تولد در مالزی

 

تولد در مالزی و شرایط اخذ تابعیت مالزی برای افرادی که به دنبال اخذ پاسپورت کشورهای دیگر برای فرزندان خود میباشند شاید جالب توجه باشد ، به همین جهت در این مقاله به تولد در مالزی و قوانین خاص مهاجرت به مالزی از طریق تولد در مالزی  خواهیم پرداخت .

مالزی اقتصاد رو به رشدی دارد، بنابراین بسیاری از خانواده­ها جذب مهاجرت از دنیای غربی می­شوند و خانواده­های خود را به مالزی می­برند یکی از راه­های اخذ تابعیت تولد می­باشد خانواده های جوان برای کیفیت زندگی بهتر مهاجرت می­کنند در این مقاله سعی می­شود راجب اخذ اقامت در کشور مالزی توضیح داده شود.

video تولد در مالزی

بخش چهارم (روش های مهاجرت -تولد)

تولد در مالزی

خانواده­ های جوان برای کیفیت زندگی بهتر مهاجرت می­کنند بعضی از افراد مالزی را انتخاب می­کنند زیرا  مالزی خدمات عالی برای زنان باردار فراهم می­کند. همانند تمام جنبه­ه ای مراقبت­های بهداشتی که استانداردهای بسیار بالایی دارند. شما می­توانید مطمئن باشید اگر باردار هستید به خوبی از شما مراقبت می کنند و بهترین خدمات زایمان و بارداری را در اختیارتان قرار می­دهند. اگر باردار هستید در حالی که در مالزی زندگی می­کنید، حاملگی شما باید توسط پزشک خود تایید شود.  اگر شما توسط یک شرکت در مالزی کار نمی کنید، شما باید از نظر پزشکی بیمه شوید تا بتوانید خدمات پیش از تولد و پس از زایمان را پرداخت کنید. ولی اگر در یک شرکت مالزی مشغول به کار شوید، مجبور خواهید بود تمام هزینه هایی که متفاوت هستند را  پرداخت کنید انتخاب بیمارستان برای شما حیاتی است. شما باید محل، مراقبت بعد از زایمان و مراقبت از نوزاد تازه متولد خود را در نظر بگیرید. درست مانند بازگشت به خانه شما طیف وسیعی از بررسی­های پیش از زایمان را به عنوان آماده برای رسیدن به انتظار خود را داشته باشید. پزشک شما در مالزی جزئیات کلاسهای موجود و ماماها را برای شما در فرایند تولد هدایت می­کند. امکانات تولد بسیارعالی است. تولد در آب در دسترس است. بیمارستان های مالزی دو تا سه روز پس از تولد مادر و فرزند را نگه می دارند. تمام امکانات پزشکی خصوصی در مالزی مجوز و شرایط و ضوابط مجوز آنها را دارند.

استانداردهای بالایی از سلامتی در مالزی برای مراقبت پس از زایمان مادر و نوزادش می­انجامد.  در مالزی عادت دارند که مادر پس از زایمان یک ماه در داخل خانه باقی بماند. نوزاد شما یک ماهه واکسیناسیون می­کند، این واکسن­ها شامل واکسن فلج اطفال ، سرخچه و هپاتیت B است.

ارائه دهنده خدمات بهداشتی برای نوزاد شما یک کارت بهداشتی صادر می­کند و جزئیات واکسیناسیون بیشتر در لیست آن ذکر شده است. این کارت بهداشتی جزئیات اطلاعات کودک شما مانند بیمارستان، تاریخ تولد و شماره های پزشکی شما و نوزاد شما را در لیست وارد می­کند.

اگر شما یک کارمند یک شرکت مالزی هستید، شما حقوق مادری خواهید داشت و می توانید با اطلاع از بارداری خود را با کارفرمای خود بررسی کنید. قانون استخدام مالزی می گوید که 30 روز ازدواج زایمان داده شده است و این بدون پرداخت است. کارفرمای شما ممکن است مزایای مرتبط با زایمان داشته باشد و این را می توان به طور مستقیم با آنها مورد بحث قرار داد.

اگر پدر کودک توسط یک شرکت مالزی استخدام شود، او یک روز بازپرداخت می شود. باز هم ممکن است مزایای مرتبط با کارفرمایان وجود داشته باشد و این می تواند با شرکت بررسی شود. ممکن است برخی از هزینه های پزشکی نیز توسط کارفرمای پدر پرداخت شود و معمولا در زمان استخدام و قبل از جابجایی مذاکره می شود.

بیمه درمانی در حین بارداری

در مالزی برای زنان باردار کارتی به نام Medi-card صادر می­شود که تنها برای شهروندان مالزی در دسترس است. خارج از کشور می­توانند بیمه بهداشتی را از شرکت­های بیمه درمانی محلی دریافت کنند؛ دامنه پوشش بستگی به شرکت بیمه دارد. سیاست­های بیمه محلی وجود دارد که به طور خاص بر حاملگی بستگی دارد و همچنین برای مهاجرین قابل دسترسی است. چنین سیاست هایی هزینه های بستری شدن، تحویل و بعضی اوقات مراقبت های پس از زایمان را پوشش می دهد. زنان بیگناه که قصد دارند در مالزی اقامت یا کار کنند، باید در اسرع وقت بیمه درمانی را دریافت کنند.

 

ثبت تولد در مالزی

دولت مالزی نباید از حاملگی اطلاع داشته باشد تا زمانی که یک کودک متولد شود. مالزی شهروندی دوگانه را نمی­پذیرند. وزارت مهاجرت مالزی تنها شهروندی مالزی را اعطا می­کند.

در قانون مالزی بعد از چهارده روز از تولد نوزاد گواهی تولد صادر می­شود. تولد نوزاد می­تواند در بیمارستان ثبت یا بخش ثبت نام ملی مالزی ثبت شود و پس از آن باید ثبت نام در سفارت مربوطه انجام شود و یک برنامه گذرنامه برای کودک نیز باید ساخته شود. کودکانی که از والدینی که مالزیایی نیستند متولد می­شوند به طور خودکار شهروندی و یا ملیت دوگانه نمی­شوند.

تولد نوزاد شما باید درسفارت خود ثبت شود. شما همچنین باید برای گذرنامه برای نوزاد خود درخواست کنید. کودک شما دارای تابعیت مالزیایی است.

بیمارستان جایی که نوزاد شما متولد شد،گواهی تولد صادر خواهد کرد. گواهی تولد برای کسب گذرنامه کودک مورد نیاز است این گواهی در مالایا خواهد بود. کارکنان بیمارستان انگلیسی زبان می­توانند با تکمیل فرم کمک کنند.

مدارک مورد نیاز

در هنگام ثبت نام تولد نوزاد شما، هر دو والدین باید ویزا و گذرنامه خود را ارائه دهند. کپی­ها باید برای حفظ پرونده انجام شود و توصیه می­شود که کپی­های تایید شده خود را انجام دهید. شما همچنین باید کپی­های کارت پزشکی صادر شده و یک گواهی ازدواج را داشته باشید و همچنین دو نسخه گواهی شده از مجوز کار، اگر هر دو والدین در مالزی مشغول به کار شوند، پس هر دو مجوز کار لازم است و قابل ذکر است که برای ثبت نام تولد نوزاد هیچ هزینه ای وجود ندارد، دو نسخه گواهی شده از کتابچه پزشکی مادر یا گزارش حاملگی نیز مورد نیاز است. کارت بهداشت کودک نیز ممکن است در صورت درخواست برای گذرنامه و ویزای کودک مورد نیاز باشد.

یک راهنما برای پر کردن فرم در شمارنده اطلاعات موجود است. برای والدین که ثبت­نام شخصی را دارند، توصیه می­شود همراه با شخصی که مالایایی صحبت می­کند، در صورت عدم وجود مترجمی وجود داشته باشد.

 

در پایان

قانون خون روش اصلی اخذ تابعیت کشور مالزی می­باشد. ولی اگر پدر و مادر ویزای کشور مالزی را داشته باشند و دولت مالزی از موضوع بارداری تا زمان تولد فرزند اطلاعی نداشته باشد بعد گذشت چهارده روز از تولد در صورت تمایل می­توان برای برای اخذ تابعیت در صورت داشتن مدارک مورد نیاز از جمله ویزا و گذرنامه پدر و مادر، کپی­های کارت پزشکی صادر شده و یک گواهی ازدواج، همچنین دو نسخه گواهی شده از مجوز کار و کارت بهداشت کودک برای گذرنامه و ویزای کودک مورد نیاز باشد، اقدام کرد. باید این موضوع را در نظر داشت که مالزی تابعیت دوگانه نمی­پذیرد.

ما در این مقاله تولد در مالزی را تشریح نمودیم . شما می توانید جهت کسب اطلاعات دقیق تردر باب مهاجرت به مالزی  با موسسه مشاوره ای MIEاتریش باهمکاری موسسه حقوقی ملکپور  در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید .

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.