ثبت شرکت در هلند

 

ثبت شرکت در هلند در سال 2018 به چه صورت  و با چه قواعدی انجام می شود؟

آیا امکان مهاجرت به هلند و اخذ اقامت دائم هلند از طریق ثبت شرکت در هلند وجود دارد؟

ثبت شرکت در هلند از چه مزایا و مراحلی برخوردار است؟

با مطالعه مقالات موسسه حقوقی ملکپور با (همکاری موسسه  مشاوره ای  MIE )  می توانید اطلاعات مفیدی راجع به ثبت شرکت در هلند  را بدست بیاورید

به طور کلی  امکاناتی برای افرادی که مهاجرت به هلند از طرق مختلف را دارند  مانند مهاجرت تحصیلی که  و یا مهاجرت کاری  در کشور هلند  تردد دارند و یا به صورت توریست وارد کشور هلند می شوند فراهم آمده است که با رعایت قوانین و قواعد  امکان اخذ اقامت دائم از طریق  ثبت شرکت در هلند  را داشته باشند

اگر افراد در  امور مهاجرتی و  حقوقی مربوط به  ثبت یک شرکت و یا اخذ کارت اقامت کشور هلند و یا  کشورهای دیگر را  به دست  حقوقدانانی که قواعد حقوقی و مهاجرتی  آن کشور را می دانند،  نسپارند  این امکان وجود خواهد داشت که ضرر های مالی و اتلاف زمانی بسیار زیادی به آنها وارد شود. به عنوان مثال فردی  ادعا می کند که وکیل مهاجرت به هلند می باشد و امکان ثبت شرکت در کشور هلند و همچنین  و اخذ اقامت دایم  برای متقاضی را دارد و بر اساس  سری   روابط قانونی حقوقی و مهاجرتی  می تواند این موضوع را برای افراد  آسان کند ، باید به متقاضی مهجرت از طریق  ثبت شرکت  در هلند  اطلاع دهیم  که این نوع طریق  مهاجرت  کاملأ پروسه ای روشن و دارای  بازه زمانی مشخص و روشن  هم می با شد.

مهاجرت از طریق ثبت شرکت در هلند به چه شکلی است؟

برای مهاجرت به صورت ثبت شرکت فرد در درجه اول با رعایت ضوابط و مقررات قانونی و حقوق تجارت بین الملل و انتخاب نوع شرکت اقدام به ارائه یک طرح تجاری نماید در ارائه این طرح تجاری فرد حتما باید دقت نماید که طرح تجاری او برای اینکه مورد تایید اتاق بازرگانی و مورد تایید قوانین ثبت شرکت در کشور شود باید چند نکته مهم را در ارائه طرح تجاری خود اعم از اینکه طرحی که فرد ارائه می دهد حتما دارای یک طرح و ایده جدید باشد تا مشابه آن در کشور یافت نشود و همچنین نوعی کارآفرینی محسوب شود و باعث سودآوری زیاد در کشور شود همچنین زمانی که عنوان شغلی مرتبط با طرح تجاری برای آگهی استخدام تبعه داده می شود، چندتا تبعه خواهان استخدام در این شرکت می شودند نیز رعایت شود.

بعد از قبولی طرح تجاری در دولت مربوطه فرد اقدام به خریدن یک محل برای راه اندازی شرکت خود شده و سپس مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره را مشخص می کند.

 

 

ثبت شرکت در هلند:

 

اگر شما مایل به تاسیس نهاد قانونی خود در قالب ثبت شرکت  در هلند هستید، سه گزینه وجود دارد:

 

 1. شما می خواهید کسب و کار خود را به طور دائم تاسیس کنید.
 2. شما می خواهید کسب و کار خود را به طور موقت تاسیس کنید .
 3. شما قصد راه اندازی کسب و کار و بیزینس در هلند را دارید اما هنوز بیزینس ثابتی در کشور هلند ندارین

 

تاسیس دائمی شرکت  در هلند:

 

اگر شما یک شرکت خارجی با شعبه هلندی (موسسه دائمی) هستید، باید در اداره بازرگانی  ثبت نام تجاری  کنید.  ثبت نام به صورت شخصی یا با ارسال چند اسناد و فرم صورت می گیرد.

 

چه کسی می تواند این شرکت را ثبت کند؟

 

اگر شما جز یکی از دسته های زیر باشید می توانید در اداره بازرگانی کشور هلند ثبت نام تجاری نمایید:

 • یک مدیر شرکت
 • از طرف یک مدیر تبعه هلندی وکالت نامه دارید که شما به عنوان یک مدیر می توانید فعالیت نماییداین وکالت نامه باید با امضای رسمی باشد و شما همچنین باید به عنوان یک مدیر ثبت نام کنید.

 

 چگونه می توانید در هلند  شرکت را ثبت کنید؟

شما باید با قرار ملاقات در اتاق بازرگانی با هویت معتبر خود، خود را به صورت شخصی معرفی کنید.

ثبت شرکت در هلند در صورت های زیر اتفاق می افتد

 • ثبت شرکت زیر بطن شخص حقوقی در قالب های مسئولیت محدود/ تضامنی/ سهامی خاص و…
 • ثبت شرکت در قالب شخص حقوقی زیر بطن شخص حقیقی
 • ثبت شرکت در قالب مجوز از یک نماینده رسمی در هلند

 

لطفا توجه داشته باشید: تنها افراد حقوقی خارجی می توانند در اتاق بازرگانی ثبت نتم تجاری نمایند.  برای مثال اگر مایل به افتتاح یک شعبه هلندی از شرکت خارجی خود باشید، باید یک کسب و کار جدید ایجاد کنید.

 

اسناد شما باید به زبان های  هلندی، انگلیسی، آلمانی یا فرانسوی ارسال شود:

 • اثبات ثبت نام تجاری شما در اتاق بازرگانی؛
 • کپی تایید Memorandum از انجمن؛
 • کپی تاییدیه مقررات انجمن؛
 • اسنادی که به وضوح نشان می دهد هیئت مدیره منصوب شده است.

 

اسناد باید به عنوان کپی معتبر یا اسناد اصلی تأیید شوند.  اتاق بازرگانی می تواند سندی را درخواست کند که تأیید اعتبار اقدامات عمومی خارجی (“آپدیت”) را تأیید کند.

 

 

اگر شما یک نهاد قانونی خارجی هستید که در هلند مستقر نیست، شما مجبور نیستید در ثبت نام تجاری ثبت نام کنید.  با این حال، اگر کسب و کار شما شامل مالیات بر ارزش افزوده باشد ، شما باید در اداره مالیات و گمرک هلند ثبت نام کنید.

 

 

سازه های مورد نیاز برای شروع ثبت  شرکت در هلند:

 

هلند مقررات و فرم های قانونی مختلفی برای ساختارهای مختلف ثبت شرکت را  دارد.  مر حالی که شرکت های بزرگ اغلب به عنوان یک شرکت  خصوصی یا BV شناخته می شوند.

 

دو نوع رایج ثبت شرکت حقوقی معروف به  ( rechtsvormen ) برای شروع ثبت شرکت در هلند وجود دارد..   مجوز کسب و کاردر هلند  به عنوان “rechtvormen zonder rechtspersoonlijkheid”  شناخته می شوند، به این معنی که فرد مسئول درآمد کسب و کار و بدهی های بالقوه خود می باشد .  به عبارت دیگر، بین دارایی های خصوصی شما و دارایی های تجاری تفاوت وجود ندارد.  با مشاغل مشروط ، یا ” rechtvormen met rechtspersoonlijkheid ” ، شما حساب های جداگانه ای دارید و از بدهی های تجاری خود محافظت می کنید.

 

انواع مختلف تبت شرکت در هلند  عبارتند از:

 • تجارت تک نفره ( Eenmanszaak یا ZZP)
 • مشارکت محدود (Commanditaire vennootschap یا CV)
 • مشارکت عمومی ( Vennootschap onder firma یا VOF)
 • مشارکت تجاری / حرفه ای ( Maatschap).

 

 

انواع مختلف شرکت های ثبت شده عبارتند از:

 • شرکت خصوصی محدود: با مسئولیت محدود. و شرکت ( Besloten vennootschap یا BV)
 • شرکت سهامی عام: PLC و شرکت ( Naamloze vennootschap یا NV)
 • تعاونی و جامعه بیمه متقابل ( Coöperatie en antderlinge waarborgmaatschappij)
 • بنیاد ( Stichting)
 • انجمن (Vereniging).

 

 

الزامات قانونی بین سازه های تجاری متفاوت است.  برای مثال یک کسب و کار تک نفره را می توان بدون اسناد رسمی تنظیم کرد (اگر چه ثبت نام شرکت اجباری است )، در حالی که یک شرکت بزرگ (BV یا NV) مستلزم  اسناد رسمی است.

 

هر دو BV و NV نیز دارای سهامداران هستند و NV ها نیاز به حداقل سرمایه اولیه کسب و کار را با 45 هزار یورو دارند.  الزام سرمایه برای BVs در سال 2012 لغو شد، گرچه هزینه های راه اندازی براساس ساختار تجاری و اندازه کسب و کار تقریبا EUR 1500-2،500 و بالاتر تعیین می شود.

 

تفاوت اصلی میان ساختارهای مشارکت این است که یک مشارکت حرفه ای ( maatschap ) یک نوع همکاری بین متخصصان است، پ(مانند CV یا VOF). .  مثلا اگر شما و یکی از دوستانتان یک شرکت تولبد  تی شرت را شروع می کنید، شما در حال  یک مشارکت تجاری / حرفه ای ( maatschap ) هستید

 

 

 

فرصت های اقتصادی در هلند :

 

هلند از موقعیت پایدار عنوان یک عضو اصلی اتحادیه اروپا و سهولت سفر در منطقه شنگن استفاده می کند.  این فرصت های زیادی را ارائه می دهد، زیرا مسیرهای تجاری جدید و سرمایه گذاری های فراتر از مرزهای هلند ایجاد می شود.

 

هلند برای دسترسی به بازارهای بزرگ شناخته شده است.  بنادر روتردام و ناحیه بندر یوروورورت، تجارت بین المللی را با سرزمین اصلی اروپا متصل می کنند؛ یوروورورت هلندی است:

 

به دلیل قدرت بالای  تجاری هلند و زیرساخت های حمل و نقل قوی، این کشور به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان در رتبه 20 قرار دارد.  نیروی هلندی پایدار، به خوبی تحصیل کرده و به طور کامل دو زبانه است، و آن را برای اهداف استخدام و برخورد با دیگر فرهنگ ها آسان می کند.  این امر برای شروع یک کسب و کار مناسب است.

 

روش ثبت شرکت در هلند:

 • اطلاعات هویتی در مورد مدیران و سهامداران شرکت BV.
 • کپی پاسپورت از همه مدیران، سهامداران و دیگر صاحبان سود نهایی.
 • فرم پر شده در مورد تشکیل یک کسب و کار.
 • نام پیشنهادی شرکت ، این باید قبل از تأیید شدن در دسترس باشد.

 

پس از تهیه اسناد اولیه برای تشکیل ثبت شرکت در هلند ، سهامداران باید از دفتر اسناد رسمی هلندی برای امضای اسناد تشکیل شده اقدام نمایند

با توجه به شرایط ذکر شده در بالا و روش اقدام به ثبت شرکت در کشور هلند و همچنین انواع شرکت های موجود در هلند به افراد پیشنهاد می شود در صورت موجود راه های کم هزینه تر و کم ریسک تر مانند راه های تحصیلی و ویزاهای کار را برای ورود به این کشور انتخاب کرده زیرا که روش ثبت شرکت در زیر گروه ویزاهای سرمایه گذاری قرار می گیرد و همانطور که از اسمش مشخص است نیازمند سرمایه می باشد و چون پروسه ثبت شرکت حتما باید با طرح تجاری موفق و مورد تایید دولت پیش رود ممکن است فرد با هزینه های کلان وارد کشور شود اما طرح تجاری او مورد تایید دولت واقع نشود و یا اینکه با توجه به اینکه فرد به دلیل اینکه از قبل در این کشور حضور نداشته و با قوانین مالیاتی و حقوق تجارت بین الملل و…. آشنا نیست ممکن است با هزینه های کلان وارد شده و این قوانین و مالیات ها با درامد فرد سازگار نشود و فرد از پرداخت ها و … باز بماند در این صورت شرکت ورشکست شود و تمام هزینه های فرد از بین برود ، پس توصیه می شود فرد اول با انواع ویزاهای کم هزینه مانند تحصیلی وارد این کشور سپس شده در محیط حضور یابد و با تحقیق و بینش بالا و مشورت با وکیل روسی در زمینه ثبت شرکت قدم بردارد.

اگر شما هم خواهان ثبت شرکت در هلند هستید وکلای مجرب در حقوقی ملکپور با (همکاری موسسه  مشاوره ای  MIE ) در وین و دفاتر همکارمان در ایران می توانند شما را یاری دهند   امید است که این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفیدی هر چند مختصر کمکی به اطلاعاتی شما در زمینه  مهاجرت به هلند  کرده باشند.

Rating: 4

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 پاسخ
 1. میلاد گفته:

  سلام وقت بخیر
  با ثبت شرکت مسئولیت محدود در هلند میخوام یه کسب و کار کوچیک ور زمینه برگزاری مراسمات تولد و عروسی راه اندازی کنم.خدمات شامل فیلمبرداری از مراسم و دیجی و حتی آرایش عروس و مواردی از این دست.
  قصد گرفتن یک خانه که دفتر کارم هم باشه دارم
  آیا امکانش هست؟و اینکه هزینه ثبت شرکت چقدر میشه؟
  و اگر جواب مثبت هست آیا شما چنین کاری را در هلند پیشنهاد میکنید یا کشور دیگه ای را برای این کار پیشنهاد میدید؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما برای اینکه بتوانید از طریق ثبت شرکت اقامت هلند رو بگیرید باید بیزنس پلنی ارائه بدید که مورد تایید دولت هلند قرار بگیره. کسب و کار های کوچک معمولا نمی تونن سود زیادی برای کشور هلند داشته باشند و اگر اقامت هلند رو داشته باشید می تونید راه اندازی شون کنید.
   یکی از کشورهایی که خیلی ساده تر می تونید اقامت بگیرید اتریش هست. حدود 3 تا 4 هزار یورو هزینه ثبت شرکت هست و 35 هزار یورو باید به حساب شرکت واریز کنید به عنوان سرمایه اولیه. ابتدا باید محلی برای شرکت اجاره کنید اما بعد از اینکه در اتریش ساکن شدید می توانید آدرس منزل رو به عنوان آدرس محل کار قرار دهید. البته برای اینکه از این روش اقامت بگیرید هم شرایط خاصی مورد نیاز است که می توانید در لینک زیر به صورت کامل مطالعه کنید.

   https://malekpourmie.com/بلوکارت-اتریش

   https://malekpourmie.com/کارت-قرمز-سفید-قرمز

   https://malekpourmie.com/اقامت-کار-شرکت

   پاسخ