تحصیل رایگان در مجارستان

تحصیل رایگان در مجارستان

تحصیل رایگان در مجارستان در هنگام مهاجرت به مجارستان و پس از گرفتن وکیل مهاجرت امکان پذیر می باشد ؟ شرایط تحصیل رایگان در مجارستان را نمی دانید ؟ اقدامات تحصیل رایگان در مجارستان چه می باشد ؟ مدارک مورد نیاز برای بورسیه تحصیلی در مجارستان را بررسی نموده اید ؟ هزینه های تحصیل  و زندگی در مجارستان به چه میزان می باشد ؟  خوابگاه در مجارستان به دانشجویان در تحصیل رایگان مجارستان تعلق می گیرد ؟ تفاوت بورسیه تحصیلی مجارستان با تحصیل رایگان در مجارستان چه می باشد ؟ در چه مقاطعی می توان تحصیل در مجارستان نمود و به اقامت پس از تحصیل در مجارستان رسید ؟ چه عواملی در مهاجرت تحصیلی به مجارستان تأثیر گذار می باشد ؟ آیا با تحصیل رایگان در مجارستان می توان اقامت کشور مجارستان را نیز اخذ نمود ؟ برای کسب اطلاعات دقیق تر در خصوص مهاجرت به مجارستان در این مقاله موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور سعی بر پاسخ گویی به تمام سوالات شما خواهد داشت .

در کشور مجارستان نظام تحصیلی به گونه ای طراحی شده است که افرادی که خواهان ادامه تحصیل در کشور مجارستان می باشند باید هزینه تحصیل بپردازند . حال این هزینه تحصیل بسته به نوع دانشگاه انتخابی و رشته انتخابی متفاوت خواهد بود.

حال راه هایی که بتوان بدون هزینه تحصیل یا با کمترین هزینه برای ادامه تحصیل در مجارستان وارد شوید .  در کشور مجارستان در صورتی که شما مقیم این کشور باشید و تحت سرپرستی پدر یا مادر مقیم و یا تبعه مجارستان باشید هزینه تحصیل نخواهید داشت . برای افرادی که شرایط فوق الذکر را ندارند تنها راه این می باشد که بخواهند با زبان مجاری در این کشور ادامه تحصیل نمایند این شرایط صادق می باشد . شما اگر در مجارستان بتوانید این زبان را فرا بگیرید و یا قبل از ورود مجاری را آموزش ببینید این امکان برای شما فراهم خواهد بود .

افرادی که مقیم اتحادیه اروپا و یا منظقه اقتصادی اتحادیه اروپا می باشند نیازی به پرداخت هزینه بالا برای ادامه تحصیل نخواهند بود ، بلکه تنها با پرداخت مبلغی اندک می توانند در این کشور از مزایای تحصیل عالی برخوردار شوند .

آموزش عالی مجارستان شامل دانشگاه ها و کالج ها است.  دانشگاه ها یک استاندارد بالایی از دانش نظری را به فرد ارائه می دهند در حالی که کالج ها دانش عملی بیشتری را در دوره زمانی کوتاه تر ارائه می دهند  .
از سال 1990 دانش آموزان همچنین می توانند در کالج های واقع در کلیسا ها تحصیل کنند.  علاوه بر موضوعات الهیاتی ، این موضوعات همچنین موضوعات دیگری مانند مدیریت را ارائه می دهند .

در مجارستان 62 دانشگاه وجود دارد که از این میان 17 دانشگاه دولتی ، 13 کالج ، 26 کالج مذهبی و 6 بنیاد خصوصی وجود دارد . وام های دانشجویی برای همه افراد که خواهان ادامه تحصیل می باشند فراهم است   .

تئوری دانشگاه

دانشجویانی که مجوز مواجب دولتی دریافت نمی کنند باید هزینه های تحصیلات دانشگاهی را پرداخت کنند . این افراد بسته به دوره مطالعه هزینه های متفاوتی دارند ( از 400 دلار (قانون) تا 2400 دلار (پزشکی)).  هیچ هزینه ای برای دانش آموزانی که از سوی دولت پشتیبانی می شوند وجود ندارد.

دانشگاه ها تعداد مشخصی از بورس تحصیلی ارائه می کنند و این را به دانش آموزان اختصاص می دهند . به طور کلی ، 80 درصد از بورس هاب تحصیلی به دانش آموزان با شاخص های بالاتر اختصاص می یابد و 20 درصد بر اساس پیشینه اجتماعی دانش آموزان اختصاص داده می شود.  دانشجویانی که کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند ، این موارد  برای کتاب هایی که برای دوره های تحصیلی لازم است دریافت می کنند . برای یک محل در خوابگاه دانش آموزانی که مورد حمایت دولت هستند باید یک چهارم هزینه های مسکن خود را پرداخت کنند .

هزینه تحصیل دانشجویان خارجی :

دانش آموزان خارجی باید هزینه تحصیلات عالی در مجارستان را پرداخت کنند.  هزینه ها بسته به دانشگاه متفاوت است . برای دوره های زبان خارجی ( آلمانی یا انگلیسی ) شما نهایت مبلغ 10،000 یورو را باید پرداخت کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر ، اطلاعات پذیرش در دانشگاه خود را بررسی کنید .

سال تحصیلی در کشور مجارستان :

سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می شود.  ترم زمستانی در ماه سپتامبر آغاز می شود و 14 تا 15 هفته طول می کشد.  در طول این دوره ، دانش آموزان به سخنرانی ها ، سمینارها و محل های کاری دعوت می شوند.  شش هفته زیر برای تحصیل قرار داده شده است .

ترم بهار از اوایل فوریه تا اواخر ماه مه اجرا می شود و همچنین یک دوره آزمایشی شش هفته ای است.  مقدار ساعت ها بین 20 تا 40 ساعت بسته به زمینه مطالعه متفاوت است . ورودی کار برای دانش آموزان باید شامل سخنرانی ها ،  حدود 900 ساعت در هر ترم باشد.

شناخت اعتبارات ECTS و فرصت های مالی :

از سپتامبر  2003، تمام دانشگاههای مجارستانی مجبورند همه کارهای آکادمیک را با ECTS سیستم اعتباری اروپا ارزیابی کنند . یک سال تحصیلی شامل 60 امتیاز است.  دانشجویان مجارستانی ، درست مانند سایر دانشجویان اتحادیه اروپا ، می توانند ترم خود را در خارج از کشور با اراسموس و دیگر برنامه های تامین مالی اروپا تحصیل کنند .

دانشگاه های مجارستانی :

مدرک دانشگاه مجارستانی ” فلیسکولای oklevél ” است که شبیه به ” لیسانس” است . درجه در یک دانشگاه به نام ” egyetemi oklevél”  نامیده می شود و به نام “استاد” معمول است.

PhD  در مجارستان به تازگی راه اندازی شده است و شناخته شده بین المللی است.

مدارکی که در مجارستان ارائه می شود به شرح ذیل است :

مدرک MA برای دوره های پزشکی در مجارستان

مدرک کارشناسی ارشد (1  تا 3 سال )

دکترا – PhD.Doct. از هنرهای لیبرال (3 سال)

کارشناسی ، در درجه اول در کالج ها (3 تا 5 سال)

گواهی های دولتی ( حرفه ای ) ، که دسترسی به دانشگاه ها و کالج ها را فراهم می کند (2 سال)

ثبت نام در دانشگاه های مجارستان :

کسانی که برای یک دانشگاه مجارستانی درخواست می شوند باید از دبیرستان فارغ التحصیل شوند و مجبورند امتحانات ورودی را در دو کورس سپری نمایند. این دانشگاه همچنین نمره متوسطه متقاضی را برای 3 سال آخر دبیرستان در نظر خواهد گرفت.

پذیرش مبتنی بر سیستم 120 نقطه است: 60 امتیاز برای میانگین نمرات متوسطه و 60 برای آزمون ورودی دانشگاه. امتحان شامل بخش های کتبی و شفاهی است   .

ما در این مقاله اطلاعات کافی در زمینه تحصیل رایگان در مجارستان را ارائه نمودیم لذا ب برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص راههای مهاجرت به مجارستان و همچنین اخذ اقامت مجارستان با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل بفرمائید و از مشاوره تلفنی و رایگان ما بهرمند شوید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.