تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا

تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا  و اخذ پذیرش تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا از دانشگاههای آمریکا ، شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا ۲۰۱۷ ، هزینه های تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا ۲۰۱۷ ، مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا ، آیا به تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا می اندیشید؟ آیا از شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا آگاهید؟ در این مقاله برآنیم تا شما را با شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا اشنا سازیم. و راجع به تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار بگیرد.

افراد در چه صورتی به دنبال تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا هستند

هدف از تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا چیست؟

تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا چه مزایایی دارد؟

شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا چیست؟

 

با مطالعه مقالات موسسه حقوقی ملک پور (با همکاری MIE اتریش)در سایت موسسه حقوقی ملک پور (با همکاری MIE اتریش)  میتوانید اطلاعات مفیدی راجع به تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا را بدست بیاورید  مشاوران موسسه حقوقی ملک پور (با همکاری MIE اتریش)اطلاعات کافی راجع به تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا  را در اختیار شما قرار میدهند.

 

تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا:

ایالات متحده آمریکا سرزمین تنوع فرهنگی و جغرافیایی نیز ی باشد، و کشوری است که همچنان مهاجران را جذب می کند و مکانی بسیار پویا از لحاظ علمی و رفاهی برای زندگی می باشد ، تحصیل در امریکا برای یک فرد می تواند تجربه ای فوق العاده باشد چرا که فرد با بهترین مغزها به اشتراک بگذارد و در محوطه ی علمی با اجتماعاتی از اقشار مختلف در تعامل علمی می باشد و آینده شغلی بسیار خوبی در انتظار فرد می باشد و تجربه ی تحصیل و کار در این کشور باعث افزایش استقلال و توانایی فرهنگی و اعتماد به نفس بالا در فرد می شود.

از ۲.۶ میلیون نفر دانشجوی فارغ التحصیل در کشور آمریکا بیش از ۱۰.۵ درصد از آن ها بین المللی می باشند، از سال ۲۰۰۹ تعداد دانشجویان بین المللی افزایش ۸ درصدی را داشته است .

به گفته یکی از مبتکران در کشور آمریکا ، یکی از گرایش های بزرگ افراد برای تحصیل در دانشگاهای امریکا ارزش کرفرما در تجربه بین المللی ز طریق مطالعه و کار است .

دانشجویان خارجی در ایالات متحده آمریکا، اکثرا با ارزش تلقی می شوند زیرا که این قدرت را دارند که توانایی و ایده های جدیدی را به کلاس ها ارایه دهند، اغلب دانشگاهای کشور آمریکا انجمن های مختص دانشجویان خارجی در مقطع دکترا دارند که به آن ها کمک می کند تا با محیط آموزشی خود آشنا شوند. اغلب دانشجویان مقطع دکترا در کشور آمریکا محتملا کمک های مالی از طرف استاد به عنوان استخدام دستیار پژوهشی و یا دستیار آموزش دریافت خواهند کرد که این امر می تواند به تامین هزینه های تحصیل به دانشجویان دکترا کمک کند.

هزینه تحصیل برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا سالانه ۲۸۰۰۰ الی ۴۰۰۰۰ هزار دلار می باشد ، اما با توجه به مقدار بودجه سرمایه گذاری شده توسط دولت آمریکا در زمینه علم و تحصیل و تحقق، اکثر دانشجویان مقطع دکترا در زمینه علوم و مهندسی مبلغ قابل توجهی از بودجه دریافت می کنند، که این مقدار بودجه می تواند ناشی از تدریس(استادیار) و یا تحقیق روی یک موپوع خاص باشد، این یک فرصت طلایی برای دانشجویان در مقطع دکترا می باشد زیرا که آنها نه تنها درآمد کسب می کنند بلکه آنها cvخود را نیز پیشرفته تر می کنند.

دانشجویان در مقطع دکترا اجازه کار به صورت پارت تایم ۲۰ الی ۳۰ ساعت در هفته را دارا هستند که در طول تعطیلات تبدیل به ۴۰ ساعت در هفته نیز می شود.

برای پذیرش در مقطع دکترا (مقطع پژوهشی) که بالاترین مدرک اعطایی در رشته تحصیلی پژوهش گرایی می باشد سعی در این دارد که دانشجو را برای تدریس و پژوهش دانشگاهی آماده سازد.

اخذ مدرک دکترا اصولا مستلزم ۳ تا ۶ سال تحصیل به صورت مستمر بعد از مقطع کارشناسی ارشد می باشد ، بسته به رشته ی دانشجو و پایان نامه ای که دانشجو انتخاب می نماید ، رساله دکترا یک تحقیق فشرده می باشد که برای اخذ مدرک تکمیل شد.

شرایط پذیرش مقطع تحصیلی دکترا در کشور آمریکا:

کمک هزینه  برای افراد بین المللی متقاضی  تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا به خصوص برای افرادی که دارای مدارک دانشگاهی مقاطع لیسانس  و فوق لیسانس ازدانشگاهای غیر از  کانادایی و آمریکایی هستند، آسان نیست.

برای اخذ پذیرش تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا ، فرد حتما باید ابتدا دانشگاه و دانشکده محل تحصیل خود را انتخاب نماید زیرا که دیده شده بسیاری از پرونده های دانشجویان به دلیل عدم انتخاب محل تحصیلشان ، توسط هییت علمی رد شده است.

به منظور اینکه در مقطع دکترا تمرکز بیشتر روی فعالیت های تحقیقاتی می باشد، درس های آموزشی این دوره و فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی و تخصصی اساتید عملا روی بخش های خاصی متمرکز می باشد، در نتیجه چنان چه پیشینه تحصیلی و تحقیقاتی متقاضی و موضوع پژوهشی رساله مقطع دکترا که در برنامه ارایه می شودstatement of intrest مناسب با تخصص اساتید و دانشکده و همچنین اعضای هییت علمی دانشگاه قرار نگیرد، پرونده دانشجو مردود اعلام می گردد.

 

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا در کشور آمریکا:

دارا بودن مدرک کارشناسی ۴ ساله با معدل حداقل ۱۵

دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد با معدل حداقل ۱۶

دارا بودن ۳ توصیه نامه از استاید مقاطع قبلی(یک بیانیه تحقیق و یک رونویسی از دانشگاه اصلی)

دارا بودن و تهیه statement of interest متناسب با رشته تحصیلی

(IELTS, 6.5) و یا (TOEFL, iBT: 100; CBT: 250; PBT: 600)مدرک زبان انگلیسی

  • مدرک GRE با نمره ۷۰۰ (Quantitative: 700, Verbal: 350, Writing: 3.5 )
  • مدرک GMAT برای رشته های مالی، بیزنس و مدیریت و حسابداری

 

مرحله بعد از تهیه مدارک مورد نیاز دانشکده ها و کمیته های علمی پرونده های دانشجویان را در جلسات پذیرش دانشجویی بررسی می کنند و در مورد تک تک پرونده ها تصمیم گیری می نمایند، که در این مرحله به اندازه ظرفیت به بهترین و برترن متقاضیان پذیرش مقطع دکترا اعطا می شود ، البته این نکته قابل توجه می باشد که پذیرش دانشجو در مقطع دکترا در آمریکا معمولا بین ۳ تا ۱۵ نفر می باشد، به دلیل اینکه دانشگاها امکان پذیرش تمامی متقاضیان مقطع دکترا را ندارند ، تنها پرونده هایی مورد توجه و پذیرش قرار می گیرد که دارای شرایط برتر و بهتری نسبت به سایر پرونده ها باشد،

اخذ پذیرش در مقطع دکترا در کشور آمریکا بدون داشتن مدرک زبان به صورت مشروط امکان پذیر نمی باشد.

 

عوامل دیگری که به اخذ  پذیرش در مقطع دکترا در آمریکا به افراد کمک می کند:

مقالات علمی منتشر شده در نشریات بین المللی

شرکت افراد  در کنفرانس ها، سمینارها بین المللی و ارایه کتاب یا مقاله

داشتن مقاله علمی ،پژوهشی به زبان انگلیسی

تالیف کتاب

دارا  بودن جایزه خوارزمی و …

ISIمقاله

 

مواردی که در بالا ذکر گردید همچنین می تواند در بورسیه گرفتن دانشجویان و یا فاند گرفتن آن ها تاثیر به سزایی بگذارد.

پرداخت می شود.TA و یا RAبه دانشجویان به صورت متوسط به بالا سالیانه بین ۱۸ تا ۳۰ هزار دلار بابت

امید است که مطالب بالا تا حدودی به شما راجع به تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا کمک کرده باشد.

 

برای اطلاعات بیشتر راجع به تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا ، قوانین تحصیل دکترا در کشور آمریکا ، مراحل تحصیل دکترا  در آمریکا ،شرایط تحصیل دکترا در کشور آمریکا و وضعیت دانشجویان مقطع دکترا ایرانی در آمریکا و دیگر طرق مهاجرت به آمریکا و دیگر کشورها میتوانید به سایت  موسسه مشاوره MIE(همکار موسسه ملک  پور) در مورد تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا و دیگر کشورها   مراجعه نمایید.

 

چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا  و یا درسایرکشورها دارید ویا مایل به آشنایی باسایر راههای مهاجرتی هستید،می توانید با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران وسایر کشورها تماس حاصل فرمایید .به اطلاع شما عزیزان میرسانیم که موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) افتخار همکاری باوکلای طراز اول بین المللی وداخلی رادارد.وکلای پایه یک دادگستری ومشاورین ارشد حقوق بین الملل ،درتمامی ایام وساعات اعلامی درهفته وحتی ایام تعطیل،باافتخار آماده پاسخگویی به سوالات مهاجرتی شما عزیزان می باشند.