تحصیل در مقطع دبیرستان و کالج های فنلاند

تحصیل در مقطع دبیرستان و کالج های فنلاند

تحصیل در مقطع دبیرستان و کالج های فنلاند و مهاجرت به فنلاند 2018 و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و شرایط تحصیل در مقطع دبیرستان و کالج های فنلاند 2018 و تحصیل در فنلاند و مهاجرت تحصیلی به فنلاند و اخذ اقامت فنلاند و یا مدارک مورد نیاز جهت پذیرش تحصیلی فنلاند و شرایط کار پس از تحصیل در فنلاند را در این مقاله جهت افزایش اطلاعات متقاضیان تحصیل در مقطع دبیرستان و کالج های فنلاند از قوانین جدید تحصیل در مقطع دبیرستان و کالج های فنلاند2018 بررسی مینماییم ، آیا علاقمند به تحصیل در مقطع دبیرستان و کالج های فنلاند و یا تحصیل پزشکی در فنلاند هستید؟

هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند به چه صورت است ؟ آیا تحصیل در مقطع دبیرستان و کالج های فنلاند رایگان است ؟ هزینه تحصیل در مقطع دبیرستان و کالج های فنلاند چقدر است ؟شرایط مزایای  تحصیل در مقطع دبیرستان و کالج های فنلاند چیست ؟.چگونه می توانم اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دبیرستان و کالج های فنلاند بگیرم؟  ثبت نام اخذ پذیرش تحصیل در مقطع دبیرستان و کالج های فنلاند شامل چه مراحلی می شود؟حداقل شرایط و الزامات برای تحصیل در مقطع دبیرستان و کالج های فنلاند چیست؟  چگونه می توانم اطلاعات بیشتری مورد تحصیل در مقطع دبیرستان و کالج های فنلاند کسب کنم؟مدارک  لازم براى پذیرش تحصیل در مقطع دبیرستان و کالج های فنلاند چیست؟آیا می توانم پذیرش تحصیل در مقطع دبیرستان و کالج های فنلاند را خودم انجام دهم یا از موسسات حقوقی در این مورد  میتوانم کمک بگیرم؟

تحصیل در مقطع دبیرستان و کالج های فنلاند

دانش آموزان در فنلاند تحصیلات رسمی را در سن هفت سالگی شروع می کنند. در فنلاند تنها ۹ سال مدرسه اجباری برای دانش آموزان وجود دارد. همه چیز پس از کلاس نهم اختیاری است و در سن ۱۶ سالگی دانش آموزان می توانند یکی از سه گزینه زیر را انتخاب کنند:

 • دبیرستان: دانش آموزان طی این دوره سه ساله برای آزمون ورود به دانشگاه ​​آماده می شوند. دانش آموزان معمولاً دبیرستان خود بر اساس زمینه های تخصصی مورد نظر خود انتخاب می کنند و برای ورود به آن مدرسه درخواست می دهند. حدود ۴۰ درصد از دانش آموزان وارد دبیرستان می شوند.
 • آموزش حرفه ای: یک دوره سه ساله است که طی آن دانش آموزان برای حرفه های مختلف آموزش می بینند و همچنین به آنها امکان می دهد که با شرکت در آزمون ورودی برای ورود دانشگاه درخواست دهند. با این حال، دانش آموزان در این مدارس معمولاً با توجه به مهارت های کسب شده وارد به نیروی کار کشور می شوند و یا با ورود به کالج پلی تکنیک، آموزش حرفه ای بیشتری می بینند. تقریباً ۶۰ درصد از دانش آموزان این گزینه را انتخاب می کنند.
 • ورود به نیروی کار (کمتر از ۵ درصد از دانش آموزان این مسیر را انتخاب می کنند)

 

 1. زمان تحصیل کمتر در مدرسه = استراحت بیشتر

دانش آموزان معمولاً بین ساعت ۹:۰۰ تا ۹:۴۵ صبح به مدرسه می روند. در واقع، هلسینکی در حال تصویب قانونی است که طبق آن آموزش دانش آموزان در مدارس نباید قبل از ساعت ۹ صبح شروع شود، زیرا پژوهش ها ثابت می کند که نوجوانان به خواب صبحگاهی کافی نیاز دارند. مدرسه معمولاً ساعت ۲ یا ۲:۴۵ به پایان می رسد. برنامه درسی دانش آموزان فنلاندی همیشه متفاوت و در حال تغییر است و به طور معمول سه تا چهار کلاس ۷۵ دقیقه ای در روز با چند وقفه برای استراحت دارند. این سیستم کلی امکان می دهد تا هم دانش آموزان و هم معلمان به خوبی استراحت کنند و برای آموزش و یادگیری مباحث درسی آماده شوند.

 1. ساعت آموزشی کمتر = زمان برنامه ریزی بیشتر

معلمان نیز روزهای کاری کوتاهتری دارند. طبق OECD (سازمان همکاری اقتصادی و توسعه) یک معلم ​​فنلاندی سالانه به طور متوسط ۶۰۰ ساعت و یا حدود ۴ درس یا کمتر در روز تدریس می کند. همچنین، زمانی که معلمان و دانش آموزان در فنلاند در مدرسه کلاس ندارند، نیازی نیست که در مدرسه حضور داشته باشند. برای مثال، اگر روزهای پنج شنبه بعد از ظهر کلاس نداشته باشند، می توانند به راحتی مدرسه را ترک کنند. یا اگر اولین کلاس درسی در روز چهارشنبه در ساعت ۱۱:۰۰ صبح شروع شود، تا آن زمان لازم نیست در مدرسه حضور داشته باشند. این سیستم به معلمان فنلاندی امکان می دهد تا زمان بیشتری برای برنامه ریزی درباره هر درس داشته باشند.

 1. تعداد معلمان کمتر = سازگاری و توجه بیشتر

دانش آموزان مقطع ابتدایی در فنلاند اغلب در شش سال اول آموزش یک معلم دارند. معلم طی این شش سال به همان ۱۵ تا ۲۰ دانش آموز آموزش می دهد، و از نیازهای آموزشی فردی و سبک های یادگیری هر دانش آموز آگاه می شود. آنها پیشرفت دانش آموزان را دنبال می کنند و آنها را در جهت دستیابی به اهدافشان هدایت می کنند. در برخی مدارس فنلاند معلم در سه سال اول آموزش یکسان است اما در اهداف آموزشی تغییری وجود ندارد.

 1. پذیرش متقاضیان کمتر = اعتماد به نفس بالاتر معلمان

بنابراین، کودکان فنلاندی برای سه تا شش سال یک معلم دارند. پذیرش معلمان در فنلاند بسیار دشوار است تا اطمینان حاصل شود که هیچ معلم بی کفایتی وجود ندارد. آموزش ابتدایی رقابتی ترین مدرک تحصیلی در فنلاند است. در فنلاند تنها ۱۰ درصد از متقاضیان رشته آموزش ابتدایی پذیرفته می شوند. تنها بهترین و درخشان ترین دانشجویان به عنوان معلم پذیرفته می شود، و باید در یک سری از مصاحبه ها و آزمون های شخصیتی برگزیده شوند. بنابراین، متقاضیان علاوه بر هوش باید توانایی تدریس نیز داشته باشند. همچنین معلمان باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند.

 1. کلاس های کمتر = وقت استراحت بیشتر

همانطور که گفته شد، دانش آموزان فقط سه تا چهار (یا به ندرت، پنج) کلاس در روز دارند. آنها همچنین در طول روز چند وقت استراحت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ای دارند که طی آن می توانند مطالب یادگیری شده را مرور کنند، از عضلات خود استفاده کنند و از هوای تازه بهره مند شوند. خستگی بدن منجر به کاهش توانایی ذهنی کودکان می شود. معلمان فنلاندی نیز از این وقت استراحت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه ای استفاده می کنند تا با انجام فعالیت های مختلف مانند نوشیدن قهوه یا معاشرت با یکدیگر برای کلاس بعدی خود آماده شوند.

 1. امتحان کمتر = یادگیری بیشتر

معلمان می توانند اوقات هیجان انگیزی با دانش آموزان خود داشته باشند، در صورتی که مجبور نباشند هر ساله امتحانات آخر ترم را برگزار کنند. در واقع اگر پرداخت حقوق معلمان وابسته به نمرات امتحانی دانش آموزان نباشد، تدریس و یادگیری برای معلم و دانش آموز بسیار سرگرم کننده و جذاب خواهد بود.

اگرچه همچنان این سیستم وجود دارد، اما به طور کلی معلمان در فنلاند از این لحاظ تحت فشارند. در این کشور به توانایی معلم در زمینه تدریس و آموزش اعتماد دارند و قبول دارند که او کار خود را به خوبی انجام می دهد و بنابراین معلم کنترل بیشتری بر کلاس و محتوای آن دارد. معلم می تواند روش های جدید را امتحان کند و برنامه های درسی جذاب و بهینه ایجاد کند که به دانش آموزان امکان می دهد مهارت های لازم برای فعالیت در دنیای واقعی را فرا بگیرند. معلمان زمان کافی برای آموزش مهارت های شروع وانجام یک پروژه را در اختیار دارند تا به دانش آموزان در رسیدن به اهداف خود کمک کنند. آنها وقت خود را صرف تعلیم و تربیت دانش آموزان می کنند و علاوه بر آموزش ریاضیات و حل مسئله، حتی مهارت هایی مانند خیاطی، آشپزی، نجاری و غیره را به آنان یاد می دهند.

 1. دروس کمتر = یادگیری عمیق تر

این ذهنیت که دروس بیشتر منجر به یادگیری بیشتر می شود، همیشه درست نیست. معلمان در فنلاند زمان بیشتری صرف آموزش دروس به دانش آموزان می کنند. در واقع آنها به مسائل درسی نگاه عمیق تری دارند و اگر نتوانند طی یکسال آموزشی تمام کتاب های درسی مانند ریاضیات را تدریس کنند، دچار مشکل نمی شوند.

همچنین، دانش آموزان فقط چند بار در هفته ریاضی دارند. در واقع، پس از عید پاک، دانش آموزان کلاس هفتم فقط یک بار در هفته ریاضی دارند و هیچ امتحان پایانی هم برگزار نمی شود. دانش آموزان قبل از شروع یادگیری یک مبحث جدید باید تمام مطالب مربوط به مباحث قبلی را درک کنند. این نکات موجب علاقمندی بیشتر دانش آموزان به مباحث ریاضی می شود.

 

 1. تکلیف کمتر = مشارکت بیشتر

طبق اظهارات OECD، دانش آموزان فنلاندی کمترین تکلیف مدرسه را در دنیا را دارند. آنها هر شب به طور متوسط کمتر از نیم ساعت به انجام تکالیف خود اختصاص می دهند ​​. دانش آموزان فنلاندی معمولاً معلم خصوصی یا شرکت در کلاس های آموزشی خارج از مدرسه نیاز ندارند. لازم به ذکر است که دانش آموزان فنلاندی از همتایان آسیایی خود که ساعت ها خارج از مدرسه آموزش می بینند نیز عملکرد و پیشرفت تحصیلی بسیار بهتری دارند. دانش آموزان در فنلاند تکالیف خود را در کلاس درس انجام می دهند، و معلمان با نظارت بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان در مدرسه درک بهتری از توانایی های آنها دارند. داشن آموزان فنلاندی مجبور نیستند که بیشتر از توانایی خود آموزش ببینند. اغلب در انجام تکالیف درسی از نظرات شخصی و مشارکت دانش آموزان در کلاس درس استفاده می شود. با این حال، دانش آموزان در کلاس به اندازه کافی تلاش می کنند تا مباحث درسی را به خوبی یاد بگیرند. در واقع، در این سیستم اگر دانش آموزان وقت کافی برای توجه و یادگیری در مدرسه اختصاص دهند، مجبور نیستند وقت خود را در منزل صرف انجام تکالیف مدرسه کنند.

 1. دانش آموزان کمتر = توجه فردی بیشتر

بدیهی است که اگر تعداد دانش آموزان در کلاس درس کمتر باشد، توجه معلمان به یادگیری آنها بیشتر است. یک معلم فنلاندی روزانه حدود ۳ تا ۴ کلاس متشکل از ۲۰ دانش آموز دارد و بنابراین برای ۶۰ تا ۸۰ دانش آموز در روز تدریس می کند.

 

 1. ساختار کمتر = اعتماد بیشتر

اعتماد اصل کلیدی در کل سیستم آموزشی فنلاند است. به جای ایجاد هزاران ساختار، قانون و آزمون برای ارزیابی سیستم آموزشی، به این سیستم اعتماد کامل دارند. جامعه باور دارد که در مدارس تنها معلمان خوب استخدام می شوند. مدارس نیز به معلمان و دانش آنها اعتماد دارند و از این طریق به آنها آزادی کافی می دهند تا محیط کلاس درس را به طور مناسب برای دانش آموزان مهیا سازند. همچنین والدین دانش آموزان با اعتماد به معلمان می دانند که آنها در رشد و پیشرفت فرزندانشان تاثیر گذارند. معلمان نیز به دانش آموزان اعتماد دارند و می دانند که آنان تکالیف خود را به خوبی انجام داده و زمان کافی برای یادگیری اختصاص می دهند. دانش آموزان هم به معلمان خود اعتماد دارند و می دانند که آنها روش ها و مهارت های لازم برای رسیدن به اهدافشان را به آنها آمورش می دهند. جامعه با اعتماد به سیستم آموزشی برای آن احترام قائل است. این روند به درستی عمل می کند و اصلاً پیچیده نیست..

در این بررسی به شرایط پذیرش تحصیل در مقطع دبیرستان و کالج های فنلاند در هنگام مهاجرت به فنلاند و یا مهاجرت تحصیلی به فنلاند و اخذ اقامت فنلاند پرداختیم .همچنین با توجه به امکاناتی که در باب مشاوره تحصیل در مقطع دبیرستان و کالج های فنلاند و سایر کالج ها و دبیرستان هاى مختلف دنیا در صفحات این سایت مشاهده می فرمایید میتوانید جهت مشاوره رایگان همواره با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا برای کسب اطلاعات مفید و دقیق در باب تحصیل در مقطع دبیرستان و کالج های فنلاند و مهاجرت به فنلاند و یا اخذ اقامت فنلاند و دارای رنکینگ در صفحات مختلف این سایت را مطالعه نموده و به شما توصیه میکنیم قبل از پرداخت هزینه های گزاف حتما مشاوره اخذ نمایید .