سرمایه گذاری در بلژیک و بررسی شرایط آن

 • سرمایه گذاری در بلژیک و شرایط عمومی آن
 • سرمایه گذاری در بلژیک و بررسی اخذ اقامت و تابعیت بلژیک
 • سرمایه گذاری در بلژیک و استانداردهای سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در بلژیک و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار
 • سرمایه گذاری در بلژیک از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در بلژیک از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در بلژیک از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
 • سرمایه گذاری در بلژیک و مزایای آن
سرمایه گذاری در بلژیک سرمایه گذاری در بلژیک

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

سرمایه گذاری در بلژیک و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در بلژیک در این مقاله مورد نقد و بررسی و تحلیل تخصصی قرار می گیرد. نکات کلیدی و مهم در خصوص سرمایه گذاری در بلژیک شرح داده خواهد شد. نکات لازم در خصوص اخذ اقامت و تابعیت این کشور از طریق سرمایه گذاری مورد مطالعه قرار خواهد گرفت. این نکته لازم به ذکر است که این مسیر راه آسانی نیست و نیاز به علم مخصوص به خود و تجربه کافی وکیل مهاجرتی شما خواهد داشت. 

سرمایه گذاری در بلژیک و شرایط عمومی آن

از بین کشورهای اروپایی، بلژیک را می توان قلب اروپا نامید و این کشور میزبان مراکز مهم تصمیم گیری اروپا می باشد. آسانی راه اندازی یک کسب و کار در این کشور و ثبت یک شرکت در این کشور ظرف چند روز می تواند از جاذبه های سرمایه گذاری در بلژیک باشد. پس از موجی از سرمایه گذاری ها در بین سال های 2012 تا 2014 سرمایه گذاری خارجی در این کشور به شدت افزایش یافت و تا سقف 30 میلیارد دلار در سال 2016 رسید. با این حال طیق گزارش سازمان سرمایه گذاری جهانی در سال 2018 که توسط UNCTAD منتشر شد. سرمایه گذاری های اصلی عمدتاً در زمینه های مالی و بیمه ای، فعالیت های فنی و حرفه ایی، تولید و املاک می باشد. فراهم کردن زیرساخت های به روز و سیستم حمل و نقل مکانیزه از عواملی است که میل سرمایه گذاری در بلژیک را افزایش می دهد.

مزایای سرمایه گذاری در بلژیک

سرمایه گذاری در بلژیک و بررسی اخذ اقامت و تابعیت بلژیک

سرمایه گذاری در بلژیک می تواند منجر به اخذ اقامت بلژیک گردد. برای تحقق این امر شرایط زیر باید فراهم باشد.

 • سرمایه گذاری بین 350.000 یورو تا 500.000 یورد در یک کسب و کار جدید
 • یا سرمایه گذاری بین 350.000 یورو تا 500.000 یورو در کسب و کاری که در بلژیک فعال است
 • سرمایه گذاری در دو حالت فوق باید منجر به استخدام فرد بلژیکی شود.
 • داشتن عدم سو پیشینه و شفافیت عملکرد مالی

پس از 5 سال اقامت در بلژیک امکان اخذ تابعیت بلژیک وجود دارد. اگر فرد سرمایه گذار قصد اخذ تابعیت بلژیک را دارد باید به یکی از زبان های فرانسه، هلندی و یا آلمانی تسلط داشته باشد.

سرمایه گذاری در بلژیک و استانداردهای سرمایه گذاری

 همیشه متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در کشورهای دیگر را دارند باید شاخصه هایی نظیر امنیت، قوانین و حمایت های مالیاتی کشوری که قصد سرمایه گذاری در آن را دارند مدنظر قرار دهند. دولت بلژیک همواره از سرمایه گذاران حمایت های مالیاتی خوبی انجام می دهد. همچنین این کشور از یک نظام مالیاتی مترقی برخوردار است. نرخ مالیات هر شرکت تجاری در بلژیک 33.99 % می باشد و شرکت های کوچک تر و متوسط که سود خالص آنها از 322.500 یورو تجاوز نمی کند مالیات در این کشور 24.98 % می باشند. که البته این نرخ ها اسمی می باشد و همواره عواملی می تواند باعث کاهش این درصد از مالیات ها گردد. از دیگر مواردی که باید یک متقاضی سرمایه گذاری در بلژیک مدنظر قرار دهد نظام قضایی این کشور و سیستم قانون مدنی بلژیک می باشد. کشور بلژیک از جمله کشورهایی است که تمامی قوانین حاکم بر اتحادیه اروپا را اجرا می نماید و سیستم قانون حاکم بر این کشور نظام Civil Law می باشد. همچنین این کشور هیچگونه اختلاف بین المللی با هیچ کشوری ندارد و این موارد می تواند تضمین کننده سرمایه گذاری در بلژیک باشد.

سرمایه گذاری در بلژیک و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در بلژیک را داشته باشند کاملاً آگاه هستند که این پروسه یک روال علمی بایستی داشته باشد از همین روی باید پارامترهایی که می تواند در تصمیم گیری آنان تاثیر گذار باشد را بررسی نمود.

تولید ناخالص داخلی در جدول زیر بررسی می شود:

سال 2015 511.8 دلار
سال 2016 517.9 دلار
سال 2017 526.4 دلار

رشد تولید ناخالص داخلی (نرخ رشد واقعی) در جدول زیر بررسی می شود:

سال 2015 1.5 درصد
سال 2016 1.2 درصد
سال 2017 1.6 درصد

نمودار شاخص سرمایه گذاری خارجی برحسب میلیارد دلار در کشور بلژیک در تصویر زیر نشان داده شده است.

سرمایه گذاری در بلژیک سرمایه گذاری در بلژیک

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلژیک

سرمایه گذاری در بلژیک از طریق خرید ملک

یکی از راه های سرمایه گذاری در بلژیک سرمایه گذاری در املاک این کشور می باشد. بروکسل پایتخت بلژیک با توجه به موقعیت استراتژیک خوبی که دارد یک بازار جذاب برای سرمایه گذاری در بلژیک از طریق ملک می باشد. علاوه بر خرید ملک می توان در پروژه های بازسازی املاک نیز در این کشور سرمایه گذاری کرد. البته به این نکته توجه داشته باشید که سرمایه گذاری از طریق ملک در بلژیک منجر به اخذ اقامت نمی شود.

سرمایه گذاری در بلژیک از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت

نوآوری به رشد اقتصادی و رقابت اقتصادی بستگی دارد، در طول 10 سال گذشته، بلژیک با ایجاد فعالیت های تحقیقاتی و توسعه بسیار زیاد و با ایجاد مشوق های مالیاتی سعی بر این داشته تا بستری فراهم آورد که علاقه مندان به سرمایه گذاری در این کشور میل و رغبت بیشتری در این خصوص از خود نشان دهند. با این حال در صورتی که بلژیک در تحقیق و توسعه پیشرفت می کند، هنوز باید اقداماتی را برای تقویت یک مرکز نوآوری واقعی با تحریک فرهنگ کارآفرینی بوجود آورد. از دیگر راه های سرمایه گذاری در این کشور ثبت شرکت در بلژیک می باشد که از انواع شرکت با سهامی خاص، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تعاونی، و شعبه شرکت می باشد اما ثبت شرکت در بلژیک مستقیماً منجر به اخذ اقامت نمی شود. نکته بسیار مهم در ثبت شرکت در بلژیک بیزینس پلن یا طرح تجاری شرکت می باشد که باید ثابت کند نوع کار شرکت به رشد چشمگیر اقتصادی در بلژیک کمک خواهد کرد.

سرمایه گذاری در بلژیک از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

اکثر بانک ها در بلژیک انواع بورس اوراق بهادار را در اختیار دارند و اکثر بانک ها یک وکیل داخلی داشته و این نوع سرمایه گذاری در بلژیک زیر نظر این وکلا صورت می پذیرد. توجه داشته باشید که بازار سهام در بلژیک بسیار کوچک است و تحت سلطه چند شرکت قرار دارد.

طبق قوانین مالیاتی در بلژیک به سود سهام افراد خارجی که در بورس در بلژیک سرمایه گذاری کرده باشند 30% مالیات تعلق می گیرد. همچنین متقاضیان سرمایه گذاری در بلژیک باید بدانند که اگر قصد سرمایه گذاری در بلژیک از طریق اوراق قرضه دولتی را دارند به سود حاصل از این سرمایه گذاری 25% مالیات تعلق می گیرد. اگر سرمایه گذاری در بلژیک از طریق خرید در اوراق قرضه دولتی صورت پذیرد، این سرمایه گذاری باید حدود 500.000 یورو باشد تا منجر به اخذ اقامت این کشور گردد.

سرمایه گذاری در بلژیک و مزایای آن

سرمایه گذاری در بلژیک مزایای فراوانی به همراه دارد که در زیر به برخی از این مزایا اشاره شده است.

 • دسترسی به نیروی کار تحصیل کرده و کارآمد و منعطف و معمولاً چند زبانه
 • زیر ساخت های کسب و کار با کیفیت بالا
 • موقعیت استراتژیک و فوق العاده این کشور در تقاطع بازار های اصلی اروپا
 • باز بودن تجارت بین الملل
 • دسترسی به شرکت های تخصصی در خصوص تامین کالاهای نیمه تمام
 • قدرت خرید و کیفیت زندگی بالا در این کشور

در کنار مزایای ذکر شده می توان به نقاط ضعف سرمایه گذاری در بلژیک هم اشاره کرد.

 • هزینه های بالای حقوق و دستمزد
 • سطح بالای مالیات
 • وابستگی به وضعیت اقتصادی منطقه یورو
 • مصرف کنندگان چند زبانه
 • کشمکش های داخلی بین دو منطقه فلاندرها و والونیا
سرمایه گذاری در بلژیک و سخن پایانی

سرمایه گذاری در بلژیک و شرایط اخذ اقامت این کشور مورد نقد و بررسی قرار گرفت. همچنین عنوان شد که از چه طریق می توان از طریق سرمایه گذاری موفق به اخذ تابعیت این کشور شد. مزایا و معایب سرمایه گذاری در بلژیک را مطالعه کردیم. در انتها توصیه می شود با توجه به حساسیت امر سرمایه گذاری در بلژیک قبل اقدام به هرگونه امری در این خصوص مطالب ذکر شده را به دقت مطالعه کرده و با دید باز و شفاف تصمیم نهایی خود را اتخاذ نمایید.امید است این مقاله توانسته باشد تا ابهامات و سئوالات شما مخاطبین محترم سایت موسسه حقوقی ملک پور را در این خصوص برطرف کرده باشد. شما می توانید سوالات خود را در زمینه سرمایه گذاری در بلژیک در بخش دیدگاه های همین مقاله مطرح نموده و در سریع ترین زمان ممکن پاسخ بگیرید.