ثبت شرکت در چین

ثبت شرکت در چین در هنگام مهاجرت به چین 2018 و پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت چین چه شرایطی دارد ؟ یکی از موضوعات بسیار مهم و معروف در جهت اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در چین و یا تمکن مالی در چین و یا خرید ملک در چین است . به طور کلی راه های  مختلفی برای اخذ اقامت در کشورهای مختلف وجود دارد . در این مقاله موسسه حقوقی ملک پور در خصوص اخد اقامت از طریق ثبت شرکت در چین و یا سرمایه گذاری در چین توضیحاتی را خواهیم داد .

در این مقاله بر آنیم که در خصوص ثبت شرکت در چین اطلاعات مفید و جامعی برای شما علاقه مندان به این فرایند حقوقی ارائه دهیم. پس از ورود کشور چین به سازمان تجارت جهانی ، بسیاری از افراد در چین ، از سرمایه گزاران خارجی حمایت کرده و سرمایه گزاری خارجی مورد استقبال قرار گرفته است. ایجاد شرکت WOFE شرکت با مسئولیت محدود در چین ، اولین گزینه برای سرمایه گزاران خارجی در چین می باشد. موسسه حقوقی ملک پور ضمن مقاله فوق برای شما علاقه مندان و متقاضیان ثبت شرکت در چین ، کلیه سوالات حقوقی تان را پاسخگو می باشد.
روند پروسه حقوقی ثبت شرکت در چین به چه صورتی می باشد ؟ آیا ثبت شرکت در کشور چین منجر به اخذ اقامت برای سرمایه گزاران خارجی است ؟ طرق ثبت شرکت چین کدام اند ؟ دفتر نمایندگی شرکت واقع در چین ، چه خدمات و وظایفی دارد ؟ شرکت تماما خارجی و یا با مسئولیت محدود در چین به چه فعالیت هایی می پردازد ؟ احتساب مالیات شرکت های ثبت شده در چین بر چه مبنایی است ؟ آیا نماینده دفتر نمایندگی در چین از بین افراد مقیم و افراد دارای تابعیت چین گزینش می شوند و یا خارج از کشور چین نیز به نمایندگی شرکت ثبت شده در چین انتخاب خواهند شد ؟ آیا می دانید اساسنامه و اعضای شرکت های ثبت شده در چین قابل تغییر هستند ؟
چین ارائه دهنده فرصت های بسیار بزرگی برای سرمایه گزاران در اقصی نقاط جهان می باشد و حتی می توان گفت هیچگونه کشوری برای کارآفرینی در قیاس با کشور چین وجود ندارد. مناطق آزاد تجاری هنگ کنگ و شانگهای که در کشور وسیع چین واقع گردیده اند ، فرصتی ست استثنایی برای سرمایه گزاران خارجی که در این بازار تجارت و رقابت جهانی حضور یابند و جالب است که بدانید دولت چین به استقبال و جذب سرمایه گزارن خارجی در این مناطق تجاری می پردازد. قبل از شروع به کسب و کار در چین ، متقاضیان سرمایه گزاری باید بدانند که چه گزینه هایی برای ثبت شرکت و سرمایه گزاران خارجی در چین ارجحیت دارد. در حال حاضر پنج راه در ایجاد کسب و کار در چین وجود دارد که به آن ها اشاره می نماییم ؛
۱٫ شرکت متعلق ثبت شده در چینف که تماما و کامل خارجی می باشد و یا WOFE
۲٫ مشارکت شرکت در چین و یا PE
۳٫ سرمایه گزاری مشترک در چین
۴٫ شرکت هنگ کنگ
۵٫ دفتر نمایندگی

شما می توانید با تماس با وکلا و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور اطلاعات لازم را در خصوص بازار رقابت تجارت جهانی در کشور چین در مناطق آزاد تجاری شانگهای و هنگ کنگ به دست آورید. موسسه حقوقی ملک پور کلیه اطلاعات لازم در خصوص قوانین و قواعد حقوقی کشورچین و همچنین روند ثبت شرکت و مدارک لازم در این پروسه حقوقی شما را آگاه خواهد نمود.

دفتر نمایندگی ثبت شده در چین و یا REPRESENTATIVE OFFICE

دفتر نمایندگی ثبت شده در چین ، پل ارتباطی فی مابین شرکت اصلی ( مادر ) و دفاتر نمایندگی می باشد که در حقیقت مدیریت ارتباطات آن ها را دنبال می نماید. دفتر نمایندگی که در کشور چین ثبت شده است سازمانی جدا و مستقل نیست که هرگونه درآمدی را متعلق حق خویش قرار دهد و کلیه هزینه های این شرکت توسط شعبه مادر تامین می شود. دفتر نمایندگی در چین در جهت هزینه های شخصی دفتر خود من باب ، حقوق و دستمزد کارمندان دفتر می تواند اقدام به افتتاح حساب مستقل نماید.

دفاتر نمایندگی ، ارتباط بین تجار و مصرف کنندگان و شعبه مادر را تسهیل نموده و وظیفه ارائه خدمات فروش و بازاریابی و کنترل کیفیت حسابرسی های شعبه ، تحقیقات علمی در سطح بازار را انجام خواهد داد.
دفتر نماینده ثبت شده در چین ، جهت شروع به فعالیت نیازی به هیچگونه سرمایه ایی ندارد و زمانی می تواند این دفتر نمایندگی به ثبت برسد که شعبه مادر و اصلی حداقل دو سال از سابقه ثبتی اش بگذرد و کلیه مدارک ثبتی شرکت مادر و کلیه تائیدیه های مالی و حسابداری شرکت با مهر تائید و رسمی دارالترجمه ارائه و در نهایت به تائید سفارت چین در ایران برسد .

موقعیت دفاتر تجاری شده در چین

دفاتر نمایندگی در چین جهت تاسیس خود بایستی آدرسی را معرفی نمایند که قانونا مجاز به اجاره ملک فوق جهت انجام امور تجاری دفاتر را داشته باشند و قرارداد اجاره نامه آن باید مورد تائید دولت چین باشد .تمامی دفاتر تجاری بایستی آدرس ثبت شده مختص به خود را دارا باشند و دفاتر از ارائه اجاره نامه های صوری بایستی امتناع نمایند چراکه این عمل غیر قانونی می باشد.

نماینده و عضو ارشد دفاتر تجاری چین

به شخصی اطلاق می شود که ، از طرف شرکت اصلی یا مادر به این سمت انتخاب می شود . این شخص از حق امضاء و حق برداشت از حساب شرکت را دارد و درحقیقت وکیل قانونی و نماینده تام الاختیار شرکت می باشد. موسسه حقوقی ملک پور به شما سفارش می کند که ترجیحا شخصی را بعنوان نماینده انتخاب نمایید که به کلیه امور تجاری در کشور چین آشنایی و آگاهی دارد ، چراکه نماینده ارشد باید به حسابرسی های دفاتر و مالیات آشنایی دارد و بحث مالیات در کشور چین از مسائل بسیار مهم در چین است.

بخش حسابداری دفاتر نمایندگی و مالیات و معافیت از پرداخت مالیات

به جهت اینکه دفاتر نمایندگی حق تولید درامد برای شرکت را ندارند ، اساس مالیاتی آن ها براساس سود سهام شرکت احتساب می گردد.بهتر است که دفاتر نمایندگی تمامی صورت ها و فاکتورهای لازم برای مالیات را برای خود نگهداری نمایند، زیرا در زمان بررسی پرونده مالیاتی بکار می اید.

شرایط شرکت با مسئولیت محدود جهت ثبت برای سرمایه گزاران خارجی
شرکت های با مسئولیت محدود سه نوع می باشند ( ۱٫ شرکت هایی که به طور کامل تحت مالکیت سرمایه گزار خارجی هستند ۲٫شرکت سرمایه گزاری از نوع تجاری و خارجی ۳٫سرمایه گزاری از نوع مشترک )

شرکت های فوق ، سرمایه گزاران خارجی را مجاز می داند بدون اینکه شریک چینی را وارد شرکت نمایند به اعمال تجاری تولید ، توزیع ، خدمات تجاری و … بپردازند . شرکت های با مسئولیت محدود و تماما خارجی ، با توجه به نیاز دولت چین ، مشغول به فعالیت هستند و فعالیت این نوع از شرکت ها بایستی به تائید مقامات دولتی چین رسده باشد و یا اینکه فعالیت تجاری فوق را مجاز بدانند. نهاد قوانین مرتبط با فعالیت های تجاری چین ، در مورد فعالیت شرکت های با مسئولیت محدود ، حداقل سرمایه را جهت تاسیس و شروع شرکت به فعالیت تجاری ، حدود سی هزار یوان چین که معادل چهارهزار و هفتصد دلار می باشد در نظر گرفته است. میزان سرمایه ایی که جهت سرمایه گزاری برای شرکت های با مسئولیت محدود ، تحت مالکیت کامل سرمایه گزار خارجی مورد نیاز است بستگی به نوع سازمان و فعالیت تجاری دارد. به طور معمول برای شرکت های تجاری ، از نوع تولید ،توزیع وتجارتی حدود یک میلیون یوان سرمایه گزاری در نظر گرفته شده است. زمانی که موسسین شروع به ثبت شرکت می نمایند ، در همان ابتدا بایستی سرمایه اولیه را دارا باشند.
گستره فعالیت این نوع شرکت های با مسئولیت محدود کاملا خارجی در چین ، مشمول مشاوره ، بازرگانی ، خرده فروشی ،فن آوری اطلاعات و… می باشد و لازم به ذکر است برای ثبت شرکت در خصوص برخی از مشاغل مثل بانکداری ، حمل و نقل و .. حداقل سرمایه مورد نیاز است.
از آنجائیکه کشور چین همچنان ، ورود و خروج ارز را در دولت چین کنترل می نماید ، لذا به سرمایه گزارن خارجی توصیه می شود که حداقل سرمایه برای ثبت شرکت را لحاظ نمایند که از ۵۰۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ RMB بعنوان حداقل سرمایه بایستی در نظر گرفته شود ، که در هرکدام از شهرستان های کشور چین مانند : شانگهای، پکن، شنژن، تیانجین، گوانگژو، هانگزو، نینگبو، سوژو متفاوت می باشد و ذکر این نکته لازم است که سرمایه گزار خارجی می تواند سرمایه فوق را ظرف دو سال از زمان ثبت شرکت اضافه نماید.
از سال ۲۰۰۸ میلادی ، نرخ مصوبه مالیاتی برای مودیان و صاحبان سهام این نوع شرکت های خارجی ۲۵% در نظر گرفته شده است که بصورت اقساط در ۴ قسط قابل پرداخت می باشد.

حداقل سرمایه برای تشکیا شرکت WOFE در چین

حداقل سرمایه پیشنهادی برای ثبت شرکت WOFE ، جهت مشاوره و ارائه خدمات ؛ ۱۰۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰ RMB تقریبا معادل ۵۰۰۰۰ $ USD و یا ۳۵۰۰۰ یورو می باشد . که از این مبلغ ۲۰% بعنوان سرمایه اولیه پرداخت می شود و ۸۰% مابقی آن در طول دو سال به شرکت توسط سرمایه گزار تزریق خواهد شد.
حداقل سرمایه پیشنهادی برای ثبت شرت WOFE ، جهت تجارت و تولید ، ۸۰۰۰۰ USD یا ۵۸۰۰۰ یورو است که از مبلغ فوق ۲۰% سرمایه اولیه جهت ثبت شرکت توسط سرمایه گزار پرداخت می شود و مابقی در طول دو سال تکمیل خواهد شد.
برای ثبت شرکت در زمینه فعالیت محصولات غذایی و آشامیدنی ، حداقل سرمایه بین ۳۰۰۰۰۰_ ۵۰۰۰۰۰ RMB است که این مورد نیز ۲۰%سرمایه اولیه و ۸۰% مابقی در طول زمانی دو سال پرداخت خواهد شد.

مدارک مورد نیاز و روش ثبت نام شرکت WOFE

۱٫ گواهی INCORPORATION و یا مقالات سازنده و یا سند معادل تائید شده توسط سفارت چین و یا کنسولگری چین در خارج از کشور ( بریتانیا ، هنگ کنگ ، آمریکا ، استرالیا ، ISL ، SWE ، GER و …. ) و برای فرد سرمایه گزار :دو سری کپی گذرنامه که توسط سفارت چین و یا کنسولگری آن تائید شده است
۲٫ نامه بانکی از بانک مرجع سرمایه گزار
۳٫ کپی پاسپورت سه عضو اعم از : مدیرعامل شرکت مادر / نماینده قانونی شرکت چینی /سرپرست شرکت چین
۴٫ شش قطعه عکس در اندازه اعلامی نماینده قانونی شرکت ، همراه بارزومه مختصر نمایند ه شرکت
۵٫ حداقل سرمایه شرکت در حدود حوزه فعالیت شرکت
۶٫ پیشنهاد چند نام برای شرکت
۷٫ اعلام آدرس شرکت ، همراه با قرارداد اجاره شرکت و مدارک مالکیت و اسناد مالک ملک
۸٫ نامه مجوز ثبت شرکت
۹٫ آخرین گزارش سالانه شرکت مادر توسط حسابرس

مدارک فوق الذکر در جهت ثبت شرکت WOFE بسیار عالی و مناسب می باشند و ضمن اینکه باید بدانید علاوه بر موارد بالا ، یک سرمایه گزار خارجی باید حداقل سرمایه برای ثبت شرکت را مهیا نماید و ساختار عملیاتی و تعداد کارمندان شرکت را مشخص کند. همچنین برای استفاده از زمین ، گزارش ارزیابی محیط زیست را آماده نماید و لیست مفصل و جامعی از تجهیزات و طرح کسب و کار فراهم آورد

سرمایه گزاری یک شرکت با مسئولیت محدود ، زیر نظر و سرمایه گزاری یک شریک چینی

در این ردیف شرکت ها ی فعال در چین ، دو نوع شرکت وجود دارد : ( در حقیقت شرکت های ذیل از لحظ ساختار و ظاهر به یکدیگر شباهت دارند ولیکن از نظر نوع فعالیت تجاری و مفاهیم تشکل سازمانی شان با یکدیگر متفاوت می باشند ) :
۱٫ سرمایه گزاری مشترک متساوی
۲٫ شرکت تعاونی و سرمایه گزاری مشترک قراردادی
در این نوع شرکت ها ، بیشترین سرمایه گزاری توسط شریک چینی صورت می پذیرد و به شریک خارجی تنها درصدی از سهام جهت سرمایه گزاری اختصاص می یابد .نوع فعالیت این نوع از شرکت ها بایستی توسط مقامات دولتی کشور چین به تائید برسد.

بطور کلی ثبت شرکت در چین گزینه ای مناسب است اما ریسک هایی به همراه دارد ، بنابر این جهت اینکه از طریق قانونی و ایمن پروسه مهاجرت به چین از جمله ثبت شرکت در چین و یا سرمایه گذاری در چین و یا تمکن مالی در چین و یا خرید ملک در چین و در نهایت اخذ اقامت چین را انجام دهید حتما با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل فرمایید و با مشاورین مجرب و وکلای ارشد موسسه به پاسخ سوالات خود دست یابید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.