زندگی در کانادا

زندگی در کانادا

زندگی در کانادا و شرایط 2018 زندگی در کانادا را برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت به کانادا شرح خواهیم داد ، آیا از کیفیت زندگی در کانادا اطلاعاتی دارید ؟ آیا از رفاه اجتماعی و زندگی در کانادا مطالبی را خوانده اید ؟ آیا از شرایط زندگی در کانادا چیزی می دانید ؟ زندگی در کانادا و مزایای آن چه می باشد ؟ زندگی در کانادا چه امکاناتی را برای ما فراهم می آورد ؟ وضعیت زندگی در کانادا جگونه می باشد ؟ زندگی در کانادا  برای مهاجرین چگونه است ؟ زندگی در کانادا چه ملزوماتی دارد ؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با وکیل مهاجرت کانادا و یا موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور ارتباط بگیرید .

audio زندگی در کانادا

توضیحات آقای ملک پور ( دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب روش های مهاجرت کانادا و ویزای توریستی کانادا

audio زندگی در کانادا

 

کانادا در شمالی ترین قسمت  قاره ی آمریکا واقع شده است و کانادا دومین کشور بزرگ ، در سطح جهان می باشد . قلمرو مرزی کانادا از غرب به اقیانوس آرام ، از شمال به اقیانوس منجمد شمالی ، از جنوب به کشور آمریکا ، از شرق به اقیانوس اطلس متصل شده است . بزرگی و مساحت خاک این کشور در حدود ۹٫۹۸۴٫۶۴۰ کیلو متر مربع است . از سویی دیگر می توان این گونه بیان نمود که مساحت این شور ۶ برابر کشور ایران و ۴۰ برابر کشور بریتانیا می باشد . این کشور به ۱۰ استان و ۳ حوزه مرزی داخلی تقسیم بندی شده‌ است . ایالات در کل حوزه اختیاراتی قوی ای  از دولت فدرال دارند . اما میزان  این اختیارات اساسا در ید حوزه های استانی کمتر است .
سرشماری انسانی در این کشور بر اساس گزارش نهایی اداره آمار کشور کانادا ، بیشتر از سی و سه میلیون و ششصد هزار نفر جمعیت دارد . حدود ۸۰ ٪ جمعیت این کشور در شهر هایی که کمتر از ۲۵۰ km تا حدود خاکی کشور آمریکا فاصله دارند زندگی می نمایند .

اطلاعاتی درباره حکومت کشور کانادا :

حکومت این کشور “دموکراتیک فدرال” می باشد  و به واسطه دو قسمت « حکومتی ایالتی » و « حکومتی مرکزی » اداره می گردد . تمامی وظیفه ها و اختیارات در بین دولت های استانی و دولت مرکزی ( فدرال ) تقسیم گردیده است .

اطلاعاتی درباره اقتصاد کشور کانادا :

از ثروتمند ترین کشور ها در سطح جهان ، کشور کانادا محسوب می‌شود و اقتصاد و شرایط مالی در آن از تنوع بسیار زیادی برخوردار می باشد . این کشور در میان ده کشور نخست تولید کننده در سطح جهان به شمار می رود . بیشترین موسسات و کمپانی های تولیدی کشور کانادا در دو ایالت کبک و انتاریو واقع شده اند . از تولیدات مهم این کشور می توان به مواد خوراکی ، چوب ، کاغذ ، تولید های مرتبط با  فلزات ، صنایع شیمیایی و نفت اشاره نمود .

توضیحاتی درباره سیستم آموزشی در کشور کانادا :

وظیفه اداره و نظارت بر نظام های آموزشی در این کشور بر عهده بخش های استانی می باشد و بر این اساس نظام آموزشی نسبت به یک استان به استانی دیگر متفاوت می باشد . عموما نظام آموزشی به سه نظام تربیت ابتدایی ، دبیرستان ، و آموزش عالی ( دانشگاه‌ ها ) تقسیم بندی می‌شود . آموزش این کشور تا سن ۱۶ سال ، اجباری می باشد ( البته استثناء که در ایالات انتاریو و نیوبرانزویک وجود دارد که در این ایالت ها آموزش تا ۱۸ سالگی اجباری می باشد ) و افرادی که تا سطح ۱۲ می باشند در مدرسه های ابتدایی و دبیرستان آموزش خواهند دید . مدرسه های خصوصی و فدرال در تمامی شهر های کشور کانادا وجود دارند و عموم مدرسه های ابتدایی و کالج های “عمومی” در صورتی که مقیم یا تبعه این کشور باشند به نوعی رایگان می باشند . آغاز شروع دوره تحصیلی در کانادا عموما از آخر ماه aug یا اوایل sep آغاز و تا اواخر یا نیمه june ادامه پیدا خواهد کرد . غالبا استان ها و حوزه سیستم پیش دبستانی جهت آماده سازی دانش‌آموزان دوره اول ابتدایی برنامه ریزی شده است . آموزش مقدماتی از سطح ۱ تا سطح ۶ یا ۸ را در بر می گیرد ، دانش‌آموزان دوره خود را تا درجه ۱۲ در دوره دوم ادامه خواهند داد . سکنه در این کشور بعد از اخذ دیپلم دوره ثانویه این امکان را دارند تا در دانشگاه‌ ها و یا مدارس کانادا ادامه تحصیل نمایند .

توضیحاتی درباره ی بهداشت و درمان در کشور کانادا :

این کشور از یک نظام واحد در بخش بهداشت و درمان برخوردار می باشد که مزایای برابری را در اختیار شهروندان کانادایی قرار می دهد . تمامی مخارج مربوط به بخش درمانی پزشکی ( به غیر از دارو ) در کشور کانادا رایگان می باشد ، این در حالی است که هزینه دندان پزشکی با خود فرد می باشد .

شهروندی در کشور کانادا :

افرادی که با یک ویزای اقامتی در این کشور اقامت دائم کانادا را کسب می نماید و به این کشور ورود می نمایند و زمانی که کارت اقامت دائم(PR Card)  را دریافت نمودند جهت اخذ کارت اقامت دائم خود باید یک مدت پنج ساله در محیط حضور داشته باشند تا بتوانند اقامت خود را تمدید نمایند . فرد می بایست در طی هر 5 سال حداقل در بازه دو ساله در کانادا زندگی و حضور فیزیکی بهم رساند . فردی که اقامت دائم این کشور را دارد و در حالی که مورد پذیرش باشد و مشکلی در این کشور نداشته باشد می‌تواند برای به دست آوردن شهروندی کانادا  درخواست نماید . شرایطی که با در دست داشتن اقامت دائم کشور کانادا می توان در خواست تابعیت مضاعف نمود به شرح ذیل می باشد :

شرایط سن فرد برای شهروندی یا اصطلاحا citizen ship این کشور نبایست زیر سن هجده سال باشد و می بایست حداقل 3 سال (و یا به تعبیری ۱۰۹۵ روز) حضور فیزیکی جهت ادامه زندگی در این کشور در طی 4 ساله گذشته از مدت ارائه درخواست را به نمایش دهد . پدر و مادر می‌توانند برای ولد یا فرزند خواندگان کمتر از سن ۱۸ سال برای اخذ تابعیت اقدام نمایند .

همان گونه که می دانید زندگی در کانادا در شرایط بسیار مطلوب قرار گرفته است و از نظر رفاه و امکانات دارای شرایط مناسبی می باشد . ما در این مقاله در باب زندگی در کانادا ، شرایط زندگی در کانادا ، سیستم آموزشی کانادا و شرایط فرهنگی در کانادا صحبت نمودیم . جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران ارتباط بگیرید .

Rating: 5
27 پاسخ
 1. Shahab گفته:

  با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز
  من متولد۷۳هستم ومتهل بدون فرزند خدمت سربازی هم رفتم
  مدرک دیپلم فنی و بین المللی مکانیک برق خودرو دارم وحدود۷سال هست که کار دکوراسیون داخلی مشغولم خودم صاحب کار هستم نجاری روهم کاملا بلدم زبان هم تاحدودی بلدم چطورمیتونم اقامت بگیرم؟ممنونم!

  Rating: 5
  پاسخ
 2. محراب ابوذر گفته:

  سلام میخواستم بدونم من هم اکنون 17 سال سن دارم و میخوام برای ادامه تحصیل در رشته ی تجربی به کانادا سفر کنم . درضمن مدرک IELTS هم دارا هستم .
  ایا امکانش هست

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. بررسی این موضوع بستگی به میزان سرمایه و سایر شرایط شما دارد. جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 3. ناشناس گفته:

  سلام من 19 ساله با مدرک دیپلم نقشه کشی معماری میخواستم برای زندگی به کانادا سفر کنم ایا میتونم مدرک زبان هم ندارم

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما می توانید برای تحصیل در مقطع لیسانس و یا تحصیل در کالج های کانادا اقدام کنید. برخی از کالج ها در کانادا دوره های همراه با کار پیشنهاد می دهند که پس از پایان تحصیل کار شما را گارانتی می کنند. در صورتی که نمی توانید مدرک زبان را در ایران بگیرید می توانید بدون مدرک زبان نیز پذیرش بگیرید اما ابتدا باید یک دوره زبان در کانادا بگذرانید.

   در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 4. مهدی احمدی گفته:

  دورد بر شما جناب ملک پور. من ۲۸ ساله و موزیسین هستم. در سایت های‌ اروپایی و در سطح اینترنشنال آثارم توسط چندین شرکت از اروپا و امریکا لیبل و پخش شدن. ۴ سال سابقه تدریس در اموزشگاه دارم. لیسانس صنایع . آیلتس ۵ جنرال . آیا شرایط اقامت کاری یا خویش فرمایی را دارم؟ باسپاس

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. برای اخذ ویزای کاری کانادا، شما باید بتوانید که سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی تان ارائه دهید. مقاله زیر را مطالعه نمایید.
   https://malekpour.ir/کار-در-کانادا
   در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 5. پوریا گفته:

  سلام.من بیست ویک سالم هست.مدرک فنی و حرفه ایه طلاسازی دارم.مدرک ممتاز خوشنویسی دارم و جزو انجمن خوشنویسان ایران هم هستم.یکسری کارهای نظامی هم بلدم.اواسط سربازی معاف پزشکی شدم.مدرک زبان هم ندارم.وسابقه سفر به خارج از کشور هم ندارم.میخواستم بدونم بااین شرایط من امیدی به مهاجرت به کانادا وجود داره یانه؟اگر میتونم برم از کدوم از این تخصص هایی که دارم میتونم اقدام کنم؟وسوال دیگه ای که دارم این هست که اگر کسی از طریق شغل طلاسازی بتونه مهاجرت بکنه به کانادا اونجا فقط باید همین شغل رو ادامه بده یا اینکه می‌تونه تغییر شغل بده؟

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. توصیه می کنم با دفاتر ما تماس گرفته تا شرایط شما به طور کامل بررسی شود و گزینه های امکان پذیر برای شما معرفی شود.

   پاسخ
 6. maziar samiei گفته:

  لطفا توضیح بفرمایید ایا این امکان وجود دارد که بعد از ارسال دعوت نامه در سیستم اکسپرس اینتری کانادا فرد واجد شرایط شناخته نشود؟ همچنین در صورت ارسال دعوت نامه این پروسه چقدر زمان می برد؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 7. امیر گفته:

  با سلام ، آیا بنده با لیسانس کامپیوتر – نرم افزار ، آیلتس جنرال 5 ، بدون سابقه ی کار و با 24 سال سن ، قادر به دریافت ویرای کار و اقامت دایم کانادا هستم یا خیر ؟

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. دوست گرامی متاسفانه امتیاز شما برای گرفتن ویزای کار و اقامت دائم کانادا کافی نمی باشد. گرچه با توجه به سن و سطح دانش زبان انگلیسیتان بهترین نوع مهاجرت به کانادا می تواند از طریق تحصیل در این کشور باشد که اخیرا برای شما عزیزان این فرصت مهیا شده است. جهت بررسی روش های دیگر امکان پذیر مهاجرت به کانادا و همچنین روش تحصیلی با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 8. کیاوش گفته:

  سلام و عرض ادب
  من انگلیسی مسلط هستم.اما آلمانی در حد صفر هستم.به نظرتون زندگی در کانادا ،جذابیته زندگی در اروپا و یا امریکارو داره؟یا پیشنهاد میشه المانی یاد بگیرم تا مقصد مهاجرتم رو به اروپا تغییر بدم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار پاسخ این سوال بسته به نظر شخصی شما دارد .
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید

   پاسخ
 9. نجمه گفته:

  سلام اقای دکتر ملک پور، اول تشکر می کنم از انرژی مثبتی که منتقل می کنید.
  عرض کنم خدمتتون که بنده 29 ساله، کارشناس ارشد روانشناسی صنعتی و سازمانی با معدل 18/98 از دانشگاه دولتی هستم و همسرم 33 ساله کارشناس ارشد مهندسی مکانیک با معدل 15/66 از دانشگاه ازاد هستن.دارای یک فرزند دختر 9 ماهه هستیم.
  بنده سابقه کارم خیلی کمه به صورت حق التدریسی توی دانشگاه مشغول شدم و همسرم 10 سال سابقه کار مرتبط با رشتشون دارن، میزان سرمایه ما هم حدود 300 ملیون هست. تصمیم جدی برای مهاجرت داریم و سخت مشغول خوندن زبان برای ازمون ایلتس هستیم.
  سوال بنده اینه که کدوم کشور برای ما مناسب تره با توجه به اینکه دوست نداریم پروسه مهاجرتمون طولانی بشه، اگر چه خودمون کانادا و استرالیا رو دوست داریم. و سوال بعدی از چه طریق مهاجرت کنیم.
  نکته ای هم خدمتون عرض کنم که من بسیار علاقه مندم از طریق تحصیل برم ولی به خاطر دختر 9 ماهه ام و ندادن ویزا همراه در یک زمان فکر کنم این موضوع منتفی بشه.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام همسر شما شرایط اقدام برای ویزای کاری المان را دارند و باید برای این امر مشاوره صورت بگیرد تا شرایطشان بررسی شود . شما هم در صورت اخذ مدرک زبان میتوانید جهت ویزای تحصیلی اقدام نمایید.پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   ضمن عرض سلام

   امکان اخذ ویزای دانش آموز و همراهش همزمان وجود ندارد و میبایست شرایطتان را با مشاورین مطرح نمایید.
   در هر سنی پیش از ۱۸ سال ویزا حتما در میاید.
   برای اخذ اطلاعات مشروح،‌ حتما با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 10. maziar samiei گفته:

  سلام اقای ملک پورعزیز وقت بخیر.ضمن عرض تشکر از شما بزرگوار ما یک خانواده پنج نفره هستیم ک قصد مهاجرت به کانادا رو داریم. پدرم 52 ساله ونجار فوق‌العاده ماهری هستن ب طوری ک تو کار خودشون واقعا کم نظیر هستن. فقط متاسفانه تحصیلات دانشگاهی ندارن. برادرم هم تو کار چوبی وارد هستن. من 24 ساله هستم و دانشجو رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد. خواهرم لیسانس مامایی هستن و برادرم 19 ساله و دیپلم دارن و هر سه ما آیلتس حدود 6 و 6 نیم داریم. برای مهاجرت ب کانادا امکانش هست ک پدرم و به همراه برادرم بتونن ویزای کار بگیرن؟ یا من ویزای تحصیلی بگیرم و ازطریق بنده خانواده م بتونن وارد کشور کانادا بشن؟ البته مایل هستیم ک پدرم بتونن ویزای کار بگیرن چون حرفه خاصی رو بلدن. همون چیزی ک شما همیشه تو ویس هاتون میگین که یه کمک برای مهاجرت هست. حداقل چه مقدار هزینه لازم هست برای مهاجرت خانوادگی؟ لطفا راهنمایی کنید.بسیار متشکرم

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   پدر گرامی شرایط دریافت گرفتن ویزای کار را ندارند اما شما میتوانید برای ویزای تحصیلی اقدام نمایید
   برای بررسی شرایط و کسب اطلاعات بیشتر از این قسمت با ما در ارتباط باشید

   پاسخ
 11. maziar samiei گفته:

  با سلام و عرض ارادت جناب ملک پور من خانمی 43 ساله با مدرک لیسانس مدیریت بازرگانی و 18 سال سابقه کار در زمینه حسابداری و بیمه همسرم 47 ساله با مدرک مهندسی برق و 18 سال سابقه کار مرتبط دارای 2 فرزند 4 و 14 هستیم قصد مهاجرت داریم البته که الویت ماکاتناداست و در حال خواندن زبان فرانسه و انگلیسی هستیم در ضمن کل سرمایه منقول و غیر منقول ما حدود 700 میلیون تومان است سوالم از شما اینست برادرانه بفرمایید کدام کشورو کدام روش مهاجرتی را برای ما پیشنهاد میدهید با توجه به اینکه کانادا پروسه طولانی دارد و من میخواهم تا 16 سالگی پسرم از ایران خارج شوم خواهشا راهنمایی بفرمایید ممنون از توجه و پاسخگوییتون

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   از نظر کاری متاسفانه شرایط ویزای کاری کانادا را ندارید
   با توجه به سرمایه و تعدادی افراد خانواده میتوانید برای کشورهای دیگه از طریق تحصیلی یا ثبت شرکت اقدام کرده و ویزای همراه برای خانواده اخذ نمایید
   لذا برای بررسی شرایط و کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 12. معصومه سبنوی گفته:

  با سلام .اینجانب 46 سال سن دارم .دارای لیسانس زبان انگلیسی .همسرم کار آزاد داره . دارای دو فرزند پسر و دختر هستم .پسرم 17 سال و دخترم 9 سال داره آیا شرایط لازم جهت اقامت درکانادا را دارم ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به 6 دسته تقسیم میشوند سرمایه گزاری – ثبت شرکت -ازدواج با تبعه خارجی -ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی . شما باید بفرمایید از کدام یک از این روشها میخواهید اقدام فرمایید و همچنین باید میزان سرمایه شما برای امر مهاجرت مشخص گردد.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 13. maziar samiei گفته:

  با سلام رامندی هستم داری همسر و سه فرزند آیا میتونم در کانادا اقامت داشته باشم بنده 47 سال و دارای سه فرزند زیر 18سال لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   بله میشود اقامت داشت اما باید تمامی شرایط شما بررسی گردد
   برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.