راههای مهاجرت به سوییس

بررسی راههای مهاجرت به سوییس

راههای مهاجرت به سوییس را میتوان یکی از سوالاتی معرفی نمود که افراد مختلفی که به فکر مهاجرت هستند به دنبال جواب آن هستند . مهاجرت به سوییس در سال های اخیر بسیار بسیار افزایش داشته است . زیرا سوییس کشور بسیار زیبایی است و همواره دارای شرایط مهاجرتی بسیار عالی بوده است . از این رو میتوان راههای مهاجرت به سوییس را میتوان به تحصیل در سوییس , کار در سوییس , سرمایه گذاری در سوییس و … تقسیم بندی کرد .

پیشنهاد میگردد در ابتدای امر ویدیو های موجود در این بخش که توسط آقای ملک پور تهیه و تنظیم شده است را به صورت رایگان مشاهده نمایید تا اطلاعات بیشتری را در باب مهاجرت به سوییس کسب نمایید . آقای ملک پور دانشجوی رشته حقوق در دانشگاه ملی وین همواره سعی بر این دارند که اطلاعات کاملی را جهت مهاجرت از طرق قانونی خدمت شما عزیزان ارائه نمایند .

فایل تصویری آقای ملک پور در باب مهاجرت به سوییس

video بررسی راههای مهاجرت به سوییس

راههای مهاجرت به سوییس

سوییس کشور نسبتاً کوچکی با 285 کیلومتر مربع مساحت است. جمعیت آن در حدود 8 میلیون نفر است و بخش وسیعی از آن را کوه های آلپ پوشانده است. اکثر ساکنان این کشور در فلات سوییس (بخش مسطح کشور در میان کوه های آلپ و کوه های ژورا) زندگی می کنند. دولت سویس جمهوری پارلمانی است و کشور به 26 کانتون تقسیم شده است. سوییس یکی از امن ترین کشورهای جهان است. میزان جرم و جنایت بسیار پایین است و قوانین دقیقی برای حفظ امنیت ساکنین تدوین شده است. اقتصاد سوییس بسیار با ثبات است و یکی از کمترین نرخ بیکاری را در جهان دارد (3.2 دردصد در سال 2013). علاوه بر بالا بودن دستمزدها در این کشور قدرت خرید مردم نیز بالا است.

اخذ ویزا و پیدا کردن کار

مجوز کار در سوییس از طرف کانتون ها صادر می شود. واجد شرایط بودن افراد برای دریافت مجوز کار سوییس به طور کلی به ملیت و مهارت حرفه ای آنها بستگی دارد. با توجه به تعیین سهمیه سالانه برای صدور مجوز کار، رقابت برای دریافت آن سنگین است.

اتباع اتحادیه اروپا می توانند به مدت 3 تا 6 ماه در سوییس برای پیدا کردن کار اقامت داشته باشند. مجوز کوتاه مدت (L) برای اتباع اروپا که قصد دارند کمتر از 12 ماه در سوییس کار کنند، و بیش از 3 ماه در کشور اقامت داشته اند، صادر می شود. اتباع اتحادیه اروپا که قصد دارند به مدت کمتر از 3 ماه در سوییس کار کنند نیازی به اخذ مجوز کار ندارند (اما قبل از شروع کار باید به صورت آنلاین ثبت نام کنند).

اخذ مجوز کار برای اتباع غیر اتحادیه اروپا دشوارتر است. کارفرمای آینده شما در سوییس ابتدا باید ثابت کند که علیرغم تلاش جدی قادر به یافتن متقاضی محلی مناسب برای آن موقعیت شغلی نیست. اولویت با افراد متخصص و بسیار ماهر (مثلاً مدیران برتر شرکت ها) با مدرک تحصیلی عالی و گواهی تجربه حرفه ای است. در اکثر موارد، اولویت با کسانی است که به یکی از زبان های رسمی سوییس مسلط باشند. کسانی که تمام شرایط لازم را داشته باشند، اجازه اقامت کوتاه مدت (L) برای مدت یک سال (با امکان تمدید تا 2 سال) با توجه به شرایط قرارداد کاری دریافت می کنند.

فایل صوتی آقای ملک پور در باب اقامت در سوییس

audio بررسی راههای مهاجرت به سوییس

اخذ اقامت و شهروندی

اخذ مجوز اقامت در سوییس چالش بزرگی است و روند آن برای اتباع اتحادیه اروپا و سایر کشورها متفاوت است. مرحله اول برای اخذ مجوز B (اقامت اولیه) برای اتباع اتحادیه اروپا، ارائه قرارداد کاری حداقل 12 ماهه است و این نوع مجوز به مدت پنج سال معتبر است. مجوز B همچنین برای آن دسته از شهروندان اتحادیه اروپا صادر می شود که استقلال مالی (مثلاً، بودجه کافی) داشته باشند و بتوانند حتی بدون اشتغال در کشور اقامت داشته باشند. اتباع اتحادیه اروپا پس از اقامت 5 ساله و بدون وقفه در سوییس برای اقامت دائم واجد شرایط هستند. مجوز اقامت دائم (مجوز C ) منقضی نمی شود و امکان می دهد تا دارنده آن آزادانه به کانتون های مختلف اقامت داشته باشد و کارفرمای خود را تغییر دهد.

اخذ مجوز اقامت برای اتباع کشورهای دیگر دشوارتر است. مجوز B (اقامت اولیه) محدود به سهمیه سالانه است و فقط به مدت یک سال اعتبار دارد (قابل تمدید با برای یکسال دیگر). مجوز B همچنین دارنده مجوز را محدود به سکونت در کانتون محل صدور مجوز می کند (امکان سکونت در سایر کانتون ها و تغییر کارفرما وجود ندارد). اقامت دائم (مجوز C ) تنها پس از 10 سال اقامت بدون وقفه در سوییس صادر می شود (5 سال برای اتباع ایالات متحده و کانادا).

سوییس وطن هزاران مهاجر از سراسر جهان است. این کشور با توجه به فرصت های شغلی بسیار، درصد مالیات پایین، شرایط خوب و استانداردهای بالای زندگی، هر ساله مهاجران بیشتری را جذب می کند. علاوه بر این، سوییس دارای سیستم سیاسی شهروند محور، زیرساخت ها و مناظر زیبا است.

  1. نقل مکان به سوییس به عنوان یک کارمند

قبل از شروع کار در سوییس، ابتدا باید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. پس از یافتن شغل، کارفرمای شما موظف است که از طرف شما به اداره فدرال مهاجرت (FOM) و اداره خدمات استخدام محلی درخواست ارسال کند. این نهادها هنگام بررسی درخواست، عواملی مانند سن، مهارت های زبانی و مهارت شما را در نظر می گیرند. در صورتی که مدرک دانشگاهی و چند سال تجربه در زمینه حرفه ای خود داشته باشید، مجوز برای شما صادر می شود. با این حال، شهروندان اتحادیه اروپا معمولاً برای کار در سوییس در اولویت هستند.

  1. نقل مکان به سوییس به عنوان یک فرد کارآفرین

در اغلب موارد، قبل از ورود به سوییس به عنوان کارآفرین، باید مجوز اقامت بگیرید. به این منظور شما باید حداقل 5 سال در سوییس زندگی کرده باشید. با این حال، این قانون در مورد کسانی که با یک شهروند سوییسی ازدواج کرده اند، اعمال نمی شود. علاوه بر این، اگر اثبات کنید که کسب و کار شما مشاغل جدید ایجاد می کند یا به طور قابل توجهی بر اقتصاد کشور تاثیرگذار است، از این قانون مستثنی می شوید.

  1. توافقنامه های کارآموزی بین المللی

سوییس دارای توافقنامه کارآموزی با کشورهای استرالیا، نیوزیلند، کانادا، ایالات متحده، اوکراین، آرژانتین و ژاپن است. طبق این توافقنامه ها، جوانان این کشورها اجازه دارند تا به مدت مشخصی برای توسعه مهارت های زبانی و حرفه ای خود در سوییس کار کنند. افراد واجد شرایط باید بین 18 تا 35 ساله باشند و مدرک شرکت در دوره های حرفه ای خود را ارائه دهند.

  1. درخواست اقامت یا مجوز کار

شما باید برای مجوز اقامت یا مجوز کار در کنسولگری یا سفارت سوییس در کشور خود درخواست بدهید. برخی از مدارک مورد نیاز شامل کپی از گذرنامه، رزومه کاری شما، کپی از مقالات علمی و یک کپی از دعوتنامه کاری است که باید ضمیمه درخواست شود. طی چند روز نتیجه بررسی درخواست برای شما ارسال می شود. در صورت پذیرش درخواست یکی از مجوزهای زیر برای شما صادر شود:

مجوز B – اجازه اقامت موقت که برای یک سال معتبر است. با این وجود، هر ساله قابل تمدید است. به موجب این مجوز شما باید برای یک کارفرما کار کنید و فقط در کانتون محل صدور مجوز ساکن باشید.

مجوز L – این مجوز نیز به شما اجازه یک سال اقامت در کشور را می دهد و فقط برای یک سال قابل تمدید است.

مجوز C – مجوز اقامت دائم برای افرادی است که به مدت 10 سال یا بیشتر در سویس زندگی کرده باشند.

شما همچنین باید از مقامات کانتون محل زندگی و کار خود مجوز بگیرید.

 

حال با توجه به اطلاعاتی که در مورد راههای مهاجرت به سوییس شرح دادیم به نظر می رسدکه شما باید بهترین راه مهاجرت به این کشور زیبا را انتخاب نمایید . پیشنهاد میگردد که روش های دیگر مهاجرت به سوییس را بررسی نمایید زیرا هر شخص دارای شرایط ویژه ای است که باید از طریق آنها اقدام به مهاجرت نماید . باز هم پیشنهاد میکنیم که ویدیو های موجود در این بخش را که توسط آقای ملک پور به رایگان برای شما عزیزان تهیه و تنظیم شده است را مشاهده نمایید تا اطلاعات بیشتری در باب روش های مهاجرت به سوییس را کسب نمایید .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.