تحصیل دکترا در مجارستان

تحصیل دکترا در مجارستان

تحصیل دکترا در مجارستان 2018 و شرایط آن برای دانشجویان خارجی را مورد بحث قرار خواهیم داد ، آیا با مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل دکترا در مجارستان میتوان بورسیه تحصیلی مجارستان را نیز گرفت؟ مجارستان همواره در محدوده مرکز اروپایی واقع شده است و همیشه مرکز مبادلات فرهنگی و فکری بوده است. دانشگاه های این دانشگاه این سنت را ادامه می دهند و 600 سال از تاریخ دانشگاهی را به عنوان مدرن و بین المللی برای رویکرد آموزش مدرک دکترا به کار می گیرند.

دکترا مجارستان ترکیبی نوآورانه از آموزش دانشگاهی دقیق و تحقیقات دانشگاهی سنتی، با طیف گسترده ای از برنامه های انگلیسی زبان فراهم می کند.

همه اینها باعث می شود مجارستان، تحقیقاتی در زمینه تحصیلات تکمیلی، عالی باشد – بدون ذکر نام جالب -. این صفحه توضیح می دهد که چگونه می توانید این کار را انجام دهید، با اطلاعات در مورد دانشگاه ها، ساختار درجه، شرایط برنامه و فرصت های مالی.

در اینجا چند دلیلی وجود دارد که مجارستان را برای دکترای خود در سال جاری در نظر بگیریم:

 • دانشگاه های بسیار تخصصی– همچون دانشگاه های جامع، سیستم آموزش عالی مجارستان نیز شامل تعدادی از موسسات با تمرکز بر رشته های خاص مانند کشاورزی، هنر، اقتصاد و مهندسی – مناسب برای تحقیقات دکترای پیشرفته
 • دولتمجددا هزینه های تحصیلی و زندگی درمانی را برای تعدادی از مکان های دانشگاهی، از جمله دانشجویان اتحادیه اروپا، ایاالت متحده و سوئیس در برنامه های دکترا، فراهم می کند.
 • عکاسی و کنتراست– پایتخت مجارستان، بوداپست، به همان اندازه مشهور است که بشکه های ویرانگر بیست و یکم قرن پر جنب و جوش خود را می بیند، همانطور که برای ویسات خیره کننده رود رود دانوب و ساختمان های تاریخی که بانک های آن را پوشش می دهد، می باشد.

شما همچنین بخشی از سنت مخترعان، نویسندگان و هنرمندان افتخار و متنوع خواهید بود. این شامل László Bíró، مخترع قلم توپ و همچنین جوزف Pulitzer، تلخ از جایزه معروف پولیتزر: ترکیبی کامل اگر شما نیاز به برخی از الهام بخش برای نوشتن PhD خود را. یا اگر همه چیز سخت شود، همیشه می توانید به یاد بیاورید که بوداپست محل تولد هری هودینی است. . .

 

دانشگاه مجارستان

سیستم دانشگاه مجارستانی نسبتا کوچک است، با حدود 70 ارائه دهنده آموزش عالی ، اما بسیار متنوع است. بسیاری از مؤسسات همچنین تاریخ های گسترده ای را به عنوان مراکز تدریس و تحقیق در اروپا دارند، که در ابتدای رنسانس گسترش یافته است.

انواع دانشگاه

وجود دارد سه دسته گسترده ای از موسسه آموزش عالی در مجارستان. آنها براساس نوع (و سطح) مدارک تحصیلی که آنها اعطا می کنند و همچنین ظرفیت و تخصص تحقیق آنها (نسبت کارکنان دانشگاهی با دکترا) سازماندهی می شوند:

 • دانشگاه هامصر ) مؤسسات پژوهشی کاملا مجهز هستند که حداقل 60 درصد از کارکنان دانشگاهی دارای دکترا هستند. اکثر آنها جامع هستند، با طیف وسیعی از دانشکده ها، اما تعداد زیادی در زمینه های خاص تخصص دارند. همچنين با ارائه مدرک کارشناسی و مدرک کارشناسی ارشد مدارس دكتري اختصاصی ارائه برنامه های PhD در حوزه تخصصي خود را حفظ می كنند.
 • دانشگاه علوم کاربردیAlkalmazot tudományok egyeteme ) بر آموزش و تمرین در رشته های عملی و حرفه ای تمرکز می کند، نه تحقیق اصلی. آنها می توانند لیسانس و کارشناسی ارشد را بعهده بگیرند، اما معمولا برنامه های دکترا را ارائه نمی دهند.
 • کالج هاFőiskola ) موسسات کوچکتر ارائه آموزش و آموزش اولیه هستند، معمولا در موضوعات تخصصی. آنها مدارک تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ندارند

مؤسسات فردی نیز می توانند به عنوان بودجه دولتی (دانشگاه های دولتی که توسط دولت مجارستان) و یا غیlectر دولتی (دانشگاه های خصوصی ایجاد شده توسط سازمان های مذهبی، کسب و کار یا سایر سازمان های مستقل) طبقه بندی شوند.

با وجود این برچسب ها، هر دو گروه در واقع تامین مالی دولت را دریافت می کنند و برنامه های تحصیلی آنها با دقت مورد تأیید قرار می گیرند. تمایز اصلی بین مؤسسات با بودجه دولتی و غیر دولتی اندازه است: اکثر دانشگاه های بزرگ دولتی هستند، در حالی که دانشکده های کوچکتر از بودجه دولتی نیستند.

دانشگاه های تحقیقاتی

تمام دانشگاه های مجارستان تحقیق اصلی را انجام می دهند (و می توانند جایزه دکترای خود را بدست آورند)، اما بعضی از آنها علاوه بر این توسط دولت برای کیفیت استثنایی کار آکادمیک و برنامه های تحصیلات خود نیز شناخته شده اند. هنگامی که این اتفاق می افتد یک دانشگاه (یا یک دانشکده درون آن) رتبه بندی پژوهشی را اعطا می کند.

موسسات تحقیقاتی

مجارستان نیز به چندین موسسه تحقیقاتی مستقلی مهاجرت می کند که به دنبال اهداف تحقیق و توسعه استراتژیک دولت است. اینها خودشان را نمره نمی دهند، اما ممکن است با دانشگاه ها همکاری کنند تا تخصص و فرصت های تحقیقاتی موجود در برنامه های دکترای خود را افزایش دهند.

رتبه دانشگاه مجارستان

دانشگاه های مجارستان همیشه در رتبه بندی های جهانی به عنوان قابل مشاهده نیستند زیرا ممکن است تاریخ آنها شما را انتظار داشته باشد. با این حال، تعداد موسسات رتبه بندی شده در سال های اخیر افزایش یافته است.

دانشگاه های مجارستانی زیر در رتبه بندی جهانی برای 2018 قرار دارند:

 

دانشگاه های برتر مجارستان در سال 2018
دانشگاه 2018 QS 2018
دانشگاه Semmelweis 401-500
Eötvös Loránd University 601-800 651-700
دانشگاه Pécs 601-800 751-800
دانشگاه سگد 601-800 501-550
دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست 801-1000 751-800
دانشگاه کورینواس بوداپست 801-1000 801-1000
دانشگاه Debrecen 801-1000 651-700

ساختار PhD

مجارستان عضو منطقه آموزش عالی اروپا (EHEA) است و به دنبال فرایند سه مرحله ای است که توسط فرایند بولونیا تنظیم شده است .دکتری مجارستان دارای مدارک دوره سوم است ، طراحی شده برای دانش آموزانی که در حال حاضر دوره های موجود در لیسانس کارشناسی و کارشناسی ارشد سطح کارشناسی ارشد را تکمیل کرده اند.

انواع درجه

دانشگاه ها در مجارستان دو نوع دکترا را اعطا می کنند: دکترا (دکتر فلسفه) و DLA (دکتر هنرهای لیبرال) .

به غیر از اسامی آنها (و موضوعات مرتبط)، دو صلاحیت از نظر عملکردی مشابه هستند. هر دو آنها مدارک تحصیلی علمی را بر اساس تکمیل یک پایان نامه اصلی برجسته ارائه می دهند.

مدارس دکتری و برنامه های دکترا

یک دانشجوی دکترا (یا DLA) در مجارستان، شما به طور معمول در یک برنامه دکترا اختصاصی تحت مدرسه دکترا تحصیل خواهید کرد. این مرکز تخصصی در دانشگاه شما است که آموزش، تخصص و امکانات مورد نیاز برای موفقیت در PhD را فراهم می کند.

برنامه ها همچنین می توانند از کارشناسان خارج از دانشگاه شما، از جمله سایر دانشگاهیان، متخصصان تحقیق و یا رهبران کسب و کار، شامل مشارکت کنند.

فرآیند PhD مجارستان

بر خلاف برخی دیگر از سیستم های دکترا (که صرفا بر روی تحقیقات مستقل تمرکز می کنند) برنامه های دکترا مجارستان به دو مرحله تقسیم می شوند:

 • فاز اولطول می کشد برای 1-2 سال و شامل یک برنامه آموزشی واحد تدریس، انجام آزمایش ها، سمینارها و آموزش های دیگر به ارزش 120 ECTS اعتبارات . این طراحی شده است تا دانش مفصل آکادمیک را به عنوان پایه ای برای تحقیقات مستقل شما ارائه دهد.
 • مرحله دومبرای 2-3 سال، که در طی آن شما خواهد شد به عنوان یک کامل به رسمیت شناخته شده به طول می انجامد و دانشجوی دکترای ، تحقیق یک پروژه اصلی است. اکثر برنامه ها نیز یک سال اختیاری برای نوشتن پایاننامه شما را فراهم می کنند.

با هم، این دو بخش به این معنی است که طول دوره دکتری مجارستانی تمام وقت معمولا 3-6 سال است. این مدت طولانی تر از دکترای استاندارد است که در برخی از کشورهای دیگر اعطا شده است.

با این حال، وقت اضافی که شما در یک برنامه دکترا مجارستان می گذرانید، می تواند ارزش قابل توجهی برای درجه خود اضافه کند. فاز اولیه مطالعه تدریس به شما تخصص فوق العاده ای ارائه می دهد و انتقال را به تحقیق مستقل آسان تر از آنچه در غیر این صورت ممکن است.

اکثر برنامه ها همچنین فرصتی برای تمرین های عملی در مرحله اول برنامه شما را فراهم می کنند. این می تواند شامل تجربه حرفه ای تحصیلی (مانند تدریس و تظاهرات) یا کارهای خارجی و کارآموزی باشد.

اگر ترجیح می دهید یک دوره دکترا کوتاه تر باشد – و فکر می کنید که شما به طور مناسب آماده هستید، ممکن است بتوانید به مرحله دومیک دکترای مجارستانی بروید. برای انجام این کار لازم است که نشان دهید که شما برای انجام تحقیقات مستقل به اندازه کافی واجد شرایط هستید، ایده آل با استادان مناسب و برخی تجربه های موجود در تکنیک ها و متدولوژی هایی که می خواهید استفاده کنید.

سال تحصیلی

سال تحصیلی مجارستان سالهای متمادی از سپتامبر تا ژوئیه اجرا می شود و به دو ترم ترم تعلیم داده شده با تعطیلات تقسیم می شود و دوره های معاینه را دنبال می کند. دانشگاه ها جدول زمان بندی خود را مشخص می کنند، اما موارد زیر یک راهنمای خوب است:

 • ترم پاییز– سپتامبر-دسامبر
 • دوره آزمایشی پاییز– دسامبر-فوریه
 • ترم پاییز– فوریه تا مه
 • دوره معاینه بهار– مه-ژوئیه

به یاد داشته باشید که این تقویم دانشگاهی به دانشجویان دکتری در مجارستان بیشتر اهمیت دارد؛ در طول قسمت اول برنامه خود، واحدهای آموخته شده را تکمیل می کنید و امتحانات را طبق جدول زمانی تعیین شده توسط دانشگاه تان انجام می دهید.

ارزیابی

PhDs مجارستانی شامل ارزیابی مکرر نسبت به برخی از دکترای دیگر، با امتحانات مختلف در هر مرحله از دکترای خود است.

در مرحله اول ، در پایان هر ترم، امتحانات کامل را امتحان کنید، طراحی شده برای تست دانش موضوعی که کسب کرده اید. این ممکن است آزمون های شفاهی (که در آن شما به سؤالات مربوط به محتوای درس پاسخ دهید) یا ارزیابی های سنتی نوشته شده.

در پایان این مرحله (معمولا پس از دو سال) شما یک معاینه کامل خواهید داشت . این امتحان شفاهی است که برای تست دانش عمومی موضوع شما، آگاهی شما از اصول روش شناختی و آشنایی شما با دانش پژوهان فعلی در زمینه شما طراحی شده است. این مستقیما به محتویات پروژه مورد نظر شما مرتبط نخواهد شد.

عملکرد شما به طور معمول به عنوان رضایت بخش، رضایت بخش یا استثنایی درجه بندی می شود (برخی از دانشگاه ها از مقیاس دقیق تر استفاده می کنند). حداقل مورد نیاز برای پیشرفت به مرحله بعدی برنامه شما یک علامت رضایت بخش / گذر خواهد بود. دستاوردهای بالاتری ممکن است به افتخارات خود برساند که دکترای شما در نهایت اهدا می شود.

هنگامی که شما در مرحله دوم برنامه خود قرار می گیرید، نشان داده اید که مهارت های لازم و مهارت های لازم برای کار به عنوان یک کاندید کامل PhD، انجام تحقیقات مستقل.

برای واجد شرایط برای ارسال پایان نامه شما باید توسط سرپرست شما و سایر اعضای شورای دکترای دانشگاه شما تأیید شود. اگر آنها راضی باشند می توان آن را برای بررسی ارائه کرد.

این شامل دفاع عمومی از پایان نامه شما می شود، در طی آن شما در مورد محتوا و ارزش تحقیقات خود مورد سوال قرار می گیرید. این فرآیند شبیه به viva voce است که در انگلستان و سایر کشورها استفاده می شود، اما قبل از یک مخاطب اتفاق می افتد.

هنگامی که شما هر دو مرحله را تکمیل کنید اگر برنامه خود را می توانید با PhD (یا DLA) خود اعطا کنید!

نمره های PhD مجارستان

همچنین با درآمد دکترای خود (و عنوان «دکتر»)، با افتخاراتی که منعکس کننده کیفیت پایان نامه شما هستند (و نمراتهایی که در مرحله اول برنامه خود کسب کرده اید) ارائه می شود.

افتخارات استاندارد برای دکتری مجارستان:

 • Rite(‘pass’) – تأییدیه تحصیلی شما
 • Cum laude(با افتخار) – تایید کرد که کار شما از حداقل استاندارد برای دکترا فراتر رفته است
 • Summa cum laude– (با بالاترین افتخارات) – تایید کرد که کار شما از کیفیت استثنایی، اصالت و تأثیرگذاری

این افتخارات تشخیص بیشتری را برای فرایند ارزیابی درخواستی – اما قابل توجه – که شما در طی یک دوره دکترای مجازی دریافت کرده اید، فراهم می کند.

الزامات ارسال

دانشگاه شما ممکن است بپرسد شما برای رسیدن به اهداف خاص قبل از اینکه بتوانید دکترای خود را ارسال کنیداین ممکن است شامل انتشار بخش تحقیق شما یا ارائه آن در کنفرانس های دانشگاهی باشد.

هزینه ها و بودجه

دانشگاه های مجارستان آزاد هستند که هزینه های دکترای خود را تعیین کنند، اما نه همه دانش آموزان آنها را پرداخت می کنند:

 • دانش آموزانتحت پوشش دولت، هزینه های دکترا را پرداخت نمی کنند و از دولت مجارستان دریافت کمک هزینه های نگهداری می کنند. اتحادیه اروپا، دانشجویان اروپایی و دانشجویان سوئیس معمولا برای این حمایت واجد شرایط هستند.
 • دانشجویانپرداخت می کنند هزینه های تعیین شده توسط دانشگاه خود را پرداخت می کنند و همچنین باید هزینه های زندگی را پوشش دهند. آنها می توانند این کار را با استفاده از سایر کمک هزینه تحصیلی، درآمد یا پس انداز کمک کنند.

اکثر دانشگاه ها دارای تعداد محدودی از مکان های تأمین مالی دولتی در برنامه های دکترای خود هستند که توسط شورای دکترا آنها اختصاص یافته است. در عمل، اکثر دانش آموزان معمولا دانشجویان هزینه می کنند (این به ویژه برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / اروپا و سوئیس که به طور معمول برای حمایت مالی دولتی واجد شرایط نیستند).

با این حال، ارزش دیدن دانشگاه را بررسی کنید تا ببینید که آیا ممکن است یک جایگاه دولتی برای شما در اختیار شما قرار گیرد – و معیارهای انتخاب آن چیست. بعضی از دانشگاه ها به طور خودکار دانش آموزان را برای این حمایت انتخاب می کنند، اما ممکن است لازم باشد که قبل از یک مهلت مشخصی درخواست کنید تا در نظر گرفته شود.

هزینه های دکترا معمولی

با فرض اینکه شما برای دکترای خود هزینه می پردازید، معمولا از 5000 تا 15،000 یورو در سال (با پرداخت های واقعی در هر ترم) هزینه می شود. این قیمت ها برای دانشجویان پرداخت کننده صرف نظر از ملیت یکسان است .

همانطور که می بینید، این محدوده نسبتا وسیع است. مبلغ واقعی شما پرداخت احتمالا به موضوع شما وابسته است و برنامه های کسب و کار و مدیریت به گرانترین آنها بستگی دارد.

همچنین ممکن است متوجه شوید مبلغی که پرداخت می کنید در طول دکترای خود متفاوت است. هزینه های فاز اول PhD شما (زمانی که شما در کلاس های تدریس و ارزیابی بیشتری می گیرید) گاهی اوقات بالاتر از فاز دوم (زمانی که شما در حال تحقیق مستقل هستید) بالاتر می رود.

هزینه های ارز

پول مجارستان Forint (Ft) است، اما بسیاری از دانشگاه ها هزینه های خود را در یورو () و یا دلار آمریکا (USD) فهرست می کنند.

کمک هزینه تحصیلی مجارستان

عدم دریافت جایزه دکترای مالی دولتی لزوما به این معنی نیست که شما «قیمت کامل» را برای دکترای خود می پردازید. در واقع، تعدادی از بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مجارستان در دسترس است:

 • Stipendium Hungaricum- این طرح بورس تحصیلی بین المللی بین المللی است که در مشارکت با تعدادی از کشورها تاسیس شده است . اگر با موفقیت اعمال می کنید، هزینه های دکترای خود را به اضافه هزینه ماهانه و سهم نسبت به هزینه های مسکن و بیمه درمانی تان دریافت خواهید کرد.
 • بورس تحصیلی دو جانبه- این طرح های مالی جداگانه است که توسط مشارکت میان مجارستان و کشورهای دیگر انتخاب شده است. آنها معمولا هزینه های دکترای خود را به همراه مزایای زندگی ماهانه پرداخت می کنند. در صورت تمایل با وزارت آموزش و پرورش در کشور خود چک کنید.
 • CEEPUS – برنامه مبادله مرکزی اروپا برای مطالعات دانشگاهابتکاری است که برای حمایت از تحرک دانشجویی در طیف وسیعی از کشورها از جمله مجارستان طراحی شده است. این کار به طور مشابه با برنامه Erasmus اتحادیه اروپا، با حمایت از دانش آموزان برای صرف بخشی از برنامه تحصیلی در یک کشور دیگر کار می کند.

فراموش نکنید که سایر کمک های مالی PhD نیز ممکن است برای تحصیل در خارج از کشور در مجارستان در دسترس باشد – از جمله بورس تحصیلی FindAPhD ما .

درخواست دکترا در مجارستان

سرویس درخواست متمرکز برای دکترای مجارستانی وجود ندارد. در عوض شما باید مستقیما به یک دانشگاه (یا مدرسه دکترای خود) درخواست دهید و به پذیرش برنامه دکترای خود بپردازید.

معیارهای پذیرش

تمام متقاضیان یک مدرک دکترا یا DLA مجارستان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند . بر خلاف برخی از کشورهای دیگر، این یک الزام قانونی است. بدون در نظر گرفتن تجربه قبلی یا CV، نمیتوانید بدون مدرک فوق لیسانس درخواست کنید.

دانشگاه ها معیارهای اضافی خود را برای ارزیابی درخواست شما تعیین می کنند. این ممکن است شامل ارزیابی ارتباط درجه های موجود و کیفیت سایر اسناد شما با درخواست شما باشد.

روند برنامه و مواد

از شما ممکن است خواسته شود به عنوان بخشی از یک برنامه دکترای مجارستانی زیر را ذکر کنید:

 • یک رکورد از مدرک کارشناسی ارشد (شامل برخی از اطلاعات مربوط به محتوای دوره و شرایط تحصیلی شما)
 • شخصیترسیم علاقه خود را در مطالعه دکترا
 • علمی و / یامراجع حرفه ای
 • مدارک مهارت های زبان مناسب برای برنامه شما

به طور معمول انتظار نمی رود که یک پیشنهاد تحقیق کامل در این مرحله ارائه شود. شکل و دامنه پروژه PhD شما معمولا در مرحله اول دکترای خود تعریف می شود.

برخی از دانشگاه ها ممکن است هزینه درخواست کمی را بپردازند . این احتمالا بین 50 تا 100 یورو است.

الزامات زبان

مجارستانی ( Magyar ) زبان رسمی آموزش در دانشگاه های مجارستان است. با این حال، معمولا برنامه های دکترا به زبان انگلیسی ارائه می شود.

هر کدام از الزامات برنامه خود، باید نشان دهند که شما با ارائه نمره تست زبان مربوطه یا سایر شواهد، آنها را برآورده می کنید. اگر قبلا در یک زبان یا زبان مادری تحصیل کرده اید، مدارک تحصیلی موجود یا گذرنامه شما باید کافی باشد.

معیارهای انتخاب

هیچ تعداد محدودی از دانشجویان مدرک دکتری مدرک مجاز وجود ندارد. با این حال، اکثر افراد تنها تعدادی از مکان های تأمین مالی دولتی را در اختیار خواهند داشت و این را برای بهترین دانش آموزان اختصاص می دهند. دانشگاه ها همچنین خواهان اطمینان از این هستند که فقط کاندیدانی را که احتمالا در برنامه خود موفق به پیشرفت هستند، اعتراف کنند.

بنابراین، آنها ممکن است از مصاحبه ها و آزمون های ورودی (معمولا امتحان شفاهی) برای ارزیابی دانش آموزان و انتخاب متقاضیان استفاده کنند. این ممکن است از راه دور انجام شود یا ممکن است لازم باشد که مجددا به مجارستان بروید تا فرایند پذیرش را تکمیل کنید – برای اطمینان از دانشگاه خود چک کنید.

زندگی دانشجویی در مجارستان

در واقع چه چیزی در واقع علاقه مند به زندگی در مجارستان در طول دکترا است؟ راهنمای مامسکن، هزینه های زندگی و فرصت های اوقات فراغت برای دانشجویان بین المللی را پوشش می دهد.

ویزای دانشجویی

مجارستان عضو اتحادیه اروپا است، ویزای ویزای کمی برای شهروندان کشورهای دیگر اتحادیه اروپا (و همچنین کشورهای اروپایی و سوئیس).

دانشجویان اتحادیه اروپا، اروپا و سوئیس

اگر شما شهروند یک کشور اتحادیه اروپا هستید، یک کشور EEA (ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ) یا سوئیس می توانید مجارستان را بدون ویزا وارد کنید .

شما باید بیش از سه ماه در یک دوره معتبر تحصیل کنید، اما این امر برای دانشجویان دکتری مشکل نخواهد بود (هر دکترای که کمتر از سه ماه طول می کشد، احتمالا واجد شرایط واقعی نیست!).

شما باید در اداره مهاجرت و ملیت در 93 روز پس از ورود ثبت نام کنید، مدارک پذیرش تحصیلی خود را همراه با شناسه (مانند گذرنامه خود) ارائه دهید. پس از آن یک کارت اقامت دریافت خواهید کرد که تأیید می کند که شما در طول دکترای خود قادر به اقامت قانونی در مجارستان هستید.

سایر دانشجویان خارجی

دانش آموزان از کشورهای ثالث (خارج از اتحادیه اروپا، EEA و سوئیس) یک ویزای نوع D طولانی مدت برای ورود به مجارستان نیاز دارند، هر چند برخی از استثنا ها ممکن است به شهروندان کشورهای خاص اعمال شود. شما می توانید الزامات خود را بررسی کنید و درخواست خود را در یک کنسولگری مجارستان در کشور خود آغاز کنید .

به طور معمول باید موارد زیر را ارائه دهید:

 • تایید پذیرشنامه ای از دانشگاه خود را
 • گواه بر این که شماهزینه های لازم برای تحصیل در دوره خود را پرداخت کرده اید
 • شواهد مدارکتحصیلی (به ترتیب به برنامه شما)
 • مدارکمعتبر مسافرتی (از جمله هر سفر بازگشتی)
 • شواهدبیمه درمانی
 • شواهدی ازمنابع مالی کافی برای حمایت از خود در مجارستان (این باید یک بیانیه بانکی، توافقنامه تأمین مالی یا سند دیگری باشد تا شما بتوانید حداقل 700 یورو در هر ماه دسترسی داشته باشید )

هزینه برای درخواست ویزا به طور معمول است € 60 .

ویزای شما به شما اجازه خواهد داد که تا 180 روز به مجارستان وارد شوید، در این مدت شما باید برای اجازه اقامت در اداره مهاجرت و ملیت محلی خود درخواست دهید. شما باید این را به صورت شخصی انجام دهید تا اطلاعات بیومتریک (اثر انگشت و عکاسی) خود را بگیرید.

ممکن است برای درخواست اقامت شما قبل از ورود به مجارستان به عنوان بخشی از درخواست ویزای شما ممکن است درخواست شود. اگر چنین است، شما باید آن را در کنسولگری مجارستان انجام دهید.

ما در این مقاله سعی بر آن نمودیم که  تحصیل دکترا در مجارستان را به همراه هزینه های تحصیل و شرایط پذیرش آن تشریح نماییم . شما می توانید جهت کسب اطلاعات دقیق تر با موسسه مشاوره ای MIE اتریش با همکاری موسسه  حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید  و اطلاعات لازمه را اخذ نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.