تحصیل دکتری در اتریش

تحصیل دکتری در اتریش

تحصیل دکتری در اتریش بصورت رایگان و با امکان اخذ بورسیه تحصیلی نیز میباشد ، آیا قصد تحصیل دکتری در اتریش را دارید ؟ شرایط تحصیل در مقطع دکتری در اتریش ۲۰۱۸ چگونه می باشد ؟ مدارک لازم برای تحصیل در مقطع دکتری در اتریش چه می باشد ؟ تاچه سنی می توان برای تحصیل در مقطع دکتری در اتریش اقدام نمود ؟ آیا برای تحصیل در مقطع دکتری در اتریش نیازی به مدرک زبان می باشد ؟ تحصیل در مقطع دکتری در اتریش در چه رشته هایی ممکن است ؟ هزینه تحصیل در مقطع دکتری در اتریش چه میزان می باشد ؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در اتریش و روش های مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت اتریش می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور ارتباط بگیرید . ما در این مقاله در باب تحصیل دکتری در اتریش  ، شرایط تحصیل دکتری در اتریش  و اقدامات تحصیل دکتری در اتریش را بررسی خواهیم نمود .

فایل تصویری آقای ملک پور در باب تحصیل در اتریش

video تحصیل دکتری در اتریش

فایل صوتی آقای ملک پور در باب نحوه ارتباط با استاد راهنما

video تحصیل دکتری در اتریش

آموزش عالی

بخش آموزش عالی اتریش شامل ۲۳ دانشگاه دولتی، ۱۳ دانشگاه خصوصی و ۱۸ موسسه است که به طور رسمی به عنوان “Fachhochschulen”  (دانشگاه علوم کاربردی) شناخته می شود. موسسات دارای درجه بالایی از خودمختاری هستند و طیف کاملی از برنامه های تحصیلی را ارائه می دهند. مدارک دکترا توسط دانشگاه های دولتی ارائه می شود و به شما توصیه می شود برای تأیید اعتباربخشی نهادهای خصوصی به منظور اطمینان از اینکه آنها می توانند مدارک دکترا را تحویل دهند با مراجع ذی ربط ارتباط بگیرید .

ساختار PhD در اتریش :

همانطور که اتریش یکی از امضا کنندگان فرآیند بولونیا است، دوره های سنتی با یک مدرک لیسانس سه ساله به مدرک کارشناسی ارشد (یک یا دو سال یا بیشتر) منتهی می شود که به نوبه خود منجر به یک دکترا می شود که سه سال است.

با این حال، سیستم “قدیمی” هنوز در برخی از دانشگاه ها وجود دارد و مدت برنامه تحصیلی ممکن است به مدت ۴ تا ۵ سال بسته به تحصیلات قبلی و پیشرفت فردی طول بکشد. به عنوان مثال، اگر شما دارای مدرک کارشناسی ارشد هستید، دکتری کوتاهتر خواهد شد.

این برنامه ها اغلب به دو مرحله تقسیم می شوند، قبل و بعد از آزمون مقدماتی. دانشجویانی که از مدرک لیسانس خود مستقیما به دکترا رفته اند، حداکثر دو سال از تاریخ شروع تحصیل و دانشجویانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند یک سال از تاریخ شروع تحصیل خود برای امتحان واجد شرایط است.

برای بورسیه های دکترای بولونیا و برای این مرحله PhD ، ساختار بسیار مشابه است. دانشجوی دکترا عمدتا برای تحقیق در پایان نامه خود سه سال کار می کند. بررسی پیشرفت ها  باید منظم و نقاط قوت پیش بینی شوند و دانشجویان باید در پیشرفت کار خود  رضایت بخش عمل نمایند .

از نظر برنامه درسی، دانشجویان دکتری در روش های تحقیقاتی (کمی / کیفی) ، بررسی ادبیات، آمار و تکنیک های تحقیقاتی خاص (برای کسانی که در رشته های مشابه هستند) آموزش خواهند دید. شما باید در سمینارهای پژوهشی یا مجلات و نشریات حضور داشته باشید و باید در دوره هایی که به پیشرفت حرفه ای و شخصی شما کمک می کند، ثبت نام کنید و شما به شدت تشویق می شوید که از آنها استفاده کنید.در دانشگاه اینسبورک یک نمونه عالی از جدول برنامه PhD  وجود دارد . در حالی که برای دکترا در رشته مدیریت تحصیل میکنید  ، آنچه شما انتظار دارید نیز  به شما ارائه می دهد .

بررسی دکترا مشتمل بر دفاع عمومی است، ارائه شفاهی پایان نامه پیش نویس شده در حضور کمیته آزمون، مطرح و سپس سوالات و پاسخ ها در پایان نامه از آنها پرسیده می شود . برای دریافت دکترا شما باید کمیته را متقاعد کنید که شما خودتان با تحقیق خود آن را تهیه کرده باشید. شما همچنین باید بعضی از درس ها را تکمیل کنید(دروسی که باتوجه به نمراتتان مورد نیاز میباشد)  و انتظار داشته باشید که در مجلات مورد نظرشان نقد شوید.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب دکترای ریاضی اتریش

audio تحصیل دکتری در اتریش

 فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب مقطع دکترا و مدرک زبان در اتریش

audio تحصیل دکتری در اتریش

 فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب دکترای میکروب شناسی در اتریش

audio تحصیل دکتری در اتریش

شرایط پذیرش دکتری اتریش :

علمی

علیرغم تصویب نظام اتریشی از سیستم گواهینامه اروپایی به نام بولونیا و نظام مشابه به سیستم انگلستان، برخی از دانشگاه ها برنامه های PhD ای را ارائه می دهند که می توانند به طور مستقیم از درجه لیسانس (و یا معادل)به آن دسترسی پیدا کنید و پذیرش اخذ نمایید . بیشتر موسسات سازگار با ساختار بولونیا نیاز به یک مدرک کارشناسی ارشد برای ورود به یک دکترای سه ساله دارند.

 

مدرک زبان :

در حالی که زبان انگلیسی برای تحقیق کافی است، تعدادی از اساتید دکترا وجود دارند که از شما می خواهند به زبان آلمانی صحبت کنید. در صورتی که

استاد از شما مدرک زبان آلمانی بخواهد ، شما باید مدرک زبان آلمانی در سطح DSH II ارائه دهید .

اگر زبان مادری شما انگلیسی نمی باشد ، برای پذیرش نیازی به آلمانی ندارید،باید مدرک زبان انگلیسی را از طریق یک گواهینامه TOEFL یا IELTS ارائه دهید.

مهلت برای درخواست پذیرش دکتری به طور کلی،به این صورت می باشد که برای ورود در ماه سپتامبر باید قبل از آغاز سال تحصیلی جدید، درخواست و نامه خود را در  دسامبر / ژانویه ارسال کنید.
برای PhD همراه با بورس تحصیلی کامل و  یا به عنوان بخشی از برنامه تحقیق گسترده تر، مصاحبه شفاهی با استاد احتمالا بخشی از روند پذیرش شما خواهد بود.

لطفا توجه داشته باشید که اتریشی ها اقدامات اداری را بسیار جدی میگیرند.بنابراین اطمینان حاصل کنید که تمام اسناد را تهیه کرده و دستورالعمل هایی را که برای پذیرش داده اید، پیگیری کنید. تمام دیپلم ها و گواهی های ارسال شده به عنوان بخشی از پرونده شما بایدشامل  اسناد رسمی با تمبر رسمی (یا  apostille”” ) موسسه رسمی صدور آنها باشد. علاوه بر این، تمام اسناد مورد نیاز برای پذیرش، که در اصل در آلمان صادر نشده، باید به زبان آلمانی ترجمه شوند، و ترجمه باید توسط یک مرجع معتبر مانند وکیل تایید شود. مدارک هویتی به زبان انگلیسی هم  قابل قبول است .

علاوه بر فرم درخواست (آنلاین)، شما باید:

گواهی مدرک (ها) برای متقاضیانی که مدرک تحصیلی خود را به پایان رسانده اند.  در صورتی که در حال حاضر در حال تحصیل هستید و بعد از پایان مهلت ثبت نام، می توانید برای دکتری درخواست بدهید.

اطلاعات در مورد دوره لیسانس / کارشناسی ارشد و تعداد واحد های گذرانده شده

مهارت انگلیسی (و / یا مهارت آلمانی).

در زمان درخواست پذیرش ممکن است ۳ نفر با شرایط مشابه درخواست پذیرش نمایند حال در این زمینه پذیرش رقابتی خواهد شد . نتایج توسط سوپروایزر  به متقاضیان ارائه می شوند، بنابراین شما باید با سوپروایزر خوددر ارتباط باشید و از آنها بخواهید در صورتی که مایل باشند توصیه های خود را ارائه دهند.

از شما ممکن است “انگیزه نامه” خواسته شود. این به طور کلی یک مقاله دو طرفه است که در آن شما توضیح می دهید که چرا شما می خواهید برنامه دکترای خود را انتخاب کنید و به چه زمینه های تحقیقاتی بیشتر علاقه دارید.

اگر قابل تأیید باشد ، از شما آزمون های تحصیلات تکمیلی، CV یا نمونه کارها را می خواهند .

هزینه تحصیل در اتریش :

نظام دانشگاهی کشور تا سال ۲۰۰۱ آزاد بود؛ از آن زمان مطالعات مستلزم پرداخت هزینه تحصیلی (تقریبا € ۳۶۰ / هرترم برای اهالی اتریش و دیگر شهروندان اتحادیه اروپا، حدود ۷۰۰ € /هر  ترم برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا). در سال ۲۰۰۸، دولت تصمیم گرفت هزینه هایی را برای شهروندان اتحادیه اروپا / که مطالعات خود را در یک زمان مشخص انجام می دهند، لغو کند. برای دانشجویان بین المللی، هزینه تحصیل در حدود ۷۰۰ € در هر ترم، حتی اگر مدرک شما در زمان معین به پایان برسد، قابل اجرا خواهد بود. با این حال، قوانین مختلف برای کشورهای مختلف جهان سوم وجود دارد. دانشگاه وین دارای جدولی از کشورها و وضعیت هزینه تحصیل آنها می باشد که برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطالعه نماییدو

سایر هزینه ها و مخارج :

علاوه بر هزینه تحصیل، تمام دانشجویان مجبورند هزینه ی دانشگاهی اتریش و(ÖH) (18 €)  بابت بیمه دانشجویی را پرداخت کنند. پس از پذیرش در دانشگاه هزینه پذیرش باید در یک مهلت مشخص (برای هر ترم) قبل از ثبت نام تأیید شود.

قرارداد کاری دکتری :

دانشجویان دکتری که برای پروژه های بزرگ و ساختار یافته دکترا پذیرفته شده اند  و کسانی که در پروژه های تحت عنوان سرپرست تحت نظارت کار خواهند کرد،به آنها  قراردادهای کاری ارائه خواهند شد  . این مورد در برنامه تحصیلات عالی وین در سیستم های کوانتومی مجتمع (CoQu) و در IST اتریش است . این بدان معنی است که شما می توانید انتظار داشته باشید که حقوق و دستمزد با پوشش کامل بیمه و پرداخت هزینه تحصیل داشته باشید. درآمد شما به عنوان یک کارمند در اتریش مالیات خواهد داشت. قراردادها به مدت سه تا پنج سال بسته به نوع برنامه PhD شما ارائه می شود. علاوه بر این، شما ممکن است پشتیبانی برای:

هزینه های سفر به کنفرانس های علمی و کارگاه های آموزشی.

تحقیق در موسسات همکاری در خارج از کشور ارائه شود .

دکترای مشترک :

مدارک تحصیلی بین المللی در مورد تحصیلات خارج از کشور برای دانشجویان اتریشی در دسترس است:

دسترسی جهانی (GAIN) .

بورس تحصیلی پینگ

صندوق های آموزش و پرورش در خارج از کشور .

بورس تحصیلی Fullbright برای شهروندان اتریشی.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل دکتری در اتریش و همچنین تحصیل در اتریش و روش های مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت اتریش می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران و بلاروس ارتباط بگیرید . ما در این مقاله مربوط به تحصیل در اتریش در باب تحصیل دکتری در اتریش  ، شرایط تحصیل دکتری در اتریش  و اقدامات تحصیل دکتری در اتریش را بررسی نموده ایم .