خرید ملک در ارمنستان و بررسی آن

خرید ملک در ارمنستان ، شرایط خرید ملک، و اخذ اقامت و تابعیت از طریق خرید ملک در ارمنستان به طور تخصصی در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا می توان به واسطه خرید ملک در ارمنستان اقامت دائم این کشور را به دست آورد؟ آیا اتباع خارجی امکان خرید ملک در ارمنستان را دارند؟ پیشنهاد می گردد افرادی که قصد جدی برای خرید ملک در ارمنستان را دارند، این مقاله را به صورت کامل مطالعه نمایند و از قوانین حال حاضر کشور ارمنستان در باب سرمایه گذاری و خرید ملک و در نهایت اخذ اقامت از این طریق را مورد بررسی قرار دهند و پس از  مقایسه با دیگر کشورها و بالا بردن اطلاعات حقوقی در باب معاهدات بین المللی و مسائلی از این قبیل اقدام به این کار نمایند. همینطور شما متقاضیان گرامی می توانید در جهت سرمایه گذاری و خرید ملک در ارمنستـان با وکـلای خبـره و متـخصص موسسه حقوقی ملک پور با همکار موسسه مشاوره ای MIE تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

 • خرید ملک در ارمنستان و شرایط عمومی خرید ملک در ارمنستان
 • خرید ملک در ارمنستان و اخذ اقامت ارمنستان
 • خرید ملک در ارمنستان و استانداردهای سرمایه گذاری در ارمنستان
 • خرید ملک در ارمنستان و شاخصه های اقتصادی آن
 • خرید ملک در ارمنستان و واجدین شرایط خرید ملک
 • خرید ملک در ارمنستان و مراحل قانونی خرید ملک در ارمنستان
 • خرید ملک در ارمنستان و هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در ارمنستان
 • خرید ملک در ارمنستان و وکیل امور ملک
 • خرید ملک در ارمنستان و خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور
 • خرید ملک در ارمنستان و توصیه های حقوقی
خرید ملک در ارمنستان خرید ملک در ارمنستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

خرید ملک در ارمنستان و شرایط عمومی خرید ملک در ارمنستان

سرمایه گذاری و خرید املاک در ارمنستان نیازمند کسب اطلاعات دقیق و شناخت کافی از این کشور می باشد. جمعیت کشور ارمنستان از 3.633 میلیون نفر در سال 1992 به 2.986.000 نفر در سال 2017 کاهش پیدا کرد. کاهش جمعیت در طی این سال ها در ارمنستان بیشتر به دلیل مهاجرت بوده با این حال در سال های اخیر نرخ مهاجرت در ارمنستان کاهش یافته است. ارمنستان کشوری است در قفقاز جنوبی که پایتخت آن ایروان می باشد این کشور از سمت شمال با گرجستان و از سمت شرق با جمهوری آذربایجان، از سمت غرب با ترکیه و از جنوب با ایران هم مرز می باشد. ارمنستان کشوری است چهار فصل که زبان اصلی آن ارمنی می باشد. شهرهای اصلی ارمنستان به ترتیب عبارتند از ایروان، گیومری، وانادزور، آچمیا دزین و هرازدان می باشد.

 پس از اعلام استقلال کشور ارمنستان در سال ۲۱ سپتامبر ۱۹۹۱ کشور ایران جزء نخستین کشورهای جهان بود  که استقلال ارمنستان را به رسمیت شناخت بعد از آن دولت های ایران و ارمنستان روابط همه جانبه سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی برقرار کردند.

شرایط عمومی ارمنستان خرید ملک در ارمنستان

خرید ملک در ارمنستان و اخذ اقامت ارمنستان

به طور کل می توان گفت خرید ملک در ارمنستان یکی از طرق سرمایه گزاری در این کشور تلقی می شود. سیاست دولت ارمنستان برای خرید ملک در این کشور بر این اساس می باشد که تمام متقاضیان و سرمایه گزاران خارجی بدون محدودیت می توانند در این کشور ملک خریداری نمایند. سرمایه گزاری و خرید ملک در ارمنستان و شرایط اخذ اقامت برای افراد خارجی به سه صورت زیر امکان پذیر می باشد:

 • مجوز اقامت به مدت یکسال که به صورت یک کارت صادر می گردد
 • مجوز اقامت به مدت 5 سال که در قالب یک کارت صادر می شود
 • مجوز اقامت ویژه و خاص که به صورت پاسپورت طی مدت 10 سال اعتبار دارد

میزان و نوع سرمایه گذاری و همینطور شرایط سرمایه گزاری در ارمنستان را در جدول زیر خدمتتان ارائه خواهیم کرد:

اجازه اقامت اقامت موقت اقامت دائم پاسپورت
اعتبار کارت به مدت 1 سال به مدت 5 سال به مدت 10 سال
هزینه های دولتی 221 دلار 294 دلار 315 دلار
ارزش ملک جهت

کسب اقامت

19.000 دلار 57.000 دلار 95.000 دلار
زمان مورد نیاز

(جهت انجام امور)

30 الی 45 روز 60 الی 70 روز

البته قابل ذکر است که سرمایه گذاری در ارمنستان صرفا معطوف به خرید ملک نمی باشد و افراد می توانند با ثبت شرکت در ارمنستان اقامت خود را در این کشور به دست آورند.

همچنین متقاضیان و سرمایه گذارانی که به واسطه خرید ملک در ارمنستان  به آنان کارت اقامت موقت تعلق گرفته است می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به همراه داشته باشند. در حالی که در پروسه اقامت دائم و اقامت 10 ساله می توانند علاوه بر همسرو فرزندان زیر 18 سال والدین خود را نیز به همراه داشته باشند.

البته مقامات مهاجرتی ارمنستان با توجه به ماهیت و نوع سرمایه گذاری می توانند با بررسی موضوعاتی چون ملیت افراد، محل سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در این کشور تصمیم لازم را برای اجازه اقامت به واجدین شرایط  اتخاذ نمایند.

بنابراین افراد جهت خرید ملک در ارمنستان الزامی بر اقامت در این کشور ندارند و متقاضیان خارجی بدون نیاز به اقامت می توانند 100 درصد مالکیت اموال خود را در ارمنستان داشته باشند.

اقامت ارمنستان

خرید ملک در ارمنستان و استانداردهای سرمایه گذاری در ارمنستان

متقاضیان برای سرمایه گذاری و خرید ملک در ارمنستان باید با شرایط و قوانین خاص برای سرمایه گذاری در این کشور آشنا شوند. موضوع بسیار مهم برای سرمایه گذاری و خرید ملک در ارمنستان اطلاع از مصادره اموال و برخورد نظام قضایی این کشور با سرمایه گذاران خارجی است. طی بررسی های به عمل آمده و گزارشات و آمار های به دست آمده، مشخص گردید که از سال 2014 الی 2017 ریسک سرمایه گذاری در ارمنستان به 4 رسیده است و این نشان دهنده این موضوع می باشد که چندان این آمار پایین نبوده و می توان گفت سرمایه گذاران از امنیت بسیار بالایی در این کشور بر خوردار نیستند. در نمودار زیر می توانید میزان ریسک مصادره اموال در ارمنستان را مشاهده نمایید.

میزان ریسک مصادره اموال در ارمنستان خرید ملک در ارمنستان

میزان ریسک مصادره اموال در ارمنستان

خطر مصادره اموال جز مسائلی است که می تواند  توسط دولت میزبان علیه سرمایه گذاران خارجی صورت پذیرد. از این رو به منظور ارزیابی خطر سلب مالکیت توسط دولت ها علیه سرمایه گذاران عملکرد نهاد های قانونی در کشورهای میزبان نسبت به سرمایه گذاران خارجی نمایانگر این موضوع می باشد که افراد بتوانند با آگاهی بیشتر اقدام به سرمایه گذاری در کشورهای مورد نظر داشته باشند. از این رو کشورها از نظر خطر سلب مالکیت جهت سرمایه گذاری خارجی به 7 قسمت تقسیم می شوند. کشورهایی که به عدد 1 نزدیک می باشند جز کشورهایی محسوب می شود که سرمایه گذاران خارجی در آن کشور امنیت بالایی برای سرمایه گذاری دارند. همانطور که پیشتر به آن اشاره شد، ارمنستان در این زمینه عدد 4 را به خود اختصاص داده است و از نظر رتبه بندی برای میزان خطر سرمایه گذاری خارجی در سال 2018 در رتبه 56 قرار گرفته است.

خرید ملک در ارمنستان و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار

متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر  از شرایط لازم جهت سرمایه گذاری و خرید ملک در ارمنستان به میزان نرخ بیکاری در ارمنستان، میزان مالیات بر در آمد شخصی و … توجه نمایند.

 • نرخ مالیت بر درآمد شخصی در ارمنستان

  در نمودار زیر نرخ مالیات بر درآمد شخصی (KPMG) در ارمنستان از سال 2006 الی 2019 مورد بررسی قرار گرفته است. در این نمودار حداقل نرخ مالیات بر درآمد شخصی در سال 2006 الی 2011 حداقل 20 درصد و حداکثر مالیات بر درآمد 36 درصد در سال 2015 الی 2019 بوده است.

  نرخ مالیت بر درآمد شخصی در ارمنستان خرید ملک در ارمنستان

 • نرخ بیکاری در ارمنستان

  نرخ بیکاری در ارمنستان از سال 2011 تا سال 2018 مورد بررسی قرار گرفته است که در این دوره نرخ بیکاری 17.67 درصد به طور میانگین در نظر گرفته شده که در فوریه 2011 نرخ بیکاری به حداکثر خود یعنی 20.7 درصد رسیده بود و حداقل نرخ بیکاری در فوریه 2018، 15.33 درصد برآورد شده است.

  نرخ بیکاری در ارمنستان خرید ملک در ارمنستان

 • شاخص ادراک فساد در ارمنستان

  در ادامه می توان به میزان شاخص ادراک فساد در ارمنستان پرداخت. در نمودار زیر که بر اساس شفافیت بین المللی در امر فساد مالی برای کشور ارمنستان از سال 2003 الی 2016 مورد بررسی قرار گرفته است، مشخص گردید که در این بازه زمانی میزان فساد به طور متوسط به 31 امتیاز رسیده است که حداقل آن در سال 2010 با میزان 26 امتیاز و حداکثر آن در سال 2014 به میزان 37 درصد می باشد.

  شاخص ادراک فساد در ارمنستان خرید ملک در ارمنستان

خرید ملک در ارمنستان و واجدین شرایط خرید ملک

خرید ملک در ارمنستان همواره برای متقاضیان و سرمایه گذاران خارجی این سوال را تداعی کرده است که آیا به راحتی می توانند به عنوان یک مهاجر و یا سرمایه گذار در این کشور ملک خریداری نمایند یا خیر. نزدیک بودن کشور ارمنستان به ایران همواره باعث شده که ارمنستان مقصدی برای مهاجران ایرانی به شمار آید. شاید بتوان گفت یکی از دلایل سرمایه گذاری در ارمنستان به دلیلی موقعیت مکانی این کشور می باشد و دسترسی به آن برای افرادی که در قاره آسیا هستند امری سهل الوصول می باشد. به طور کلی می توان گفت خرید ملک در ارمنستان می تواند امکان اخذ اقامت و تابعیت در این کشور را به ارمغان آورد.

اما افرادی که به دنبال اخذ اقامت و در نهایت تابعیت کشور های سطح اول دنیا می باشند، کشور ارمنستان نمی تواند مقصد مناسبی باشد. تمام افراد خارجی  بدون حتی مجوز اقامت دراین کشور به راحتی می توانند اقدام به خرید ملک در ارمنستان کنند. خرید املاکی با ارزش بیش از 10.000 دلار در ارمنستان امکان پذیر می باشد. تشکل عمده ای از خریداران ملک در ازمنستان، مهاجران آسیایی می باشند. متقاضیانی که قصد مهاجرت و عزیمت را دارند همیشه می توانند با در نظر گرفتند تمام جوانب و شرایط لازم جایگزین بهتری را انتخاب نمایند. به طور مثال متقاضیان می توانند  با سرمایه گذاری های مناسب در اروپا با ارزش 50 هزار یورو از امتیازات شهروندان اروپایی برخوردار شوند و اقامت خود را در اروپا به دست آورند.

خرید ملک در ارمنستان و مراحل قانونی خرید ملک در ارمنستان

خرید ملک در ارمنستان و فرآیند آن به شرح ذیل می باشد:

انتقال مالکیت با امضای قرارداد فروش به صورت کتبی و شناسایی اموال و تعیین قیمت خرید انجام می گیرد که این قرداد توسط دفتر اسناد رسمی بررسی و تایید می گردد. در این راستا خریدار تا 30 روز پس از تایید دفتر اسناد رسمی برای ثبت حق مالکیت با ریجستر (کاداستری) و دریافت گواهی مالکیت فرصت خواهد داشت. در صورتی که فرد خریدار در طی 30 روز مالکیت خویش را ثبت ننماید ، قرارداد به تصویب نخواهد رسید.

معمولا تمام فرآیند خرید ملک در طی یک هفته انجام می گیرد و خریداران و فروشندگان می توانند به واسطه وکیل این فرآیند ها را طی نمایند و الزامی به حضور فیزیکی در ارمنستان جهت تکمیل پروسه نمی باشد.

                                                           خدمات

دفتر اسناد رسمی 21 تا 31 (دلار آمریکا)
هزینه مجوز رسمی دولت 10 دلار
هزینه گواهی 21 دلار
هزینه ثبت نام مالکیت 52 دلار
هزینه ثبت نام دولت 41 دلار
سرمایه گذاری در ارمنستان

خرید ملک در ارمنستان و هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در ارمنستان

مالکیت املاک و مستغلات در ارمنستان توسط اتباع خارجی به صورت 100% امکان پذیر است و آنان اجازه مالکیت، نگهداری، اجاره، فروش و وثیقه این املاک را دارند. اتباع خارجی در این امر نیاز به مجوز اقامت ندارند  و در واقع سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می تواند یکی از شرایط اخذ مجوز اقامت موقت یا دایم در ارمنستان باشد. این موضوع در حالی است که تنها محدودیت در مالکیت خارجی مختص زمین های کشاورزی است که تنها افراد خارجی که دارای اقامت می باشند، می توانند برای این نوع از املاک اقدام نمایند.

طبق  نمودار ذیل بازار املاک  و مستغلات بین سال های 2002 الی 2018 رشد چشمگیری داشت اما در سال 2009 اقتصاد کشور ارمنستان  تحت تاثیر بحران مالی جهانی قرار گرفت و قیمت املاک کاهش یافت. در سال های 2014 الی 2016 تغییر خاصی اعمال نشد و درسال 2017 شروع به رشد نمود و در سه ماهه اول 2018 قیمت ها افزایش 23 درصدی داشته است. در این نمودار خط نارنجی بیانگر تولید ناخالص داخلی ارمنستان به دلار آمریکا و ستون های آبی نشانگر قیمت متوسط در هر متر مربع می باشد. بر اساس این نمودار نسبت قیمت املاک به تغییرات در تولید ناخالص داخلی ارمنستان که در سال 2017 معادل 7.5% افزایش یافته بستگی دارد.

نسبت قیمت املاک به تغییرات در تولید ناخالص داخلی ارمنستان خرید ملک در ارمنستان

نسبت قیمت املاک به تغییرات در تولید ناخالص داخلی ارمنستان

         

 • عوامل موثر در افزایش قیمت املاک عبارتند از:
  1. نرخ پایین بهره وام مسکن (10.5 % در سال 2017 پایین ترین نرخ اعلامی می باشد)
  2. بیشتر بودن نسبت تقاضا بر عرضه به دلیل رشد صنعت گردشگری
  3. رشد جمعیت شهر ها در سال های اخیر

یکی از نکات قابل توجه جهت خرید ملک در ارمنستان که می توان به آن اشاره کرد این می باشد که متقاضیان و سرمایه گذاران بدون محدودیت می توانند در این کشور  ملک خریداری کنند. اما آن دسته از افرادی که از طریق خرید ملک قصد اقامت و تابعیت در این کشور را دارند با توجه به اعتباراتی که دولت ارمنستان اعلام کرده می توانتد اقدام به سرمایه گذاری و کسب اقامت نمایند. اما افرادی که صرفا قصد خرید ملک در ارمنستان را دارند به طور مثال می توانند در اطراف شهر ایروان با ارزش 700 یورو ملک خریداری نمایند و گاها ارزش ملک بسته به شرایط آن می تواند تا 3000 یورو هم برسد. در حالی که برای خرید ملک در مرکز شهر ایروان، از 1300 یورو شروع می شود و گاها این مبالغ تا متری 6000 یورو امکان خرید ملک وجود خواد داشت. همینطور در باره اجاره مسکن در کشور ارمنستان بسته به هر شهر می تواند متفاوت باشد. اما به طور مثال برای اجاره مسکن در ایروان به صورت ماهیانه از 200 یورو الی 15000 یورو می توان ملک اجاره کرد.

 قابل ذکر است که متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت های رسمی اجاره و خرید ملک و همینطور مراجعه به مجلات معتبر نتیجه مطلوبی کسب نمایند. اما در نهایت افرادی که قصد اقامت در ارمنستان را دارند با توجه به تعرفه ای که دولت ارمنستان در نظر گرفته است حداقل هزینه خرید ملک که منجر به اقامت بلند مدت گردد 95.000 دلار آمریکا می باشد. شاید به طور کل بتوان گقت که خرید ملک در ارمنستان امری منطقی محسوب نشود و  در مقایسه با کشورهای برتر امتیازی ویزه ای و منحصر به فرد را در پی نداشته باشد. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده است و هر گونه کپی برداری از آن امری غیر حرفه ای تلقی می گردد و فاقد ارزش معنوی می باشد.

خرید ملک در ارمنستان و وکیل امور ملک

وکلای آشنا به امور املاک یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در زمان خرید ملک می باشد. بنابراین حضور یک وکیل آشنا به امور و قوانین کشور ارمنستان برای سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور می تواند امری ضروری باشد. توجه به قوانین کشور ها و نوع سرمایه گذاری  که منوط یه سرمایه فردی اشخاص می باشد نیاز به تحقیقات جامع دارد که این کار نیاز به مشاور متخصص که به امور آن کشور آگاه می باشد دارد  به نحوی که این موضوع باعث پایین آمدن ریسک سرمایه گذاری و خرید ملک در  ارمنستان می شود. بنابراین متقاضیان می توانند برای خرید ملک در ارمنستان با یک وکیل مشورت نمایند. از این رو شما عزیزان می توانید پیش از هر اقدامی در باب سرمایه گذاری و مهاجرت به ارمنستان با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. متقاضیان می توانند با دریافت مشاوره تخصصی در باب سرمایه گذاری و مهاجرت به ارمنستان و مقایسه با کشورهای اروپایی همچون اسپانیا و پرتغال با کمی تامل و تعمق نتیجه بهتری را برای خود و خانواده شان به ارمغان آورند.

خرید ملک در ارمنستان و خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور

خرید ملک در ارمنستان بالاخص در شهرهایی که از جمعیت بیشتری برخوردار هستند همیشه مورد توجه برخی از افراد قرار گرفته است. گاها دیده می شود که امر سرمایه گذاری در برخی کشورها با اخذ اقامت و تابعیت در آن کشور امکان پذیر می باشد. در همین راستا این موضوع تبدیل به یکی از نکات پر اهمیت در امر سرمایه گذاری شده است که متقاضیان از طریق خرید ملک در ارمنستان در کنار پروسه اخذ اقامت و تابعیت ، سود سرمایه و ضریب امنیت سرمایه خود در ارمنستان را مورد بحث قرار داده اند. موسسه حقوقی ملک پور در باب تمامی مسیرهای مهاجرت من جمله سرمایه گذاری و خرید ملک اطلاعات دسته اول و به روز را برای شما متقاضیان گرامی ارایه می نماید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

خرید ملک در ارمنستان و توصیه های حقوقی

خرید ملک و سرمایه گذاری خارجی همیشه نیاز به کسب اطلاعات دقیق و به روز می باشد که می توان گفت امروزه کمتر کسی با  قوانین بین المللی سرمایه گذاری در اکثر کشورهای درجه یک آشنا می باشد. از مسایل حایز اهمیت در خرید ملک آن است که متقاضیان می توانند با وکلایی که به امور سرمایه گذاری آشنا می باشند در زمینه بررسی نظام قضایی، نرخ بیکاری، میزان تورم و تمامی استانداردهای در نظر گرفته شده در امر مهاجرت مشورت داشته باشند. متقاضیان می توانند با مشورت با وکلای خبره اطلاعات خود را  در باب گزینه های بهتر بالا ببرند و با دید کلی نسبت به تمام امور تصمیم نهایی خود را اعلام کنند. همیشه در خرید ملک و اخذ اقامت گزینه های بهتری در سطح اروپا  همانند اسپانیا و پرتغال وجود دارد که از موقعیت مکانی و زمانی خوبی برخوردار است. چرا که خرید ملک در ارمنستان را نمی توان به عنوان یک سرمایه گذاری امن و پر سود در نظر گرفت.

خرید ملک در ارمنستان و سخن پایانی

خرید ملک در ارمنستان ،اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ارمنستان، شرایط و هزینه های مورد نیاز جهت طی کردن مراحل قانونی در این نوشتار بررسی شد. از آنجا که خرید ملک در ارمنستان به دلایل گوناگونی از جمله مالیات پایین در این کشور، مد نظر افراد بسیاری است برآن شدیم پیرامون مسایل مهم تری راجع به خرید ملک در ارمنستان مطالبی را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما مخاطبان همیشگی ما باشد. مطالبی همچون فساد مالی در ارمنستان، معاهدات بین المللی این کشور و خطر سلب مالکیت برای سرمایه گذاران خارجی و همینطور هزینه مراحل مختلف خرید ملک در ارمنستان و شرایط آن از جمله مواردی است که در این مقاله مورد بحث قرار گرفت. امیدواریم توانسته باشیم در این نوشتار به سوالات شما متقاضیان در باب خرید ملک در ارمنستان پاسخ گفته باشیم. فلذا در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در امور حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله ،در قسمت دیدگاه ،نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.