. امیدواریم این مقاله که توسط متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است پاسخگوی تمام سوالات و ابهامات ذهنی شما عزیزان باشد و اطلاعات کاملی را در زمینه سرمایه گذاری در سنگاپور و روش های آن خدمت شما دوستان ارایه دهد. در صورتی که نیازمند اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در سنگاپور و شرایط عمومی سرمایه گذاری در سنگاپور

سرمایه گذاری در سنگاپور شرایط و قوانین خاصی دارد که سرمایه گذار خارجی باید با علم و آگاهی به این موارد شروع به سرمایه گذاری نماید. سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا است و در شمال خط استوا و یک مرکز مالی جهانی با آب و هوای گرمسیری و جمعیت چند فرهنگی است. جمهوری سنگاپور کشوری ثروتمند و مدرن است و تنها همسایه های این کشور مالزی و اندونزی هستند. زبان های رسمی سنگاپور شامل چهار زبان انگلیسی، مالایی، چینی و تامیل می باشد، اما با این حال ساکنان سنگاپور نزدیک به بیست زبان مختلف صحبت می کنند که این خود نشان دهنده طیف گسترده فرهنگی این کشور می باشد.

سنگاپور دارای تاریخ طولانی مهاجرت است و جمعیتی متنوع نزدیک به 5 میلیون نفر را تشکیل می دهد که از چینی ها، مالزی ها، سرخپوستان و آسیایی های مختلف تشکیل شده است. حدود 42 درصد از جمعیت سنگاپور را خارجیانی تشکیل می دهند که در آن مشغول به کار هستند که این خود نشان دهنده پذیرش خارجی ها در سنگاپور می باشد و به عنوان یک مرکز مالی پیشرو در جهان و از لحاظ تجارت بین المللی محسوب می شود. سنگاپور دارای نهمین ذخایر بزرگ جهان است و یک اقتصاد رو به رشد دارد اما سرمایه گذاران باید آگاه باشند که در مسیر مناسبی گام بردارند که متحمل ضرر نشوند.

طبق گزارش جهانی سرمایه گذاری، جریان های سرمایه گذاری مستقیم خارجی با توجه به روند جهانی کاهش سرمایه گذاری خارجی به میزان قابل توجهی کاهش یافت. سرمایه گذاران اصلی این کشور عبارتند از ایالات متحده، جزایر ویرجین بریتانیا، جزایر کیمن و هلند. در تصویر زیر می توانید حفاظت از سرمایه گذران خارجی با سایر کشورها را مقایسه نمایید.

1 2 سرمایه گذاری در سنگاپور

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب سرمایه گذاری در بورس سنگاپور

audio سرمایه گذاری در سنگاپور

سرمایه گذاری در سنگاپور و بررسی اخذ اقامت و تابعیت سنگاپور

سرمایه گذاری در سنگاپور و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در سنگاپور یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت این کشور می باشد. راه های مهاجرت به سنگاپور می تواند از طرق مختلفی مثل تحصیل، کار، ازدواج، تولد و سرمایه گذاری محقق گردد که هریک از این روش ها جزییات زیادی دارد و می توانند باعث اقامت این کشور شوند. سرمایه گذاری در سنگاپور نیز روش های متفاوتی دارد که ممکن است بعضی از این روش ها منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور شوند و بعضی از روش های سرمایه گذاری این ویژگی را نداشته باشند. سرمایه گذاری در سنگاپور به راحتی منجر به اخذ اقامت نمی شود.

شما در موارد زیر می توانید اقامت سنگاپور را دریافت نمایید :

 • ازدواج با یک تبعه سنگاپور
 • فرزند متولد شده از والدین تبعه سنگاپور
 • سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق کارآفرینی به مبلغ 2500000 دلار سنگاپور

به طور کلی سنگاپور از ورود کارشناسان و سایر خارجیانی که می توانند در زمینه توسعه و اقتصاد کشور به طرق مختلف نقشی ایفا کنند، استقبال می کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت سنگاپور به طور کلی موارد زیر است :

 • گذرنامه یا پاسپورت معتبر
 • عکس
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • گواهی سلامت
 • مدارک هویتی و شناسنامه ای
 • گواهی ازدواج
 • گواهی تولد
 • مدارک وضعیت تاهل

  در صورت طلاق و یا فوت همسر

 • اثبات تمکن مالی
اقامت سنگاپور

سرمایه گذاری در سنگاپور و استانداردهای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در سنگاپور دارای شرایط و استانداردهای ویژه ای است که شما باید با اطلاع از این ویژگی ها اقدام به سرمایه گذاری در این کشور نمایید. قطعا سرمایه گذاری در سنگاپور باید با اطلاعات و دانش حقوقی دقیق و مناسب صورت بگیرد تا علاوه بر اینکه منجر به سود دهی باشد، اگر به دنبال اخذ اقامت در این کشور و تابعیت آن هستید نیز موثر واقع گردد. از همین رو بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان حقوقی و وکلای مهاجرت مشاوره نمایید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام است.سرمایه گذاری در سنگاپور به طرق مختلفی امکان پذیر است و باید به استانداردهای سرمایه گذاری در سنگاپور قبل از هر گونه اقدامی توجه نمود.

سنگاپور توسعه اقتصادی خود را بر اساس یک استراتژی پیشگیرانه برای جذب سرماهی گذاری مستقیم خارجی از طریق باز بودن تجارت خود آغاز کرد که از سال 2003 زمانی که گروه بانک جهانی به انتشار سیستم رتبه بندی کسب و کار کرد و سنگاپور در جایگاه دوم در ارتباط با سهولت انجام کسب و کار قرار گرفت و تا سال 2019 نیز توانست این مقام را حفظ کند.

در سال های اخیر صنعت گردشگری بر اقتصاد سنگاپور تاثیر زیادی داشته و همه ساله گردشگران بسیاری وارد این کشور می شوند. سنگاپور سیاست های حامی محیط زیست و برنامه های حفاظت از طبیعت و میراث را در پیش گرفته است. ورود گردشگران باعث رونق ساخت و ساز در سال های اخیر در این کشور گردیده است. در ارتباط با سرمایه گذاری در سنگاپور باید به مسایلی مانند رشد اقتصادی، فساد اداری، ثبات سیاسی توجه ویژه ای شود، زیرا این مسایل در سرمایه گذاری خارجی و حمایت از سرمایه گذاران بسیار تاثیر گذار است.

رشد اقتصادی در سنگاپور و سایر کشورها بر حسب تولید ناخالص داخلی محاسبه می گردد و مشخص می کند که آیا افزایش داشته است یا کاهش. تغییرات نرخ رشد اقتصادی سنگاپور ار در نمودار زیر می توانید مشاهده نمایید :

2 1 سرمایه گذاری در سنگاپور

علاوه بر توجه به نرخ رشد اقتصادی باید به فساد اداری سنگاپور نیز توجه کرد که تاثیر بسزایی در سرمایه گذاری های خارجی دارد. شاخص ادراک فساد اداری بین المللی شفافیت در سال 2017 سنگاپور را به عنوان ششمین کشور دارای فساد کم در جهان رتبه بندی کرده است. کشوری که فساد اداری نداشته باشد و از این جهت پاک باشد اقتصادش می تواند به راحتی رو به پیشرفت رود. شاخص کنترل فساد نشان می دهد که میزان قدرت عمومی برای دستیابی به منافع شخصی و خصوصی به چه میزان می باشد. در سنگاپور میزان شاخص کنترل فساد 2.13 درصد می باشد. در زیر می توانید این شاخص را مشاهده نمایید.

3 سرمایه گذاری در سنگاپور

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر سرمایه گذاری خارجی در سنگاپور می تواند توجه به ثبات سیاسی آن کشور باشد. ثبات سیاسی و عدم وجود خشونت تاثیر بسزایی بر سرمایه گذاری خواهد داشت. شاخص ثبات سیاسی از چند شاخص دیگر مثل اطلاعات اقتصادی و اقتصاد جهانی مشخص می شود که در نمودار زیر می توانید ثبات سیاسی این کشور را مشاهده نمایید.

4 1 سرمایه گذاری در سنگاپور

سرمایه گذاری در سنگاپور و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

سرمایه گذاری در سنگاپور و شاخص های اقتصادی تاثیرگذاری مثل نرخ مالیات، تولید ناخالص داخلی و نرخ بهره بانکی بر سرمایه گذاری تاثیر دارد. در سال 2018 اقتصاد سنگاپور به 3.2 درصد افزایش یافت که کمتر از سال 2017 بود. تولید ناخالص داخلی در سال 2018 به 487 میلیارد دلار افزایش یافت.

5 سرمایه گذاری در سنگاپور

نرخ بهره بانکی هرچقدر پایین تر باشد هزینه های سرمایه گذاری در آن کشور بیشتر می شود و در واقع باعث تشویق بیشتر سرمایه گذاران خارجی است و رشد اقتصادی آن کشور را تقویت می کند. تولید ناخالص داخلی و بیکاری و تورم نیز از موارد تاثیرگذار بر سرمایه گذاری خارجی در سنگاپور است.

شاخص های اقتصادی آخرین ارزش محدوده زمانی بررسی شاخص های اقتصادی
نرخ بهره بانکی 2.48 2019
نرخ تولید ناخالص داخلی 2.2 2018
نرخ بیکاری 2.02 2017
نرخ تورم 1.37 2019

سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق خرید ملک در سنگاپور

سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق خرید ملک در سنگاپور برای خارجی ها محدودیت های خاصی دارد. اگر تبعه سنگاپور و اقامت دایمی سنگاپور را داشته باشید می توانید املاک یارانه ای که توسط هیات مسکن و توسعه ( HDB) مشخص می شود را خریداری کنید. آپارتمان های HDB واحدهای مسکونی دولتی هستند که برای خرید آنها باید حتما یا خودتان شهروند سنگاپور باشید و یا خانواده تان شهروند سنگاپور باشید وگرنه شخصی غیر از این افراد مجاز به خرید چنین املاکی نیست.

درست است که خرید ملک یکی از روش های  مورد علاقه بسیاری از افراد است اما باید به این موضوع دقت کرد که آیا سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق خرید ملک به صرفه است یا خیر، همچنین آیا خرید ملک در این کشور منجر به اخذ اقامت خواهد شد یا نه. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در املاک و مستغلات 150000 دلار می باشد. موارد موجود برای خرید ملک در سنگاپور بسته به هر منطقه می تواند متفاوت باشد. قیمت هر مترمربع برای آپارتمان در مرکز شهر 16693 دلار و در خارج از شهر 8484 دلار می باشد. در صورتی که تمایل به خرید یک آپارتمان به صورت قانونی در سنگاپور را دارید می توانید با یک شهروند سنگاپوری ازدواج کنید. البته باز رعایت دو مورد شرط است. اول اینکه باید حداقل 21 سال داشته باشید و دوم اینکه حداقل 3 سال در سنگاپور اقامت داشته باشید.

اما اشخاصی که اقامت سنگاپور را ندارند با محدودیت هایی در ارتباط با خرید آپارتمان روبرو هستند یعنی حتما باید اجازه مقامات دولتی را در خرید آپارتمان کسب نمایند. اساسا خرید ملک در سنگاپور دارای شرایطی باشند و باید حداقل 3 سال اقامت سنگاپور را داشته باشند و دولت به تاثیر اقتصادی شما بر کشور نیز دقت می نماید مخصوصا زمانی که قصد خرید ملک تجاری و یا مغازه و کارخانه و هتل را داشته باشید. در نتیجه با خرید ملک در سنگاپور نمی توانید اقامت دریافت نمایید و سرمایه گذاری از این طریق چندان تضمین شده نیست و سختی ها و پیچیدگی های خاص خود را دارد.

سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی در سنگاپور

سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق ثبت شرکت در سنگاپور برای یک خارجی امکانپذیر است و این موضوع شروه یک کسب و کار در سنگاپور می باشد. ثبت شرکت در سنگاپور انواع مختلفی دارد که ایجاد یک شرکت به صورت مسئولیت محدود شایع ترین نوع ثبت شرکت و ایجاد یک کسب و کار جدید است. به طور کلی اشخاصی که حداقل 18 سال سن داشته باشند امکان ثبت شرکت را خواهند داشت. شما به عنوان یک سرمایه گذار خارجی یک با ثبت شرکت یک کسب و کار را در سنگاپور راه اندازی کرده اید، نیازمند ارایه خدمات حرفه ای هستید زیرا باید از قوانین و مقررات حسابداری و نحوه اداره شرکت در سنگاپور مطلع بوده و باید شرکت و کسب و کار خود را در سنگاپور به ثبت برسانید. برای انجام این کار نیاز به پاسپورت سنگاپور دارید که می توانید با همراهی یک شهروند سنگاپوری این کار را انجام دهید.

شرکت های خصوصی می توانند در حدود 1 نفر تا 50 نفر سهامدار تشکیل گردند و حداقل سرمایه ای که می توان با آن شرکت را تاسیس کرد 1 دلار سنگاپور است البته نه اینکه با این مقدار شما امکان سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق ثبت شرکت را داشته باشید بلکه این گام اول در ثبت شرکت در سنگاپور است. یکی از الزامات قانونی سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق ثبت شرکت در سنگاپور این است که باید دارای آدرس دفتر ثبت شده محلی و یک مدیر که شهروند و ساکن سنگاپور، می باشد. مدیر شرکت نیز باید مانند سایر شرکا حداقل 18 سال داشته باشد و سابقه کیفری نیز نداشته باشد. بنابراین با توجه به این مسایل شما به طور مستقل و به تنهایی نمی توانید شرکتی را در سنگاپور ثبت نمایید بلکه به یک شهروند و ساکن سنگاپور به عنوان مدیر شرکت نیاز خواهید داشت.

سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق کارآفرینی در سنگاپور معمولا به صورت ثبت شرکت صورت می گیرد. شما با ثبت شرکت شهروندان سنگاپور را به کار می گمارید و از این طریق اقدام به کارآفرینی در سنگاپور می نمایید. شما برای کارآفرینی در سنگاپور باید یک بیزنس پلن و یا یک طرح تجاری داشته باشید که برای توسعه اقتصادی سنگاپور مناسب و مفید باشد. در واقع منفعت و سود کسب و کار شما توسط دولت سنگاپور در نظر گرفته می شود.

اگر شما یک کارآفرین خارجی با یک پیشنهاد نوآورانه کسب و کار هستید و قصد سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق کارآفرینی را دارید باید دارای شرایطی باشید. سنگاپور ویزای ENTREPASS و یا PASSIVE ENTREPRENEUR را برای کارآفرینان در نظر گرفته است تا انگیزه ای شود برای ایجاد یک طرح بدیع و نو در سنگاپور که باعث رشد اقتصادی این کشور نیز گردد.

شما برای سرمایه گذاری در سنگاپور باید حداقل حدود 2.500.000 دلار سنگاپور سرمایه گذاری نموده و حداقل تجربه سه سال سابقه کسب و کار یا کارآفرینی را داشته باشید. در مورد سرمایه گذاری در سنگاپور باید اطمینان حاصل کنید که گردش های مالی مناسبی دارید یعنی در حدود 50 میلیون دلار سنگاپور در سال حداقل گردش مالی کسب و کار شما خواهد بود. 

سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در سنگاپور

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در سنگاپور یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در این کشور است. اوراق قرضه یک نوع دارایی مهم در سنگاپور محسوب می شود. اوراق قرضه نشان دهنده تعهداتی است که سازمان و یا دولت به اشخاص دارد. البته این نوع سرمایه گذاری دارای خطر و پر ریسک است. سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق خرید اوراق قرضه دولتی به چند روش صورت می گیرد که برجسته ترین آنها عبارتند از:

هر اوراق قرضه یک مدت زمانی دارد که در نهایت 10 ساله است که در پایان آن مدت مبلغ اصلی و سود به حساب شما می آید. بنابراین سرمایه گذاری در سنگاپور از طریق خرید اوراق قرضه دولتی نیز امکان پذیر خواهد بود اما مهم این است که باید ریسک این نوع سرمایه گذاری را نیز درک نمایید.

سرمایه گذاری در سنگاپور و مزایا و معایب آن

سرمایه گذاری در سنگاپور با توجه به موقعیت استراتژیک جغرافیایی سنگاپور در مسیرهای حمل و نقل و نزدیکی به بازارهای جهانی و تقریبا انعطاف در پذیرفتن مهاجران مقصد بخشی از علاقمندان سرمایه گذاری در آسیا به شمار می آید. سرمایه گذاری در سنگاپور قطعا یک سری نقاط ضعف و معایبی نیز دارد که شما به عنوان سرمایه گذار خارجی باید به تمام جوانب سرمایه گذاری در سنگاپور توجه نمایید.

سرمایه گذاری در سنگاپور و سخن پایانی

سرمایه گذاری در سنگاپور، روش های سرمایه گذاری و مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری در این مقاله به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت و نکات اساسی و روش های مختلف سرمایه گذاری در سنگاپور اشاره شد. طبق آن چه که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت ، ذکر این نکته بسیار حایز اهمیت است که دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در سنگاپور به راحتی میسر نمی باشد. بنابراین اگر به دنبال مهاجرت به سنگاپور از روش سرمایه گذاری هستید، بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با یک وکیل مهاجرت مشورت نمایید. در این مقاله که توسط مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین الملل نوشته شده است سعی شده که تمام سوالات شما را در زمینه سرمایه گذاری در سنگاپور پاسخ دهد و در صورتی که به دنبال اطلاعات تکمیلی هستید می توانید با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله در بخش دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.